אתר החדשות המרכזי לנכויות ומוגבלויות - האגודה למלחמה בסרטן 04-11-2018
אתר החדשות המרכזי לנכויות ומוגבלויות   
                   
מבזקים
האתר בשדרוג תודה על סבלנותכם
  חיפוש   פייסבוק   כניסת כותבים   צור קשר
                   
אוכל ותזונה  |  בריאות ונפש  |   בארץ  |   התנדבות - קהילה  |  חוק ומשפט   |  ספורט פראלימפי  |  רפואה משלימה   |  עמותות וארגונים  | >>  כניסה לאינדקס  <<
 
האגודה למלחמה בסרטן מכריזה על יום המודעות לקידום המאבק בסרטן הריאות 2018

בתוך עשור: זינוק של 33% במספר חולי סרטן הריאות (במספרים אבסולוטיים), בתוך שני עשורים: כמעט והוכפל מספר החולים מ-1,313 בשנת 1995 ל-2,482 בשנת 2015 (במספרים אבסולוטיים). שיעור הנשים החולות עולה וידוע כי נשים שמעשנות כמו גברים מתות כמו גברים... ♦ על פי הערכת האגודה למלחמה בסרטן, מדי חודש מתגלים בישראל למעלה מ-200 חולים חדשים עם סרטן הריאות, כ-175 מהם מעשנים ♦ האגודה למלחמה בסרטן בעד פיילוט לגילוי מוקדם של סרטן הריאות, עם בקרת איכות כך שעל פי התוצאות תגובש החלטה מושכלת לתוכנית לאומית


מערכת, 04/11/2018, צילום: באדיבות האגודה למלחמה בסרטן


 

האגודה למלחמה בסרטן מכריזה על יום המודעות לקידום המאבק בסרטן הריאות 2018, אשר מצוין בישראל ב-5 בנובמבר 2018. עישון סיגריות הוא הסיבה למרבית המקרים של סרטן הריאות. ככל שמעשנים יותר, כך גובר הסיכון לחלות בסרטן הריאות.
 
העישון אחראי ל-85% ממקרי סרטן הריאות בישראל. החשיפה לעישון פסיבי גורמת לעוד 2.7% מקרים, על פי מחקר של אגודת הסרטן האמריקאית. חשיפה לאזבסט, זיהום אוויר, גז ראדון וגורמים אחרים מובילים ליתר מקרי התחלואה.
 
על פי הערכת האגודה למלחמה בסרטן, מדי חודש מתגלים בישראל למעלה מ-200 חולים חדשים עם סרטן הריאות, כ-175 מהם מעשנים כיום או עישנו עד לאחרונה. סרטן ריאות היה תמיד נפוץ יותר בקרב גברים, בין השאר בשל העובדה שגברים מעשנים יותר מנשים. עם זאת, בעשורים האחרונים, ככל שמספר הנשים המעשנות בישראל עלה, כך גם עלו מקרי סרטן הריאות בקרב נשים. נתוני הרישום הלאומי לסרטן במשרד הבריאות מראים כי בשנת 1995 היו שיעורי סרטן הריאות, בקרב נשים יהודיות 11.64 ובקרב נשים ערביות 3.81. בחלוף 20 שנה עם עליית שיעורי העישון בקרב נשים, כך גם עלה שיעור הנשים החולות בסרטן הריאות ובשנת 2015 עמדו כבר על 15.62 בקרב נשים יהודיות ועל 7.61 בקרב נשים ערביות.
 
לעובדה המדעית העולמית כי העישון אחראי ל-85% ממקרי סרטן הריאות, נתן תוקף לאחרונה גם מחקר ישראלי חדש שנחשף לראשונה במסיבת העיתונאים של האגודה למלחמה בסרטן ב–8 באוקטובר 2018 על ידי ד"ר אבי מגיד מהמחלקה לניהול מערכות בריאות במרכז האקדמי פרס, שקבע כי מניעת עישון, הייתה יכולה למנוע מ- 2,104 ישראלים לחלות בסרטן הריאות מתוך 2,482 המקרים החדשים שאובחנו בשנת 2015. לתקציר המחקר בעברית לחצו כאן.
 
מירי זיו, מנכ"ל האגודה למלחמה בסרטן, מסבירה כי: "הסבירות להתפתחות סרטן ריאות גבוהה יותר בקרב אנשים המתחילים לעשן בגיל צעיר. אני קוראת לנוער ולצעירים אל תתחילו עם ההרגל הממכר והממית, והתרחקו מסיגריות. אל תתביישו לומר "לידי לא מעשנים" ובמקביל לנשים ולגברים המעשנים בישראל - היגמלו מעישון והפחיתו באופן משמעותי את הסיכון שלכם לחלות בסרטן ריאות ומחלות נוספות. חשוב שתדעו כי לריאות האדם יש כושר התחדשות והתנקות. אם לא נגרם להן נזק קבוע, מתחיל תהליך השיקום כמעט מיד עם הפסקת העישון. בתוך כ-15 שנה רקמת הריאות חוזרת למצב תקין ומשתווה לזה של אדם לא מעשן."
 
ד"ר דודי ביטון, רופא ורכז הסברה בכיר באגודה למלחמה בסרטן, מוסיף כי: "בשנה האחרונה, חלק מהמעשנים עברו או משתמשים במקביל בסיגריות אלקטרוניות ובמתקני איוד ואידוי ניקוטין מסוגים שונים, במחשבה שהם מהווים כלי גמילה שבאמצעותו יפחיתו את הסיכון לחלות בסרטן ריאות. מעבר לעובדה שמחקרים עדכניים הוכיחו כי סיגריות אלקטרוניות מורידות את הסיכוי להיגמל מסיגריות רגילות, במחקרי מעבדה מעודכנים כבר נמצא קשר בין ניקוטין לסרטן הריאות ומי יודע מה ימצאו במחקרים קליניים בבני אדם. בניגוד לתחליפי הניקוטין הנמכרים בבתי המרקחת כאביזר לגמילה, כמו מדבקות, משאפים ומסטיקים, בהם המינון מדוד ומוגבל בזמן, במקרה של הסיגריות האלקטרוניות אין הגבלה, וניתן לצרוך ברצף כמויות גבוהות מאוד ומסוכנות של ניקוטין."
 
הנתונים המעודכנים ביותר, נכון לנובמבר 2018

(הנתונים מתייחסים לשנת האבחנה הראשונה. בשל מורכבות האיסוף, המידע החדש ביותר ברישום הלאומי לסרטן, מתייחס ל-2015, אך הוא המעודכן ביותר הניתן להשגה, נכון לנובמבר 2018)

במספרים אבסולוטיים

מנתוני הרישום הלאומי לסרטן במשרד הבריאות עולה כי:
· בשנת 1995 אובחנו בישראל 1,313 חולים חדשים בסרטן הריאות - 906 מהם היו גברים ו-407 נשים. מתוכם 782 גברים יהודים, 389 נשים יהודיות, 109 גברים ערבים ו-11 נשים ערביות. מדובר על כמעט הכפלה במספר החולים בתוך כ-20 שנה (במספרים אבסולוטיים).
· בשנת 2005 אובחנו בישראל 1,877 חולים חדשים בסרטן הריאות - 1,240 מהם היו גברים ו-639 נשים. מתוכם 1,002 גברים יהודיים, 591 נשים יהודיות, 176 גברים ערבים ו-27 נשים ערביות. מדובר על זינוק של 33% במספר המקרים החדשים בתוך עשור (במספרים אבסולוטיים).
· בשנת 2015 אובחנו בישראל 2,482 חולים חדשים בסרטן הריאות, 1,575 מהם היו גברים ו-907 נשים. מתוכם 1,239 גברים יהודים, 825 נשים יהודיות, 237 גברים ערביים ו–48 נשים ערביות.  

יש לזכור שמדובר במספרים אבסולוטיים וכן שבין השנים הללו גדלה אוכלוסיית מדינת ישראל.
 
שיעורי ההיארעות

מנתוני הרישום הלאומי לסרטן במשרד הבריאות עולה כי:

· בשנת 1995 היו שיעורי ההיארעות המתוקננים ל-100,000 של סרטן הריאות, 30.2 בקרב גברים יהודים, 45.32  בקרב גברים ערבים, 11.64 בקרב נשים יהודיות ו–3.81 בקרב נשים ערביות.
· בשנת 2005 היו שיעורי ההיארעות המתוקננים ל-100,000 של סרטן הריאות, 30.3 בקרב גברים יהודים, 52.25  בקרב גברים ערבים, 13.91 בקרב נשים יהודיות ו-7.79 בקרב נשים ערביות. מדובר בעליה בשיעור הגברים הערבים המעשנים והנשים המעשנות, יהודיות וערביות.
· בשנת 2015 היו שיעורי ההיארעות המתוקננים ל-100,000 של סרטן הריאות, 27.81 בקרב גברים יהודים, 42.33 בקרב גברים ערבים, 15.62  בקרב נשים יהודיות ו-7.61 בקרב נשים ערביות.

מדובר בעליה בשיעור הנשים המעשנות ובעקבות כך שיעור הנשים החולות בסרטן הריאות. ככל הנראה בגלל תקופת החביון הארוכה (הזמן שעובר בין תחילת החשיפה לחומר המסרטן ועד להתפתחות סרטן) של המחלה ומכיוון שנשים החלו לעשן מאוחר יותר, התחלואה והתמותה באו לביטוי מאוחר יותר.

Women who smoke like men die like men"" – "נשים שמעשנות כמו גברים, מתות כמו גברים" (ציטוט של האגודה האמריקאית למלחמה בסרטן) 
 
· עוד עולה מנתוני הרישום הלאומי לסרטן, כי בהתפלגות סרטן הריאות לפי מחוזות בישראל, למעלה מרבע מחולי סרטן הריאות, כלומר 27.2%, גרים במחוז המרכז; 21.36% גרים בתל אביב; 14.61% גרים בחיפה; 14.01% במחוז הצפון; 8.3% במחוז ירושלים; 7.31% במחוז אשקלון, וכן 6.99% במחוז דרום.
 התפלגות סרטן הריאות לפי מחוזות בישראל על פי הרישום הלאומי לסרטן
 
המלצות האגודה למלחמה בסרטן לזיהוי תסמינים של סרטן הריאות
 • שיעול מתמשך במשך שלושה שבועות ויותר, או שינוי באופי השיעול הרגיל.
 • דלקת בבית החזה שאינה מגיבה לטיפול תרופתי.
 • קוצר נשימה וצפצופים.
 • שיעול והפרשה של ליחה דמית.
 • צרידות.
 • כאב בחזה או בכתף - ניתן לחוש בכאב עמום או חד בחזה בעת שיעול או בלקיחת שאיפה עמוקה.
 • איבוד תיאבון וירידה במשקל.
 • קוצר נשימה.
 • קשיי בליעה.
 • עייפות קיצונית (תשישות) וישנוניות.
 • קצוות אצבעות הידיים הופכות לגדולות יותר ומעוגלות יותר (התאלות - Clubbing).
 • נפיחות בבלוטות לימפה באזור הצוואר.
אם אתה סובל מאחד התסמינים המפורטים לעיל במשך למעלה משלושה שבועות, חשוב כי תיבדק על ידי רופא המשפחה שלך. כל התסמינים הללו עלולים להיגרם גם מעישון או ממחלות אחרות שאינן סרטן. לעיתים סרטן ריאות מאובחן באופן אקראי באנשים שאינם סובלים מתסמינים כלל, אך נבדקים בצילום או בסריקת ריאות לבירור בעיה אחרת.
 
ידוענים חושפים את מאבקם בסרטן הריאות

סלבריטאים רבים בארץ ובעולם חשפו בעשורים האחרונים את סיפור המאבק שלהם בסרטן הריאות. אחד הראשונים שנחשפו בעולם הוא השחקן יול ברינר, שחלה בסרטן הריאות ולפני מותו הקליט תשדיר שירות לאגודה האמריקאית למלחמה בסרטן, שאף שודר בישראל בשנת 1986 על ידי האגודה למלחמה בסרטן. סלבריטאים נוספים, בהם איש האנימציה והבידור המיתולוגי וולט דיסני, שהיה מעשן כבד, נפטר בגיל 65 מסרטן הריאות, כמו גם הזמרת דונה סאמר, שנפטרה בגיל 63, לאחר מאבק ממושך בסרטן הריאות.
 
סרטן הריאות לא פסח גם על בית המלוכה הבריטי שבו בעבר מלכים ונסיכות נהגו לעשן. המלך ג'ורג' השישי אביה של המלכה אליזבת השנייה שעדיין מכהנת, נפטר בטרם עת בפברואר 1952 בגיל 56 מסרטן הריאות. כפי שנחשף לאחרונה בסדרה "הכתר", הוא היה מעשן כבד ובחודשי חייו האחרונים עבר כריתה של אחת מריאותיו, אך נפטר כעבור זמן קצר. גם הנסיכה מרגרט, אחותה הצעירה של מלכת בריטניה, שנודעה כמעשנת כבדה ועישנה למעלה מ-60 סיגריות ליום, נפטרה בשנת 2002 בגיל 71 לאחר שעברה כריתה חלקית של הריאות.
 
גם בישראל, נפטרו בטרם עת סלבריטאים רבים ממחלות הקשורות בעישון, בהם השחקן והפנטומימאי שייקה אופיר שנפטר מסרטן ריאות בגיל 58 והיה מעשן כבד, המשוררת לאה גולדברג שנפטרה בגיל 59 מסרטן ריאות והייתה מעשנת כבדה, וח"כ גדעון עזרא שנפטר בגיל 74 לאחר מאבק ממושך בסרטן הריאות. לפני פטירתו בחר ח"כ עזרא בצעד חשוב להיחשף בפני בני נוער ותלמידים, ולהתריע על הסכנות הטמונות בעישון, הכל כדי למנוע מהם לעשן את הסיגריה הראשונה ולהתמכר.
 
יום עיון ללא תשלום לחולי סרטן הריאות

ביום שלישי, ה-20 בנובמבר 2018, תערוך האגודה למלחמה בסרטן יום עיון ארצי לחולים ובני משפחתם, בהנחיית ד"ר עבד אגבאריה, מנהל המכון האונקולוגי, במרכז רפואי בני ציון. הכניסה ליום העיון הינה ללא תשלום, והוא יכלול הרצאות של מיטב המומחים, פאנל שאלות ותשובות וכיבוד קל. יום העיון ייערך במרכז הכנסים "ישראל יפה בפארק", בשדרות רוקח 80, בתל אביב, באדיבות חברת רוש. להרשמה דיגיטלית לחצו כאן, או הירשמו בטלפון: 03-5721615.
 
מדוע לא כל המעשנים חולים בסרטן הריאות?

ישנם גורמי סיכון המעלים את סיכויי המעשנים לחלות בסרטן הריאות, ובגללם מעשנים מסוימים פגיעים יותר למחלה מאשר אחרים. בין הגורמים הנחקרים נמצאים סיכונים סביבתיים ומקצועיים, שהם בפני עצמם מעלים את הסיכון לסרטן ריאות או כאשר הם משולבים עם עישון. כמו כן, יש עדויות לכך שהיסטוריה משפחתית של סרטן הריאות מהווה אף היא גורם סיכון. בנוסף, נבדקת האפשרות שגורמים גנטיים יכולים להשפיע על הסיכון של אדם מעשן לחלות בסרטן ריאות. המחקר הגנטי נמצא כיום בתהליך מואץ.
 
מחקרים קליניים בתחום סרטן הריאות הפתוחים לגיוס משתתפים

באתר האגודה למלחמה בסרטן פועל מאגר מחקרים קליניים מעודכן יחיד מסוגו בישראל, המרכז מחקרים קליניים המתבצעים בארץ ועוסקים בתחום מחלות הסרטן השונות, בשפה ברורה ונגישה. המאגר מיועד לחולי סרטן המעוניינים להשתתף במחקרים קליניים בהם ניתנים טיפולים ניסיוניים, וכן לאנשים בריאים הנמצאים בקבוצות סיכון. המאגר מחולק על פי סוגי הסרטן הנפוצים. האגודה למלחמה בסרטן אוספת את המידע מהמכונים האונקולוגיים וההמטולוגיים בבתי החולים בארץ וממאגרי מחקרים קליניים בינלאומיים. לרשימת המחקרים הקליניים המעודכנים בתחום סרטן הריאות, הפתוחים לגיוס משתתפים בתוך מאגר האגודה למלחמה בסרטן לחצו כאן.
 
האגודה למלחמה בסרטן בעד תוכנית פיילוט מבוקרת לגילוי מוקדם של סרטן הריאות

בשנים האחרונות מתקיים דיון מדעי במערכות הבריאות בארץ ובעולם בנושא גילוי מוקדם של סרטן הריאות באוכלוסייה של אנשים הנמצאים בסיכון גבוה וללא תסמינים למחלה. מדובר על תוכנית באמצעות בדיקת הדמיה (CT במינון קרינה נמוך) לאנשים מעשנים. האגודה למלחמה בסרטן סייעה בהתמקצעות בתחום בארץ והיא בעד יישום תוכנית סריקה, ובתנאי שתיעשה בדרך שתוביל ליותר תועלת מנזק לציבור הנבדקים. יש לדאוג לתקינות המכשור ורמת הקרינה, יש להכשיר רדיולוגים במיומנויות פענוח הבדיקות בקרב מעשנים, וכן לתדרך את רופאי המשפחה להפנות מעשנים לבדיקה רק לאחר שהוצגו להם היתרונות והחסרונות שלה. ממחקרים שנערכות בארצות הברית ובאירופה, יתרון הבדיקה הוא ירידה בתמותה, והחסרונות הם שיעור גבוה של תוצאות חיוביות כוזבות (False positive) המוביל לפעולות פולשניות, כמו ביופסיה, המהוה סיכון של ממש לחשיפה לזיהומים, של מעשנים שריאותיהם בעלות רגישות גבוהה. נכון להיום, בניגוד לנאמר על ידי גורמים שונים, אין אף מדינה בעולם בעלת מערכת בריאות ציבורית שיישמה תוכנית סריקה כזו. בארצות הברית, שם כבר מתבצעת הבדיקה, היא מוצעת רק תחת מגבלות חמורות כך שרק אחוזים בודדים מבצעים אותה. האגודה למלחמה בסרטן בעד יישום תוכנית פיילוט מבוקרת לגילוי מוקדם של סרטן הריאות, הכוללת בקרת איכות, כדי שעל פי התוצאות תגובש החלטה מושכלת על יישום תוכנית לאומית כלל ארצית. לעיון מעמיק בנייר עמדה בנושא, במיזם ויקירפואה של איגוד רופאי המשפחה לחצו כאן.
 
מרכז המידע של האגודה למלחמה בסרטן מציג מחקרים חדשים
 
הקשר בין עישון, צריכת פירות ופעילות גופנית ובין הסיכון לחלות בסרטן ריאות

מחקר רחב היקף שבוצע באוסטרליה, ערך סקירת מחקרים נרחבת על מנת לבדוק את הקשר בין אורח חיים, הכולל עישון, צריכת פירות ופעילות גופנית לבין הסיכון לחלות בסרטן הריאות. לצורך המחקר השתמשו החוקרים במידע נרחב על אורח חיים וגורמי סיכון של 364,411 משתתפים, בגיל 51 ומעלה מתוך שבעה מחקרי עוקבה שנערכו באוסטרליה ב-30 השנים האחרונות. בנוסף בדק המחקר את ההיארעות (מספר המקרים החדשים) והתמותה מסרטן אשר תועדו במהלך שנות המעקב במחקרים השונים. ב-10 שנות המעקב הראשונות נרשמו בכל המחקרים יחד 2,025 מקרים חדשים של סרטן ריאות.

תוצאות המחקר: עישון: ביחס למשתתפים שלא עישנו מעולם, אנשים שעישנו פחות מ-20 סיגריות ביום היו בסיכון גבוה פי 13 לחלות ואנשים שעישנו 20 סיגריות ביום או יותר היו בסיכון גבוה פי 24 לחלות בסרטן ריאות. עוד נמצא כי הפסקת עישון יכולה למנוע כ-54% ממקרי סרטן הריאות במשך 40 שנים, וכ-18% ממקרי סרטן הריאות באוסטרליה ב-10 השנים הבאות.

נמצא כי מבין שלושת הגורמים ההתנהגותיים שנבדקו, לעישון ההשפעה החזקה ביותר על הסיכון לחלות בסרטן ריאות – 78% מהמקרים שאותרו בקרב המשתתפים נגרמו עקב עישון בעבר או בהווה.

צריכת פירות: צריכת 2 פירות ביום או יותר, בהתאם להמלצות האוסטרליות לשמירה על אורח חיים בריא, הפחיתה את הסיכון לחלות בסרטן ריאות ב-13%, לעומת אנשים שצרכו פחות מ-2 פירות ליום.

פעילות גופנית: התמדה בפעילות גופנית בהתאם להמלצות הפחיתה את הסיכון לחלות ב-18%, לעומת משתתפים שהמעיטו בביצוע פעילות גופנית. שילוב של צריכה מרובה של פירות, ביצוע פעילות גופנית והפחתת עישון יכול למנוע עד 63% ממקרי סרטן הריאות לאורך 40 שנים וכ-31% ממקרי סרטן הריאות לאורך עשור. הגורם המניעתי של שינויי אורח חיים אלו, משמעותי במיוחד בקרב אנשים עם מספר גורמי סיכון לחלות.

לסיכום, החוקרים מציינים כי עישון הוא הגורם המוביל לתחלואה עתידית בסרטן ריאות ויש לנקוט אמצעי מניעה וקידום בריאות לטובת הפסקת העישון והגברת הצריכה של פירות ועיסוק בפעילות גופנית, על מנת להקטין את התחלואה בסרטן ריאות.

המחקר פורסם בכתב העת המדעי International Journal of Epidemiology בגיליון יולי 2018 ותורגם על ידי מרכז המידע של האגודה למלחמה בסרטן. לתקציר המחקר באנגלית לחצו כאן.
 
גמילה מעישון והסיכון לחלות בסרטן הריאות

מחקר ארוך טווח שנערך במספר מרכזים רפואיים בארצות הברית בדק מה הסיכון לחלות בסרטן הריאות בחלוף 25 שנים או יותר מהגמילה מעישון. החוקרים ניתחו נתונים של 3,905 משתתפים ממחקר שנערך בשנים 1958-1954 ושל 5,002 משתתפים נוספים ממחקר המשך שנערך בשנים 1975-1971. בוצע מעקב אחר המשתתפים לאורך מספר עשורים, עד שנת 2013. כל המשתתפים מסרו מידע לגבי הרגלי העישון, גיל תחילת העישון והפסקת העישון. בעת איסוף הנתונים המשתתפים לא היו חולים בסרטן הריאות. החוקרים השוו בין מעשנים, מעשנים לשעבר ומשתתפים שלא עישנו מעולם, ובין הסיכון לחלות בסרטן הריאות.

תוצאות: לאחר מעקב ממוצע של כ-29 שנים אחרי שתי קבוצות המחקר, 284 אנשים חלו בסרטן הריאות. 89.5% מהאנשים שעישנו בתחילת המחקר נגמלו במהלך השנים ולא חזרו לעשן. מהמחקר עולה כי בקרב מעשנים 'כבדים' בעבר (לפחות 21 שנים מצטברות של עישון חפיסת סיגריות ליום), הסיכון לחלות בסרטן הריאות תוך 5 שנים או פחות מרגע הגמילה, היה גבוה פי 12 לעומת אנשים שלא עישנו מעולם. לעומת זאת, בחלוף למעלה מ-25 שנות גמילה, הסיכון של מעשני עבר כבדים לחלות בסרטן הריאות הופחת משמעותית ועמד על פי 3.85 לעומת משתתפים שלא עישנו מעולם. מעשנים כבדים שנגמלו היו בסיכון נמוך ב-39% לחלות בסרטן הריאות לאחר חמש שנות גמילה, ביחס למעשנים בהווה. בקרב כל המעשנים הכבדים לשעבר, 40.8% ממקרי סרטן הריאות התרחשו 15 שנים לאחר הפסקת העישון.

מסקנות: הסיכון לחלות בסרטן הריאות הולך וקטן ככל שחולפות שנים רבות יותר ללא עישון, ונראית ירידה משמעותית בסיכון של מעשנים כבדים לשעבר לחלות כבר תוך חמש שנים מרגע הגמילה, לעומת מעשנים בהווה. עם זאת, הסיכון של מעשנים לשעבר לחלות גדול פי 3 לעומת אנשים שלא עישנו מעולם גם לאחר 25 שנות הפסקה  של העישון. 4 מתוך 10 מקרי סרטן הריאות התרחשו בקרב מעשנים לשעבר במהלך 15 השנים שלאחר הגמילה.

המחקר פורסם בכתב העת המדעי Journal of the National Cancer Institute בגיליון מאי 2018 ותורגם על ידי מרכז המידע של האגודה למלחמה בסרטן. לתקציר המחקר באנגלית לחצו כאן.
 
המדריך לגמילה עצמית מעישון של האגודה למלחמה בסרטן

האגודה הפיקה מדריך ייעודי המסייע להיגמל לבד מעישון. במדריך ניתן למצוא דרכים וכלים לבניית תוכנית לגמילה עצמית מעישון, וישנה התייחסות מפורטת לשלבים של תהליך הגמילה הכוללים הגברת מוטיבציה, פיתוח מודעות, פיתוח שליטה, הפסקת עישון ושימור. המדריך כולל הנחיות להכנה חברתית לקראת הגמילה: "ספר לכל בני משפחתך ומכריך על כוונתך להפסיק לעשן. בקש מהם באופן מפורש לתמוך בך ולעודד אותך, לגלות הבנה אם תהיה עצבני יותר בימים הקרובים. בקש מהם לא להציע לך סיגריה, ולסייע לך לא לקנות או להצית סיגריות ברגעי משבר, אם יהיו. בחר אדם קרוב, ובקש ממנו לסייע וללוות אותך בתהליך. בקש ממנו להיות זמין עבורך ברגעי חשק לסיגריה, ולעזור לך לעבור אותם מבלי לעשן. פרסם סטטוס בפייסבוק או העלה תמונת פרידה מהסיגריה לאינסטגרם, או צייץ בטוויטר על כוונתך להפסיק לעשן. ככל שתספר ליותר וליותר אנשים על התהליך - כך מחויבותך להפסקת העישון תגדל". לחצו כאן לקריאת  המדריך לגמילה עצמית מעישון הוא התקשרו וקבלו עותק בדואר ללא תשלום בפניה לטלמידע של האגודה למלחמה בסרטן המאויש 24 שעות ביממה שמספרו 1-800-599-995.
 
האגודה למלחמה בסרטן מזמינה נשים וגברים המתמודדים עם סרטן הריאות להתקשר למוקד הטלמידע® של האגודה למלחמה בסרטן המאויש 24 שעות ביממה, למענה על שאלות ולקבלת חוברות הסברה ללא תשלום, כמו גם מידע על הטיפולים השונים למחלה, שירותי התמיכה, מידע על מחקרים קליניים בתחום ועוד, בשיחת חינם לטלפון שמספרו 1-800-599-995.
 
האגודה למלחמה בסרטן מפעילה פורום סרטן ריאות, המנוהל בהתנדבות על ידי ד"ר מיה גוטפריד, מנהלת המכון האונקולוגי במרכז הרפואי מאיר בפר סבא. לכניסה לפורום סרטן ריאות ולפורומים נוספים באתר האגודה לחצו כאן.
 
האגודה למלחמה בסרטן הינה ארגון ללא כוונות רווח וכל שירותיה ניתנים לחולים ולבריאים ללא תשלום. כל זאת הודות לתרומות הציבור בלבד, וכעיקרון ללא כל מימון מתקציב ממשלתי כלשהו, כדי שתוכל לפעול על בסיס שיקולים מקצועיים. האגודה פועלת בכל החזיתות, לקידום המחקר, דרכי המניעה, שיפור דרכי הטיפול והשיקום של החולים והמחלימים. הפרויקטים בהם משקיעה האגודה למלחמה בסרטן את תרומות הציבור נקבעים על ידי ועדות מקצועיות שחברים בהן בהתנדבות נציגים ממיטב אנשי הרפואה והמחקר ברחבי הארץ, והם נבחנים בקפידה, לאחר שיקול דעת מקצועי וענייני ברמה הלאומית. באגודה למלחמה בסרטן פעילים בקהילה המקומית כ-3,500 מתנדבים הפרוסים בכ-70 סניפים בכל רחבי הארץ, השותפים לקידום המאבק בסרטן באזור מגוריהם. לקריאת מידע מעודכן על מחלות הסרטן, היכנסו לאתר האגודה: www.cancer.org.il

לתרומות התקשרו לטלפון: 1-800-35-46-46
או לחצו כאן לטופס המאובטח: 
https://www.cancer.org.il/donations
.


 
 


 

האינדקס המרכזי
18,918 בעלי עסקים ונותני שירות

1
 
אבחון וטיפול אלטרנטיבי 843
   
אביזרי חבישה 12
   
אביזרי שיקום 36
   
אוסטיאופתיה 33
   
אופטומטריסטים 634
   
אופטיקאים 529
   
אחיות פרטיות 145
   
אירידיולוגיה 20
   
אמבולנס פרטי 142
   
ארומתרפיה 23
   
ביופידבק 17
   
בית לחיים 4
   
בית אבות דיור מוגן 502
   
בתי הבראה והחלמה 13
   
בתי חולים 81
   
בתי חולים לבריאות הנפש 21
   
בי"ח סיעודיים וגריאטריים 99
   
בתי טבע 158
   
בתי מרקחת 819
   
גוף ונפש 422
   
דיאטנים 537
   
הומאופתיה 280
   
הידרותרפיה 51
   
הילינג 265
   
היפנוזה 18
   
הסעות נכים 27
   
השמת עובדים זרים 65
   
ויטמינים 10
   
חיתולים למבוגרים 66
   
טווינא 23
   
טיפול אלטרנטיבי בילדים 44
   
טיפול באמצעות בעלי חיים 43
   
טיפול בעזרת יצירה והבעה 384
   
טיפול בהפרעות זיכרון 7
   
טיפול בהפרעות שינה 16
   
טיפול באמצעות ציורי ילדים 2
   
יועצי תזונה 70
   
כירופרקטיקה 109
   
כירורגיה של היד 28
   
מגנטותרפיה 7
   
מדיטציות 48
   
מוצרים אורטופדיים 295
   
מוקדי עזרה ראשונה 103
   
מכונים רפואיים 526
   
מכשירי שמיעה ואביזרים 194
   
מנגנוני נכים לרכב 16
   
מרחצאות ומעיינות מרפא 6
   
נטורופתיה 235
   
נעליים אורטופדיות 84
   
עורכי דין ביטוח 1044
   
עורכי דין ביטוח לאומי 1217
   
עורכי דין דיני נזיקין 4182
   
עורכי דין רשלנות רפואית 462
   
פודיאטרים 33
   
פיזיותרפיה 381
   
פיזיותרפיה התפתחותית 16
   
פילאטיס 167
   
פלדנקרייז 139
   
פסיכוגריאטריה 2
   
פסיכולוגיה התפתחותית 31
   
פסיכולוגיה שיקומית 39
   
פסיכותרפיה 632
   
פרחי באך 41
   
ציוד ואביזרים לנכים 49
   
קינסיולוגיה 25
   
קלינאי תקשורת 260
   
רולפינג 8
   
רכב חשמלי וקלנועיות 46
   
רכיבה טיפולית 38
   
רפואה סינית 403
   
רפלקסולוגיה 433
   
שיאצו 180
   
שיטת אלבאום 17
   
שיטת אלכסנדר 79
   
שיטת פאולה 31
   
שיקום נכים ונפגעים 165
   
שירותי סיעוד 556
   
תזונה ודיאטות טבעיות 98
   
תרפיה במוסיקה 29
   


אבחון וטיפול אלטרנטיבי אביזרי חבישה אביזרי שיקום אוסטיאופתיה אופטומטריסטים
אופטיקאים אחיות פרטיות אירידיולוגיה אמבולנס פרטי ארומתרפיה
ביופידבק בית לחיים בית אבות, דיור מוגן בתי הבראה והחלמה בתי חולים
בתי חולים לבריאות הנפש בי"ח סיעודיים וגריאטריים בתי טבע בתי מרקחת גוף ונפש
דיאטנים הומאופתיה הידרותרפיה הילינג היפנוזה
הסעות נכים השמת עובדים זרים ויטמינים חיתולים למבוגרים טווינא
טיפול אלטרנטיבי בילדים טיפול באמצעות בע"ח טיפול ע"י יצירה והבעה טיפול בהפרעות זיכרון טיפול בהפרעות שינה
טיפול ע"י ציורי ילדים יועצי תזונה כירופרקטיקה כירורגיה של היד מגנטותרפיה
מדיטציות מוצרים אורטופדיים מוקדי עזרה ראשונה מכונים רפואיים מכשירי שמיעה ואביזרים
מנגנוני נכים לרכב מרחצאות ומעיינות מרפא נטורופתיה נעליים אורטופדיות עורכי דין - ביטוח
עורכי דין - ביטוח לאומי עורכי דין - דיני נזיקין עורכי דין - רשלנות רפואית פודיאטרים פיזיותרפיה
פיזיותרפיה התפתחותית פילאטיס פלדנקרייז פסיכוגריאטריה פסיכולוגיה התפתחותית
פסיכולוגיה שיקומית פסיכותרפיה פרחי באך ציוד ואביזרים לנכים קינסיולוגיה
קלינאי תקשורת רולפינג רכב חשמלי רכיבה טיפולית רפואה סינית
רפלקסולוגיה שיאצו שיטת אלבאום שיטת אלכסנדר שיטת פאולה
שיקום נכים ונפגעים שירותי סיעוד תזונה ודיאטות טבעיות תרפיה במוסיקה  
 
 
כל הדרכים שלכם ליצירת קשר:

                     
חזרה לדף הבית    תנאי שימוש   מדיניות פרטיות   חוק הספאם   אתיקה מקצועית   חוק זכויות יוצרים
                     
פקס: 153-54-7126459   דוא"ל: adigo.adigolan@gmail.com   כתובת: בן חור 14 באר שבע   הצהרת נגישות   רישום ניוזלטר   אודות ADIGO

מדיניות שימוש ב-cookies וכלים אחרים

על מנת לאפשר לנו לפעול ולהפעיל את האתר באופן מיטבי וכן לשפר את חווייתכם מהשימוש בו, אנו עשויים להשתמש בכלי מסוג "עוגיות" (Cookies), כמו גם ב"כלים אחרים" | יחד עם זאת, על מנת שנוכל לעשות זאת, אנו נדרשים לאישורכם והסכמתכם | היה ואם אין רצונכם להתיר לנו להשתמש בכלים אלו, הנכם נדרשים להפסיק באופן מיידי שהייתכם-שימושכם באתר | האמור ד-לעיל' מהווה תמצית "מדיניות השימוש" באתר | את הנסח המלא והמחייב ניתן למצוא בקטגוריה "מדיניות פרטיות".

בכל שאלה ניתן לפנות אלי באמצעות צור הקשר שבאתר   |   מדיניות פרטיות 


© כל הזכויות שמורות ל: "עדיגו"- עדי גולן ADIGO-ADI GOLAN