ללא הגבלה - אתר החדשות המרכזי לנכויות ומוגבלויות - יד שרה 08-11-2017
1
ללא הגבלה
אתר החדשות  המרכזי  לנכויות ומוגבלויות
טל': 08-659-18-01      פקס: 153-54-712-64-59
   
1
כניסת כתבים    |    רישום לאינדקס    |    צור קשר
1
 
אוכל ותזונה   |    בריאות ונפש    |    בארץ    |    התנדבות וקהילה    |    משפט    |    ספורט    |    רפואה משלימה    |    האינדקס המרכזי    |     מערכת החדשות: 08-659-18-01 
 עמותות וארגונים  |  מחלקות רווחה בכל הארץ  |  הספריה לעיוורים  |  טפסים-המוסד לביטוח לאומי  |  מדריכים-המוסד לביטוח לאומי  |  סיכוי שווה  |  עת לעשות   |   המייל האדום
רעננה: העוצמה המשקמת שביצירה

מנכ"ל יד שרה, משה כהן, ראש עיריית רעננה, זאב בילסקי, בתערוכת ציירי שיקומון בית יד שרה ברעננה, שנפתחה בבית העירייה והפכה להצדעה לדרך בה מעצים השיקומון את הבאים בשעריו


מערכת, 08/11/2017, צילום: באדיבות יד שרה
 


 
התערוכה שנפתחה השבוע בבית העירייה ברעננה הותירה רושם רב ולא רק על הציירות והציירים המטופלים בשיקומון בית יד שרה ברעננה.

היו שם ראש העיר זאב בילסקי, סגנים וסגניות ובכירים בעירייה, מנכ"ל יד שרה משה כהן, רוני פרידמן שיינפיין מנהלת ותיקה ומוערכת ועכשיו מתנדבת בית יד שרה ברעננה ועימה שרון נויפלד מצוות השיקומון וכמובן – המשתקמים שיצרו. אוצרת התערוכה: אורנה פיכמן.

בילסקי: "תערוכה מיוחדת מאד עבורנו והיא ממוקמת בכניסה לבית העירייה. השיקומון שהוקם לפני כ-8 שנים מעניק בית טוב לאלה הזקוקים לשיקום. כמו שיד שרה עושה כל דבר בהרבה כישרון אהבה ונתינה.

זאת גם הזדמנות לשלוח מפה  ברכות ותודה למייסד יד שרה, לאורי לופוליאנסקי שלזכותו נזקפת פעילותה של יד שרה בכל המדינה ובעירנו.

זכורני שהוא הגיע לעיר ואמר: פה תקום יד שרה. בדרך כלל יש חלומות גדולים ומציאות קטנה יותר אך הבית הזה אכן קם ובו השיקומון שהביא לנו תערוכה כל כך יפה.

יד שרה הקימה בית לאותם אנשים שבמאמץ לא קל ממשיכים את חייהם ואתם ביד שרה נותנים להם את האפשרות לכך. תבוא עליכם הברכה".

משה כהן מנכ"ל יד שרה הביא את ברכת מייסד יד שרה אורי לופוליאנסקי וברך את ראש העיר על האכסניה הטובה שהעמיד לרשות התערוכה.

"ביד שרה יש לנו 5 מרכזי שיקום ברחבי ישראל בהם משתקמים מאות אנשים. ואנו בונים מרכז שיקום נוסף בירושלים ונגשים עוד חלום שיצעיד את מערכת הבריאות בישראל קדימה.

אני רוצה לומר תודה לאנשים היקרים שבאים בכל יום ליד שרה ומשקיעים לאחר שעברו מה שעברו. וכל זאת בעזרת ועם צוות נפלא – ואני רואה פה את רוני פרידמן שיינפיין מנהלת השיקומון - אתם עושים את הכל מכל הלב. תודה לכולכם ותודה לראש העיר".

הדר זלינגר יוזמת התערוכה יצאה לחופשת לידהשרון נויפלד המחליפה אותה בשיקומון אמרה:"אנו מעריכים מאד שבאתם לציין איתנו את האירוע המרגש הזה. התערוכה היא פרי מאמץ משותף של הדר והצוות עם עיריית רעננה. הארוח כאן ממחיש את החיבור בין יד שרה המושיטה יד לבעלי מוגבלויות לבין העיריה שעל דגלה חרוטים נתינה וקהילתיות.

השיקומון בבית יד שרה ברעננה הוא התגלמות כל אלה. זכות היא לנו להיות פה היום ולחגוג ביחד הצלחות והישגים. אנו מחפשים תעצומות גוף ונפש בכל רגע ורגע בשיקומון תוך ניצחון הרוח על החומר. כל זאת תחת כנפי המתנדבות המדהימות שלנו המגיעות בהתמדה לאורך שנים.

תודה – עבודת הקודש שלכם נחוצה, חשובה ומוערכת".

המשתקמת סילביה אמזלג דיברה על צוות השיקומון והעומדת בראשון רוני פרידמן שיינפיין בלשון "המלאכים שלנו".

"אני מייצגת פה את הציירים בשיקומון. תודה למתנדבות המלוות אותנו שנים רבות. התחלתי לצייר ביד שרה לפני כתשע שנים. בשל מגבלה בידיים אני מסוגלת לצייר רק בעזרת 3 אצבעות ומצליחה להגיע להישג.

הציור הוא עבורי ועבור אחרים תרפיה המאפשרת לנו לצאת מלחץ החיים וליצור. להירגע ולברוח מן השיגרה היומית לפחות למספר שעות ביום. הציור הוא גם סוג של פיזיותרפיה המאפשרת להתמודד עם חוסר פעילות בגפיים. תודה לכולכם".

שרון נויפלד על התערוכה והרוח היוצרת שמאחוריה:

התערוכה מוקדשת כולה ליצירות של משוקמים שנעשו במסגרת השיקומון של יד שרה ברעננה. סניף יד שרה ברעננה מהווה מרכז שירות חיוני עבור תושבי השרון. בנוסף למרכז השאלה פעיל, יד שרה מפעילה במקום חנות לציוד שיקומי ומרכז לוגיסטי לכל אזור המרכז, המספק ציוד להשאלה, מאמצעי ניידות ועד למערך אישפוז ביתי מלא. שיקומון, מרכז שיקום יומי נועד לתת מענה לאנשים שעברו פגיעות ראש שונות כגון אירוע מוחי ותאונת דרכים או מתמודדים עם מחלות נוירולוגיות, אשר מיצו את טיפולי מערכת הבריאות בשלב השיקום הראשוני.

השיקומון ברעננה מהווה אלטרנטיבה כמעט בלעדית באזור לטיפול משמר לטווח ארוך, לתעסוקה, עניין והעצמה. צוות השיקומון כולל פיזיותרפיסטיות, מרפאות בעיסוק, קלינאית תקשורת ועשרות מתנדבים מסורים אשר מגיעים יום יום, מלווים את הצוות והמשוקמים ומסייעים בפעילויות המגוונות הכוללות, בנוסף לטיפולים הפיזיקליים והקוגניטיביים, גם חוגי ציור ברמות שונות, קרמיקה, נגרות, יצירה, בישול ועוד.

כאמור, המסגרת השיקומית מתייחסת להיבטים הפיזיים של הפגיעה המוחית אך לא פחות מהם גם להיבטים המנטליים, הקוגניטיביים והרגשיים. כחלק מהטיפול, רבים מהמשוקמים לוקחים חלק בקבוצות יצירה וציור המופעלים על ידי מתנדבים בעלי רקע וניסיון בתחום. לא כל המשוקמים ציירו בעברם ולעתים ההתנסות היא עבורם בבחינת עולם חדש.

בתוך ההתמודדות הקשה עם המוגבלות, מקבל המשתקם הזדמנות לחופש, לביטוי ולבחירה – ליצור, להביע, להתחבר למחוזות רגשיים חדשים. בתהליך הציור מתרחש דיאלוג שהוא לא רק פנימי אלא גם שיח עם מנחי הקבוצה שמכוונים למינוף היכולות ועם חברי הקבוצה התומכים זה בזה ומחליפים רעיונות ומחשבות. הדיאלוגים השונים הם לעתים בבחינת הסחת דעת ולעתים מעמתים עם המציאות אתה יש להתמודד.

האתגרים בפעולת הציור הם רבים ונמנים עליהם האתגר הפיזי הכרוך למשל באחיזה במכחול ויצירת טווחי תנועההאתגר הקוגניטיבי כגון תכנון וארגון הציור או בחירת טכניקה וכן האתגר המנטלי – ריגשי, ההענקה של החופש להביע והעצמת תחושת המסוגלות.

הערוץ של הציור והיצירה בכלל מאחד בתוכו אלמנטים סותרים לכאורה של הכרה במגבלות (לצד התמודדות איתן עד לגבול היכולת) לעומת תחושת סיפוק ומימוש. עבור המתבונן, הידיעה שציור נעשה על ידי בעלי מוגבלויות, משנה את תפיסת הציור. ישנה משמעות לידיעה שמי שצייר עשה זאת בידו החלשה, ביד בתפקוד חלקי ולעתים בעזרת הפה.  מי שנותן את הדעת על האתגרים שחווה מי שתפיסתו הקוגניטיבית או המרחבית מצומצמת, יעריך באופן שונה את המורכבות שבתוצאה.  הממד הפלסטי בציורים שנעשו על ידי בעלי מוגבלות הוא חשוב, אך מאחורי התוצר הגשמי עומדים אתגרים, הישגים, והשלמה – והם אלו שמהווים את ניצחון הרוח על החומר
.


בשיתוף אתר יד שרה
 

 
 


 
 
האינדקס המרכזי
בעלי עסקים ונותני שירות

אבחון וטיפול אלטרנטיבי 970
אביזרי חבישה 11
אביזרי שיקום 34
אוסטיאופתיה 33
אופטומטריסטים 604
אופטיקאים 574
אחיות פרטיות 143
אירידיולוגיה 20
אמבולנס פרטי 144
ארומתרפיה 24
ביופידבק 17
בית לחיים 4
בית אבות, דיור מוגן 511
בתי הבראה והחלמה 13
בתי חולים 81
בתי חולים לבריאות הנפש 21
בי"ח סיעודיים וגריאטריים 99
בתי טבע 160
בתי מרקחת 835
גוף ונפש 426
דיאטנים 553
הומאופתיה 280
הידרותרפיה 51
הילינג 147
היפנוזה 18
הסעות נכים 27
השמת עובדים זרים 66
ויטמינים 10
חיתולים למבוגרים 65
טווינא 23
טיפול אלטרנטיבי בילדים 44
טיפול באמצעות בע"ח 43
טיפול ע"י יצירה והבעה 383
טיפול בהפרעות זיכרון 9
טיפול בהפרעות שינה 16
טיפול ע"י ציורי ילדים 1
יועצי תזונה 71
כירופרקטיקה 108
כירורגיה של היד 122
מגנטותרפיה 7
מדיטציות 48
מוצרים אורטופדיים 398
מוקדי עזרה ראשונה 103
מכונים רפואיים 536
מכשירי שמיעה ואביזרים 194
מנגנוני נכים לרכב 16
מרחצאות ומעיינות מרפא 6
נטורופתיה 236
נעליים אורטופדיות 84
עורכי-דין - ביטוח 1041
עורכי-דין - ביטוח לאומי 1202
עורכי-דין - דיני נזיקין 3877
עורכי-דין - רשלנות רפואית 480
פודיאטרים 27
פיזיותרפיה 381
פיזיותרפיה התפתחותית 16
פילאטיס 168
פלדנקרייז 139
פסיכוגריאטריה 2
פסיכולוגיה התפתחותית 31
פסיכולוגיה שיקומית 39
פסיכותרפיה 633
פרחי באך 40
ציוד ואביזרים לנכים 47
קינסיולוגיה 25
קלינאי תקשורת 251
רולפינג 8
רכב חשמלי 46
רכיבה טיפולית 38
רפואה סינית 402
רפלקסולוגיה 432
שיאצו 182
שיטת אלבאום 17
שיטת אלכסנדר 78
שיטת פאולה 30
שיקום נכים ונפגעים 166
שירותי סיעוד 576
תזונה ודיאטות טבעיות 98
תרפיה במוסיקה 29
   
 
 חזרה לדף הבית      -    תנאי שימוש     -     מדיניות פרטיות     -     חוק הספאם     -     אתיקה     -     חוק זכויות יוצרים    
 
 

כל הדרכים שלכם ליצירת קשר:

 
טלפון:
08-659-18-01
פקס:
153-54-712-64-59
דוא"ל:
spectrum.tikshoret@gmail.com
כתובת:
אליהו בן חור 14, ב"ש


© כל הזכויות שמורות: ספקטרום תקשורת spectrum tikshoret