ללא הגבלה - אתר החדשות המרכזי לנכויות ומוגבלויות - אבו גוש 19-05-2016
1
ללא הגבלה
אתר החדשות  המרכזי  לנכויות ומוגבלויות
טל': 08-659-18-01      פקס: 153-54-712-64-59
   
1
כניסת כתבים    |    רישום לאינדקס    |    צור קשר
1
 
אוכל ותזונה   |    בריאות ונפש    |    בארץ    |    התנדבות וקהילה    |    משפט    |    ספורט    |    רפואה משלימה    |    האינדקס המרכזי    |     מערכת החדשות: 08-659-18-01 
 עמותות וארגונים  |  מחלקות רווחה בכל הארץ  |  הספריה לעיוורים  |  טפסים-המוסד לביטוח לאומי  |  מדריכים-המוסד לביטוח לאומי  |  סיכוי שווה  |  עת לעשות   |   המייל האדום
פנאי ותרבות
 

שנת היובל לאבו גוש

חגיגות המוסיקה באבו גוש, שבועות 2016 - הפסטיבל ה-49, 10-12/06/2016 - פסטיבל קלאסי עם הרבה נשמה


מערכת, 19/05/2016



 
זו השנה ה-25 ברצף שבה מתקיים פסטיבל אבו-גוש למוזיקה קולית. הפסטיבל מתקיים פעמיים בשנה, בסוכות ובשבועות.
פסטיבל אבו גוש נודע בקרב מקהלות וקהלים בארץ ובעולם בזכות: התכניות המיוחדות שלו, הביצועים ברמה הגבוהה ביותר, האווירה המיוחדת והאקוסטיקה המצוינת של הכנסיות: כנסיית קרית יערים במרום הכפר והקריפטה של הכנסייה הצלבנית במרכזו.
הפסטיבל ה-49 בניהולה המוסיקלי של חנה צור יתקיים בחג השבועות בימים שישי-שבת–ראשון (10-12/06/2016). במהלך הפסטיבל יתקיימו 9 קונצרטים בכנסייה בקרית יערים וארבעה קונצרטים בקריפטה שבכנסייה הצלבנית. בימים שבת וראשון בין השעות 12:00-16:00 יתקיים הפסטיבל שבתוך הפסטיבל: ארבע שעות מוסיקה בחמישה מוקדים מסביב לכנסייה בו זמנית.
 
האורחת המרכזית בפסטיבל השנה היא המקהלה המצויינת אוריאה OREYA מאוקראינה, בניצוחו של אלכסנדר ואטצק ALEXANDER VATSEK.
מקהלת OREYA מזיטומיר אוקראינה כוללת 4 זמרים מכל אחד מהקולות המרכזיים (סופראן, אלט, טנור ובאס). מאז הוקמה ב 1986 זכתה המקהלה ב-31 פרסים ראשונים בתחרויות בינלאומיות.
המקהלה תציג בפסטיבל 2 תוכניות שונות ובהן שירי עם אוקראינים ומוראביים, יצירות של מוזיקה קלאסית וגם ספיריטואלס ושיר בעיבוד הסוינגל סינגרס. המקהלה היא אורחת התזמורת הפילהרמונית הישראלית לביצוע "סימפונית הפעמונים" מאת רחמנינוב בסמוך למועד הפסטיבל.
אורח מרכזי נוסף הוא אמן הקונטרבאס הבינלאומי אבישי כהן, שיופיע עם הטריו שלו בכנסיית קרית יערים. כהן והטריו שלו (עמרי מור בפסנתר ואיתמר דוארי בכלי הקשה) היו באחרונה אורחי התזמורת הפילהרמונית איל דה פרנס באולם הפילהרמוניה בפאריס. כהן היה הסולן בסדרת קונצרטים שצולמה לערוץ מצו בה נוגנה מוזיקה שלו ומוזיקה רב-תרבותית בסימן שלום ואחווה.
הפתעה נוספת שמזמן הפסטיבל היא הופעתו של תומר שרון (תומש) בקונצרט של עיבודי בלוז לגרסאות מתורגמות לקלאסיקות נשמה אמריקניות וישראליות.  חנה צור שמעה את תומש שר בהצגה "עת דודים" בתיאטרון הבימה והזמינה אותו לפסטיבל. הוא יופיע עם הגיטריסט יאיר יונה בקריפטה שבכנסייה הצלבנית.
בפסטיבל נוכל לשמוע גם ביצוע נדיר למוטט למקהלה מאת וילה לובוס "החוכמה המבורכת" שנכתב על פי ספר מישלי ותהילים. ואת " מחזור שירים מוראביים" לדבוז'אק.
לבקשת הקהל שולבו בפסטיבל היצירות האהובות: המיסה הגדולה בדו מז'ור מאת מוצרט, דיקטיס דומינוס מאת הנדל, גלוריה מאת ויואלדי והאופרה "דידו ואניאס" מאת פרסל. 
בסך הכל תושמענה כמאה יצירות קוליות לכל סוגיהן: אורטוריות, מיסות, אופרה, שירי לידר, מוזיקה קאמרית ומוזיקה אתנית אמנותית.
בפסטיבל נוכחות בולטת למוזיקה עממית, שירי עם, גוספל ונשמה: בקונצרט שירי גוספל ונשמה של זמרי סטודיו מיתר של האופרה הישראלית, בקונצרט שירי עם בלבוש אמנותי עם המקהלה הקאמרית ע"ש גארי ברתיני, בקונצרטים של מקהלת אוריאה וב"חסד מופלא" שבקריפטה (סיגל חביב אלט ואירית רוב על הפסנתר) וכן שירי עם ונשמה המשולבים בקונצרטים השונים. "זה אך טבעי, אומרת המנהלת המוזיקלית חנה צור. "רוב המלחינים הקלאסיים הושפעו גם הם ממוזיקה עממית."
בקריפטה יהיה גם קונצרט מחווה לליאונרד כהן עם הסופראן הדס פארן ואייל לבר בגיטרה, וקונצרט שירה וחליל עם רויטל רביב, יוסי ארנהיים ואירית רוב בפסנתר. 
בפסטיבל ישתתפו: מקהלת אוריאה מאוקראינה, טריו אבישי כהן עם עמרי מור בפסנתר ואיתמר דוארי בכלי הקשה, תומר שרון (תומש) תזמורת בארוקדה ונגני הפילהרמונית, המקהלה הקאמרית רמת-גן, המקהלה הקאמרית ע"ש גארי ברתיני, האנסמבל הקולי הישראלי, מקהלת הקיבוץ הארצי, מקהלת הגליל העליון ו"מיתר" סטודיו אופרה, של האופרה הישראלית.
ינצחו: חנה צור, אלכסנדר-ואטצק, רונן בורשבסקי, יובל בן-עוזר, רון זרחי ודוד זבה.
סופרן: קרן הדר, דניאלה סקורקה, יעלה אביטל, עינת ארונשטיין, אלה וסילביצקי, הדס פארן , סבטלנה קוסייטובה (שגם מנגנת בפסנתר), רויטל רביב, טליה דישון, אביגיל הראל. מצו סופראן/אלט: סיגל חביב, קונטרה טנור: אלון הררי. טנור: משה הס.
בס בריטון: יאיר פולישוק, אלכסיי קנוניקוב, גיא פלץ.
אבוב: דודו כרמל, יגאל קמינקא, מיקי זוהר, חצוצרה: יובל שפירא, חליל:  יוסי ארנהיים, פסנתר: אירית רוב, עוגב: איריס גלוברזון, כינור: סעידה בר-לב. גיטרה: אייל לבר, יאיר יונה.
במסגרת הפסטיבל מתקיים גם "הפסטיבל שבתוך הפסטיבל" - במתחם היפיפה שסביב כנסיית קרית יערים.
5 מוקדים שונים של "קונצרטים בחוץ" - מקהלות וחבורות זמר בפטיו, הרכבים קאמריים בפינת ירושלים, שירי פולק ומוזיקת עולם בפינה המערבית, אקורדיון וכינור בפינת הזיתים ושירת קהל בחורשה וכל זאת במשך 4 שעות ברצף בו זמנית.
לנוחיות המגיעים לפסטיבל, ניתן להגיע לפסטיבל גם דרך המנהרה החדשה המובילה מכביש 1 לנווה אילן. במורד הגבעה המובילה לקרית יערים מגרשי חנייה מרובים, וכן הסעות. 
מחירי כרטיסים 144 שקלים לקונצרט ב"קרית יערים", 95 שקלים בקריפטה, 85 שקלים לכניסה לפסטיבל "קונצרטים בחוץ" (30 לילד)
הרכישה דרך קופת בימות באינטרנט: www.bimot.co.il או בטלפון 6226* או בקופת בראבו 3221 *
למידע נוסף על ההסטוריה, אבו גוש ועוד http://www.agfestival.co.il/

חגיגות המוסיקה באבו גוש – שבועות 10-12/06/2016
כנסית קרית יערים
המקום נגיש לנכים. בעת רכישת הכרטיסים לכנסיית קרית יערים יש לבקש לתו חנייה לנכה למפלס העליון 

קונצרט מס. 1, יום ששי 10/06/2016 בשעה 11:30
מקהלתOREYA  מאוקראינה, מהמעולות בעולם
מנצח- ALEXANDER VATSEK
 
מקהלת OREYA זוכת פרסים ראשונים (GRDND PRIXE) בכל התחרויות החשובות ביותר
בפסטיבל אבו גוש 2 תוכניות שונות בשני קונצרטים. OREYA היא אורחת התזמורת הפילהרמונית הישראלית לביצוע "סימפונית הפעמונים" מאת רחמנינוב.
www.oreya.org
 
תוכנית א'
מחצית ראשונה – שירי עם אוקראינים ומורביים
מחצית שניה – באך –ARIOSO""
מונטוורדי – "הנערה הצעירה"
רחמנינוב – "NOW YOU LET"
פולנק – SANCTUS
דבוז'אק – "מהעולם החדש
קורסקוב – "מעוף הדבורה"
 
קונצרט מס. 2 יום ששי 10/06/2016 בשעה 15:00
 
מוצרט – "תפילת ערבית" 339.K
הנדל – "דיקסיט דומינוס" לסולנים למקהלה ולתזמורת
מנדלסון – מוטט"תהילים" למקהלה א-קפלה
דניאלה סקורקה – סופרן
טליה דישון – סופרן
אלון הררי – קונטר-טנור
משה הס – טנור
גיא פלץ - בס
האנסמבל הקולי הישראלי
נגני קולקטיב "בארוקדה"
מנצח – יובל בן עוזר
 
קונצרט מס. 3 יום ששי 10/06/2016 בשעה 18:00
טריו אבישי כהן 
האמן הישראלי הבינלאומי, נגן הקונטרבס, מלחין וזמר
בקונצרט עם יצירות מפרי עטו.
אבישי כהן – נגן קונטרבס
עומרי מור – פסנתרן וירטואוז
איתמר דוארי – נגן כלי הקשה מהטובים בעולם
 
 
קונצרט מס. 4 יום שבת 11/06/2016 בשעה 11:30
מוצרט – המיסה בדו מינור "הגדולה" 427.K
לסולנים למקהלה ולתזמורת
 
באך –קונצ'רטו כפול לאבוב ולכינור רי"ב 1060
 
קרן הדר – סופרן
אלה וסיליביצקי – סופרן
סיגל חביב – אלט
יוסף ארידן – טנור
אלכסי קנוניקוב – בס
סעידה ברלב – כנרת
דודו כרמל - אבובן
המקהלה הקאמרית רמת גן
נגני התזמורת הפילהרמונית הישראלית
מנצחת חנה צור
 
קונצרט מס. 5 יום שבת 11/06/2016 בשעה 15:00
 
ויוולדי – "גלוריה" לסולנים למקהלה ולתזמורת
פרגולזי – מגניפיקט לסולנים למקהלה ולתזמורת
מרצ'לו- קונצ'רטו לאבוב
טורלי - קונצ'רטו לחצוצרה
 
רעות רבקה - סופרן
אלון הררי – קונטרה-טנור
יגאל קמינקא – אבובן
יובל שפירא – חצוצרן
מקהלת הקיבוץ הארצי
נגני קולקטיב בארוקדה
מנצח:יובל בן עוזר
 
קונצרט מס. 6 יום שבת 11/06/2016 בשעה 18:00
 
מקהלתOREYA  מאוקראינה, מהמעולות בעולם
מנצח- ALEXANDER VATSEK
 
תוכנית ב'
מחצית ראשונה – שירי עם אוקראיניים ומורביים
מחצית שניה – באך – פרליוד
ויקטוריה – "מלכת השמים"
ארוו פרת – "NUNC DIMITTIS "
דניאל אלדר – אווה מריה
אריק ויטקר, דן פורסט – שירים אנגליים
סווינגל סינגרס
ספיריטואלס
HABANERA LA PALOMA
 
קונצרט מס. 7 יום ראשון 12/06/2016 בשעה 11:30
 
דבוז'אק,ברהמס,רחמנינוב,וילה לובוס,ג'ובים
שירי עם בלבוש אמנותי
 
"שירת הציפורים מקטלוניה" עיבוד גארי ברתיני
דבוז'אק – שירים מורביים למקהלה ולפסנתר
ברהמס – שירי צוענים למקהלה ולפסנתר
רחמנינוב – ווקליזה לסופרן סולו למקהלה ולפסנתר
וילה לובוס – "החכמה המבורכת", מוטט
ג'ובים – "הנערה מאיפנה"
ולסקז – BESAME MUCHO
 
סווטלנה קוסייטובה – סופרן ופסנתרנית
המקהלה הקאמרית ע"ש גארי ברתיני
מנצח:רונן בורשבסקי
 
קונצרט מס. 8 יום ראשון 12/06/2016 בשעה 15:00
 
פרסל –האופרה "דידו ואניאס"
קרן הדר – סופרן – דידו
 
עינת ארונשטיין – סופרן
אביגיל הראל – סופרן
אלון הררי – קונטרה-טנור
יאיר פולישוק – בריטון
הדס פבריקנט, ליה רייכלין כנרות
אליאנה לובנברג – ויולנית
הילה אפשטיין – צ'לנית
מיקי זוהר – אבובן
איריס גלוברזון – נגנית עוגב וצ'מבלו
מקהלת הגליל העליון
מנצח:רון זרחי
 
קונצרט מס. 9 יום ראשון 12/06/2016 בשעה 18:00
 
"קולות הנשמה השחורים"
פרקים נבחרים, נצחיים ואהובים בקולות הגדולים של זמרי האופרה
 
קורט וייל – "זעקי ארץ אהובה"
גרשווין – "פורגי ובס"
"שירת הגוספל" של מהאליה ג'קסון
משירי פול רובסון
ספיריטואלס
 
זמרי "מיתר" סטודיו אופרה של האופרה הישראלית:
אירנה אלחזוב, טל גנור, גלינה הליזוף, אפרת יעקובי
טלי קצף, אושר סבג, גיטאי פישר, יאיר פולישוק.
דוד זבה – מנהל מוסיקלי, מעבד ופסנתרן
 
קונצרטים בקריפטה
 
קונצרט מס.10 יום ששי 10/06/2016 בשעה 14:00
 
הללויה – מחווה לשירי ליאונרד כהן
 
"המעיל הכחול המפורסם", "ריקדי איתי"
הללויה, "ציפור על תיל", "חזרי אלי אהובה"
"הלילה בא", "זו לא הדרך לאמר שלום"
"להתראות מריאן", "אם זהו רצונך", "סוזן"
סטנלי מאיירס – קאוואטינה מתוך הסרט "צייד הצבאים" לגיטרה סולו
הדס פארן, אסיה – סופרן
אייל לבר – נגן גיטרה
 
קונצרט מס.11 יום ששי 10/06/2016 בשעה 16:15
"חסד מופלא" – היפות שבתפילות

תוכנית ג'
 
חסד מופלא - Amaizing grace
באך-AGNUS DEI מתוך המיסה
באך-גונו – אווה מריה
מוצרט – LAUDATE DOMINUM
שוברט – אווה מריה
פורה – PIE JESU
דבוז'אק – שירים תנכיים
נהר עמוק – ספיריטואל
סאשה ארגוב – "בראשית"
סיגל חביב – אלט
אירית רוב – פסנתרנית
 
קונצרט מס.12 יום שבת 11/06/2016 בשעה 14:00
 
הבלוז של תומר תומש שרון –שחקן, זמר, מוסיקאי ויאיר יונה יוצר וגיטריסט
עיבודי בלוז לגרסאות מתורגמות לקלסיקות נשמה אמריקניות וישראליות
 
נט קינג קול – NATUR BOY
בו אי קינג –  STAND BY ME
טמפיי שונז – I HEARD IT THROU THE GREAPVINE
סאם קוק – A CHANGE IS GONE COME
לילה לילה – אלתרמן, זעירא
צער לך – חלפי,רכטר
משעמם – חפר, ארגוב
סורו מני – אלכסנדר פן, לחן עממי
 
תומר תומש שרון – שירה
יאיר יונה – יוצר וגיטריסט
 
קונצרט מס. 13 יום שבת 11/06/2016 בשעה 16:15
 
"שירה וחליל" עם יוסי ארנהיים חלילין ראשון של הפילהרמונית הישראלית
 
דוד זהבי – "החליל"
באך – "גם אני בששון אחריך אצעד" לסופרן, לחליל ולעוגב
באך – "בדינרי" מתוך סוויטה מס. 2
מוצרט – אלגרו מתוך סונטה בדו מג'ור
מוצרט – "ביער"לסופרן ופסנתר
גונו – "לאן מועדות פניך" לסופרן, חליל ופסנתר
סן סנס – החליל הנעלם      "          "       "
סן סנס – הברבור
סן סנס – "שמשון ודלילה"לחליל סולו
 
רויטל רביב - סופרן
יוסי ארנהיים - חלילן
אירית רוב - פסנתרנית

 

 
 


 
 
האינדקס המרכזי
בעלי עסקים ונותני שירות





אבחון וטיפול אלטרנטיבי 970
אביזרי חבישה 11
אביזרי שיקום 34
אוסטיאופתיה 33
אופטומטריסטים 604
אופטיקאים 574
אחיות פרטיות 143
אירידיולוגיה 20
אמבולנס פרטי 144
ארומתרפיה 24
ביופידבק 17
בית לחיים 4
בית אבות, דיור מוגן 511
בתי הבראה והחלמה 13
בתי חולים 81
בתי חולים לבריאות הנפש 21
בי"ח סיעודיים וגריאטריים 99
בתי טבע 160
בתי מרקחת 835
גוף ונפש 426
דיאטנים 553
הומאופתיה 280
הידרותרפיה 51
הילינג 147
היפנוזה 18
הסעות נכים 27
השמת עובדים זרים 66
ויטמינים 10
חיתולים למבוגרים 65
טווינא 23
טיפול אלטרנטיבי בילדים 44
טיפול באמצעות בע"ח 43
טיפול ע"י יצירה והבעה 383
טיפול בהפרעות זיכרון 9
טיפול בהפרעות שינה 16
טיפול ע"י ציורי ילדים 1
יועצי תזונה 71
כירופרקטיקה 108
כירורגיה של היד 122
מגנטותרפיה 7
מדיטציות 48
מוצרים אורטופדיים 398
מוקדי עזרה ראשונה 103
מכונים רפואיים 536
מכשירי שמיעה ואביזרים 194
מנגנוני נכים לרכב 16
מרחצאות ומעיינות מרפא 6
נטורופתיה 236
נעליים אורטופדיות 84
עורכי-דין - ביטוח 1041
עורכי-דין - ביטוח לאומי 1202
עורכי-דין - דיני נזיקין 3877
עורכי-דין - רשלנות רפואית 480
פודיאטרים 27
פיזיותרפיה 381
פיזיותרפיה התפתחותית 16
פילאטיס 168
פלדנקרייז 139
פסיכוגריאטריה 2
פסיכולוגיה התפתחותית 31
פסיכולוגיה שיקומית 39
פסיכותרפיה 633
פרחי באך 40
ציוד ואביזרים לנכים 47
קינסיולוגיה 25
קלינאי תקשורת 251
רולפינג 8
רכב חשמלי 46
רכיבה טיפולית 38
רפואה סינית 402
רפלקסולוגיה 432
שיאצו 182
שיטת אלבאום 17
שיטת אלכסנדר 78
שיטת פאולה 30
שיקום נכים ונפגעים 166
שירותי סיעוד 576
תזונה ודיאטות טבעיות 98
תרפיה במוסיקה 29
   
 
 חזרה לדף הבית      -    תנאי שימוש     -     מדיניות פרטיות     -     חוק הספאם     -     אתיקה     -     חוק זכויות יוצרים    
 
 

כל הדרכים שלכם ליצירת קשר:

 
טלפון:
08-659-18-01
פקס:
153-54-712-64-59
דוא"ל:
spectrum.tikshoret@gmail.com
כתובת:
אליהו בן חור 14, ב"ש


© כל הזכויות שמורות: ספקטרום תקשורת spectrum tikshoret