תחזית מזג האויר 25-10-2020:  טבריה  33-19  ירושלים  28-19  ים המלח 33-25  מצפה רמון  27-18   צפת  27-19   חיפה  31-21   תל אביב  29-20  באר שבע  30-18   אילת  33-22 
    ללא הגבלה - אתר החדשות המרכזי לנכויות ומוגבלויות  
1
 בארץ ובעולם     בריאות ונפש    |    התנדבות-קהילה   |    חוק ומשפט     |   ספורט נכים-פאראלימפי   |    רפואה משלימה    |   תזונה נכונה    |   חיפוש
1
הורים לילדים עם הפרעת קשב: כך תעברו בשלום את חופשת הקיץ

איך שורדים את חופשת הקיץ כשיש בבית ילד אחד או יותר עם הפרעת קשב וריכוז? מומחים והורים מנוסים מציעים טיפים


מעיין כפיר, 31/07/2017, צילום: shutterstock

 
 
אם יש לכם ילדים עם הפרעת קשב וריכוז, כנראה שהחופש הגדול מאיים עליכם במיוחד. איך שורדים חודש או חודשיים עם ילדי ADHD שהוציאו אותם מהשגרה שכה נחוצה להם? הנה עצות מכמה מומחים – וגם מהורים מנוסים לילדים עם הפרעת קשב.

ד"ר פיטר ג'אקסה, פסיכולוג קליני המנהל מרכזים לטיפול בהפרעת קשב באמריקה וסובל מהפרעת קשב בעצמו, אומר שיש רק שני דברים בטוחים לגבי החופש הגדול עם ילדי ADHD: בטוח לגמרי שהילדים שלכם יהיו משועממים בקלות ולעיתים קרובות ובטוח לגמרי שהם ידרשו המון מהמשאבים שלכם: יותר זמן, יותר תשומת לב, יותר כסף...
י
לדים עם הפרעת קשב וריכוז משגשגים בימים של שגרה קבועה. איך מוצאים את האיזון בין הצורך שלהם לסדר יום – ובין צורך של כל ילד באשר הוא 'להרגיש בחופש'? לד"ר ג'אקסה יש מספר הצעות:

 • הכינו לוח שנה משפחתי גדול, תלו אותו במקום בולט וסמנו עליו את כל הפעילויות הידועות מראש: ימי החופשה המשפחתית, יום הכיף ב'חפץ חיים', הנסיעות הקבועות לים, וכן הלאה.

 
 • הקלו קצת בכללים, אבל אל תשימו אותם בצד. למשל, אל תחרגו משעות השינה והקימה באופן קיצוני, כי בוודאות זה ישפיע לרעה על הילדים שלכם. בנוסף, מה שאסור מכל וכל בימות השנה לא יכול להפוך למותר כל הזמן בקיץ. אל תאפשרו יום שלם של בהייה במסכים וגם לא יום שבו כל הארוחות הן ממתקים.
 • אל תארגנו פעילות לכל רגע עירות של הילדים. ילדים עם הפרעת קשב אמנם צריכים סדר יום, אבל זה לא אומר שהם צריכים שיגידו להם בכל רגע נתון מה לעשות. עשו ככל שביכולתכם לעודד אותם לחשוב באופן יצירתי ולמצוא תעסוקה לעצמם מפעם לפעם.
 • אם הילד שלכם גדול מספיק, מצאו לו עבודה. עבודה חלקית יכולה להעניק לבן נוער את המסגרת שהוא כל כך  זקוק לה, לחזק את הביטחון העצמי שלו, ללמד אותו מיומנויות חדשות – וכמובן, לפתור חלקית את בעיית השעמום הבלתי נגמרת.
לד"ר לארי סילבר, פסיכיאטר המתמחה בהפרעת קשב וריכוז אצל ילדים, יש מספר עצות נוספות.
 • אם הילד שלכם נוטל תרופות במהלך שנת הלימודים, אל תפסיקו רק בגלל החופש. מלבד במקרים נדירים בהם הקושי הוא לימודי בלבד, להפרעת קשב וריכוז יש השפעות גם בבית. אם אתם רוצים שהחופשה המשפחתית תעבור בשלום, שכולם ייהנו, ושהילד עם הפרעת קשב  לא יעביר מחצית מהחופשה כשהוא סופג נזיפות ועונשים –המשיכו בלקיחת התרופה. סילבר מספר שהכיר הורים רבים שהפסיקו את התרופה על דעת עצמם בחופש, בדרך כלל בלי תוצאות טובות. במקרה אחד שזכור לו במיוחד המשפחה נסעה לחופשה בחווה של הסב והסבתא, ואחרי יומיים שבהם הילד רץ, השתולל והציק בלי הרף, הוא עלה על הטרטור וניסה לנסוע בו בכוחות עצמו....
 • אל תקיימו משא ומתן עם הילדים! אם יש לכם חוקים חשובים לגבי זמני שינה, זמן מסך, הבאת חברים הביתה, וכן הלאה – רצוי מאד לא להיכנס עם הילדים למשא ומתן רק בגלל שעכשיו חופש. ילד שמבקש 'רק עוד עשר דקות' עד השינה ילך לישון בסוף שעה מאוחר יותר מהרגיל. על הכללים שחשובים לכם עמדו בכל תוקף ואל תסכימו לדון בהם. אם אתם זקוקים לעזרה באכיפת הכללים בגלל רוח מרד של ימי חופשה, בהחלט רצוי שתערכו מבצע ותבטיחו תמריצים, אבל אל תוותרו על דברים עקרוניים לכם.

 
 • בחרו בקפידה פעילויות שמתאימות לילד. לילדים עם הפרעת קשב יש סף תסכול נמוך. בהתאם לכך, זה מתכון לצרות לשלוח ילד כזה עם תיאום עין יד חלש במיוחד לתוכנית קיץ שמתמקדת בפעילות ספורט כמו טניס או כדורגל. אם הוא סובל מקושי בוויסות חושי ומאותגר במיוחד בסביבה הומת אדם, כנראה שימי כיף בלונה פארק וקייטנה עם כמה מאות ילדים לא יהיו פתרונות מוצלחים במיוחד עבורו.
 • אל תצפו מהילד ללמוד במשך כל החופש. לילדים רבים עם הפרעת קשב יש גם ליקויי למידה וההורים לחוצים מאד שמא בחופש יאבדו את כל ההתקדמות שהשיגו עד כה. עדיין, אומר ד"ר סילבר, כל הילדים זקוקים לחופש – גם אלה המתקשים בלימודים. תנו להם הפסקה מלימודים לפחות לחלק מהחופש.
הורים מדברים

מגזין ADDitude האמריקאי המיועד למשפחות בהן קיימת הפרעת קשב וריכוז, אסף מהורים לילדי הפרעת קשב וריכוז את הטיפים המוצלחים ביותר שלהם לעבור את חופשת הקיץ בשלום. הנה מה שמציעים ההורים:

 • "תמצאו לילד עבודה. עבודה בקיץ יכולה לחולל פלאות להערכה העצמית של הילד. הבן שלי עבד אצל ירקן מקומי בשנה שעברה, הבוס שלו סמך עליו וזה חיזק מאד את הדימוי העצמי החיובי שלו".
 • "אל תשאירו לילד יותר מידי זמן פנוי. אני מוצאת לילדים שלי חוגים שממלאים חצי מהיום, ומארגנת מפגשי משחק עם חברים באופן קבוע. כשיש להם זמן פנוי הם מתחילים לריב".
 • "הקפידו על שגרת בוקר. גם במשך חופשת הקיץ הילדים שלי קמים בזמן שבו הם קמים לבית הספר ושגרת הבוקר שלהם נותרת בלי שינוי. מידי בוקר הם עובדים על פעילות מוסכמת או משחקים בחוץ. סדר היום עוזר להם".
 • "נצלו את הקיץ לחידוד מיומנויות שהילדים עדיין מתקשים בהם: בשנה שעברה הקדשנו את הבקרים בחופש לקריאה ותרגול כתיבה, בעוד אחרי הצהריים הוקדשו לשחייה ומשחק עם חברים".
 • "הקדישו זמן לתחומי העניין של הילדים. בבית הספר הכל מוכתב להם – בקיץ אני מאפשרת להם לחקור את מה שמעניין אותם. חוץ מזה אנחנו יוזמים מידי שנה פרויקט גדול שהילדים יכולים לקחת בו חלק משמעותי – הקיץ, למשל, אנחנו שותלים גינה".
 • "אפשרו לילדים לבחור את הפעילויות שהם רוצים. לפני כל חופשה אני יושבת עם הילדים ומציעה מספר אפשרויות לפעילויות – ואז בונה לוח לחופש עם הפעילויות שהם עצמם בחרו ורוצים לעשות".


 


 
 
1
    גולשים באתר 135,335    
 
   חדשות ועדכונים 24/7  
1
 
1
גלידות נסטלה מבקשת לעדכן את הציבור כי בעקבות תלונות צרכנים נמצא כי בשלגון גומיגם, המסומן כעשוי להכיל חלב, נמצאו בפועל מוצקי חלב בכמות מועטה. מדובר בשלגון גומיגם, גלידות נסטלה, 90 גרם, מאצווה מספר Lo0259 (מהשעה 18:00), Lo260, Lo266,Lo266A בעלת תאריכי תפוגה 15/03/22, 16/03/22, 22/03/22 "

התקבלה הודעה תן חיובי לכלבת שנתפס בקיבוץ שדה נחמיה, בגליל העליון. לא ידוע על בני אדם שנחשפו לו. אנו מבקשים מכל מי שהיה במגע או שבעלי החיים שברשותו באו במגע באזור האירוע עם בעל החיים הנגוע או בעל חיים משוטט, בין התאריכים 7.10.2020 עד 21.10.2020 כולל, לפנות בדחיפות ללשכת הבריאות בצפת, טלפון 04-6994257, 04-6994200, או ללשכת הבריאות הקרובה למקום מגוריו, לשם שקילת הצורך למתן טיפול מונע להם.

דוברות מד"א : בשעה 09:02 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב איילון על רוכב אופנוע שנפצע במהלך רכיבה בשטח סמוך לצומת מבוא מודיעים. חובשים ופראמדיקים של מד"א מעניקים טיפול רפואי ומפנים לבי"ח שערי צדק גבר כבן 35 במצב בינוני עם חבלות בגפיים. נדב

 
 
 
     כניסה לאינדקס המרכזי      
 
פייסבוק   צור קשר   אודות
 
  פרסום באינדקס ובאתר החדשות  
 
פרשת השבוע
מפי הבחור ינון דהן היו'
שבת קודש פרשת נח ו' מרחשון התשפ"א
1
 בשיתוף יש לי מותק של תסמותק 
 
 

האינדקס המרכזי
18,930 בעלי עסקים ונותני שירות

1
 
אבחון וטיפול אלטרנטיבי 843
   
אביזרי חבישה 12
   
אביזרי שיקום 36
   
אוסטיאופתיה 33
   
אופטומטריסטים 634
   
אופטיקאים 529
   
אחיות פרטיות 145
   
אירידיולוגיה 20
   
אמבולנס פרטי 142
   
ארומתרפיה 24
   
ביופידבק 17
   
בית לחיים 4
   
בית אבות דיור מוגן 502
   
בתי הבראה והחלמה 13
   
בתי חולים 81
   
בתי חולים לבריאות הנפש 21
   
בי"ח סיעודיים וגריאטריים 99
   
בתי טבע 158
   
בתי מרקחת 819
   
גוף ונפש 423
   
דיאטנים 537
   
הומאופתיה 280
   
הידרותרפיה 51
   
הילינג 266
   
היפנוזה 18
   
הסעות נכים 27
   
השמת עובדים זרים 65
   
ויטמינים 10
   
חיתולים למבוגרים 66
   
טווינא 23
   
טיפול אלטרנטיבי בילדים 44
   
טיפול באמצעות בעלי חיים 43
   
טיפול בעזרת יצירה והבעה 384
   
טיפול בהפרעות זיכרון 7
   
טיפול בהפרעות שינה 17
   
טיפול באמצעות ציורי ילדים 2
   
יועצי תזונה 70
   
כירופרקטיקה 109
   
כירורגיה של היד 28
   
מגנטותרפיה 7
   
מדיטציות 48
   
מוצרים אורטופדיים 295
   
מוקדי עזרה ראשונה 103
   
מכונים רפואיים 526
   
מכשירי שמיעה ואביזרים 194
   
מנגנוני נכים לרכב 16
   
מרחצאות ומעיינות מרפא 6
   
נטורופתיה 235
   
נעליים אורטופדיות 84
   
עורכי דין ביטוח 1043
   
עורכי דין ביטוח לאומי 1218
   
עורכי דין דיני נזיקין 4182
   
עורכי דין רשלנות רפואית 462
   
פודיאטרים 33
   
פיזיותרפיה 381
   
פיזיותרפיה התפתחותית 16
   
פילאטיס 167
   
פלדנקרייז 139
   
פסיכוגריאטריה 2
   
פסיכולוגיה התפתחותית 31
   
פסיכולוגיה שיקומית 39
   
פסיכותרפיה 633
   
פרחי באך 42
   
ציוד ואביזרים לנכים 49
   
קינסיולוגיה 25
   
קלינאי תקשורת 260
   
רולפינג 8
   
רכב חשמלי וקלנועיות 46
   
רכיבה טיפולית 38
   
רפואה סינית 403
   
רפלקסולוגיה 434
   
שיאצו 180
   
שיטת אלבאום 17
   
שיטת אלכסנדר 79
   
שיטת פאולה 31
   
שיקום נכים ונפגעים 165
   
שירותי סיעוד 556
   
תזונה ודיאטות טבעיות 98
   
תרפיה במוסיקה 29
   

אבחון וטיפול אלטרנטיבי אביזרי חבישה אביזרי שיקום אוסטיאופתיה אופטומטריסטים
אופטיקאים אחיות פרטיות אירידיולוגיה אמבולנס פרטי ארומתרפיה
ביופידבק בית לחיים בית אבות, דיור מוגן בתי הבראה והחלמה בתי חולים
בתי חולים לבריאות הנפש בי"ח סיעודיים וגריאטריים בתי טבע בתי מרקחת גוף ונפש
דיאטנים הומאופתיה הידרותרפיה הילינג היפנוזה
הסעות נכים השמת עובדים זרים ויטמינים חיתולים למבוגרים טווינא
טיפול אלטרנטיבי בילדים טיפול באמצעות בע"ח טיפול ע"י יצירה והבעה טיפול בהפרעות זיכרון טיפול בהפרעות שינה
טיפול ע"י ציורי ילדים יועצי תזונה כירופרקטיקה כירורגיה של היד מגנטותרפיה
מדיטציות מוצרים אורטופדיים מוקדי עזרה ראשונה מכונים רפואיים מכשירי שמיעה ואביזרים
מנגנוני נכים לרכב מרחצאות ומעיינות מרפא נטורופתיה נעליים אורטופדיות עורכי דין - ביטוח
עורכי דין - ביטוח לאומי עורכי דין - דיני נזיקין עורכי דין - רשלנות רפואית פודיאטרים פיזיותרפיה
פיזיותרפיה התפתחותית פילאטיס פלדנקרייז פסיכוגריאטריה פסיכולוגיה התפתחותית
פסיכולוגיה שיקומית פסיכותרפיה פרחי באך ציוד ואביזרים לנכים קינסיולוגיה
קלינאי תקשורת רולפינג רכב חשמלי רכיבה טיפולית רפואה סינית
רפלקסולוגיה שיאצו שיטת אלבאום שיטת אלכסנדר שיטת פאולה
שיקום נכים ונפגעים שירותי סיעוד תזונה ודיאטות טבעיות תרפיה במוסיקה  
 
 
כל הדרכים שלכם ליצירת קשר:

                     
חזרה לדף הבית    תנאי שימוש   מדיניות פרטיות   חוק הספאם   אתיקה מקצועית   חוק זכויות יוצרים
                     
פקס: 153-54-7126459 דוא"ל: lelo.hagbala@gmail.com כתובת: אליהו בן חור 14 באר שבע הצהרת נגישות

מדיניות שימוש ב-cookies וכלים אחרים

על מנת לאפשר הפעלתו של האתר באופן מיטבי וכן לשפר את חווייתך מהשימוש בו, יתכן וייעשה שימוש בכלי מסוג "עוגיות" (Cookies), כמו גם ב"כלים אחרים" | יחד עם זאת, אנו כאן ב-באתר "חדשות הבריאות" נדרשים לאישורך והסכמתך | היה ואם אין רצונך להתיר השימוש בכלים אלו, הנך נדרש/ת להפסיק באופן מיידי שהייתך-שימושך באתר | האמור ד-לעיל' מהווה תמצית "מדיניות השימוש" באתר | את הנסח המלא והמחייב ניתן למצוא בקטגוריה "מדיניות פרטיות".

בכל שאלה ובקשה ניתן לפנות באמצעות
  צור קשר  שבאתר   |   מדיניות פרטיות 


© כל הזכויות שמורות ל: חדשות הבריאות
לייבסיטי - בניית אתרים