אתר החדשות המרכזי לנכויות ומוגבלויות - האגודה למלחמה בסרטן 09-10-2018
ללא
הגבלה
   אתר החדשות השיתופי לנכויות ומוגבלויות    
           
היום: 
בימים אלו אנו מבצעים עבודות שידרוג ופיתוח האתר. יתכנו שינויים בחיפוש ובכניסה לתכנים כמו גם במראה האתר, מועד סיום עבודות השדרוג והפיתוח 31 דצמבר 2019
    מערכת החדשות - כניסה 
           
אוכל ותזונה |  בריאות ונפש  |  בארץ  |  התנדבות - קהילה  |   חוק ומשפט   |  ספורט פראלימפי - נכים  |  רפואה משלימה  |   עמותות וארגונים  |  כניסה לאינדקס   |
1
1
בארץ

נשיא המדינה נפגש עם ילדים ובני נוער חולים ומחלימים מסרטן

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין: "כולנו מאוחדים בקרב כנגד הסרטן שלדאבוננו מכה ומתפרץ לדלתות כל שבט ושבט בחברה. הסרטן שאינו מבדיל בין יהודי, מוסלמי או נוצרי בין גברים לנשים, בין גדולים לקטנים. הסרטן שאינו מרחם על עשירים כמו על עניים, לא מדלג על המרכז ולא על הפריפריה"
 

מערכת, 09/10/2018, צילום: ישראל הדרי
 


 
נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין ורעייתו נחמה, הודיעו על פתיחת שנת הפעילות של האגודה למלחמה בסרטן, תשע"ט ועל מבצע הקש בדלת שיערך בשבוע הבא. הטקס המרגש נערך בבית הנשיא בירושלים בהשתתפות ילדים ובני נוער חולים ומחלימים. בפתח דבריו הביע הנשיא זעזוע וצער על הפיגוע הנורא שהתרחש הבוקר. הטקס כלל הופעה של הזמרת רוחמה רז שהתמודדה עם מחלת הסרטן וברכה מרגשת של הנערה אסיל אבו אלניל, בת 15 מהגליל בשם תלמידי ישראל, שסיפרה על התגייסותה לסייע במבצע הקש בדלת שמובילה האגודה למלחמה בסרטן.

באירוע המסורתי שנערך בבית הנשיא, נכחו יו"ר האגודה למלחמה בסרטן, פרופ' אליעזר רובינזון, סגן יו"ר האגודה, ליאון רקנאטי, מנכ"ל האגודה האמריקאית לחקר הסרטן, ד"ר מרגרט פוטי, יו"ר ועדת המחקר של האגודה למלחמה בסרטן, פרופ' אלי פיקרסקי, ילדים ובני נוער המתמודדים עם מחלת הסרטן ובני משפחתם וכן מתנדבי האגודה מכל הארץ. הטקס נערך בהנחיית מנכ"ל האגודה למלחמה בסרטן, מירי זיו, שגם סקרה את פעילותה של האגודה ואת תרומתה לעלייה בשיעורי ההישרדות ולירידה בשיעורי התמותה בישראל.

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין אמר בטקס: "בפתח דבריי, אני רוצה להביע את הזעזוע והצער הרב, מהפיגוע הנורא שהתרחש הבוקר באזור התעשייה ברקן. ליבנו עם משפחות ההרוגים, זיו חג'בי וקים לבנגרונד-יחזקאל, ואנו מתפללים לשלום הפצועה. זו לא הייתה רק התקפה על אנשים חפים מפשע, אשר חיים את חיי-היומיום שלהם. זו הייתה גם התקפה על האפשרות של ישראלים ופלסטינים להתקיים יחד, בדרכי שלום. אני קורא להנהגה הפלסטינית לגנות את הפיגוע הנפשע הזה ולפעול גם בכוחותיהם ללכידת המחבל והמסייעים לו. תחזקנה ידיהם של אנשי הרפואה אשר הגישו סיוע מהיר ומציל חיים במקום, ושל כוחות צה"ל וכוחות הביטחון הדולקים אחר המחבל ומסייעיו. לא נשקוט עד אשר נמצה את הדין עם כל אחד ואחד מהם."

נשיא המדינה המשיך והוסיף: "ובמעבר חד למלחמה קשה אחרת, אני מתכבד לפתוח היום את שנת הפעילות של האגודה למלחמה בסרטן. מתנדבות ומתנדבים ואחרונים חביבים אתם החולות והחולים, בני נוער, ילדים ומבוגרים. אתם שכבר החלמתם ואתם שבעזרת השם, תחלימו במהרה, מכובדי כולם. נחמה ואני מודים על הזכות שניתנה לנו לפתוח את שנת הפעילות של האגודה למלחמה בסרטן. את המבצע שהפך למסורת ישראלית,  מבצע הקש בדלת. כל ישראל ערבים זה בזה. למדנו בתלמוד, מבצע הקש בדלת הוא מופת של ערבות הדדית, כל אזרחי ישראל ערבים זה לזה. כולנו מאוחדים בקרב כנגד האויב המשותף , הסרטן שלדאבוננו מכה ומתפרץ לדלתות כל שבט ושבט בחברה. הסרטן שאינו מבדיל בין יהודי, מוסלמי או נוצרי בין גברים לנשים, בין גדולים לקטנים.  הסרטן שאינו מרחם על עשירים כמו על עניים לא מדלג על המרכז ולא על הפריפריה. וכולנו מאוחדים ונחושים להיאבק בו ובראש, אנשי האגודה למלחמה בסרטן, הרופאים והחוקרים, שנלחמים בו יומם ולילה."

ראובן (רובי) ריבלין הדגיש כי: "מי שחי בשנת 2018  ופוגש במחלת הסרטן לא יכול שלא להיות קצת מתוסכל. המדע והטכנולוגיה טיפסו לפסגות שלא יאומנו. רק לאחרונה קראנו על דגם של מכונית מעופפת. היום באמצעות המכשיר הסלולרי החכם כל ילד יכול לדבר, לראות ולשמוע את חברו בקצה השני של העולם. ומידע בלתי נתפס בכל תחום נמצא בקצה האצבע, במסך המגע. גם הרפואה קפצה בכמה רמות. הרופאים היום מסוגלים לחולל פלאים ויש בידיהם כלים טכנולוגיים יישומיים שלפני עשר ועשרים שנים היו רק בגדר חלום. רק השבוע זכו בפרס נובל לרפואה חוקרים מארצות הברית ומיפן, שפיתחו טיפולים חדשניים בסרטן הריאות והעור, טיפולים הגורמים למערכת החיסונית להילחם במחלה אבל עוד ארוכה הדרך. אכן, יש ניסיונות מתמידים, נכון, הסיכויים לנצח בקרב הולכים וגדלים ויש יותר ויותר הצלחות אבל את המפתח להכריע את הסרטן על סוגיו השונים והמגוונים עוד לא מצאנו."

לסיום אמר נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין: "מכובדי, התסכול הזה לא צריך לרפות את ידינו. לצד המאבק האקטיבי עלינו לזכור שבמאבק בסרטן, ההגנה הטובה ביותר היא המניעה. חלק מנפגעי המחלה יכלו להימלט מהסטטיסטיקה. נפגעי סרטן הריאות למשל, שהוא כיום הסוג הנפוץ ביותר של המחלה בקרב הגברים הערבים בישראל והשלישי הכי נפוץ בקרב נשים וגברים יהודים בארץ, יכלו ברובם לחיות חיים טובים יותר, לולא מגפת העישון. מגפה שעדיין פושה בנו גם בגילאים צעירים. ולצד העישון, כמובן אכילה לא בריאה, אורח חיים לא בריא, חשיפה מוגברת ולא מוגנת לשמש, ועוד ועוד גורמים שמניעתם תציל חיים. אם נפעל - נציל חיים ! ויש לנו מה לפעול.  אנחנו יכולים לשמור על הפתח לבנות מחסומים, להציב לסרטן מכשולים לראות במאבק למען הבריאות - משימה לאומית ולהילחם בגורמים מעצימי סרטן. בידינו הדבר.  אני מבקש לחזק אתכם ילדות וילדים ולשלוח מכאן תמיכה גדולה ועמוקה לכל הישראלים הנאבקים. אנחנו אוהבים אתכם ומחזקים אתכם מתפללים ומייחלים שהחיים ינצחו ותוכלו להמשיך בחייכם בשמחה ובשלום. תודה לאנשי האגודה, ומי ייתן וכולנו נפתח את הדלת ואת הלב."

ד"ר מרגרט פוטי, מנכ"ל האגודה האמריקאית לחקר הסרטן הייתה אורחת הכבוד בטקס בבית הנשיא ובנאום אוהד ישראל בטקס אמרה כי: "המחויבות של החוקרים, הרופאים ושאר נותני שירות בתחום הבריאות בכל התחומים של מחלת הסרטן - אקדמיה, תעשייה, ממשל, ארגוני חולים וארגונים ללא כוונות רווח, כגון האגודה למלחמה בסרטן, וכן התמיכה האיתנה של הציבור במדיניות שלנו, מהוות הבטחה עצומה לשינוי המסלול של קבוצת המחלות ההרסניות הנקראות סרטן."

האגודה למלחמה בסרטן, הינה ארגון ללא כוונות רווח הפועל בכל החזיתות, לקידום המחקר, דרכי המניעה, שיפור דרכי הטיפול והשיקום של החולים והמחלימים, הודות לתרומות הציבור בלבד וללא כל מימון מתקציב של משרד ממשלתי כלשהו. הפרויקטים בהם משקיעה האגודה למלחמה בסרטן נקבעים על ידי ועדות מקצועיות שחברים בהן בהתנדבות נציגים ממיטב אנשי הרפואה והמחקר ברחבי הארץ, והם נבחנים בקפידה, לאחר שיקול דעת מקצועי וענייני ברמה הלאומית. באגודה למלחמה בסרטן פעילים בקהילה המקומית כ-3,500 מתנדבים הפרוסים בכ-70 סניפים בכל רחבי הארץ, השותפים לקידום המאבק בסרטן באזור מגוריהם.

לקריאת מידע מעודכן על הפחתת הסיכון לחלות, ומידע על דרכי הטיפול והשיקום, היכנסו לאתר האגודה: www.cancer.org.il. לתרומות התקשרו לטלפון: 1-800-35-46-46
.


 


 
1
פייסבוק   צור קשר   אודות
 
 
 

האינדקס המרכזי
18,917 בעלי עסקים ונותני שירות

1
 
אבחון וטיפול אלטרנטיבי 843
   
אביזרי חבישה 12
   
אביזרי שיקום 36
   
אוסטיאופתיה 33
   
אופטומטריסטים 634
   
אופטיקאים 529
   
אחיות פרטיות 145
   
אירידיולוגיה 20
   
אמבולנס פרטי 142
   
ארומתרפיה 23
   
ביופידבק 17
   
בית לחיים 4
   
בית אבות דיור מוגן 502
   
בתי הבראה והחלמה 13
   
בתי חולים 81
   
בתי חולים לבריאות הנפש 21
   
בי"ח סיעודיים וגריאטריים 99
   
בתי טבע 158
   
בתי מרקחת 819
   
גוף ונפש 422
   
דיאטנים 537
   
הומאופתיה 280
   
הידרותרפיה 51
   
הילינג 265
   
היפנוזה 18
   
הסעות נכים 27
   
השמת עובדים זרים 65
   
ויטמינים 10
   
חיתולים למבוגרים 66
   
טווינא 23
   
טיפול אלטרנטיבי בילדים 44
   
טיפול באמצעות בעלי חיים 43
   
טיפול בעזרת יצירה והבעה 384
   
טיפול בהפרעות זיכרון 7
   
טיפול בהפרעות שינה 16
   
טיפול באמצעות ציורי ילדים 2
   
יועצי תזונה 70
   
כירופרקטיקה 109
   
כירורגיה של היד 28
   
מגנטותרפיה 7
   
מדיטציות 48
   
מוצרים אורטופדיים 295
   
מוקדי עזרה ראשונה 103
   
מכונים רפואיים 526
   
מכשירי שמיעה ואביזרים 194
   
מנגנוני נכים לרכב 16
   
מרחצאות ומעיינות מרפא 6
   
נטורופתיה 235
   
נעליים אורטופדיות 84
   
עורכי דין ביטוח 1043
   
עורכי דין ביטוח לאומי 1217
   
עורכי דין דיני נזיקין 4182
   
עורכי דין רשלנות רפואית 462
   
פודיאטרים 33
   
פיזיותרפיה 381
   
פיזיותרפיה התפתחותית 16
   
פילאטיס 167
   
פלדנקרייז 139
   
פסיכוגריאטריה 2
   
פסיכולוגיה התפתחותית 31
   
פסיכולוגיה שיקומית 39
   
פסיכותרפיה 632
   
פרחי באך 41
   
ציוד ואביזרים לנכים 49
   
קינסיולוגיה 25
   
קלינאי תקשורת 260
   
רולפינג 8
   
רכב חשמלי וקלנועיות 46
   
רכיבה טיפולית 38
   
רפואה סינית 403
   
רפלקסולוגיה 433
   
שיאצו 180
   
שיטת אלבאום 17
   
שיטת אלכסנדר 79
   
שיטת פאולה 31
   
שיקום נכים ונפגעים 165
   
שירותי סיעוד 556
   
תזונה ודיאטות טבעיות 98
   
תרפיה במוסיקה 29
   

אבחון וטיפול אלטרנטיבי אביזרי חבישה אביזרי שיקום אוסטיאופתיה אופטומטריסטים
אופטיקאים אחיות פרטיות אירידיולוגיה אמבולנס פרטי ארומתרפיה
ביופידבק בית לחיים בית אבות, דיור מוגן בתי הבראה והחלמה בתי חולים
בתי חולים לבריאות הנפש בי"ח סיעודיים וגריאטריים בתי טבע בתי מרקחת גוף ונפש
דיאטנים הומאופתיה הידרותרפיה הילינג היפנוזה
הסעות נכים השמת עובדים זרים ויטמינים חיתולים למבוגרים טווינא
טיפול אלטרנטיבי בילדים טיפול באמצעות בע"ח טיפול ע"י יצירה והבעה טיפול בהפרעות זיכרון טיפול בהפרעות שינה
טיפול ע"י ציורי ילדים יועצי תזונה כירופרקטיקה כירורגיה של היד מגנטותרפיה
מדיטציות מוצרים אורטופדיים מוקדי עזרה ראשונה מכונים רפואיים מכשירי שמיעה ואביזרים
מנגנוני נכים לרכב מרחצאות ומעיינות מרפא נטורופתיה נעליים אורטופדיות עורכי דין - ביטוח
עורכי דין - ביטוח לאומי עורכי דין - דיני נזיקין עורכי דין - רשלנות רפואית פודיאטרים פיזיותרפיה
פיזיותרפיה התפתחותית פילאטיס פלדנקרייז פסיכוגריאטריה פסיכולוגיה התפתחותית
פסיכולוגיה שיקומית פסיכותרפיה פרחי באך ציוד ואביזרים לנכים קינסיולוגיה
קלינאי תקשורת רולפינג רכב חשמלי רכיבה טיפולית רפואה סינית
רפלקסולוגיה שיאצו שיטת אלבאום שיטת אלכסנדר שיטת פאולה
שיקום נכים ונפגעים שירותי סיעוד תזונה ודיאטות טבעיות תרפיה במוסיקה  
 
 
כל הדרכים שלכם ליצירת קשר:

                     
חזרה לדף הבית    תנאי שימוש   מדיניות פרטיות   חוק הספאם   אתיקה מקצועית   חוק זכויות יוצרים
                     
פקס: 153-54-7126459   דוא"ל: lelo.hagbala@gmail.com   כתובת: בן חור 14 באר שבע   הצהרת נגישות   אודות

מדיניות שימוש ב-cookies וכלים אחרים

על מנת לאפשר לנו לפעול ולהפעיל את האתר באופן מיטבי וכן לשפר את חווייתכם מהשימוש בו, אנו עשויים להשתמש בכלי מסוג "עוגיות" (Cookies), כמו גם ב"כלים אחרים" | יחד עם זאת, על מנת שנוכל לעשות זאת, אנו נדרשים לאישורכם והסכמתכם | היה ואם  אין רצונכם  להתיר לנו להשתמש בכלים אלו, הנכם נדרשים להפסיק באופן מיידי שהייתכם-שימושכם באתר | האמור ד-לעיל' מהווה תמצית "מדיניות השימוש" באתר | את הנסח המלא והמחייב ניתן למצוא בקטגוריה "מדיניות פרטיות".

בכל שאלה ניתן לפנות אלי באמצעות
  צור הקשר  שבאתר   |   מדיניות פרטיות 


© כל הזכויות שמורות ל: עדי גולן ADI GOLAN