8
1
 
1
1
בארץ ובעולם  |  בריאות ונפש  |  התנדבות וקהילה  |   חוק ומשפט  |  ספורט נכים  |  רפואה משלימה   |  תזונה נכונה  |   כניסת כתבים   |  פייסבוק חיפוש
1
בארץ

חשיפה ראשונה של "המרכז לתרבות מונגשת" - מוכנים?


עמוס בר, 02/01/2018, צילום: באדיבות הספריה לעיוורים
 


 
שנת 2017 הגיעה לסיומה וכבכל שנה, אנו גאים לשתף אותך בפעילות הענפה שבצענו לרווחת ציבור העיוורים, כבדי הראייה ובעלי לקויות הקריאה בישראל. הפעם אנו נרגשים לחשוף בפניך לראשונה כיצד יראה "המרכז לתרבות מונגשת" הראשון מסוגו בישראל. אני מבקש להודות לתומכים, לתורמים, לשותפים, לחברי הוועד המנהל וכמובן לצוות הספריה על תמיכתם והשקעתם הרבה. בלעדיכם בלעדיהם לא היינו עושים זאת!

"האפשרות שהחלום יתגשם היא שעושה את  החיים מעניינים." פאולו קואלו

השנה התחלנו לסייע ליוצרים עיוורים ובעלי לקויות קריאה, לפרוץ דרך בעולם התרבות והאמנות, והזמנו אותם לקחת חלק בהכשרות מונגשות, בין אם זה לשם רכישת מקצוע והשתלבות בשוק העבודה או לצורך הכשרה, העשרה והתפתחות מקצועית. חשוב להדגיש כי אנו מבקשים לפעול רק במקומות בהם יש לנו ערך מוסף, ואיננו קוראים לבידול בין ציבור העיוורים והרואים.

מתוך עיסוקנו הרב בהנגשת המילה הכתובה, בחרנו לפתוח את פעילותנו בתחום הכתיבה הספרותית. לכן, חברנו לבית הספר הוותיק לכתיבה יוצרת "סדנאות הבית", של הסופר אשכול נבו והמשוררת אורית גידלי ויחד פיתחנו מסלול הנגיש לאנשים עם לקות ראייה. הביקוש לסדנאות הכתיבה המונגשות היה רב ביותר, ועד עתה למדו בו 35 משתתפים מכל הארץ, בשלושה מחזורים של סדנאות מתחילים ואחד של מתקדמים.
 
"הספריה המרכזית לעיוורים היא מרכז יוצר המעשיר את התרבות והיצירה הישראלית. אני שמח ללוות את הספריה ולהיות שותף להתפתחויות הגדולות הקורות בה, לטובת אוכלוסיית לקויי הראייה והקריאה, ואני מאמין כי שיתוף פעולה מסוג זה מטיב עם כלל הצדדים – היוצרים ואלו שבזכות ההנגשה יכולים ליהנות מיצירותיהם."הסופר אשכול נבו.

המרכז לתרבות מונגשת, אותו אנו מקימים בימים אלה, יאפשר לנו להרחיב את פעילותנו בתחום כחלק מחזוננו, ולהעניק לאותם יוצרים במה ראויה להצגת יצירותיהם.

"אינני מנסה לרקוד טוב יותר מאף אחד אחר. אני מנסה לרקוד טוב יותר מעצמי." מיכאל ברישניקוב 

גם השנה, הודות לעבודה מאומצת של צוות הספריה, הצלחנו להרחיב את פעילותנו ולהתפתח בתחום הנגשת התרבות, להשיק שיתופי הפעולה עם גופים שונים כגון 'כלכליסט', 'מכבי שירותי בריאות' ועוד, והמשכנו להעלות את המודעות לפעילותנו. 

ניתן בהחלט לומר כי השנה הגענו למספר שיא של יצירת תוכן מונגש – בתחום הספרות, הפקנו בתמיכת משרד התרבות אלפי ספרים ולקטי עיתונות מונגשים בפורמט מוקלט, ברייל ואותיות גדולות. כמו כן, בתמיכת משרד החינוך הפקנו מספר שיא של 4,500 ספרי לימוד בכתב ברייל ובאותיות גדולות עבור תלמידים עם עיוורון, לקות ראייה ולקות למידה, כדי שאלו יוכלו להשתלב בקלות בבתי ספר רגילים. אנו יודעים שבהינתן הכלים המתאימים, התלמידים הללו יוכלו בהמשך לרכוש השכלה ומקצוע, ולפתח קריירה שתאפשר להם לתמוך בעצמם ובבני משפחתם בכבוד, ולתרום למען החברה הכוללת!

בתחום אומנויות הבמה ואירועים, נערכו השנה 32 הנגשות של הצגות ומופעים בינהם: "הצמה של אבא" של תיאטרון הבימה, "במנהרה" של תיאטרון גשר, "הקומה השלישית" של בית לסין ועוד.  נערכה הנגשה לאופרה בשיתוף האופרה הישראלית - מסורת שעתידה להימשך גם בשנת 2018, נערכה לראשונה הנגשה להצגת הילדים "מדגסקר" ולפסטיגל, כחלק ממופעי חנוכה, והיה לנו הכבוד להנגיש את טקס פתיחת המכביה שנערכה בחודש יולי,. המחקר האקדמי המלווה את הפעילות של תיאור קולי בתיאטרון מציג נתונים המעידים על חשיבותו ונחיצותו של השירות, כך לדוגמא 87% מהנחקרים ציינו כי התיאור הקולי תרם לרצון ללכת להצגות נוספות.

בתחום הקולנוע, הפקנו הנגשה לכ-40 סרטים הזמינים בקטלוג הספריה ובנוסף, הנגשנו 4 סרטים ייעודיים לקולנוע - החטאים, מעבר להרים ולגבעות, הטובים לסייף ומכתוב, שהוקרנו לציבור הרחב ב-16 מופעים שונים. השנה, השתתפנו לראשונה בפסטיבל הקולנוע החברתי בלוד וכן בשבוע הסרטים המונגשים בשיתוף עיריית ראשון-לציון וסינמה סיטי, שאיפשר הקרנתם של מגוון סרטים. כמו כן הונגש הסרט הקצר "אש בבטן" שהוקרן בכנסת ישראל לציון יום שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות.

בתחום האומנות הפלסטית, אנו ממשיכים את פעילותנו הנגשת תערוכות אומנות, והיינו שותפים לתערוכה "מה המרגש" שהוצגה בבית האמנים בת"א. במוזיאון אנז"ק בבאר-שבע הפקנו את הנגשת הסרט המציג את סיפורם ההיסטורי של הלוחמים האוסטרליים, כמו גם את התיאור קולי המלווה את המייצגים. בנוסף, החל השנה שיתוף פעולה עם מוזיאון תל-אביב במסגרתו הנגשנו 7 יצירות אומנות מובילות ואנו מקווים כי בשנה הקרובה תשולב ההנגשה למבקרים.


 
אנו מבקשים לציין לשבח את עובדי חברת טבע נתניה, אשר השתלבו בפעילות הספריה בהתנדבות, ותרמו מזמנם בהקלדה והגהה לספרים, ליווי סדנאות וקריינות.

"קודם אנו מעצבים את ביתנו; ובהמשך, הבית שלנו מעצב אותנו." וינסטון צ'רצ'יל  
 
פרויקט הדגל של הספריה – הקמת 'המרכז לתרבות מונגשת' הראשון מסוגו בישראל שיוקם בעיר תל אביב, התקדם משמעותית, ובעוד כמה חודשים תחל בנייתו. אנו נרגשים לחשוף בפניך את המבנה המיוחד והחדשני של המרכז, שעוצב ותוכנן על ידי משרד אוקא אדריכלים, העושה שימוש בכתב הברייל כמוטיב עיצובי מרכזי
.


 
 


 
1
 
כותרות היום - מבזקים   24/7
1
 
1
דוברות מד״א: בשעה 10:10 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב דן על הולכת רגל שנפגעה ממשאית ברחוב רימלט ברמת גן. חובשים ופראמדיקים של מד"א מעניקים טיפול רפואי ומפנים לבי"ח שיבא תל השומר אישה כבת 40 במצב קשה עם חבלה רב מערכתית. טימור

משרד הבריאות: בהמשך להודעה הקודמת מה-3/12/2020, בה חברת מאיר בייגל מודיעה לקהל לקוחותיה על החזרה יזומה של המוצר פירורי גריסיני קלאסי 200 גרם בשל חשש להימצאות שבבי פלסטיק קטנים במוצר, ייתכן כי יש אריזות שהגיעו לידי הצרכנים לאחר האיסוף. מדובר בפריט פירורי גריסיני קלאסי 200 גרם, ברקוד 7290008493413, אצוות יצור 29420 ו-29520, תאריך אחרון לשיווק 20/10/2021 ו-21/10/2021 בלבד. החברה הודיעה על התקלה לשירות המזון במשרד הבריאות ופועלת לאיסוף המוצרים מנקודות המכירה. בשל מחויבות החברה לכלל לקוחותיה, החברה מבקשת מהציבור שלא לצרוך מוצרים מאצוות יצור אלו. לקוחות שברשותם מוצר מאצוות הייצור הנ"ל, מתבקשים לפנות אל מחלקת שירות הלקוחות בטלפון 04-6260002

מרכז שניידר לרפואת ילדים: לא לילדים בלבד: מרכז שניידר יתחיל לחסן ״צעירים״ בני 60 ומעלה לקורונה כחלק מהמאמץ הלאומי לחסן את אוכלוסיית המדינה, ובמסגרת הירתמות הכללית לחיסון מבוטחיה, פתח מרכז שניידר, בית החולים האחד והיחיד לילדים בארץ, את שעריו גם ל״ילדים״ בני 60 ומעלה. החל מיום שלישי הקרוב, ה-29/12/2020, מרכז שניידר לרפואת ילדים, יחל לחסן לקורונה את מבוטחי הכללית בגילאי 60 ומעלה. החיסונים יתקיימו במתחם הייעודי שהוקם במיוחד לחיסוני הקורונה, בקומה הראשונה של מרכז שניידר, בימים ראשון עד חמישי בין השעות 14:30 עד 20:00. ההרשמה לציבור אפשרית דרך אתר כללית או באמצעות 2700*


 
 
  מערכת החדשות:  077-330-8993
   
פרשת השבוע
מפי הבחור ינון דהן היו''
שבת קודש פרשת בא י' שבט התשפ"א
1
האינדקס המרכזי
18,930 בעלי עסקים ונותני שירות
 


אבחון וטיפול אלטרנטיבי
 

אביזרי
חבישה
     


אביזרי שיקום
 
     


אופטומטריסטים
 

אופטיקאים
     


אחיות פרטיות
 

אירידיולוגיה
     


אמבולנס פרטי
 

ארומתרפיה
     


ביופידבק
 

בית לחיים
     


בית אבות
דיור מוגן
 

בתי הבראה
והחלמה
     


בתי
חולים
 

בתי חולים
לבריאות הנפש
     


בי"ח סיעודיים וגריאטריים
 

בתי
טבע
     


בתי מרקחת
 

גוף ונפש
     


דיאטנים
 

הומאופתיה
     


הידרותרפיה
 

הילינג
     


היפנוזה
 

הסעות נכים
     


השמת ע.זרים
 

ויטמינים
     


חיתולים למבוגרים
 

טווינא
     


טיפול אלטרנטיבי בילדים
 

טיפול באמצעות בעלי חיים
     


טיפול באמצעות יצירה והבעה
 

טיפול בהפרעות זיכרון
     


טיפול בהפרעות שינה
 

טיפול באמצעות ציורי ילדים
     


יועצי תזונה
 

כירופרקטיקה
     


כירורגיה של היד
 

מגנטותרפיה
     


מדיטציות
 

מוצרים אורטופדיים
     


מוקדי עזרה ראשונה
 

מכונים
רפואיים
     


מכשירי שמיעה ואביזרים
 

מנגנוני נכים
לרכב
     


מרחצאות ומעיינות מרפא
 

נטורופתיה
     


נעליים
אורטופדיות
 

עורכי דין
ביטוח
     


עורכי דין
ביטוח לאומי
 

עורכי דין
דיני נזיקין
     


עורכי דין
רשלנות רפואית
 

פודיאטרים
     


פיזיותרפיה
 

פיזיותרפיה התפתחותית
     


פילאטיס
 

פלדנקרייז
     


פסיכוגריאטריה
 

פסיכולוגיה התפתחותית
     


פסיכולוגיה שיקומית
 

פסיכותרפיה
     


פרחי באך
 

ציוד ואביזרים
     


קינסיולוגיה
 

קלינאי תקשורת
     


רולפינג
 

רכב חשמלי
     


רכיבה טיפולית
 

רפואה סינית
     


רפלקסולוגיה
 

שיאצו
     


שיטת אלבאום
 

שיטת אלכסנדר
     


שיטת פאולה
 

שיקום נכים
     


שירותי
סיעוד
 

תזונה ודיאטות טבעיות
     


תרפיה במוסיקה
  רישום לאינדקס
     

אבחון וטיפול אלטרנטיבי אביזרי חבישה אביזרי שיקום אוסטיאופתיה אופטומטריסטים
אופטיקאים אחיות פרטיות אירידיולוגיה אמבולנס פרטי ארומתרפיה
ביופידבק בית לחיים בית אבות, דיור מוגן בתי הבראה והחלמה בתי חולים
בתי חולים לבריאות הנפש בי"ח סיעודיים וגריאטריים בתי טבע בתי מרקחת גוף ונפש
דיאטנים הומאופתיה הידרותרפיה הילינג היפנוזה
הסעות נכים השמת עובדים זרים ויטמינים חיתולים למבוגרים טווינא
טיפול אלטרנטיבי בילדים טיפול באמצעות בע"ח טיפול ע"י יצירה והבעה טיפול בהפרעות זיכרון טיפול בהפרעות שינה
טיפול ע"י ציורי ילדים יועצי תזונה כירופרקטיקה כירורגיה של היד מגנטותרפיה
מדיטציות מוצרים אורטופדיים מוקדי עזרה ראשונה מכונים רפואיים מכשירי שמיעה ואביזרים
מנגנוני נכים לרכב מרחצאות ומעיינות מרפא נטורופתיה נעליים אורטופדיות עורכי דין - ביטוח
עורכי דין - ביטוח לאומי עורכי דין - דיני נזיקין עורכי דין - רשלנות רפואית פודיאטרים פיזיותרפיה
פיזיותרפיה התפתחותית פילאטיס פלדנקרייז פסיכוגריאטריה פסיכולוגיה התפתחותית
פסיכולוגיה שיקומית פסיכותרפיה פרחי באך ציוד ואביזרים לנכים קינסיולוגיה
קלינאי תקשורת רולפינג רכב חשמלי רכיבה טיפולית רפואה סינית
רפלקסולוגיה שיאצו שיטת אלבאום שיטת אלכסנדר שיטת פאולה
שיקום נכים ונפגעים שירותי סיעוד תזונה ודיאטות טבעיות תרפיה במוסיקה  
 
 
כל הדרכים שלכם ליצירת קשר:

   
חזרה לדף הבית    תנאי שימוש   מדיניות פרטיות   חוק הספאם   אתיקה מקצועית   חוק זכויות יוצרים הצהרת נגישות
                       
    fax-to-mail: 153-54-7126459   דוא"ל: lelo.hagbala@gmail.com   כתובת: בן חור אליהו 14 באר שבע       מערכת החדשות: 077-330-899-3

מדיניות שימוש ב-cookies וכלים אחרים

על מנת לאפשר הפעלתו של האתר באופן מיטבי וכן לשפר את חווייתך מהשימוש בו, יתכן וייעשה שימוש בכלים מסוג "עוגיות" (Cookies), כמו גם ב"כלים אחרים" | יחד עם זאת, אנו כאן ב-אתר החדשות המרכזי לנכויות ומוגבלויות נדרשים לאישורך והסכמתך | היה ואם אין רצונך להתיר השימוש בכלים אלו, הנך נדרש/ת להפסיק באופן מיידי שהייתך-שימושך באתר | האמור ד-לעיל' מהווה תמצית "מדיניות השימוש" באתר | את הנסח המלא והמחייב ניתן למצוא בקטגוריה "מדיניות פרטיות".

בכל שאלה ובקשה ניתן לפנות באמצעות
  צור קשר  שבאתר   |   מדיניות פרטיות 


© כל הזכויות שמורות ל: עדי גולן ADI GOLAN
לייבסיטי - בניית אתרים