ללא הגבלה - אתר החדשות המרכזי לנכויות ומוגבלויות - דוד פייל 24-02-2018
1
ללא הגבלה
אתר החדשות  המרכזי  לנכויות ומוגבלויות
טל': 08-659-18-01      פקס: 153-54-712-64-59
   
1
כניסת כתבים    |    רישום לאינדקס    |    צור קשר
1
 
אוכל ותזונה   |    בריאות ונפש    |    בארץ    |    התנדבות וקהילה    |    משפט    |    ספורט    |    רפואה משלימה    |    האינדקס המרכזי    |     מערכת החדשות: 08-659-18-01 
 עמותות וארגונים  |  מחלקות רווחה בכל הארץ  |  הספריה לעיוורים  |  טפסים-המוסד לביטוח לאומי  |  מדריכים-המוסד לביטוח לאומי  |  סיכוי שווה  |  עת לעשות   |   המייל האדום

רק אחרי 9 שנים נשלח לבדיקה הנכונה

רק בתום 9 שנים של בדיקות שהצביעו על חשד לסרטן, הפנו הרופאים ב"מכבי" את המנוח לבדיקות המתאימות ♦ אלמנתו וארבעת ילדיו תובעים מליונים מהקופה


מערכת, 24/02/2018, צילום: רן כליף ו-flickr
 

 
תביעת מיליונים מתבררת בימים אלה בבית המשפט המחוזי מחוז מרכז בלוד. במרכז התביעה, מותו המיותר, לכאורה, של גבר בן 49, נשוי ואב לארבעה ילדים ממיאלומה נפוצה. מיאלומה הוא סוג סרטן הפוגע במח העצם, ושסיכויי ההחלמה ממנו טובים מאד ככל שהוא מאובחן בשלב מוקדם יותר.
המנוח ביצע בשנת 2003 בדיקות תקופתיות, בהן נמצא ערך מוגבר של חלבונים בדם ושקיעת דם מוחשת– המהווים סממנים להתפתחות אפשרית של מיאלומה נפוצה.

לטענת עוה"ד דוד פייל ועוה"ד ליהיא גולדמן, המייצגים את משפחתו של המנוח, לאחר אותה בדיקה, ובמשך השנים, נשלח המנוח לבדיקות דם רבות נוספות, ובכל פעם נמצאו בדמו ערכים חריגים המחשידים למיאלומה נפוצה. חרף כך, ולכל אורך השנים, הרופאים המטפלים התעלמו ממצאים אלו, לא ביררו את פשר החריגות ולא אבחנו את מקורם.
פרופ' לוגסי, מומחה להמטולוגיה, אשר חיווה את דעתו על המקרה מטעם התביעה, מצביע על כך שהמנוח סבל גם ממקרי דלקת ריאות מרובים. לדבריו, הישנות דלקת ריאות אצל גבר צעיר, בשילוב עם ערכים חריגים של חלבונים בדם ושקיעת דם מוחשת- צריכה הייתה להדליק נורות אזהרה אצל הרופאים המטפלים כי מדובר בשלבים מוקדמים של מיאלומה.
לדברי פרופ' לוגסי, הרופאים המטפלים בקופ"ח 'מכבי', ובהם רופא המשפחה, התעלמו מהממצאים, לא ביצעו מעקב אחר מצבו של המנוח ולא הפנו אותו לבירור המטולוגי שהיה מאבחן את המיאלומה שבה לקה המנוח, דבר שהיה מאריך את חייו בצורה משמעותית.

רק בשנת 2012, כתשע שנים לאחר איתור הממצאים החריגים הראשונים בדמו, הופנה המנוח לבירור המטלוגי – ואז התברר כי הוא לוקה במיאלומה נפוצה בשלב מתקדם.
לאחר מספר מחזורי טיפול כימותרפים ושתי השתלות מח עצם– נפטר המנוח, בעודו בן 49 בלבד, תוך שהוא מותיר אחריו אלמנה ו-4 ילדים.
לדברי פרופ' לוגסי – חוסר ההתייחסות של הצוות הרפואי למקבץ הממצאים הטיפוסיים המחשידים למיאלומה נפוצה, ממצאים שחייבו מעקב והפניה מוקדמת להמטולוג – גזרו את דינו של המנוח. לדבריו, התנהלות זו של הצוות הרפואי המטפל חרגה מהפרקטיקה הנהוגה והמחייבת ברפואה.
בימים אלה הגישו עוה"ד פייל ועוה"ד גולדמן תביעה לפיצויים נגד קופת חולים מכבי, בשמה של משפחת המנוח, בגין רשלנות רפואית, בסך מיליוני שקלים. התביעה נדונה בימים אלה בבית המשפט המחוזי מרכז.
בסוף חודש יולי שנת 2003 ביצע המנוח במלר"ם (מערך לרפואה מונעת ומניעת סרטן) במרכז רפואי תל אביב בדיקות תקופתיות, כאשר בבירור מעבדתי נמצאו שקיעת דם מוחשת וערך מוגבר של חלבונים בדם. תחת סעיף ''סיכום והמלצות'' נרשם: "רמת חלבוני דם גבוהה, רצויה בדיקת דם חוזרת".
"מאז, ולאורך השנים, ביצע המנוח מספר רב של בדיקות דם, כשבכל פעם עולים בהם ממצאים חריגים – שהמסקנות בצידן הן – המשך בירור..." אומר עוה"ד דוד פייל המייצג את משפחת המנוח. "כמו כן" אומר עו"ד פייל, "התלונן המנוח על דלקות ריאות, אסתמה, כאבי בטן, חולשה ושאר תסמיני חולי – אך נשלח לרופאים שונים שניסו לטפל בסימפטומים מהם סבל, מבלי לברר לעומק את סיבותיהם, ומבלי לראות ולהבין את התמונה הכוללת".
במהלך חודש מרץ 2012 לאחר שאושפז במכון הלב בבית החולים שיבא, בשל פרפור פרוזדורים, שיעול וקוצר נשימה, אובחנה אצלו אנמיה, ובוצע בירור לקיום מיאלומה נפוצה.

באפריל 2012, 9 שנים תמימות לאחר שנמצאו ממצאים חריגים בדמו, ממצאים שהיו קיימים לכל אורך השנים והחשידו למחלת המיאלומה – אובחן המנוח כסובל ממיאלומה נפוצה בשלב מתקדם.
המנוח קיבל ארבעה מחזורים כימותרפיים, עבר שתי השתלות מח עצם, אך המחלה חזרה שוב ושוב, וכך, שנתיים וחצי לאחר אבחון המחלה הממאירה – הוא נפטר כשהוא בן 49 בלבד.

לכתב התביעה נגד מכבי שירותי בריאות שהגישה משפחתו של המנוח – אשתו וארבעת ילדיו, באמצעות עו"ד פייל ועו"ד גולדמן– צורפה חוות דעתו של פרופ' ג'יל לוגסי, מנהל המערך ההמטולוגי בבית החולים ברזילי.
פרופ' לוגסי קבע בחוות דעתו, כי קיים קשר ישיר בין שלב אבחון המיאלומה לבין תוחלת החיים הצפויה: גילוי מוקדם של המיאלומה מאפשר תוחלת חיים כפולה מאשר אבחון בשלב מאוחר.
אצל המנוח, קבע פרופ' לוגסי, הממצאים המעבדתיים הפתולוגים שהתגלו בבדיקות הדם כבר משנת 2003, כ-9 שנים לפני אבחון המיאלומה, מעידים ללא ספק על נוכחות מחלה קדם מיאלומה כבר במועד זה.
 "חרף ממצאים אלה, רופא המשפחה המטפל לא עקב אחר מצבו של המנוח במשך כל השנים הללו ועד אבחונו כחולה במיאלומה נפוצה – ואף לא התייחס כלל לממצאי הבדיקות, למרות העובדה שמדובר בבדיקות אליהן הוא עצמו הפנה את המנוח", קבע פרופ' לוגסי בחוות דעתו.

גם דלקת הריאות החוזרת לא זכתה להתייחסות ראויה מצד הרופאים

פרופ' לוגסי קבע עוד בחוות דעתו, כי גם האירועים החוזרים של דלקת ריאות לא זכו להתייחסות מתאימה מצד הרופאים המטפלים. "המנוח היה איש צעיר ויחסית בריא, לא היה נכון לייחס את דלקות הריאות לאסטמה, כל שכן כאשר במועד זה עמדו בפני רופא המשפחה תוצאות הבדיקות שביצע המנוח, ואשר הצביעו על עלייה בחלבוני הדם", דברי פרופ' לוגסי.
לדבריו, דלקות ריאה חוזרות מעידות על כשל המערכת החיסונית שיכול לנבוע, בין היתר, ממיאלומה נפוצה – בעיקר לאור ממצאים של הפרעות בחלבונים ושקיעת דם מוחשת. "ממצאים אלו היו חייבים להדליק נורה אדומה אצל הרופא המטפל", קבע המומחה.
"אי אבחון המחלה בשלב מיאלומה זוחלת, למרות נוכחות נתונים מעבדתיים כה ברורים ומחשידים במחלה מסוג זה, מהווה רשלנות קשה ביותר" קובע פרופ' לוגסי. לדבריו, "אי אבחון המחלה מנע אבחון מוקדם של המיאלומה ופגע באופן משמעותי בהישרדותו של המנוח".

בשל כל אלה, טוענים עוה"ד דוד פייל ועוה"ד ליהיא גולדמן לרשלנות מצד הצוות הרפואי המלווה ב'מכבי שירותי בריאות', אשר לדבריו הובילה למותו בטרם עת של המנוח, בגיל 49 בלבד, כאשר הוא מותיר אחריו אישה וארבעה ילדים, שנותרו ללא עוגן רגשי וכלכלי.
עו"ד פייל מציין בתביעה אותה הגיש נגד קופ"ח מכבי, פיצויים בגין הפסדי שכר ותמיכה, הוצאות רפואיות ונסיעות, אובדן שירותי אב ובעל ועוד. בנוסף, נתבעים פיצויים בגין נזק כללי בסכום המקסימלי הקבוע בחוק עבור כאב וסבל, קיצור תוחלת החיים, אובדן הנאות החיים, הפסדי שכר בשנים האבודות, פגיעה באוטונומיה ועוד. התביעה נדונה בימים אלה בבית המשפט המחוזי מרכז
.

משרד עו"ד דוד פייל ושות' http://www.df-law.co.il מתמחה ברשלנות רפואית, נזקי גוף ובתביעות מול חברות ביטוח ומוסדות רפואיים
.
 

 
 


 
 
 
האינדקס המרכזי
בעלי עסקים ונותני שירות

אבחון וטיפול אלטרנטיבי 970
אביזרי חבישה 12
אביזרי שיקום 34
אוסטיאופתיה 33
אופטומטריסטים 604
אופטיקאים 574
אחיות פרטיות 143
אירידיולוגיה 20
אמבולנס פרטי 144
ארומתרפיה 24
ביופידבק 17
בית לחיים 4
בית אבות, דיור מוגן 511
בתי הבראה והחלמה 13
בתי חולים 81
בתי חולים לבריאות הנפש 21
בי"ח סיעודיים וגריאטריים 99
בתי טבע 160
בתי מרקחת 835
גוף ונפש 426
דיאטנים 553
הומאופתיה 280
הידרותרפיה 51
הילינג 147
היפנוזה 18
הסעות נכים 27
השמת עובדים זרים 66
ויטמינים 10
חיתולים למבוגרים 65
טווינא 23
טיפול אלטרנטיבי בילדים 44
טיפול באמצעות בע"ח 43
טיפול ע"י יצירה והבעה 383
טיפול בהפרעות זיכרון 9
טיפול בהפרעות שינה 16
טיפול ע"י ציורי ילדים 1
יועצי תזונה 71
כירופרקטיקה 108
כירורגיה של היד 122
מגנטותרפיה 7
מדיטציות 48
מוצרים אורטופדיים 398
מוקדי עזרה ראשונה 103
מכונים רפואיים 536
מכשירי שמיעה ואביזרים 194
מנגנוני נכים לרכב 16
מרחצאות ומעיינות מרפא 6
נטורופתיה 236
נעליים אורטופדיות 84
עורכי-דין - ביטוח 1041
עורכי-דין - ביטוח לאומי 1202
עורכי-דין - דיני נזיקין 3877
עורכי-דין - רשלנות רפואית 480
פודיאטרים 27
פיזיותרפיה 381
פיזיותרפיה התפתחותית 16
פילאטיס 168
פלדנקרייז 139
פסיכוגריאטריה 2
פסיכולוגיה התפתחותית 31
פסיכולוגיה שיקומית 39
פסיכותרפיה 633
פרחי באך 40
ציוד ואביזרים לנכים 47
קינסיולוגיה 25
קלינאי תקשורת 251
רולפינג 8
רכב חשמלי 46
רכיבה טיפולית 38
רפואה סינית 402
רפלקסולוגיה 432
שיאצו 182
שיטת אלבאום 17
שיטת אלכסנדר 78
שיטת פאולה 30
שיקום נכים ונפגעים 166
שירותי סיעוד 578
תזונה ודיאטות טבעיות 98
תרפיה במוסיקה 29
   
 
 חזרה לדף הבית      -    תנאי שימוש     -     מדיניות פרטיות     -     חוק הספאם     -     אתיקה     -     חוק זכויות יוצרים    
 
 

כל הדרכים שלכם ליצירת קשר:

 
טלפון:
08-659-18-01
פקס:
153-54-712-64-59
דוא"ל:
spectrum.tikshoret@gmail.com
כתובת:
אליהו בן חור 14, ב"ש


© כל הזכויות שמורות: ספקטרום תקשורת spectrum tikshoret