ללא הגבלה - אתר החדשות המרכזי לנכויות ומוגבלויות - משרד הכלכלה 23-05-2018
1
ללא הגבלה
אתר החדשות  המרכזי  לנכויות ומוגבלויות
טל': 08-659-18-01      פקס: 153-54-712-64-59
   
1
כניסת כתבים    |    רישום לאינדקס    |    צור קשר
1
 
אוכל ותזונה   |    בריאות ונפש    |    בארץ    |    התנדבות וקהילה    |    משפט    |    ספורט    |    רפואה משלימה    |    האינדקס המרכזי    |     מערכת החדשות: 08-659-18-01 
 עמותות וארגונים  |  מחלקות רווחה בכל הארץ  |  הספריה לעיוורים  |  טפסים-המוסד לביטוח לאומי  |  מדריכים-המוסד לביטוח לאומי  |  סיכוי שווה  |  עת לעשות   |   המייל האדום
בארץ

אות שר הכלכלה למעסיקים אנשים עם מוגבלויות הוענק אתמול לראשונה

ואלה שמות הזוכים: בקטגוריית עסקים גדולים - המצפה התת ימי והילטון ת"א; בקטגוריית עסקים קטנים ובינוניים - יקב טוליפ, מאפיית אורבר וחברת שמן מרוקאי; אות הוקרה מיוחד ניתן לחברת אקומיוניטי במשגב


מערכת, 23/05/2018, צילום: דוברות משרד הכלכלה
 


 
ההחלטה על מתן המענק היא כלי נוסף להגברת המודעות לטובת חשיבות העסקת אנשים עם מוגבלות בצורה מקצועית הוגנת ומכובדת; צעד זה מתווסף למסלול מענקים של משרד הכלכלה בהיקף של 5 מלש"ח למעסיקים הבוחרים להעסיק עובדים עם מוגבלות
 
שר הכלכלה והתעשייה, אלי כהן: "הענקת האות נועדה להגביר את המודעות ולהביע הערכה כלפיי עסקים הפועלים לשלב עובדים עם מוגבלויות. אני קורא לעוד מעסיקים להרים את הכפפה ולעמוד בחובתם החברתית והכלכלית – להעסיק עובדות ועובדים עם מוגבלות. כחברה עלינו לקדם שוויון הזדמנויות ואת הזכות להתפרנס בכבוד לכל מי שיכול. הניסיון מלמד שמדובר בעובדים מוכשרים ואיכותיים אשר לוקחים את ההזדמנות הניתנת להם בשתי ידיים"

אות שר הכלכלה והתעשייה למעסיקים אנשים עם מוגבלות, הוענק אתמול, 22/05/2018. באירוע שהתקיים בהרצליה, הוענקו 6 אותות למעסיקים והמעסיקות, במעמד שר הכלכלה והתעשייה, אלי כהן, ראש העיר הרצליה, משה פדלון, סגנית ראש העיר, מאיה כץ ואורן הלמן, סמנכ"ל שיווק ורגולציה בחברת החשמל.
 
על מנת לעודד את שילובם של אנשים עם מוגבלות בשוק העבודה, החליט שר הכלכלה והתעשייה, אלי כהן, על הענקת אותות הוקרה למעסיקים ומעסיקות, אשר מעסיקים אנשים עם מוגבלות בצורה מקצועית, הוגנת ומכבדת ומציעים אופק תעסוקתי וסביבה תומכת המשלבת בין עובדים עם מוגבלות וכאלה שאינם.
 
החל מסוף 2014, חייב כל ארגון המונה למעלה מ-100 עובדים, להעסיק אנשים עם מוגבלות בהיקף של 3%, אך לא כל הארגונים ממשו יעד זה עד כה. בנוסף, קיימים עסקים המונים פחות מ-100 עובדים וגם בהם שיעור העסקה של אנשים עם מוגבלות נמוך.
 
אות שר הכלכלה ניתן השנה, לראשונה, למעסיקים אשר פעלו לקדם העסקת אנשים עם מוגבלות כאשר האות חולק למעסיקים ע"פ מספר קטגוריות בשני תחומים: תעשייה, מסחר ושירותים, ואות הוקרה  מיוחד למעסיק עבור הפעלת פרויקט תעסוקה ייחודי לאנשים עם מוגבלות.
 
בראש הוועדה עמד נחום איצקוביץ', מנהל הרשות להשקעות ולפיתוח התעשייה והכלכלה במשרד הכלכלה, ולשעבר, מנכ"ל משרד הרווחה. לצדו השתתפו בוועדה נציב שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות, אברהמי טורם, מנהלת המטה לשילוב אנשים עם מוגבלות בשוק העבודה, דפנה מאור, הסוכנות לעסקים קטנים והבינויים, איגוד לשכות המסחר, התאחדות התעשיינים, משרד הכלכלה ונציג ציבור.
 
ולהלן הזוכים:
אות הוקרה מיוחד ניתן לחברת אקומיוניטי במשגב.
אות למעסיקים בתחום התעשייה בעסקים זעירים, קטנים והבינוניים – ניתן  לחברות מאפיית אורבר ויקב טוליפ, ולחברת שמן מרוקאי ישראלי כעסק גדול.
אות למעסיקים בתחום מסחר ושירותים לעסקים זעירים, קטנים והבינוניים ניתן למצפה התת ימי, ולעסק גדול בתחום זה – להילטון תל אביב.

מנהל הרשות להשקעות במשרד הכלכלה, נחום איצקוביץ': "אני רואה חשיבות רבה בשילובם של אנשים עם מוגבלות בעולם התעסוקה. מסלול הסיוע, הניתן באמצעות הרשות להשקעות, יגדיל את היקף התעסוקה של אנשים עם מוגבלות וייתן מענה מקצועי לקליטת עוד עובדים איכותיים במעגל העבודה. אות שר הכלכלה יתמרץ מעסיקים נוספים ויאיר את היעד החשוב הזה".
 
להלן מפרט:
 
אות הוקרה למעסיק מתחום "התעשייה" לעסקים זעירים, קטנים ובינוניים.

1. מאפית אורבר

מאפיית אורבר בע"מ , מקיבוץ שער העמקים מפעילה מאפייה המייצרת מוצרי מאפה.

'מאפיית אורבר' הינה חברה שהתאגדה בשנת 2014. החברה מעסיקה 13 עובדים מתוכם  6 עובדים עם מוגבלות ושמה דגש על שילוב אוכלוסייה עם מוגבלות בסוג עבודה המתאים ליכולותיהם ועוזרת לעובדים בפעולות אשר יקלו עליהם את עבודתם המלווה ביחס אישי והתאמת תפקיד לפי יכולות. לכל עובד ישנו אחראי אשר אליו ניתן לפנות כאשר קיימת בעיה עם העובד.
 
2. 'יקב טוליפ'
החברה מפעילה בקרית טבעון יקב המשלב ייצור יינות איכותיים לצד תרומה לקהילה.

בשנת 2003 הוקמה חברת 'יקב טוליפ'.

היקב שם לעצמו שתי מטרות: לייצר יינות איכותיים ברמה הגבוהה ביותר וכן, לאפשר לאוכלוסייה בעלת צרכים מיוחדים להשתלב בענף העבודה בייצור היין.

החברה מעסיקה 4 עובדים בעלי מוגבלות (מתוך 17 משרות מלאות, 23 עובדים בסך הכל).

החברה מעסיקה עובדים מכפר תקווה- מקום מגורים המהווה מסגרת חברתית ותעסוקתית לבעל מוגבלות. כבר בעת הקמת היקב החליטו עם היקב ומנהל הכפר על שיתוף פעולה, אשר בו יעסיק היקב עובדים המתגוררים בכפר תקווה.

היקב תורם ומפעיל פרויקטים לעמותות שונות, כאשר הרווחים מיועדים לעמותה.
 
 
אות הוקרה למעסיק מתחום "התעשייה", לעסקים  גדולים.

3. שמן מרוקאי ישראלי

שמן מרוקאי ישראלי בע"מ, הוקם ב-2009. החברה מפעילה במעלות מפעל לייצור  מוצרי טיפוח וקוסמטיקה לשיער ולגוף ומייצאת את מוצריה למעל 70 מדינות ברחבי העולם.

במפעל מועסקים כ-180 עובדים מכלל מגזרי האוכלוסייה הישראלית, וביניהם גם עובדים עם  מוגבלויות. החברה החלה להעסיק ב-2010 עובד ראשון עם מוגבלות במפעל, עם הזמן נכנסו לעבודה עוד 13 עובדים נוספים עם מוגבלות והחברה צפויה לשלב עובדים נוספים עם מוגבלות בעתיד.

העובדים מועסקים במשרה מלאה ומועסקים ישירות דרך החברה ונקראים "קבוצת הכוכבים" אשר מלווה ע"י שני מדריכים באופן צמוד. המפעל מהווה מקור השראה למפעלים אחרים לשילוב אנשים עם מוגבלויות בתעשייה ונתינת האפשרות לכל אדם באשר הוא להביא לידי ביטוי את יכולותיו
 
אות הוקרה למעסיק בתחום "מסחר ושירותים" לעסקים זעירים, קטנים ובינוניים.

4. המצפה התת ימי בע"מ"

חברת "המצפה התת ימי" באילת מפעילה את פארק המצפה התת ימי, שהינו אתר אטרקציה ובילוי לכלל האוכלוסייה. קהל היעד הינו נופשים באילת, תיירים מהארץ ומחו"ל וכן, קבוצות של אנשים עם מוגבלויות. מיום הקמתו הפארק פועל לקידום עובדים עם מוגבלות ופועל לטובת השוויון. מתוך 120 עובדים 12 עם מוגבלות.

הפארק פועל בשיתוף פעולה עם בי"ס אורים - בית ספר לחינוך מיוחד, מממן הסעות מבי"ס למקום העבודה ומשלבם בתוך המחלקות השונות, התלמידים עושים הכרה עם סביבת העבודה ובסיום השנה מאפשרים לעובדים עם מסוגלות להשתלב במקום העבודה.
 
אות הוקרה למעסיק בתחום "מסחר ושירותים" לעסקים גדולים. 

5. הילטון תל אביב

חברת הילטון תל אביב, מפעילה את מלון הילטון תל אביב. בחברה  384 מועסקים מתוכם 31 עובדים עם מוגבלויות, המועסקים במגוון רחב של משרות ותפקידים שונים. החברה החלה בקליטת חברי צוות עם מוגבלות בשנות ה-90 המאוחרות וממשיכה בפעילות זו עד היום. החברה מפעילה פרויקט 'תעסוקה מעברית' אשר במסגרתו מעסיקה את העובדים עם המוגבלויות. בשנתם הראשונה, רוב חברי הצוות עם המוגבלויות מלווים ע"י מדריכי שיקום ועובדים סוציאליים, ועובדים בהיקף משרה חלקי. לאחר כשנה מתבצעת התאמה אישית לכל חבר צוות, אשר מקבל תחומי אחריות נוספים והליווי ע"י עו"ס ממשיך.

הצוות הניהולי מקיים מפגשים עם המלווים והעו"ס במטרה ללמוד את דרכי הפעולה הנכונות ולהתאים את סגנון העבודה לחבר הצוות ולצרכיו.

אות הוקרה בקטגוריה: פרויקט תעסוקה ייחודי.

6. אקומיוניטי - אקולוגיה לקהילה מוגנת בע"מ
 
"אקולוגיה לקהילה מוגנת" – החברה מפעילה במשגב את פרויקט אקומיוניטי ועוסקת בתחום המחזור וההשמשה של פסולת אלקטרונית.
 
החברה הוקמה בשנת 2008 מטרה להעסיק עובדים עם מוגבלות. במסגרת העסק מועסקים 57 עובדים עם מוגבלות, במספר מסלולים בתחום המחזור וההשמשה של פסולת אלקטרונית ובעבודה טכנולוגית מתקדמת ובתחום איכות הסביבה.

החברה משקיעה משאבים למימוש החזון של שילוב עובדים עם מוגבלות בקהילה, ופועלת עפ"י מודל של עסק חברתי שאינו שואף למקסום רווחיו, אלא במטרה להשקעה חוזרת לטובת העובדים, הרחבת מעגל המועסקים מקרב האוכלוסייה עם מוגבלות והעמקת הקשר עם הקהילה
."


 


 
 
האינדקס המרכזי
בעלי עסקים ונותני שירות

אבחון וטיפול אלטרנטיבי 970
אביזרי חבישה 11
אביזרי שיקום 34
אוסטיאופתיה 33
אופטומטריסטים 604
אופטיקאים 574
אחיות פרטיות 143
אירידיולוגיה 20
אמבולנס פרטי 144
ארומתרפיה 24
ביופידבק 17
בית לחיים 4
בית אבות, דיור מוגן 511
בתי הבראה והחלמה 13
בתי חולים 81
בתי חולים לבריאות הנפש 21
בי"ח סיעודיים וגריאטריים 99
בתי טבע 160
בתי מרקחת 835
גוף ונפש 426
דיאטנים 553
הומאופתיה 280
הידרותרפיה 51
הילינג 147
היפנוזה 18
הסעות נכים 27
השמת עובדים זרים 66
ויטמינים 10
חיתולים למבוגרים 65
טווינא 23
טיפול אלטרנטיבי בילדים 44
טיפול באמצעות בע"ח 43
טיפול ע"י יצירה והבעה 383
טיפול בהפרעות זיכרון 9
טיפול בהפרעות שינה 16
טיפול ע"י ציורי ילדים 1
יועצי תזונה 71
כירופרקטיקה 108
כירורגיה של היד 122
מגנטותרפיה 7
מדיטציות 48
מוצרים אורטופדיים 398
מוקדי עזרה ראשונה 103
מכונים רפואיים 536
מכשירי שמיעה ואביזרים 194
מנגנוני נכים לרכב 16
מרחצאות ומעיינות מרפא 6
נטורופתיה 236
נעליים אורטופדיות 84
עורכי-דין - ביטוח 1041
עורכי-דין - ביטוח לאומי 1202
עורכי-דין - דיני נזיקין 3877
עורכי-דין - רשלנות רפואית 480
פודיאטרים 27
פיזיותרפיה 381
פיזיותרפיה התפתחותית 16
פילאטיס 168
פלדנקרייז 139
פסיכוגריאטריה 2
פסיכולוגיה התפתחותית 31
פסיכולוגיה שיקומית 39
פסיכותרפיה 633
פרחי באך 40
ציוד ואביזרים לנכים 47
קינסיולוגיה 25
קלינאי תקשורת 251
רולפינג 8
רכב חשמלי 46
רכיבה טיפולית 38
רפואה סינית 402
רפלקסולוגיה 432
שיאצו 182
שיטת אלבאום 17
שיטת אלכסנדר 78
שיטת פאולה 30
שיקום נכים ונפגעים 166
שירותי סיעוד 576
תזונה ודיאטות טבעיות 98
תרפיה במוסיקה 29
   
 
 חזרה לדף הבית      -    תנאי שימוש     -     מדיניות פרטיות     -     חוק הספאם     -     אתיקה     -     חוק זכויות יוצרים    
 
 

כל הדרכים שלכם ליצירת קשר:

 
טלפון:
08-659-18-01
פקס:
153-54-712-64-59
דוא"ל:
spectrum.tikshoret@gmail.com
כתובת:
אליהו בן חור 14, ב"ש


© כל הזכויות שמורות: ספקטרום תקשורת spectrum tikshoret