lelo-hagbala.co.il  ללא הגבלה -אתר החדשות המרכזי לנכויות ומוגבלויות              חבר איגוד האינטרנט הישראלי ISOC-IL | רישיון אקו"ם | כניסת כתבים | חזרה לדף הבית
6
 
בארץ ובעולם   בריאות ונפש   בקהילה שלנו   חוק ומשפט   רפואה משלימה   תזונה נכונה   ספורט בריאות       חיפוש באתר    
1
בת-אל לוי: "הקב"ה לא סתם נתן לי שני ילדים עם לקויות שמיעה"

במשך יותר מחמש שנים ציפו בת-אל לוי ובעלה לילדים, אך הם לא התייאשו. באופן ניסי הם זכו לבת, ואחריה גם להריון של שלישייה (שהסתיים בלידת תאומים), וכאשר גילו ששניים מילדיהם לקויי שמיעה, הם לא נבהלו. סיפור של אמונה וניסים גלויים


מיכל אריאלי, 20/02/2017
, צילום: shutterstock


 
את השיחה עם בת-אל לוי אי אפשר לקיים מבלי להתרגש. בת-אל, נמרצת וחיונית, שוטחת את תמצית חייה. ללא רגע של התבכיינות, כאשר ניכרות בקולה כל העת העוצמה והאמונה התמימה.
"גדלתי בבית חילוני בעיר אילת", היא פותחת את סיפורה. "ואת המשמעות של הדברים קל להבין. כי באמת, כפי שאפשר לדמיין, החיים שלי היו מורכבים בעיקר ממסיבות ומחיי לילה. כשהגעתי לגיל גיוס, החלטתי להיות לוחמת ולשרת בקרבי, אלא שבאחת הפעילויות שלנו הזדמן לי להגיע לכותל המערבי, ואז התחלתי להתעניין מעט ביהדות. "אמרו לי שיש בכותל ישועות, ושאפשר לבקש מה שרוצים ולקבל", היא מספרת, "אז החלטתי בתמימותי לנסות וכתבתי על פתק את כל מה שרציתי באותו שלב בחיים. אבל כשראיתי שלא קיבלתי מיד את כל מה שכתבתי, הגעתי למסקנה שאני לא מעוניינת בחיים האלו של הדת. זה הגיע בעיקר מתוך חוסר הבנה. כי לא הבנתי בכלל מה זה אומר שמירת מצוות".
 
שידוך באילת
הדבר המדהים בסיפורה של בת-אל הוא שדווקא מתוך הכעס, כביכול, על הבורא, היא הצליחה למצוא את האמונה הפנימית שבה. "השתחררתי מהצבא וחזרתי לאילת", היא מספרת, "ושם הכרתי את מי שלימים הפך להיות בעלי. הוא עצמו הגיע מבית דתי על גבול החרדי. אבל במשך השנים הוא התמלא כעס על הדת והתרחק ממנה. יום אחד הוא החליט שנמאס לו. אז הוא לקח תיק קטן וירד לאילת, "ושם", היא מחייכת, "הוא פגש אותי".
וכפי שבת-אל מספרת - שניהם היו בחורים ממורמרים וכעוסים ומצאו אוזן קשבת אחד אצל השנייה. "סחפתי אותו כמובן לחיי מסיבות הלילה הסוערים שלי ובילינו הרבה יחד. אחרי שנתיים הוא הציע לי נישואין, וכעבור שלוש שנים נישאנו".
וכאן מגיעה בת-אל לחלק המעניין בסיפורה: "אני יודעת שאצל רוב החוזרים בתשובה זה עובד כך – הם מגלים את הבורא ואז מתקרבים אליו מתוך אהבה ורצון להתחזק. אבל אצלי זה קרה בדיוק הפוך. כזוג צעיר לא היה לנו כסף כדי לקנות דירה, ולכן התגוררנו אצל ההורים של בעלי, במרכז הארץ. מכיוון שמדובר במשפחה שומרת מצוות, לא הייתה לנו ברירה, והיינו חייבים לשמור שבת. כך התחלנו להקפיד על שמירת שבת, וגם על הלכות נוספות, לא מתוך רצון להתחזק, אלא פשוט כי היינו חייבים".

ואיך הרגשת עם שמירת המצוות הזו? זה בוודאי היה קשה!
"באמת לא היה לי קל. הרגשתי שזוהי כפייה דתית ומאוד לא התחברתי לזה, אבל לא הייתה לי ברירה. האמת היא שחיכיתי כל הזמן לרגע שבו נעזוב את הבית וכבר לא אצטרך יותר לשמור מצוות. בשלב כלשהו הבנתי שהדרך היחידה שלי לצאת מביתם של ההורים היא להיכנס להריון, וברגע שנהיה משפחה, כבר נצטרך לעבור לדירה משל עצמנו".
ורק אז, כשהיא החליטה שברצונה להביא ילדים לעולם, נפלה עליה המהלומה הקשה והיא קלטה שהאתגרים שלה בחיים הם הרבה יותר מורכבים. "ניסינו להיכנס להריון, אבל עברו כמה וכמה חודשים, ושום דבר לא קרה. פתאום כל הנושאים האחרים התגמדו ולא עניינו אותנו, כי כשנפגשנו עם רופאים נאמר לנו שאין הרבה סיכויים שנזכה לילדים. הרופאים גם המליצו לנו על כל מיני סוגים של טיפולים. ניסינו את כל מה שיכולנו, ובכל זאת, במשך חמש שנים שום דבר לא זז".
אלא שבת-אל מציינת כי לאורך תהליך הציפייה הממושך, היא כבר התחילה לחוש קשר עם הבורא. "מתוך שלא לשמה בא לשמה", היא צוחקת, "ובאמת, בזכות העובדה ששמרתי שבת כל כך הרבה פעמים והקפדתי על הלכות, גם התחזקתי מאוד מבחינה פנימית, וכבר לא שמרתי מצוות רק כלפי חוץ".
באחד מן הימים עמדה בת-אל לפני טיפול רפואי מורכב שהיא קיוותה מאוד שיאפשר לה להרות. הרופאים הכינו אותה לכך שאם הוא לא יצליח – אז הם ייאלצו לקטלג אותה בוועדת חריגים. "מאוד חששתי", היא נזכרת, "ולראשונה בחיי פשוט ישבתי, התפללתי ובכיתי בלי הפסקה. חיזקתי את עצמי באמצעות כוח המחשבה. אמרתי לעצמי שהטיפול בוודאי יצליח, ואני אזכה להקים משפחה".
ובאמת, הטיפול עבר בהצלחה, ולאחר הריון שנמשך תשעה חודשים מלאים – זכו בת אל ובעלה לחבוק את בתם הבכורה אביגיל.
 
"אמרו לי שהבן לא ישמע, ואני התחלתי פשוט לצחוק"
מיד לאחר לידתה של אביגיל, אומרת בת-אל שהיא התחילה שוב במסכת של טיפולים. "היה ברור לי שזה יכול לקחת הרבה זמן, ושאני לא יכולה לאפשר לעצמי לנוח. אבל הפעם הייתי אופטימית. ידעתי שלחשיבה שלי ולאמונה בהקב"ה יש כוח עצום, ובאותה תקופה גם התקרבתי יותר ויותר לאלוקים והתפללתי המון. אני זוכרת שפניתי להקב"ה בכל יום מחדש ואמרתי לו: הפעם אני לא מתפללת בשביל עצמי, אלא בשביל הילדה שלי, שלא תהיה לבד בעולם".
ובאותה תקופה, באופן פלאי וניסי ביותר התבשרה בת-אל שהטיפולים הצליחו והיא שוב בהריון, והפעם... של שלישייה. "הרופאים לא האמינו", היא מתרגשת, "הרי רק חמש שנים קודם לכן הם אמרו לנו שאין שום סיכוי בעולם שנצליח להביא ילדים. כשילדתי את אביגיל זה היה בלתי נתפס מבחינתם, ופתאום כעת פעם נוספת... ועוד עם שלושה תינוקות..."
אבל לשמחה הגדולה התווספו הפעם גם לחץ והרבה פאניקה. "הייתי צריכה להיות כל הזמן בשמירה מלאה. היה אסור לי לקום מהמיטה, ומהרגע הראשון דחקו בי הרופאים לעשות דילול עוברים, כי אם לא – אז השלישייה כולה לא תוכל לשרוד. אבל אני לא עשיתי, אלא רק התפללתי לה' שייתן לכולם חיים בריאים ושלמים, ואני מבטיחה לספר בכל העולם על הנס הגלוי הזה, כי אלו ילדים שלו ולא שלי".
ובת-אל גם מציינת דבר נוסף שנתן לה כוח: "ממש בתחילת ההיריון הזה קיבלתי על עצמי קבלה חדשה – כיסוי ראש. כי עד אותו יום למרות שהתחזקתי מאוד מבחינת הלכות  ותפילות, עדיין כלפי חוץ לא יכלו לזהות שאני דתייה, ומאז אני באמת מקפידה לכסות את הראש".
הלידה התרחשה לבסוף בשבוע 29, הרבה לפני התאריך המשוער. "כשהגענו ללידה כבר ידענו שעובר אחד כבר לא נמצא אתנו, כי הקב"ה עשה דילול טבעי. אבל בחסדי שמיים שני התינוקות האחרים היו בריאים ושלמים. אחרי שלושה חודשים בהם הם היו בטיפול נמרץ בפגייה, בין חיים למוות, השתחררנו עם התאומים המתוקים ביותר בעולם – אחיה ואבישג".
טרם השחרור מספרת בת-אל שניגש אליה הפרופ' שמנהל את הפגייה בפנים חמורות סבר. "הוא בישר לי על כך שמצאו אצל הבן בעיית שמיעה, והוא ככל הנראה לא יוכל לשמוע. התגובה שלי כנראה הותירה אותו בהלם, כי התחלתי פשוט לצחוק... הוא אמר לי: 'זה בסדר גבירתי, אנחנו מבינים שזו בשורה לא קלה, ומותר לך להגיב בכל צורה שאת רוצה', אבל אני אמרתי לו: 'זה לא סתם שאני צוחקת. תבין, לפני שבע שנים אמרו לנו שאין שום סיכוי שיהיו לנו בכלל ילדים, והנה, יש לי ברוך ה' שלושה ילדים בריאים ושלמים. לתינוק שנולד לנו יש שתי אוזניים, ועכשיו, אחרי כל הפלאים הגדולים שהקב"ה עשה אתנו, נראה לך שיש לו בעיה לדאוג לכך שהוא גם ישמע דרך האוזניים שלו?"
 
אצל רבי נחמן
מעט אחרי השחרור מבית החולים כבר עברו בת-אל ובעלה להתגורר יחד עם ילדיהם בדירה משלהם. "יכולתי להיות מאושרת", היא אומרת, "כי לכאורה היה לי הכל והשגתי את כל מה שרציתי. היו לי שתי בנות ובן שהגיעו בדרך מופלאה, הייתה לנו דירה שכל כך שאפנו לקנות. התגוררנו לבד ולא עם ההורים, ובכל זאת הרגשתי שמשהו לא בסדר אצלי, הרגשתי שאני לא מאושרת".
במבט לאחור היא אומרת שייתכן שהיה זה דיכאון אחרי לידה, אולי סתם כך דכדוך או עייפות  מהעומס העצום של גידול שני תינוקות קטנים יחד עם פעוטה בת שנה וחצי. "הייתי מרוסקת ואמרתי לבעלי: 'אני חייבת לצאת לחופש, אני חייבת להתאוורר', ואז הוא הציע לי הצעה קוסמת: 'אחרי כך כל הרבה שנים שאת לומדת את ספריו של רבי נחמן מברסלב, אולי תיסעי לאומן?'"
וכך אכן היה. "טסתי לאומן", מספרת בת-אל, "ומצאתי את עצמי כשאני מתפללת על כל משפחתי, מבקשת במיוחד על אחיה – התינוק הקטן שאבחנו אצלו את בעיית השמיעה, ועל אביגיל שהיו לה כל כך הרבה קשיים בגן. התפללתי מעומק הלב, ובשלב מסוים גם שוחחתי עם אחת הנשים שישבו לצדי. אותה אישה הקשיבה, ולבסוף אמרה לי: 'ריבונו של עולם לא סתם כך עשה שהילדים שלך לא ישמעו'. ואני קפצתי כנשוכת נחש ואמרתי לה: 'לא הילדים, אלא הילד. הילד הוא זה שלא שומע'.  ובכל זאת, כנראה שאותה אישה התקרבה לאמת. כי כשחזרתי הביתה ולקחתי את אחיה לאחת מהבדיקות במסגרת מעקב השמיעה, החלטתי לקחת גם את אביגיל ולבדוק אותה. הייתי בהלם, כי התברר שהיא לקוית שמיעה ויכולה לשמוע רק 50% מהקולות. פתאום נפתרו בבת אחת כל השאלות וכל התלונות של הגננות בתקופה האחרונה. כי ברור שילדה שאינה שומעת אינה יכולה לתפקד בגן".
 


 
לקדש שם שמיים
וההתמודדות של בת-אל אינה פוסקת לרגע. "אני מגדלת את הילדים שלי שזקוקים להרבה קידום ותמיכה", היא מציינת, "הבת עברה ברוך ה' ניתוח באוזניים, וכעת מצפים לראות איך הוא השפיע ואם יש הטבה. לגבי הבן – ברור שהוא שומע ברמה מסוימת, אך עדיין לא ברור כמה בדיוק".
אבל בינתיים, היא לא מרשה לעצמה להתייאש. במשך השנתיים שחלפו מאז שנולדו התאומים, יוצאת בת-אל במשך כמעט כל ימות השבוע לערבי חיזוק לנשים, בהם היא מוסרת הרצאות ואף עורכת טקסים של הפרשת חלה. בנוסף, פעמיים בחודש היא גם יוצאת עם קבוצות לאומן.
"הבטחתי לריבונו של עולם שאחזק את שמו בעולם, וזה מה שנותן לי את הכוח להמשיך ולפעול", היא מסבירה.  אומנם הנשים שמצטרפות אליה הן לעתים כלל אינן שומרות מצוות, אבל בת-אל, בדרך המיוחדת לה, מצליחה לסחוף אותן ולהחדיר בהן את יסודות האמונה. "אני יודעת שהקב"ה לא שלח לי סתם כך ניסיונות במשך החיים, והשאיפה שלי היא לעשות הכל כדי לקדש שם שמיים", היא חותמת את דבריה
.

בשיתוף אתר הידברות. 
 


 
 
1
מבזקי חדשות   הרשמה לאינדקס
1
1
דוברות מד״א: זכי הלר : בשעה 07:46 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב נגב, על טרקטורון שהתהפך באתר בנייה, ברחוב קורא מדברי, באילת. חובשים ופראמדיקים של מד"א מעניקים טיפול רפואי ומפנים לבי"ח יוספטל, גבר כבן 30 במצב קשה, עם חבלה רב מערכתית


 
 
      אולפן החדשות: 08-973-4-006
1
      מערכת החדשות: 08-9282508
 
האינדקס המרכזי
18,937 בעלי עסקים ונותני שירות
8
הרשמה לאינדקס המרכזי 
 


אבחון וטיפול אלטרנטיבי
 

אביזרי
חבישה
     


אביזרי שיקום
 
     


אופטומטריסטים
 

אופטיקאים
     


אחיות פרטיות
 

אירידיולוגיה
     


אמבולנס פרטי
 

ארומתרפיה
     


ביופידבק
 

בית לחיים
     


בית אבות
דיור מוגן
 

בתי הבראה
והחלמה
     


בתי
חולים
 

בתי חולים
לבריאות הנפש
     


בי"ח סיעודיים וגריאטריים
 

בתי
טבע
     


בתי מרקחת
 

גוף ונפש
     


דיאטנים
 

הומאופתיה
     


הידרותרפיה
 

הילינג
     


היפנוזה
 

הסעות נכים
     


השמת ע.זרים
 

ויטמינים
     


חיתולים למבוגרים
 

טווינא
     


טיפול אלטרנטיבי בילדים
 

טיפול באמצעות בעלי חיים
     


טיפול באמצעות יצירה והבעה
 

טיפול בהפרעות זיכרון
     


טיפול בהפרעות שינה
 

טיפול באמצעות ציורי ילדים
     


יועצי תזונה
 

כירופרקטיקה
     


כירורגיה של היד
 

מגנטותרפיה
     


מדיטציות
 

מוצרים אורטופדיים
     


מוקדי עזרה ראשונה
 

מכונים
רפואיים
     


מכשירי שמיעה ואביזרים
 

מנגנוני נכים
לרכב
     


מרחצאות ומעיינות מרפא
 

נטורופתיה
     


נעליים
אורטופדיות
 

עורכי דין
ביטוח לאומי
     


עורכי דין
דיני נזיקין
 

עורכי דין
רשלנות רפואית
     


פודיאטרים
 

פיזיותרפיה
     


פיזיותרפיה התפתחותית
 

פילאטיס
     


פלדנקרייז
 

פסיכוגריאטריה
     


פסיכולוגיה התפתחותית
 

פסיכולוגיה שיקומית
     


פסיכותרפיה
 

פרחי באך
     


ציוד ואביזרים
 

קינסיולוגיה
     


קלינאי תקשורת
 

רולפינג
     


רכב חשמלי
 

רכיבה טיפולית
     


רפואה סינית
 

רפלקסולוגיה
     


שיאצו
 

שיטת אלבאום
     


שיטת אלכסנדר
 

שיטת פאולה
     


שיקום
נכים
 

שירותי
סיעוד
     


תזונה ודיאטות טבעיות
 

תרפיה במוסיקה

אבחון וטיפול אלטרנטיבי אביזרי חבישה אביזרי שיקום אוסטיאופתיה אופטומטריסטים
אופטיקאים אחיות פרטיות אירידיולוגיה אמבולנס פרטי ארומתרפיה
ביופידבק בית לחיים בית אבות, דיור מוגן בתי הבראה והחלמה בתי חולים
בתי חולים לבריאות הנפש בי"ח סיעודיים וגריאטריים בתי טבע בתי מרקחת גוף ונפש
דיאטנים הומאופתיה הידרותרפיה הילינג היפנוזה
הסעות נכים השמת עובדים זרים ויטמינים חיתולים למבוגרים טווינא
טיפול אלטרנטיבי בילדים טיפול באמצעות בע"ח טיפול ע"י יצירה והבעה טיפול בהפרעות זיכרון טיפול בהפרעות שינה
טיפול ע"י ציורי ילדים יועצי תזונה כירופרקטיקה כירורגיה של היד מגנטותרפיה
מדיטציות מוצרים אורטופדיים מוקדי עזרה ראשונה מכונים רפואיים מכשירי שמיעה ואביזרים
מנגנוני נכים לרכב מרחצאות ומעיינות מרפא נטורופתיה נעליים אורטופדיות עורכי דין - ביטוח לאומי
עורכי דין - דיני נזיקין עורכי דין - רשלנות רפואית פודיאטרים פיזיותרפיה פיזיותרפיה התפתחותית
פילאטיס פלדנקרייז פסיכוגריאטריה פסיכולוגיה התפתחותית פסיכולוגיה שיקומית
פסיכותרפיה פרחי באך ציוד ואביזרים לנכים קינסיולוגיה קלינאי תקשורת
רולפינג רכב חשמלי רכיבה טיפולית רפואה סינית רפלקסולוגיה
שיאצו שיטת אלבאום שיטת אלכסנדר שיטת פאולה שיקום נכים ונפגעים
שירותי סיעוד תזונה ודיאטות טבעיות תרפיה במוסיקה    
 
 
כל הדרכים שלכם ליצירת קשר:

   
חזרה לדף הבית    תנאי שימוש   מדיניות פרטיות   חוק הספאם   אתיקה מקצועית   חוק זכויות יוצרים הצהרת נגישות
                       
 fax-to-mail: 153-54-7126459             דוא"ל: lelo.hagbala@gmail.com מערכת החדשות: בן חור אליהו 14-3 באר שבע 08-9282508 אולפן החדשות: העצמאות 57 באר שבע 08-9734006

מדיניות שימוש ב-cookies וכלים אחרים

על מנת לאפשר הפעלתו של האתר באופן מיטבי וכן לשפר את חווייתך מהשימוש בו, יתכן וייעשה שימוש בכלים מסוג "עוגיות" (Cookies), כמו גם ב"כלים אחרים" | יחד עם זאת, עדי גולן נדרשת לאישורך והסכמתך | היה ואם אין רצונך להתיר השימוש בכלים אלו, הנך נדרש/ת להפסיק באופן מיידי שהייתך-שימושך באתר | האמור ד-לעיל' מהווה תמצית "מדיניות השימוש" באתר | את הנסח המלא והמחייב ניתן למצוא בקטגוריה "מדיניות פרטיות".

בכל שאלה ובקשה ניתן לפנות באמצעות
  צור קשר  שבאתר   |   מדיניות פרטיות 

כל הזכויות שמורות ל: עדי גולן ADI GOLAN

 
לייבסיטי - בניית אתרים