8
1
 
1
1
בארץ ובעולם  |  בריאות ונפש  |  התנדבות וקהילה  |   חוק ומשפט  |  ספורט נכים  |  רפואה משלימה   |  תזונה נכונה  |   כניסת כתבים   |  פייסבוק חיפוש
1
"שינוי באורח החיים הוא המרכיב המרכזי שגם לעליה בשכיחות האלרגיה למזון"

כך אמר פרופ' אהרון קסל, יו"ר האיגוד הישראלי לאלרגיה ואימונולוגיה קלינית ומנהל המכון לאלרגיה ואימונולוגיה קלינית במרכז הרפואי בני ציון, במהלך כנס שהתקיים במרכז הרפואי בני ציון בשיתוף עם עמותת יהל בנושא אלרגיות מזון - אבחון טיפול ודרכי התמודדות. הכנס כלל הרצאות בנושא אלרגיה, שבהן נמסר המידע העדכני והחדשני ביותר בתחום


מערכת, 03/06/2018, צילום: שרית נס

 


מימין לשמאל: גב' מאיה ניר אליעז מהעמותה לאלרגיה למזון, ד"ר ורד שיכטר, גב' שלומית רדר יו"ר העמותה לאלרגיה למזון, פרופ' אהרון קסל וד"ר תמר זילברג פסיכולוגית קלינית
 
בכנס שהתקיים במרכז הרפואי בני ציון בנושא אלרגיות מזון - אבחון טיפול ודרכי התמודדות,  סיפר יו"ר האיגוד הישראלי לאלרגיה ואימונולוגיה קלינית ומנהל המכון לאלרגיה ואימונולוגיה קלינית  במרכז הרפואי בני ציון פרופ' אהרון קסל על כך,  "שהעלייה בשכיחות האלרגיות קשורה בעיקר לשינוי באורח החיים. בשנים האחרונות מספר הניתוחים הקיסריים גדל, בלידה בניתוח קיסרי יש סיכוי ליותר מחלות אלרגיות מאשר בלידה וגינאלית וזאת משום שבניתוח קיסרי החיידקים המאכלסים את מערכת העיכול (מיקרוביום) דומים יותר לחיידקים על גבי העור של מאשר לחיידקי המעיים. לחיידקים אלה חשיבות בפעילות מערכת החיסון במעי. סיבות נוספות הן צריכת מזון תעשייתי עתיר סוכר ושומן ופחות מזונות ביתיים. שימוש רב יותר  באנטיביוטיקה בגיל הצעיר הפוגע בחיידקי המעיים. ילדים שגדלו עם יותר ילדים בבית פיתחו פחות אלרגיות, כאשר ילדים שגדלו בסביבה כפרית בסמיכות לבעלי חיים פיתחו פחות אלרגיות כי הם נחשפו ונחשפים לתוצרי חיידקים באופן קבוע שתורמים למערכת חיסון שאינה מפרישה חלבונים התומכים בפיתוח אלרגיה. כיום, מבינים שחשיפה מוקדמת למזונות כגון בוטנים וביצים עשויה למנוע אלרגיה."
 
פרופ' אהרון קסל, אמר עוד, "בחלק מהמזונות בעיקר בחלב, האלרגיה נוטה לחלוף עם הגיל. 90% מהאלרגיות לחלב יחלפו עד גיל 5 שנים. ככל שגדלים האלרגיה הופכת להיות יותר מסוכנת. אנו פחות רואים תגובות קשות או מסכנות חיים בילדים מתחת לגיל 3 שנים בחשיפה לאלרגן לעומת מתבגרים. התמותה מאלרגיה למזון יותר גבוהה בעשור השני והשלישי לחיים ובמקרים רבים לא הייתה תגובה קשה בחשיפה מוקדמת יותר. במקרים של חשיפה לאלרגן  בעת שתיית אלכוהול, מחלות חום ופעילות גופנית התגובה  עלולה להיות קשה. התגובה של ילד עם אסטמה קשה יותר."

מהכנס עולה כי, כיום, על מנת לקבוע לאיזה מזון הילד אלרגי, עושים בדיקות דם או טסט עורי ומחפשים את נוגדן ה- IGE לאותו מזון.  כל מזון מורכב ממספר  חלבונים כאשר בעזרת אלרגיה מולקולרית ניתן לומר  לאיזה חלבון הילד  אלרגי ובכך  נוכל לדעת מה הסיכון לתגובה קשה יותר  או אלרגיה ממושכת יותר. בקרוב ניתן יהיה לערוך את הבדיקות הללו במרכז הרפואי בני ציון. זה תחום שנמצא עכשיו במחקר וכרגע החיזוי הטוב ביותר הוא לגבי בוטנים. כדי לתת חיזוי טוב צריך למפות את כל המרכיבים שיכולים להיות אלרגיים אליהם.

מה צפון העתיד? לדברי פרופ' קסל, "אנו משתתפים בחקר בנושא אלרגיה לבוטנים בו מנסים לזהות אזורים שאנשים מגיבים להם ולשנות את מבנה הבוטן מבחינה גנטית על מנת להקטין את הסיכוי לפיתוח אלרגיה לבוטנים."

כמו כן, בכנס הרצתה מומחית ברפואת ילדים ובאימונולוגיה קלינית בבית החולים הלל יפה בחדרה, ד"ר ורד שיכטר שסקרה את נתוני האלרגיה, "יש עליה במחלות האלרגיה בתקופה האחרונה. 4-6% מהילדים סובלים מאלרגיה למזון, כאשר חלקם אלרגיים ליותר ממזון אחד. לעומת מבוגרים שהאלרגיה למזון עומדת על 2%. אלרגיה תלויה גם במדינה שבה נמצאים. לדוגמא אצלנו בארץ אלרגיה לשומשום תופסת מקום מרכזי. ניתן לפתח אלרגיה לכל מזון אך יש מזונות שכיחים יותר."
 
ד"ר שיכטר סקרה את גורמי הסיכון לילד לפתח רגישות למזון, "אצל בנים יש יותר רגישות מאשר אצל בנות, חסר ויטמין D וילדים עם רקע אטופי מפתחים יותר אלרגיה למזון. ועוד נושא מאד חשוב, חשיפה מוקדמת לבוטנים וביצים עשויה למנוע אלרגיה למזון.
 
דרכי הטיפול באלרגיה: ראשית,  הדרכת הורים, גנים, בתי ספר, מסעדות. חשובה תזונה נכונה שכוללת ויטמין D וכמובן פנייה לתזונאית. חשוב להדריך הורים איך להשלים את התזונה. והנושא החשוב ביותר הוא מזרק האפיפן, שהינו מציל חיים, כאשר את מזרק האפיפן חשוב להזריק  במהירות האפשרית בעת זיהוי תגובה  מסכנת חיים כמו כן  ניתן לתת במקרה הצורך מזרק שני בהפרש של 5 דקות."
 
בנוסף, הרצתה בכנס ד"ר תמר זילברג, פסיכולוגית שהרצתה על אסטרטגיות התמודדות עם דחק הנובע מבעיות בריאותיות.
 
מן הראוי לציין כי, המכון לאימונולוגיה לאלרגיה במרכז הרפואי בני ציון משלב שירות קליני של מרפאות לחולי חוץ ומתן ייעוציים במחלקות ע"י רופאי המכון עם שירותי מעבדה ייעודיים.  באחריות המכון שתי מרפאות למטופלי חוץ:

הראשונה מרפאה העוסקת בטיפול במבוגרים הסובלים מאלרגיות בדרכי נשימה כגון - אסטמה ונזלת אלרגית, אלרגיה למזון ותרופות. כמו כן, אחד הנושאים העיקרים שבהם עוסקת המרפאה הינו אורטיקריה כרונית. לצוות המרפאה ניסיון רב שנים בטיפול באורטיקריה כרונית ומעקב אחר החולים, כולל שימוש בטיפולים המיועדים לחולי אורטיקריה קשה שאינם מגיבים לטיפול. המרפאה מהווה אחד מ-3 מרכזים עיקריים בארץ לטיפול ומעקב אחר חולים הסובלים מאנגיואדמה תורשתית.
 
השנייה מרפאה אשר עיקר עיסוקה הוא ילדים הסובלים מאלרגיה למזון, נזלת אלרגית וכן אסטמה אלרגית. במסגרת המרפאה מבוצעים מבחני תגר למזון ולתרופות. כמו כן, המרפאה משמשת מרפאת מעקב לילדים שאושפזו במחלקת ילדים וסבלו מדלקת מפרקים
.


 
 


 
1
 
כותרות היום - מבזקים   24/7
1
 
1
דוברות מד״א בשעה 11:06 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב איילון על ת.ד בין משאית ורכב פרטי בכביש 431 מרמלה דרום לכיוון נשרים. חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו טיפול רפואי ופינו לבי"ח שמיר-אסף הרופא אישה בת 36 במצב בינוני עם חבלות ראש ובטן, וילד בן 6 במצב קל. טימור

עמותת נגישות ישראל עורכת כנס מקצועי ייעודי במיוחד עבורכם, על מנת לסייע לכם למלא את תפקידכם בארגון בצורה היעילה והמקצועית ביותר. 
בואו ללמוד איך נותנים שירות לאנשים עם מוגבלות שקופה, מה חדש בנציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות, לקבל כלים חדשים לביצוע תפקידכם, לשמוע על דוגמאות מהשטח ועוד. 
3.5 | 10:00 - 13:45 | בזום | 65 ש״ח למשתתף.
במידת הצורך ניתן ליצור קשר: 
טל וייס | טלפון: 054-3951414 | מייל kursim@aisrael.org

הספריה המרכזית לעיוורים ולבעלי לקויות קריאהתמיד חלמתם ליצור סיפור מתח ולא העזתם? ובכלל, איך כותבים ספר מתח וגורמים לו להיות מפתה, מסקרן ובעיקר כזה שאי אפשר להפסיק לקרוא אותו? 
 
יגאל צור, איש רב פעלים; עיתונאי, מגיש בטלוויזיה, מדריך טיולים וכבר הרבה שנים - גם סופר של ספרי מתח, יתארח אצלנו בספריה לעיוורים במסגרת כיתת אמן ויסביר את האומנות הסודית מאחורי ז'אנר ספרות המתח. השידור יועבר אליכם ביום שני הקרוב ה3.5 בשעה 16:00 בדיוק.  
 
במפגש יעניק צור 10 טיפים חשובים וקלים לכתיבת סיפור (מתח) טוב ואתם לא רוצים לפספס את זה. 
כאמור, האירוע יועבר בלייב דרך ערוץ היוטיוב שלנו וכמובן ניתן יהיה לשאול שאלות בצ'ט תוך כדי המשדר.
 
הלינק להאזנה וצפייה ייפתח לשידור ביום האירוע בשעה 16:00
-קישור ליוטיוב
 
הצטרפו אלינו :)  
 
  מערכת החדשות:  077-330-8993
   
פרשת השבוע
מפי הבחור ינון דהן היו'
שבת קודש פרשת בהר בחוקותי כ"ו אייר התשפ"א
1
האינדקס המרכזי
18,930 בעלי עסקים ונותני שירות
 


אבחון וטיפול אלטרנטיבי
 

אביזרי
חבישה
     


אביזרי שיקום
 
     


אופטומטריסטים
 

אופטיקאים
     


אחיות פרטיות
 

אירידיולוגיה
     


אמבולנס פרטי
 

ארומתרפיה
     


ביופידבק
 

בית לחיים
     


בית אבות
דיור מוגן
 

בתי הבראה
והחלמה
     


בתי
חולים
 

בתי חולים
לבריאות הנפש
     


בי"ח סיעודיים וגריאטריים
 

בתי
טבע
     


בתי מרקחת
 

גוף ונפש
     


דיאטנים
 

הומאופתיה
     


הידרותרפיה
 

הילינג
     


היפנוזה
 

הסעות נכים
     


השמת ע.זרים
 

ויטמינים
     


חיתולים למבוגרים
 

טווינא
     


טיפול אלטרנטיבי בילדים
 

טיפול באמצעות בעלי חיים
     


טיפול באמצעות יצירה והבעה
 

טיפול בהפרעות זיכרון
     


טיפול בהפרעות שינה
 

טיפול באמצעות ציורי ילדים
     


יועצי תזונה
 

כירופרקטיקה
     


כירורגיה של היד
 

מגנטותרפיה
     


מדיטציות
 

מוצרים אורטופדיים
     


מוקדי עזרה ראשונה
 

מכונים
רפואיים
     


מכשירי שמיעה ואביזרים
 

מנגנוני נכים
לרכב
     


מרחצאות ומעיינות מרפא
 

נטורופתיה
     


נעליים
אורטופדיות
 

עורכי דין
ביטוח
     


עורכי דין
ביטוח לאומי
 

עורכי דין
דיני נזיקין
     


עורכי דין
רשלנות רפואית
 

פודיאטרים
     


פיזיותרפיה
 

פיזיותרפיה התפתחותית
     


פילאטיס
 

פלדנקרייז
     


פסיכוגריאטריה
 

פסיכולוגיה התפתחותית
     


פסיכולוגיה שיקומית
 

פסיכותרפיה
     


פרחי באך
 

ציוד ואביזרים
     


קינסיולוגיה
 

קלינאי תקשורת
     


רולפינג
 

רכב חשמלי
     


רכיבה טיפולית
 

רפואה סינית
     


רפלקסולוגיה
 

שיאצו
     


שיטת אלבאום
 

שיטת אלכסנדר
     


שיטת פאולה
 

שיקום נכים
     


שירותי
סיעוד
 

תזונה ודיאטות טבעיות
     


תרפיה במוסיקה
  רישום לאינדקס
     

אבחון וטיפול אלטרנטיבי אביזרי חבישה אביזרי שיקום אוסטיאופתיה אופטומטריסטים
אופטיקאים אחיות פרטיות אירידיולוגיה אמבולנס פרטי ארומתרפיה
ביופידבק בית לחיים בית אבות, דיור מוגן בתי הבראה והחלמה בתי חולים
בתי חולים לבריאות הנפש בי"ח סיעודיים וגריאטריים בתי טבע בתי מרקחת גוף ונפש
דיאטנים הומאופתיה הידרותרפיה הילינג היפנוזה
הסעות נכים השמת עובדים זרים ויטמינים חיתולים למבוגרים טווינא
טיפול אלטרנטיבי בילדים טיפול באמצעות בע"ח טיפול ע"י יצירה והבעה טיפול בהפרעות זיכרון טיפול בהפרעות שינה
טיפול ע"י ציורי ילדים יועצי תזונה כירופרקטיקה כירורגיה של היד מגנטותרפיה
מדיטציות מוצרים אורטופדיים מוקדי עזרה ראשונה מכונים רפואיים מכשירי שמיעה ואביזרים
מנגנוני נכים לרכב מרחצאות ומעיינות מרפא נטורופתיה נעליים אורטופדיות עורכי דין - ביטוח
עורכי דין - ביטוח לאומי עורכי דין - דיני נזיקין עורכי דין - רשלנות רפואית פודיאטרים פיזיותרפיה
פיזיותרפיה התפתחותית פילאטיס פלדנקרייז פסיכוגריאטריה פסיכולוגיה התפתחותית
פסיכולוגיה שיקומית פסיכותרפיה פרחי באך ציוד ואביזרים לנכים קינסיולוגיה
קלינאי תקשורת רולפינג רכב חשמלי רכיבה טיפולית רפואה סינית
רפלקסולוגיה שיאצו שיטת אלבאום שיטת אלכסנדר שיטת פאולה
שיקום נכים ונפגעים שירותי סיעוד תזונה ודיאטות טבעיות תרפיה במוסיקה  
 
 
כל הדרכים שלכם ליצירת קשר:

   
חזרה לדף הבית    תנאי שימוש   מדיניות פרטיות   חוק הספאם   אתיקה מקצועית   חוק זכויות יוצרים הצהרת נגישות
                       
    fax-to-mail: 153-54-7126459   דוא"ל: lelo.hagbala@gmail.com   כתובת: בן חור אליהו 14 באר שבע       מערכת החדשות: 077-330-899-3

מדיניות שימוש ב-cookies וכלים אחרים

על מנת לאפשר הפעלתו של האתר באופן מיטבי וכן לשפר את חווייתך מהשימוש בו, יתכן וייעשה שימוש בכלים מסוג "עוגיות" (Cookies), כמו גם ב"כלים אחרים" | יחד עם זאת, אנו כאן ב-אתר החדשות המרכזי לנכויות ומוגבלויות נדרשים לאישורך והסכמתך | היה ואם אין רצונך להתיר השימוש בכלים אלו, הנך נדרש/ת להפסיק באופן מיידי שהייתך-שימושך באתר | האמור ד-לעיל' מהווה תמצית "מדיניות השימוש" באתר | את הנסח המלא והמחייב ניתן למצוא בקטגוריה "מדיניות פרטיות".

בכל שאלה ובקשה ניתן לפנות באמצעות
  צור קשר  שבאתר   |   מדיניות פרטיות 


© כל הזכויות שמורות ל: עדי גולן ADI GOLAN
לייבסיטי - בניית אתרים