ללא הגבלה - אתר החדשות המרכזי לנכויות ומוגבלויות - בר אילן 20-06-2017
1
ללא הגבלה
1

אתר החדשות המרכזי לנכויות ומוגבלויות
דוא"ל: spectrum.tikshoret@gmail.com
 
1
    כניסת כתבים  |   רישום לאינדקס   |   צור קשר   |   אודות
11
 
     
אוכל ותזונה  |   בריאות ונפש     בארץ   |   התנדבות וקהילה     משפט    |   ספורט   |   רפואה משלימה     האינדקס המרכזי  |  מערכת החדשות: 08-659-18-01
 עמותות וארגונים   |   מחלקות רווחה   |   הספריה לעיוורים   טפסים - ביטוח לאומי   |   מדריכים - ביטוח לאומי   |   סיכוי שווה   |   עת לעשות    |      המייל האדום
בארץ

הפקולטה לרפואה בגליל - אוניברסיטת בר אילן

מנכ"ל המועצה להשכלה גבוהה, גדי פרנק: "בחודשים הקרובים ישלימו המל"ג והממשלה את העברת התקציב להמשך בניית הפקולטה לרפואה של בר-אילן" ♦ אתמול הוסמכו 101 דוקטורים חדשים בפקולטה לרפואה ע"ש עזריאלי של אוניברסיטת בר אילן בצפת


מערכת, 20/06/2017, צילום: דרור מילר
 


אמש (שני, 19/06/2017) התקיים בבית יגאל אלון בצפת טקס הענקת תארי MD (ד"ר ברפואה) ל-101 בוגרים של הפקולטה לרפואה ע"ש עזריאלי של בר-אילן בצפת - 59  בוגרי המחזור הראשון במסלול הארבע-שנתי ו-42 בוגרי המחזור השני במסלול התלת-שנתי. 4 מהבוגרים סיימו בהצטיינות יתרה, 10 בהצטיינות ו-6 סטודנטים הגישו עבודות גמר מצטיינות.

בטקס השתתפו יו"ר ההסתדרות הרפואית, פרופ' ליאוניד אידלמן, מנכ"ל המועצה להשכלה גבוהה, גדי פרנק, נשיא אוניברסיטת בר אילן, הרב פרופ' דניאל הרשקוביץ, רקטור האוניברסיטה, פרופ' מרים פאוסט, ראש עיריית צפת, מר אילן שוחט, דיקן הפקולטה לרפואה, פרופ' רן טור-כספא, ראשי רשויות בגליל, מנהלי בתי חולים בצפון המסונפים לפקולטה, חברי הנהלה וסגל הפקולטה, מקבלי התואר ובני משפחותיהם.

נשיא אוניברסיטת בר אילן, הרב פרופ' דניאל הרשקוביץ, בירך את מקבלי התואר דוקטור "לאחר 6 שנים מהקמת הפקולטה, שהינו מעשה לאומי, חברתי הגדול בהיסטוריה של מדינת ישראל, ניתן לראות את ההשפעה הגדולה והרחבה של הפקולטה על הגליל. הפקולטה מהווה אבן שואבת לאנשים מצוינים אשר מקיימים את חזון הפקולטה להכשיר רופאים עם מחויבות לקהילה בצפון". פרופ' הרשקוביץ הודה לדיקן הפקולטה, פרופ' רן טור כספא ולסגל הפקולטה על ההישגים שמביאה הפקולטה.

רקטור האוניברסיטה, פרופ' מרים פאוסט, בירכה את הדוקטורים החדשים: "אתם הסטודנטים נמצאים בחוויה שלא הרבה סטודנטים חווים. אני מאחלת לכם שתצברו ידע וניסיון אך מצד שני תשמרו על ראייה יצירתית, חדשה ורעננה. תהיו רופאים שנותנים רפואה אנושית, עשיית חסד ותמנעו משחיקה".

דיקן הפקולטה, פרופ' רן טור-כספא, בירך את מקבלי התואר: "יחד איתכם בנינו את הפקולטה והגשמנו את החזון. למדתם מאיתנו ואנחנו הקשבנו לכם. אתם השפעתם על המחזורים הבאים. אתם חלק מדור המייסדים. מכל מקום אני מקבל שבחים על הבוגרים שלנו. בעידן של היום לא צריכים להיות רק רופאים מקצועיים אלא יש גם כוחות משתנים כגון רשתות חברתיות, אינטרנט וכדומה. תאמצו את המקצועיות הרפואית ואל תשכחו שעיקר מטרת הרופא היא לרפא את החולה. תמיד תשמרו על אמון, הסטנדרטים הרפואיים,האתיקה ותהיו מעודכנים. תשאפו לצדק חברתי ולחלוקת משאבים צודקת".

יו"ר ההסתדרות הרפואית,  פרופ' ליאוניד אידלמן, אמר בטקס: "נפתחות לפניכם הרבה אופציות: להיות אנשי מחקר, מנהלים, רופאים וכו', לכל אחד מכם יש את הבחירה לבחור את האופציה המתאימה לו אשר יביא אותו לסיפוק יום יומי. היום זה יום חג לקהילה הרפואית שמצטרפים אליה רופאים חדשים. הפקולטה נתנה לכם כלים נגד שחיקה ולימדה אתכם הכי טוב שאפשר".

מנכ"ל המועצה להשכלה גבוהה, גדי פרנק: "במועצה להשכלה גבוהה יש כוונות להרחיב את המחקר ואת מספר הסטודנטים בפקולטה. לפקולטה יש שיטות חדשניות אשר משפיעות על כל האזור. הפקולטה היא מפעל  ציוני  שאין שני לו. בשבועות הקרובים המועצה להשכלה גבוהה והממשלה ישלימו את ההתחייבות להעברת הכסף לבניית הפקולטה שתמשיך להתפתח".

ראש עיריית צפת, מר אילן שוחט: "לפני 6 שנים, כאשר קמה הפקולטה, חשבנו שהיא תהיה מנוף כללי לצפת. לאחר 6 שנים הפקולטה מהווה חלק מהחיים של צפת והגליל. הסגל והסטודנטים הם חלק משמעותי בקהילה אנו רואים בשילוב הפקולטה בעיר תרומה של ממשלפיתוח צפת והאיזור".
 
הסטודנטים לרפואה בפקולטה ע"ש עזריאלי לומדים בשני מסלולים: תכנית תלת-שנתית לסטודנטים לרפואה, שהשלימו בהצלחה שנות לימודים ראשונות בפקולטות לרפואה בחו"ל והשלימו בפקולטה ע"ש עזריאלי את השלב הקליני בהכשרתם. תוכנית זו היא ייחודית לפקולטה לרפואה בגליל. התכנית הארבע-שנתית מיועדת לסטודנטים בעלי תואר ראשון, שלהם רקע בלימודי מדעים.  תוכנית זו מתקיימת באוניברסיטת בר-אילן ובאוניברסיטת ת"א בלבד.
 
את השלב הקליני בלימודי הרפואה עושים הסטודנטים בששה בתי החולים המסונפים לפקולטה ובמרפאות הקהילה באזור הצפון. בתי החולים המסונפים לפקולטה הם: המרכז הרפואי זיו בצפת, המרכז הרפואי ע"ש ברוך פדה פוריה, המרכז הרפואי לגליל בנהריה ושלושה בתי חולים בנצרת. 
 
הפקולטה לרפואה ע"ש עזריאלי של אוניברסיטת בר-אילן הוקמה כדי לענות על הצורך ברופאים מיומנים, לבלום את תופעת "בריחת המוחות" מישראל באמצעות החזרת סטודנטים, מורים וחוקרים מהמוסדות הנחשבים ביותר בעולם ובה בעת, להרחיב את אפשרויות התעסוקה לתושבי הצפון ולפתח את הגליל ואת העיר צפת, בפרט.

הפקולטה תורמת למערכת הבריאות בגליל במגוון היבטים, בהם הוספת תקנים חדשים בבתי החולים ובקהילה וחיזוק התשתית המקצועית, המחקרית והאקדמית.

הפקולטה לרפואה ע"ש עזריאלי של אוניברסיטת בר-אילן מהווה חלק אינטגראלי מחיי הקהילה בגליל, מעורבת בחינוך מדעי לנוער ועוסקת באופן פעיל ברפואה מונעת, בקידום הבריאות ובאיכות הסביבה במרחבי הגליל.

הפקולטה המכשירה רופאים ומדענים, היא ייחודית בהשפעתה על הפיתוח הרפואי, האקדמי, החברתי והכלכלי של כל צפון מדינת ישראל
.

 
 


 


 
 
 
האינדקס המרכזי
בעלי עסקים ונותני שירות

אבחון וטיפול אלטרנטיבי 970
אביזרי חבישה 12
אביזרי שיקום 34
אוסטיאופתיה 33
אופטומטריסטים 604
אופטיקאים 574
אחיות פרטיות 143
אירידיולוגיה 20
אמבולנס פרטי 144
ארומתרפיה 24
ביופידבק 17
בית לחיים 4
בית אבות, דיור מוגן 511
בתי הבראה והחלמה 13
בתי חולים 81
בתי חולים לבריאות הנפש 21
בי"ח סיעודיים וגריאטריים 99
בתי טבע 160
בתי מרקחת 835
גוף ונפש 426
דיאטנים 553
הומאופתיה 280
הידרותרפיה 51
הילינג 147
היפנוזה 18
הסעות נכים 27
השמת עובדים זרים 66
ויטמינים 10
חיתולים למבוגרים 65
טווינא 23
טיפול אלטרנטיבי בילדים 44
טיפול באמצעות בע"ח 43
טיפול ע"י יצירה והבעה 383
טיפול בהפרעות זיכרון 9
טיפול בהפרעות שינה 16
טיפול ע"י ציורי ילדים 1
יועצי תזונה 71
כירופרקטיקה 108
כירורגיה של היד 122
מגנטותרפיה 7
מדיטציות 48
מוצרים אורטופדיים 398
מוקדי עזרה ראשונה 103
מכונים רפואיים 536
מכשירי שמיעה ואביזרים 194
מנגנוני נכים לרכב 16
מרחצאות ומעיינות מרפא 6
נטורופתיה 236
נעליים אורטופדיות 84
עורכי-דין - ביטוח 1041
עורכי-דין - ביטוח לאומי 1202
עורכי-דין - דיני נזיקין 3877
עורכי-דין - רשלנות רפואית 480
פודיאטרים 27
פיזיותרפיה 381
פיזיותרפיה התפתחותית 16
פילאטיס 168
פלדנקרייז 139
פסיכוגריאטריה 2
פסיכולוגיה התפתחותית 31
פסיכולוגיה שיקומית 39
פסיכותרפיה 633
פרחי באך 40
ציוד ואביזרים לנכים 47
קינסיולוגיה 25
קלינאי תקשורת 251
רולפינג 8
רכב חשמלי 46
רכיבה טיפולית 38
רפואה סינית 402
רפלקסולוגיה 432
שיאצו 182
שיטת אלבאום 17
שיטת אלכסנדר 78
שיטת פאולה 30
שיקום נכים ונפגעים 166
שירותי סיעוד 578
תזונה ודיאטות טבעיות 98
תרפיה במוסיקה 29
   
 
 חזרה לדף הבית      -    תנאי שימוש     -     מדיניות פרטיות     -     חוק הספאם     -     אתיקה     -     חוק זכויות יוצרים    
 
 

כל הדרכים שלכם ליצירת קשר:

 
   
טלפון:
08-659-18-01
  פקס:
153-54-712-64-59
דוא"ל:
spectrum.tikshoret@gmail.com
  כתובת:
אליהו בן חור 14, ב"ש


© כל הזכויות שמורות: "ספקטרום תקשורת".