ללא הגבלה - אתר החדשות המרכזי לנכויות ומוגבלויות - מאור גלבוע 20-08-2018
1
ללא הגבלה
אתר החדשות  המרכזי  לנכויות ומוגבלויות
טל': 08-659-18-01      פקס: 153-54-712-64-59
   
1
כניסת כתבים    |    רישום לאינדקס    |    צור קשר
1
 
אוכל ותזונה   |    בריאות ונפש    |    בארץ    |    התנדבות וקהילה    |    משפט    |    ספורט    |    רפואה משלימה    |    האינדקס המרכזי    |     מערכת החדשות: 08-659-18-01 
 עמותות וארגונים  |  מחלקות רווחה בכל הארץ  |  הספריה לעיוורים  |  טפסים-המוסד לביטוח לאומי  |  מדריכים-המוסד לביטוח לאומי  |  סיכוי שווה  |  עת לעשות   |   המייל האדום

דום נשימה וניתוחים מיותרים

הצעיר סבל מנחירות, עבר שלושה ניתוחי אף, הפך לנכה - ורק אז התברר שבעייתו כלל אינה קשורה לאפו. תובע את בתי החולים "אסותא" ו"הדסה"


מערכת, 20/08/2018, צילום: פוטו יחזקאל ו-Pixabay
 


 
על פי תביעה אותה הגיש עוה"ד מאור גלבוע, הצעיר החל סובל מנחירות ומבעיות נשימה כבר מגיל 15. לאחר בדיקות בקופת החולים 'מכבי' - הוא נשלח לבית חולים 'הדסה עין כרם' שם עבר ניתוח יישור מחיצת האף וכריתת קונכיות, אך למרבה התסכול בעייתו לא נפתרה.
הנער, שהתבגר ושירת בצבא, נרשם לבדיקת שינה בבית חולים 'אסותא' בראשון לציון – שם  נמצא כי הוא סובל מנחירות ומנשימה חסימתית בשינה.

על פי המלצת הרופאים, עבר הצעיר ניתוח נוסף, גם הוא ב'הדסה', ואשר גם הפעם כלל יישור מחיצת האף, וכן צמצום גודל השקדים וכריתת קונכיה.
אלא שגם הפעם הניתוח לא הוכתר בהצלחה, ובביקורת שלאחריו התלונן הצעיר על קושי בנשימה אפית, דימומים, נחירות, והפסקות נשימה בשינה. בבדיקת שינה נוספת ב'אסותא' נמצא כי הוא סובל מנשימה חסימתית בשינה.
לדברי עוה"ד גלבוע, למרות ששני הניתוחים הראשונים לא הוכתרו בהצלחה, רופאי 'מכבי' המליצו לצעיר לעבור ניתוח שלישי, אותו עבר ב'אסותא', שם שוב תוקנה מחיצת אפו ונכרתו הקונכיות. גם הפעם הניתוח לא פתר את הבעיה.  
לאחר זמן, ובעקבות המשך בעיות הנשימה בלילה, נשלח הצעיר למומחה אף אוזן גרון, אשר קבע כי מקור קשייו כלל אינו נעוץ בבעיה באף.

על פי התביעה, הצעיר סובל כיום מקושי בנשימה דרך האף, מנחירות, מקושי בשינה, מדימומים חוזרים ונשנים מהאף, ומכאבי ראש – שמקורם בניתוחים אותם עבר.
ד"ר רוני חרמון, מומחה ומנתח אף אוזן גרון, שחוות דעתו צורפה לתביעה, קבע כי שלושת הניתוחים אותם עבר הצעיר היו מיותרים, ונעשו מבלי להתחשב בממצאי בדיקות השינה אותן עבר.
לדברי ד"ר חרמון, מדובר בדום נשימה קל שניתן וצריך לטפל בו באמצעות CPAP – מפוח נשימה, אמצעי שמרני ופשוט בהרבה מניתוח.
בימים אלה, הגיש עוה"ד גלבוע תביעת פיצויים בשמו של הצעיר נגד בתי החולים אסותא והדסה עין כרם. התביעה נדונה בימים אלה בבית משפט השלום ברמלה.

על פי חוות דעתו של ד"ר רוני חרמון, הצעיר עבר שלושה ניתוחים "לא יעילים ואף מיותרים". לדבריו, הצעיר סובל מדום נשימה בשינה, שהטיפול הנדרש לו הוא באמצעות מכשיר CPAP (מכשיר הנשמה להפסקת דום נשימה ונחירות). לדבריו, שום ניתוח לא יפתור את הבעיה.
ד"ר חרמון ציין בחוות דעתו, כי הניתוח הראשון שבוצע לתובע בהדסה, בוצע מבלי שבוררה עד תום הסיבה לבעיה. "היה מקום טרם ביצוע הניתוח הראשון לשלוח את התובע למעבדת שינה, כדי לבדוק את הגורם האמיתי לבעיית הנשימה ממנה הוא סובל", קבע ד"ר חרמון.

לדבריו, שני הניתוחים שבאו בהמשך בוצעו על ידי בתי החולים הדסה ואסותא ללא שקילת אופציות טיפוליות אחרות, וללא התייחסות לממצאי בדיקות השינה שעבר התובע. "גם לאחר שכבר בוצעה בדיקת השינה, לא השכיל הצוות הרפואי להבין כי מצבו של התובע הינו כתוצאה מדום השינה ולא מבעיה אחרת", קובע ד"ר חרמון.
לדבריו, "כבר לאחר הניתוח הראשון היו הרופאים צריכים להגיע למסקנה שדרך הטיפול שלהם לא משפרת את מצבו הקליני של המטופל, והיו חייבים לחשוב מדוע הטיפול הניתוחי לא עזר". לדברי ד"ר חרמון, הרופאים היו חייבים לנסות טיפולים נוספים כגון CPAP בטרם יחליטו לנתח שוב, וודאי לאחר שתוצאות מעבדת השינה היו בידם.
לדברי ד"ר חרמון, הניתוחים שבוצעו לתובע, יכלו להקל ולהיטיב במקצת את מצבו – אך בשום פנים ואופן לא לפתור אותן. לדבריו, בנוסף לביצוע שלושה ניתוחים מיותרים – הם גם לא בוצעו בצורה טובה. "למה צריך פעמיים לתקן את המחיצה? מדובר בניתוח פשוט שלא נדרשים לו שלושה ניתוחים", קבע ד"ר חרמון. "יש פה התנהלות שלא מתיישבת עם הטיפול הרפואי המקובל".

"לכולם ידוע שסיכויי הצלחת ניתוחים יורדים, עקב מספר ניתוחים קודמים, דבר שהרופא היה חייב להסביר למטופל," קובע ד"ר חרמון בחוות דעתו.
כיום סובל הצעיר מקושי בנשימה דרך האף, מנחירות, מקושי בשינה, מדימומים חוזרים וקבועים מהאף, מכאבים באף ובראש. ד"ר חרמון בדק את הצעיר ומצא אצלו סימני דימום טריים, שינוי צורה של המחיצה, נקב במחיצת האף וגלדים רבים בחלל האף.
ד"ר חרמון העריך את שיעור נכותו של התובע בכ- 10%, וציין כי נכותו התפקודית גבוהה וקשה  יותר מנכותו הרפואית, ועתידה להשפיע על כל חייו.

לדברי ד"ר חרמון נכותו של התובע "קשורה לנזקים הבלתי סבירים, החורגים מהפרקטיקה הרפואית המקובלת, אשר נגרמו כתוצאה מהאירועים סביב הניתוחים הכושלים". המומחה קבע, כי רשלנות הנתבעות הובילה להגבלות תפקודיות קשות, שילוו את התובע לכל אורך חייו.

בשל כל זאת, הגיש לאחרונה עוה"ד גלבוע, תביעה לפיצויים, בשם הצעיר, נגד בתי החולים אסותא והדסה עין כרם - בגין נזקי גוף עקב רשלנות רפואית, בסכום המקסימלי הקבוע בחוק (2.5 מיליון שקלים). התביעה נדונה בימים אלה בבית משפט השלום ברמלה.

עו"ד מאור גלבוע מירושלים  http://tortinfo.co.il/  עוסק בתביעות רשלנות רפואית, תאונות עבודה, תביעות נזיקין , ומיצוי זכויות רפואיות מול חברות ביטוח, קופות חולים והמוסד לביטוח לאומי
. 

 


 
 
האינדקס המרכזי
בעלי עסקים ונותני שירות

אבחון וטיפול אלטרנטיבי 970
אביזרי חבישה 11
אביזרי שיקום 34
אוסטיאופתיה 33
אופטומטריסטים 604
אופטיקאים 574
אחיות פרטיות 143
אירידיולוגיה 20
אמבולנס פרטי 144
ארומתרפיה 24
ביופידבק 17
בית לחיים 4
בית אבות, דיור מוגן 511
בתי הבראה והחלמה 13
בתי חולים 81
בתי חולים לבריאות הנפש 21
בי"ח סיעודיים וגריאטריים 99
בתי טבע 160
בתי מרקחת 835
גוף ונפש 426
דיאטנים 553
הומאופתיה 280
הידרותרפיה 51
הילינג 147
היפנוזה 18
הסעות נכים 27
השמת עובדים זרים 66
ויטמינים 10
חיתולים למבוגרים 65
טווינא 23
טיפול אלטרנטיבי בילדים 44
טיפול באמצעות בע"ח 43
טיפול ע"י יצירה והבעה 383
טיפול בהפרעות זיכרון 9
טיפול בהפרעות שינה 16
טיפול ע"י ציורי ילדים 1
יועצי תזונה 71
כירופרקטיקה 108
כירורגיה של היד 122
מגנטותרפיה 7
מדיטציות 48
מוצרים אורטופדיים 398
מוקדי עזרה ראשונה 103
מכונים רפואיים 536
מכשירי שמיעה ואביזרים 194
מנגנוני נכים לרכב 16
מרחצאות ומעיינות מרפא 6
נטורופתיה 236
נעליים אורטופדיות 84
עורכי-דין - ביטוח 1041
עורכי-דין - ביטוח לאומי 1202
עורכי-דין - דיני נזיקין 3877
עורכי-דין - רשלנות רפואית 480
פודיאטרים 27
פיזיותרפיה 381
פיזיותרפיה התפתחותית 16
פילאטיס 168
פלדנקרייז 139
פסיכוגריאטריה 2
פסיכולוגיה התפתחותית 31
פסיכולוגיה שיקומית 39
פסיכותרפיה 633
פרחי באך 40
ציוד ואביזרים לנכים 47
קינסיולוגיה 25
קלינאי תקשורת 251
רולפינג 8
רכב חשמלי 46
רכיבה טיפולית 38
רפואה סינית 402
רפלקסולוגיה 432
שיאצו 182
שיטת אלבאום 17
שיטת אלכסנדר 78
שיטת פאולה 30
שיקום נכים ונפגעים 166
שירותי סיעוד 576
תזונה ודיאטות טבעיות 98
תרפיה במוסיקה 29
   
 
 חזרה לדף הבית      -    תנאי שימוש     -     מדיניות פרטיות     -     חוק הספאם     -     אתיקה     -     חוק זכויות יוצרים    
 
 

כל הדרכים שלכם ליצירת קשר:

 
טלפון:
08-659-18-01
פקס:
153-54-712-64-59
דוא"ל:
spectrum.tikshoret@gmail.com
כתובת:
אליהו בן חור 14, ב"ש


© כל הזכויות שמורות: ספקטרום תקשורת spectrum tikshoret