ללא הגבלה - אתר החדשות המרכזי לנכויות ומוגבלויות - מדא 01-08-2018
1
ללא הגבלה
1

אתר החדשות המרכזי לנכויות ומוגבלויות
דוא"ל: hermom.tikshoret@gmail.com
 
1
    כניסת כתבים  |   רישום לאינדקס   |   צור קשר   |   אודות
11
 
     
1
אוכל ותזונה   |   בריאות ונפש     בארץ   |   התנדבות וקהילה     חוק ומשפט    |   ספורט   |   רפואה משלימה     האינדקס המרכזי  מכון פויירשטיין   |  הספריה לעיוורים 
1
 עמותות וארגונים  מחלקות רווחה  |  טפסים - המוסד לביטוח לאומי  |  מדריכים - המוסד לביטוח לאומי  |  סיכוי שווה  |  עת לעשות  |  עלה נגב - נחלת ערן  |   המייל האדום

סדנאות ואירועים  
1
1

1
ט
עימה מהחיים - הקרנת טרום בכורה
 
1
סדנא בנושא: ניידות והושבה
 
1
חברת גשר - טיולי נכים
 
1
הרצאה: המסע של חיי - משבר כמנוע צמיחה
1
האופנועניות של מד"א שמצילות חיים

בתוך כוחות הצלת החיים של מגן דוד אדום פועלים כיום למעלה מ-550 אופנועים ונוספים צפויים להיכנס לפעילות בתקופה הקרובה ♦ מבין האופנועים והאופנוענים הפועלים בשורות מד"א, הכירו את ששת המופלאות - הנשים היחידות הרוכבות על אופנועי מד"א להצלת חיים


מערכת, 01/08/2018, צילום: דוברות מדא
 


 
כחלק ממאמציו השוטפים של מגן דוד אדום לקצר את זמני התגובה וההגעה של צוותי מד"א, החובשים והפאראמדיקים מגיעים לזירות אירועים בכלי תחבורה שונים החל מהאמבולנסים וניידות הטיפול הנמרץ המוכרים, ועד למסוקים, אופנים חשמליים ורכבי בימבולנס שמגיעים גם למקומות סבוכים. למד"א צי אופנועים הכולל למעלה מ-550 אופנועים המגיעים לזירות אירועים בכל רחבי הארץ כשעליהם תיק הכולל את מלוא הציוד מציל החיים הקיים באמבולנס: דפיברילטור, מכשיר הנשמה, ציוד חבישה, מזרקי אפיפן לטיפול בהתקף אלרגיה מסכן חיים ועוד. בין האופנועים גם אופנועים כבדים ואופנועי טיפול נמרץ הרכובים על ידי פאראמדיקים ומצויידים בציוד טיפול נמרץ כגון דפיברילטור מתקדם ותרופות מגוונות. ההגעה על האופנוע קלה ומהירה יותר, ובמקרים דוגמת תאונות דרכים יכולים האופנוענים לנצל את יכולת התנועה המעולה שלהם ולחסוך זמן יקר.
 
סביר למדי שיצא לכם לראות את אופנועני מד"א נוסעים בכבישי ישראל כשהם ממהרים להגיש מענה רפואי בזירות אירועי חירום שונות. אך האם יצא לכם לפגוש את אופנועוניות מד"א? בשורת יחידת האופנועים של מד"א מתנדבות כיום שש אופנועניות, כולן 'משוגעות' על עבודתן, והצלת חיים עבורן היא משימה משמעותית מאין כמותה.
 
אורית גורגוב (32), אופנוענית מד"א מתנדבת במרחב ירקון, היא בכלל מטפלת ברפואה משלימה שמתגוררת בראש העין. בין טיפול לטיפול, היא מוצאת את הזמן לזנק ולסייע בהצלת חיים כשהיא רכובה על אופנוע מד"א שברשותה. "תמיד אהבתי אופנועים, ותמיד רכבתי. לפני כשלוש שנים קיבלתי את אופנוע מד"א, ומאז אני מגיעה איתו לכל קריאה. אני זוכרת עשרות קריאות שבהן לקחתי חלק ואני גאה ושמחה על האפשרות לסייע ולעזור למי שצריך." כנהגת אמבולנס יודעת אורית להסביר את ההבדל האדיר שבין שני כלי הרכב. "האופנוע נותן לי את היכולת להגיע מהר יותר, ולפעול ביעילות רבה יותר בעיקר בזירות מורכבות בכבישים, כשיש צורך לעקוף פקקי ענק," היא מספרת.
 
שרון גרין (47), תושבת חופית, אם לשלושה, חובשת מתנדבת על אופנוע חירום של מד"א ונהגת אמבולנס במד"א מרחב שרון "עד לפני שנה עסקתי בתחום עיצוב מוצר בחברה למוצרי ילדים ותינוקות ובעבר רכבתי על אופנועים ונהנתי מזה, אחרי שנים ארוכות אני שמחה לחזור לאופנוע. הקריאה הראשונה שאליה הוזנקתי ככוננית על אופנוע החירום נחרטה בזיכרוני, זה היה לאירוע של שני בני אדם שטבעו סמוך לחוף בית ינאי והגעתי לסייע במהירות שיא, הצלחתי להעניק טיפול מציל חיים ושניהם ניצלו," מספרת שרון בהתרגשות. "מקרה נוסף שלא אשכח היה כשיצאתי עם האופנוע לטפל בילדה כבת שנתיים שנחנקה מגוף זר, הצלחתי לחלץ מקנה הנשימה את הגוף הזר והילדה חזרה לנשום. אני גאה ושמחה לעזור לקהילה, זה נותן לי סיפוק. בשבילי, לחזור ולרכב על האופנוע ובמקביל גם להציל חיים, זה שילוב מנצח."
 
ליטה ברזון (29), אופנוענית במרחב כרמל של מד"א: "בעבר רציתי ללמוד רפואה וטרינרית והתחלתי לעבוד במרפאה וטרינרית. מתוך הרצון לעזור בהצלת חיים, החלטתי ללמוד קורס חובשים במד"א והתחלתי לעבוד בבנק הדם של מד"א. העניין של ההתנדבות במד"א הוא חיידק שנדבקתי בו וזו אהבה גדולה עבורי. האופנוע הוא אתגר. יש ברכיבה על האופנוע גם מרכיב של סיכון, אבל אני יודעת שבעזרתו אני עושה את המקסימום כדי להציל חיים- אני מגיעה מהר יותר לטפל בחולים ובפצועים. מאז שקיבלתי את האופנוע והתחלתי לרכב אני רואה את ההבדל בשטח בזמינות ובהגעה של האופנועים. אני מתגוררת בקריית אתא, וההגעה לקריאות היא מאוד יעילה ומהירה במיוחד בזמן עומסי תנועה."
 
לואיז רבינוביץ (51), אופנוענית מד"א במרחב לכיש, במד"א כבר מעל ל-11 שנים במהלכן עברה קורס חובשים בכירים והיא בעלת רישיון לאופנוע כבר 12 שנים. בזכות ניסיונה ארוך השנים ברכיבה על אופנוע והידע הנרחב שלה בהצלחת חיים, היה זה צעד טבעי להעניק לה אופנוע מד"א הנושא ציוד רב להצלת חיים. לואיז מספרת שהתחילה להתנדב במד"א עקב תאונה קשה שהייתה עדה לה לפני כ-13 שנים: "הייתי במקום ולא ידעתי מה לעשות, לא הייתה לי את היכולת לעזור והבטחתי לעצמי שזה לעולם לא יקרה שוב." לואיז החליטה להרים את הכפפה, הצטרפה לארגון מגן דוד אדום, וכיום, היא האישה היחידה בין האופנוענים באשדוד שמגיעה לזירות אירועים כשהיא רכובה על אופנוע מד"א.
 
אסאלה עבוד (25) מגוש חלב, שרק לאחרונה קיבלה את אופנוע עזרה ראשונה של מד"א: "אני נרגשת לקבל את האופנוע ה- 500 של מד"א שבאמצעותו אוכל להגיע במהירות לחולים ולפצועים ולהציל חיים. סיימתי עכשיו הכשרה מקצועית מיוחדת במד"א לרכיבה על אופנוע שם קיבלנו טיפים לרכיבה נכונה ובטוחה, תרגלנו רכיבה מבצעית בשטח תוך בלימות, תימרונים ואמצעי בטיחות. כאדריכלית במקצועי ומתנדבת במד"א אני מסתובבת באזור הצפון ואני בטוחה שהאופנוע יסייע לי להגיע במהירות לחולים ולפצועים ולתת את המענה הראשוני שיציל את חייהם."
 
סטפני גליק (50) תושבת כפר תבור נשואה ואם לילדה. מרצה בתחום טכנולוגיה חינוכית במכללת שאנן ומתנדבת במד"א כ-3 שנים באמבולנסים ובניידות טיפול נמרץ של מד"א, "לאחרונה חידשתי את הרישיון לאופנוע ולפני כשבועיים והצטרפתי ליחידת האופנוענים של מגן דוד אדום במרחב גלבוע בגזרת כפר תבור. זה נותן לי סיפוק עצום לעזור לחולים ופצועים ברגעים הקשים שבהם הם נמצאים ולדעת שיש לי ביד כלי שמאפשר לי להגיע במהירות לאירועים ולהציל חיים"

מנהל יחידת האופנועים במד"א, חיליק מויאל :"מתנדבי יחידת האופנועים במגן דוד אדום הם רוכבים מקצועיים אשר בין השאר רוכבים גם על אופנועי טיפול נמרץ ועל אופנועים כבדים. כלל רוכבי אופנועי מד"א עוברים הכשרות מיוחדות לרכיבה נכונה ובטוחה ומצוידים בקסדה ובכלל אמצעי המיגון הנדרשים מהטובים ביותר. ששת האופנועניות שמתנדבות בשורות יחידת האופנועים של מד"א תורמות רבות בשיפור זמני ההגעה של מד"א וכבר הצילו את חייהם של אנשים רבים."
 
מנכ"ל מד"א, אלי בין: "מד"א, כארגון ההצלה הלאומי של מדינת ישראל פועל ללא לאות על מנת לשפר את זמני ההגעה לאירועים ולהעניק טיפול רפואי מהיר ומקצועי בזמן אמת בשטח. לצורך כך אנחנו מפעילים ברחבי הארץ כ-550 אופנועים בהם אופנועי טיפול נמרץ וזאת בנוסף לאמבולנסים ולניידת לטיפול נמרץ. הכוח המוביל של מצילי החיים על הרכב הדו גלגלי הן הבנות שיוצאות ביום ובלילה בקיץ ובחורף ולעיתים בזמן שעסוקות עם הילדים או בארוחות משפחתיות וכשיודעות שיש מישהו שזקוק להן, הן עוזבות הכל ויוצאות להציל חיים. הן מקצועניות הן מבחינת הטיפול הרפואי והן מבחינת הרכיבה המבצעית, ומגיעות ראשונות לאירועים. אני מודה למתנדבי יחידת האופנועים המסורים שפועלים למען משימת הצלת החיים במדינת ישראל
."

 

 


 
 
האינדקס המרכזי
בעלי עסקים ונותני שירות

אבחון וטיפול אלטרנטיבי 970
אביזרי חבישה 12
אביזרי שיקום 34
אוסטיאופתיה 33
אופטומטריסטים 604
אופטיקאים 574
אחיות פרטיות 143
אירידיולוגיה 20
אמבולנס פרטי 144
ארומתרפיה 24
ביופידבק 17
בית לחיים 4
בית אבות, דיור מוגן 511
בתי הבראה והחלמה 13
בתי חולים 81
בתי חולים לבריאות הנפש 21
בי"ח סיעודיים וגריאטריים 99
בתי טבע 160
בתי מרקחת 835
גוף ונפש 426
דיאטנים 553
הומאופתיה 280
הידרותרפיה 51
הילינג 147
היפנוזה 18
הסעות נכים 27
השמת עובדים זרים 66
ויטמינים 10
חיתולים למבוגרים 65
טווינא 23
טיפול אלטרנטיבי בילדים 44
טיפול באמצעות בע"ח 43
טיפול ע"י יצירה והבעה 383
טיפול בהפרעות זיכרון 9
טיפול בהפרעות שינה 16
טיפול ע"י ציורי ילדים 1
יועצי תזונה 71
כירופרקטיקה 108
כירורגיה של היד 122
מגנטותרפיה 7
מדיטציות 48
מוצרים אורטופדיים 398
מוקדי עזרה ראשונה 103
מכונים רפואיים 536
מכשירי שמיעה ואביזרים 194
מנגנוני נכים לרכב 16
מרחצאות ומעיינות מרפא 6
נטורופתיה 236
נעליים אורטופדיות 84
עורכי-דין - ביטוח 1041
עורכי-דין - ביטוח לאומי 1202
עורכי-דין - דיני נזיקין 3877
עורכי-דין - רשלנות רפואית 480
פודיאטרים 27
פיזיותרפיה 381
פיזיותרפיה התפתחותית 16
פילאטיס 168
פלדנקרייז 139
פסיכוגריאטריה 2
פסיכולוגיה התפתחותית 31
פסיכולוגיה שיקומית 39
פסיכותרפיה 633
פרחי באך 40
ציוד ואביזרים לנכים 47
קינסיולוגיה 25
קלינאי תקשורת 251
רולפינג 8
רכב חשמלי 46
רכיבה טיפולית 38
רפואה סינית 402
רפלקסולוגיה 432
שיאצו 182
שיטת אלבאום 17
שיטת אלכסנדר 78
שיטת פאולה 30
שיקום נכים ונפגעים 166
שירותי סיעוד 578
תזונה ודיאטות טבעיות 98
תרפיה במוסיקה 29
   
 
 חזרה לדף הבית      -    תנאי שימוש     -     מדיניות פרטיות     -     חוק הספאם     -     אתיקה     -     חוק זכויות יוצרים    
 
 

כל הדרכים שלכם ליצירת קשר:

 
טלפון:
08-659-18-01
  פקס:
153-54-712-64-59
דוא"ל:
hermon.tikshoret@gmail.com
  כתובת:
אליהו בן חור 14, ב"ש


© כל הזכויות שמורות: "ספקטרום תקשורת".