תחזית יומית:  יום רביעי 28 אוקטובר 2020:  מעונן חלקית בעננות בגובה רב, תחול ירידה בטמפרטורות בעיקר בצפון הארץ ובהרי המרכז. הלילה: מעונן חלקית וקר. (עדכון 05:15)
1
 חדשות הבריאות    
1
1
 בארץ ובעולם     בריאות ונפש    |    התנדבות-קהילה   |    חוק ומשפט     |    רפואה משלימה    |   תזונה נכונה    |     כניסה לאינדקס המרכזי    | חיפוש
1

רשלנות רפואית כגורם למוות

טעויות בטיפול רפואי הוכרזו כגורם התמותה מספר 3 בארה"ב. משפטנים: המצב בישראל אינו שונה מהותית


מערכת, 27/08/2016, צילום: רן כליף
 


 
לפני מספר שבועות פרסם משרד הבריאות דו"ח מסכם ראשון של נציב קבילות הציבור ובו תיאור של כ-100 מקרי רשלנות רפואית, שחלקם הסתיימו במוות. פרסום זה נעשה בעקבות דו"ח מבקר המדינה שמתח ביקורת על חוסר המעקב בנושא זה.
לא מזמן פורסם בתקשורת כי טעויות רפואיות הן הגורם מספר 3 לתמותה בארה"ב, וכי כרבע מיליון אזרחים בארה"ב מוצאים את מותם מדי שנה כתוצאה מטעויות באבחון, טעויות בטיפול, מתן תרופות לא מתאימות ועוד סוגים נוספים של רשלנות רפואית.
כך הפכו הטעויות בטיפול לקטלן מסוכן אפילו יותר מתאונות הדרכים, משבץ מוחי ומאלצהיימר.
לדברי עו"ד דוד פייל, המצב בישראל אינו שונה מהותית מזה שבארה"ב. רשלנות רפואית עלולה להתחיל באבחון שגוי או באי הפניית המטופל לגורם רפואי מתאים, ולהתדרדר עד כדי ביצוע טעויות קריטיות בזמן פרוצדורות כירורגיות. כמו כן, כשלים בתקשורת של הגורמים הרפואיים מול החולה, צוות לא מספיק מיומן או ציוד לקוי  - כל אלה עלולים להוביל אף הם לטעויות רפואיות, שמסתיימות פעמים רבות במוות.
"כך נוצר מצב בו מטופלים נותרים נכים ואף נפטרים - לא כתוצאה ישירה של המחלה שבגללה הגיעו לטיפול - אלא בעקבות הטיפול הרשלני שקיבלו" אומר עו"ד פייל.
על הסוגים השונים של טעויות בטיפול ורשלנות רפואית שהסתיימו במוות– בכתבה הבאה.
לא מזמן פורסם בתקשורת מקרה בו הגיע צעיר לבית החולים רמב"ם בחיפה עם תלונות על חולשה וכאבים בצוואר, ובבית החולים הפנו אותו לבדיקות דם ואורתופד. לפי התביעה שהוגשה בפרשה, האורתופד בדק את הצעיר, נתן לו משככי כאבים, וקבע כי אין ממצאים אורתופדיים המצריכים את אשפוזו. בתביעה נטען שהצוות הרפואי ברמב"ם לא התייחס כלל לממצאים חריגים שעלו מבדיקות הדם אותן ביצע הצעיר, והוא שוחרר לביתו. כעבור מספר ימים הגיע הצעיר שוב אל בית החולים, הפעם בקריסת מערכות כללית, וכעבור מספר שעות נפטר. הסיבה לפטירה – חיידק אלים מסוג סטרפטוקוקוס שלא אובחן ולא טופל, חרף תוצאות בדיקות הדם שהעלו סימנים לנוכחותו. 
לדברי עו"ד פייל רבים בישראל מוצאים את מותם בגלל רשלנות רפואית, והכרעות שגויות של רופאים גוזרות למעשה את גורלם, ומקצרות באופן משמעותי את תוחלת חייהם.
עו"ד פייל מספר כי הגיע אל משרדו מקרה, בו התלוננה אישה בפני רופאיה על חולשה. בבדיקות שתן שנערכו לה נמצא דם, בנוסף ללחץ דם גבוה. הגורמים הרפואיים שטיפלו בה לא התייחסו לממצאים, אלא טענו שמדובר בבעיות גיל, ובמקום לבדוק לעומק את סיבת הדימום, פטרו אותה בכדור להורדת לחץ דם. לאחר מספר שנים התגלה לאישה גידול סרטני בכליה. האישה עברה סדרת ניתוחים וטיפולים, ונראה היה כי יצאה מהמחלה – אך כעבור שנתיים הסרטן חזר, והפעם עם גרורות בעצמות, והיא נפטרה לאחר זמן קצר. עו"ד פייל מציין, כי מאז תלונתה הראשונה של האישה ועד לגילוי הסרטן עברה שנה.

האישה לא הופנתה לממוגרפיה, מה שהוביל לאבחון מאוחר של סרטן השד
לדברי עו"ד פייל, קיימת תופעה טרגית, בה הציבור כלל לא מודע לזכויותיו. מקרי מוות רבים לא מגיעים כלל להתדיינות, כי משפחות הקורבנות כלל לא מודעות לכך שניתן לפצותן בשל התנהלות לא מקצועית של הצוותים הרפואיים.
עו"ד פייל מספר על מקרה בו הגיעה אליו משפחת אישה, בגילאי ה-50, אשר ביקרה מספר פעמים אצל רופא המשפחה עם תלונות שונות. מהרשומות הרפואיות עלה כי האישה כלל לא הופנתה על ידי הרופא לממוגרפיה - וזאת בניגוד מפורש לחוזר שהוצא ע"י משרד הבריאות. אי-הפנייתה לממוגרפיה, כמתחייב אצל אישה בגילה, הוביל לאבחון מאוחר של סרטן השד, אשר הקטין באופן משמעותי את תוחלת חייה. ואכן, שנתיים לאחר האבחון הראשוני חזרה המחלה עם גרורות בכבד - והאישה נפטרה תוך זמן קצר. התביעה שהוגשה בשם המשפחה לביהמ"ש  מתנהלת בימים אלו.

הביופסיה לא פוענחה כראוי, הסרטן לא התגלה והצעיר נפטר
במקרה נוסף שאותו מתאר עו"ד פייל, הגיע לקופת החולים צעיר כבן 20 אשר התלונן על כאבי בטן. בבדיקת גסטרוסקופיה אובחנה דלקת בקיבה ובתריסריון. נלקחה לו ביופסיה והצעיר קיבל טיפול תרופתי - אלא שהדגימה שנלקחה מקיבתו לא פוענחה כראוי, והרופאים לא אבחנו כי מדובר בסרטן. הכאבים לא פסקו, ולאחר שנה נתגלה אצלו סרטן קיבה מתקדם. הוא נפטר כעבור שלושה חודשים. "אבחון נכון היה מעלה בסבירות גבוהה את קיומו של הסרטן, וניתן היה להתחיל לטפל בו מוקדם יותר, ובכך להציל את חייו", טוען עו"ד פייל אשר ייצג את משפחתו של המנוח. התיק עדיין מתנהל בבית המשפט
לדברי עו"ד פייל, תביעת פיצויים על נזקי גוף עקב רשלנות רפואית, אשר מוגשת לבית המשפט ושבמסגרתה מכיר בית המשפט בפגיעה בסיכויי החלמת החולה כתוצאה מרשלנות הצוות הרפואי, תזכה לרוב את התובע בפיצויים גבוהים. "פיצויים אלה משקפים את הנזקים החמורים שנגרמו לו, ואת הפגיעה בתוחלת ובאיכות חייו", אומר עו"ד פייל.

מומחים: "אי אבחון של סוגי סרטן שונים מהווה לכשלעצמו רשלנות רפואית"
לדברי עו"ד דוד פייל, בסוגים רבים של סרטן, גילוי מוקדם מאפשר סיכויי החלמה גבוהים במיוחד. בהתאם לכך נוסחו הוראות ברורות לביצוע בדיקות שבשגרה. מדובר על סוגי סרטן נפוצים מאד כמו  סרטן השד, סרטן השחלות, סרטן המעי הגס – ועוד.
לדברי עו"ד פייל הסרטן ניצב בראש המחלות שעלולות להתדרדר במהרה עקב טיפול רפואי לקוי,. "ניתן לחלק את מחלות הסרטן לכאלה הניתנות לגילוי מוקדם - לעומת כאלה שקשה הרבה יותר לאתרן", אומר עו"ד פייל. לדבריו, למרות האפשרויות הזמינות לגילוי מוקדם של סרטן צוואר הרחם – בישראל, למרבה הצער - מתגלים באיחור מאות מקרים חדשים של סרטן מסוג זה בכל שנה – בין היתר עקב חוסר מודעות של הרופאים.
כך, לדבריו, גם היום ישנם רופאים שלא מקפידים להציע למטופלות שלהם בדיקות פאפ, על פי נוהלי השגרה המומלצים. בנוסף, לעיתים מפרשים את ממצאי הבדיקה בצורה שגויה - ולכן לא מבצעים את המעקב הנדרש.
במקרים של גילוי סרטן צוואר הרחם בשלבים מתקדמים, הנחת היסוד היא שמדובר במקרה של רשלנות רפואית, שכן אין בימינו כל הצדקה לאיחור באיבחון סרטן זה. מסיבה זו מקרים רבים של רשלנות רפואית המגיעים לפתחו של בית המשפט - עוסקים באיחור באיבחון מחלת הסרטן על סוגיה השונים.
בתביעות רשלנות רפואית, נטען על פי רוב כי המחלה נתנה את סימניה כבר בשלב מוקדם, וכי על הרופא המטפל היה לחשוד בסימנים אלה כבר אז, לאבחן את המחלה, או להפנות את החולה לבדיקות ולמומחים מתאימים. ידוע שאם הצוות הרפואי מתחיל בטיפול בשלב מוקדם, הנזק למטופל במקרים רבים נמוך משמעותית, תוחלת חייו נפגעת בצורה פחות משמעותית, והסיכויים להחלמתו עולים, תוך שמירה על איכות חיים גבוהה.
לדברי עו"ד פייל, במקרי מוות, יורשיו של הנפטר הם אלה שתובעים את הפיצויים בשמו – ואז נטען לרוב כי מעבר לפיצויים על המוות המוקדם, והסבל המיותר שסבל קרובם – גם איכות החיים שלהם כבני משפחתו נפגעה בצורה משמעותית, וכמו כן, העתיד הסוציואקונומי של בן או בת הזוג וילדיהם נפגעו קשות - בשל גדיעת חיים בשלב כה מוקדם. 
 

משרד עו"ד דוד פייל ושות' http://www.df-law.co.il  עוסק מעל 20 שנה ברשלנות רפואית, תאונות דרכים ובתביעות מול חברות ביטוח וקופות חולים.


 

 


 
 
1
    בהרצה גרסת beta מס' גולשים 0001  
 
   חדשות ועדכונים 24/7  
1
 
1
גלידות נסטלה מבקשת לעדכן את הציבור כי בעקבות תלונות צרכנים נמצא כי בשלגון גומיגם, המסומן כעשוי להכיל חלב, נמצאו בפועל מוצקי חלב בכמות מועטה. מדובר בשלגון גומיגם, גלידות נסטלה, 90 גרם, מאצווה מספר Lo0259 (מהשעה 18:00), Lo260, Lo266,Lo266A בעלת תאריכי תפוגה 15/03/22, 16/03/22, 22/03/22 "

התקבלה הודעה תן חיובי לכלבת שנתפס בקיבוץ שדה נחמיה, בגליל העליון. לא ידוע על בני אדם שנחשפו לו. אנו מבקשים מכל מי שהיה במגע או שבעלי החיים שברשותו באו במגע באזור האירוע עם בעל החיים הנגוע או בעל חיים משוטט, בין התאריכים 7.10.2020 עד 21.10.2020 כולל, לפנות בדחיפות ללשכת הבריאות בצפת, טלפון 04-6994257, 04-6994200, או ללשכת הבריאות הקרובה למקום מגוריו, לשם שקילת הצורך למתן טיפול מונע להם.

דוברות מד"א : בשעה 09:02 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב איילון על רוכב אופנוע שנפצע במהלך רכיבה בשטח סמוך לצומת מבוא מודיעים. חובשים ופראמדיקים של מד"א מעניקים טיפול רפואי ומפנים לבי"ח שערי צדק גבר כבן 35 במצב בינוני עם חבלות בגפיים. נדב

 
 
 
     כניסה לאינדקס המרכזי      
 
פייסבוק   צור קשר   אודות
 
  פרסום באינדקס ובאתר החדשות  
 
פרשת השבוע
מפי הבחור ינון דהן היו'
שבת קודש פרשת נח ו' מרחשון התשפ"א
1
 בשיתוף יש לי מותק של תסמותק 
 
 

האינדקס המרכזי
18,930 בעלי עסקים ונותני שירות

1
 
אבחון וטיפול אלטרנטיבי 843
   
אביזרי חבישה 12
   
אביזרי שיקום 36
   
אוסטיאופתיה 33
   
אופטומטריסטים 634
   
אופטיקאים 529
   
אחיות פרטיות 145
   
אירידיולוגיה 20
   
אמבולנס פרטי 142
   
ארומתרפיה 24
   
ביופידבק 17
   
בית לחיים 4
   
בית אבות דיור מוגן 502
   
בתי הבראה והחלמה 13
   
בתי חולים 81
   
בתי חולים לבריאות הנפש 21
   
בי"ח סיעודיים וגריאטריים 99
   
בתי טבע 158
   
בתי מרקחת 819
   
גוף ונפש 423
   
דיאטנים 537
   
הומאופתיה 280
   
הידרותרפיה 51
   
הילינג 266
   
היפנוזה 18
   
הסעות נכים 27
   
השמת עובדים זרים 65
   
ויטמינים 10
   
חיתולים למבוגרים 66
   
טווינא 23
   
טיפול אלטרנטיבי בילדים 44
   
טיפול באמצעות בעלי חיים 43
   
טיפול בעזרת יצירה והבעה 384
   
טיפול בהפרעות זיכרון 7
   
טיפול בהפרעות שינה 17
   
טיפול באמצעות ציורי ילדים 2
   
יועצי תזונה 70
   
כירופרקטיקה 109
   
כירורגיה של היד 28
   
מגנטותרפיה 7
   
מדיטציות 48
   
מוצרים אורטופדיים 295
   
מוקדי עזרה ראשונה 103
   
מכונים רפואיים 526
   
מכשירי שמיעה ואביזרים 194
   
מנגנוני נכים לרכב 16
   
מרחצאות ומעיינות מרפא 6
   
נטורופתיה 235
   
נעליים אורטופדיות 84
   
עורכי דין ביטוח 1043
   
עורכי דין ביטוח לאומי 1218
   
עורכי דין דיני נזיקין 4182
   
עורכי דין רשלנות רפואית 462
   
פודיאטרים 33
   
פיזיותרפיה 381
   
פיזיותרפיה התפתחותית 16
   
פילאטיס 167
   
פלדנקרייז 139
   
פסיכוגריאטריה 2
   
פסיכולוגיה התפתחותית 31
   
פסיכולוגיה שיקומית 39
   
פסיכותרפיה 633
   
פרחי באך 42
   
ציוד ואביזרים לנכים 49
   
קינסיולוגיה 25
   
קלינאי תקשורת 260
   
רולפינג 8
   
רכב חשמלי וקלנועיות 46
   
רכיבה טיפולית 38
   
רפואה סינית 403
   
רפלקסולוגיה 434
   
שיאצו 180
   
שיטת אלבאום 17
   
שיטת אלכסנדר 79
   
שיטת פאולה 31
   
שיקום נכים ונפגעים 165
   
שירותי סיעוד 556
   
תזונה ודיאטות טבעיות 98
   
תרפיה במוסיקה 29
   

אבחון וטיפול אלטרנטיבי אביזרי חבישה אביזרי שיקום אוסטיאופתיה אופטומטריסטים
אופטיקאים אחיות פרטיות אירידיולוגיה אמבולנס פרטי ארומתרפיה
ביופידבק בית לחיים בית אבות, דיור מוגן בתי הבראה והחלמה בתי חולים
בתי חולים לבריאות הנפש בי"ח סיעודיים וגריאטריים בתי טבע בתי מרקחת גוף ונפש
דיאטנים הומאופתיה הידרותרפיה הילינג היפנוזה
הסעות נכים השמת עובדים זרים ויטמינים חיתולים למבוגרים טווינא
טיפול אלטרנטיבי בילדים טיפול באמצעות בע"ח טיפול ע"י יצירה והבעה טיפול בהפרעות זיכרון טיפול בהפרעות שינה
טיפול ע"י ציורי ילדים יועצי תזונה כירופרקטיקה כירורגיה של היד מגנטותרפיה
מדיטציות מוצרים אורטופדיים מוקדי עזרה ראשונה מכונים רפואיים מכשירי שמיעה ואביזרים
מנגנוני נכים לרכב מרחצאות ומעיינות מרפא נטורופתיה נעליים אורטופדיות עורכי דין - ביטוח
עורכי דין - ביטוח לאומי עורכי דין - דיני נזיקין עורכי דין - רשלנות רפואית פודיאטרים פיזיותרפיה
פיזיותרפיה התפתחותית פילאטיס פלדנקרייז פסיכוגריאטריה פסיכולוגיה התפתחותית
פסיכולוגיה שיקומית פסיכותרפיה פרחי באך ציוד ואביזרים לנכים קינסיולוגיה
קלינאי תקשורת רולפינג רכב חשמלי רכיבה טיפולית רפואה סינית
רפלקסולוגיה שיאצו שיטת אלבאום שיטת אלכסנדר שיטת פאולה
שיקום נכים ונפגעים שירותי סיעוד תזונה ודיאטות טבעיות תרפיה במוסיקה  
 
 
כל הדרכים שלכם ליצירת קשר:

                     
חזרה לדף הבית    תנאי שימוש   מדיניות פרטיות   חוק הספאם   אתיקה מקצועית   חוק זכויות יוצרים
                     
פקס: 153-54-7126459 דוא"ל: h.news.ltd@gmail.com כתובת: אליהו בן חור 14 באר שבע הצהרת נגישות

מדיניות שימוש ב-cookies וכלים אחרים

על מנת לאפשר הפעלתו של האתר באופן מיטבי וכן לשפר את חווייתך מהשימוש בו, יתכן וייעשה שימוש בכלי מסוג "עוגיות" (Cookies), כמו גם ב"כלים אחרים" | יחד עם זאת, אנו כאן ב-באתר "חדשות הבריאות" (באמצעות "חדשות הבריאות בע"מ") נדרשים לאישורך והסכמתך | היה ואם אין רצונך להתיר השימוש בכלים אלו, הנך נדרש/ת להפסיק באופן מיידי שהייתך-שימושך באתר | האמור ד-לעיל' מהווה תמצית "מדיניות השימוש" באתר | את הנסח המלא והמחייב ניתן למצוא בקטגוריה "מדיניות פרטיות".

בכל שאלה ובקשה ניתן לפנות באמצעות
  צור קשר  שבאתר   |   מדיניות פרטיות 


© כל הזכויות שמורות ל: חדשות הבריאות בע"מ 
לייבסיטי - בניית אתרים