8
1
 

1
1
בארץ ובעולם   |   בריאות ונפש   |   התנדבות-קהילה   |   חוק ומשפט   |   רפואה משלימה   |   תזונה נכונה   |   מבט אחר - נכויות ומוגבלויות    |  ספורט נכים   |   פייסבוק   |   פרסום באתר-באינדקס   |   צור קשר   חיפוש
1

האם הפניקס מפקירה 10 יתומים?!

תביעה: הפניקס מסרבת לשלם תגמולי פנסיה לאלמן חרדי ולעשרת ילדיו היתומיםמערכת, 11/09/2016, צילום: רן כליף
 


 
אם המשפחה עבדה כמורה בעמותה לחינוך תורני, וצורפה לקרן הפנסיה של הפניקס במסגרת פנסיה חובה. כחודשיים לאחר הצטרפותה לקרן הפנסיה היא הובהלה לביה"ח, שם אובחן בה סרטן אלים, ממנו נפטרה למחרת היום.
האלמן הגיש תביעה לתגמולי שאירים עבורו ועבור עשרת ילדיו, אך להפתעתו, הפניקס דחתה את תביעתו בטענה כי התסמינים למחלת אשתו המנוחה קדמו לרישומה בקרן – ועל כן לא מגיעים לו ולילדיו כל זכויות.
בצר לו פנה האלמן לעורכי הדין דוד פייל ויוסי כהן ממשרד עו"ד דוד פייל ושות', אשר הגישו בשמו תביעה לביה"ד האזורי לעבודה בתל-אביב, במסגרתה הם דורשים מבית הדין להורות לפניקס לשלם לגבר גמלת שאירים חודשית  על סך כ-2,900 שקלים לשארית חייו, וכן גמלה חודשית על סך 1400 שקלים לכל אחד מעשרת ילדי המנוחה עד הגיעם לגיל 21.
המנוחה, ילידת 1972, אם לעשרה ילדים - החלה לעבוד כמורה בעמותת פתח – חינוך תורני לכל ילד - במהלך דצמבר 2014. היא הצטרפה לקרן הפנסיה של "פניקס פנסיה וגמל בע"מ" ב-1 במרס 2015, ודמי פנסיית חובה נוכו ממשכורתה בסך 265 שקלים בחודש.
ב-27 באפריל 2015 קיבלה פניקס פנסיה את התשלום הראשון עבור מרס ואפריל 2015.

אובחנה כחולת סרטן ונפטרה למחרת
באופן טרגי, ב-12 במאי 2015 הובהלה האישה לבית החולים שם אובחנה כחולת סרטן אלים במיוחד. כתוצאה מסיבוכי המחלה, היא נפטרה למחרת, ב-13 במאי 2015.
לאחר פטירתה, פנו בעלה מזה כ-15 שנה ועשרת ילדיהם לקרן הפנסיה, לצורך קבלת תגמולי הפנסיה שלהם הם זכאים, אולם הקרן דחתה את תביעתם.
במכתב הדחיה של הפניקס נטען כי במועד הצטרפותה של המנוחה לקרן הפנסיה היא כבר סבלה מתסמיני המחלה, בהם עצירות ממושכת, ירידה במשקל ותפיחות בטנית, ולכן מדובר במצב של מחלה קודמת.
לטענת עורכי הדין פייל וכהן, הדחיה של הפניקס לא מבוססת על דבר בחוק הפנסיה ובתקנון הקופה עצמה. עוה"ד פייל וכהן מדגישים כי בהתאם לתקנון יש להבדיל בין אדם אשר המחלק קיננה בו או שסבל מסמפטומים שונים של המחלה לבין אדם אשר אובחן כסובל מהמחלה.
"ידוע כי סימפטומים שמהם סובל מבוטח טרם הצטרפותו לקרן פנסיה אינם מספיקים, ויש צורך באבחון מוחלט של המחלה לפני הצטרפות המבוטח לקרן", טוענים עוה"ד פייל וכהן בתביעה אותה הגישו.
לדברי עוה"ד פייל וכהן, על פי תנאי התקנון, על מנת ששאירי מבוטח יהיו זכאים לקבלת תגמולי פנסית שארים, נדרש כי המבוטח ייחשב כמבוטח פעיל בהתאם להגדרת התקנון. אמנם נכתב בתקנון כי אם המבוטח נפטר בשל מחלה קודמת, הוא חייב לעבור תקופת אכשרה בטרם שאיריו זכאים לפנסית שארים – אך הגדרתה של מחלה קודמת  - היא מחלה אשר אובחנה בטרם הצטרף המבוטח לקרן הפנסיה – דבר שכלל לא ארע במקרה הנדון.
לדבריהם, תסמינים אשר מעידים בדיעבד על הימצאות מחלה בגופו של מבוטח אינם תנאי מספיק לדחיית המבוטח, ועל מנת שמחלה תיחשב כמחלה קודמת חייב להתבצע אבחון רפואי, וחייבת להינתן קביעה רפואית של המחלה, לפני הצטרפות המבוטח לקרן הפנסיה. היות והמנוחה אובחנה כסובלת מסרטן לאחר מועד הצטרפותה לקרן – אין בעניינה כל צורך או תנאי בתקופת אכשרה.
כמו כן, טוענים עוה"ד פייל וכהן, כי על פי מכתב הדחייה של הנתבעת, ניתן להיווכח שהיא הסכימה כי המנוחה לא אובחנה ולא ידעה על קיום המחלה בעת הצטרפותה לקרן הפנסיה, וכמו כן, שהתקיים האירוע המזכה בפנסיית שארים – ולכן היא זכאית לקבלת קצבת נכות מלאה.

האלמן זכאי ל-60% מגובה השכר הקבוע של המנוחה, עפ"י תקנון הפנסיה
תקנון קרן הפנסיה של הפניקס מכיר בזכאותו של אלמן לקבלת קצבת שאיר. לאור התשתית העובדתית, מבקשים עוה"ד פייל וכהן מבית הדין שיצהיר על בעלה של המנוחה כ"אלמן מבוטח". במעמד זה יהיה האלמן זכאי לקצבת שאירים שגובהה 60% מגובה השכר הקבוע אותו קיבלה זוגתו המנוחה, לכל ימי חייו, כלומר – גמלה חודשית על סך 2,890 שקלים.
עוד קובע תקנון הפניקס פנסיה, כי כל יתום זכאי לקצבה ששיעורה 30% מגובה השכר הקבוע, כלומר: 1,445 שקלים בחודש עבור כל יתום, עד הגיעו לגיל 21 (וליתום האחד הבגיר – למשך כל ימי חייו).

"חוסר תום לב ופגיעה בכללי הצדק הטבעי"
"פעולות פניקס-פנסיה סובלות מחוסר תום לב ומפגיעה בכללי הצדק הטבעי, שכן לא נעשתה כל בדיקה – כמתחייב מלשון התקנון ומהפסיקה – באשר למועד אבחון מחלת הסרטן שהובילה לפטירת המנוחה", טוענים עוה"ד פייל וכהן.
לדבריהם, מטרת קצבת שארים ליתומים היא לסייע להם ולפצות אותם, ולו בצורה חלקית, על המחסור הכלכלי הכרוך בהתייתמותם מהורה, שעל שולחנו היו אמורים להיות סמוכים. הדברים, לדבריו, אף צוינו בבית הדין הארצי לעניין חוק הביטוח הלאומי.
על פי התביעה, ההכנסה הקובעת לשארים בעניינה של המנוחה הינה כ-4,816 שקלים. בהתאם לתקנון הפניקס פנסיה, זכאים התובעים לקצבה בשיעור של 100%. לפיכך, בהתאם לתנאי התקנון, נטען כי על הפניקס פנסיה לשלם סכום זה כפול 8 חודשי נכות, עד למועד הגשת כתב התביעה, ובסך הכל: 43,350 שקלים. בצירוף הפרשי הצמדה וריבית, מדובר בסך של כ-51,632 שקלים.
"הנתבעת עיכבה שלא כדין את תשלום תגמולי השארים המלאים, ובהתאם לחוק ולפסיקה - חובת ההוכחה על הנתבעת לכך שעיכוב התגמולים נעשה כדין", דברי עוה"ד פייל וכהן. "התנהלות הקרן אינה עולה בקנה אחד עם ציפיית המבוטח הסביר ועם הפרשנות הסבירה בנסיבות העניין". עוד מציינים עוה"ד פייל וכהן, כי על פי חוק הביטוח, כאשר מתגלעת מחלוקת בין המבוטח למבטח, יש להעדיף את הפרשנות המטיבה עם המבוטח ולא עם המבטח, מנסח התקנון.
"כיום אלמנה של המנוחה הוא המפרנס היחיד במשפחה חד הורית בת 11 נפשות", טוענים עוה"ד פייל וכהן. "התובעים זקוקים בהקדם האפשרי לקבל תוספת הכנסה בדמות קצבת שארים שלה הם זכאים, וכן לסעד הצהרתי, המחייב את הפניקס להמשיך לשלם להם באופן שוטף את תגמולי קצבת השאירים".
התביעה הוגשה בימים אלה לבית הדין האזורי לעבודה בתל אביב. טרם הוגש כתב הגנה. 
 

משרד עו"ד דוד פייל ושות' http://www.df-law.co.il  עוסק מעל 20 שנה ברשלנות רפואית, תאונות דרכים ובתביעות מול חברות ביטוח וקופות חולים.


 

 


 
 
1
כותרות היום - מבזקים   24/7
1
 
1
דוברות מד״א: בשעה 09:39 התקבל דיווח במוקד 101 של מד״א במרחב נגב על נער שהובא למרפאה מקומית בתל שבע לאחר שככה״נ נפגע מרכב. חובשים ופראמדיקים של מד״א מעניקים טיפול רפואי ומפנים לביה״ח סורוקה נער בן 13 במצב בינוני עם חבלות בפלג גופו העליון. טימור

משרד הבריאות: על פי תוצאות ריצוף נוספות שבוצעו עבור הוריאנט האנגלי (״המוטציה הבריטית״) לנגיף קורונה, מתוך 96 דגימות התקבלו 7 דגימות חיוביות לוריאנט, מהיישובים גבעת זאב, ירושלים ובני ברק. ככל הידוע מדובר בהדבקה ללא רקע נסיעה לחו"ל. סה״כ המקרים שזוהו עם הוריאנט האנגלי עד כה: 30 אנשים, מתוכם 6 חוזרים מחו״ל ודאיים. כיום ישנן עוד כ-300 דגימות נוספות מכל הארץ שנמצאות בתהליכי ריצוף, כחלק מהמערך הלאומי לריצוף גנטי שהקים משרד הבריאות. משרד הבריאות ימשיך לעדכן בממצאים ככל שיהיו

מרכז שניידר לרפואת ילדים: לא לילדים בלבד: מרכז שניידר יתחיל לחסן ״צעירים״ בני 60 ומעלה לקורונה כחלק מהמאמץ הלאומי לחסן את אוכלוסיית המדינה, ובמסגרת הירתמות הכללית לחיסון מבוטחיה, פתח מרכז שניידר, בית החולים האחד והיחיד לילדים בארץ, את שעריו גם ל״ילדים״ בני 60 ומעלה. החל מיום שלישי הקרוב, ה-29/12/2020, מרכז שניידר לרפואת ילדים, יחל לחסן לקורונה את מבוטחי הכללית בגילאי 60 ומעלה. החיסונים יתקיימו במתחם הייעודי שהוקם במיוחד לחיסוני הקורונה, בקומה הראשונה של מרכז שניידר, בימים ראשון עד חמישי בין השעות 14:30 עד 20:00. ההרשמה לציבור אפשרית דרך אתר כללית או באמצעות 2700*


 
 
  מערכת החדשות:  077-330-8993
   
פרשת השבוע
מפי הבחור ינון דהן היו'
שבת קודש פרשת צאת כ"ה טבת התשפ"א
1
האינדקס המרכזי
18,930 בעלי עסקים ונותני שירות
 


אבחון וטיפול אלטרנטיבי
 

אביזרי
חבישה
     


אביזרי שיקום
 
     


אופטומטריסטים
 

אופטיקאים
     


אחיות פרטיות
 

אירידיולוגיה
     


אמבולנס פרטי
 

ארומתרפיה
     


ביופידבק
 

בית לחיים
     


בית אבות
דיור מוגן
 

בתי הבראה
והחלמה
     


בתי
חולים
 

בתי חולים
לבריאות הנפש
     


בי"ח סיעודיים וגריאטריים
 

בתי
טבע
     


בתי מרקחת
 

גוף ונפש
     


דיאטנים
 

הומאופתיה
     


הידרותרפיה
 

הילינג
     


היפנוזה
 

הסעות נכים
     


השמת ע.זרים
 

ויטמינים
     


חיתולים למבוגרים
 

טווינא
     


טיפול אלטרנטיבי בילדים
 

טיפול באמצעות בעלי חיים
     


טיפול באמצעות יצירה והבעה
 

טיפול בהפרעות זיכרון
     


טיפול בהפרעות שינה
 

טיפול באמצעות ציורי ילדים
     


יועצי תזונה
 

כירופרקטיקה
     


כירורגיה של היד
 

מגנטותרפיה
     


מדיטציות
 

מוצרים אורטופדיים
     


מוקדי עזרה ראשונה
 

מכונים
רפואיים
     


מכשירי שמיעה ואביזרים
 

מנגנוני נכים
לרכב
     


מרחצאות ומעיינות מרפא
 

נטורופתיה
     


נעליים
אורטופדיות
 

עורכי דין
ביטוח
     


עורכי דין
ביטוח לאומי
 

עורכי דין
דיני נזיקין
     


עורכי דין
רשלנות רפואית
 

פודיאטרים
     


פיזיותרפיה
 

פיזיותרפיה התפתחותית
     


פילאטיס
 

פלדנקרייז
     


פסיכוגריאטריה
 

פסיכולוגיה התפתחותית
     


פסיכולוגיה שיקומית
 

פסיכותרפיה
     


פרחי באך
 

ציוד ואביזרים
     


קינסיולוגיה
 

קלינאי תקשורת
     


רולפינג
 

רכב חשמלי
     


רכיבה טיפולית
 

רפואה סינית
     


רפלקסולוגיה
 

שיאצו
     


שיטת אלבאום
 

שיטת אלכסנדר
     


שיטת פאולה
 

שיקום נכים
     


שירותי
סיעוד
 

תזונה ודיאטות טבעיות
     


תרפיה במוסיקה
  רישום לאינדקס
     
 

אבחון וטיפול אלטרנטיבי אביזרי חבישה אביזרי שיקום אוסטיאופתיה אופטומטריסטים
אופטיקאים אחיות פרטיות אירידיולוגיה אמבולנס פרטי ארומתרפיה
ביופידבק בית לחיים בית אבות, דיור מוגן בתי הבראה והחלמה בתי חולים
בתי חולים לבריאות הנפש בי"ח סיעודיים וגריאטריים בתי טבע בתי מרקחת גוף ונפש
דיאטנים הומאופתיה הידרותרפיה הילינג היפנוזה
הסעות נכים השמת עובדים זרים ויטמינים חיתולים למבוגרים טווינא
טיפול אלטרנטיבי בילדים טיפול באמצעות בע"ח טיפול ע"י יצירה והבעה טיפול בהפרעות זיכרון טיפול בהפרעות שינה
טיפול ע"י ציורי ילדים יועצי תזונה כירופרקטיקה כירורגיה של היד מגנטותרפיה
מדיטציות מוצרים אורטופדיים מוקדי עזרה ראשונה מכונים רפואיים מכשירי שמיעה ואביזרים
מנגנוני נכים לרכב מרחצאות ומעיינות מרפא נטורופתיה נעליים אורטופדיות עורכי דין - ביטוח
עורכי דין - ביטוח לאומי עורכי דין - דיני נזיקין עורכי דין - רשלנות רפואית פודיאטרים פיזיותרפיה
פיזיותרפיה התפתחותית פילאטיס פלדנקרייז פסיכוגריאטריה פסיכולוגיה התפתחותית
פסיכולוגיה שיקומית פסיכותרפיה פרחי באך ציוד ואביזרים לנכים קינסיולוגיה
קלינאי תקשורת רולפינג רכב חשמלי רכיבה טיפולית רפואה סינית
רפלקסולוגיה שיאצו שיטת אלבאום שיטת אלכסנדר שיטת פאולה
שיקום נכים ונפגעים שירותי סיעוד תזונה ודיאטות טבעיות תרפיה במוסיקה  
 
 
כל הדרכים שלכם ליצירת קשר:

                       
חזרה לדף הבית    תנאי שימוש   מדיניות פרטיות   חוק הספאם   אתיקה מקצועית   חוק זכויות יוצרים הצהרת נגישות
                       
    fax-to-mail: 153-54-7126459   דוא"ל: adashot.a@gmail.com   כתובת: אליהו בן חור 14 באר שבע       מערכת אחדשות: 077-330-899-3

מדיניות שימוש ב-cookies וכלים אחרים

על מנת לאפשר הפעלתו של האתר באופן מיטבי וכן לשפר את חווייתך מהשימוש בו, יתכן וייעשה שימוש בכלים מסוג "עוגיות" (Cookies), כמו גם ב"כלים אחרים" | יחד עם זאת, אנו כאן ב-אתר אחדשות המרכזי לרפואה וטיפול אלטרנטיבי נדרשים לאישורך והסכמתך | היה ואם אין רצונך להתיר השימוש בכלים אלו, הנך נדרש/ת להפסיק באופן מיידי שהייתך-שימושך באתר | האמור ד-לעיל' מהווה תמצית "מדיניות השימוש" באתר | את הנסח המלא והמחייב ניתן למצוא בקטגוריה "מדיניות פרטיות".

בכל שאלה ובקשה ניתן לפנות באמצעות
  צור קשר  שבאתר   |   מדיניות פרטיות 


© כל הזכויות שמורות ל: חברת אחדשות בע"מ 516274107
לייבסיטי - בניית אתרים