ללא הגבלה - אתר החדשות המרכזי לנכויות ומוגבלויות - הידברות 10-03-2017 2
ללא הגבלה  - אתר החדשות המרכזי לנכויות ומוגבלויות מרחיב את שורותיו ומזמין אתכם להצטרף אל 18,902 חברי קהילת העסקים ונותני השירות שבאתר - ההרשמה חינם !


 
  Beta
 
ללא  1  הגבלה
אתר   החדשות   המרכזי    לנכויות    ומוגבלויות
דוא"ל:    hermon.tikshoret@gmail.com


 
1
 בקרוב "מבט אחר" - המגזין של המשפחות המיוחדות    
אודות  דואר אדום    פרסום באתר
 

 
מצטרפים עכשיו לאינדקס הכתום - לחצו כאן 
1
אוכל ותזונה   |   בריאות ונפש     בארץ   |   התנדבות וקהילה   |   חוק ומשפט    |   ספורט   |   רפואה משלימה     האינדקס המרכזי  מכון פויירשטיין   |  עמותת  "אתגרים"
1
 עמותות וארגונים  מחלקות רווחה  |  טפסים - המוסד לביטוח לאומי  |  מדריכים - המוסד לביטוח לאומי  |  סיכוי שווה  |  עת לעשות  |  אודות  |  צור קשר |  פייסבוק |  דוא"ל

1
אוכל ותזונה

המוצרים שמתחפשים למזון בריא: כך מטעים אתכם יצרני המזון

יצרני המזון מנסים לנצל את המודעות הציבורית לחשיבותה של תזונה בריאה - בכך שהם מצמידים למוצרים שלהם מסכה של בריאות. לקראת פורים קורעים את המסכות מהמוצרים וחושפים מה באמת עומד מאחורי תווית כמו "דל שומן" או "בתוספת אומגה 3"

מעיין כפיר, 10/03/2017
, צילום: shutterstock

 

 


אתם אולי מתחפשים רק בפורים, אבל מוצרי המזון שאתם רואים על מדפי הסופרמרקט – מתחפשים בכל ימי השנה. בעידן שבו המודעות לתזונה בריאה עלתה מאד, יצרני המזון מנסים לרכוב על הטרנד הזה. אבל במקום לייצר מוצרים בריאים באמת, רובם פשוט מעדיפים לנסח את הכתוב על האריזות כך שתחשבו שמדובר במזון בריא. הנה רשימה של ההטעיות הנפוצות ביותר שמנסות לשכנע אתכם בלי ביסוס שמדובר במוצר עם יתרונות ייחודיים לבריאות.

1. ''מיוצר מחומרים טבעיים בלבד''. חכו רגע, וקראו את רשימת חומרי הגלם המלאה. כן, המוצר הזה טבעי לגמרי, אבל זה לא מונע ממנו להכיל בעיקר סוכר, שמן, וקמח לבן. ''טבעי לגמרי'' אינו בהכרח בריא: גם הרעל ארסניק, אחרי הכל, הוא חומר טבעי לגמרי.

2. ''דל שומן''. אם התווית מנסה לשכנע אתכם שהמוצר דל בשומן, או ''מופחת-שומן'', קרוב לוודאי שהוא עשיר במשהו אחר: בסוכר. אופנת המוצרים דלי השומן התחילה לפני כמה עשורים, כאשר רופאים האשימו בעיקר צריכת שומן מופרזת בהתפתחותן של מחלות לב. היום הרופאים כבר לא כל כך בטוחים באשמתו של השומן: אבל כן בטוחים לגמרי שלא יצא שום דבר טוב מהכמויות המסחריות של הסוכר שהוכנסו לעוגיות דלות השומן, פשוט כדי שיהיה להן קצת טעם.

3. ''ללא תוספת סוכר''. מוצרים כאלה מתחלקים לשתי קטגוריות: כאלה שבאמת לא הוסיפו להם סוכר, כי בטבעם הם מתוקים מספיק (תרכיז תפוחים טבעי, למשל, מכיל שפע של סוכר טבעי מהתפוחים), ומוצרים שהוסיפו להם ממתיק מלאכותי. רוב הממתיקים האלה התגלו כבר כמזיקים לבריאות. אבל גם אם אתם לא מודאגים מהטווח הארוך – שימו לב שמי שצורך בלי הגבלה מהממתיקים הללו (''זה לא סוכר!) עלול למצוא עצמו עד מהרה לוקה בשלשול.
 

 

 
4. ''ללא גלוטן''. מוצרים ללא גלוטן הם צורך חיוני לאנשים הרגישים לגלוטן. עבור שאר האוכלוסייה, עם זאת, לא הוכח שמוצר ללא גלוטן בריא יותר ממוצר מקביל עם גלוטן. לעיתים קרובות דווקא ההפך הוא הנכון, שכן המוצר עם הגלוטן מכיל יותר סיבים תזונתיים. אז למה התווית הזו החלה לצוץ בכל מקום? כי היא אופנתית, זה הכל.

5. ''מכיל פרי אמיתי''. מוצרים רבים (יוגורטים למשל) מתפארים בכך שהם מכילים ''פרי  אמיתי'' או ''מחית פרי אמיתי''. אבל אל תצפו למצוא בתוך המוצר את הפירות הגדולים והצבעוניים שמצולמים על האריזה: מוצר עם תווית כזאת יכול להכיל כמות מינימלית של פרי, ובהחלט לא יכול להיחשב כ''ארוחת פירות''. רוצים לדעת עד כמה הכמות קטנה ביחס לכל המוצר? יש חברות נדיבות שיכתבו לכם את האחוזים בדיוק, אבל אם המידע הזה לא מופיע על האריזה, פשוט בדקו את רשימת חומרי הגלם. ככל שהפרי רחוק יותר מראש הרשימה, כך שיעורו במוצר קטן יותר.

6. ''בתוספת אומגה 3''. קיימים שלושה סוגים של חומצות שומן אומגה 3. EPA, DHA ו-ALA. לא כל השלושה שווים לטובה: רק שני הסוגים הראשונים הוכחו כחיוניים לבריאות הלב והמוח. אם אתם רוצים לצרוך את החומצות הללו, ההימור הטוב ביותר שלכם הוא לאכול דגים.

מה זה אומר כשמוצר שלא מכיל שום שמן דגים מתיימר להכיל אומגה 3? הוא מכיל את הסוג השלישי, ALA, שאינו מועיל במיוחד. בדרך כלל החברה משיגה את האפקט הזה בכך שפיזרה במוצר מספר זרעי פשתן. אז כן, יש פה אומגה 3 – אבל זו לא האומגה 3 שאתם צריכים.
 
 


 
7. ''דיאט'' או: ''דל קלוריות''. גרסאות דיאט של מוצרים מכילות שפע של ממתיקים מלאכותיים, כמו סוכרלוז, אספרטיים, ועוד. לא רק שהממתיקים האלה מזיקים בפני עצמם, אלא שתווית ה''דיאט'' לא מבטיחה למשל שהוסרו מהמשקה חומרים מזיקים מאד אחרים, כמו חומצה פוספורית. החומצה הזו מצויה במשקאות מוגזים וידועה בכך שהיא שוחקת את השיניים והעצמות.

8. ''אורגני''. מוצר המיוצר ממרכיבים אורגניים הוא אכן מומלץ – כל עוד אתם יודעים מה מקורם של הרכיבים האלה. מספר גדל והולך של מוצרים מעובדים ותוספי מזון אורגניים בשוק הבינלאומי משתמש בחומרי גלם המגיעים בסין, ויבול אורגני סיני גדל כמעט תמיד בשדות שסובלים מזיהום מתכות קשה ולפיכך מכילים כמויות עצומות של כספית או עופרת. מוצר כזה הוא אולי אורגני, אבל הוא גם די רעיל.

9. סוכר בתחפושת. לא מדובר אמנם בכיתוב על התווית, אבל זו הטעייה נפוצה שמתחבאת ברשימת חומרי הגלם. לסוכר יש כשישים שמות! אם היצרן רוצה להטעות את הצרכנים כל מה שהוא צריך לעשות הוא להשתמש באחד השמות הנרדפים של הסוכר: גלוקוז, פרוקטוז, מלטודקסטרין או דקסטרוז, למשל. אם הוא רוצה להישמע ממש טבעי הוא עשוי לרשום: ''מייפל'', ''סוכר דמררה'' או ''סירופ תירס''. צר לנו לבשר: כל אלה סוכרים, והם אולי מוסיפים טעם למוצר, אבל ממש לא מוסיפים לכם בריאות.

10. כשרות. כן-כן. זו דווקא בעיה שאינה נפוצה בישראל, אבל היא נפוצה מאד בעולם, ולכן היא נכללת ברשימה זו. לא תאמינו כמה גויים גמורים קונים רק מזון עם הכשר מתוך אמונה שהוא בריא יותר! תעשיית הכשרות אמנם נהנית מכך, אבל מפעם לפעם היא נאלצת שוב ושוב להבהיר: לא, ''כשר'' אין פירושו ''אורגני'', ''כשר'' אין פירושו ''לא מהונדס גנטית'', ו''כשר'' בכלל, אינו ערובה לערך התזונתי של המוצר...וגם את זה כדאי לזכור
.
 

בשיתוף אתר הידברות


 

 


 
 
האינדקס המרכזי
בעלי עסקים ונותני שירות

אבחון וטיפול אלטרנטיבי 970
אביזרי חבישה 12
אביזרי שיקום 34
אוסטיאופתיה 33
אופטומטריסטים 604
אופטיקאים 574
אחיות פרטיות 143
אירידיולוגיה 20
אמבולנס פרטי 144
ארומתרפיה 24
ביופידבק 17
בית לחיים 4
בית אבות, דיור מוגן 511
בתי הבראה והחלמה 13
בתי חולים 81
בתי חולים לבריאות הנפש 21
בי"ח סיעודיים וגריאטריים 99
בתי טבע 160
בתי מרקחת 835
גוף ונפש 426
דיאטנים 553
הומאופתיה 280
הידרותרפיה 51
הילינג 147
היפנוזה 18
הסעות נכים 27
השמת עובדים זרים 66
ויטמינים 10
חיתולים למבוגרים 65
טווינא 23
טיפול אלטרנטיבי בילדים 44
טיפול באמצעות בע"ח 43
טיפול ע"י יצירה והבעה 383
טיפול בהפרעות זיכרון 9
טיפול בהפרעות שינה 16
טיפול ע"י ציורי ילדים 1
יועצי תזונה 71
כירופרקטיקה 108
כירורגיה של היד 122
מגנטותרפיה 7
מדיטציות 48
מוצרים אורטופדיים 398
מוקדי עזרה ראשונה 103
מכונים רפואיים 536
מכשירי שמיעה ואביזרים 194
מנגנוני נכים לרכב 16
מרחצאות ומעיינות מרפא 6
נטורופתיה 236
נעליים אורטופדיות 84
עורכי-דין - ביטוח 1041
עורכי-דין - ביטוח לאומי 1203
עורכי-דין - דיני נזיקין 3877
עורכי-דין - רשלנות רפואית 480
פודיאטרים 27
פיזיותרפיה 381
פיזיותרפיה התפתחותית 16
פילאטיס 168
פלדנקרייז 139
פסיכוגריאטריה 2
פסיכולוגיה התפתחותית 31
פסיכולוגיה שיקומית 39
פסיכותרפיה 633
פרחי באך 40
ציוד ואביזרים לנכים 47
קינסיולוגיה 25
קלינאי תקשורת 251
רולפינג 8
רכב חשמלי 46
רכיבה טיפולית 38
רפואה סינית 402
רפלקסולוגיה 432
שיאצו 182
שיטת אלבאום 17
שיטת אלכסנדר 78
שיטת פאולה 30
שיקום נכים ונפגעים 166
שירותי סיעוד 578
תזונה ודיאטות טבעיות 98
תרפיה במוסיקה 29
   
 

 חזרה לדף הבית      -    תנאי שימוש     -     מדיניות פרטיות     -     חוק הספאם     -     אתיקה     -     חוק זכויות יוצרים    
 


אבחון וטיפול אלטרנטיבי אביזרי חבישה אביזרי שיקום אוסטיאופתיה אופטומטריסטים
אופטיקאים אחיות פרטיות אירידיולוגיה אמבולנס פרטי ארומתרפיה
ביופידבק בית לחיים בית אבות, דיור מוגן בתי הבראה והחלמה בתי חולים
בתי חולים לבריאות הנפש בי"ח סיעודיים וגריאטריים בתי טבע בתי מרקחת גוף ונפש
דיאטנים הומאופתיה הידרותרפיה הילינג היפנוזה
הסעות נכים השמת עובדים זרים ויטמינים חיתולים למבוגרים טווינא
טיפול אלטרנטיבי בילדים טיפול באמצעות בע"ח טיפול ע"י יצירה והבעה טיפול בהפרעות זיכרון טיפול בהפרעות שינה
טיפול ע"י ציורי ילדים יועצי תזונה כירופרקטיקה כירורגיה של היד מגנטותרפיה
מדיטציות מוצרים אורטופדיים מוקדי עזרה ראשונה מכונים רפואיים מכשירי שמיעה ואביזרים
מנגנוני נכים לרכב מרחצאות ומעיינות מרפא נטורופתיה נעליים אורטופדיות עורכי דין - ביטוח
עורכי דין - ביטוח לאומי עורכי דין - דיני נזיקין עורכי דין - רשלנות רפואית פודיאטרים פיזיותרפיה
פיזיותרפיה התפתחותית פילאטיס פלדנקרייז פסיכוגריאטריה פסיכולוגיה התפתחותית
פסיכולוגיה שיקומית פסיכותרפיה פרחי באך ציוד ואביזרים לנכים קינסיולוגיה
קלינאי תקשורת רולפינג רכב חשמלי רכיבה טיפולית רפואה סינית
רפלקסולוגיה שיאצו שיטת אלבאום שיטת אלכסנדר שיטת פאולה
שיקום נכים ונפגעים שירותי סיעוד תזונה ודיאטות טבעיות תרפיה במוסיקה רישום לאינדקס

 
 
 
כל הדרכים שלכם ליצירת קשר:
 
  פקס:
153-53-79-88-99-6
דוא"ל:
hermon.tikshoret@gmail.com
  כתובת:
אליהו בן חור 14, ב"ש


© כל הזכויות שמורות ל:"חרמון תקשורת".