ללא הגבלה - אתר החדשות המרכזי לנכויות ומוגבלויות - מלחמה בסרטן 28-05-2017
1
ללא הגבלה
1

אתר החדשות המרכזי לנכויות ומוגבלויות
דוא"ל: spectrum.tikshoret@gmail.com
 
1
    כניסת כתבים  |   רישום לאינדקס   |   צור קשר   |   אודות
11
 
     
אוכל ותזונה  |   בריאות ונפש     בארץ   |   התנדבות וקהילה     משפט    |   ספורט   |   רפואה משלימה     האינדקס המרכזי  |  מערכת החדשות: 08-659-18-01
 עמותות וארגונים   |   מחלקות רווחה   |   הספריה לעיוורים   טפסים - ביטוח לאומי   |   מדריכים - ביטוח לאומי   |   סיכוי שווה   |   עת לעשות    |      המייל האדום
היום הבינלאומי ללא עישון - 31/05/2017

666 ישראלים מתים בכל חודש מנזקי הטבק, בכל 66 דקות מת אדם ♦ האגודה למלחמה בסרטן: ישראל במקום ה-28 ביחס ל-35 מדינות באירופה ביישום מדיניות ממשלתית לצמצום נגע העישון. הציון: 43.5 מתוך 100 ♦ מחקר חדש: כל החמרה במדיניות לצמצום העישון יכולה להביא לירידה של כ-1.5% בשיעורי העישון


מערכת, 28/05/2017

 


מאחורי הקלעים של צילומי הקליפ - מעשנים, לי זה לא מתאים!
 

היום הבינלאומי ללא עישון מצוין ברחבי העולם ב-31/05/2017 במטרה להעלות על סדר היום העולמי את המאבק בטבק, את היקף נזקיו ולשלב כוחות למען עתידנו. השנה מיקד ארגון הבריאות העולמי את המאבק בטבק לנושא האיום על פיתוח בר קיימא.
האגודה למלחמה בסרטן פועלת במהלך כל השנה למניעת תמותה ותחלואה ממחלות סרטן הנגרמות מטבק, ויוצאת לקראת היום הבינלאומי במיזמים ייעודיים:

· האגודה למלחמה בסרטן, בשיתוף גורמי מקצוע במשרד הבריאות, דירגו את ישראל במדד האירופי ליישום מדיניות לצמצום נגע העישון. התוצאה: ישראל נמצאת בשליש התחתון של הדירוג, במקום ה-28 ביחס ל-35 מדינות.
בכינוס הקהילה האירופית למניעה ואבחון מוקדם של סרטן (ECL) שהתקיים לאחרונה בנושא "טבק או בריאות", פורסם דו"ח מצב המדרג את מדינות אירופה, על פי מידת יישום המלצות אמנת המסגרת של ארגון הבריאות הבינלאומי לפיקוח על הטבק. עורכי הדו"ח אספו נתונים ממדינות אירופה בלבד כך שנתונים מישראל לא נכללו בדו"ח זה.

ביוזמת האגודה למלחמה בסרטן, החברה ב-ECL, ובשיתוף אנשי המקצוע במשרד הבריאות, נבדק המצב בישראל. זאת על מנת לקבל תמונת מצב עדכנית על יישום מדיניות המלחמה בטבק, ביחס למדינות אירופה. המדד בחן בסולם של 1 עד 100, את מידת היישום לגבי 6 אסטרטגיות מרכזיות שהוכחו כיעילות במלחמה בטבק: מיסוי, עישון במקומות ציבוריים, הוצאה על קמפיינים, איסור על פרסום ושיווק, אזהרות בריאותיות ושירותי גמילה. מבחינת יישום האמנה בישראל, ישראל קיבלה את הציון 43.5 מתוך 100. אם הייתה נכללת בדוח, ישראל היתה ממוקמת בשליש התחתון של המדינות האירופית, במקום ה-28.

"יש דרכים מוכחות למיגור נגע העישון הממכר והממית, ובראשן העלאת מיסים והגבלת פרסום ושיווק" אומרת מירי זיו, מנכ"ל האגודה למלחמה בסרטן. "מדינת ישראל היתה מהמובילות בחקיקה בנושא העישון, ועכשיו אנחנו הרחק מאחור. זה הזמן ליישום דחוף של ההתחייבויות שמדינת ישראל חתמה עליהן. מדובר בפיקוח נפש".
מחקר שפורסם לאחרונה ב-Lancet בדק האם תקנות להפחתת השימוש בטבק של ארגון הבריאות העולמי מסייעות לצמצם את תופעת העישון ב-126 מדינות. מעיבודים סטטיסטיים של הנתונים עולה כי ככל שהטעמת המדיניות הייתה מחמירה יותר, במיוחד בסעיפים כגון מיסוי גבוה יותר על סיגריות, אזהרות בולטות ואיסור על פרסום סיגריות בכל צורה, כך נצפתה ירידה בהיקף העישון. על כל החמרה נוספת באחד מסעיפי המדיניות, נצפתה בממוצע ירידה של 1.57% בהיקף העישון.  מירי זיו, מנכ"ל האגודה למלחמה בסרטן: "זוהי הוכחה נוספת לחשיבות הטמעת מדיניות לצמצום העישון. כל אדם נוסף שמפסיק לעשן, כל צעיר שלא מתחיל לעשן הוא צעד נוסף וחיובי במלחמה בהרגל ממכר וממית זה. גם הנתונים מראים - בכוחה של חקיקה להציל חיים".
 
· האגודה למלחמה בסרטן בקמפיין ראשון באפליקציית מיוזיקלי, עם כוכבי ערוץ הילדים: "מעשנים לי זה לא מתאים"
מחקרים הוכיחו כי קמפיינים תקשורתיים המוניים יכולים להשפיע על נורמות חברתיות נגד השימוש בטבק ולהפחית את שיעורי העישון. במטרה למנוע התחלת עישון בקרב בני נוער, וכדי לחזק את הנורמה שלעשן זה לא in, חברה האגודה למלחמה בסרטן עם כוכבי ערוץ הילדים ועם מובילים ברשת, לקמפיין באפליקציית "מיוזיקלי" הפופולרית בקרב ילדים ונוער.

השיר "מעשנים – לי זה לא מתאים", שכבר צבר למעלה ממיליון צפיות ברשת, זכה לחידוש משודרג עם כוכבי ערוץ הילדים: אלין כהן, בן קיפריס, לירון רביבו, עודד פז, עמר חזן וקים אזולאי. החל מיום ראשון הקרוב ישירו הכוכבים עם כל ילדי ישראל: לעשן - זה פשוט לא מתאים!
ילדים ובני הנוער מוזמנים לעלות קטע ליפסינג של השיר באפליקציית מיוזקלי או לאתר הייעודי לקמפיין שבערוץ הילדים, וישתתפו בתחרות לבחירת הביצוע המוצלח ביותר.

· האגודה למלחמה בסרטן בפניה למנכ"ל רשת: מעבר האח הגדול ל"רשת" – הזדמנות לתכנית ללא עישון. "נצלו הזדמנות זו של עיצוב מחדש של פורמט התוכנית ותפעלו ליצירת פורמט של תוכנית מצליחה ללא עישון, התנהגות המהווה פרסומת של ממש להרגל הקטלני שגובה מחיר חיי אדם כה גבוה בישראל". למכתב המלא>
מרשת ענו בתגובה כי הרעיון הועבר למנכ"ל אנדמול ישראל (מפיקי התכנית האחראים על הפורמט) ולבמאי הראשי של התכנית. "נשמח להיות בקשר אחרי שנראה את התקדמות ההפקה", נכתב במכתב התשובה.
אנו תקווה כי הנושא אכן יוטמע בגרסת רשת לאח הגדול. נמשיך לעקוב.
 
· התחרות השנתית המסורתית של בתי הספר מרחבי הארץ ע"ש ד"ר מרקוס ז"ל בבית האגודה למלחמה בסרטן, בית מטי בגבעתיים, בשיתוף האגודה למלחמה בסרטן, שפ"י-שירות פסיכולוגי של משרד החינוך, משרד הבריאות והליגה למניעת מחלות ריאה ושחפת בישראל. התחרות, המהווה נקודת שיא לעשיה בנושא מניעת עישון וכישורי חיים בעשרות בתי ספר בישראל, תתקיים ב-05/06/2017 ויוצגו בה פרויקטים של תלמידי בתי ספר שונים, שעלו לשלב הגמר, בנושא המאבק בעישון.  
 
לאגודה למלחמה בסרטן פעילות שנתית ענפה בבתי הספר בנושא  מניעת עישון ואורח חיים בריא, לאורך כל ימות השנה. למעלה מ-1,000 הרצאות בתחום ניתנות על-ידי מדריכים מקצועיים, שעובדים עם התלמידים ומנחים אותם להיות מובילי דעה, שישפיעו על הסביבה המקיפה אותם - חברים ומשפחה - להימנע מעישון.
  
· קואליציית הארגונים העוסקים במאבק בעישון, שהחלה לפעול בשנה שעברה ביוזמת רשת ערים בריאות של מרכז השלטון המקומי והאגודה למלחמה בסרטן, וחברים בה משרד הבריאות, ההסתדרות הרפואית, משרד החינוך, קופות החולים, המועצה הלאומית למניעת עישון, החברה הרפואית למניעה וגמילה מעישון, מועצות  מקומיות ועוד, הפיצה השנה ערכת מסרים ועובדות בנושא "טבק – איום על עתידנו".
הערכה, כמו גם רול-אפים ומדבקות, הופצו לשימוש בכל הרשויות המקומיות, בתנועות נוער, ארגונים וחברות - במטרה לקיים פעילות הסברתית וחינוכית רחבה בנושאי נזקי העישון והדרכים להפסקת עישון. בין הפעילויות שהתקיימו ויתקיימו:
- החלפת מנגינת היציאה להפסקות בבתי הספר לשיר "מעשנים – לי זה לא מתאים" של האגודה למלחמה בסרטן. הפעילות משותפת עם שפ"י, משרד החינוך.
- סביב "יום ללא עישון" מתקיימות פעילויות, הפנינג, ודוכנים עירוניים באום אל פאחם, באר שבע, הרצליה, כפר סבא, מעלות תרשיחא, רמלה, רמת גן, מבשרת ציון, גן יבנה, גליל עליון ועוד.
- קיום 'יום ללא עישון' בכנסת. בתאריך 11/07/2017 יצוין יום מיוחד בכנסת שמתוכנן לכלול השתתפות במליאה ובוועדות שונות, תוך דגש על ההיבטים הסביבתיים והחברתיים של נזקי הטבק: פערים בריאותיים טביעת הרגל האקולוגית של הטבק, נזקי העישון הפעיל והכפוי, היבטים כלכליים של העישון והמפגע הסביבתי שנוצר מבדלי סיגריות.
 
· האגודה למלחמה בסרטן בקמפיין בכלי התקשורת – בסמוך ל"יום ללא עישון" יוצאת האגודה למלחמה בסרטן במסע הסברה במטרה להעלות למודעות את נזקי העישון. מסע ההסברה יפורסם באמצעי מדיה שונים: טלוויזיה, דיגיטל, עיתונות (עברית, רוסית, וערבית) ורדיו. כמו כן, על מנת להגיע לקהל היעד של חיילים (שרבים מהם מתחילים לעשן במהלך שירותם הצבאי) בחרה האגודה לפרסם כרזות המכוונות לקהל יעד צעיר, בכוורות שבבסיסי צה"ל (לשעבר שקמיות) ובברים ברחבי הארץ.
הקמפיין מפנה לקבלת מידע וחומרי הסברה ללא תשלום בטלמידע® של האגודה למלחמה בסרטן: 1-800-599-995 או לאתר האגודה www.cancer.org.il.
 
· מחקר חדש ממרכז המידע של האגודה למלחמה בסרטן: לפעילות גופנית אירובית השפעה על החשק לעשן
מחקר חדש בדק את ההשפעה של ביצוע פעילות אירובית על מצב הרוח, רמת החרדה ועל הצורך לעשן – לפני הניסיון להפסקת עישון, ואחריו. 
המחקר כלל 57 משתתפים הנוהגים לעשן למעלה מ-10 סיגריות ביום ואינם עוסקים באופן סדיר בפעילות אירובית (פחות מ-20 דק', 3 פעמים בשבוע, במהלך חצי השנה שקדמה לניסוי). המשתתפים חולקו אקראית לאחת משתי קבוצות:
1. קבוצה שקיבלה טיפול קוגניטיבי לגמילה מעישון המשלבת פעילות אירובית מתונה במשך 15 דק' עד 40 דק' בהדרגה, במהלך 12 מפגשים שבועיים.
2. קבוצה שקיבלה מפגשים שבועיים בני 45-60 דק' שעסקו בחינוך לבריאות, ללא שינוי בהרגלי הפעילות הגופנית.
כל המשתתפים במחקר קבעו את אותו תאריך יעד להפסקת עישון: היום הראשון של השבוע החמישי למחקר. ארבעת השבועות הראשונים לניסוי הוגדרו "לפני גמילה" ו-8 השבועות האחרונים הוגדרו כ"אחרי גמילה".

מהממצאים עולה כי לפעילות אירובית השפעה חיובית על הניסיון להיגמל מעישון: בקרב חברי הקבוצה שביצעה פעילות גופנית, חלה ירידה משמעותית ברמות החרדה "לפני הגמילה" וירידה משמעותית בצורך לעשן "אחרי הגמילה", בהשוואה לחברי הקבוצה השניה. ביום הגמילה עצמו, נרשם שיפור משמעותי במצב הרוח של חברי קבוצת המתעמלים, בהשוואה לקבוצה השניה. בנוגע למצב הרוח ולצורך לעשן לפני הגמילה לא נמצא הבדל בין הקבוצות.
החוקרים מציינים כי ההשפעה החיובית שיש לפעילות אירובית על מצב הרוח, עשויה להיות משמעותית בהקשר של הימנעות מעישון.
המאמר פורסם לאחרונה במגזין אוניברסיטת אוקספורד, מטעם אגודת המחקר בנושא ניקוטין וטבק - Nicotin & Tobacco Research.

· כמה עובדות מעניינות על נזקי הטבק לסביבה (מתוך הערכה שהפיצה קואליציית הארגונים):
● בדלי סיגריות מהווים 20-38% מהפסולת שנאספת לאורך החופים בעולם. ● בדלי הסיגריות (לאחר שעישנו אותן) מכילים את כל החומרים הרעילים שבסיגריה עצמה, כולל מתכות כבדות, פלסטיק וחומרי הדברה. ● על פי נתוני הרשות הארצית לכבאות והצלה, בשנת 2016 ב-239 שריפות נקבע כי הדליקה נגרמה כתוצאה מכלי עישון. חלק מן המקרים הסתיימו במוות. מכיוון שרק כ- 10% מהדליקות נחקרות, ניתן להעריך כי מספר השריפות הנגרמות מכלי עישון גבוה פי כמה. ●  תעשיית הטבק בארה"ב אחראית לייצור של 16 מיליון טון דו תחמוצת הפחמן. אם ייכחד השימוש בטבק יחסכו פליטות דו תחמוצת פחמן בכמות המקבילה להורדת 4 מיליון מכוניות מהכביש
.

 


לוגו - מעשנים?! לי זה לא מתאים!
 

 
 


 
 
 
האינדקס המרכזי
בעלי עסקים ונותני שירות

אבחון וטיפול אלטרנטיבי 970
אביזרי חבישה 12
אביזרי שיקום 34
אוסטיאופתיה 33
אופטומטריסטים 604
אופטיקאים 574
אחיות פרטיות 143
אירידיולוגיה 20
אמבולנס פרטי 144
ארומתרפיה 24
ביופידבק 17
בית לחיים 4
בית אבות, דיור מוגן 511
בתי הבראה והחלמה 13
בתי חולים 81
בתי חולים לבריאות הנפש 21
בי"ח סיעודיים וגריאטריים 99
בתי טבע 160
בתי מרקחת 835
גוף ונפש 426
דיאטנים 553
הומאופתיה 280
הידרותרפיה 51
הילינג 147
היפנוזה 18
הסעות נכים 27
השמת עובדים זרים 66
ויטמינים 10
חיתולים למבוגרים 65
טווינא 23
טיפול אלטרנטיבי בילדים 44
טיפול באמצעות בע"ח 43
טיפול ע"י יצירה והבעה 383
טיפול בהפרעות זיכרון 9
טיפול בהפרעות שינה 16
טיפול ע"י ציורי ילדים 1
יועצי תזונה 71
כירופרקטיקה 108
כירורגיה של היד 122
מגנטותרפיה 7
מדיטציות 48
מוצרים אורטופדיים 398
מוקדי עזרה ראשונה 103
מכונים רפואיים 536
מכשירי שמיעה ואביזרים 194
מנגנוני נכים לרכב 16
מרחצאות ומעיינות מרפא 6
נטורופתיה 236
נעליים אורטופדיות 84
עורכי-דין - ביטוח 1041
עורכי-דין - ביטוח לאומי 1202
עורכי-דין - דיני נזיקין 3877
עורכי-דין - רשלנות רפואית 480
פודיאטרים 27
פיזיותרפיה 381
פיזיותרפיה התפתחותית 16
פילאטיס 168
פלדנקרייז 139
פסיכוגריאטריה 2
פסיכולוגיה התפתחותית 31
פסיכולוגיה שיקומית 39
פסיכותרפיה 633
פרחי באך 40
ציוד ואביזרים לנכים 47
קינסיולוגיה 25
קלינאי תקשורת 251
רולפינג 8
רכב חשמלי 46
רכיבה טיפולית 38
רפואה סינית 402
רפלקסולוגיה 432
שיאצו 182
שיטת אלבאום 17
שיטת אלכסנדר 78
שיטת פאולה 30
שיקום נכים ונפגעים 166
שירותי סיעוד 578
תזונה ודיאטות טבעיות 98
תרפיה במוסיקה 29
   
 
 חזרה לדף הבית      -    תנאי שימוש     -     מדיניות פרטיות     -     חוק הספאם     -     אתיקה     -     חוק זכויות יוצרים    
 
 

כל הדרכים שלכם ליצירת קשר:

 
   
טלפון:
08-659-18-01
  פקס:
153-54-712-64-59
דוא"ל:
spectrum.tikshoret@gmail.com
  כתובת:
אליהו בן חור 14, ב"ש


© כל הזכויות שמורות: "ספקטרום תקשורת".