תחזית מזג האויר 25-10-2020:  טבריה  33-19  ירושלים  28-19  ים המלח 33-25  מצפה רמון  27-18   צפת  27-19   חיפה  31-21   תל אביב  29-20  באר שבע  30-18   אילת  33-22 
    ללא הגבלה - אתר החדשות המרכזי לנכויות ומוגבלויות  
1
 בארץ ובעולם     בריאות ונפש    |    התנדבות-קהילה   |    חוק ומשפט     |   ספורט נכים-פאראלימפי   |    רפואה משלימה    |   תזונה נכונה    |   חיפוש
1
פנאי ותרבות
 

"אקספרסיה-אימפרסיה" תערוכת יחיד - נורית רוזן

אוצרת - אירית לוין
בין התאריכים 6-28 למאי, בית העיתנאים ע"ש סוקולוב (רח' קפלן 4) בתל אביב. פתיחה חגיגית ביום שישי, 6 במאי, שעה 12:00מערכת, 02/05/2016 
זו תערוכת היחיד הראשונה של נורית רוזן לאחר מספר תערוכות קבוצתיות. "זו תערוכה המסכמת שנת יצירה עם הדהוד לציורים ולרישומים מהעבר. מסת העבודות בשלושת המקבצים המוצגים בתערוכה זה לצד זה, יוצרת מפגשים צורניים וקולוריסטיים שונים. היצירה נעה בין  תווי עומס ודחיסות לצד תווים שקטים ומופנמים. הצופה בתערוכה מסייר במעין לבירינת של דגמים וצורות הנעים בין פיגורציה להפשטה בין ריאליה מוחשית לריאליה פסיכולוגית'' - אומרת האוצרת אירית לוין - ''הציורים התחילו לעתים בקו ולפעמים בכתם צבע, ונוצרו בתהליך עבודה ספונטני חסר חוקיות ותכנון, בצבעי פנדה על קרטון בפורמט קטן. הדימויים הצמחיים עברו תהליך השטחה על-ידי האמנית, כאשר קווי המתאר השחורים יוצרים דיאלוגים עם סקלה של צבעים יוקדים''.
 
"העבודות החדשות הללו" – מסבירה נורית רוזן – "שונות לחלוטין מהציור הפיגורטיבי המוקפד שאפיין אותי בעבר. הן נוצרו במהלך ההתמודדות עם מחלת הסרטן. הן משקפות את הלך הרוח, את התחושה של מבוך ללא מוצא, של קירות שחורים שסוגרים עלי. משקפות את התסכול כשאני לא יודעת באיזו דרך לבחור ואיזו החלטה היא הנכונה. משקפות מצב של כאוס מאיים ואי וודאות , ותחושה של חוסר משמעות.

אני עובדת ישר מהבטן. בכל עבודה התוצאה מפתיעה אותי מחדש. למרות התחושות הקשות, העייפות הנוראית, הסבל, הדכדוך והפסימיות - נוצרה חגיגת צבעים אופטימית וחזקה. כנראה שהרצון שלי לחיות יותר חזק מהדיכאון והסבל. כנראה שאני לא מעזה להאמין שיהיה בסדר, שאתגבר על המחלה".

כשהתחלתי לצייר, לפני כ-7 שנים, היה לי ברור שאציג את העבודות שלי. כל אמן רוצה להציג. זה צורך פנימי, כמעט קיומי. אמן חייב קהל, חשיפה, מחיאות כפיים, הכרה, הוקרה. תערוכת יחיד ראשונה זו פריצת דרך ואתגר גדול, וחיכיתי לרגע המתאים.
לפני כשלוש שנים ביקרתי בתערוכת יחיד גדולה בה הוצגו עשרות עבודות, ללא כל קשר בין אחת לשנייה, בלי קו מקשר, בלי מוטיב מרכזי, כאילו מישהו לקח את כל מה שהיה לו במגרות, ללא מיון, ותלה. באותו רגע גמלה בליבי החלטה שרק כשיהיה לי גוף עבודות מהודק, הומוגני, עבודות שיש ביניהן קשר - רק אז אציג תערוכת יחיד. וזה קרה. אבל ממש לא כפי שתכננתי...
 
''אבקש שתגיעי אלי בעוד שבועיים לביקורת'' – אמר לי פרופ' קיוויתי, מנהל מח' אלרגיה בבית החולים איכילוב. הגעתי אליו כי אחת מתופעות הלוואי של הכימותרפיה הייתה אלרגיה קשה.
''טוב – אמרתי – להביא משהו''?
''כן - אמר –הביאי ציור שלך''.
''מה?'' אמרתי נדהמת, כשעל פרצופי נמרח חיוך מאוזן לאוזן.
''ציור חדש'' הדגיש.
הלכתי הביתה מלאת אנרגיה ומשהו חדש נפתח.
מרגע שאובחנתי כחולה בסרטן השחלות, בקיץ 2014, הכל נעצר.
ניהול מחלה קשה גוזל כוחות נפשיים ופיזיים – שממילא אין, ומחייב את החולה לקבל החלטות גורליות, שפירושן חיים או מוות, במצבים מלחיצים, כשאין לו לא מידע ולא כלים על סמך מה לקבל את ההחלטות.
מהרגע הראשון החלטתי שאני זו שמנהלת לעצמי את המחלה, ולא מתנהלת לפי מה שרופא זה או אחר, בכיר ככל שיהיה, קובע עבורי. החלטה לא פשוטה.
הדבר הראשון שעליו ''ויתרתי'' בתקופה זו היה הציור. זו לא הייתה החלטה מודעת. זה פשוט קרה. הכל קפא. הקנווסים, ניירות הציור והצבעים לסוגיהם נותרו מיותמים.
במשך חודשים לא הצלחתי לרשום אפילו משהו קטן. בשעות הארוכות שביליתי בטיפולים באגף הסרטן  - או בשמו הרישמי ''מחלקת אישפוז יום אונקולוגי'' - מחוברת לעירוי, לא הצלחתי להתרכז בכלום. בלוק הרישום שהיה בתיק נשאר סגור.
שוב ושוב עלתה בי המחשבה בשביל מה בעצם להמשיך להתמודד עם טיפולים (שלא בטוח שאמנת ג'נבה מאשרת אותם...), עם תופעות לוואי שלא יכולתי לדמיין שקיימות, עם סבל פיזי ונפשי, עם תשישות איומה. למה לעבור את כל הסבל הזה? בשביל מה שוב לקום בבוקר? אגב – עדיין אין לי תשובה. אם למישהו יש כיוון אשמח לשמוע...
 
לכן בקשתו של פרופ' קיוויתי הייתה כל כך מטלטלת, וכנראה בזמן הנכון... ''ציור חדש'' – ביקש. כלומר לא משהו שצריך להוריד ממנו את האבק.
ולי לא היה שום כיוון או רעיון.
חזרתי שוב לאותו מקום בו הייתי כשפרשתי מעבודתי (ע' מנכ''ל לשכת עורכי הדין). העבודה בלשכה הייתה מאד אינטנסיבית, נמשכה שעות ארוכות, והייתה הציר המרכזי בחיי. הפרישה הותירה וואקום רציני, ולא רציתי סתם להתקיים בשיגרה חסרת תוכן, אלא לחיות חיים מלאי משמעות.
מכרה סיפרה לי כבדרך אגב שהיא משתתפת בחוג לציור אינטואיטיבי. הסתקרנתי. נרשמתי לסדנת סוף שבוע שהעביר הפסיכיאטר ד''ר פינקי פיינשטיין, חלוץ הציור האינטואיטיבי בארץ.
עד אז לא ציירתי. אמנם בתיכון מילאתי מחברות על מחברות ברישומים דקורטיביים, אבל תמיד ידעתי שיש לי כישרון לציור. הגעתי עם המון ציפיות, שכולן נענו.
ההתרגשות מהציור גרמה לי להבין שאני באמת רוצה לצייר, אבל צריכה לקחת קורסים מקצועיים ברישום, ציור, צבע. וכמובן גם בתולדות האמנות. במשך שנים הסיגנון שלי היה ריאליסטי – פיגורטיבי: רישום מודל חי, פורטרטים. באופן מובהק זה היה הכיוון שלי. אבל כעת לא יכולתי לחזור לזה.
טוב, פיגורטיבי לא. אבל מה כן? חיפשתי וחזרתי ל ספרו של ד''ר פינקי פיינשטיין ''ריפוי בציור אינטואיטיבי''. ניקיתי את הראש. והתחלתי לעבוד באמת באופן אינטואיטיבי לפי המלצותיו של פינקי. התחלתי ולא יכולתי להפסיק. הדברים פשוט זרמו. וממשיכים לזרום עד עכשיו.
התחלתי ''לקשקש'' בלי מטרה על ניירות וקרטונים שהיו לי בבית בצבעי פנדה, והמשכתי לצייר על קרטונים בגודל זהה של שמינית גיליון.
 
העבודות החדשות הללו כאמור שונות לחלוטין מהציור הפיגורטיבי המוקפד שאפיין אותי בעבר. עברתי לקו מופשט אשר הלך והתפתח ומשקף את השינוי הפנימי שחל בי. בלי תיכנון מוקדם, נוצר ציור מופשט שיש בו תנועה, שטחים, צבע. כשאני יושבת מול קרטון אפור וריק - הציור פשוט קורה, ללא כל תכנון מראש. אין לי שמץ מושג מה ייצא, מה יהיה ומה זה יביע. אני עובדת ישר מהבטן. בכל עבודה התוצאה מפתיעה אותי מחדש. למרות התחושות הקשות, העייפות הנוראית, הסבל, הדכדוך והפסימיות - נוצרה חגיגת צבעים אופטימית וחזקה. כנראה שהרצון שלי לחיות יותר חזק מהדיכאון והסבל. כנראה שאני לא מעזה להאמין שיהיה בסדר, שאתגבר על המחלה.
תת המודע האינטואיטיבי פשוט התפרץ אל הנייר.
הטכניקה של פסטל שמן עם קווים באקריליק שחור הלכה והשתכללה, ונוצרה שפה צבעונית מאד יחד עם קונטורים שחורים קשים, תוחמים ולא סלחניים.
לאט לאט נכנסו – כמעט בדלת האחורית – כמה פורטרטים. הראשון היה פורטרט עצמי, מלא כאב, ללא שיער. בהמשך נוספו פורטרטים של המלאכים שמלווים אותי ומחזקים אותי ונלחמים איתי בסרטן שהחליט להגיע להתארח. ישנם כאן סביבי רופאים אונקולוגים, המנתח, ואחרים.
העבודות שלי משקפות את הלך הרוח, את התחושה של מבוך ללא מוצא, של קירות שחורים שסוגרים עלי. משקפות את התסכול כשאני לא יודעת באיזו דרך לבחור ואיזו החלטה היא הנכונה. משקפות מצב של כאוס מאיים ואי וודאות , ותחושה של חוסר משמעות.
גודש העבודות בתערוכה בעצם משקף את העומס הנפשי, את חוסר הכיוון, את הכאוטיות הפנימית, את תחושת המחנק והאינטנסיביות של המאבק במחלה, את הטלטלה האינסופית בין יאוש לתקווה, את התחושה שהבלתי ידוע הוא הדבר היחיד הממשי, ולשקף את המתח לפני שמקבלים את תוצאות הבדיקה הבאה ואת החשש שהנה, המחלה חזרה.
 
לפתיחה החגיגית של התערוכה שתתקיים ביום שישי 06/05/2016 תגענה במיוחד צמד המוסיקאיות המחוננות, נגנית החליליות טלי רובינשטיין והפסנתרנית טל אבן-צור (הצמד הנפלא  Tal Y Tali) שתנגנה הן קטעי מוסיקה מקורית פרי יצירתן והן עיבודים שלהן לשירים קיימים. השתיים השתתפו לאחרונה בדיסק שזכה בגראמי הלטיני היוקרתי ומופיעות הן בארץ והן ברחבי העולם.

 

 
 


 
1
    גולשים באתר 135,335    
 
   חדשות ועדכונים 24/7  
1
 
1
גלידות נסטלה מבקשת לעדכן את הציבור כי בעקבות תלונות צרכנים נמצא כי בשלגון גומיגם, המסומן כעשוי להכיל חלב, נמצאו בפועל מוצקי חלב בכמות מועטה. מדובר בשלגון גומיגם, גלידות נסטלה, 90 גרם, מאצווה מספר Lo0259 (מהשעה 18:00), Lo260, Lo266,Lo266A בעלת תאריכי תפוגה 15/03/22, 16/03/22, 22/03/22 "

התקבלה הודעה תן חיובי לכלבת שנתפס בקיבוץ שדה נחמיה, בגליל העליון. לא ידוע על בני אדם שנחשפו לו. אנו מבקשים מכל מי שהיה במגע או שבעלי החיים שברשותו באו במגע באזור האירוע עם בעל החיים הנגוע או בעל חיים משוטט, בין התאריכים 7.10.2020 עד 21.10.2020 כולל, לפנות בדחיפות ללשכת הבריאות בצפת, טלפון 04-6994257, 04-6994200, או ללשכת הבריאות הקרובה למקום מגוריו, לשם שקילת הצורך למתן טיפול מונע להם.

דוברות מד"א : בשעה 09:02 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב איילון על רוכב אופנוע שנפצע במהלך רכיבה בשטח סמוך לצומת מבוא מודיעים. חובשים ופראמדיקים של מד"א מעניקים טיפול רפואי ומפנים לבי"ח שערי צדק גבר כבן 35 במצב בינוני עם חבלות בגפיים. נדב

 
 
 
     כניסה לאינדקס המרכזי      
 
פייסבוק   צור קשר   אודות
 
  פרסום באינדקס ובאתר החדשות  
 
פרשת השבוע
מפי הבחור ינון דהן היו'
שבת קודש פרשת נח ו' מרחשון התשפ"א
1
 בשיתוף יש לי מותק של תסמותק 
 
 

האינדקס המרכזי
18,930 בעלי עסקים ונותני שירות

1
 
אבחון וטיפול אלטרנטיבי 843
   
אביזרי חבישה 12
   
אביזרי שיקום 36
   
אוסטיאופתיה 33
   
אופטומטריסטים 634
   
אופטיקאים 529
   
אחיות פרטיות 145
   
אירידיולוגיה 20
   
אמבולנס פרטי 142
   
ארומתרפיה 24
   
ביופידבק 17
   
בית לחיים 4
   
בית אבות דיור מוגן 502
   
בתי הבראה והחלמה 13
   
בתי חולים 81
   
בתי חולים לבריאות הנפש 21
   
בי"ח סיעודיים וגריאטריים 99
   
בתי טבע 158
   
בתי מרקחת 819
   
גוף ונפש 423
   
דיאטנים 537
   
הומאופתיה 280
   
הידרותרפיה 51
   
הילינג 266
   
היפנוזה 18
   
הסעות נכים 27
   
השמת עובדים זרים 65
   
ויטמינים 10
   
חיתולים למבוגרים 66
   
טווינא 23
   
טיפול אלטרנטיבי בילדים 44
   
טיפול באמצעות בעלי חיים 43
   
טיפול בעזרת יצירה והבעה 384
   
טיפול בהפרעות זיכרון 7
   
טיפול בהפרעות שינה 17
   
טיפול באמצעות ציורי ילדים 2
   
יועצי תזונה 70
   
כירופרקטיקה 109
   
כירורגיה של היד 28
   
מגנטותרפיה 7
   
מדיטציות 48
   
מוצרים אורטופדיים 295
   
מוקדי עזרה ראשונה 103
   
מכונים רפואיים 526
   
מכשירי שמיעה ואביזרים 194
   
מנגנוני נכים לרכב 16
   
מרחצאות ומעיינות מרפא 6
   
נטורופתיה 235
   
נעליים אורטופדיות 84
   
עורכי דין ביטוח 1043
   
עורכי דין ביטוח לאומי 1218
   
עורכי דין דיני נזיקין 4182
   
עורכי דין רשלנות רפואית 462
   
פודיאטרים 33
   
פיזיותרפיה 381
   
פיזיותרפיה התפתחותית 16
   
פילאטיס 167
   
פלדנקרייז 139
   
פסיכוגריאטריה 2
   
פסיכולוגיה התפתחותית 31
   
פסיכולוגיה שיקומית 39
   
פסיכותרפיה 633
   
פרחי באך 42
   
ציוד ואביזרים לנכים 49
   
קינסיולוגיה 25
   
קלינאי תקשורת 260
   
רולפינג 8
   
רכב חשמלי וקלנועיות 46
   
רכיבה טיפולית 38
   
רפואה סינית 403
   
רפלקסולוגיה 434
   
שיאצו 180
   
שיטת אלבאום 17
   
שיטת אלכסנדר 79
   
שיטת פאולה 31
   
שיקום נכים ונפגעים 165
   
שירותי סיעוד 556
   
תזונה ודיאטות טבעיות 98
   
תרפיה במוסיקה 29
   

אבחון וטיפול אלטרנטיבי אביזרי חבישה אביזרי שיקום אוסטיאופתיה אופטומטריסטים
אופטיקאים אחיות פרטיות אירידיולוגיה אמבולנס פרטי ארומתרפיה
ביופידבק בית לחיים בית אבות, דיור מוגן בתי הבראה והחלמה בתי חולים
בתי חולים לבריאות הנפש בי"ח סיעודיים וגריאטריים בתי טבע בתי מרקחת גוף ונפש
דיאטנים הומאופתיה הידרותרפיה הילינג היפנוזה
הסעות נכים השמת עובדים זרים ויטמינים חיתולים למבוגרים טווינא
טיפול אלטרנטיבי בילדים טיפול באמצעות בע"ח טיפול ע"י יצירה והבעה טיפול בהפרעות זיכרון טיפול בהפרעות שינה
טיפול ע"י ציורי ילדים יועצי תזונה כירופרקטיקה כירורגיה של היד מגנטותרפיה
מדיטציות מוצרים אורטופדיים מוקדי עזרה ראשונה מכונים רפואיים מכשירי שמיעה ואביזרים
מנגנוני נכים לרכב מרחצאות ומעיינות מרפא נטורופתיה נעליים אורטופדיות עורכי דין - ביטוח
עורכי דין - ביטוח לאומי עורכי דין - דיני נזיקין עורכי דין - רשלנות רפואית פודיאטרים פיזיותרפיה
פיזיותרפיה התפתחותית פילאטיס פלדנקרייז פסיכוגריאטריה פסיכולוגיה התפתחותית
פסיכולוגיה שיקומית פסיכותרפיה פרחי באך ציוד ואביזרים לנכים קינסיולוגיה
קלינאי תקשורת רולפינג רכב חשמלי רכיבה טיפולית רפואה סינית
רפלקסולוגיה שיאצו שיטת אלבאום שיטת אלכסנדר שיטת פאולה
שיקום נכים ונפגעים שירותי סיעוד תזונה ודיאטות טבעיות תרפיה במוסיקה  
 
 
כל הדרכים שלכם ליצירת קשר:

                     
חזרה לדף הבית    תנאי שימוש   מדיניות פרטיות   חוק הספאם   אתיקה מקצועית   חוק זכויות יוצרים
                     
פקס: 153-54-7126459 דוא"ל: lelo.hagbala@gmail.com כתובת: אליהו בן חור 14 באר שבע הצהרת נגישות

מדיניות שימוש ב-cookies וכלים אחרים

על מנת לאפשר הפעלתו של האתר באופן מיטבי וכן לשפר את חווייתך מהשימוש בו, יתכן וייעשה שימוש בכלי מסוג "עוגיות" (Cookies), כמו גם ב"כלים אחרים" | יחד עם זאת, אנו כאן ב-באתר "ללא הגבלה" - אתר החדשות המרכזי לנכויות ומוגבלויות" נדרשים לאישורך והסכמתך | היה ואם אין רצונך להתיר השימוש בכלים אלו, הנך נדרש/ת להפסיק באופן מיידי שהייתך-שימושך באתר | האמור ד-לעיל' מהווה תמצית "מדיניות השימוש" באתר | את הנסח המלא והמחייב ניתן למצוא בקטגוריה "מדיניות פרטיות".

בכל שאלה ובקשה ניתן לפנות באמצעות
  צור קשר  שבאתר   |   מדיניות פרטיות 


© כל הזכויות שמורות ל: חדשות הבריאות
לייבסיטי - בניית אתרים