ללא הגבלה - אתר החדשות המרכזי לנכויות ומוגבלויות  
1
 בארץ ובעולם     בריאות ונפש    |    התנדבות-קהילה   |    חוק ומשפט     |   ספורט נכים-פאראלימפי   |    רפואה משלימה    |   תזונה נכונה    |   חיפוש
1
בארץ

נשיא המדינה העניק את "אות הנשיא למתנדב" לשנת תשע"ח באירוע חגיגי בבית הנשיא

נשיא המדינה למתנדבים: "בכל דור ודור חברה נבנית על מבטם, טוב ליבם ועוז רוחם של אנשיה, ביחד אתם מחזקים בכל יום את יסודותיה של החברה הישראלית. ואנחנו, כולנו, מוקירים לכם תודה"


מערכת, 28/06/2018, צילום: מארק ניימן לע"מ
 מימין לשמאל: יו"ר המועצה להתנדבות עו"ד יורם סגי זקס, נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין, תמי ברוידא נציגת עמותת "חברים לחיים" ויו"ר הוועדה המייעצת פרופ' סוזי נבות
 
נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין העניק אמש, יום רביעי, י"ד בתמוז, 27 ביוני, את ״אות הנשיא למתנדב״ לשנת תשע"ח באירוע חגיגי שנערך בבית הנשיא. אות הנשיא למתנדב הוענק על ידי הנשיא, זו השנה ה-44, ל-12 מתנדבים וארגונים שנבחרו לקבל את הוקרת החברה והמדינה לעשייתם ההתנדבותית. האות הוא פרי יוזמתם של מוסד הנשיאות בשיתוף עם המועצה הלאומית להתנדבות ומטרתו לטפח ולקדם את רוח ההתנדבות ולהביע הוקרה למתנדבים. השנה הוקדש האות "לארגונים מעוררי השראה ולמתנדבים וותיקים אשר הוכיחו שנים רבות שההתנדבות עבורם היא דרך חיים", השנה החליטה הועדה לרגל שנת ה70 למדינה לבקש מכל אחד מהמתנדבים המעוטרים להעניק מדליה ייחודית, מטבע "דור בוחר בדור", למתנדב צעיר המהווה בעיניהם את דור ההמשך להתנדבות. באירוע נשאו דברים נשיא המדינה, יו"ר הוועדה המייעצת פרופ' סוזי נבות, ויו"ר המועצה להתנדבות עו"ד יורם סגי זקס. עוד השתתפו בטקס הזוכים ובני משפחותיהם, חברי הוועדה המייעצת לנשיא, ראשי ארגוני מתנדבים, ראשי רשויות והנהלת המועצה הלאומית להתנדבות.
 
"כבר למעלה מארבעים שנה שאל הבית הזה נכנסים אחת לשנה גברים ונשים שהם דוגמה ומופת לכל מה שטוב ויפה בחברה הישראלית, יחידים וארגונים שמייצגים את המגוון הישראלי", אמר הנשיא בדבריו והוסיף: "בשנת השבעים למדינת ישראל, אנחנו זוכים להעניק את אות הנשיא למתנדב לשתי אוכלוסיות המתנדבים החשובות ביותר: הראשונה, מתנדבים ומתנדבות ותיקים, שהם ובני דורם הקימו את המדינה שלנו. הקבוצה השנייה שמקבלת השנה באופן מיוחד את מטבע ההתנדבות היא קבוצה של צעירים וצעירות שהם דור העתיד שלנו."
 
"אני נפעם מתעצומות הנפש שלכם. תעצומות נפש של אלו, שלעיתים עברו את הנורא מכל והחליטו לא רק לבחור בחיים, אלא לבחור בחיים של נתינה ודאגה לאחרים", אמר הנשיא למקבלי האות ופנה למתנדבים הצעירים: "אתם, המתנדבים והמתנדבות הצעירים, ההוכחה הכי טובה לכך שהאכפתיות לא פסה מן העולם. כי התנדבות היא ההיפך מאדישות, היא ההיפך מניכור. התנדבות היא הושטת יד, היא ההרשאה היומיומית שאנחנו נותנים ללב שלנו לצאת אל האחר. התנדבות היא-היא הקשר עם בני אדם ובעלי החיים, היא חיבור לדופק החיים של העולם. אם המתנדבים הוותיקים הם סמל העבר, אתם קריאת הכיוון של ההווה והעתיד ואין מתנה משמחת יותר למדינת ישראל מאשר המתנה שאתם מעניקים לנו. אתם נפלאים."
 
הנשיא הודה לחברי ולחברות וועדת אות הנשיא למתנדב, ובראשם לפרופסור סוזי נבות, על עבודה קשה, רצינית ועמלנית ואמר למקבלי האות ומקבלי המטבע, בסיום דבריו: "בכל דור ודור חברה נבנית על מבטם, טוב לבם ועוז רוחם של אנשיה. ביחד, אתם מחזקים בכל יום את יסודותיה של החברה הישראלית. ואנחנו, כולנו, מוקירים לכם תודה על כך. תודה גדולה מעומק הלב."
 
מדברי יו"ר הוועדה המייעצת פרופ' סוזי נבות: "שנים עשר היחידים והארגונים שנבחרו מכל קצוות הארץ, כל אחת ואחד בתחומו מהווים השראה לכולנו. עבודתכם היום-יומית, ארוכה השנים, ראויה לשבח. ההתנדבות שלכם הותירה בנו רושם עמוק ובעיקר מעידה יותר מכל על חוסנה של החברה הישראלית הנמדד גם לפי חוליותיה החלשות, לפי עוצמתה לגשר על הפערים ולתקן עוולות. אתם מקיימים הלכה למעשה את הכלל הגדול בתורה 'ואהבת לרעך כמוך' אנו גאים בכם ומתכבדים בכם עושרנו שנתברכנו באנשים כמוכם".
 
רשימת הזוכים והנימוקים לזכייתם

אלי בן-שם, על יוזמה והובלה של פעילות מגוונת לרווחתן של המשפחות השכולות ולהנצחת בניהן שנפלו במערכות ישראל. אלי בן שם נולד ב-1950. שנים רבות היה קבלן, מנכ"ל ובעלים של חברות בנייה. לאחר נפילת בנו קובי ז"ל באסון המסוקים הצטרף לארגון "יד לבנים". משנת 1998 הוא משמש יושב ראש הארגון ופועל בתחומי עשייה שונים לרווחתן של המשפחות השכולות ולהנצחת מורשתם של הבנים והאחים שנפלו.
 
נורית גרוסמן, על פעילות ציבורית וחינוכית לצמצום הקטל בכבישים. נורית גרוסמן, חברת קיבוץ גלאון שבנגב, נולדה בלונדון בשנת 1939 ועלתה לארץ ב-1961. בשנת 1996 נהרג בנהּ גל ז"ל בתאונת דרכים בעת שירותו הצבאי כחבלן במשטרת ישראל. כדי להציל חיים ולהקטין את נתוני הקטל בכבישים הקימה את עמותת 'אנשים באדום' לקידום הבטיחות בדרכים.
 
אילנה הראל, על קליטת עלייה וסיוע לעולים ולילדיהם בכל תחומי החיים. אילנה (הניה) הראל נולדה בביאליסטוק בשנת 1928. במלחמת העולם השנייה הוברחה מהגטו, ושרדה את המלחמה בזהות בדויה. ב-1948 עלתה לארץ והקימה משפחה. שנים רבות עבדה ברפא"ל. לצד עבודתה הקימה מפעל חיים, שנמשך עד היום, לסיוע בקליטת העלייה, והייתה הבית החם של עולים רבים.
 
'חברים לחיים', על סיוע ותמיכה בילדים ומבוגרים החולים במחלות קשות – ובבני משפחותיהם. קבוצת 'חברים לחיים' נוסדה בשנת 2013 במטרה לסייע למשפחות חרדיות, שבהן אחד ההורים או אחד הילדים חולה במחלה קשה. הפעילות נעשית באמצעות שתי קבוצות ווטסאפ, שבה מועלים סביב השעון צרכיהן של המשפחות, וכל אחד מהמתנדבים מגיב ומסייע על פי יכולותיו בעת הקריאה. בקבוצה חברים כ-400 מתנדבים.
 
'כוכבי המדבר', על הכשרת צעירים מהחברה הבדואית למנהיגות, לחיים של שיתוף ולערכים של התנדבות. עמותת 'כוכבי המדבר' נוסדה בשנת 2013 בידי קבוצה של יהודים ובדואים במטרה לפתח דור חדש של מנהיגות בדואית, שתאחד ותקדם את תושבי הנגב ותחזק את החברה הישראלית כולה. במסגרת התוכניות החינוכיות להעצמת בני הנוער והצעירים הבדואים למחויבות לקהילה פיתח הארגון מערך התנדבותי, שבו פעילים 230 "כוכבים" צעירים במגוון תכניות ופרויקטים. בוגרי תכניות ההכשרה ממשיכים להתנדב בקהילה.
 
שולה מוזס, על מגוון פעילויות לקידומם של צעירים חסרי עורף משפחתי. שולה נולדה ברומניה בשנת 1952 ועלתה לארץ בהיותה בת 13. בשנת 2001 יזמה והקימה את עמותת 'למרחב', המבקשת ליצור שינוי חברתי באמצעות התערבות נרחבת בחייהם של צעירים חסרי עורף משפחתי. מאז ההקמה היא משמשת יושבת הראש של העמותה, מתנדבת בעצמה מדי יום בהנהלתה ומלווה, מתוך היכרות אישית, את הצעירים שיוצאים לדרכם העצמאית בחיים.
 
כמאל עטילה, על מיזמים מגוונים בתחומי התרבות, האומנות והספורט בחברה הדרוזית וליצירת גשר של קירוב לבבות. כמאל עטילה נולד בשנת 1970 בכפר בית ג'אן. הוא בן למשפחה מרובת ילדים – 12 אחים ואחיות, מתוכם שישה קצינים בצה"ל. 32 שנים הוא מתנדב בקהילה במגוון רחב של פעילויות, בהן פרויקטים ומיזמים רבים בתחום התיאטרון וטיפוח כישרונות. בשנת 2009 הקים עם חברים מתנדבים כמוהו את עמותת 'נסיג'' לפעילות בתחום התרבות, הנוער, הספורט והקהילה.
 
'מכון פוע"ה', על פעילות מגוונת לקידום הייעוץ, ההכוונה והמחקר בתחומי הפוריות והגנטיקה. 'מכון פוע"ה' משלב בין ההלכה היהודית לרפואה המודרנית בכל תחומי המשפחה לרבות בתחומי הפוריות, הגנטיקה, והגניקולוגיה. המכון, שהוקם בשנת 1992, מספק שירותי ייעוץ בחינם, לכלל הציבור הדתי, החילוני והמוסלמי ובכל שנה הוא מסייע חינם לכ-120,000 פונים. בשנת 1998 נפתח סניף של המכון בארצות הברית ואחריו נפתחו סניפים גם בקהילות הגדולות ברחבי העולם.
 
מתנדבי 'HP אינדיגו', על מגוון פעילויות בתחומי החינוך והרווחה לשיפור איכות החיים בקהילה. מתנדבי 'חברת HP אינדיגו' מקיימים פעילות התנדבותית מגוונת בנס ציונה ובקרית גת מאז שנת 1998. 430 מעובדי החברה משתתפים דרך קבע ב-30 פרויקטים ומיזמים ולצידם 1,500 עובדים נוספים, המתנדבים ומסייעים בפעילויות בכל התחומים – לימוד שפת מחשבים, סיוע בלימודי מתמטיקה, פעילויות במרכז גישור ועוד.
 
'צוות' – ארגון גמלאי צה"ל, על תרומה ייחודית לחברה הישראלית במגוון רחב של פרויקטים ומשימות לאומיות. 'צוות' הוקם בשנת 1960 והוא הארגון המייצג והמלכד את כלל גמלאי שירות הקבע לדורותיהם. הארגון מונה כ-40,000 חברות וחברים, שפרשו לגמלאות לאחר שירות ארוך בצה"ל. על אף העובדה שרבים מהם פונים לקריירה שנייה, הם פועלים בהתנדבות כחלק מחברותם בארגון שחרט על דגלו את ערך ההתנדבות למען המדינה והחברה.
 
חיים רוט, על מגוון פעילויות להנצחת זכר השואה ולהטמעת הזיכרון בקרב בני הדור הצעיר. חיים רוט נולד באמסטרדם בשנת 1932. כאשר היה בן 11, נשלחו סבו ושתי אחיותיו לאושוויץ ואחיו המאומץ למטהאוזן. אמו הצליחה לחמוק מהגירוש ולהציל אותו ואת אביו ושלושה מאחיו, ועד לסיום המלחמה חי בזהות בדויה אצל משפחה נוצרית. ב-1949 עלה עם הוריו לישראל. שנים רבות היה כלכלן בשירות הציבורי, ולצד עבודתו החל להתנדב במגוון תחומים כשמטרתו לחזק את החוסן של החברה הישראלית ולשמר את זיכרון השואה. יוזם מפעל הנצחת השמות "לכל איש יש שם".
 
יעקב שריקי, על יוזמה והובלה של פרויקט הליצנות הרפואי והפיכתו למקצוע. עם פרישתו לגמלאות, בשנת 2000 בעת ביקור בבית חולים בז'נבה, נתקל יעקב בילד מאושפז ובליצן ששימח אותו, והחליט להקים ליצנות רפואית בישראל. כעבור חודשים אחדים פעלו במרכז הרפואי הדסה שלושה ליצנים רפואיים. שנתיים לאחר מכן הקים את עמותת 'רופאי חלום', והחל להכשיר ליצנים רפואיים ולהעמיק את כניסתם לבתי חולים. כחלק מפועלו, הקים יעקב קרן מחקרים בין לאומית המעניקה מלגות ומענקים לאנשי אקדמיה החוקרים את הליצנות הרפואית
.


 


 
1
    גולשים באתר 135,280    
 
   חדשות ועדכונים 24/7  
1
 
1
דוברות מד״א: בשעה 12:29 התקבל דיווח במוקד 101 של מד״א במרחב איילון על רוכב אופנוע שנפגע מרכב ברחוב יהלום בבאר יעקב. חובשים ופראמדיקים של מד״א מעניקים טיפול רפואי ומפנים לביה״ח שמיר אסף הרופא צעיר בן 24 במצב בינוני עם חבלות בגב ובגפיים. נדב
 
 
     כניסה לאינדקס המרכזי      
 
פייסבוק   צור קשר   אודות
 
  פרסום באינדקס ובאתר החדשות  
 
פרשת השבוע
מפי הבחור ינון דהן היו'
שבת קודש פרשת בראשית כ"ט תשרי התשפ"א
1
 בשיתוף יש לי מותק של תסמותק 
 
 

האינדקס המרכזי
18,930 בעלי עסקים ונותני שירות

1
 
אבחון וטיפול אלטרנטיבי 843
   
אביזרי חבישה 12
   
אביזרי שיקום 36
   
אוסטיאופתיה 33
   
אופטומטריסטים 634
   
אופטיקאים 529
   
אחיות פרטיות 145
   
אירידיולוגיה 20
   
אמבולנס פרטי 142
   
ארומתרפיה 24
   
ביופידבק 17
   
בית לחיים 4
   
בית אבות דיור מוגן 502
   
בתי הבראה והחלמה 13
   
בתי חולים 81
   
בתי חולים לבריאות הנפש 21
   
בי"ח סיעודיים וגריאטריים 99
   
בתי טבע 158
   
בתי מרקחת 819
   
גוף ונפש 423
   
דיאטנים 537
   
הומאופתיה 280
   
הידרותרפיה 51
   
הילינג 266
   
היפנוזה 18
   
הסעות נכים 27
   
השמת עובדים זרים 65
   
ויטמינים 10
   
חיתולים למבוגרים 66
   
טווינא 23
   
טיפול אלטרנטיבי בילדים 44
   
טיפול באמצעות בעלי חיים 43
   
טיפול בעזרת יצירה והבעה 384
   
טיפול בהפרעות זיכרון 7
   
טיפול בהפרעות שינה 17
   
טיפול באמצעות ציורי ילדים 2
   
יועצי תזונה 70
   
כירופרקטיקה 109
   
כירורגיה של היד 28
   
מגנטותרפיה 7
   
מדיטציות 48
   
מוצרים אורטופדיים 295
   
מוקדי עזרה ראשונה 103
   
מכונים רפואיים 526
   
מכשירי שמיעה ואביזרים 194
   
מנגנוני נכים לרכב 16
   
מרחצאות ומעיינות מרפא 6
   
נטורופתיה 235
   
נעליים אורטופדיות 84
   
עורכי דין ביטוח 1043
   
עורכי דין ביטוח לאומי 1218
   
עורכי דין דיני נזיקין 4182
   
עורכי דין רשלנות רפואית 462
   
פודיאטרים 33
   
פיזיותרפיה 381
   
פיזיותרפיה התפתחותית 16
   
פילאטיס 167
   
פלדנקרייז 139
   
פסיכוגריאטריה 2
   
פסיכולוגיה התפתחותית 31
   
פסיכולוגיה שיקומית 39
   
פסיכותרפיה 633
   
פרחי באך 42
   
ציוד ואביזרים לנכים 49
   
קינסיולוגיה 25
   
קלינאי תקשורת 260
   
רולפינג 8
   
רכב חשמלי וקלנועיות 46
   
רכיבה טיפולית 38
   
רפואה סינית 403
   
רפלקסולוגיה 434
   
שיאצו 180
   
שיטת אלבאום 17
   
שיטת אלכסנדר 79
   
שיטת פאולה 31
   
שיקום נכים ונפגעים 165
   
שירותי סיעוד 556
   
תזונה ודיאטות טבעיות 98
   
תרפיה במוסיקה 29
   

אבחון וטיפול אלטרנטיבי אביזרי חבישה אביזרי שיקום אוסטיאופתיה אופטומטריסטים
אופטיקאים אחיות פרטיות אירידיולוגיה אמבולנס פרטי ארומתרפיה
ביופידבק בית לחיים בית אבות, דיור מוגן בתי הבראה והחלמה בתי חולים
בתי חולים לבריאות הנפש בי"ח סיעודיים וגריאטריים בתי טבע בתי מרקחת גוף ונפש
דיאטנים הומאופתיה הידרותרפיה הילינג היפנוזה
הסעות נכים השמת עובדים זרים ויטמינים חיתולים למבוגרים טווינא
טיפול אלטרנטיבי בילדים טיפול באמצעות בע"ח טיפול ע"י יצירה והבעה טיפול בהפרעות זיכרון טיפול בהפרעות שינה
טיפול ע"י ציורי ילדים יועצי תזונה כירופרקטיקה כירורגיה של היד מגנטותרפיה
מדיטציות מוצרים אורטופדיים מוקדי עזרה ראשונה מכונים רפואיים מכשירי שמיעה ואביזרים
מנגנוני נכים לרכב מרחצאות ומעיינות מרפא נטורופתיה נעליים אורטופדיות עורכי דין - ביטוח
עורכי דין - ביטוח לאומי עורכי דין - דיני נזיקין עורכי דין - רשלנות רפואית פודיאטרים פיזיותרפיה
פיזיותרפיה התפתחותית פילאטיס פלדנקרייז פסיכוגריאטריה פסיכולוגיה התפתחותית
פסיכולוגיה שיקומית פסיכותרפיה פרחי באך ציוד ואביזרים לנכים קינסיולוגיה
קלינאי תקשורת רולפינג רכב חשמלי רכיבה טיפולית רפואה סינית
רפלקסולוגיה שיאצו שיטת אלבאום שיטת אלכסנדר שיטת פאולה
שיקום נכים ונפגעים שירותי סיעוד תזונה ודיאטות טבעיות תרפיה במוסיקה  
 
 
כל הדרכים שלכם ליצירת קשר:

                     
חזרה לדף הבית    תנאי שימוש   מדיניות פרטיות   חוק הספאם   אתיקה מקצועית   חוק זכויות יוצרים
                     
פקס: 153-54-7126459 דוא"ל: lelo.hagbala@gmail.com כתובת: אליהו בן חור 14 באר שבע הצהרת נגישות

מדיניות שימוש ב-cookies וכלים אחרים

על מנת לאפשר הפעלתו של האתר באופן מיטבי וכן לשפר את חווייתך מהשימוש בו, יתכן וייעשה שימוש בכלי מסוג "עוגיות" (Cookies), כמו גם ב"כלים אחרים" | יחד עם זאת, אנו כאן ב-באתר "ללא הגבלה" - אתר החדשות המרכזי לנכויות ומוגבלויות" נדרשים לאישורך והסכמתך | היה ואם אין רצונך להתיר השימוש בכלים אלו, הנך נדרש/ת להפסיק באופן מיידי שהייתך-שימושך באתר | האמור ד-לעיל' מהווה תמצית "מדיניות השימוש" באתר | את הנסח המלא והמחייב ניתן למצוא בקטגוריה "מדיניות פרטיות".

בכל שאלה ובקשה ניתן לפנות באמצעות
  צור קשר  שבאתר   |   מדיניות פרטיות 


© כל הזכויות שמורות ל: ADI GOLAN
לייבסיטי - בניית אתרים