ללא הגבלה - אתר החדשות המרכזי לנכויות ומוגבלויות - הילד נולד עם חדר חסר בלבו רן שפירא 24-01-2016
1
ללא הגבלה
אתר החדשות  המרכזי  לנכויות ומוגבלויות
טל': 08-659-18-01      פקס: 153-54-712-64-59
   
1
כניסת כתבים    |    רישום לאינדקס    |    צור קשר
1
 
אוכל ותזונה   |    בריאות ונפש    |    בארץ    |    התנדבות וקהילה    |    משפט    |    ספורט    |    רפואה משלימה    |    האינדקס המרכזי    |     מערכת החדשות: 08-659-18-01 
 עמותות וארגונים  |  מחלקות רווחה בכל הארץ  |  הספריה לעיוורים  |  טפסים-המוסד לביטוח לאומי  |  מדריכים-המוסד לביטוח לאומי  |  סיכוי שווה  |  עת לעשות   |   המייל האדום

מומחי אולטרה-סאונד ב"מכבי" קבעו: הלב תקין. הילד נולד עם חדר חסר בלבבו. הוריו תובעים מיליונים מהקופה


עו"ד רן שפירא, 24/01/2016, צילום: נועם מושקוביץ
 


 
בתביעת מיליונים נגד קופת חולים מכבי נטען כי חרף העובדה שאישה בהיריון עברה שתי סקירות אולטרה-סאונד בהן קבעו רופאי הקופה כי לבו של העובר ברחמה תקין לחלוטין – נולד הילד עם חדר חסר בלבבו – מום חמור המעמיד אותו בסכנת חיים תמידית.
לדברי עו"ד רן שפירא ממשרד עוה"ד אלמוג-שפירא, רופאי הקופה אף כשלו מעבר לכך - וקבעו לאישה תור לאקו לב שלושה חודשים לאחר שהתגלו ממצאים חריגים בבדיקת העמסת הסוכר שלה. בבדיקה זו, שנערכה בשבוע 31 – נחשף המום החמור בלבו של העובר – אך אז חשו ההורים כי מאוחר מדי להפסיק את ההיריון בגלל שנקשרו רגשית לבנם.
פרופ' נרי אלכסנדר, מומחה בגניקולוגיה ומיילדות, קובע בחוות דעתו שצורפה לתביעה, כי לא ייתכן שמום כה חמור בלב העובר לא מתיר סימנים ברורים בסקירות אותן ביצעה היולדת.
לדברי פרופ' אלכסנדר, קביעתם של רופאי הקופה כי לבו של העובר תקין - מהווה ללא ספק חריגה מהנורמה הרפואית, ומראה כי לא העמיקו בממצאים.
ד"ר אסעד חורי, מומחה בקרדיולוגית ילדים שבדק את הילד, קבע כי בשל המום החמור בליבו הוא יאלץ לעבור לאורך כל חייו אשפוזים רבים, טיפולים תרופתיים, ניתוחים ואף השתלת לב, וכי בני משפחתו יהיו מחויבים לתמוך בו במצבו, לשארית חייו.
נכותו המשוקללת של הילד הוערכה ע"י המומחים הרפואיים שבדקו אותו על שיעור של כ-77.5%, ותוחלת חייו - על כארבעים עד חמישים שנה.
בעקבות קביעות אלה הגישו ההורים תביעת לפיצויים במיליוני שקלים נגד קופת חולים מכבי. התביעה נדונה בימים אלה בבית המשפט המחוזי בתל אביב.
האישה, תושבת בת-ים, הרתה לראשונה בשנות ה-30 המוקדמות לחייה לאחר טיפולים ממושכים. על פי כתב התביעה, שתי סקירות מערכות שנערכו לה על ידי גניקולוג קופת חולים 'מכבי' סוכמו כתקינות, ובמסגרתן דיווחו הרופאים על דופק תקין ותנועות עובר תקינות. בהמשך, במהלך השבוע ה-23 להריון, ביצעה האישה בדיקת העמסת סוכר במרפאת הסוכרת של הקופה,  בה נתקבלו ערכים לא תקינים. בעקבות זאת נתבקשה האישה לבצע בדיקת אקו-לב בקופת החולים. אולם, על פי התביעה, לא הובהרה לאישה דחיפות הבדיקה, וזו נקבעה לחודשיים מאוחר יותר, לשבוע ה-31 להריון.
בבדיקת האקו לב, שבוצעה על ידי רופא ממכון הלב של הקופה, נמסר לבני הזוג כי אובחן מום קשה בלב העובר, ועל כן יש לשקול את הפסקת ההיריון. לדברי עו"ד רן שפירא, "בני הזוג קיבלו את הבשורה בתדהמה מוחלטת, מאחר והאישה ביצעה שתי סקירות מערכות שסוכמו כתקינות".
שתי בדיקות נוספות שערכה האישה איששו את האבחנה, ובהן אכן התברר כי לילד מום חמור בלבו, ולמעשה יש לו שלושה חדרים במקום ארבעה. לדברי עו"ד שפירא,  לנוכח הבשורה המאוחרת, עמדו ההורים בצומת דרכים קשה ביותר, שכן ההיריון היה בשלב מתקדם, בשבוע ה-33 לדבריו,  לנוכח הטעויות בפיענוח הסקירות המוקדמות, נמנעה מבני הזוג האפשרות לבצע הפסקת הריון".
בנם של בני הזוג נולד במשקל תקין, אך נדרש לעבור מיד לאחר הלידה מספר ניתוחים ואשפוזים חוזרים עקב המום הלבבי החמור בו לקה.

פרופ' אלכסנדר: "ניתן היה לאתר את המום"
לתביעה שהגישו בני הזוג כנגד קופת החולים מכבי, צורפה חוות דעתו של פרופ' נרי אלכסנדר, מומחה בגניקולוגיה ומיילדות. על פי חוות דעתו, הצוות הרפואי בקופת חולים 'מכבי' חרג באופן משמעותי מסטנדרט הרפואה הסביר, מאחר שלא ייתכן כי מום כה חמור לא יתבטא בפעולת הלב כפי שהיא נקלטת בסריקות. לדברי פרופ' אלכסנדר, בשתי הסקירות שבוצעו לאישה, רשמו הרופאים כי  לב העובר נמצא תקין מבחינה אנטומית. אין הדבר מתיישב עם ההיגיון הסביר, כאשר קיים מום כה חמור בליבו של העובר. המסקנה היא  "כי הרופאים המיילדים התרשלובביצוע שתי סקירות המערכות שבוצעו לאם, מה שגרם לאיחור משמעותי באבחון המום הקשה של העובר", קבע פרופ' אלכסנדר.
פרופ' אלכסנדר הוסיף כי הצוות הרפואי של קופת חולים מכבי לא פעל כראוי גם בהמשך. למרות שהתובעת נמצאה סובלת מסוכרת הריונית, החליטו לרשום את האישה לבדיקת אקו-לב רק חודשיים לאחר בדיקת העמסת הסוכר, כשהייתה כבר בשבוע מתקדם להריונה. "קביעת התור המאוחר", קבע פרופ' נרי, "היא התייחסות בלתי סבירה, המהווה חריגה מסטנדרט רפואה סביר. לו הייתה מבוצעת האבחנה במועד הנכון, סביר כי ההורים היו פונים להפסקת הריון כבר בשבוע ה-15".

ד"ר חורי: "הילד יסבול כל חייו"
ד"ר אסעד חורי, מומחה בקרדיולוגית ילדים שבדק את הקטין, במסגרת התביעה, קבע כי אבחון טרום לידתי של המום הלבבי שלו לא אמור היה להיות מסובך. "בשנת 2012 שבה התרחש ההיריון, אבחון מום לב שכזה בשבוע 15 או 20 היה מתחייב", קבע ד"ר חורי, "ואי-אבחון נחשב לסטייה מהנורמה הרפואית הסבירה". עוד קבע ד"ר חורי, כי על הקטין להיוותר כל חייו במעקב רפואי צמוד, וכי המום שלו רגיש לזיהומים מזדמנים, באופן שלא ניתן לחשוף אותו למקומות כמו מעון או גן ילדים.
ד"ר חורי הוסיף בחוות דעתו, כי לאור המום שלו יידרש הקטין לאשפוזים תכופים ולתמיכה בתחום בריאות הנפש, דבר שישפיע על חיי המשפחה כולה.
ד"ר חורי העריך, כי תוחלת חייו של הקטין תגיע לעשור החמישי לחייו בלבד, כלומר לגילאי 40 עד 50, כאשר במשך כל חייו יידרש, כאמור, למעקב רפואי צמוד, לטיפולים תרופתיים חוזרים, לניתוחים נוספים ואף להשתלת לב. "לא ניתן יהיה לתמוך בגידולו של הקטין, מבלי שהוריו יתגייסו לכך באופן אשר יוביל לניהול אורח חיים שונה, ולפגיעה ברורה ביכולת השתכרותם", קבע ד"ר חורי. ד"ר חורי העריך את נכותו הצמיתה של הקטין בשיעור כולל של 77.5%.
עו"ד רן שפירא, ממשרד עוה"ד אלמוג-שפירא, הגיש לאחרונה תביעה לפיצויים במיליוני שקלים, בשם המשפחה, נגד קופת חולים מכבי והצוות הרפואי שלה. לדבריו, "הקטין עתיד לחוות חיים המלאים בסבל קשה מנשוא, בעודו לוקה בשלל בעיות בריאות חמורות, המחייבות את הוריו להקדיש לו את חייהם".
התביעה נדונה בימים אלה בבית המשפט המחוזי בתל אביב.
 
עו"ד רן שפירא https://www.rlaw.co.il/ הנו שותף מייסד במשרד עורכי הדין אלמוג - שפירא, המתמחה בביטוח, נזיקין ורשלנות רפואית.
 


 

 


 
 
 
האינדקס המרכזי
בעלי עסקים ונותני שירות

אבחון וטיפול אלטרנטיבי 970
אביזרי חבישה 11
אביזרי שיקום 34
אוסטיאופתיה 33
אופטומטריסטים 604
אופטיקאים 574
אחיות פרטיות 143
אירידיולוגיה 20
אמבולנס פרטי 144
ארומתרפיה 24
ביופידבק 17
בית לחיים 4
בית אבות, דיור מוגן 511
בתי הבראה והחלמה 13
בתי חולים 81
בתי חולים לבריאות הנפש 21
בי"ח סיעודיים וגריאטריים 99
בתי טבע 160
בתי מרקחת 835
גוף ונפש 426
דיאטנים 553
הומאופתיה 280
הידרותרפיה 51
הילינג 147
היפנוזה 18
הסעות נכים 27
השמת עובדים זרים 66
ויטמינים 10
חיתולים למבוגרים 65
טווינא 23
טיפול אלטרנטיבי בילדים 44
טיפול באמצעות בע"ח 43
טיפול ע"י יצירה והבעה 383
טיפול בהפרעות זיכרון 9
טיפול בהפרעות שינה 16
טיפול ע"י ציורי ילדים 1
יועצי תזונה 71
כירופרקטיקה 108
כירורגיה של היד 122
מגנטותרפיה 7
מדיטציות 48
מוצרים אורטופדיים 398
מוקדי עזרה ראשונה 103
מכונים רפואיים 536
מכשירי שמיעה ואביזרים 194
מנגנוני נכים לרכב 16
מרחצאות ומעיינות מרפא 6
נטורופתיה 236
נעליים אורטופדיות 84
עורכי-דין - ביטוח 1041
עורכי-דין - ביטוח לאומי 1202
עורכי-דין - דיני נזיקין 3877
עורכי-דין - רשלנות רפואית 480
פודיאטרים 27
פיזיותרפיה 381
פיזיותרפיה התפתחותית 16
פילאטיס 168
פלדנקרייז 139
פסיכוגריאטריה 2
פסיכולוגיה התפתחותית 31
פסיכולוגיה שיקומית 39
פסיכותרפיה 633
פרחי באך 40
ציוד ואביזרים לנכים 47
קינסיולוגיה 25
קלינאי תקשורת 251
רולפינג 8
רכב חשמלי 46
רכיבה טיפולית 38
רפואה סינית 402
רפלקסולוגיה 432
שיאצו 182
שיטת אלבאום 17
שיטת אלכסנדר 78
שיטת פאולה 30
שיקום נכים ונפגעים 166
שירותי סיעוד 576
תזונה ודיאטות טבעיות 98
תרפיה במוסיקה 29
   
 
 חזרה לדף הבית      -    תנאי שימוש     -     מדיניות פרטיות     -     חוק הספאם     -     אתיקה     -     חוק זכויות יוצרים    
 
 

כל הדרכים שלכם ליצירת קשר:

 
טלפון:
08-659-18-01
פקס:
153-54-712-64-59
דוא"ל:
spectrum.tikshoret@gmail.com
כתובת:
אליהו בן חור 14, ב"ש


© כל הזכויות שמורות: ספקטרום תקשורת spectrum tikshoret