ללא הגבלה - אתר החדשות המרכזי לנכויות ומוגבלויות - דוד פייל 18-09-2016
1
ללא הגבלה
1

אתר החדשות המרכזי לנכויות ומוגבלויות
דוא"ל: hermom.tikshoret@gmail.com
 
1
    כניסת כתבים  |   רישום לאינדקס   |   צור קשר   |   אודות
11
 
     
1
אוכל ותזונה   |   בריאות ונפש     בארץ   |   התנדבות וקהילה     חוק ומשפט    |   ספורט   |   רפואה משלימה     האינדקס המרכזי  מכון פויירשטיין   |  הספריה לעיוורים 
1
 עמותות וארגונים  מחלקות רווחה  |  טפסים - המוסד לביטוח לאומי  |  מדריכים - המוסד לביטוח לאומי  |  סיכוי שווה  |  עת לעשות  |  עלה נגב - נחלת ערן  |   המייל האדום

סדנאות ואירועים  
1
1

1
ט
עימה מהחיים - הקרנת טרום בכורה
 
1
סדנא בנושא: ניידות והושבה
 
1
חברת גשר - טיולי נכים
 
1
הרצאה: המסע של חיי - משבר כמנוע צמיחה
1

האישה עברה ניתוחים חרף רגישות ללטקס

תביעה: בשיבא ביצעו באישה 10 ניתוחי שד בשל זיהומים חוזרים ונשנים, שנבעו משימוש בכפפות לטקס אליהן הייתה אלרגיתמערכת, 18/09/2016, צילום: רן כליף
 


 
האישה לקתה בסרטן השד, והומלץ לה לעבור כריתת שדיים מניעתית, עקב גן אותו היא נושאת, המנבא סיכויי הישנות  גדולים של המחלה הקטלנית.
האישה שמעה בעצת רופאיה וביצעה בביה"ח שיבא כריתת שדיים מניעתית, והכנה לשחזור שדיה.
לדברי עוה"ד דוד פייל ומורן יום טוב המייצגים את האישה, רגישותה ללטקס הייתה ידועה לצוות הרפואי, למרות שבמסמכי האשפוז צוינה רגישותה של התובעת ללטקס, בדו"ח ההכנה לניתוח נשמט עניין זה ולא בוצעו הכנות מיוחדות למניעת מגע עם לטקס.
הצוות הרפואי לא דאג לסביבה נקייה מלטקס וטיפול תרופתי מתאים לפני הניתוח ובמהלכו.
משום כך סבלה האישה מזיהומים חוזרים בשדיים ונאלצה לבצע ניתוחים להוצאה והחזרת השתלים, עד אשר כינס בית החולים צוות מומחים כדי לדון בדרכי הטיפול בה.
על פי כתב התביעה, רק לאחר הניתוח השישי הופנתה תשומת הלב של הרופאים לרגישותה של האישה ללטקס כגורם אפשרי לזיהומים ולצוות הרפואי שטיפל באישה ניתנו הוראות חדשות, במסגרתן ניתנו לה תרופות נוגדות אלרגיה טרם והניתוח, בוצע בחדר ניתוח נקי מלטקס.
לדברי עוה"ד פייל ויום טוב, כתוצאה מרשלנות הצוות הרפואי, עברה האישה שבעה מדורים של סבל, נאלצה להתפטר מעבודתה עקב האשפוזים החוזרים ונשנים, וכעת היא סובלת מעיוותים קשים בחזה, מנכות ומפגיעה קשה בדימויה העצמי.
עוה"ד פייל ויום טוב הגישו נגד בית החולים שיבא ונגד משרד הבריאות המפעיל אותו, תביעה לפיצויים שהסתיימה בימים אלה בפשרה. 
האישה שלקתה בסרטן השד, ועברה ניתוח להסרת הנגע - פנתה לבירור גנטי, משום שגם אמה וגם סבתה לקו בסרטן השד. הבירור העלה שהיא נשאית של הגן לסרטן השד, והומלץ לה לבצע כריתה ושחזור של שני השדיים.
לפני כעשר שנים עברה האישה כריתה של שני שדיה, והושתלו לה מתלים לצורך שחזור שדיים. מיד לאחר הניתוח הבחין הצוות הרפואי כי המתלה של השד השמאלי לא נקלט והפך לנמקי, ולכן הוחלט עוד באותו הלילה לכרות את המתלה בהרדמה כללית, בניתוח נוסף.
"על פי מסמכי האשפוז, כבר בשלב זה ידע הצוות הרפואי כי התובעת רגישה ללטקס," טוענים עוה"ד פייל ויום טוב. "וכל מסכת הסבל והייסורים שמהם סבלה מכאן ואילך, היו אמורים להימנע לו הצוות הרפואי היה מקפיד על המנעות משימוש בכפפות לטקס במהלך הטיפול בתובעת."
האישה שוחררה לביתה להחלמה אך שלושה ימים לאחר מכן אושפזה בשנית, עקב סימני זיהום בשד ימין. היא הוכנסה לניתוח לצורך הוצאת השתל, ניקוי האזור ושתילת שתל חדש. מספר שבועות לאחר מכן אושפזה האישה שוב בבית החולים בשל זיהום, גם הפעם בשד ימין. בוצע בה ניתוח להוצאת השתל וניקוי האזור, אך הפעם לא הוכנס שתל חדש. "אך בכך לא הסתיימה מסכת הייסורים של האישה, והצוות הרפואי עדיין לא השכיל לחדול משימוש בלטקס, שחולל את הזיהומים", טוענים עוה"ד פייל ויום טוב.
בשלב זה הוחלט על ניתוח רביעי לשחזור השדיים באופן הדרגתי (באמצעות מותחן). האישה אושפזה בפעם החמישית לצורך החלפת מותחנים בשתלים קבועים.
כשנה וחצי לאחר מכן אושפזה האישה בפעם השישית לצורך ניתוח להחלפת שתלים ותיקון אסימטריה בשדיים. רק באשפוז זה – לאחר שעברה 6 ניתוחים כושלים – הוחלט לקיים התייעצות עם מומחה לאלרגיה, שציין את רגישותה של התובעת ללטקס ונתן הנחיות לאופן הטיפול המתאים בה.

"שכחו לציין במסמך ההכנה לניתוח את הרגישות ללטקס"
על פי התביעה, קבע משרד הבריאות בחוזר מיוחד הנחיות לטיפול בחולים אשר ידועה אצלם רגישות ללטקס – אך הצוות הרפואי התעלם מקיומו.
"מהמסמכים הרפואיים אין כל תיעוד, לפיו ערך הצוות הרפואי הכנות מיוחדות בטרם הניתוח ובמהלכו, על מנת למנוע מהאישה מגע ללטקס – נהפוך הוא: בניגוד לכל המסמכים הרפואיים שבהם צוין כבר מיום האשפוז הראשון כי היא רגישה ללטקס - במסמך ההכנה לניתוח נכתב כי אין לה כל רגישות או אלרגיה", טוענים עוה"ד פייל ויום טוב.
ד"ר דניאל אלבירט, מומחה באלרגיה ואימונולוגיה קלינית, ממלא מקום מנהל המערך לאלרגיה ואימונולוגיה קלינית בבית החולים קפלן ברחובות חווה דעתו על המקרה מטעם התביעה. לדבריו, מטופלים עם רגישות ללטקס נמצאים בסיכון לפתח תסמינים שונים כמו יתר לחץ דם, פריחה, גרד, בצקת, קריעה של העור, צרידות, נזלת, בחילה, הקאות, כאבי בטן ושלשול.
לדבריו, הדרך היחידה למנוע תגובות אלרגיות בחולה שכזה היא למנוע באופן מוחלט את חשיפתו ללטקס. בנוסף, לדבריו, יש לתת טיפול מניעתי תרופתי, שאותו יש להתחיל כ-24 שעות טרם הניתוח.
לדברי עוה"ד פייל ויום טוב, למרות הזיהומים הקשים מהם סבלה האישה, לא השכיל הצוות הרפואי בשיב"א לערוך התייעצות מומחים מיידית, דבר שהיה מתבקש לאור הנסיבות.
על פי התביעה עד היום סובלת האישה מכאבים ואי נוחות בעקבות הניתוחים הרבים שבוצעו בה. בין השאר נאלצת האישה להשתמש בחזיות מיוחדות כדי לטשטש את העיוות בשדיה. היא סובלת מפגיעה בדימויה העצמי, חייה האינטימיים עם בן זוגה נפגעו, וסובלת מתסמינים חרדתיים דכאוניים בעקבות הנזק שנגרם לגופה.
עוה"ד פייל ויום טוב הגישו תביעה לפיצויים בשמה של האישה – נגד בית החולים שיבא תל השומר, ונגד משרד הבריאות המפעיל אותו. בימים אלה נחתמה פשרה בין הצדדים.
  

משרד עו"ד דוד פייל ושות' http://www.df-law.co.il  עוסק מעל 20 שנה ברשלנות רפואית, תאונות דרכים ובתביעות מול חברות ביטוח וקופות חולים.


 

 


 
 
 
האינדקס המרכזי
בעלי עסקים ונותני שירות

אבחון וטיפול אלטרנטיבי 970
אביזרי חבישה 12
אביזרי שיקום 34
אוסטיאופתיה 33
אופטומטריסטים 604
אופטיקאים 574
אחיות פרטיות 143
אירידיולוגיה 20
אמבולנס פרטי 144
ארומתרפיה 24
ביופידבק 17
בית לחיים 4
בית אבות, דיור מוגן 511
בתי הבראה והחלמה 13
בתי חולים 81
בתי חולים לבריאות הנפש 21
בי"ח סיעודיים וגריאטריים 99
בתי טבע 160
בתי מרקחת 835
גוף ונפש 426
דיאטנים 553
הומאופתיה 280
הידרותרפיה 51
הילינג 147
היפנוזה 18
הסעות נכים 27
השמת עובדים זרים 66
ויטמינים 10
חיתולים למבוגרים 65
טווינא 23
טיפול אלטרנטיבי בילדים 44
טיפול באמצעות בע"ח 43
טיפול ע"י יצירה והבעה 383
טיפול בהפרעות זיכרון 9
טיפול בהפרעות שינה 16
טיפול ע"י ציורי ילדים 1
יועצי תזונה 71
כירופרקטיקה 108
כירורגיה של היד 122
מגנטותרפיה 7
מדיטציות 48
מוצרים אורטופדיים 398
מוקדי עזרה ראשונה 103
מכונים רפואיים 536
מכשירי שמיעה ואביזרים 194
מנגנוני נכים לרכב 16
מרחצאות ומעיינות מרפא 6
נטורופתיה 236
נעליים אורטופדיות 84
עורכי-דין - ביטוח 1041
עורכי-דין - ביטוח לאומי 1202
עורכי-דין - דיני נזיקין 3877
עורכי-דין - רשלנות רפואית 480
פודיאטרים 27
פיזיותרפיה 381
פיזיותרפיה התפתחותית 16
פילאטיס 168
פלדנקרייז 139
פסיכוגריאטריה 2
פסיכולוגיה התפתחותית 31
פסיכולוגיה שיקומית 39
פסיכותרפיה 633
פרחי באך 40
ציוד ואביזרים לנכים 47
קינסיולוגיה 25
קלינאי תקשורת 251
רולפינג 8
רכב חשמלי 46
רכיבה טיפולית 38
רפואה סינית 402
רפלקסולוגיה 432
שיאצו 182
שיטת אלבאום 17
שיטת אלכסנדר 78
שיטת פאולה 30
שיקום נכים ונפגעים 166
שירותי סיעוד 578
תזונה ודיאטות טבעיות 98
תרפיה במוסיקה 29
   
 
 חזרה לדף הבית      -    תנאי שימוש     -     מדיניות פרטיות     -     חוק הספאם     -     אתיקה     -     חוק זכויות יוצרים    
 
 

כל הדרכים שלכם ליצירת קשר:

 
טלפון:
08-659-18-01
  פקס:
153-54-712-64-59
דוא"ל:
hermon.tikshoret@gmail.com
  כתובת:
אליהו בן חור 14, ב"ש


© כל הזכויות שמורות: "ספקטרום תקשורת".