ללא הגבלה - אתר החדשות המרכזי לנכויות ומוגבלויות - דוד פייל 24-01-2018
1
ללא הגבלה
אתר החדשות  המרכזי  לנכויות ומוגבלויות
טל': 08-659-18-01      פקס: 153-54-712-64-59
   
1
כניסת כתבים    |    רישום לאינדקס    |    צור קשר
1
 
אוכל ותזונה   |    בריאות ונפש    |    בארץ    |    התנדבות וקהילה    |    משפט    |    ספורט    |    רפואה משלימה    |    האינדקס המרכזי    |     מערכת החדשות: 08-659-18-01 
 עמותות וארגונים  |  מחלקות רווחה בכל הארץ  |  הספריה לעיוורים  |  טפסים-המוסד לביטוח לאומי  |  מדריכים-המוסד לביטוח לאומי  |  סיכוי שווה  |  עת לעשות   |   המייל האדום

שבעה ניתוחים בגלל קולונוסקופיה

המעיין נוקבו פעמיים ברציפות בבדיקות קולונוסקופיה שונות - והותירו את הנבדקת נכה. תובעת מליונים מ"מכבי" ומ"אסף הרופא"


מערכת, 24/01/2018, צילום: רן כליף וויקיפדיה
 


 
סיפור מזעזע על אישה שעברה שני מקרים רצופים של ניקוב מעי במהלך בדיקות קולונוסקופיה - נדון בימים אלה בביהמ"ש השלום בתל אביב.
עו"ד דוד פייל , המייצג את האישה (62) טוען שהאישה, תושבת ראשון לציון, החלה לסבול לפני כעשור מאנמיה על רקע מחסור בברזל. היא הופנתה לבדיקת קולונוסקופיה על ידי הרופא המטפל בקופת חולים 'מכבי', במסגרת בירור של תהליך מחלה אפשרי במעי הגס.

על פי התביעה - במהלך הבדיקה זיהה הרופא הבודק פיתול חד במעי, ובניסיון לעבור אותו הוא ניקב את דופן המעי, ככל הנראה עקב הפעלת כוח לא מידתי. הבדיקה הופסקה באופן מיידי, והאישה הובהלה בדחיפות לבית חולים 'אסף הרופא', שם עברה האישה ניתוח דחוף.
לדברי עו"ד פייל, כחודש בלבד לאחר ניתוח התיקון, ביצעו הרופאים ב'אסף הרופא' בדיקת קולונוסקופיה נוספת – שבמהלכה נוקב  המעי של האישה בשנית.

בעקבות שני מקרי הניקוב והניתוחים שעברה בגינם, החלה האישה לסבול מבקע גדול בצלקת הניתוחית, שגרר 5 ניתוחים, שלא הביאו מזור לסבלה, ובהמשך מזיהום. לדברי עו"ד פייל ניתוחי התיקון נמשכים עד ימים אלה – והאישה צפויה לעבור בקרוב ניתוח שמיני להתמודדות עם מצבה.
במהלך הניתוחים קוצרו מעייה של האישה בעשרות סנטימטרים, בנוסף בעקבות התפתחות בקע גדול בצלקות הניתוחיות הוחדרה לבטנה רשת אשר בולטת החוצה מגופה, והיא החלה סובלת מכאבים עזים בבטנה, וממגבלות תפקוד רבות. 
לדברי עו"ד פייל, בצבוץ הרשת מחוץ לגופה של האישה לא רק שגורם לה לסבל רב, אלא גם לירידה קשה בדימוי העצמי ולהתדרדרות במצבה הנפשי.

פרופ' דניאל רחמילביץ, מומחה לרפואה פנימית ולמחלות דרכי העיכול קבע, כי בשל ההיסטוריה הרפואית של האישה, על הצוות הרפואי בבית החולים היה לנהוג בזהירות המתבקשת, ולבצע בה בדיקת קולונוסקופיה וירטואלית, לאחר חודש מניתוח השיקום אותו עברה.
לדבריו, הרופאים שערכו את הבדיקה הפעילו כוח לא מידתי על מעי האישה, שגרמו פעמיים לניקובו. פרופ' רחמילביץ העריך את נכותה של האישה בשיעור של 60%.
רופא תעסוקה שבדק את האישה, קבע, כי מצבה לא מאפשר לה לעסוק במלאכות הכרוכות במאמץ – והיא איננה עובדת כיום למחייתה.

בתביעה שהוגשה באמצעות עו"ד פייל ועו"ד גולדמן תובעת האישה פיצויים מקופ"ח מכבי, וממשרד הבריאות המפעיל את ביה"ח אסף הרופא - בגין נזקי גוף עקב רשלנות רפואית, בסכום המקסימלי הקבוע בחוק (2.5 מיליון שקלים). התביעה נדונה בימים אלה בבית משפט השלום בתל אביב-יפו.
לתביעה שהגישה האישה נגד מכבי שירותי בריאות ונגד משרד הבריאות, צורפה חוות דעתו של פרופ' דניאל רחמילביץ, מומחה לרפואה פנימית ולמחלות דרכי העיכול. לדברי פרופ' רחמילביץ, בקולונוסקופיה אבחנתית כמו זו שעברה התובעת, הסיכוי שתיגרם התנקבות הוא נמוך בהרבה לעומת קולונוסקופיה טיפולית תהליך טיפולי שבה כורתים פוליפ.
פרופ' רחמילביץ קבע עוד, כי התנקבות המעי בזמן הקולונוסקופיה בבדיקה הראשונה, נגרמה ללא ספק בשל הפעלת לחץ מכני גדול מהנדרש ולא מבוקר על דופן המעי מצד הבודק, לעבור את הזווית החדה שזוהתה על ידו.
גם לגבי החלטת הצוות הרפואי בבית החולים אסף הרופא, לזמן את התובעת לבדיקת קולונוסקופיה שנייה חודש לאחר ניתוח הבטן בגין ההתנקבות הראשונה, קובע פרופ' רחמילביץ כי מדובר היה בהחלטה שגויה.
"הדעת לא תופסת, שגם בבדיקה הקולונוסקופית החוזרת והלא ראויה שבוצעה בבית החולים, שוב התרחשה התנקבות המעי הגס – גם הפעם, קרוב לוודאי בשל הפעלת לחץ מכני גדול ולא מבוקר, ובשל כך נזקקה התובעת לניתוח דחוף שני על כל הכרוך בו", דברי פרופ' רחמילביץ.

פרופ' רחמילביץ קובע בחוות דעתו, כי התנקבות המעי השנייה הייתה נמנעת לו התובעת היתה מופנית להדמיה לא פולשנית של המעי הגס, וגם זאת - לא תוך פרק זמן קצר של חודש בלבד לאחר הניתוח הראשון.  
"התובעת נמנתה על אוכלוסיית חולים הנמצאים בסיכון מוגבר להתנקבות בזמן קולונוסקופיה, וזאת בשל סיפור עבר של ניתוח בטני גדול והידבקויות מניתוח בטני קודם", מציין פרופ' רחמילביץ בחוות דעתו. "לפיכך, השלמת בדיקת המעי הגס הייתה צריכה להתבצע על ידי בדיקה לא פולשנית, בהעדפה ראשונה על ידי קולונוסקופיה וירטואלית".
עוד קובע פרופ' רחמילביץ, כי רופאי בית החולים כשלו גם באבחון מוקדם של התנקבות המעי, שהתרחשה בניתוח שבוצע במרס 2016 לתיקון הבקע. "אין כל ספק שאבחנה מוקדמת של התנקבות המעי וניתוח מוקדם, כמו גם התנהלות בזהירות שהתבקשה על ידי צוות הרופאים, היו מונעות את ההתפתחויות הקשות שהתובעת חוותה ואת הניתוחים המיותרים, מהם היא סובלת עד עכשיו", קובע המומחה.

המומחה: נכות האישה הכוללת הינה בשיעור של 60%

מבחינת נכויות, קבע פרופ' רחמילביץ כי בגין הצלקת הפתוחה בדופן הבטן, שדרכה מבצבצת הרשת, יש להעריך את נכותה של האישה בשיעור של 40%. בגין מצבה הכללי לאחר שבעת ניתוחי הבטן החוזרים יש להעריך את נכותה בשיעור של 10%, ובגין שאר הצלקות בדופן הבטן יש להעריך את נכותה בשיעור של 10% נוספים.
"טרם האירועים היתה התובעת אישה בריאה, פעילה וחרוצה, וניהלה חיים עצמאיים ומלאי תוכן", טוען עו"ד פייל בתביעה. "כיום התובעת מוגבלת בתפקודה, נמנע ממנה לשוב לעבודתה וחייה הפכו מחיים מלאי עניין לחיי הישרדות וסבל יומיומי".

בפירוט הנזקים שנגרמו לתובעת בעקבות האירועים, נמנים נזקים מיוחדים של אובדן השתכרות והפסדי פנסיה בעבר, הוצאות רפואיות ונסיעות לקבלת טיפולים בעבד, סיעוד ועזרת צד ג', בסך כולל של כ- 1,000,000 שקל.

בנוסף, תובעת האישה באמצעות עו"ד פייל פיצויים בגין נזק כללי ממכבי שירותי בריאות וממשרד הבריאות, בסכום המקסימלי הקבוע בחוק (2.5 מיליון שקלים). התביעה נדונה בימים אלה בבית משפט השלום בתל אביב-יפו
.

משרד עו"ד דוד פייל ושות' http://www.df-law.co.il מתמחה ברשלנות רפואית, נזקי גוף ובתביעות מול חברות ביטוח ומוסדות רפואיים
.
 

 
 


 
 
 
האינדקס המרכזי
בעלי עסקים ונותני שירות

אבחון וטיפול אלטרנטיבי 970
אביזרי חבישה 11
אביזרי שיקום 34
אוסטיאופתיה 33
אופטומטריסטים 604
אופטיקאים 574
אחיות פרטיות 143
אירידיולוגיה 20
אמבולנס פרטי 144
ארומתרפיה 24
ביופידבק 17
בית לחיים 4
בית אבות, דיור מוגן 511
בתי הבראה והחלמה 13
בתי חולים 81
בתי חולים לבריאות הנפש 21
בי"ח סיעודיים וגריאטריים 99
בתי טבע 160
בתי מרקחת 835
גוף ונפש 426
דיאטנים 553
הומאופתיה 280
הידרותרפיה 51
הילינג 147
היפנוזה 18
הסעות נכים 27
השמת עובדים זרים 66
ויטמינים 10
חיתולים למבוגרים 65
טווינא 23
טיפול אלטרנטיבי בילדים 44
טיפול באמצעות בע"ח 43
טיפול ע"י יצירה והבעה 383
טיפול בהפרעות זיכרון 9
טיפול בהפרעות שינה 16
טיפול ע"י ציורי ילדים 1
יועצי תזונה 71
כירופרקטיקה 108
כירורגיה של היד 122
מגנטותרפיה 7
מדיטציות 48
מוצרים אורטופדיים 398
מוקדי עזרה ראשונה 103
מכונים רפואיים 536
מכשירי שמיעה ואביזרים 194
מנגנוני נכים לרכב 16
מרחצאות ומעיינות מרפא 6
נטורופתיה 236
נעליים אורטופדיות 84
עורכי-דין - ביטוח 1041
עורכי-דין - ביטוח לאומי 1202
עורכי-דין - דיני נזיקין 3877
עורכי-דין - רשלנות רפואית 480
פודיאטרים 27
פיזיותרפיה 381
פיזיותרפיה התפתחותית 16
פילאטיס 168
פלדנקרייז 139
פסיכוגריאטריה 2
פסיכולוגיה התפתחותית 31
פסיכולוגיה שיקומית 39
פסיכותרפיה 633
פרחי באך 40
ציוד ואביזרים לנכים 47
קינסיולוגיה 25
קלינאי תקשורת 251
רולפינג 8
רכב חשמלי 46
רכיבה טיפולית 38
רפואה סינית 402
רפלקסולוגיה 432
שיאצו 182
שיטת אלבאום 17
שיטת אלכסנדר 78
שיטת פאולה 30
שיקום נכים ונפגעים 166
שירותי סיעוד 576
תזונה ודיאטות טבעיות 98
תרפיה במוסיקה 29
   
 
 חזרה לדף הבית      -    תנאי שימוש     -     מדיניות פרטיות     -     חוק הספאם     -     אתיקה     -     חוק זכויות יוצרים    
 
 

כל הדרכים שלכם ליצירת קשר:

 
טלפון:
08-659-18-01
פקס:
153-54-712-64-59
דוא"ל:
spectrum.tikshoret@gmail.com
כתובת:
אליהו בן חור 14, ב"ש


© כל הזכויות שמורות: ספקטרום תקשורת spectrum tikshoret