ללא הגבלה - אתר החדשות המרכזי לנכויות ומוגבלויות - האגודה למלחמה בסרטן 27-03-2019
    ללא הגבלה - אתר החדשות המרכזי לנכויות ומוגבלויות  
1
 בארץ ובעולם     בריאות ונפש    |    התנדבות-קהילה   |    חוק ומשפט     |   ספורט נכים-פאראלימפי   |  פלילי  |   רפואה משלימה    |   תזונה    |   חיפוש
1
בארץ

האגודה למלחמה בסרטן תערוך לראשונה בישראל יום עיון ארצי להורים לילדים חולי סרטן בנושא רפואה משלימה ושימוש בקנאביס רפואי בקרב ילדים

בכל שנה מתגלים בישראל כ-450 ילדים חולי סרטן ♦ קנאביס רפואי יכול לסייע לילדים ♦ פרופ' בן הרוש: "להימנע משיטות שנראות יעילות, אך עלולות להתגלות כמפח נפש רפואי וכלכלי"

 
מערכת, 27/03/2019, צילום: באדיבות האגודה למלחמה בסרטן
 


 
תחום הטיפולים המשלימים לחולי סרטן, כשהם ניתנים במקביל לרפואה המקובלת, בשילוב מושכל בין שני העולמות נקרא רפואה משולבת. מכאן, שהיישום של הרפואה המשולבת דורש ידע ניסיון ומומחיות מתחומי הרפואה המקובלת עם הרפואה המשלימה שמטרתם תמיכה בהתמודדות עם תהליך הריפוי. על מנת לשלב בצורה הטובה ביותר בין השתיים במהלך הטיפול בילדים, תערוך האגודה למלחמה בסרטן לראשונה בישראל יום עיון ארצי ללא תשלום בנושא רפואה משלימה ושימוש בקנאביס רפואי. יום העיון מיועד להורים המתמודדים עם מחלת הסרטן של בנם או בתם, מכל רחבי הארץ והוא יכלול הרצאות מגוונות עם מידע חיוני בנושא השילוב בין רפואה מקובלת למשלימה.

מחקר מרתק של אוניברסיטת הרווארד היוקרתית בארצות הברית קבע לאחרונה כי קנבינואידים, שהם המולקולות הפעילות הנמצאות בקנאביס רפואי יכולות לסייע בהתמודדות עם בחילות והקאות בעקבות טיפולי כימותרפיה אצל ילדים חולי סרטן. החוקרים מאוניברסיטת הרווארד ביצעו מטה אנליזה (סקירה שיטתית וניתוח) של 22 מחקרים רלוונטיים בנוגע לשימוש בקנאביס רפואי על ידי ילדים. בסיכום הממצאים התגלה כי מבין כל רכיבי הקנאביס הרפואי, רכיב הנקרא THC מסייע ביותר בשיפור תופעות הלוואי אצל ילדים המטופלים בכימותרפיה. המחקר פורסם בכתב העת המדעי Pediatrics והחוקרים ציינו כי למרות הממצאים האופטימיים יש להשתמש בו במשנה זהירות בשל הסיכון המוגבר לפגיעות מוחיות. מחקר אחר שפורסם לאחרונה קבע כי עישון יום-יומי של קנאביס קשור בסיכון מוגבר פי שלושה לאבחון פסיכוזה בהשוואה למי שמעולם לא עישנו. המחקר פורסם בכתב העת הרפואי The Lancet Psychiatry.

את יום העיון הארצי יזמה ותנחה פרופ' מרים בן הרוש, ראש אגף לרפואת ילדים, מנהלת המערך להמטולוגיה, אונקולוגיה והשתלות מח עצם לילדים, בית חולים רות רפפורט לילדים המרכז רפואי רמב"ם. פרופ' בן הרוש המכהנת גם כחברת ועדת העדכון בנושא סרטן בילדים באגודה למלחמה בסרטן הסבירה כי: "הורים לילדים חולי סרטן מעלים שאלות ותהיות רבות בנושא טיפולים משלימים, קנאביס וצמחי מרפא. כרופאים חשוב לנו שהורי הילדים יוכלו להכיר וללמוד יותר לעומק על הנושא. כמו גם להימנע משיטות שנראות יעילות, אך עלולות להתגלות כמפח נפש רפואי וכלכלי. ביום העיון נסקור שיטות, שיעילותן ובטיחותן היחסית הוכחה, מתוך רצון לחזק את יכולת הריפוי של הגוף במהלך המאבק במחלה."

אורית שפירא, עו"ס MSW מומחית בתחום הבריאות ומנהלת מחלקת שיקום ורווחה באגודה למלחמה בסרטן הוסיפה כי: "רפואה בכלל ובוודאי רפואת סרטן, דורשת ידע רב, ניסיון קליני של שנים ארוכות, ומיומנות רבה. לכן, מקורות המידע של ההורים לילדים חולי הסרטן חייבים להיות אמינים ואיכותיים. קיבצנו ביום העיון רופאים ומומחים לרפואה משלימה במטרה להעניק להורים מידע חיוני שיש בכוחו לשפר את איכות חיי הילדים המתמודדים עם מחלות הסרטן השונות."

מיטב המומחים בתחום יציגו ביום העיון את הנושא מזוויות שונות וביניהן תזונה ואורח חיים על פי הרפואה המשולבת, הומאופתיה כטיפול משלים בהתמודדות עם תופעות הלוואי של הטיפולים, שיאצו לשיפור איכות החיים של ילדים חולי סרטן, שימוש בצמחים במהלך הטיפול האונקולוגי בילדים וכיצד ניתן להעריך סיכונים מול יעילות בכלל ויעילות הקנאביס הרפואי בטיפול בתופעת הלוואי בפרט.

מנתוני האגודה למלחמה בסרטן ומשרד הבריאות המעודכנים להיום עולה כי בכל שנה מתגלים בישראל כ-450 ילדים חולי סרטן. מחלות הסרטן המאובחנות בילדים שונות מאוד ממחלות הסרטן המאובחנות אצל מבוגרים. סוגי הסרטן הנפוצים ביותר בקרב ילדים הם לוקמיה, המהווה כ-30% מכלל מחלות הסרטן אצל ילדים, גידולים סרטניים במוח המהווים כ- 20% וסרטן במערכת הלימפה, המהווה כ-15% מכלל הילדים חולי סרטן.

יום העיון יכלול כיבוד קל ויערך ביום רביעי ה-3 באפריל בבית מטי, לזכרה של מטילדה רקנאטי ז"ל במטה האגודה למלחמה בסרטן בגבעתיים, הכניסה ללא תשלום, הודות לעיזבונה של אנטה צ'רנה ז"ל. בשל מספר המקומות המוגבל באולם, יש להירשם מראש בקישור הבא: https://www.cancer.org.il/template/default.aspx?PageId=12285

להרשמה טלפונית יש להתקשר 03-5721615

האגודה למלחמה בסרטן הינה ארגון ללא כוונות רווח וכל שירותיה ניתנים לחולים ולבריאים ללא תשלום. כל זאת הודות לתרומות הציבור בלבד, וכעיקרון ללא כל מימון מתקציב ממשלתי כלשהו, כדי שתוכל לפעול על בסיס שיקולים מקצועיים. האגודה פועלת בכל החזיתות, לקידום המחקר, דרכי המניעה, שיפור דרכי הטיפול והשיקום של החולים והמחלימים. הפרויקטים בהם משקיעה האגודה למלחמה בסרטן את תרומות הציבור נקבעים על ידי ועדות מקצועיות שחברים בהן בהתנדבות נציגים ממיטב אנשי הרפואה והמחקר ברחבי הארץ, והם נבחנים בקפידה, לאחר שיקול דעת מקצועי וענייני ברמה הלאומית. באגודה למלחמה בסרטן פעילים בקהילה המקומית כ-3,500 מתנדבים הפרוסים בכ-70 סניפים בכל רחבי הארץ, השותפים לקידום המאבק בסרטן באזור מגוריהם. האגודה למלחמה בסרטן מזמינה את ציבור החולים, המחלימים והבריאים לפנות בשיחת חינם למוקד הטלמידע המאויש 24 שעות ביממה לטלפון שמספרו: 1800-599-995 לקבלת מידע ועלוני הסברה ללא תשלום אודות מחלות הסרטן ודרכי המניעה. מידע נרחב ואמין על מחלות הסרטן, המניעה, הטיפול והשיקום ניתן לקרוא באתר האגודה המתעדכן על בסיס יומי בכתובת: http://www.cancer.org.il


לתרומות לאגודה למלחמה בסרטן התקשרו לטלפון שמספרו: 1-800-35-46-46 או לחצו כאן לטופס המאובטח: https://www.cancer.org.il/donations.


 


 
1
    גולשים באתר 132,966   
 
   חדשות ועדכונים 24/7  
1
 
1
דובר מד"א, זכי הלר : בשעה 16:03 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב איילון, על גבר שהתמוטט במהלך פעילות ספוטיבית ברחובות. חובשים ופראמדיקים של מד"א, העניקו טיפול רפואי ולאחר פעולות החייאה מתקדמות וממושכות, נאלצו לקבוע את מותו של גבר כבן 57. פאראמדיק מד"א יונתן טבקמן סיפר: "כשהגענו למקום, ראינו במגרש משחקים גבר כבן 57 מחוסר הכרה ללא נשימה וללא דופק, אנשים שהיו במקום החלו לבצע פעולות החייאה בסיסיות בתידרוך טלפוני של מוקד 101 של מד"א, הענקנו לו טיפול רפואי, וביצענו פעולות החייאה מתקדמות וממושכות, שכללו עיסויים, הנשמות ושוקים חשמליים, לצערנו לאחר כשעה נאלצנו לקבוע את מותו."
 
 
     כניסה לאינדקס המרכזי      
 
פייסבוק   צור קשר   אודות
 
  פרסום באינדקס ובאתר החדשות  
 
פרשת השבוע
מפי הבחור ינון דהן היו'
שבת קודש פרשת עקב י"ח אב התש"פ
1
 בשיתוף יש לי מותק של תסמותק 
 
 

האינדקס המרכזי
18,930 בעלי עסקים ונותני שירות

1
 
אבחון וטיפול אלטרנטיבי 843
   
אביזרי חבישה 12
   
אביזרי שיקום 36
   
אוסטיאופתיה 33
   
אופטומטריסטים 634
   
אופטיקאים 529
   
אחיות פרטיות 145
   
אירידיולוגיה 20
   
אמבולנס פרטי 142
   
ארומתרפיה 24
   
ביופידבק 17
   
בית לחיים 4
   
בית אבות דיור מוגן 502
   
בתי הבראה והחלמה 13
   
בתי חולים 81
   
בתי חולים לבריאות הנפש 21
   
בי"ח סיעודיים וגריאטריים 99
   
בתי טבע 158
   
בתי מרקחת 819
   
גוף ונפש 423
   
דיאטנים 537
   
הומאופתיה 280
   
הידרותרפיה 51
   
הילינג 266
   
היפנוזה 18
   
הסעות נכים 27
   
השמת עובדים זרים 65
   
ויטמינים 10
   
חיתולים למבוגרים 66
   
טווינא 23
   
טיפול אלטרנטיבי בילדים 44
   
טיפול באמצעות בעלי חיים 43
   
טיפול בעזרת יצירה והבעה 384
   
טיפול בהפרעות זיכרון 7
   
טיפול בהפרעות שינה 17
   
טיפול באמצעות ציורי ילדים 2
   
יועצי תזונה 70
   
כירופרקטיקה 109
   
כירורגיה של היד 28
   
מגנטותרפיה 7
   
מדיטציות 48
   
מוצרים אורטופדיים 295
   
מוקדי עזרה ראשונה 103
   
מכונים רפואיים 526
   
מכשירי שמיעה ואביזרים 194
   
מנגנוני נכים לרכב 16
   
מרחצאות ומעיינות מרפא 6
   
נטורופתיה 235
   
נעליים אורטופדיות 84
   
עורכי דין ביטוח 1043
   
עורכי דין ביטוח לאומי 1218
   
עורכי דין דיני נזיקין 4182
   
עורכי דין רשלנות רפואית 462
   
פודיאטרים 33
   
פיזיותרפיה 381
   
פיזיותרפיה התפתחותית 16
   
פילאטיס 167
   
פלדנקרייז 139
   
פסיכוגריאטריה 2
   
פסיכולוגיה התפתחותית 31
   
פסיכולוגיה שיקומית 39
   
פסיכותרפיה 633
   
פרחי באך 42
   
ציוד ואביזרים לנכים 49
   
קינסיולוגיה 25
   
קלינאי תקשורת 260
   
רולפינג 8
   
רכב חשמלי וקלנועיות 46
   
רכיבה טיפולית 38
   
רפואה סינית 403
   
רפלקסולוגיה 434
   
שיאצו 180
   
שיטת אלבאום 17
   
שיטת אלכסנדר 79
   
שיטת פאולה 31
   
שיקום נכים ונפגעים 165
   
שירותי סיעוד 556
   
תזונה ודיאטות טבעיות 98
   
תרפיה במוסיקה 29
   

אבחון וטיפול אלטרנטיבי אביזרי חבישה אביזרי שיקום אוסטיאופתיה אופטומטריסטים
אופטיקאים אחיות פרטיות אירידיולוגיה אמבולנס פרטי ארומתרפיה
ביופידבק בית לחיים בית אבות, דיור מוגן בתי הבראה והחלמה בתי חולים
בתי חולים לבריאות הנפש בי"ח סיעודיים וגריאטריים בתי טבע בתי מרקחת גוף ונפש
דיאטנים הומאופתיה הידרותרפיה הילינג היפנוזה
הסעות נכים השמת עובדים זרים ויטמינים חיתולים למבוגרים טווינא
טיפול אלטרנטיבי בילדים טיפול באמצעות בע"ח טיפול ע"י יצירה והבעה טיפול בהפרעות זיכרון טיפול בהפרעות שינה
טיפול ע"י ציורי ילדים יועצי תזונה כירופרקטיקה כירורגיה של היד מגנטותרפיה
מדיטציות מוצרים אורטופדיים מוקדי עזרה ראשונה מכונים רפואיים מכשירי שמיעה ואביזרים
מנגנוני נכים לרכב מרחצאות ומעיינות מרפא נטורופתיה נעליים אורטופדיות עורכי דין - ביטוח
עורכי דין - ביטוח לאומי עורכי דין - דיני נזיקין עורכי דין - רשלנות רפואית פודיאטרים פיזיותרפיה
פיזיותרפיה התפתחותית פילאטיס פלדנקרייז פסיכוגריאטריה פסיכולוגיה התפתחותית
פסיכולוגיה שיקומית פסיכותרפיה פרחי באך ציוד ואביזרים לנכים קינסיולוגיה
קלינאי תקשורת רולפינג רכב חשמלי רכיבה טיפולית רפואה סינית
רפלקסולוגיה שיאצו שיטת אלבאום שיטת אלכסנדר שיטת פאולה
שיקום נכים ונפגעים שירותי סיעוד תזונה ודיאטות טבעיות תרפיה במוסיקה  
 
 
כל הדרכים שלכם ליצירת קשר:

                     
חזרה לדף הבית    תנאי שימוש   מדיניות פרטיות   חוק הספאם   אתיקה מקצועית   חוק זכויות יוצרים
                     
פקס: 153-54-7126459 דוא"ל: lelo.hagbala@gmail.com כתובת: אליהו בן חור 14 באר שבע הצהרת נגישות

מדיניות שימוש ב-cookies וכלים אחרים

על מנת לאפשר הפעלתו של האתר באופן מיטבי וכן לשפר את חווייתך מהשימוש בו, יתכן וייעשה שימוש בכלי מסוג "עוגיות" (Cookies), כמו גם ב"כלים אחרים" | יחד עם זאת, הנני נדרש לאישורך והסכמתך | היה ואם אין רצונך להתיר שימוש בכלים אלו, הנך נדרש/ת להפסיק באופן מיידי שהייתך-שימושך באתר | האמור ד-לעיל' מהווה תמצית "מדיניות השימוש" באתר | את הנסח המלא והמחייב ניתן למצוא בקטגוריה "מדיניות פרטיות".

בכל שאלה ובקשה ניתן לפנות באמצעות
  צור קשר  שבאתר   |   מדיניות פרטיות 


© כל הזכויות שמורות ל: עדי גולן  ADI GOLAN