תחזית יומית:  יום רביעי 28 אוקטובר 2020:  מעונן חלקית בעננות בגובה רב, תחול ירידה בטמפרטורות בעיקר בצפון הארץ ובהרי המרכז. הלילה: מעונן חלקית וקר. (עדכון 05:15)
1
 חדשות הבריאות    
1
1
 בארץ ובעולם     בריאות ונפש    |    התנדבות-קהילה   |    חוק ומשפט     |    רפואה משלימה    |   תזונה נכונה    |     כניסה לאינדקס המרכזי    | חיפוש
1
בארץ

דיון מרגש בוועדת החוץ והביטחון על שילוב אנשים עם מוגבלויות במערכת הביטחון

ועדת החוץ והביטחון קיימה דיון בנושא שילוב אנשים עם מוגבלויות לשירות בצה"ל ובמערכת הביטחון, אותו הוביל ח"כ מוטי יוגב (הבית היהודי), במסגרת היום הבינלאומי לשוויון זכויות לאנשים עם מוגבלויות, המצוין היום בכנסת


מערכת, 05/12/2017, צילום: דוברות ועדת החוץ והביטחון
 


 
חברי כנסת רבים שהשתתפו בישיבה ציינו כי מגיעות אליהם פניות רבות על הייאוש של צעירים בעלי מוגבלויות מאורכו של תהליך ההתנדבות לצה"ל, וכי גם התהליך שהם עוברים שונה מחבריהם, וגם מועד הגיוס שלהם, והדבר יוצר קושי רב.
 
סא"ל יעל פישר ויינר, מפקדת לשכת הגיוס ברשת: "רצון לטפל באוכלוסייה זו היה תמיד, אבל הבנו שזה לא נעשה מספיק טוב, וערכנו פגישות עם גורמי מקצוע ועם הצעירים ומשפחותיהן ויצאנו לרפורמה בנושא. אנחנו פועלים לצמצם זמנים בתהליך ולאפשר לצעירים גיוס קרוב ככל האפשר לחבריהם, ובכל מקרה שכבר מהצו הראשון יצאו עם תאריך גיוס ברור, גם אם עוד לא ידעו לאיזו יחידה ישובצו. השיבוץ מתבצע לאחר יום ראיונות מרוכז, שמגיעים אליו כל הגופים בכדי להכיר את המועמדים לגיוס ולשמוע מה הם רוצים בתפקידם בצבא. בשנה האחרונה אנו עולים בכמות המתגייסים מאוכלוסייה זו בכל מחזור גיוס."
 
נציג שב"כ סיפר לחברי הוועדה: "יש לנו עובדים עם מוגבלויות כבר הרבה שנים, אבל בשנה האחרונה הייתה פריצת דרך. במחלקת הגיוס יש עובד ייעודי שתפקידו לעסוק בכך, ואנו מחויבים למספר 'תכונות זהב', ואם הן מתממשות בעובד, אז מידת המוגבלות לא משנה ותפקידי ליבה, טכנולוגיה ומנהלה כולם פתוחים בפניהם. כיום יש לנו 15 עובדים עם מוגבלויות תפקודיות משמעותיות, באופן טבעי הלכנו בהתחלה לנכי צה"ל, תוך תשומת לב לא לגייס מישהו שעלולה להתעורר אצלו פוסט טראומה, וביעדי 2018 שלנו להתחבר לאוכלוסיית נפגעי תאונות הדרכים, ואנו עובדים על חשיפה שלנו לטובת קשר עם ארגונים אלה."
 
נציגי המוסד סיפרו לוועדה: "ראש המוסד הוריד הנחיה בתחילת 2016 ודורש דיווחים רבעוניים על קליטת עובדים על מוגבלויות. המטרה היא לגייס לכל תפקיד, לכל אגף ולכל תחום – לפי קורות חייו ולא מוגבלות כלשהי. יש ממונה על תעסוקת אנשים עם מוגבלויות וצוות שתומך את התהליך – הן בגיוס והם במהלך השירות בארגון - ליווי פסיכולוגי, מענה לוגיסטי, התאמת הדרכות בכל הקורסים. כל שנה אנו קולטים כ-10 עובדים ועוד כ-10 חיילים מתנדבים, שאותם אנו גם משתדלים להשאיר כעובדים במשרות סטודנט לאחר השחרור. כיום אנו מעריכים שיש כמאה עובדים בעלי מוגבלויות בארגון."
 
ח"כ יעקב פרי (יש עתיד): "על פי כתבות, 2000 צעירים וצעירות בעלי מוגבלויות מבקשים לשרת בצה"ל כל שנה ומתקבלים כ-550. הצבא צריך להבין שזה תורם לצעירים האלה, אבל גם לצעירים שמשרתים יחד איתם."

עו"ד ישראל הבר, נציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות: "לפי הנתונים שלנו, יש פוטנציאל גיוס של 4500 בעלי מוגבלויות בשנה לצה"ל. צה"ל צריך חיילים עם מוטיבציה, והם רוצים להיות כמו כולם, חלק מצבא העם. צה"ל גם יילחם טוב יותר בהשתמטות, כי אין מי שלא יכול לשרת אם בעלי המוגבלויות יכולים. בנוסף, מעסיקים ששומעים שבעל מוגבלות סיים שירות נוטים הרבה יותר להעסיק אותו, ללא חשש אם יעמוד במטלות. זה טוב לחברה כולה."

 
ח"כ אמיר אוחנה (הליכוד): "ז'בוטינסקי אמר 'קשה, כלומר אפשרי' ואנו רואים פה את ההגשמה של האמירה הזו. קשה לבעלי המוגבלויות וקשה גם למערכות, אבל עושים את המאמץ ועושים את זה ואנו מברכים על זה."

ח"כ איציק שמולי (המחנה הציוני): "על אף המאמצים הטובים שתוארו כאן, ואני לא מקל בהם ראש, חסר לי לשמוע תכניות שיודעים לאן הולכים, מספרית, בחמש השנים הקרובות. אסור להיות במקום שהאנשים האלה מגיעים לשער הכניסה הראשי לחברה הישראלית ויתקעו שם."
 
הוועדה ביקשה לשמוע ישירות מהצעירים בעלי המוגבלויות אשר משרתים ותורמים. סמל נועם, המשרת בחיל המודיעין, אמר לחברי הוועדה "אני למדתי מהבית על החובה לשרת ויש לי כבוד גדול להיות חייל, וכיף לי עם החברים שלי והמפקד שלי" ואביו, מיקי, הוסיף "זה החייל הכי גאה בצה"ל וכשהוא קם בבוקר, ועולה על מדים, יש חיוך על פניו של כל מי שרואה אותו הולך איתם ברחוב". יעקב, אשר מתנדב בשלישות בבסיס הקריה בת"א, עוד טרם גיוסו, אמר לחברי הוועדה: "כיף לי מאוד וזה חשוב לי וזו עבודה חשובה. אני רוצה לבוא ולעבוד ושלא ישעמם לי."
 
נויה, תושבת שהם, המתקרבת לגיל גיוס, סיפרה לחברי הוועדה: "אני כל החיים נלחמת בלקויות למידה קשות מאוד. אחי פורח בצבא ואני מרגישה שהצבא לא נגיש לי ולא רוצה אנשים חלשים כמוני. אני כל החיים נלחמת, והתחושה של אי יכולת להשתלב בצבא קשה לי מאוד."
 
ח"כ עמיר פרץ (המחנה הציוני): "אם צה"ל שם לעצמו כדגל, להוכיח לחברה הישראלית מה ניתן לעשות, זה ישפיע על כל החברה. טוב שיש גם מי שמעיד שלא הכל נוצץ, וברור מדבריה של נויה שהיא לא צריכה להוכיח מוטיבציה, והיא תצלח כל הר, ולכן עדיף שתפתרו את זה לפניה."
 
יו"ר הוועדה, ח"כ אבי דיכטר (הליכוד): יש הרבה דיונים בחדר הזה ומעט מהם מרגשים. אנחנו מכירים את העיסוק של צה"ל במוגבלות אידיאולוגית ומוגבלות דתית לשירות, אבל היום אנו עוסקים בשתיים אחרות – פיזית ושכלית – וחייבים להעלות את העיסוק בהן בצורה אקספוננציאלית, מתוך חובה מוסרית."
 
ח"כ יוגב סיכם: "הרצון של בעלי מוגבלויות לשרת מרגש אותנו מאוד, ומייצר לנו מחויבות וגם למערכת הביטחון. הנושא של גיוס במקביל לחברים וקיצור טווחי הזמן של התהליך עלה פה אצל דוברים רבים ומחייב את תשומת הלב. אם זה ידרוש עוד תקן או תקציב, זה שווה את זה, והתרומה אף תעלה על זה. הוועדה תרצה לראות תכנית ברורה עם יעדים ומספרים לשילוב זה
."


 


 
1
    בהרצה גרסת beta מס' גולשים 0001  
 
   חדשות ועדכונים 24/7  
1
 
1
גלידות נסטלה מבקשת לעדכן את הציבור כי בעקבות תלונות צרכנים נמצא כי בשלגון גומיגם, המסומן כעשוי להכיל חלב, נמצאו בפועל מוצקי חלב בכמות מועטה. מדובר בשלגון גומיגם, גלידות נסטלה, 90 גרם, מאצווה מספר Lo0259 (מהשעה 18:00), Lo260, Lo266,Lo266A בעלת תאריכי תפוגה 15/03/22, 16/03/22, 22/03/22 "

התקבלה הודעה תן חיובי לכלבת שנתפס בקיבוץ שדה נחמיה, בגליל העליון. לא ידוע על בני אדם שנחשפו לו. אנו מבקשים מכל מי שהיה במגע או שבעלי החיים שברשותו באו במגע באזור האירוע עם בעל החיים הנגוע או בעל חיים משוטט, בין התאריכים 7.10.2020 עד 21.10.2020 כולל, לפנות בדחיפות ללשכת הבריאות בצפת, טלפון 04-6994257, 04-6994200, או ללשכת הבריאות הקרובה למקום מגוריו, לשם שקילת הצורך למתן טיפול מונע להם.

דוברות מד"א : בשעה 09:02 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב איילון על רוכב אופנוע שנפצע במהלך רכיבה בשטח סמוך לצומת מבוא מודיעים. חובשים ופראמדיקים של מד"א מעניקים טיפול רפואי ומפנים לבי"ח שערי צדק גבר כבן 35 במצב בינוני עם חבלות בגפיים. נדב

 
 
 
     כניסה לאינדקס המרכזי      
 
פייסבוק   צור קשר   אודות
 
  פרסום באינדקס ובאתר החדשות  
 
פרשת השבוע
מפי הבחור ינון דהן היו'
שבת קודש פרשת נח ו' מרחשון התשפ"א
1
 בשיתוף יש לי מותק של תסמותק 
 
 

האינדקס המרכזי
18,930 בעלי עסקים ונותני שירות

1
 
אבחון וטיפול אלטרנטיבי 843
   
אביזרי חבישה 12
   
אביזרי שיקום 36
   
אוסטיאופתיה 33
   
אופטומטריסטים 634
   
אופטיקאים 529
   
אחיות פרטיות 145
   
אירידיולוגיה 20
   
אמבולנס פרטי 142
   
ארומתרפיה 24
   
ביופידבק 17
   
בית לחיים 4
   
בית אבות דיור מוגן 502
   
בתי הבראה והחלמה 13
   
בתי חולים 81
   
בתי חולים לבריאות הנפש 21
   
בי"ח סיעודיים וגריאטריים 99
   
בתי טבע 158
   
בתי מרקחת 819
   
גוף ונפש 423
   
דיאטנים 537
   
הומאופתיה 280
   
הידרותרפיה 51
   
הילינג 266
   
היפנוזה 18
   
הסעות נכים 27
   
השמת עובדים זרים 65
   
ויטמינים 10
   
חיתולים למבוגרים 66
   
טווינא 23
   
טיפול אלטרנטיבי בילדים 44
   
טיפול באמצעות בעלי חיים 43
   
טיפול בעזרת יצירה והבעה 384
   
טיפול בהפרעות זיכרון 7
   
טיפול בהפרעות שינה 17
   
טיפול באמצעות ציורי ילדים 2
   
יועצי תזונה 70
   
כירופרקטיקה 109
   
כירורגיה של היד 28
   
מגנטותרפיה 7
   
מדיטציות 48
   
מוצרים אורטופדיים 295
   
מוקדי עזרה ראשונה 103
   
מכונים רפואיים 526
   
מכשירי שמיעה ואביזרים 194
   
מנגנוני נכים לרכב 16
   
מרחצאות ומעיינות מרפא 6
   
נטורופתיה 235
   
נעליים אורטופדיות 84
   
עורכי דין ביטוח 1043
   
עורכי דין ביטוח לאומי 1218
   
עורכי דין דיני נזיקין 4182
   
עורכי דין רשלנות רפואית 462
   
פודיאטרים 33
   
פיזיותרפיה 381
   
פיזיותרפיה התפתחותית 16
   
פילאטיס 167
   
פלדנקרייז 139
   
פסיכוגריאטריה 2
   
פסיכולוגיה התפתחותית 31
   
פסיכולוגיה שיקומית 39
   
פסיכותרפיה 633
   
פרחי באך 42
   
ציוד ואביזרים לנכים 49
   
קינסיולוגיה 25
   
קלינאי תקשורת 260
   
רולפינג 8
   
רכב חשמלי וקלנועיות 46
   
רכיבה טיפולית 38
   
רפואה סינית 403
   
רפלקסולוגיה 434
   
שיאצו 180
   
שיטת אלבאום 17
   
שיטת אלכסנדר 79
   
שיטת פאולה 31
   
שיקום נכים ונפגעים 165
   
שירותי סיעוד 556
   
תזונה ודיאטות טבעיות 98
   
תרפיה במוסיקה 29
   

אבחון וטיפול אלטרנטיבי אביזרי חבישה אביזרי שיקום אוסטיאופתיה אופטומטריסטים
אופטיקאים אחיות פרטיות אירידיולוגיה אמבולנס פרטי ארומתרפיה
ביופידבק בית לחיים בית אבות, דיור מוגן בתי הבראה והחלמה בתי חולים
בתי חולים לבריאות הנפש בי"ח סיעודיים וגריאטריים בתי טבע בתי מרקחת גוף ונפש
דיאטנים הומאופתיה הידרותרפיה הילינג היפנוזה
הסעות נכים השמת עובדים זרים ויטמינים חיתולים למבוגרים טווינא
טיפול אלטרנטיבי בילדים טיפול באמצעות בע"ח טיפול ע"י יצירה והבעה טיפול בהפרעות זיכרון טיפול בהפרעות שינה
טיפול ע"י ציורי ילדים יועצי תזונה כירופרקטיקה כירורגיה של היד מגנטותרפיה
מדיטציות מוצרים אורטופדיים מוקדי עזרה ראשונה מכונים רפואיים מכשירי שמיעה ואביזרים
מנגנוני נכים לרכב מרחצאות ומעיינות מרפא נטורופתיה נעליים אורטופדיות עורכי דין - ביטוח
עורכי דין - ביטוח לאומי עורכי דין - דיני נזיקין עורכי דין - רשלנות רפואית פודיאטרים פיזיותרפיה
פיזיותרפיה התפתחותית פילאטיס פלדנקרייז פסיכוגריאטריה פסיכולוגיה התפתחותית
פסיכולוגיה שיקומית פסיכותרפיה פרחי באך ציוד ואביזרים לנכים קינסיולוגיה
קלינאי תקשורת רולפינג רכב חשמלי רכיבה טיפולית רפואה סינית
רפלקסולוגיה שיאצו שיטת אלבאום שיטת אלכסנדר שיטת פאולה
שיקום נכים ונפגעים שירותי סיעוד תזונה ודיאטות טבעיות תרפיה במוסיקה  
 
 
כל הדרכים שלכם ליצירת קשר:

                     
חזרה לדף הבית    תנאי שימוש   מדיניות פרטיות   חוק הספאם   אתיקה מקצועית   חוק זכויות יוצרים
                     
פקס: 153-54-7126459 דוא"ל: h.news.ltd@gmail.com כתובת: אליהו בן חור 14 באר שבע הצהרת נגישות

מדיניות שימוש ב-cookies וכלים אחרים

על מנת לאפשר הפעלתו של האתר באופן מיטבי וכן לשפר את חווייתך מהשימוש בו, יתכן וייעשה שימוש בכלי מסוג "עוגיות" (Cookies), כמו גם ב"כלים אחרים" | יחד עם זאת, אנו כאן ב-באתר "חדשות הבריאות" (באמצעות "חדשות הבריאות בע"מ") נדרשים לאישורך והסכמתך | היה ואם אין רצונך להתיר השימוש בכלים אלו, הנך נדרש/ת להפסיק באופן מיידי שהייתך-שימושך באתר | האמור ד-לעיל' מהווה תמצית "מדיניות השימוש" באתר | את הנסח המלא והמחייב ניתן למצוא בקטגוריה "מדיניות פרטיות".

בכל שאלה ובקשה ניתן לפנות באמצעות
  צור קשר  שבאתר   |   מדיניות פרטיות 


© כל הזכויות שמורות ל: חדשות הבריאות בע"מ 
לייבסיטי - בניית אתרים