8
1
 
1
1
בארץ ובעולם  |  בריאות ונפש  |  התנדבות וקהילה  |   חוק ומשפט  |  ספורט נכים  |  רפואה משלימה   |  תזונה נכונה  |   כניסת כתבים   |  פייסבוק חיפוש
1

תביעת מליונים נגד "מכבי": לא הופנתה לממוגרפיה וכעבור 4 שנים התגלה אצלה סרטן שד סופני

אחות רפואית תובעת מליונים מ"מכבי": לא הופנתה לבדיקת סקר תקופתית בגיל 50, וכעבור ארבע שנים התגלה בגופה סרטן שד סופני

מערכת, 15/12/2019, צילום: רן כליף ו-Canva
 

 
האם קופת חולים 'מכבי' נמנעת מלשלוח נשים שהגיעו לגיל 50 לבדיקות סקר תקופתיות לגילוי סרטן השד, חרף חוזר מנכ"ל משרד הבריאות המורה לה לעשות זאת? כך לפחות נטען בתביעה אותה הגישו לאחרונה עוה"ד דוד פייל וגלית מושקה-פרדל, בשם אחות רפואית (55).

על פי התביעה, רופא הנשים של האישה נמנע משום מה מלשלוח אותה לבדיקת סקר לגילוי סרטן השד והשחלות בהגיעה לגיל 50, וכעבור כ-4 שנים, בהיותה בת 54, הופנתה האישה לראשונה ע"י רופאהמשפחה לביצוע בדיקת ממוגרפיה ואולטרסאונד. בבדיקות סקר, אובחן,בגופה סרטן שד גרורתי בשלב מתקדם מאוד פולשני ומפושט לבלוטות הלימפה והעצמות.

ד"ר דוד אדלמן, מומחה לרפואה פנימית ולאונקולוגיה מ'פורום רופאים', שחיווה את דעתו על המקרה מטעם התביעה, קבע שאילו הייתה נשלחת האישה לבדיקת הסקר על פי הנחיות משרד הבריאות, כ-4 שנים קודם לכן, קרוב לוודאי שהסרטן היה מתגלה בשלב 0 או 1 – בו סיכויי החלמתה של האישה היו כמעט מוחלטים.
לדברי עוה"ד דודפייל וגלית מושקה-פרדל, בשל איחור באבחון המחלה בשלב מתקדם, נאלצה האישה לעבור טיפולים ביולוגיים, כימותרפיה והקרנות, וכן מספר ניתוחים להסרת נגעים בגופה, וכתוצאה מכך עברה סבל בל יתואר, שהיה יכול להימנע אילו הצוות הרפואי ב'מכבי' היה פועל על פי הנחיות משרד הבריאות.

בימים אלה הגיש עוה"ד דוד פייל תביעה בגין רשלנות רפואית נגד קופ"ח 'מכבי', ומבקשים לפצות את מרשתםבפיצויים המקסימליים שבסמכות בית המשפט (2.5 מיליון שקלים). התביעה הוגשה לבית משפט השלום בתל אביב. עדיין לא הוגש כתב הגנה.

לתביעה צורפה חוות דעתו של ד"ר דוד אדלמן מ'פורום רופאים', מומחה לרפואה פנימית ואונקולוגיה. ד"ר אדלמן מציין בחוות דעתו, כי לפי חוזר המנהל הכללי של משרד הבריאות, יש לבצע בדיקת ממוגרפיה אחת לשנתיים, החל מגיל 50 ועד לגיל 74, לנשים בעלות סיכון רגיל לסרטן השד.

"על קופות החולים לקיים את כלל מרכיבי הסקר ובכלל זה- זימון הנבדקת לממוגרפיה, וידוא ביצוע הבדיקה, קבלת תשובות הממוגרפיה, הפתולוגיה והאונקולוגיה, עיבוד המידע והעברתו למשרד הבריאות", כך על פי החוזר. עוד נכתב בחוזר, כי "בדיקת שד קלינית אינה מהווה בדיקת סקירה לגילוי סרטן השד, אלא חלק מהבדיקה הגופנית הכללית".

ד"ר אדלמן טען כי בניגוד לחוזר, כשהגיעה התובעת לאחר הפניית רופא הנשים לבדיקת שד אצל כירורג שד ולהדרכה לבדיקת שד עצמית, לא הוסבר לה על בדיקת הסקר שיש לבצע מגיל 50 לגילוי מוקדם של סרטן השד, והיא לא הופנתה לבדיקת ממוגרפיה – לא ע"י רופא הנשים שהפנה אותה לכירורג ולא ע"י גורם רפואי אחר בקופת החולים בהגיעה לגיל 50.

לדברי ד"ר אדלמן, רק בגיל 54 הופנתה האישה לראשונה לבדיקת ממוגרפיה ואולטראסאונד כבדיקות סקר, ואז נמצא גוש החשוד לגידול ממאיר, שלאחר המשך הבירור הביא לאבחון של סרטן שד מפושט לבלוטות הלימפה והעצמות בשלב 4.

"בשל התנהלות שאינה בהתאם להנחיות, התובעת הופנתה לבדיקות ממוגרפיה באיחור, מה שהביא לאיחור באבחון הסרטן וגרם להתפשטות הגידול לבלוטות הלימפה ולעצמות", מציין ד"ר אדלמן בחוות דעתו. "דבר זה הביא לסבל ולפגיעה באיכות חייה ותפקודה של התובעת, שנאלצת לקבל טיפול ממושך עם תופעות לוואי קשות, שמצריך ביקורים חוזרים בבית החולים. כל אלה היו נחסכים לו אובחנה 2-4 שנים קודם לכן".

לו הגידול היה מתגלה בשלב אפס הטיפול המקובל הואניתוח כריתה של הממצא בניתוח משמר שד וקרינה אדג'ובנטית או לחילופין כריתת שד מלאה.. לאחר הטיפול הניתוחי וההקרנות, האישה היתה חוזרת לשגרת חייה וחיה חיים נורמליים. בשל האיחור באבחון והתפשטות הגידול, נאלצה התובעת לקבל בנוסף לטיפול ההורמונלי גם טיפול ביולוגי, עם כל תופעות הלוואי הקשות שלו, ולא ניתן היה לבצע ניתוח כריתת הגידול.

לדברי ד"ר אדלמן, לאיחור של 2-4 שנים באבחון סרטן השד קיימות השלכות קשות גם מבחינת תוחלת החיים: בעוד ששיעור ההישרדות ל-5 שנים בשלב אפס הוא כ-100%, שיעור ההישרדות ל-5 שנים בשלב שבו אובחנה התובעת – שלב 4 – הוא 22% בלבד. "הטיפול הניתן לה בגין סרטן שד גרורתי הוא להקלה, ולא טיפול שעשוי לרפאה, כך שלמעשה סיכויי ההישרדות שלה אפסיים", דברי ד"ר אדלמן.
 
"קופת חולים מכבי, במעשיה ובמחדליה, גרמה לתובעת לכאב וסבל, ולפגיעה קשה באיכות חייה", טוענים עו"ד דוד פייל וגלית מושקה-פרדל בתביעה. אותה הגישו בשם האישה נגד מכבי שירותי בריאות, לפיצויים בגין נזקי גוף עקב רשלנות רפואית בסכום המקסימלי הקבוע בחוק (2.5 מיליון שקלים).התביעה נדונה בימים אלה בבימ"ש השלום בת"א יפו.

משרד עו"ד דוד פייל ושות' http://www.df-law.co.il מתמחה ברשלנות רפואית, נזקי גוף ובתביעות מול חברות ביטוח ומוסדות רפואיים
.
 

 
 


 
1
 
כותרות היום - מבזקים   24/7
1
 
1
דוברות מד״א: בשעה 11:42 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב נגב על פועל שנפגע מחפץ כבד שנפל עליו באתר בנייה ברחוב אריאל שרון בנתיבות. חובשים ופראמדיקים של מד"א מעניקים טיפול רפואי ומפנים לבי"ח סורוקה גבר כבן 40 במצב בינוני עם חבלות בפלג גופו העליון. טימור

משרד הבריאות: בהמשך להודעה הקודמת מה-3/12/2020, בה חברת מאיר בייגל מודיעה לקהל לקוחותיה על החזרה יזומה של המוצר פירורי גריסיני קלאסי 200 גרם בשל חשש להימצאות שבבי פלסטיק קטנים במוצר, ייתכן כי יש אריזות שהגיעו לידי הצרכנים לאחר האיסוף. מדובר בפריט פירורי גריסיני קלאסי 200 גרם, ברקוד 7290008493413, אצוות יצור 29420 ו-29520, תאריך אחרון לשיווק 20/10/2021 ו-21/10/2021 בלבד. החברה הודיעה על התקלה לשירות המזון במשרד הבריאות ופועלת לאיסוף המוצרים מנקודות המכירה. בשל מחויבות החברה לכלל לקוחותיה, החברה מבקשת מהציבור שלא לצרוך מוצרים מאצוות יצור אלו. לקוחות שברשותם מוצר מאצוות הייצור הנ"ל, מתבקשים לפנות אל מחלקת שירות הלקוחות בטלפון 04-6260002

מרכז שניידר לרפואת ילדים: לא לילדים בלבד: מרכז שניידר יתחיל לחסן ״צעירים״ בני 60 ומעלה לקורונה כחלק מהמאמץ הלאומי לחסן את אוכלוסיית המדינה, ובמסגרת הירתמות הכללית לחיסון מבוטחיה, פתח מרכז שניידר, בית החולים האחד והיחיד לילדים בארץ, את שעריו גם ל״ילדים״ בני 60 ומעלה. החל מיום שלישי הקרוב, ה-29/12/2020, מרכז שניידר לרפואת ילדים, יחל לחסן לקורונה את מבוטחי הכללית בגילאי 60 ומעלה. החיסונים יתקיימו במתחם הייעודי שהוקם במיוחד לחיסוני הקורונה, בקומה הראשונה של מרכז שניידר, בימים ראשון עד חמישי בין השעות 14:30 עד 20:00. ההרשמה לציבור אפשרית דרך אתר כללית או באמצעות 2700*


 
 
  מערכת החדשות:  077-330-8993
   
פרשת השבוע
מפי הבחור ינון דהן היו''
שבת קודש פרשת בא י' שבט התשפ"א
1
האינדקס המרכזי
18,930 בעלי עסקים ונותני שירות
 


אבחון וטיפול אלטרנטיבי
 

אביזרי
חבישה
     


אביזרי שיקום
 
     


אופטומטריסטים
 

אופטיקאים
     


אחיות פרטיות
 

אירידיולוגיה
     


אמבולנס פרטי
 

ארומתרפיה
     


ביופידבק
 

בית לחיים
     


בית אבות
דיור מוגן
 

בתי הבראה
והחלמה
     


בתי
חולים
 

בתי חולים
לבריאות הנפש
     


בי"ח סיעודיים וגריאטריים
 

בתי
טבע
     


בתי מרקחת
 

גוף ונפש
     


דיאטנים
 

הומאופתיה
     


הידרותרפיה
 

הילינג
     


היפנוזה
 

הסעות נכים
     


השמת ע.זרים
 

ויטמינים
     


חיתולים למבוגרים
 

טווינא
     


טיפול אלטרנטיבי בילדים
 

טיפול באמצעות בעלי חיים
     


טיפול באמצעות יצירה והבעה
 

טיפול בהפרעות זיכרון
     


טיפול בהפרעות שינה
 

טיפול באמצעות ציורי ילדים
     


יועצי תזונה
 

כירופרקטיקה
     


כירורגיה של היד
 

מגנטותרפיה
     


מדיטציות
 

מוצרים אורטופדיים
     


מוקדי עזרה ראשונה
 

מכונים
רפואיים
     


מכשירי שמיעה ואביזרים
 

מנגנוני נכים
לרכב
     


מרחצאות ומעיינות מרפא
 

נטורופתיה
     


נעליים
אורטופדיות
 

עורכי דין
ביטוח
     


עורכי דין
ביטוח לאומי
 

עורכי דין
דיני נזיקין
     


עורכי דין
רשלנות רפואית
 

פודיאטרים
     


פיזיותרפיה
 

פיזיותרפיה התפתחותית
     


פילאטיס
 

פלדנקרייז
     


פסיכוגריאטריה
 

פסיכולוגיה התפתחותית
     


פסיכולוגיה שיקומית
 

פסיכותרפיה
     


פרחי באך
 

ציוד ואביזרים
     


קינסיולוגיה
 

קלינאי תקשורת
     


רולפינג
 

רכב חשמלי
     


רכיבה טיפולית
 

רפואה סינית
     


רפלקסולוגיה
 

שיאצו
     


שיטת אלבאום
 

שיטת אלכסנדר
     


שיטת פאולה
 

שיקום נכים
     


שירותי
סיעוד
 

תזונה ודיאטות טבעיות
     


תרפיה במוסיקה
  רישום לאינדקס
     

אבחון וטיפול אלטרנטיבי אביזרי חבישה אביזרי שיקום אוסטיאופתיה אופטומטריסטים
אופטיקאים אחיות פרטיות אירידיולוגיה אמבולנס פרטי ארומתרפיה
ביופידבק בית לחיים בית אבות, דיור מוגן בתי הבראה והחלמה בתי חולים
בתי חולים לבריאות הנפש בי"ח סיעודיים וגריאטריים בתי טבע בתי מרקחת גוף ונפש
דיאטנים הומאופתיה הידרותרפיה הילינג היפנוזה
הסעות נכים השמת עובדים זרים ויטמינים חיתולים למבוגרים טווינא
טיפול אלטרנטיבי בילדים טיפול באמצעות בע"ח טיפול ע"י יצירה והבעה טיפול בהפרעות זיכרון טיפול בהפרעות שינה
טיפול ע"י ציורי ילדים יועצי תזונה כירופרקטיקה כירורגיה של היד מגנטותרפיה
מדיטציות מוצרים אורטופדיים מוקדי עזרה ראשונה מכונים רפואיים מכשירי שמיעה ואביזרים
מנגנוני נכים לרכב מרחצאות ומעיינות מרפא נטורופתיה נעליים אורטופדיות עורכי דין - ביטוח
עורכי דין - ביטוח לאומי עורכי דין - דיני נזיקין עורכי דין - רשלנות רפואית פודיאטרים פיזיותרפיה
פיזיותרפיה התפתחותית פילאטיס פלדנקרייז פסיכוגריאטריה פסיכולוגיה התפתחותית
פסיכולוגיה שיקומית פסיכותרפיה פרחי באך ציוד ואביזרים לנכים קינסיולוגיה
קלינאי תקשורת רולפינג רכב חשמלי רכיבה טיפולית רפואה סינית
רפלקסולוגיה שיאצו שיטת אלבאום שיטת אלכסנדר שיטת פאולה
שיקום נכים ונפגעים שירותי סיעוד תזונה ודיאטות טבעיות תרפיה במוסיקה  
 
 
כל הדרכים שלכם ליצירת קשר:

   
חזרה לדף הבית    תנאי שימוש   מדיניות פרטיות   חוק הספאם   אתיקה מקצועית   חוק זכויות יוצרים הצהרת נגישות
                       
    fax-to-mail: 153-54-7126459   דוא"ל: lelo.hagbala@gmail.com   כתובת: בן חור אליהו 14 באר שבע       מערכת החדשות: 077-330-899-3

מדיניות שימוש ב-cookies וכלים אחרים

על מנת לאפשר הפעלתו של האתר באופן מיטבי וכן לשפר את חווייתך מהשימוש בו, יתכן וייעשה שימוש בכלים מסוג "עוגיות" (Cookies), כמו גם ב"כלים אחרים" | יחד עם זאת, אנו כאן ב-אתר החדשות המרכזי לנכויות ומוגבלויות נדרשים לאישורך והסכמתך | היה ואם אין רצונך להתיר השימוש בכלים אלו, הנך נדרש/ת להפסיק באופן מיידי שהייתך-שימושך באתר | האמור ד-לעיל' מהווה תמצית "מדיניות השימוש" באתר | את הנסח המלא והמחייב ניתן למצוא בקטגוריה "מדיניות פרטיות".

בכל שאלה ובקשה ניתן לפנות באמצעות
  צור קשר  שבאתר   |   מדיניות פרטיות 


© כל הזכויות שמורות ל: עדי גולן ADI GOLAN
לייבסיטי - בניית אתרים