ללא הגבלה - אתר החדשות המרכזי לנכויות ומוגבלויות - רן שפירא 13-08-2017
1
ללא הגבלה
1

אתר החדשות המרכזי לנכויות ומוגבלויות
דוא"ל: hermom.tikshoret@gmail.com
 
1
    כניסת כתבים  |   רישום לאינדקס   |   צור קשר   |   אודות
11
 
     
1
אוכל ותזונה   |   בריאות ונפש     בארץ   |   התנדבות וקהילה     חוק ומשפט    |   ספורט   |   רפואה משלימה     האינדקס המרכזי  מכון פויירשטיין   |  הספריה לעיוורים 
1
 עמותות וארגונים  מחלקות רווחה  |  טפסים - המוסד לביטוח לאומי  |  מדריכים - המוסד לביטוח לאומי  |  סיכוי שווה  |  עת לעשות  |  עלה נגב - נחלת ערן  |   המייל האדום

סדנאות ואירועים  
1
1

1
ט
עימה מהחיים - הקרנת טרום בכורה
 
1
סדנא בנושא: ניידות והושבה
 
1
חברת גשר - טיולי נכים
 
1
הרצאה: המסע של חיי - משבר כמנוע צמיחה
1

האמבולנס הגיע עם בלוני חמצן ריקים - והחולה נפטר

אלמנתו תובעת את מד"א


מערכת, 13/08/2017, צילום: אופיר הייב
 


 
תביעה דרמטית שהוגשה בימים אלה לביהמ"ש השלום בתל אביב ע"י עוה"ד רן שפירא ממשרד אלמוג - שפירא  – מתארת פרשייה של מוות מיותר, לכאורה.
על פי התביעה, נהג משאית בשנות ה-60 לחייו, שסבל מסוכרת וממחלות נוספות - פנה לאשתו במצוקה, כשהוא אוחז בחזהו ואומר שחסר לו אוויר. אשתו המבוהלת התקשרה מיד למוקד מד"א וביקשה שניידת טיפול נמרץ תגיע בדחיפות לביתם.
לדברי עוה"ד שפירא, צוות מד"א הגיע לביתם של בני הזוג עד מהרה, והחל בניסיון לטפל בחמצן, אך אז הסתבר שמיכלי החמצן שעמם הגיע למקום - ריקים לחלוטין.

הפרמדיקים קראו בקשר לאמבולנס נוסף שבו מיכלי החמצן מלאים, ובינתיים החלו להנשים את החולה בצורה ידנית. לדברי האישה, עד שהגיע הצוות הנוסף  - כבר היה בעלה במצב של חוסר הכרה. על פי הרישומים הרפואיים, הוא סבל באותו שלב מאי-ספיקה נשימתית קשה ומכיחלון.
לדברי האלמנה, אנשי צוות מד"א במקום מסרו לה שהם מעוניינים להעביר את בעלה לבית החולים – אך הדבר לא נעשה. תחת זאת, החל צוות מד"א בהחייאה מתקדמת, ולאחר כשעה, במהלכה לא הגיב המנוח למאמצי ההחייאה - נקבע מותו.
פרופ' הילטון מילר, מומחה בקרדיולוגיה, שבדק את המקרה מטעם התביעה, קבע בחוות דעתו כי הטיפול המומלץ הראשון במקרים של בצקת ריאתית ממנה סבל המנוח – היא באמצעות חמצן.
לדבריו, מותו של המנוח נגרם כתוצאה מכך שלא טופל בחמצן בהקדם האפשרי, ולכן אין ספק שצוות מד"א, שהגיע למקום עם בלוני חמצן ריקים, בניגוד להנחיות והנהלים  - – גרם למותו, ככל הנראה בטרם עת, של המנוח.
עוה"ד שפירא הגיש בימים אלה תביעה לפיצויים, בשם האלמנה, נגד מד"א. התביעה, בסכום המקסימלי הקבוע בחוק, נדונה בימים אלה בבית משפט השלום בתל אביב.

פרופ' הילטון מילר, מומחה בקרדיולוגיה מציין בחוות דעתו שבאמבולנס שהגיע היה חסר ציוד רפואי הכרחי, וכי עד שהגיע בלון החמצן נפטר המנוח כתוצאה מאי הספיקה הנשימתית.
מצב של בצקת ריאות כפי שהופיע אצל המנוח הינו מצב מסכן חיים, ויש לנקוט במצב זה במספר צעדים מיידים על מנת לתמוך בסירקולציה של המטופל – זרימת הדם - בחילוף הגזים ובמנגנון הריאתי", קבע פרופ' מילר.
לדבריו, אחד הטיפולים האקוטיים המשמעותיים ביותר במצב של בצקת ריאות חריפה הוא מתן חמצן, המצוין בספרות לרפואה פנימית כטיפול הראשון ברשימה שניתן לחולים עם בצקת ריאות.
לדבריו, תמיכה בחמצן חיונית על מנת להבטיח מעבר של חמצן לרקמות הפריפריות וללב, שכן במצב בו חמצן אינו מגיע לרקמות וללב, מתחיל מוות בלתי הפיך של תאים אשר גורם לנזק לאיברי הגוף.
"במצב בו הלב אינו מקבל את אספקת החמצן הדרושה, עלול להיווצר מוות של תאי הלב המוביל בסופו של דבר להפרעות קצב קטלניות עד לדום לב ולמוות, כפי שאכן התרחש במקרה זה", קבע המומחה.

לדברי פרופ' מילר, הגעת הצוות הרפואי לביתו של חולה במצב חירום ללא ציוד חיוני מנוגדת לנוהל משרד הבריאות, ומהווה סטייה חמורה מהנוהל המקובל. דבר זה גרם, לדבריו, בסופו של דבר, למותו של החולה.
"במידה שהצוות הרפואי שטיפל במנוח היה מגיע לביתו עם מיכלי חמצן מלאים כמתחייב, ובמהירות הנדרשת כמצופה וכמקובל, חלק משמעותי מהנזק אשר נגרם לרקמות גופו היה נמנע וחייו היו עשויים, בסבירות גבוהה, להינצל", קבע פרופ' מילר. "מותו המיותר נגרם בסבירות גבוהה עקב מחסור חמור ובלתי מקובל בציוד רפואי חיוני ומציל חיים".
לדברי עוה"ד שפירא בנוסף על הציוד ההכרחי שהיה חסר, גם הרישומים הרפואיים של מד"א לוקים בחסר, חלקיים ביותר ובלתי מדויקים, שכן בין היתר לא ניתן לדעת מתי בדיוק הגיעה ניידת האמבולנס לבית החולה.
לדברי עו"ד שפירא. מצבה הכלכלי של אשת המנוח התדרדר בצורה משמעותית מאז מותו של בעלה המנוח, שכן הוא היה המפרנס היחידי של ביתם.

בימים אלה הגיש עו"ד שפירא תביעה לפיצויים נגד מד"א על נזקי גוף, רשלנות רפואית – הוצאות לוויה וקבורה, וכן נזק כללי של סבל, כאב, קיצור תוחלת החיים ואובדן הנאות החיים, וכן אובדן שירותי בעל. התביעה, בסכום המקסימלי הקבוע בחוק, נדונה בימים אלה בבית משפט השלום בתל אביב
.

עו"ד רן שפירא https://www.rlaw.co.il/ הנו שותף מייסד במשרד עורכי הדין אלמוג – שפירא, המתמחה בביטוח, נזיקין ורשלנות רפואית.


 

 


 
 
האינדקס המרכזי
בעלי עסקים ונותני שירות

אבחון וטיפול אלטרנטיבי 970
אביזרי חבישה 12
אביזרי שיקום 34
אוסטיאופתיה 33
אופטומטריסטים 604
אופטיקאים 574
אחיות פרטיות 143
אירידיולוגיה 20
אמבולנס פרטי 144
ארומתרפיה 24
ביופידבק 17
בית לחיים 4
בית אבות, דיור מוגן 511
בתי הבראה והחלמה 13
בתי חולים 81
בתי חולים לבריאות הנפש 21
בי"ח סיעודיים וגריאטריים 99
בתי טבע 160
בתי מרקחת 835
גוף ונפש 426
דיאטנים 553
הומאופתיה 280
הידרותרפיה 51
הילינג 147
היפנוזה 18
הסעות נכים 27
השמת עובדים זרים 66
ויטמינים 10
חיתולים למבוגרים 65
טווינא 23
טיפול אלטרנטיבי בילדים 44
טיפול באמצעות בע"ח 43
טיפול ע"י יצירה והבעה 383
טיפול בהפרעות זיכרון 9
טיפול בהפרעות שינה 16
טיפול ע"י ציורי ילדים 1
יועצי תזונה 71
כירופרקטיקה 108
כירורגיה של היד 122
מגנטותרפיה 7
מדיטציות 48
מוצרים אורטופדיים 398
מוקדי עזרה ראשונה 103
מכונים רפואיים 536
מכשירי שמיעה ואביזרים 194
מנגנוני נכים לרכב 16
מרחצאות ומעיינות מרפא 6
נטורופתיה 236
נעליים אורטופדיות 84
עורכי-דין - ביטוח 1041
עורכי-דין - ביטוח לאומי 1202
עורכי-דין - דיני נזיקין 3877
עורכי-דין - רשלנות רפואית 480
פודיאטרים 27
פיזיותרפיה 381
פיזיותרפיה התפתחותית 16
פילאטיס 168
פלדנקרייז 139
פסיכוגריאטריה 2
פסיכולוגיה התפתחותית 31
פסיכולוגיה שיקומית 39
פסיכותרפיה 633
פרחי באך 40
ציוד ואביזרים לנכים 47
קינסיולוגיה 25
קלינאי תקשורת 251
רולפינג 8
רכב חשמלי 46
רכיבה טיפולית 38
רפואה סינית 402
רפלקסולוגיה 432
שיאצו 182
שיטת אלבאום 17
שיטת אלכסנדר 78
שיטת פאולה 30
שיקום נכים ונפגעים 166
שירותי סיעוד 578
תזונה ודיאטות טבעיות 98
תרפיה במוסיקה 29
   
 
 חזרה לדף הבית      -    תנאי שימוש     -     מדיניות פרטיות     -     חוק הספאם     -     אתיקה     -     חוק זכויות יוצרים    
 
 

כל הדרכים שלכם ליצירת קשר:

 
טלפון:
08-659-18-01
  פקס:
153-54-712-64-59
דוא"ל:
hermon.tikshoret@gmail.com
  כתובת:
אליהו בן חור 14, ב"ש


© כל הזכויות שמורות: "ספקטרום תקשורת".