ללא הגבלה - אתר החדשות המרכזי לנכויות ומוגבלויות - הוועדה לזכויות הילד 12-07-2018
1
ללא הגבלה
1

אתר החדשות המרכזי לנכויות ומוגבלויות
דוא"ל: hermom.tikshoret@gmail.com
 
1
    כניסת כתבים  |   רישום לאינדקס   |   צור קשר   |   אודות
11
 
     
1
אוכל ותזונה   |   בריאות ונפש     בארץ   |   התנדבות וקהילה     חוק ומשפט    |   ספורט   |   רפואה משלימה     האינדקס המרכזי  מכון פויירשטיין   |  הספריה לעיוורים 
1
 עמותות וארגונים  מחלקות רווחה  |  טפסים - המוסד לביטוח לאומי  |  מדריכים - המוסד לביטוח לאומי  |  סיכוי שווה  |  עת לעשות  |  עלה נגב - נחלת ערן  |   המייל האדום

סדנאות ואירועים  
1
1

1
ט
עימה מהחיים - הקרנת טרום בכורה
 
1
סדנא בנושא: ניידות והושבה
 
1
חברת גשר - טיולי נכים
 
1
הרצאה: המסע של חיי - משבר כמנוע צמיחה
1
בארץ

45 מכונים להתפתחות הילד בסכנת סגירה - מרביתם בפריפריה

"עד סוף שבוע הבא ולפני שתצא הכנסת לפגרה מבקשת את התוכנית שגובשה כאן בוועדה"


מערכת, 12/07/2018, צילום: Flickr
 


 
כך ציינה יו"ר הוועדה לזכויות הילד אתמול חה"כ יפעת שאשא ביטון בדיון הסוער בהשתתפות ראשי רשויות ואחרים, בעניין סגירתם של 45 מכונים להתפתחות הילד ברחבי הארץ שמרביתם בפריפריה, והוסיפה כי אם לא יעבירו את ההמלצות עד סוף שבוע הבא מבחינתה משרד הבריאות אומר שהוא לא אחראי על התפתחות הילדים.

יוזם הדיון חה"כ מאיר כהן ציין כי זו תהיה בגידה בילדים במידה והמכונים הללו ייסגרו, וכי אין להפוך את קבלת השרות הרפואי בכלל, לסוג של רפואה לעשירים שיכולים רק הם להשיג אותה.
 
יו"ר הוועדה חה"כ יפעת שאשא ביטון (כולנו): דרשנו ממשרד הבריאות לקחת את העניינים לידיים ולהביא להצלת היחידות מפני סגירה, הם מעודדים את המטפלים והמטופלים לצאת החוצה ממסגרת הרפואה הציבורית לפרטית. אני רוצה לוודות כי במאי הקרוב לא תיסגרנה 45 היחידות, בעוד שבוע יוצאים לפגרה, ואנחנו שוב היום מפזרים שוב את האנשים ומשאירים אותם ב"הולד", אנשים שמגיעים מיישובים שונים מן הצפון והדרום.

חה"כ שאשא ביטון סיכמה את הדיון בכך שהיא דרשה ממשרד הבריאות להעביר לוועדה עד סוף השבוע הבא ולפני היציאה לפגרה את תכנית גרוטו שגובשה למציאת פתרון לתקצוב ואת לוחות זמנים שלה. ואם לא יעבירו עד סוף השבוע הבא את התכנית, מבחינתה משרד הבריאות אומר בזאת שהוא לא אחראי על התפתחות הילדים. והוסיפה כי "המקצועות הפרא רפואיים הם במצוקה וישנו מחסור בעוסקים במקצוע, ולכן מבקשת להכריז עליהם כמקצועות חרום הדבר שיכול לעזור ולהציל המון ילדים וכמובן לקצר את התורים הארוכים."
 
חה"כ מאיר כהן (יש עתיד) :-
"ישנו משבר גדול מאוד בכל הקשור למקצועות הפרא רפואיים, בפריפריה הגאוגרפית והחברתית ישנה דרמה מחדש כל פעם. 23 אלף ילדים מחכים בטור לטיפול פרא רפואי, שרבים מהם בפריפריה. אינני מרגיש שמשרד הבריאות עושה משהו בדבר."

חה"כ כהן התייחס לעניין הקמת הוועדה, ואמר כי: "תמיד אם רוצים לתקוע משהו מקימים ועדה. אנחנו צריכים להיות ולעצור את סגירת היחידות לאלתר, סגירתם היא בגידה בילדים, הורים שאין להם כסף יקבלו טיפול בשלוש שנים, ולמי שיש יקבל תוך שבוע, זו הפכה להיות רפואה לעשירים. מתחת לקובע ראש עיר, יחד עם ראשי ערים רבים אחרים הקמנו יחידות לטיפול ומרכזים להתפתחות הילד, וכמובן בעזרת ארגונים פילנטרופיים רבים. אחרי הבחירות המקומיות המרכזים הללו עלולים להיסגר, ועד כה מושכים את העגלה בכדי לעבור את הבחירות."
 
שלום בן משה (ראש עיריית ראש העין): "מדיניות ההפרטה נמשכת שנים רבות, זה התחיל בטיפות חלב והיום זה הגיע ליחידות הללו, והקופות משחקות בזה. בעוד 4 שנים נהיה 100 אלף תושבים, מגיעים התושבים אצלי למרכזים וגם הם ממתינים המון זמן, אני ממשיך להחזיק אותם היטב ככל האפשר בכדי לתת מענה לתושבים. כעת זוהי עונת בחירות מקומיות, ולאחריהן כל המרכזים ייסגרו. לכן צריכים לדאוג לשלום הילדים בהקדם ולדאוג שהתקציב יגיע לידיים הנכונות."
 
עידו הדרי (קשרי ממשל בקופ"ח מכבי): "יש היום קבוצה של עשרות אלפי ילדים שקופים, שלהורים שלהם אין כסף לממן את הטיפולים הפרטיים ולמערכת הציבורית אין תורים לקלוט אותם. כדי לחלץ את המערכת מהמצב הזה נדרש פתרון עם ארבעה מרכיבים: תוספת 5000 שעות טיפול בשבוע במערכת הציבורית; הזרמה שנתית של 100 מליון שקלים לקופות החולים ואכיפה על מערכת החינוך המיוחד שתעניק את מלוא הטיפולים שהיא מחויבת בגנים המיוחדים; והדבר החשוב ביותר הוא הפסקת הפרטת המערכת, זו המחלה שהורסת את המערכת כולה ופוגעת בילדים. לא יתכן שניתן מימון ציבורי לטיפול פרטי בילדים"
 
שיר אברימיצקי (משרד הבריאות): "ועדת גרוטו מתכנסת ממאי שנה שעברה, ועסקה גם בסוגיה הכלכלית, המלצות הצוות הכלכלי הוגשו ודנו בהם בוועדת גרוטו. הנושא מאוד מורכב מהסיבה של ריבוי השחקנים רשויות קופות יחידות מוכרות ולא מוכרות ועוד. ההמלצות לא פורסמו עד כה מהסיבה שרק שבוע שעבר הוגשו רק וייקח זמן לפרסמן, התקציב טרם עבר, והכוונה להעבירו לקופות בליווי תנאים לצדו. ישנה כוונה לעשות צעדים סדירים בכדי לתקן את המורכבות מהשורש, והמאפיין הבולט הוא ריבוי השחקנים בתמונה."

ליאור קוטלר (משרד האוצר): "עולם התפתחות הילד הוא עולם שמתנהל בו שוק רפואה או בריאות פרטית, משרד הבריאות אמור להציג את צעדיו בקרוב בכדי לתקן את כשל השוק הזה, ממשרד הבריאות יינתנו תקציבים תוספתיים, לטובת העניים הזה. כלומר הועברו כספים, לטובת משרד הבריאות שיחליט לתעדף נושאים שהוא בוחר."
 
הילה (אם שהעידה בפני הוועדה): "בני הוא שליח הציבור בעניין הצורך ביחידות הללו, אנו נמצאים בטלטלה רגשית מטורפת, ועכשיו שאני נמצאת כאן בוועדה, כולי פחדים לקבל טלפון מהגננת שבני קיבל פירקוס או משהו אחר. הילדים הללו הופכים להיות אזרחים במדינה, ובשנה הבאה המכונים להתפתחות הילד עלולים להיסגר. אני ובני ממתינים בתור ביישובים הסמוכים שדרות ורחובות כדי לקבל טיפול שבני נחוץ לו."


 


 
 
האינדקס המרכזי
בעלי עסקים ונותני שירות

אבחון וטיפול אלטרנטיבי 970
אביזרי חבישה 12
אביזרי שיקום 34
אוסטיאופתיה 33
אופטומטריסטים 604
אופטיקאים 574
אחיות פרטיות 143
אירידיולוגיה 20
אמבולנס פרטי 144
ארומתרפיה 24
ביופידבק 17
בית לחיים 4
בית אבות, דיור מוגן 511
בתי הבראה והחלמה 13
בתי חולים 81
בתי חולים לבריאות הנפש 21
בי"ח סיעודיים וגריאטריים 99
בתי טבע 160
בתי מרקחת 835
גוף ונפש 426
דיאטנים 553
הומאופתיה 280
הידרותרפיה 51
הילינג 147
היפנוזה 18
הסעות נכים 27
השמת עובדים זרים 66
ויטמינים 10
חיתולים למבוגרים 65
טווינא 23
טיפול אלטרנטיבי בילדים 44
טיפול באמצעות בע"ח 43
טיפול ע"י יצירה והבעה 383
טיפול בהפרעות זיכרון 9
טיפול בהפרעות שינה 16
טיפול ע"י ציורי ילדים 1
יועצי תזונה 71
כירופרקטיקה 108
כירורגיה של היד 122
מגנטותרפיה 7
מדיטציות 48
מוצרים אורטופדיים 398
מוקדי עזרה ראשונה 103
מכונים רפואיים 536
מכשירי שמיעה ואביזרים 194
מנגנוני נכים לרכב 16
מרחצאות ומעיינות מרפא 6
נטורופתיה 236
נעליים אורטופדיות 84
עורכי-דין - ביטוח 1041
עורכי-דין - ביטוח לאומי 1202
עורכי-דין - דיני נזיקין 3877
עורכי-דין - רשלנות רפואית 480
פודיאטרים 27
פיזיותרפיה 381
פיזיותרפיה התפתחותית 16
פילאטיס 168
פלדנקרייז 139
פסיכוגריאטריה 2
פסיכולוגיה התפתחותית 31
פסיכולוגיה שיקומית 39
פסיכותרפיה 633
פרחי באך 40
ציוד ואביזרים לנכים 47
קינסיולוגיה 25
קלינאי תקשורת 251
רולפינג 8
רכב חשמלי 46
רכיבה טיפולית 38
רפואה סינית 402
רפלקסולוגיה 432
שיאצו 182
שיטת אלבאום 17
שיטת אלכסנדר 78
שיטת פאולה 30
שיקום נכים ונפגעים 166
שירותי סיעוד 578
תזונה ודיאטות טבעיות 98
תרפיה במוסיקה 29
   
 
 חזרה לדף הבית      -    תנאי שימוש     -     מדיניות פרטיות     -     חוק הספאם     -     אתיקה     -     חוק זכויות יוצרים    
 
 

כל הדרכים שלכם ליצירת קשר:

 
טלפון:
08-659-18-01
  פקס:
153-54-712-64-59
דוא"ל:
hermon.tikshoret@gmail.com
  כתובת:
אליהו בן חור 14, ב"ש


© כל הזכויות שמורות: "ספקטרום תקשורת".