תחזית מזג האוויר 23-10-2020: אתר החרמון 16.5 פסגות הגולן 21.5 הרי הגליל 23.1 הרי המרכז 21.8 הרי ירושלים 23 החוף המרכזי 23.8 צפון הנגב 19.5 ים המלח 27.8 אילת 26.3 
    ללא הגבלה - אתר החדשות המרכזי לנכויות ומוגבלויות  
1
 בארץ ובעולם     בריאות ונפש    |    התנדבות-קהילה   |    חוק ומשפט     |   ספורט נכים-פאראלימפי   |    רפואה משלימה    |   תזונה נכונה    |   חיפוש
1
האגודה למלחמה בסרטן מכריזה על יום המודעות הבינלאומי למאבק בסרטן הערמונית 2019

סרטן הערמונית הוא הסרטן השכיח ביותר בגברים בישראל. 2,040 גברים ישראלים אובחנו  עם סרטן הערמונית וכ-410 נפטרו מהמחלה. כיום חיים בישראל 30,278 גברים שאובחנו מאז 1990, מהם 10,057 גברים שאובחנו בחמש השנים האחרונות. שיעור ההישרדות מהמחלה עומד על 97% ♦ מחקר חדש של אוניברסיטת הארוורד קבע כי שומן בטני מעלה ב-31% את הסיכון לחלות בסרטן ערמונית מתקדם ♦ האגודה למלחמה בסרטן מפרסמת המלצות לגברים להפחתת הסיכון לחלות בסרטן הערמונית. ישראל נמצאת במקום ה-36 בעולם בתחלואה ובמקום ה-90 בתמותה


מערכת, 08/09/2019, צילום: באדיבות האגודה למלחמה בסרטן


 

מדי שנה מצוין בישראל ובעולם ב-15 בספטמבר, יום המודעות הבינלאומי למאבק בסרטן הערמונית, ביוזמת האגודה למלחמה בסרטן. לקראת יום זה, מפרסמת האגודה בשיתוף משרד הבריאות, את הנתונים המעודכנים, מהם עולה כי סרטן הערמונית הוא הסרטן השכיח ביותר בגברים בישראל.

לקראת יום המודעות, תערוך האגודה למלחמה בסרטן, ב-11/09/2019 כנס ארצי ללא תשלום בהשתתפות מאות חולי סרטן הערמונית ובנות זוגם. במקביל, יוצאת האגודה למלחמה בסרטן בהמלצות מעודכנות לציבור הגברים המאוגדות בחוברת המופצת ללא תשלום.

מירי זיו, סגנית יו"ר האגודה למלחמה בסרטן מסרה כי: "על פי ארגוני בריאות מובילים, בהם כוח המשימה האמריקני לרפואה מונעת, ההמלצה לגברים עד גיל 70 (הנמצאים בסיכון גבוה, בעלי סיפור משפחתי של אב, אח או בן שחלו בסרטן הערמונית), היא לשקול יחד עם הרופא את היתרונות והחסרונות שבביצוע בדיקות האבחון לסרטןהערמונית. במקרה שהתגלה סרטן, חשוב להחליט ביחד עם הרופא באיזו גישה כדאי לנקוט, החל מטיפול רפואי מיידי, דרך מעקב אקטיבי, ואף לשקול לקבל חוות דעת נוספת בהתאם לסוג הטיפול הרלוונטי וההחלטה של סוג הטיפול המועדף על החולה. על פי הנתונים החדשים, שיעורי ההיארעות, כלומר שיעור המאובחנים החדשים, הינו גבוה יחסית, מאידך, שיעורי התמותה הנמוכים –הם עדות לטיפול המיטבי הניתן בישראל."

פרופ' ליטל קינן בוקר, מנהלת המרכז לבקרת מחלות במשרד הבריאות הוסיפה כי: "סרטן הערמונית הוא הסרטן השכיח ביותר בגברים בישראל, הראשון בשכיחות ובקרב יהודים (17.0% מכלל המקרים החדשים), השלישי בשכיחותו, אחרי סרטן הריאה וסרטן המעי הגס והחלחולת, בגברים ערבים (9.1% מכלל המקרים החדשים). סרטן הערמונית הוא הרביעי בשכיחותו כגורם לתמותה מסרטן בקרב גברים בישראל (7.4%), אחרי סרטן הריאה, סרטן המעי הגס והחלחולת וסרטן הלבלב. בקרב גברים יהודים היה סרטן הערמונית הרביעי בשכיחותו כגורם תמותה (7.7% מכלל התמותה מסרטן) אחרי סרטן הריאה, סרטן המעי הגס והחלחולת וסרטן הלבלב, גם בקרב גברים ערבים היה סרטן הערמונית הרביעי בשכיחותו (5.6% מכלל התמותה מסרטן) אחרי סרטן הריאה, סרטן המעי הגס והחלחולת וסרטן כיס השתן."

הנתונים המעודכנים ביותר, נכון לספטמבר 2019:

הנתונים מתייחסים לשנת האבחנה הראשונה. בשל מורכבות האיסוף, המידע החדש ביותר ברישום הלאומי לסרטן, מתייחס לשנת 2016, אך הוא המעודכן ביותר הניתן להשגה, היום.

· סרטן הערמונית הוא הסרטן השכיח ביותר בגברים בישראל. בשנת 2016 חלו 2,040 גברים בסרטן חודרני של הערמונית.
· כיום חיים בישראל 30,278 גברים שאובחנו עם סרטן חודרני של הערמונית מאז 1990, מהם 10,057  גברים שאובחנו בחמש השנים האחרונות (2012-2016).
· סרטן הערמונית הוא הרביעי בשכיחותו בישראל מבחינת תמותה מסרטן. בשנת 2016 נפטרו מהמחלה 410 גברים. עיקר התמותה ביהודים וערבים (אך לא ב"אחרים") נצפתה בבני 75+, ושיעורי התמותה הגבוהים ביותר היו בקבוצת הגיל של 75 ומעלה, בכל קבוצות האוכלוסייה.
· הסיכון לסרטן הערמונית גבוה יותר בגברים יהודים ובגברים "אחרים" בהשוואה לגברים ערבים, ועולה עם הגיל (פחות מ-1% מהחולים מאובחן מתחת לגיל 50). עיקר התחלואה בכל קבוצות האוכלוסייה היא בבני 65 ומעלה.
· מגמות ההיארעות (מספר המקרים החדשים) בשנים 1996-2016 מצביעות על עלייה מובהקת עד אמצע שנות ה-2000, בכל קבוצות האוכלוסייה (יהודים, ערבים, "אחרים"), ולאחר מכן ירידה מובהקת. השיעורים בגברים "אחרים" היו הגבוהים ביותר ואלה של גברים ערבים היו הנמוכים ביותר במשך כל התקופה. מגמות אלה תואמות לזמינותה של בדיקת ה-PSA בישראל, החל מתחילת שנות ה-90'. ב-2002 פורסמו הנחיות חדשות, שלא להמליץ על בדיקה זו לגברים בני 75 ומעלה, וב-2008 עודכנו ההמלצות והורו על הימנעות משימוש בבדיקה זו בסריקה יזומה, אלא ביצוע בדיקה רק לאחר שמיעת היתרונות והחסרונות של ביצוען. הירידה הנצפית בהיארעות המחלה בגברים בישראל בשנים האחרונות משקפת ככל הנראה גם שינויים אלה.
· שיעור ההישרדות היחסי מהמחלה לחמש שנים גבוה מאוד ביהודים שאובחנו בין השנים 2007-2011 ועומד על 97%. בגברים ערבים שאובחנו באותה התקופה, שיעור ההישרדות היחסי לחמש שנים הוא 86%. ביהודים, שיעורים אלה גבוהים בהשוואה לשיעורים המקבילים בקרב מי שאובחנו בשנים 2001-2006 ו-1996-2000 (94% ו-87%, בהתאמה). אולם, בערבים השיעורים יציבים לאורך השנים. ייתכן כי הבדלים אלה משקפים, בין היתר, שיעור גבוה יותר של אבחון-יתר (over-diagnosis) ביהודים בהשוואה לערבים.
· מגמות התמותה מסרטן הערמונית בשנים 1996-2016 הצביעו על ירידה מובהקת בגברים יהודים וערבים במשך כל התקופה. בגברים "אחרים" נצפתה, לעומת זאת, עלייה מובהקת במשך כל התקופה,אך מדובר ב -3.28%.
 
השוואה בינלאומית

- על פי נתוני ארגון הבריאות העולמי (Globocan 2018), סרטן הערמונית הוא הסרטן השני בשכיחותו בגברים בעולם מבחינת היארעות (1,276,106 מקרים חדשים בשנת 2018), אחרי סרטן הריאה, והחמישי בשכיחותו בעולם כגורם תמותה (358,989 מקרי פטירה בשנת 2018), אחרי סרטן הריאה, סרטן הכבד, סרטן הקיבה וסרטן המעי הגס והחלחולת.
- בהשוואה למדינות עם שיעורי ההיארעות (מספר המקרים החדשים) הגבוהים בעולם של סרטן הערמונית, ישראל נמצאת במקום ה-36 בתחלואה (שיעור היארעות מתוקנן לגיל ל-100,000 של 244.6). במקומות הראשונים נמצאות אוסטרליה (579.9 ל-100,000), ניו זילנד (526.0 ל-100,000) ואירלנד (430.8 ל-100,000).
- בהשוואה למדינות עם שיעורי התמותה הגבוהים בעולם מסרטן הערמונית, ישראל נמצאת במקום ה-90 בתמותה(שיעור תמותה מתוקנן לגיל ל-100,000 של 104.7) יחד עם בנין. במקומות הראשונים נמצאות מונגוליה (221.6 ל-100,000), הונגריה (203.2 ל-100,000) ומולדובה (191.8 ל-100,000).
- כלומר, ישראל נמצאת גבוה יחסית מבחינת שיעור המאובחנים לשנה, אך במקום נמוך יחסית מבחינת שיעורי התמותה. כלומר שיעורי הריפוי גבוהים מאוד.

לדוח המלא של הרישום הלאומי לסרטן לחצו כאן.

תפקוד מיני למרות סרטן הערמונית –כנס ארצי לחולים ובנות זוגם

לקראת יום המודעות הבינלאומי למאבק בסרטן הערמונית, תערוך האגודה למלחמה בסרטן כנס ארצי ללא תשלום בהשתתפות מאות חולי סרטן הערמונית ובנות זוגם. הכנס יתקיים ביום רביעי ה-11 בספטמבר 2019 במטה הארצי של האגודה למלחמה בסרטן ויכלול הרצאות של מיטב המומחים, אודות עדכונים וחידושים וכן במהלכו, בנוסף להרצאות על דרכי הטיפול, תוקדש הרצאה על תפקוד מיני תוך כדי התמודדות עם המחלה. הכנס יערך באדיבות חברת Astellas וחברת Janssen.

שירות חברתי - מתנדב לחולה סרטן הערמונית

האגודה למלחמה בסרטן מפעילה שירות חברתי, המקשר חולה חדש בסרטן הערמונית עם מתנדב שהתמודד בעבר או מתמודד היום עם סרטן הערמונית. הקישור נעשה בהתאמה ככל האפשר בין המתנדב לחולה על פי הגיל, שפת החולה, סוג הטיפול, מקום המגורים ומאפיינים נוספים, ליצירת שפה משותפת וסיוע הדדי, בתמיכה מקצועית של האגודה למלחמה בסרטן. למידע ולהצטרפות ללא תשלום ניתן לפנות למחלקת שיקום ורווחה של האגודה בטלפון 03-5721678, או בדוא"ל: shikum@cancer.org.il

קבוצת תמיכה לחולי סרטן הערמונית

האגודה למלחמה בסרטן מפעילה ללא תשלום במקומות שונים בארץ,קבוצות תמיכה לחולי סרטן הערמונית. כל קבוצה, מתכנסת פעםבשבועיים, בהנחיה של פסיכולוג קליני בכיר באחד ממרכזי התמיכה 'חזקים ביחד'של האגודה למלחמה בסרטן,המשמשים בית בקהילה לחולים, למחלימים ולבני משפחותיהם. למידע והרשמה יש להיכנס לאתר האגודה למלחמה בסרטן בקישור הבא. ניתן גם לפנות טלפונית 03-5721678.

פורום סרטן הערמונית

האגודה למלחמה בסרטן מפעילה באתר האגודה, פורום בנושא סרטן הערמונית, המנוהל בהתנדבות על ידי פרופ' אבישי סלע, חבר ועדת העדכון בנושא אורולוגיה אונקולוגית של האגודה למלחמה בסרטן ומנהל המכון האונקולוגי במרכז הרפואי שמיר אסף הרופא. הפורום מאפשר לבריאים, חולים ומחלימים להתייעץ בנושאים שונים הקשורים באופן ישיר או עקיף למאבק בסרטן הערמונית.

סלבריטאים עם סרטן הערמונית

סלבריטאים בעולם חשפו בעשורים האחרונים באומץ רב את סיפור ההתמודדות שלהם עם סרטן הערמונית. ביניהם השחקן רוברט דה נירו, הגנרל האמריקאי קולין פאול, המועמד לשעבר לנשיאות ארה"ב בוב דול, ראש עיריית ניו יורק לשעבר רודולף ג'וליאני, השחקן בן סטילר, איל ההון, וורן באפט, מזכיר המדינה האמריקאי לשעבר, ג'ון קרי, השחקן ריאן אוניל, השחקן הבריטי סטיבן פריי וכן השחקן הבריטי המוערך איאן מקליין, הידוע כגנדאלף מטרילוגיית הסרטים, שר הטבעות.מסקר דעת קהל שערכה בעבר האגודה למלחמה בסרטן, עלה כי 81% מהציבור חושבים שמפורסמים החושפים בתקשורת את מחלתם, מעניקים כוח לחולי הסרטן האחרים. האגודה למלחמה בסרטן מעריכה את גילוי הלב ומעודדת סלבריטאים שחלו לספר על מחלתם ובכך להעצים חולים המתמודדים עם מחלתם.

המלצות האגודה למלחמה בסרטן להפחתת הסיכון לחלות בסרטן הערמונית

מחקרים מוכיחים כי אימוץ אורח חיים בריא יכול לעזור בהפחתת הסיכון לחלות בסוגי סרטן שונים, בהם סרטן הערמונית.האגודה למלחמה בסרטן ממליצה לציבור הגברים להפחית את הסיכון לחלות בסרטן הערמונית בדרכים הבאות:

• לאמץ תזונה מאוזנת: מומלץ להרבות באכילת ירקות ופירות ומזונות עשירים בסיבים, להימנע מאכילת מזונות עתירי קלוריות עשירים בסוכר ובשומן.להמעיט באכילת מזון מעובד, מעושן, מטוגן, מלוח ומשומר. להפחית אכילת בשר אדום ולהעדיף שתיית מים ולא משקאות ממותקים.
• לשקול צריכה קבועה של עגבניות: ישנן עדויות מדעיות לפיהן צריכה גבוהה וקבועה של עגבניות, טריות או מבושלות למשל כרוטב כשקשוקה וכדומה, יכולה לעזור בהפחתת הסיכון לסרטן הערמונית. על כן מומלץ לשקול צריכה קבועה של עגבניות כחלק מהתפריט היומי.
• להקפיד על משקל גוף תקיןולהימנע מהשמנה: מומלץ לשמור על מדד מסת גוף של BMI תקין בין 18.5 ל 24.9.
• לבצע פעילות גופנית קבועה: מומלץ לבצע מדי יום, במשך כ-30 דקות לפחות, פעילות גופנית נמרצת להעלאת הדופק, כגון: הליכה מהירה, ריצה, רכיבה על אופניים, שחייה וכדומה.
• להימנע לחלוטין מעישון: הימנעות מעישון סיגריות בפרט וכל מוצרי הטבק והניקוטין בכלל, כולל נרגילה וסיגריה אלקטרונית, יכולה להפחית את הסיכון לתחלואה. על פי מחקרים מדעיים, לא קיימת רמת עישון בטוחה, ואין די בהפחתת מספר הסיגריות על מנת להפחית באופן משמעותי את הסיכון,ועל מעשנים להיגמל לחלוטין על מנת להימנע מהסיכונים של העישון. מומלץ להימנע גם מעישון פסיבי ומעישון מיד שלישית הכולל חשיפה לחלקיקים רעילים ומסרטנים הנצמדים לבגדים, לשיער, לשטיחים.

המלצות האגודה למלחמה בסרטן לתופעות המחייבות בדיקה רפואית

כאמור,הנחיות משרד הבריאות והאגודה למלחמה בסרטן לגילוי מוקדם של מחלות הסרטן אינן כוללות המלצה לסריקה יזומה גורפת.יחד עם זאת,מומחי האגודה למלחמה בסרטן ממליצים לשים לב לתופעות המחייבות בדיקה רפואית. התופעה העיקרית, מתבטאת בקשיים בהטלת שתן. בנוסף, ייתכן שיופיע אחד או יותר מהסימנים הבאים:

• קושי להתחיל בהטלת השתן.
• זרם שתן חלש.
• מתן השתן אורך זמן רב יותר, או שהוא נפסק ומתחיל מחדש, לסירוגין.
• טפטוף לאחר סיום מתן השתן.
• צורך להטיל שתן לעיתים תכופות במשך היממה, למרות שהכמות הכוללת קטנה.
• צורך להטיל שתן במשך הלילה, דבר שלא היה בעבר.
• צורך דחוף בהטלת השתן בכל עת שהיא, כמעט ללא יכולת להתאפק.
• תחושה כאילו מתן השתן לא הסתיים, למרות ששתן נוסף אינו יוצא.
• כאב או צריבה בעת מתן השתן.
• דם בשתן.
• דם בנוזל הזרע.
• ירידה בתפקוד המיני.

אם מופיעות תופעות כמו אלו שהוזכרו, מומחי האגודה למלחמה בסרטן ממליצים לפנות לרופא, רצוי לאורולוג, לבירור. במרבית המקרים אין מדובר בסרטן, אך אבחון נכון ובזמן יאפשר מתן טיפול מתאים.

מחקר חדש בדק את הקשר בין פיזור השומן בגוף ובין הסיכון לסרטן ערמונית מתקדם

השמנת יתר ידועה זה מכבר כגורם סיכון לסרטן ערמונית. כעת, מחקר חדש בדק את הקשר בין מצבורי שומן בגוף, לסיכון לסרטן ערמונית בקרב גברים מבוגרים.חוקרים מאוניברסיטת הארוורד ואוניברסיטאות נוספות בארצות הברית ובאיסלנד, בחנו את נתונים של 1,832 גברים בני 76.3 בממוצע, שגויסו למחקר בריאותי רחב היקף באיסלנד בין השנים 2006-2002. בתחילת המחקר התבקשו המשתתפים לענות על שאלון רפואי ונבדקו נתוני משקל, גובה, היקף מותניים ומדד מסת השומן בגוף (BMI (Body Mass Index, משקל חלקי גובה בריבוע, כשהטווח התקין הוא 25-18). כמו כן, המשתתפים עברו בדיקתCT  שהדגימה את פיזור מצבורי השומן באזור הבטן (שומן תוך-בטני ושומן תת-עורי).במהלך תקופת המעקב, שנמשכה עד דצמבר 2015, נרשמו 172 מקרי סרטן ערמונית בקרב המשתתפים, לרבות31 מקרי תמותה מהמחלה.

ממצאי המחקר מדגימים בין היתר כי מצבורי שומן בטני מעלים ב-31% את הסיכון לחלות בסרטן ערמונית מתקדם (סרטן שכבר התפשט מן הערמונית לאיברים נוספים בגוף). עוד נמצא שהקשר בין שומן בטני ובין סיכון לסרטן ערמונית מתקדם, חזק יותר דווקא בגברים בעלי BMI נמוך מ-27 - כלומר, גם גברים שלא נחשבים לבעלי עודף משקל רב לפי מדד ה-BMI, אך סבלו ממצבורי שומן באזור הבטן, היו בסיכון מוגבר לסרטן ערמונית מתקדם.

עם זאת, גם בעליBMI  גבוה או היקף מותניים גבוה, היו בסיכון מוגבר לסרטן ערמונית מתקדם, כאשר הסיכון לגברים בעלי מדדBMI  גבוה מ-30 (בעלי השמנת יתר) היה פי 2.5 לחלות בסרטן ערמונית מתקדם לעומת בעלי מדד BMI תקין. כל עלייה של 5 יחידות BMI העלתה בכ-50% את הסיכון לסרטן ערמונית מתקדם . כמו כן, כל עלייה של כ-10 ס"מ בהיקף המותניים העלתה בכ-40% את הסיכון לסוג סרטן זה.

החוקרים מציינים כי פיזורו הייחודי של השומן בגוף עשוי להוות גורם חשוב בניבוי מהלך המחלה וסיכויי ההחלמה ממנה.  במבוגרים, השומן נוטה להיאגר דווקא באזור הבטן, וסוג שומן זה קשור לעמידות לאינסולין וציטוקינים מחוללי דלקת - גורמים היכולים להשפיע על מהלך ההתקדמות של סרטן הערמונית. 

לסיכום, מהמחקר עולה כי קיים קשר בין מצבורי שומן בטני, בשילוב עם מדדיBMI והיקף מותניים,ובין סיכוןלחלותבסרטן ערמוניתמתקדם.שימתלבלגורמיםאלועשויהלסייעבאיתורגבריםבסיכון מוגבר לחלות בסרטן ערמוניתמתקדם.המחקר פורסם בכתב העת המדעיCANCER  בגיליון אוגוסט 2019 והוצג על ידי מרכז המידע של האגודה למלחמה בסרטן לרגל יום המודעות הבינלאומי למאבק בסרטן הערמונית 2019. לעיון בתקציר המחקר המקורי לחצו על הקישור הבא.
 
בדיקות גנטיות לגילוי מוקדם של סרטן הערמונית

בשנים האחרונות פותחו מספר בדיקות דם ושתן המבוססות על שינויים גנטיים אופייניים לסרטן הערמונית. שימוש בהן עשוי להצביע על סיכויים מוגברים למציאת סרטן ערמונית, וחלקן אף יכולות לנבא מציאת סרטן בעל מאפיינים אגרסיביים יותר, אשר יצריך טיפול. בדיקות אלו משתמשות בפרופילים של שינויים גנטיים שונים ונמצאות למעשה בתהליך של פיתוח ולמידה. כיום, הבדיקות אינן כלולות בקווים מנחים כלשהם כבדיקות חובה, ומקומן הסופי בבירור הסיכון לחלות בסרטן הערמונית איננו ברור ומקובלחלקן ממומנות על ידי הביטוחים המשלימים.

האגודה למלחמה בסרטן מזמינה את הגברים ובנות זוגם להתקשר למוקד הטלמידע של האגודה למלחמה בסרטן המאויש 24 שעות ביממה למענה על שאלות ולקבלת חוברות הסברה, כמו גם מידע על הטיפולים השונים, שירותי התמיכה לגברים המתמודדים עם סרטן הערמונית, מידע על מחקרים קליניים בתחום סרטן הערמונית ועוד לטלפון שמספרו 1800-599-995.לקריאת מידע אמין ומעודכן היכנסו לאתר האגודה בכתובת הבאה: www.cancer.org.il

האגודה למלחמה בסרטן הינה ארגון ללא כוונות רווח וכל שירותיה ניתנים לחולים ולבריאים ללא תשלום. כל זאת הודות לתרומות הציבור בלבד, וכעיקרון ללא כל מימון מתקציב ממשלתי כלשהו, כדי שתוכל לפעול על בסיס שיקולים מקצועיים. האגודה פועלת בכל החזיתות, לקידום המחקר, דרכי המניעה, האיבחון המוקדם וכן שיפור דרכי הטיפול והשיקום של החולים והמחלימים. הפרויקטים בהם משקיעה האגודה למלחמה בסרטן את תרומות הציבור נקבעים על ידי ועדות מקצועיות שחברים בהן בהתנדבות נציגים ממיטב אנשי הרפואה והמחקר ברחבי הארץ, והם נבחנים בקפידה, לאחר שיקול דעת מקצועי וענייני ברמה הלאומית. באגודה למלחמה בסרטן פעילים בקהילה המקומית כ-3,500 מתנדבים הפרוסים בכ-70 סניפים בכל רחבי הארץ, השותפים לקידום המאבק בסרטן באזור מגוריהם. לתרומות התקשרו לטלפון שמספרו: 1-800-35-46-46 או לחצו כאן לטופס המאובטח: https://www.cancer.org.il/donations
.
 

 
 


 
1
    גולשים באתר 135,329    
 
   חדשות ועדכונים 24/7  
1
 
1
גלידות נסטלה מבקשת לעדכן את הציבור כי בעקבות תלונות צרכנים נמצא כי בשלגון גומיגם, המסומן כעשוי להכיל חלב, נמצאו בפועל מוצקי חלב בכמות מועטה. מדובר בשלגון גומיגם, גלידות נסטלה, 90 גרם, מאצווה מספר Lo0259 (מהשעה 18:00), Lo260, Lo266,Lo266A בעלת תאריכי תפוגה 15/03/22, 16/03/22, 22/03/22 "

התקבלה הודעה תן חיובי לכלבת שנתפס בקיבוץ שדה נחמיה, בגליל העליון. לא ידוע על בני אדם שנחשפו לו. אנו מבקשים מכל מי שהיה במגע או שבעלי החיים שברשותו באו במגע באזור האירוע עם בעל החיים הנגוע או בעל חיים משוטט, בין התאריכים 7.10.2020 עד 21.10.2020 כולל, לפנות בדחיפות ללשכת הבריאות בצפת, טלפון 04-6994257, 04-6994200, או ללשכת הבריאות הקרובה למקום מגוריו, לשם שקילת הצורך למתן טיפול מונע להם.

דוברות מד"א : בשעה 09:02 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב איילון על רוכב אופנוע שנפצע במהלך רכיבה בשטח סמוך לצומת מבוא מודיעים. חובשים ופראמדיקים של מד"א מעניקים טיפול רפואי ומפנים לבי"ח שערי צדק גבר כבן 35 במצב בינוני עם חבלות בגפיים. נדב

 
 
 
     כניסה לאינדקס המרכזי      
 
פייסבוק   צור קשר   אודות
 
  פרסום באינדקס ובאתר החדשות  
 
פרשת השבוע
מפי הבחור ינון דהן היו'
שבת קודש פרשת נח ו' מרחשון התשפ"א
1
 בשיתוף יש לי מותק של תסמותק 
 
 

האינדקס המרכזי
18,930 בעלי עסקים ונותני שירות

1
 
אבחון וטיפול אלטרנטיבי 843
   
אביזרי חבישה 12
   
אביזרי שיקום 36
   
אוסטיאופתיה 33
   
אופטומטריסטים 634
   
אופטיקאים 529
   
אחיות פרטיות 145
   
אירידיולוגיה 20
   
אמבולנס פרטי 142
   
ארומתרפיה 24
   
ביופידבק 17
   
בית לחיים 4
   
בית אבות דיור מוגן 502
   
בתי הבראה והחלמה 13
   
בתי חולים 81
   
בתי חולים לבריאות הנפש 21
   
בי"ח סיעודיים וגריאטריים 99
   
בתי טבע 158
   
בתי מרקחת 819
   
גוף ונפש 423
   
דיאטנים 537
   
הומאופתיה 280
   
הידרותרפיה 51
   
הילינג 266
   
היפנוזה 18
   
הסעות נכים 27
   
השמת עובדים זרים 65
   
ויטמינים 10
   
חיתולים למבוגרים 66
   
טווינא 23
   
טיפול אלטרנטיבי בילדים 44
   
טיפול באמצעות בעלי חיים 43
   
טיפול בעזרת יצירה והבעה 384
   
טיפול בהפרעות זיכרון 7
   
טיפול בהפרעות שינה 17
   
טיפול באמצעות ציורי ילדים 2
   
יועצי תזונה 70
   
כירופרקטיקה 109
   
כירורגיה של היד 28
   
מגנטותרפיה 7
   
מדיטציות 48
   
מוצרים אורטופדיים 295
   
מוקדי עזרה ראשונה 103
   
מכונים רפואיים 526
   
מכשירי שמיעה ואביזרים 194
   
מנגנוני נכים לרכב 16
   
מרחצאות ומעיינות מרפא 6
   
נטורופתיה 235
   
נעליים אורטופדיות 84
   
עורכי דין ביטוח 1043
   
עורכי דין ביטוח לאומי 1218
   
עורכי דין דיני נזיקין 4182
   
עורכי דין רשלנות רפואית 462
   
פודיאטרים 33
   
פיזיותרפיה 381
   
פיזיותרפיה התפתחותית 16
   
פילאטיס 167
   
פלדנקרייז 139
   
פסיכוגריאטריה 2
   
פסיכולוגיה התפתחותית 31
   
פסיכולוגיה שיקומית 39
   
פסיכותרפיה 633
   
פרחי באך 42
   
ציוד ואביזרים לנכים 49
   
קינסיולוגיה 25
   
קלינאי תקשורת 260
   
רולפינג 8
   
רכב חשמלי וקלנועיות 46
   
רכיבה טיפולית 38
   
רפואה סינית 403
   
רפלקסולוגיה 434
   
שיאצו 180
   
שיטת אלבאום 17
   
שיטת אלכסנדר 79
   
שיטת פאולה 31
   
שיקום נכים ונפגעים 165
   
שירותי סיעוד 556
   
תזונה ודיאטות טבעיות 98
   
תרפיה במוסיקה 29
   

אבחון וטיפול אלטרנטיבי אביזרי חבישה אביזרי שיקום אוסטיאופתיה אופטומטריסטים
אופטיקאים אחיות פרטיות אירידיולוגיה אמבולנס פרטי ארומתרפיה
ביופידבק בית לחיים בית אבות, דיור מוגן בתי הבראה והחלמה בתי חולים
בתי חולים לבריאות הנפש בי"ח סיעודיים וגריאטריים בתי טבע בתי מרקחת גוף ונפש
דיאטנים הומאופתיה הידרותרפיה הילינג היפנוזה
הסעות נכים השמת עובדים זרים ויטמינים חיתולים למבוגרים טווינא
טיפול אלטרנטיבי בילדים טיפול באמצעות בע"ח טיפול ע"י יצירה והבעה טיפול בהפרעות זיכרון טיפול בהפרעות שינה
טיפול ע"י ציורי ילדים יועצי תזונה כירופרקטיקה כירורגיה של היד מגנטותרפיה
מדיטציות מוצרים אורטופדיים מוקדי עזרה ראשונה מכונים רפואיים מכשירי שמיעה ואביזרים
מנגנוני נכים לרכב מרחצאות ומעיינות מרפא נטורופתיה נעליים אורטופדיות עורכי דין - ביטוח
עורכי דין - ביטוח לאומי עורכי דין - דיני נזיקין עורכי דין - רשלנות רפואית פודיאטרים פיזיותרפיה
פיזיותרפיה התפתחותית פילאטיס פלדנקרייז פסיכוגריאטריה פסיכולוגיה התפתחותית
פסיכולוגיה שיקומית פסיכותרפיה פרחי באך ציוד ואביזרים לנכים קינסיולוגיה
קלינאי תקשורת רולפינג רכב חשמלי רכיבה טיפולית רפואה סינית
רפלקסולוגיה שיאצו שיטת אלבאום שיטת אלכסנדר שיטת פאולה
שיקום נכים ונפגעים שירותי סיעוד תזונה ודיאטות טבעיות תרפיה במוסיקה  
 
 
כל הדרכים שלכם ליצירת קשר:

                     
חזרה לדף הבית    תנאי שימוש   מדיניות פרטיות   חוק הספאם   אתיקה מקצועית   חוק זכויות יוצרים
                     
פקס: 153-54-7126459 דוא"ל: lelo.hagbala@gmail.com כתובת: אליהו בן חור 14 באר שבע הצהרת נגישות

מדיניות שימוש ב-cookies וכלים אחרים

על מנת לאפשר הפעלתו של האתר באופן מיטבי וכן לשפר את חווייתך מהשימוש בו, יתכן וייעשה שימוש בכלי מסוג "עוגיות" (Cookies), כמו גם ב"כלים אחרים" | יחד עם זאת, אנו כאן ב-באתר "ללא הגבלה" - אתר החדשות המרכזי לנכויות ומוגבלויות" נדרשים לאישורך והסכמתך | היה ואם אין רצונך להתיר השימוש בכלים אלו, הנך נדרש/ת להפסיק באופן מיידי שהייתך-שימושך באתר | האמור ד-לעיל' מהווה תמצית "מדיניות השימוש" באתר | את הנסח המלא והמחייב ניתן למצוא בקטגוריה "מדיניות פרטיות".

בכל שאלה ובקשה ניתן לפנות באמצעות
  צור קשר  שבאתר   |   מדיניות פרטיות 


© כל הזכויות שמורות ל: ADI GOLAN
לייבסיטי - בניית אתרים