ללא הגבלה - אתר החדשות המרכזי לנכויות ומוגבלויות - דוד פייל 22-11-2017
1
ללא הגבלה
1

אתר החדשות המרכזי לנכויות ומוגבלויות
דוא"ל: hermom.tikshoret@gmail.com
 
1
    כניסת כתבים  |   רישום לאינדקס   |   צור קשר   |   אודות
11
 
     
1
אוכל ותזונה   |   בריאות ונפש     בארץ   |   התנדבות וקהילה     חוק ומשפט    |   ספורט   |   רפואה משלימה     האינדקס המרכזי  מכון פויירשטיין   |  הספריה לעיוורים 
1
 עמותות וארגונים  מחלקות רווחה  |  טפסים - המוסד לביטוח לאומי  |  מדריכים - המוסד לביטוח לאומי  |  סיכוי שווה  |  עת לעשות  |  עלה נגב - נחלת ערן  |   המייל האדום

סדנאות ואירועים  
1
1

1
ט
עימה מהחיים - הקרנת טרום בכורה
 
1
סדנא בנושא: ניידות והושבה
 
1
חברת גשר - טיולי נכים
 
1
הרצאה: המסע של חיי - משבר כמנוע צמיחה
1

אופטלגין לדימום מוחי

הגיע ל"אסף הרופא" עם דימום מוחי - והרופאים נתנו לו אופטלגין. הפךלנכה ותובע מיליונים


מערכת, 22/11/2017, צילום: רן כליף ו-pxhere
 


 
לדברי עוה"ד דוד פייל וגלית מושקה-פרדל המייצגים את התובע - בית החולים 'אסף הרופא' התעלם מממצאים חד-משמעיים אשר העידו על כך שהוא סובל מלחץ תוך גולגלתי מוגבר, ממצאים שעלו מבדיקות אותן ביצע לאחר שהגיע לחדר מיון בבית החולים אסף הרופא. לדברי עוה"ד פייל ומושקה-פרדל רק שבועיים קודם לכן אושפז האיש בבית החולים בשל חבלת ראש שגרמה להמטומה.
אולם חרף ההוראות שנרשמו בתיקו - שוחרר התובע גם בפעם השנייה לביתו – תוך הוראה ליטול משכך כאבים מסוגאופטלגין, ללא ביצוע בדיקת CT מוח חוזר וללא בדיקת נוירוכירורג.
"אילו הצוות הרפואי בבית החולים היה מטפל בתובע בהתאם לפרקטיקה הרפואית הנוהגת והמחייבת, ובהתאם למצבו הרפואי, היה ניתן למנוע את התרחבות ההמטומה, וכפועל יוצא את מלוא נזקיו של התובע, אשר מגבילים את תפקודו היומיומי ופוגעת באיכות חייו" אומרים עוה"ד פייל ומושקה-פרדל. 

בתביעה נטען כי מצבו של הגבר המשיך להחריף, הוא החל לסבול מנפילות, חוסר התמצאות, כאבי ראש קשים והפרעות בראייה ובקואורדינציה. משהגיע בפעם השלישית ל'אסף הרופא' ביקשו הרופאים לאשפזו, אך לדבריו, הוא איבד את האמון בצוות הרפואי, וחתם על טופס שחרור, ואשפז את עצמו באיכילוב.
באיכילוב ביצעו לו הרופאים בדיקת CT באופן מיידי, אשר הדגימה דימום מוחי משמעותי, והוא הובהל לניתוח לניקוז הדמם. לאחר מספר ימים, ועקב החמרה במצבו, בוצע לו ניתוח נוסף, ולאחר התאוששות הוא שוחרר לביתו.
מאז השחרור מהאשפוז, סובל הגבר מעצבנות, חוסר ריכוז, הפרעות ראיה משמעותיות ופזילה, רעד בלתי נשלט בידיו, ואובדן כושר עבודה.

לאחר שנבדק במוסד לביטוח לאומי  - נקבעה לו נכות צמיתה של 50%, ועוד 15% נוספים על הפרעות ראייה.
ד"ר חיים עזר, מומחה לנוירוכירורגיה ונוירוכירורג בכיר ב'מרכז הרפואי לגליל המערבי נהריה', אשר בדק את פרטי המקרה מטעם התביעה, קבע בחוות דעתו כי הצוות הרפואי של ביה"ח אסף הרופא חרג במקרה זה, באופן משמעותי מהפרקטיקה הרפואית המקובלת.
לדבריו, התסמינים עליהם התלונן התובע מצביעים באופן מובהק על עליה בלחץ התוך-גולגלתי. לדבריו, כאשר אדם הסובל מבעיות קרישה מתלונן על שטף דם בראשו  - יש לבצע לו בדיקת CT מיידית, וכן בדיקות CT רצופות למעקב - על מנת לוודא ששטף הדם לא מתפשט בראשו.
שחרורו של התובע לביתו, תוך התעלמות מהמלצת הצוות הרפואי לאשפזו במקרה של תלונה חוזרת – חרץ את גורלו – קבע ד"ר עזר.

בימים אלה הגישו עוה"ד דוד פייל ומושקה-פרדל, בשמו של הגבר, תביעה נזיקית בטענה לרשלנות רפואית נגד ביה"ח אסף הרופא ומשרד הבריאות אשר מפעיל אותו.
התביעה הועמדה על הסכום המקסימלי שמתיר החוק במקרים של רשלנות רפואית (2.5 מיליון שקלים) ונדון בימים אלה בביהמ"ש השלום בתל אביב.         

לדברי עו"ד פייל הגבר הגיע למיון בית החולים אסף הרופא, בעקבות חבלת ראש מהקיר מיום שבת. באבחון הראשוני נכתב: מהיום החל באיטיות בדיבור ושינוי בהתנהגות, מטופל בקומדין (נוגד קרישה). תפקודי קרישה לקויים.
לגבר בוצע CT ראש, שהדגים דימומים עם סימני לחץ. בהמשך, הוא נבדק על ידי נוירוכירורג, שציין כי התובע "זקוק לתיקון מהיר של תפקודי הקרישה על ידי 4 מנות פלסמה וויטמין K", והוא אושפז במחלקה הנוירוכירורגית.
ממצאי בדיקת דם של התובע הדגימו תוצאות המעידות על תפקודי קרישה לקויים. לדברי עו"ד דוד פייל, הדבר מגביר את הסכנה להמשך דימום ולאי ספיגה של שטף הדם (המטומה) בחולה הנוטל נוגדי קרישה, ולכן ממצאים אלה דורשים מעקב ואיזון עד לייצוב.

חרף כך, לאחר אשפוז של מספר ימים, שוחרר התובע מבית החולים, ועד מועד שחרורו לא נלקחה פעם נוספת בדיקות דם, ולא נבדקו תפקודי קרישה ורמת טסיות. ההנחיות בשחרור היו, כי "במידה שתחול החמרה במצבו בבית, יש להפנותו אלינו שוב מיד דרך חדר מיון".
כעבור כשבועיים הגיע התובע לחדר המיון ב'אסף הרופא' כשהוא סובל מכאבי ראש חזקים. בנוסף, התלונן הגבר על חוסר יציבות ללא סחרחורת. בבדיקתו הנוירולוגית צוין, כי הבדיקה תקינה מלבד חולשה של העצב השישי.
"ממצאים אלו מעידים על לחץ תוך גולגולתי מוגבר, המחייב אשפוז וטיפול מיידי", טוען עוה"ד פייל בתביעה. "אולם חרף ממצאים אלו, התובע קיבל אופטלגין ושוחרר לביתו, בניגוד גמור להמלצות בעת שחרורו מאשפוז שבועיים קודם להן, לפיהן יש להעבירו למחלקה נוירוכירורגית, בכל פניה חוזרת למיון, ומבלי לבצע CT ראש".

התובע ביצע בדיקת CT נוספת, ופנה לרופא המשפחה שלו עם ממצאיה. תוצאות הבדיקה הדגימו דמם חריף. רופא המשפחה הפנה את התובע באופן מיידי למיון. לדברי עו"ד פייל, הגיע תובע למיון של אסף הרופא באותו יום,  ובבדיקה הנוירולוגית שעבר נמצאה חולשה של הרגל ובדיקות הדם הראו אף הן על ממצאים לא תקינים. הוא נבדק על ידי נוירוכירורג וקיבל אופטלגין.

התובע סירב להמשך טיפול באסף הרופא, ועבר לאיכילוב
בסיכום הרפואי צוין, כי מדובר בחולה עם המטומה כרונית, שהופנה למיון עקב החמרה קלינית ורנטגנית. הוצע לתובע להתאשפז במחלקה נוירוכירורגית, אך הוא העדיף להמשיך טיפול בבית חולים אחר, וחתם על טופס סירוב אשפוז. לאחר החתימה על הטופס, הגיע התובע בעזרת משפחתו לבית החולים איכילוב.
לאחר בדיקה נוירולוגית עבר התובע בדיקת CT מוח שהדגימה ממצאים לא תקינים, והוא הובהל לחדר ניתוח לצורך ניתוח לניקוז הדמם המוחי. כעבור מספר ימים חלה התדרדרות נוספת במצבו, והוא נשלח לניתוח חוזר בשל שאריות ההמטומה, ואלה נוקזו. הוא שוחרר לביתו לאחר מספר ימי התאוששות.
לדברי עו"ד פייל, חרף התאוששותו מהניתוח, החל התובע לסבול מהפרעות ראיה, קואורדינציה והתמצאות במרחב, מעצבנות וחוסר סבלנות, הפרעות בזיכרון, רעד ותנועות לא רצוניות בידו. ובמאמץ קל ביד שמאל מתחילות תנועות בלתי רצוניות.
לדברי עו"ד פייל, כתוצאה מהפרעות אלה  הגבר סובל מרעד, פגיעה בזיכרון, עצבנות יתר, כאבי ראש, והפרעה תפקודית יומיומית אשר פגעה  פגעה בכושר השתכרותו של התובע, והוא הפסיק לעבוד בעבודתו כמלגזן.

מומחה נוירוכירורגיה: "הצוות פעל בניגוד לפרקטיקה הרפואית המקובלת"
לתביעה צורפה חוות דעת של ד"ר חיים עזר, מומחה לנוירוכירורגיה ונוירוכירורג בכיר ב'מרכז הרפואי לגליל המערבי נהריה'.  אשר קבע, בין היתר, כי  ממצאים של כאב ראש וחולשה חדשה של העצב השישי, כפי שהופיעו אצל התובע, מעידים בבירור על יתר לחץ תוך גולגולתי, דבר המעיד על הרחבה משמעותית של ההמטומה. "זהו מצב חירום רפואי, המחייב ביצוע CT, זימון נוירוכירורג דחוף ובדיקה נוירולוגית מלאה", קבע ד"ר עזר.
ד"ר עזר ציין בחוות דעתו, כי בהתאם לפרקטיקה הרפואית, יש לבצע CT  ראש בכל שינוי נוירולוגי לכל חולה עם דמם שכזה – בייחוד אם הוא מטופל בנוגדי קרישה. לדבריו, הצוות חרג מפרקטיקה מקובלת זו.
"לו היה הצוות הרפואי באסף הרופא טורח ומעיין בסיכום אשפוזו, היה למד כי מדובר באדם שנטל קומדין, עם המטומה אקוטית ועם הנחיה ברורה לשוב במידה שתחול החמרה במצבו לאור הסכנה בהתרחבות ההמטומה", קבע ד"ר עזר. "שחרורו של התובע במועד זה מהמיון, הינו בגדר זלזול בוטה ורשלנות חמורה".
לדברי ד"ר עזר, לו היה התובע מתאשפז במחלקה הנוירוכירורגית במועד הנדרש, אין ספק כי היה נעשה לו בירור מקיף והערכה נוירולוגית רחבה ומקצועית, לצורך אבחון וטיפול ההולמים את מצבו של התובע. ובסבירות גבוהה כי היה מופנה לניתוח לניקוז ההמטומה ולהפחתת הלחץ התוך גולגולתי, דבר שהיה מונע את מלוא נזקיו הנוירולוגיים.
 
"אי ביצוע ניקוז ההמטומה עם חזרתו למיון חרץ את גורלו"
ד"ר עזר קובע בחוות דעתו, כי אי ביצוע ניקוז ההמטומה בפנייתו השנייה של התובע למיון, חרץ למעשה את גורלו. עוד קובע ד"ר עזר, כי גם בשאר פניותיו של התובע למיון 'אסף הרופא' נפלו פגמים בהתנהלות הצוות, בין היתר, באי ביצוע בדיקות דם חוזרות, כדי לבדוק את תפקודי הקרישה.
באשפוזו השלישי, כאשר איבד התובע את אמונו בבית החולים ובחר להתאשפז בבית חולים אחר, אפשר לו הצוות ללכת לדרכו – אלא שלדברי המומחה, במצב זה של שקיעת מצב ההכרה כפי שאירע לתובע, הוא עלול היה למות בדרך לאיכילוב. "ההעברה בשלב זה חייבת היתה להיעשות עם נט"ן", קבע המומחה.

נכות של 50% לצמיתות, בתוספת 15% בגין פזילה עם כפל ראייה
נכותו הנוירולוגית של התובע הוערכה על ידי המל"ל ב-50% לצמיתות. לדברי ד"ר עזר, הביטוח הלאומי לא התייחס לחולשת העצב הרביעי ולכפל הראייה, שהם תוצאה של הרשלנות הרפואית במקרה זה, ולכן קבע לתובע נכות נוספת, בגין פזילה עם כפל ראייה, בשיעור של 15%.
בשל כל אלה, נטען בתביעה שהגיש הגבר באמצעות עו"ד פייל לרשלנות בית החולים אסף הרופא. בין הנזקים המפורטים בתביעה נמנים הפסדי שכר ופנסיה (400,000 שקלים), הוצאות רפואיות (10,000 שקלים), הוצאות נסיעה וניידות (50,000 שקלים), עזרת הזולת וצד ג' (150,000 שקלים), עלויות איסוף חומר רפואי, חוות דעת ואגרת משפט (20,000 שקלים).
כמו כן, נטען לנזק כללי של הפסד כושר ההשתכרות, הפסד תנאים סוציאליים ופנסיה, הוצאות נסיעה מוגברות, הוצאות רפואיות, פגיעה באוטונומיה, כאב, סבל ואובדן הנאות החיים.
התביעה נדונה בימים אלה בבית משפט השלום בתל אביב, בסכום המקסימלי הקבוע בחוק (2.5 מיליון שקלים)
.

משרד עו"ד דוד פייל ושות' http://www.df-law.co.il מתמחה ברשלנות רפואית, נזקי גוף ובתביעות מול חברות ביטוח ומוסדות רפואיים
.
 

 
 


 
 
 
האינדקס המרכזי
בעלי עסקים ונותני שירות

אבחון וטיפול אלטרנטיבי 970
אביזרי חבישה 12
אביזרי שיקום 34
אוסטיאופתיה 33
אופטומטריסטים 604
אופטיקאים 574
אחיות פרטיות 143
אירידיולוגיה 20
אמבולנס פרטי 144
ארומתרפיה 24
ביופידבק 17
בית לחיים 4
בית אבות, דיור מוגן 511
בתי הבראה והחלמה 13
בתי חולים 81
בתי חולים לבריאות הנפש 21
בי"ח סיעודיים וגריאטריים 99
בתי טבע 160
בתי מרקחת 835
גוף ונפש 426
דיאטנים 553
הומאופתיה 280
הידרותרפיה 51
הילינג 147
היפנוזה 18
הסעות נכים 27
השמת עובדים זרים 66
ויטמינים 10
חיתולים למבוגרים 65
טווינא 23
טיפול אלטרנטיבי בילדים 44
טיפול באמצעות בע"ח 43
טיפול ע"י יצירה והבעה 383
טיפול בהפרעות זיכרון 9
טיפול בהפרעות שינה 16
טיפול ע"י ציורי ילדים 1
יועצי תזונה 71
כירופרקטיקה 108
כירורגיה של היד 122
מגנטותרפיה 7
מדיטציות 48
מוצרים אורטופדיים 398
מוקדי עזרה ראשונה 103
מכונים רפואיים 536
מכשירי שמיעה ואביזרים 194
מנגנוני נכים לרכב 16
מרחצאות ומעיינות מרפא 6
נטורופתיה 236
נעליים אורטופדיות 84
עורכי-דין - ביטוח 1041
עורכי-דין - ביטוח לאומי 1202
עורכי-דין - דיני נזיקין 3877
עורכי-דין - רשלנות רפואית 480
פודיאטרים 27
פיזיותרפיה 381
פיזיותרפיה התפתחותית 16
פילאטיס 168
פלדנקרייז 139
פסיכוגריאטריה 2
פסיכולוגיה התפתחותית 31
פסיכולוגיה שיקומית 39
פסיכותרפיה 633
פרחי באך 40
ציוד ואביזרים לנכים 47
קינסיולוגיה 25
קלינאי תקשורת 251
רולפינג 8
רכב חשמלי 46
רכיבה טיפולית 38
רפואה סינית 402
רפלקסולוגיה 432
שיאצו 182
שיטת אלבאום 17
שיטת אלכסנדר 78
שיטת פאולה 30
שיקום נכים ונפגעים 166
שירותי סיעוד 578
תזונה ודיאטות טבעיות 98
תרפיה במוסיקה 29
   
 
 חזרה לדף הבית      -    תנאי שימוש     -     מדיניות פרטיות     -     חוק הספאם     -     אתיקה     -     חוק זכויות יוצרים    
 
 

כל הדרכים שלכם ליצירת קשר:

 
טלפון:
08-659-18-01
  פקס:
153-54-712-64-59
דוא"ל:
hermon.tikshoret@gmail.com
  כתובת:
אליהו בן חור 14, ב"ש


© כל הזכויות שמורות: "ספקטרום תקשורת".