ללא הגבלה - אתר החדשות המרכזי לנכויות ומוגבלויות - הידברות 06-03-2017
1
ללא הגבלה
1

אתר החדשות המרכזי לנכויות ומוגבלויות
דוא"ל:    hermon.tikshoret@gmail.com
 
1
    כניסת כתבים  |   רישום לאינדקס   |   צור קשר   |   אודות
11
 
     
1
אוכל ותזונה   |   בריאות ונפש     בארץ   |   התנדבות וקהילה     חוק ומשפט    |   ספורט   |   רפואה משלימה     האינדקס המרכזי  מכון פויירשטיין   |  הספריה לעיוורים 
1
 עמותות וארגונים  מחלקות רווחה  |  טפסים - המוסד לביטוח לאומי  |  מדריכים - המוסד לביטוח לאומי  |  סיכוי שווה  |  עת לעשות  |  עלה נגב - נחלת ערן  |   המייל האדום

סדנאות ואירועים  
1
1

1
ט
עימה מהחיים - הקרנת טרום בכורה
 
1
סדנא בנושא: ניידות והושבה
 
1
חברת גשר - טיולי נכים
 
1
הרצאה: המסע של חיי - משבר כמנוע צמיחה
1
אוכל ותזונה

הפחיתו לחץ והיפטרו מתרופות מיותרות: 10 כללי הזהב להורדה במשקל

ד"ר דיוויד פרלמוטר בספרו "תוכנית המוח הלבן לחיים בריאים" מסביר את עקרונות שיטת התזונה שלו, המסייעת להורדה במשקל ולשמירה על הבריאות

נעמה גרין, 06/03/2017
, צילום: shutterstock

 

 


ד"ר פרלמוטר מציע בספרו שיטת תזונה חדשה, המאפשרת לשלוט בנפש, בגוף וברוח. היעדים העיקריים של התוכנית הם הפחתת דלקת ושליטה בה, הפיכת הגוף למכונה שורפת שומן, איזון רמות החיידקים הטובים בבטן, איזון ההורמונים, שליטה בגנים ואיזון החיים.. לפניכם 10 עקרונות חשובים מתוך ספרו "תוכנית המוח הלבן לחיים בריאים".

1. עקרונות השיטה: מחויבות, מתינות, וסבלנות
הדבר היחיד שד"ר פרלמוטר מבקש מקוראיו הוא מחויבות. התוכנית היא למעשה דרך חיים ישימה ואפשרית לאורך זמן באמצעות מספר שינויים בהרגלי היומיום. חשוב לבצע את הפעולות במתינות, צעד-צעד ולהיות סבלניים ולהיות טובים כלפי עצמנו.

2. כתיבת יומן
בתחילת דבריו, ממליץ ד"ר פרלמוטר לקוראים לכתוב יומן ובו לתעד מדי יום את מה שעובר עליהם בתהליך ובדרך החדשה שבחרו לעצמם: הסיבות, המחשבות, היעדים והאירועים המשפיעים עלינו ועל אופן קבלת ההחלטות שלנו. חשוב לתעד את התחושות והרגשות, בעיקר אלו הקשורים לאכילה – לתפוס את עצמנו כשהאכילה שלנו אוטומטית או רגשית, לגלות התניות הקושרות בין הרווחה הרגשית לבחירות בחיי היומיום. בימים הקשים, שוודאי עוד יגיעו, הוא ממליץ להקדיש יתר תשומת לב לתופעות של אכילה רגשית ולעסוק דווקא בפעילויות בריאות. המודעות העצמית והכתיבה יסייעו לנו להתגבר על דחפים ותשוקות למתוק או לג''אנק פוד.

3. גמילה חד משמעית מפחמימות
ד"ר פרלמוטר מסביר כי יש לבצע גמילה חד משמעית מפחמימות. "בימים הראשונים זה באמת די קשה", הוא מסביר, "אבל כשעוברים את השבוע הראשון מבחינים בתוצאות, ואז גדלה המוטיבציה להמשיך הלאה".
"התוצאות מוחשיות", הוא אומר. "אנרגיה מחודשת, צלילות מחשבתית וקלילות גופנית. אלו הם דברים ממכרים יותר מכל פחמימה שחשבתם להכניס שוב לגופכם".
כטכניקה להתמודד עם הקושי, ממליץ ד"ר פרלמוטר להתייחס אל הפחמימות כאל סם מסוכן ואל ההיפטרות מהן כדבר הטוב ביותר שאתם עושים עבור עצמכם.

4. סלקו את הגלוטן
ד"ר פרלמוטר מגדיר את הגלוטן כ"אויב האנושות". לדבריו, החלבונים שבגלוטן גורמים לדלקות, לתגובות אוטואימוניות ואפילו לסרטן. הם פוגעים בדופן המעי וגורמים לצליאק, לסוכרת ולמחלות מעיים דלקתיות, ומשבשים את חילוף החומרים של הגלוקוז והשומן בגוף. הגלוטן גם מונע מהגוף לרדת במשקל.
 


 
5. הפסיקו לצרוך סוכר בכל צורותיו
יש להבין כי הסוכר המעובד, האמיתי והמלאכותי מזיקים מאוד לגוף. הפרוקטוז, למשל, נמצא אשם בהתפתחות כבד שומני, הצטלקות ושחמת. צריכתו מתקשרת לעמידות לאינסולין ועקב כך להשמנת יתר חולנית ולליקויים בתפקוד המוח. לפי ד"ר פרלמוטר, הסוכר גורם לשינויים לרעה בתאים, בכלי הדם, בהורמונים, במערכת החיסונית, במעיים ובמערכת העצבית. הממתיקים המלאכותיים, חשוב לציין, מזיקים אף הם: משפיעים לרעה על חיידקי המעיים, גורמים לליקויים בחילוף החומרים ותורמים למגפת ההשמנה ועודף המשקל החולנית.

6. הימנעו ממזונות שעברו הנדסה גנטית
רבים מהמזונות שאנו צורכים עלולים להיות מהונדסים גנטית, ובהם תירס וסויה, בטטה, אורז ובננות. לרוב, השינויים הגנטיים נועדו כדי לשפר את המוצרים האלו ולהעניק להם תכונות חיוביות חדשות, אבל עדיין אין לנו מושג מה ההשפעה של השינויים האלה לטווח ארוך, והיא עלולה להיות מזיקה ומסוכנת. מזונות מהונדסים גנטית עלולים להיות מזיקים למערכת החיסון, לכבד ולכליות.

7. אל תיבהלו מתחושת רעב קלה
ד"ר פרלמוטר מתנגד בחריפות לדיאטות הדורשות שש ארוחות קטנות ביום כדי שלא תיווצר תחושת רעב. לדבריו, קצת תחושת רעב ואפילו הצום הם מומלצים. הצום, מסביר הד"ר, הוא דרך מקובלת לאתחול מחודש של חילוף החומרים, לקידום הורדת המשקל ואפילו לשיפור החדות המנטלית. צום לסירוגין, למשל כמה ימי צום בעונה או ויתור על ארוחה או שתיים מסוימות בשבוע, יכול, לדבריו, להאריך את החיים ולדחות מחלות כמו אלצהיימר וסרטן.
ד"ר פרלמוטר מציע צום של יום אחד שלם לפני שמתחילים בתפריט המומלץ של ד"ר פרלמוטר, ויתור על ארוחת הבוקר מדי פעם, או צום של 72 שעות שלמות ארבע פעמים בשנה.

8. הצטיידו בחלופות זמינות
עוד הוא מציע להצטייד מראש מחלופות מומלצות, שיסייעו מלצרוך את הפחמימות המזיקות: מלאו את הבית באגוזים שלמים וממרחי אגוזים, בשר מיובש, גבינות טעימות, ביצים קשות, ירקות טריים עם מטבל טעים. כך תצליחו להתגבר ברגעי השבירה. כמו כן, הוא מציע לרוקן את המזווה מפחמימות ומסוכרים, להפסיק ללכת למסעדות ולהיות ממוקדים במטרה.

9. התייחסות לחלק הרגשי והנשמתי
ד"ר פרלמוטר מסביר עוד את חשיבות ההקפדה על שעות שינה מספקות, הפעילות הגופנית, ויתור על ארוחת הבוקר פעם או פעמיים בשבוע, נטילת תוספים מסוימים והיפטרות מתרופות מיותרות, הפחתת הלחץ היומיומי והחשיפה לחומרים כימיים בסביבה המיידית, טיפוח מערכות יחסים וטיפול בעצמכם, התמודדות נינוחה עם אתגרי החיים, קביעת יעדים והתפתחות אישית ופינוי זמן לפעילות גופנית נכונה.
 


 
10. האמינו בעצמכם
ד"ר פרלמוטר מדגיש את חשיבות העקביות וחוסר הייאוש. "ראו את הפרס הגדול שמחכה לכם בסוף הדרך", הוא מזכיר. "הוא שם, בהישג יד, אפשר ממש לגעת בו, אם רק לא תוותרו ותישברו עכשיו. תהיו חזקים וזה ישתלם לכם. אם תהיו חזקים, בסוף גם תהיו רזים, בריאים, ואפילו תאריכו ימים".
 

בשיתוף אתר הידברות


 

 


 
 
האינדקס המרכזי
בעלי עסקים ונותני שירות

אבחון וטיפול אלטרנטיבי 970
אביזרי חבישה 12
אביזרי שיקום 34
אוסטיאופתיה 33
אופטומטריסטים 604
אופטיקאים 574
אחיות פרטיות 143
אירידיולוגיה 20
אמבולנס פרטי 144
ארומתרפיה 24
ביופידבק 17
בית לחיים 4
בית אבות, דיור מוגן 511
בתי הבראה והחלמה 13
בתי חולים 81
בתי חולים לבריאות הנפש 21
בי"ח סיעודיים וגריאטריים 99
בתי טבע 160
בתי מרקחת 835
גוף ונפש 426
דיאטנים 553
הומאופתיה 280
הידרותרפיה 51
הילינג 147
היפנוזה 18
הסעות נכים 27
השמת עובדים זרים 66
ויטמינים 10
חיתולים למבוגרים 65
טווינא 23
טיפול אלטרנטיבי בילדים 44
טיפול באמצעות בע"ח 43
טיפול ע"י יצירה והבעה 383
טיפול בהפרעות זיכרון 9
טיפול בהפרעות שינה 16
טיפול ע"י ציורי ילדים 1
יועצי תזונה 71
כירופרקטיקה 108
כירורגיה של היד 122
מגנטותרפיה 7
מדיטציות 48
מוצרים אורטופדיים 398
מוקדי עזרה ראשונה 103
מכונים רפואיים 536
מכשירי שמיעה ואביזרים 194
מנגנוני נכים לרכב 16
מרחצאות ומעיינות מרפא 6
נטורופתיה 236
נעליים אורטופדיות 84
עורכי-דין - ביטוח 1041
עורכי-דין - ביטוח לאומי 1203
עורכי-דין - דיני נזיקין 3877
עורכי-דין - רשלנות רפואית 480
פודיאטרים 27
פיזיותרפיה 381
פיזיותרפיה התפתחותית 16
פילאטיס 168
פלדנקרייז 139
פסיכוגריאטריה 2
פסיכולוגיה התפתחותית 31
פסיכולוגיה שיקומית 39
פסיכותרפיה 633
פרחי באך 40
ציוד ואביזרים לנכים 47
קינסיולוגיה 25
קלינאי תקשורת 251
רולפינג 8
רכב חשמלי 46
רכיבה טיפולית 38
רפואה סינית 402
רפלקסולוגיה 432
שיאצו 182
שיטת אלבאום 17
שיטת אלכסנדר 78
שיטת פאולה 30
שיקום נכים ונפגעים 166
שירותי סיעוד 578
תזונה ודיאטות טבעיות 98
תרפיה במוסיקה 29
   
 
 חזרה לדף הבית      -    תנאי שימוש     -     מדיניות פרטיות     -     חוק הספאם     -     אתיקה     -     חוק זכויות יוצרים    
 
 

כל הדרכים שלכם ליצירת קשר:

 
  פקס:
153-53-79-88-99-6
דוא"ל:
hermon.tikshoret@gmail.com
  כתובת:
אליהו בן חור 14, ב"ש


© כל הזכויות שמורות: "ספקטרום תקשורת".