ללא הגבלה - אתר החדשות המרכזי לנכויות ומוגבלויות - דוד פייל 09-11-2017
1
ללא הגבלה
1

אתר החדשות המרכזי לנכויות ומוגבלויות
דוא"ל: spectrum.tikshoret@gmail.com
 
1
    כניסת כתבים  |   רישום לאינדקס   |   צור קשר   |   אודות
11
 
     
אוכל ותזונה  |   בריאות ונפש     בארץ   |   התנדבות וקהילה     משפט    |   ספורט   |   רפואה משלימה     האינדקס המרכזי  |  מערכת החדשות: 08-659-18-01
 עמותות וארגונים   |   מחלקות רווחה   |   הספריה לעיוורים   טפסים - ביטוח לאומי   |   מדריכים - ביטוח לאומי   |   סיכוי שווה   |   עת לעשות    |      המייל האדום

ניתוח קיסרי מיותר

אם צעירה: "הרופאים לא בדקו את מנח העובר - וביצעו בי ניתוח קיסרי מיותר." ♦ מומחה: "הנזקים מניתוח קיסרי רבים וידועים."


מערכת, 09/11/2017, צילום: רן כליף
 


 
בסקירות אותן ביצעה האם הצעירה, שהיה זה הריונה הראשון -  נמצא כי העובר מצוי במנח עכוז, וזאת בחלוף השבוע ה-36 להריונה. לדברי עוה"ד דוד פייל, המייצג את היולדת - מנח עכוז הוא מצב המסכן את היולדת והוולד, מפני שהוולד עלול להיתקע בתעלת הלידה וליצור סיבוכים קשים. על כן, הפרקטיקה הרפואית נוהגת להמליץ במקרה של מנח עכוז על לידה קיסרית.  
ואכן, הרופאים המליצו לאישה לבצע היפוך וולד, ונקבע לה תור לניתוח קיסרי. אלא ששלושה ימים לפני הניתוח המתוכנן הגיעה היולדת למיון בית החולים 'הלל יפה' עם ירידת מים וסימנים מתקדמים ללידה טבעית.
לדברי עוה"ד פייל, איש מהצוות הרפואי לא טרח לבצע ביולדת בשום שלב אולטראסאונד, היא הוכנה לניתוח קיסרי והועברה לחדר ניתוח. באותו שלב, כך על פי הרישומים הרפואיים, נרשמה ההתייחסות הרפואית הראשונה כי הוולד לא נמצא כלל במנח עכוז, אלא במנח ראש – המאפיין לידה נורמלית.

לדברי עוה"ד פייל, הדבר יצר אבסורד, מפני שבדו"ח ניתוח קיסרי מצוין בין היתר: "חילוץ תינוק בראשו", בעוד שבטופס סיכום הלידה מצויין שהניתוח בוצע עקב מצג עכוז כאשר בפועל, תנוחת הולד היתה ידועה לפני הניתוח. בטופס סיכום האשפוז שהאם קיבלה לידה, מצג הוולד בעת הלידה נמחק (!) ורק במקרה האם גילתה על אודות הניתוח המיותר כשעיינה במסמכי בית החולים כחלק מהכנה ללידה מאוחרת.
"ידוע כי ניתוחים קיסריים אינם פרקטיקה מומלצת במקרים של אפשרות ללידה רגילה, וידוע כי עלולים להיות בעקבותיהם סיבוכיים רפואיים ובריאותיים רבים" טוען עוה"ד פייל. במקרה זה, לטענתו, בוצע ביולדת ניתוח מיותר, הנובע ישירות מהתנהלות המנוגדת לפרקטיקה הרפואית המקובלת.

ד"ר אילן הלוי מומחה בגניקולוגיה ומיילדות, שבדק את המקרה, קבע כי הצוות הרפואי התרשל בתפקידו, לא ביצע בדיקה לקביעת מצג העובר, וביצע ביולדת ניתוח קיסרי מיותר, על כל ההשלכות הרפואיות והעתידיות שלו. בימים אלה שוקלת האישה באמצעות עו"ד פייל את המשך צעדיה המשפטיים מול בית החולים.
"בקבלתה נבדקה האישה על ידי מיילדת בלבד" קובע ד"ר אילן הלוי בחוות דעתו. לדבריו, האחות ציינה כי העובר מצוי במצג ראש אך לא בוצעה בדיקת אולטראסאונד. כשהועברה למחלקה, לפי הרשום בגליון הסעודי ולפי גרסת האישה, לא בוצעה בדיקת US לקביעת מצג העובר אך הרופא שבדק אותה העתיק את אבחנת האחות במלואה.
ד"ר הלוי מציין כי לבסוף, בחדר הניתוח, תחת הרדמה כללית, מתואר בידי הרופא המיילד מהלך הניתוח, שבו נרשם "חילוץ תינוק הנמצא במצג ראש. ללא קושי".

ד"ר אילן הלוי קובע עוד כי, "בשום שלב לא בוצעה בדיקת אולטראסאונד, שהינה הבדיקה היחידה המתבקשת לקביעה מדוייקת של מצג העובר בעת הלידה". לדבריו, יש להבחין בין האבחנה, כפי שנרשמה ועמדה, ככל הנראה, בבסיס ההחלטה להבהיל את האישה לניתוח קיסרי בהול בהרדמה כללית, לבין העובדה שבפועל, יולדה האישה בניתוח קיסרי מיותר, תינוקת שנמצאה בפתיחת הבטן במצג ראש.
ד"ר הלוי קובע בחוות דעתו כי "הנזק שנגרם כתוצאה מהתנהלות רשלנית זו של בית החולים ורופאיו, הינו ניתוח קיסרי מיותר על השלכותיו הרפואיות והאחרות". מבחינה מיילדותית, קבע ד"ר הלוי כי האבחנה שבעברה המיילדותי קיים ניתוח קיסרי, תלווה את היולדת בכל הריון עתידי ובכל לידה נוספת.

ד"ר הלוי מסביר כי הסיכון לקרע בצלקת ברחם אחרי ניתוח קיסרי בודד עומד על עד 1%. לאור חשש זה, כל הריון ולידה אחרי ניתוח מוגדרים כהריון ולידה בסיכון מסויים. "לדבר יש השלכות על האפשרות להציע זירוז במצבים שונים לפני הלידה החוזרת או במהלכה -  הסיכוי לניתוח נוסף קרוב ל-40%".
בנוסף, לדברי ד"ר הלוי, הסיכון לתמותה אימהית בניתוח קיסרי הינו פי 4 לעומת יולדת בלידה נרתיקית. גם הסיכון לתחלואה אימהית בעקבות ניתוח קיסרי גבוה יותר לעומת יולדת בלידה נרתיקית, כגון פגיעה בשלפוחית השתן או במעיים, זיהום, דימום מעל הרגיל, כאבים, הידבקויות בחלל הבטן, פגיעה בפוריות, הצורך בקבלת דם ותוצריו, הסיכון לאבד את הרחם בלידה עתידית, פגיעה אסתטית באיזור הצלקת הבטנית, פגיעה בשרירי הבטן, פגיעה בחווית הלידה ובתהליך ההיקשרות עם התינוק, פגיעה בהנקה ועוד.

"נייר העמדה של האיגוד הישראלי למיילדות קובע, כי ניתן לאפשר לידה נרתיקית של מצג עכוז בהסתייגויות מסויימות", דברי המומחה. "לפיכך, קבלת הסכמה של היולדת לעבור ניתוח מחייבת - מעבר לטופס ההסכמה הסטנדרטי שעליו חתמה -  הסבר על כל האפשרויות העומדות לרשותה. אין תיעוד שהסבר כזה ניתן".
ממשרד עורכי הדין דוד פייל ושות' נמסר כי האישה שוקלת כעת את צעדיה המשפטיים, וככל הנראה תוגש בקרוב תביעה נגד הצוות הרפואי ובית החולים
.

משרד עו"ד דוד פייל ושות' http://www.df-law.co.il מתמחה ברשלנות רפואית, נזקי גוף ובתביעות מול חברות ביטוח ומוסדות רפואיים
.
 

 
 


 
 
 
האינדקס המרכזי
בעלי עסקים ונותני שירות

אבחון וטיפול אלטרנטיבי 970
אביזרי חבישה 12
אביזרי שיקום 34
אוסטיאופתיה 33
אופטומטריסטים 604
אופטיקאים 574
אחיות פרטיות 143
אירידיולוגיה 20
אמבולנס פרטי 144
ארומתרפיה 24
ביופידבק 17
בית לחיים 4
בית אבות, דיור מוגן 511
בתי הבראה והחלמה 13
בתי חולים 81
בתי חולים לבריאות הנפש 21
בי"ח סיעודיים וגריאטריים 99
בתי טבע 160
בתי מרקחת 835
גוף ונפש 426
דיאטנים 553
הומאופתיה 280
הידרותרפיה 51
הילינג 147
היפנוזה 18
הסעות נכים 27
השמת עובדים זרים 66
ויטמינים 10
חיתולים למבוגרים 65
טווינא 23
טיפול אלטרנטיבי בילדים 44
טיפול באמצעות בע"ח 43
טיפול ע"י יצירה והבעה 383
טיפול בהפרעות זיכרון 9
טיפול בהפרעות שינה 16
טיפול ע"י ציורי ילדים 1
יועצי תזונה 71
כירופרקטיקה 108
כירורגיה של היד 122
מגנטותרפיה 7
מדיטציות 48
מוצרים אורטופדיים 398
מוקדי עזרה ראשונה 103
מכונים רפואיים 536
מכשירי שמיעה ואביזרים 194
מנגנוני נכים לרכב 16
מרחצאות ומעיינות מרפא 6
נטורופתיה 236
נעליים אורטופדיות 84
עורכי-דין - ביטוח 1041
עורכי-דין - ביטוח לאומי 1202
עורכי-דין - דיני נזיקין 3877
עורכי-דין - רשלנות רפואית 480
פודיאטרים 27
פיזיותרפיה 381
פיזיותרפיה התפתחותית 16
פילאטיס 168
פלדנקרייז 139
פסיכוגריאטריה 2
פסיכולוגיה התפתחותית 31
פסיכולוגיה שיקומית 39
פסיכותרפיה 633
פרחי באך 40
ציוד ואביזרים לנכים 47
קינסיולוגיה 25
קלינאי תקשורת 251
רולפינג 8
רכב חשמלי 46
רכיבה טיפולית 38
רפואה סינית 402
רפלקסולוגיה 432
שיאצו 182
שיטת אלבאום 17
שיטת אלכסנדר 78
שיטת פאולה 30
שיקום נכים ונפגעים 166
שירותי סיעוד 578
תזונה ודיאטות טבעיות 98
תרפיה במוסיקה 29
   
 
 חזרה לדף הבית      -    תנאי שימוש     -     מדיניות פרטיות     -     חוק הספאם     -     אתיקה     -     חוק זכויות יוצרים    
 
 

כל הדרכים שלכם ליצירת קשר:

 
   
טלפון:
08-659-18-01
  פקס:
153-54-712-64-59
דוא"ל:
spectrum.tikshoret@gmail.com
  כתובת:
אליהו בן חור 14, ב"ש


© כל הזכויות שמורות: "ספקטרום תקשורת".