lelo-hagbala.co.il  ללא הגבלה -אתר החדשות המרכזי לנכויות ומוגבלויות              חבר איגוד האינטרנט הישראלי ISOC-IL | רישיון אקו"ם | כניסת כתבים | חזרה לדף הבית
6
 
בארץ ובעולם   בריאות ונפש   בקהילה שלנו   חוק ומשפט   רפואה משלימה   תזונה נכונה   ספורט בריאות       חיפוש באתר    
1

הרופאים לא אבחנו שלנערה יש סרטן. טיפול שגוי דרדר קשות את בריאותה

הנערה אובחנה בטעות כסובלת מדלקת עצמות, בעוד שלמעשה לקתה בסרטן. בשל הטיפולים המיותרים והעיכוב באבחון, היא נאבקת על חייה


מערכת, 05/03/2017, צילום: רן כליף
 


 
בימים אלה הגישו עוה"ד דוד פייל ועדי ברוורמן-אברג'יל ממשרד דוד פייל ושות' – תביעת מיליונים נגד קופת חולים כללית ומשרד הבריאות – בטענה שאבחון שגוי של הצוותים הרפואיים בבתי החולים שניידר ותל השומר גרם לטיפול שגוי בנערה חולת סרטן, וכן לעיכוב קריטי בטיפול במחלתה האמיתית – שהתפשטה והחמירה ביותר.
על פי התביעה, התובעת, צעירה בת 22 כיום, החלה לסבול, כשהיתה בת 15, מהזעות לילה, כאבי בטן וגב, חום ותהליכים דלקתיים. היא עברה בדיקות רפואיות בבתי החולים שניידר ותל השומר – שם אובחנה בטעות כסובלת מדלקת העצמות.
בשל האבחון השגוי, החלה הנערה לעבור טיפול בסטרואידים, אשר גרם לה נזק רב - בין השאר בכליות, בריאות, במערכת העיכול ובמערכת החיסונית, וכן לעיוותים קשים בגופה ובפניה. בנוסף, כך נטען בתביעה - נחלשה המערכת החיסונית בגופה, עקב הטיפול המיותר – והדבר גרם להתפשטות מחלת הסרטן לעוד ועוד איברים בגופה.  
ד"ר דוד אדלמן, מומחה לאונקולוגיה, בדק את הנערה ואת תיקה הרפואי, וקבע כי התנהלות צוותי הרפואה בבתי החולים בלתי מובנת וחורגת מהפרקטיקה המקובלת ברפואה.
לדבריו, הצוות הרפואי היה מודע לאפשרות של מחלה ממארת - כבר בימים בהם הגיעה הנערה לראשונה לבית החולים  - אך חרף כך, לא בוצעו בה כל הבדיקות הנדרשות. מעבר לכך, הצוות הרפואי לא ניסה לשלול את מחלת הסרטן, למרות שהתסמינים עליהם דיווחה הנערה תאמו את האבחנה של לימפומה מסוג הודג'קין. מעבר לכך, מהנערה נלקחה ביופסיה בשבועות הראשונים להגעתה לבית החולים, והצוות ציין כי בהמשך יתקבלו תוצאות הנוגדנים – שהיו אמורות לאושש או להפריך את ההערכה כי הנערה לקתה בדלקת עצמות – אך תוצאות הבדיקה הזו מעולם לא הגיעו לידי הצוות הרפואי – ואיש לא תמה על היעדרן.
לדברי עוה"ד פייל, בפועל, סבלה הנערה מלימפומה שאובחנה רק בחלוף 8 חודשים של טיפול אגרסיבי שגוי. הטיפול השגוי שקיבלה גרם לנזקים קשים בגופה ואפשר ללימפומה להמשיך להתפשט לאיברים רבים, עד שהגיעה לשלב 4 המתקדם. בימים אלה מטופלת הצעירה בתרופה ניסיונית – לאחר שכל הטיפולים המקובלים לא הצליחו להיטיב עם מצבה.
כתוצאה מהמחלה הפסיקה הנערה את לימודיה בכיתה ט' – ומאז ועד היום היא מעבירה את ימיה בטיפולים בבתי חולים. גם הוריה סבלו וסובלים ממשא כבד ביותר, הן כספי והן נפשי – והם נאלצו לצמצם את משרותיהם, ולהקדיש ימים ולילות על מנת לטפל בבתם. בתביעה נטען כי ההורים הוציאו מכיסם עד היום יותר מ-2 מיליון שקלים על הוצאות רפואיות.
עוה"ד פייל וברוורמן-אברג'יל הגישו בימים אלה תביעת מיליונים נגד קופת חולים ומשרד הבריאות המפעילים את בתי החולים בהם טופלה התובעת. התביעה נדונה בבית המשפט המחוזי בתל אביב.
 
על פי התביעה, הנערה החלה לסבול בהיותה תלמידה בכיתה ט', מחום של 40 מעלות, הזעות לילה, כאבי בטן, כאבים בגב ובמותן, ותהליכים דלקתיים בגוף. היא טופלה באנטיביוטיקה, באבחנות של דלקת ריאות ודלקת בדרכי השתן, שלא הקלו על החום ועל הכאבים.
הנערה התאשפזה הנערה בבית החולים שניידר לצורך בירור, במסגרתו בוצעה לה ביופסיה מח עצם, וצוין כי נמצא מח עצם ריאקטיבי, ללא עדות לממאירות. מיפוי עצמות ו-MRI עמוד שדרה הדגימו נגעים בחוליות, וחשד ללימפומה ופיזור גרורתי. היא הופנתה ליחידה לרדיולוגיה פולשנית בתל השומר לצורך ביופסיה מחוליה ספציפית.
הנערה אושפזה בתל השומר לצורך ביצוע הביופסיה תחת CT, והועלתה אפשרות שמדובר ב-CRMO – דלקת עצמות.
מתיקה הרפואי עולה כי בתוצאות הבדיקה נמצאו ממצאים המתאימים לדלקת עצמות. צוין כי ממצאים מיוחדים המבוססים על נוגדנים יגיעו בהמשך. אלא שמהתיעוד הרפואי עולה, כי ממצאים אלה מעולם לא התקבלו.
לדברי עו"ד פייל, הנערה אושפזה שוב ושוב בביה"ח שניידר, ואח"כ בביה"ח מאיר – כשהרופאים ממשיכים לטפל בה בסטרואידים כאילו היא סובלת מדלקת העצמות – בעוד מצבה הרפואי ממשיך להתדרדר עוד ועוד.
בגופה של הנערה החלו פושים נמקים, היא נאלצה לעקור שיניים, נדבקה במחלות חיסוניות שונות ביניהן הרפס, השמנת יתר, קרעים בעור, עיוותים בפניה, הקאות, כאבי בטן, חום ושלשולים, והופנתה לטיפול נפשי לאחר שלקתה בדיכאון.
רק בסוף פברואר 2010 - כשמונה חודשים לאחר שהחלה להתלונן על מצבה – בוצעה בנערה בדיקת MRI נוספת, בביה"ח איכילוב, אשר העלתה חשד לסרטן – ואכן, משהתקבלו תוצאות הביופסיה התברר כי הנערה לוקה מהודג'קין לימפומה סרטני סוג 4 מתקדם, והיא החלה בטיפול כימותרפי.
לדברי עוה"ד פייל, בשל התאחרות האבחון, ובשל החלשת הגוף כתוצאה מהטיפול השגוי בסטרואידים – הסרטן התפשט לאיברים רבים וחיוניים בגופה של התובעת. לדבריו, אחוז המחלימים מסוג הסרטן בו לקתה הנערה הוא גבוה מאד – אך בשל הטיפול הלקוי והאיחור באבחון – סיכויי השרידות שלה פחתו באופן משמעותי ביותר.
כיום, כשהיא בת 22, נלחמת הצעירה על חייה ומטופלת בתרופה ניסיונית, לאחר שהתרופות המוכרות בשוק לא הצליחו להיטיב את מצבה.
לטענת עו"ד פייל, קופת חולים כללית והמדינה, כבעלים של בתי החולים בהם טופלה הצעירה, התרשלו בטיפולן בצעירה. לטענתו, הצוותים הרפואיים בבתי החולים ביצעו את הבדיקות הפתולוגיות באופן רשלני, התעלמו ממצאים משמעותיים שנמצאו, לא הפנו את התובעת לבדיקות נוספות, ולא עקבו כראוי אחר מצבה.

מומחה לאונקולוגיה: רשלנות חמורה
ד"ר דוד אדלמן, מומחה לאונקולוגיה, בדק את הנערה ואת תיקה הרפואי וקבע, כי התנהלות הצוותים הרפואיים בבתי החולים בהן טופלה הנערה בלתי מובנת - ומהווה רשלנות חמורה.
לדבריו, למרות שהצוות הרפואי בבתי החולים היה מודע לאפשרות של מחלה ממארת, ונמצאו סימנים מחשידים – לא בוצעו כל הבדיקות הנדרשות, המשמעותיות והפשוטות כדי לבדוק האם מדובר במחלה ממארת או לא.
"הצוות הרפואי בשניידר ובתל השומר כלל לא בדק את תוצאת הביופסיה, ולא ייחס חשיבות לכך שממצאים שהיו אמורים להשלח בהמשך - כלל לא נשלחו", קובע ד"ר אדלמן בחוות דעתו. לדבריו, האבחנה של דלקת עצמות תמוהה, שכן התסמינים הקליניים שעלו בבדיקות התאימו יותר ללימפומה – וביניהן: גילה הצעיר, הזעות לילה, חום גבוה ונגעים בעמוד השדרה.
ד"ר אדלמן התייחס גם לסוגיית הקשר הסיבתי, והעריך את הנזק כנגרם בעקבות פעולתם השגויה של הצוותים הרפואיים. "יש חשיבות גבוהה במיוחד לשלב הגידול - לזמן האבחנה ולמועד תחילת הטיפול", קובע ד"ר אדלמן. "במקרה הנדון, כתוצאה מהטיפול הרפואי במחלה שלא היתה לתובעת, ובהיעדר טיפול מתאים למחלתה הקיימת, התפשטה הלימפומה לאיברים מרוחקים, בין היתר לריאות, לכבד ולטחול, ונגרם נזק רב לבריאותה הפיזית והנפשית של הנערה הצעירה".
ד"ר אדלמן העריך את נכותה הצמיתה של התובעת כדלקמן: בגין נזק לריאות – 20%, בגין נמק עצם – 30%, בגין עקירת שיניים מיותרת – 2%, בגין תופעות נלוות לנטילת סטרואידים תקופה ממושכת (כהשמנת יתר, אקנה וקרעים רבים ומצלקים ברקמת העור) – 20%, בגין שינויים בצורת האף החיצוני ופגיעה בלסת עקב שימוש ממושך בסטרואידים – 35%, בגין אי ספיקה כלייתית – 30%, בגין דלקת של הוושט – 30%. עוד קבע ד"ר אדלמן, כי אין ספק שתקופה זו הותירה לצעירה נכות נפשית כלשהי, והמליץ על בדיקה על ידי פסיכיאטר מומחה.
המוסד לביטוח לאומי קבע את נכותה של התובעת על שיעור של 100% - עקב טיפול ניסיוני ללימפומה פעילה.

"התובעת איבדה את נעוריה"
לדברי עוה"ד פייל וברוורמן-אברג'יל – מעבר לסיבוכים הבריאותיים הקשים ממנה סובלת התובעת, ומעבר למצבה הנפשי המדורדר - איבדה התובעת את נעוריה, הפסיקה ללמוד בכיתה ט' ושגרת יומה הפכה לכזו הכוללת רופאים, בדיקות, תשישות וחרדה מפני המוות. היחלשות מערכת החיסון שלה, גורמת לה להידבק באופן תדיר במחלות עונתיות, והיא נאלצת להמנע ממקומות המוניים ולעבוד מרבית הזמן מביתה, כאשר כל הדבקות במחלה זו או אחרת מצריכה אותה להתאשפז בבידוד למשך שבועות.
לדברי עוה"ד פייל וברוורמן-אברג'יל, התובעת ניסתה טיפולים אלטרנטיביים רבים במהלך השנים, כטיפולים הומיאופתיים, פילאטיס ורפואה סינית, בגינם הוציאה סכומי כסף רבים ללא שיפור כלשהו במצבה.
בנוסף, טוענים עוה"ד פייל וברוורמן-אברג'יל, שהוריה של הצעירה נאלצו להיעדר פעמים רבות מעבודתם לצורך טיפול בבתם וליוויה לבתי החולים. כמו כן, נכפה עליהם לגייס את מלוא כוחותיהם הנפשיים על מנת להתמודד עם קשייה הרגשיים של בתם. אמה נאלצה לעזוב את עבודתה ולטפל בבתה 24/7 בשנים האחרונות, וגם שכרו של אביה נפגע וימשיך להיפגע בעתיד.
ההורים גם נאלצו לשאת בעלות כבדה של טיפולים רפואיים. לדברי עוה"ד פייל וברוורמן-אברג'יל - עד כה הוציאו ההורים מכיסם יותר מ-2 מיליון שקלים – לצורך מימון הטיפולים אותם מקבלת התובעת.
בימים אלה הגישו עוה"ד פייל וברוורמן-אברג'יל, בשם הצעירה - תביעה לפיצויים במיליוני שקלים נגד משרד הבריאות ושירותי בריאות כללית. התביעה נדונה בימים אלה בבית המשפט המחוזי בתל אביב
.  

משרד עו"ד דוד פייל ושות' http://www.df-law.co.il  עוסק מעל 20 שנה ברשלנות רפואית, תאונות דרכים ובתביעות מול חברות ביטוח וקופות חולים.


 

 


 
 
1
מבזקי חדשות   הרשמה לאינדקס
1
1
דוברות מד״א: זכי הלר : בשעה 07:46 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב נגב, על טרקטורון שהתהפך באתר בנייה, ברחוב קורא מדברי, באילת. חובשים ופראמדיקים של מד"א מעניקים טיפול רפואי ומפנים לבי"ח יוספטל, גבר כבן 30 במצב קשה, עם חבלה רב מערכתית


 
 
      אולפן החדשות: 08-973-4-006
1
      מערכת החדשות: 08-9282508
 
האינדקס המרכזי
18,937 בעלי עסקים ונותני שירות
8
הרשמה לאינדקס המרכזי 
 


אבחון וטיפול אלטרנטיבי
 

אביזרי
חבישה
     


אביזרי שיקום
 
     


אופטומטריסטים
 

אופטיקאים
     


אחיות פרטיות
 

אירידיולוגיה
     


אמבולנס פרטי
 

ארומתרפיה
     


ביופידבק
 

בית לחיים
     


בית אבות
דיור מוגן
 

בתי הבראה
והחלמה
     


בתי
חולים
 

בתי חולים
לבריאות הנפש
     


בי"ח סיעודיים וגריאטריים
 

בתי
טבע
     


בתי מרקחת
 

גוף ונפש
     


דיאטנים
 

הומאופתיה
     


הידרותרפיה
 

הילינג
     


היפנוזה
 

הסעות נכים
     


השמת ע.זרים
 

ויטמינים
     


חיתולים למבוגרים
 

טווינא
     


טיפול אלטרנטיבי בילדים
 

טיפול באמצעות בעלי חיים
     


טיפול באמצעות יצירה והבעה
 

טיפול בהפרעות זיכרון
     


טיפול בהפרעות שינה
 

טיפול באמצעות ציורי ילדים
     


יועצי תזונה
 

כירופרקטיקה
     


כירורגיה של היד
 

מגנטותרפיה
     


מדיטציות
 

מוצרים אורטופדיים
     


מוקדי עזרה ראשונה
 

מכונים
רפואיים
     


מכשירי שמיעה ואביזרים
 

מנגנוני נכים
לרכב
     


מרחצאות ומעיינות מרפא
 

נטורופתיה
     


נעליים
אורטופדיות
 

עורכי דין
ביטוח לאומי
     


עורכי דין
דיני נזיקין
 

עורכי דין
רשלנות רפואית
     


פודיאטרים
 

פיזיותרפיה
     


פיזיותרפיה התפתחותית
 

פילאטיס
     


פלדנקרייז
 

פסיכוגריאטריה
     


פסיכולוגיה התפתחותית
 

פסיכולוגיה שיקומית
     


פסיכותרפיה
 

פרחי באך
     


ציוד ואביזרים
 

קינסיולוגיה
     


קלינאי תקשורת
 

רולפינג
     


רכב חשמלי
 

רכיבה טיפולית
     


רפואה סינית
 

רפלקסולוגיה
     


שיאצו
 

שיטת אלבאום
     


שיטת אלכסנדר
 

שיטת פאולה
     


שיקום
נכים
 

שירותי
סיעוד
     


תזונה ודיאטות טבעיות
 

תרפיה במוסיקה

אבחון וטיפול אלטרנטיבי אביזרי חבישה אביזרי שיקום אוסטיאופתיה אופטומטריסטים
אופטיקאים אחיות פרטיות אירידיולוגיה אמבולנס פרטי ארומתרפיה
ביופידבק בית לחיים בית אבות, דיור מוגן בתי הבראה והחלמה בתי חולים
בתי חולים לבריאות הנפש בי"ח סיעודיים וגריאטריים בתי טבע בתי מרקחת גוף ונפש
דיאטנים הומאופתיה הידרותרפיה הילינג היפנוזה
הסעות נכים השמת עובדים זרים ויטמינים חיתולים למבוגרים טווינא
טיפול אלטרנטיבי בילדים טיפול באמצעות בע"ח טיפול ע"י יצירה והבעה טיפול בהפרעות זיכרון טיפול בהפרעות שינה
טיפול ע"י ציורי ילדים יועצי תזונה כירופרקטיקה כירורגיה של היד מגנטותרפיה
מדיטציות מוצרים אורטופדיים מוקדי עזרה ראשונה מכונים רפואיים מכשירי שמיעה ואביזרים
מנגנוני נכים לרכב מרחצאות ומעיינות מרפא נטורופתיה נעליים אורטופדיות עורכי דין - ביטוח לאומי
עורכי דין - דיני נזיקין עורכי דין - רשלנות רפואית פודיאטרים פיזיותרפיה פיזיותרפיה התפתחותית
פילאטיס פלדנקרייז פסיכוגריאטריה פסיכולוגיה התפתחותית פסיכולוגיה שיקומית
פסיכותרפיה פרחי באך ציוד ואביזרים לנכים קינסיולוגיה קלינאי תקשורת
רולפינג רכב חשמלי רכיבה טיפולית רפואה סינית רפלקסולוגיה
שיאצו שיטת אלבאום שיטת אלכסנדר שיטת פאולה שיקום נכים ונפגעים
שירותי סיעוד תזונה ודיאטות טבעיות תרפיה במוסיקה    
 
 
כל הדרכים שלכם ליצירת קשר:

   
חזרה לדף הבית    תנאי שימוש   מדיניות פרטיות   חוק הספאם   אתיקה מקצועית   חוק זכויות יוצרים הצהרת נגישות
                       
 fax-to-mail: 153-54-7126459             דוא"ל: lelo.hagbala@gmail.com מערכת החדשות: בן חור אליהו 14-3 באר שבע 08-9282508 אולפן החדשות: העצמאות 57 באר שבע 08-9734006

מדיניות שימוש ב-cookies וכלים אחרים

על מנת לאפשר הפעלתו של האתר באופן מיטבי וכן לשפר את חווייתך מהשימוש בו, יתכן וייעשה שימוש בכלים מסוג "עוגיות" (Cookies), כמו גם ב"כלים אחרים" | יחד עם זאת, עדי גולן נדרשת לאישורך והסכמתך | היה ואם אין רצונך להתיר השימוש בכלים אלו, הנך נדרש/ת להפסיק באופן מיידי שהייתך-שימושך באתר | האמור ד-לעיל' מהווה תמצית "מדיניות השימוש" באתר | את הנסח המלא והמחייב ניתן למצוא בקטגוריה "מדיניות פרטיות".

בכל שאלה ובקשה ניתן לפנות באמצעות
  צור קשר  שבאתר   |   מדיניות פרטיות 

כל הזכויות שמורות ל: עדי גולן ADI GOLAN

 
לייבסיטי - בניית אתרים