ללא הגבלה - אתר החדשות המרכזי לנכויות ומוגבלויות - דוד פייל 28-05-2017
1
ללא הגבלה
אתר החדשות  המרכזי  לנכויות ומוגבלויות
טל': 08-659-18-01      פקס: 153-54-712-64-59
   
1
כניסת כתבים    |    רישום לאינדקס    |    צור קשר
1
 
אוכל ותזונה   |    בריאות ונפש    |    בארץ    |    התנדבות וקהילה    |    משפט    |    ספורט    |    רפואה משלימה    |    האינדקס המרכזי    |     מערכת החדשות: 08-659-18-01 
 עמותות וארגונים  |  מחלקות רווחה בכל הארץ  |  הספריה לעיוורים  |  טפסים-המוסד לביטוח לאומי  |  מדריכים-המוסד לביטוח לאומי  |  סיכוי שווה  |  עת לעשות   |   המייל האדום

תביעת מליונים נגד "אסף הרופא" ו"השרון"

הרופאים ביצעו 13 ניתוחים חוזרים במנותחת קיצור קיבה - לאחר שלא הקפידו להוציא רשת מזוהמת מבטנה. האישה הפכה סיעודיתמערכת, 28/05/2017, צילום: רן כליף
 


 
תושבת רחובות כבת 45 עברה בשנת 2009 ניתוח חוזר של קיצור קיבה, בביה"ח אסף הרופא – לאחר שחזרה למשקלה הקודם. הרופאים ציינו שהניתוח עבר בהצלחה אך האישה חזרה לבית החולים יום אחר יום לאחר הניתוח והתלוננה על כאבים.
מאותו רגע הפכו חייה לסיוט מתמשך, במהלכו נכנסה לאינספור ניתוחים, בדיקות וטיפולים עד שהגיעה לסף מוות. כיום היא משותקת בידיה וברגליה – ומוגדרת כסיעודית.
על פי התביעה אותה הגישו בשמה עוה"ד דוד פייל ועדי אברג'יל-ברוורמן ממשרד עורכי הדין דוד פייל ושות' – הרופאים לא הצליחו לשים קץ לזיהומים החוזרים והנשנים שתקפו את האשה שנבעו  משאריות רשת מזוהמת שהושתלה בבבטנה במהלך ניתוח קיצור הקיבה הראשון.
לטענת התביעה, גם לאחר שהועלתה הסברה כי הזיהומים נובעים מהרשת – הרופאים לא טרחו להוציא את כל חלקיה מגופה של האישה – והדבר גרם לזיהומים חוזרים ונשנים – אשרו גררו ניתוחים נוספים.
לאורך השנים נכנסה האשה ויצאה מ-13 ניתוחים, ומאשפוזים רבים – כשהיא סובלת מכאבי תופת, עד שלבסוף, על מנת להציל את חייה, היה צורך לאשפזה תחת הרדמה והנשמה, במחלקת טיפול נמרץ, במשך 10 ימים.
מההרדמה הממושכת יצאה האישה ללא תחושה בארבעת גפיה - ומצבה לא השתפר גם לאחר תהליך שיקום ארוך. היום היא מוגדרת כסיעודית – חרף גילה צעיר.

בימים אלה הגישו עוה"ד פייל וברוורמן-אברג'יל - תביעת מליונים נגד בתי החולים 'אסף הרופא' ו'השרון' ונגד משרד הבריאות וקופת חולים 'כללית' המפעלים אותם. התביעה נדונה בימים אלה בביהמ"ש המחוזי בתל אביב.
תושבת רחובות, בת 53 כיום, נשואה ואם לשלושה ילדים, עברה ניתוח חוזר לקיצור קיבה ב-1 בדצמבר 2009 בבית החולים אסף הרופא.
על פי התביעה אותה הגישו עוה"ד פייל וברוורמן-אברג'יל, הגיעה האישה למחרת הניתוח - כשהיא מתלוננת כאבים, ונשלחה לבדיקות שהראו כי מצטברים נוזלים וגזים בגופה, אך למרות ששבה בכל יום והתלוננה על כאבים, הרופאים השתהו למעלה משבוע וחצי בטרם הוחלט לנתחה בשנית. 
בניתוח זה צוין כי נצפתה אצל האישה דליפה באזור הטבעת, ולפיכך הטבעת הוצאה בשלמותה. הותקנה בגופה שני נקזים גדולים וצינור הזנה. אך בימים שלאחר הניתוח המשיכה האישה להתלונן על כאבים חזקים בחזה, בבטן ובגב, בנקזים ואף בפצע הניתוחים.

מכאן, על פי התביעה, מתחילה סאגה ארוכה של סיבוכים גדלים והולכים, במתוארים בפרוטרוט - שבהם ניסו הרופאים, בשני בתי חולים, לטפל באישה הן באמצעות טיפול שמרני של ניקוזים וטיפול תרופתי, והן באמצעות ניתוחים חוזרים – כשבכל פעם חוזר הזיהום, והתופעות מהן סובלת האישה הופכות לקשות יותר ויותר.
במהלך חודש מרץ 2009, במהלך אחד הניתוחים החוזרים באסף הרופא, נמצאה שארית של רשת מזוהמת - לכן, צוין, הוחלט להוציא את כל הגופים הזרים הללו מחלל הפצע.
"למרות העובדה כי היה ברור לצוות הרפואי, שהרשת שהונחה בבטנה של התובעת – בניתוח שבוצע הרבה לפני כן – מזוהמת, בחר הצוות להוציא אך ורק את חלקי הרשת שנמצאו, ולא פעל להוצאת הרשת במלואה, בניגוד לנדרש במקרה זה", טוענים עוה"ד פייל וברוורמן-אברג'יל בתביעתם. ולכן, הזיהומים בבטנה של האישה שבו, ביתר שאת.
האישה שהחלה לסבול מהתמוטטות נפשית עקב הניתוחים האינסופיים והכאבים הבלתי פוסקים, נבדקה על ידי פסיכיאטר, שהמליץ על התחלת טיפול תרופתי לטיפול במצבה הנפשי הירוד.

ב-1 ביולי 2009 אושפזה האישה, הפעם בבית החולים השרון, ועברה ניתוח דחוף לפתיחת מורסה בדופן הבטן. עשרה ימים לאחר מכן עברה ניתוח נוסף, שביעי במספר, לניקוי החלל המזוהם בדופן הבטן.
"למרות המצוין בדו"ח הניתוח בבית חולים השרון, בבטנה של התובעת היתה רשת שלא הוצאה, ולא ברור כיצד החמיצו ממצא זה", דברי עוה"ד פייל וברוורמן-אברג'יל.

"עברה 13 ניתוחים לאורך השנים"
הניתוחים והטיפולים, ולצדם הכאבים העזים וההתדרדרות הגופנית והנפשית המשיכו לאורך השנים.
באוגוסט 2014, לאחר חסימת מעיים  - עברה האישה את הניתוח ה-13 במספר – שבסיומו החליטו הרופאים להשאירה מונשמת ומורדמת ל-10 ימים כדי לאפשר לגופה להחלים מבלי לסבול מהכאבים העזים.
לאחר כשלושה חודשי אשפוז, הועברה האישה למספר חודשי שיקום בבית לווינשטיין, אך כמעט ללא שיפור במצבה. היא שוחררה לביתה כשהיא סיעודית, ללא תחושה בידיה וברגליה, מתניידת עם כיסא גלגלים ונזקקת לעזרה בכל פעולות היומיום.

"רשלנות חמורה של בתי החולים"
"חרף ידיעת הצוותים הרפואיים כי בגופה של התובעת קיימת רשת מזוהמת ונמקית, כפי שנמצאה בניתוח השלישי שעברה, לא פעלו להוצאת הרשת במלואה, אלא הסתפקו בהוצאה נקודתית של חלקי הרשת, בשטיפות של הפצע ובאינספור ניתוחים מיותרים", טוענים עוה"ד פייל וברוורמן-אברג'יל. "זאת, תוך שהזיהום הולך ומחמיר. רק לאחר שמצבה התדרדר למצב מסכן חיים, השכילו הצוותים הרפואיים בבתי החולים לבצע את הניתוח הנדרש, והוציאו את מלוא הרשת המזוהמת מגופה".
לטענת עוה"ד פייל וברוורמן-אברג'יל, הניתוח להוצאת הרשת היה העשירי במספר, ולאחריו – לאור הניתוחים הרבים והמיותרים שעברה במשך כחמש שנים – במהלכם סבלה האישה מזיהום עיקש – נגרמו נזקים חמורים ובלתי הפיכים בגופה. "אילו הצוותים הרפואיים בבתי החולים היו פועלים כנדרש ברפואה סבירה, ניתן היה למנוע את נזקי התובעת", טוענים עוה"ד פייל וברוורמן-אברג'יל.

מומחה בכיר בכירורגיה: הצוות הרפואי חרג מהפרקטיקה הנהוגה
ד"ר איאן וייט, מומחה בכיר בכירורגיה, אשר בדק את המקרה מטעם התביעה, טען בחוות דעתו כי למרות הזיהום הקשה שנמצא ברשת, הצוות הרפואי חרג מהפרקטיקה הנהוגה בכך שלא נערך כראוי לניתוח ייעודי להוצאת הרשת המזוהמת. במקום זאת, ניסה הצוות לנקות שוב ושוב את דופן הבטן בשטיפות, תוך ביצוע ניתוחים חוזרים, שנמשכו תקופה ארוכה באופן קיצוני מהנדרש, וכללו אשפוזים רבים ופגיעה באיכות החיים.

"הצוות הרפואי פספס את הגוף הזר שגרם לזיהום"
"מכיוון שבשני בתי החולים צוין כי אין בבטנה של התובעת רשת, למעשה החמיץ הצוות הרפואי את הגוף הזר שגרם לזיהום", טוען ד"ר וייט. "רק ב-2014 – בניתוח מספר 10 - השכיל הצוות לערוך ניתוח מקיף להוצאת הרשת המזוהמת מגופה של התובעת, וכך נמצא מקור הזיהום".
לדברי ד"ר וייט, בשל הניתוחים הרבים והזיהום העיקש שהתפתח בגוף התובעת במשך שנים, נגרם לתובעת נזק בלתי הפיך, והיא הפכה לסיעודית הזקוקה לסיוע בכל תפקודי היומיום.
ד"ר וייט העריך את נכותה של התובעת בכ-100% בשל מצב לאחר ניתוח קיבה, סיבוכים והפרשה מהבטן; 100% בגין נוירופתיה קשה; 80% בגין אי שליטה מוחלטת על הסוגרים; 40% בגין מצב הבטן לאחר ניתוח; 20% בגין השמנה; 5% בגין לקות ראיה, ו-20% בגין צלקות נרחבות באזורים רבים.

מחיים מלאי עניין לחיים הישרדותיים
"עד למועד הניתוח, היתה התובעת אישה בריאה בסך הכל, ניהלה חיים עצמאיים ומלאי תוכן ועבדה במשרה מלאה", דברי עוה"ד פייל וברוורמן-אברג'יל. "מיום הניתוח ועד היום הפכו חייה להישרדות, כשהובהר לה כי מצבה לא צפוי להשתפר וכי הנזקים שנגרמו לה בלתי הפיכים".
עוד נטען בתביעה לסבל רב ולכאבים של התובעת, לשינה של שלוש שעות בלילה מלווה בכאבים עזים, בעיות זיכרון, חרדות, דיכאון, התפרצויות והיסטריה. נטען כי היא ממעטת לצאת מביתה, משותקת באופן כמעט מוחלט, ובימים הקרובים צפויה לקבל כיסא גלגלים חדש ממונע, כשהיא נטולת כל יכולת להתנייד עצמאית או לעבוד לפרנסתה. היא מעסיקה מטפלת בשכר, ובשאר הזמן – מטופלת על ידי בני משפחתה.
בין הנזקים הרבים המפורטים בתביעה נטען להוצאות רפואיות לעבר ולעתיד, הוצאות ניידות, עזרים רפואיים, קנאביס רפואי, סיעוד ועזרת צד ג', הפסדי שכר, אובדן הנאות החיים, פגיעה באוטונומיה, הוצאות התעמלות בריאותיות ועוד. תביעת המיליונים, אותה הגישה האישה באמצעות עוה"ד פייל וברוורמן-אברג'יל, דורשת פיצוי בסכום המקסימלי הקבוע בחוק בגין נזקי גוף עקב רשלנות רפואית, ונדונה בימים אלה בבית משפט המחוזי בתל אביב. עדיין לא הוגש כתב הגנה.
  

משרד עו"ד דוד פייל ושות' http://www.df-law.co.il  עוסק מעל 20 שנה ברשלנות רפואית, תאונות דרכים ובתביעות מול חברות ביטוח וקופות חולים.


 

 


 
 
 
האינדקס המרכזי
בעלי עסקים ונותני שירות

אבחון וטיפול אלטרנטיבי 970
אביזרי חבישה 12
אביזרי שיקום 34
אוסטיאופתיה 33
אופטומטריסטים 604
אופטיקאים 574
אחיות פרטיות 143
אירידיולוגיה 20
אמבולנס פרטי 144
ארומתרפיה 24
ביופידבק 17
בית לחיים 4
בית אבות, דיור מוגן 511
בתי הבראה והחלמה 13
בתי חולים 81
בתי חולים לבריאות הנפש 21
בי"ח סיעודיים וגריאטריים 99
בתי טבע 160
בתי מרקחת 835
גוף ונפש 426
דיאטנים 553
הומאופתיה 280
הידרותרפיה 51
הילינג 147
היפנוזה 18
הסעות נכים 27
השמת עובדים זרים 66
ויטמינים 10
חיתולים למבוגרים 65
טווינא 23
טיפול אלטרנטיבי בילדים 44
טיפול באמצעות בע"ח 43
טיפול ע"י יצירה והבעה 383
טיפול בהפרעות זיכרון 9
טיפול בהפרעות שינה 16
טיפול ע"י ציורי ילדים 1
יועצי תזונה 71
כירופרקטיקה 108
כירורגיה של היד 122
מגנטותרפיה 7
מדיטציות 48
מוצרים אורטופדיים 398
מוקדי עזרה ראשונה 103
מכונים רפואיים 536
מכשירי שמיעה ואביזרים 194
מנגנוני נכים לרכב 16
מרחצאות ומעיינות מרפא 6
נטורופתיה 236
נעליים אורטופדיות 84
עורכי-דין - ביטוח 1041
עורכי-דין - ביטוח לאומי 1202
עורכי-דין - דיני נזיקין 3877
עורכי-דין - רשלנות רפואית 480
פודיאטרים 27
פיזיותרפיה 381
פיזיותרפיה התפתחותית 16
פילאטיס 168
פלדנקרייז 139
פסיכוגריאטריה 2
פסיכולוגיה התפתחותית 31
פסיכולוגיה שיקומית 39
פסיכותרפיה 633
פרחי באך 40
ציוד ואביזרים לנכים 47
קינסיולוגיה 25
קלינאי תקשורת 251
רולפינג 8
רכב חשמלי 46
רכיבה טיפולית 38
רפואה סינית 402
רפלקסולוגיה 432
שיאצו 182
שיטת אלבאום 17
שיטת אלכסנדר 78
שיטת פאולה 30
שיקום נכים ונפגעים 166
שירותי סיעוד 578
תזונה ודיאטות טבעיות 98
תרפיה במוסיקה 29
   
 
 חזרה לדף הבית      -    תנאי שימוש     -     מדיניות פרטיות     -     חוק הספאם     -     אתיקה     -     חוק זכויות יוצרים    
 
 

כל הדרכים שלכם ליצירת קשר:

 
טלפון:
08-659-18-01
פקס:
153-54-712-64-59
דוא"ל:
spectrum.tikshoret@gmail.com
כתובת:
אליהו בן חור 14, ב"ש


© כל הזכויות שמורות: ספקטרום תקשורת spectrum tikshoret