ללא הגבלה - אתר החדשות המרכזי לנכויות ומוגבלויות - מאור גלבוע 27-08-2018
1
ללא הגבלה
אתר החדשות  המרכזי  לנכויות ומוגבלויות
טל': 08-659-18-01      פקס: 153-54-712-64-59
   
1
כניסת כתבים    |    רישום לאינדקס    |    צור קשר
1
 
אוכל ותזונה   |    בריאות ונפש    |    בארץ    |    התנדבות וקהילה    |    משפט    |    ספורט    |    רפואה משלימה    |    האינדקס המרכזי    |     מערכת החדשות: 08-659-18-01 
 עמותות וארגונים  |  מחלקות רווחה בכל הארץ  |  הספריה לעיוורים  |  טפסים-המוסד לביטוח לאומי  |  מדריכים-המוסד לביטוח לאומי  |  סיכוי שווה  |  עת לעשות   |   המייל האדום

נפל בבית החולים ומת

השופט קבע: נפילת החולה ברמב"ם הביאה למותו


מערכת, 27/08/2018, צילום: פוטו יחזקאל ו-tOrange
 


 
עוה"ד מאור גלבוע, המייצג את משפחת המנוח ואת עיזבונו טען בתביעה אותה הגיש - כי מסכת טעויות של צוות בית החולים רמב"ם היא שהובילה למותו של מטופל במחלקה הפנימית.
לדברי עוה"ד גלבוע, הרופאים סברו בטעות שהמנוח סובל מהתקף לב, למרות שסבל מקוצר נשימה חמור, ועל כן נתנו לו מדללי דם, ותרופות אשר עלולות להגביר את הסיכוי לנפילתו.
על פי התביעה, למרות שמצבו של התובע חייב קשירה או השגחה, הצוות הרפואי לא קשר את החולה, וגם לא הציב סביבו השגחה.

לדברי עוה"ד גלבוע, לאחר שירד מהמיטה, בעת ביקור בנו, נפל המנוח ונחבל בראשו. חרף כך, לא הבהילו אותו הרופאים לסריקת ראש דחופה, סריקה שהייתה יכולה לאבחן בזמן כי הוא סובל מדימום מוחי חמור. בשל כך, מצבו התדרדר, והוא שקע למצב של תרדמת שנמשכה כשנה – עד למותו.
סגן נשיאת ביהמ"ש השלום ברמלה, כב' השופט מנחם מזרחי, הוציא בימים אלה תחת ידו החלטה מקדמית, הנסמכת על מסמכים רפואיים של בית החולים רמב"ם אותם הגישו הצדדים.
לפי ההחלטה אין עוררין על כך שמותו של חולה שאושפז ברמב"ם, נגרם כתוצאה מנפילתו במחלקה בה אושפז, וזאת חרף העובדה שהרופאים הורו לפקח עליו.

החלטה זו מנוגדת לחלוטין לכתב ההגנה אותו הגיש ביה"ח רמב"ם – בו הוא מתכחש לאחריותו למות המטופל.
כב' השופט מזרחי ציין בהחלטתו, כי אין ויכוח על כך שהמנוח היה מצוי בסכנת נפילה  - מפני שעל פי הרשומות הרפואיות כך קבעו הרופאים, ואף הורו לקושרו למיטתו. 
בשל כך, קבע השופט, כי אין כל סיבה שבית המשפט יתעמק בעברו הרפואי של המנוח, ולכן על הצדדים להגיש תחשיבי נזק – על מנת לקבוע את גובה הפיצוי אותו יעביר בית החולים לעיזבונו של המנוח. 

כתב התביעה טוען למסכת של טעויות מצד הצוות הרפואי ברמב"ם, אשר הובילה למוות מיותר של מטופל שאושפז בבית החולים. בכתב התביעה נטען כי המנוח הגיע לבית החולים עם תלונות על קוצר נשימה, בין היתר על רקע טיפול בסרטן הגרון שהסתיים קודם לכן. על פי הרשומות הרפואיות, קבעו הרופאים כי אין צורך לאשפזו, והוא נשלח לביתו.
יומיים לאחר מכן הובהל המנוח לבית החולים בשל קוצר נשימה חריף, והוא אושפז במחלקה פנימית ברמב"ם, על רקע חשש הרופאים כי הוא סובל מהתקף לב. על פי הרשומות הרפואיות, קבעו רופאים שאין לערוך לו צנתור, והוא הושאר בבית החולים להשגחה ולטיפול.
לדברי עוה"ד מאור גלבוע, ימים ספורים לאחר תחילת אשפוזו ברמב"ם, בעת שבנו הגיע לבקרו, ירד המטופל ממיטת האשפוז ואז נפל וספג מכה קשה בראשו. רופאים שהוזעקו למקום מצאו אותו בהכרה, ולא העניקו לו טיפול מיוחד.
כשעה מאוחר יותר הכרתו החלה לשקוע, הוא נזקק להנשמה, ובבדיקת CT נמצא כי הוא סובל מדימום חריף במוחו. המנוח הועבר מיידית לחדר הניתוח כשהוא סובל מבצקת מוחית, אך בסיום הניתוח נקבע כי הוא נמצא במצב של מוות מוחי. כשנה לאחר מכן נפטר המטופל.

לדברי עוה"ד גלבוע, מותו החריג של המטופל גרם למשפחתו האבלה לתהות האם קיים קשר בין הטיפול שקיבל בבית החולים - לבין הנפילה שהובילה למותו.
לטענת עוה"ד גלבוע, בית החולים היה מודע לסיכון לנפילה עקב מצב של תת־סוכר, לחץ דם נמוך ובלבול, והדבר אף ציון בדו"ח הסיעודי שבו נכתב: ״סיכון נפילה 3! המשפחה מסכימה לקשירה...". למרות זאת צוות בית החולים לא קשר את המנוח, ולטענת בנו אף לא יידע אותו כי אסור לאביו לרדת ממיטתו ללא עזרה והשגחה.
מומחה לנוירוכירורגיה שחוות דעתו צורפה לתביעה, קבע כי הנפילה אמנם גרמה למותו של המנוח, אך גם רצף האירועים שקדם לה רצוף בטעויות של הצוות הרפואי, ויש לו חלק במותו של המנוח.
לדברי המומחה הרופאים ברמב"ם טעו לחשוב שהמטופל סובל מאוטם לבבי ומכאבים בחזה, בעוד שהוא דיווח על קשיי נשימה. אבחנה זו הובילה את הרופאים להעניק למנוח טיפול מאסיבי בנוגדי קרישה, וזאת מבלי שהוזמן קרדיולוג לקבוע אם אכן מדובר בהתקף לב.

בנוסף על כך, קבע המומחה, כי הסיכון הממשי לנפילה של המטופל, שהרופאים עצמם התריעו עליו מבעוד מועד, היה צריך למנוע מהם לטפל במנוח בנוגדי קרישה, משום שללא מנגנון קרישה פעיל קיימת סכנה להתפתחות דימום מתקדם ומאסיבי, מכל חבלה קלה אותה סופג המטופל.
עוד קבע המומחה, כי הבדיקה הנוירולוגית וצילום ה-CT שנעשו למנוח לאחר שמצבו התדרדר - נעשו מאוחר מדי וללא דחיפות – בניגוד לפרקטיקה המקובלת ברפואה. בסריקה נמצא  כי הגבר סובל מהמטומה (דימום מוחי) קודמת, שבתוכה התפתח הדימום החדש כתוצאה מהמכה שספג, וכתוצאה מהשימוש בנוגדי קרישה. המומחה קבע עוד בחוות דעתו, כי קרוב לוודאי שמצב הבלבול שממנו סבל המטופל נבע מהחמרת הלחץ על ההמטומה הישנה, בעקבות נטילת נוגדי הקרישה.

בכתב ההגנה אותו הגיש ביה"ח רמב"ם – מתכחש בית החולים לאחריותו על מותו של המטופל, וטוען כי המוות נגרם בגלל התדרדרות במצבו הבריאותי של המנוח, שהיה ירוד עוד קודם לכן – ללא כל קשר לפעולות הרופאים המטפלים.
סגן נשיאת בית משפט השלום רמלה כבוד השופט מנחם מזרחי, קיבל באופן חלקי את טענת המשפחה וקבע כי אין עוררין על כך שהנפילה בביה"ח היא שהביאה למותו של המנוח. כמו כן, קבע השופט, כי הרופאים עצמם רשמו כי המנוח מועד לנפילה, ועל כן הורו לקשור אותו – ובכך למעשה מתקיימת אחריות לכאורה של בית החולים לאירוע.

על כן, קובע כב' השופט מזרחי, כי אין צורך שבית המשפט יידרש לכל התהליך הרפואי אותו עבר המנוח, שכן על פני הדברים - נראה כי קיים קשר ישיר בין מותו של המטופל לבין נפילתו במחלקה. בשל כך,  שלח כב' השופט מזרחי את הצדדים להגיש לו תחשיבי נזק בהתייחס לשאלת הנפילה בלבד, ולאחר הגשתם יכריע בית המשפט על סכום הפיצוי.

עו"ד מאור גלבוע מירושלים http://tortinfo.co.il/ עוסק בתביעות רשלנות רפואית, תאונות עבודה, תביעות נזיקין, ומיצוי זכויות רפואיות מול חברות ביטוח, קופות חולים והמוסד לביטוח לאומי
. 

 


 
 
האינדקס המרכזי
בעלי עסקים ונותני שירות

אבחון וטיפול אלטרנטיבי 970
אביזרי חבישה 11
אביזרי שיקום 34
אוסטיאופתיה 33
אופטומטריסטים 604
אופטיקאים 574
אחיות פרטיות 143
אירידיולוגיה 20
אמבולנס פרטי 144
ארומתרפיה 24
ביופידבק 17
בית לחיים 4
בית אבות, דיור מוגן 511
בתי הבראה והחלמה 13
בתי חולים 81
בתי חולים לבריאות הנפש 21
בי"ח סיעודיים וגריאטריים 99
בתי טבע 160
בתי מרקחת 835
גוף ונפש 426
דיאטנים 553
הומאופתיה 280
הידרותרפיה 51
הילינג 147
היפנוזה 18
הסעות נכים 27
השמת עובדים זרים 66
ויטמינים 10
חיתולים למבוגרים 65
טווינא 23
טיפול אלטרנטיבי בילדים 44
טיפול באמצעות בע"ח 43
טיפול ע"י יצירה והבעה 383
טיפול בהפרעות זיכרון 9
טיפול בהפרעות שינה 16
טיפול ע"י ציורי ילדים 1
יועצי תזונה 71
כירופרקטיקה 108
כירורגיה של היד 122
מגנטותרפיה 7
מדיטציות 48
מוצרים אורטופדיים 398
מוקדי עזרה ראשונה 103
מכונים רפואיים 536
מכשירי שמיעה ואביזרים 194
מנגנוני נכים לרכב 16
מרחצאות ומעיינות מרפא 6
נטורופתיה 236
נעליים אורטופדיות 84
עורכי-דין - ביטוח 1041
עורכי-דין - ביטוח לאומי 1202
עורכי-דין - דיני נזיקין 3877
עורכי-דין - רשלנות רפואית 480
פודיאטרים 27
פיזיותרפיה 381
פיזיותרפיה התפתחותית 16
פילאטיס 168
פלדנקרייז 139
פסיכוגריאטריה 2
פסיכולוגיה התפתחותית 31
פסיכולוגיה שיקומית 39
פסיכותרפיה 633
פרחי באך 40
ציוד ואביזרים לנכים 47
קינסיולוגיה 25
קלינאי תקשורת 251
רולפינג 8
רכב חשמלי 46
רכיבה טיפולית 38
רפואה סינית 402
רפלקסולוגיה 432
שיאצו 182
שיטת אלבאום 17
שיטת אלכסנדר 78
שיטת פאולה 30
שיקום נכים ונפגעים 166
שירותי סיעוד 576
תזונה ודיאטות טבעיות 98
תרפיה במוסיקה 29
   
 
 חזרה לדף הבית      -    תנאי שימוש     -     מדיניות פרטיות     -     חוק הספאם     -     אתיקה     -     חוק זכויות יוצרים    
 
 

כל הדרכים שלכם ליצירת קשר:

 
טלפון:
08-659-18-01
פקס:
153-54-712-64-59
דוא"ל:
spectrum.tikshoret@gmail.com
כתובת:
אליהו בן חור 14, ב"ש


© כל הזכויות שמורות: ספקטרום תקשורת spectrum tikshoret