ללא הגבלה - אתר החדשות המרכזי לנכויות ומוגבלויות - ועדת הכספים 07-12-2019
 
   
    ללא הגבלה - אתר החדשות המרכזי לנכויות ומוגבלויות  
1
 בארץ ובעולם     בריאות ונפש    |    התנדבות-קהילה   |    חוק ומשפט     |   ספורט נכים-פאראלימפי   |   רפואה משלימה    |   תזונה    |   חיפוש באתר
1
בארץ

חברי ועדת הכספים סירבו לאשר העברות תקציביות עד למתן מענה לנוער בסיכון ולילדים אלרגיים

דיון לעניין עשרות העברות תקציביות נעצר, בעקבות הצהרת מנכ"ל משרד הרווחה כי בהיעדר תקצוב, אין לו פתרונות לכ-200 נערים ונערות הממתינים למקום במעונות נעולים, וכן לעצירת מימון הסייעות לילדים הסובלים מאלרגיה, בסוף החודש. בתגובה הודיעו חלק ניכר מחברי הוועדה כי יסרבו לאשר העברות תקציביות נוכח המצב. המשך הדיון נדחה על מנת לאפשר גיבוש פתרון. יו"ר הוועדה, ח"כ משה גפני: "יש השלכות לאי אישור תקציבים, אחד מהם הוא תקצוב הדיור הציבורי לזכאים, שמצריך אישור עוד היום." נציג משרד הבינוי: "אנחנו אמורים להעביר היום את התשלום לזכאים לא נוכל לעשות זאת."

 
מערכת, 07/12/2019, צילום: באדיבות כנסת ישראל
 ח"כ משה גפני
 
ועדת הכספים בראשות ח"כ משה גפני, התכנסה ביום ג', 03/12/2019, להמשך דיון בהעברות התקציביות שעל שולחנה. לבקשת הוועדה, הגיע מנכ"ל משרד הרווחה, ד"ר אביגדור קפלן לדיון, על מנת לתת מענה לסוגיות שעלו בדיוני הוועדה האחרונים - המחסור החמור במקומות שהייה במעונות נעולים לנערים ונערות הזקוקים לכך, וכן החלטת משרד הרווחה להפסיק את תקצוב הסייעות לילדים אלרגיים שאינם נמנים על אוכלוסיות רווחה, החל מסוף החודש. קפלן הציג כי פתרון למעונות הנועלים מצריך תקצוב להקמת 2 מוסדות חדשים, בעלות כוללת של כ-80 עד 100 מיליון ₪, לצד תקצוב תפעול משמעותי בעלות של כמיליון ₪ לחודש, לכל מעון. לאור תשובות המנכ"ל, הודיעו חלק ניכר מחברי הוועדה כי יתנגדו לאישור העברות תקציביות, כולל העברות חיוניות, על מנת להביא לפתרונות. יו"ר הוועדה, ח"כ משה גפני, הציע לכנס דיון בשבוע הבא שיתרכז בסוגיות הללו, בהשתתפות כלל הגורמים הרלוונטיים, וציין כי ישנן העברות רווחה, דוגמת סיוע בדיור לאוכלוסיות רווחה, שתקצובן תלוי באישורן המידי. לאור ההתפתחויות יצאה ועדת הכספים להפסקה בדיון, על מנת לנסות למצוא פתרון לסוגיה, לבסוף, הוחלט על דחיית המשך הדיון ליום המחר (ד') בבוקר, לשם גיבוש פתרון.

יו"ר הוועדה, ח"כ משה גפני פתח את הדיון: "יש כמה סוגיות שעלו כאן בדיונים, ואנחנו רוצים לברר אותם - אחד זה הקיצוץ בתקציב המשפחתונים והמעונות, השני זה הסיעות לילדים אלרגיים, וכן יש לנו את הנערים והנערות הזקוקים לתקנים במעונות נעולים. אנחנו סבורים שמדובר בדברים שהם ממש פיקוח נפש, ומבקשים לבחון פתרונות לנושאים הללו."

ח"כ מרדכי יוגב: "נאמר ע"י השר היוצא שאין נערות שמסתובבות. 13 הוסטלים לנערים ונערות נסגרו בשנתיים האחרונות, האם רוצים מרים פרץ נוספת? ממש לא."

ח"כ אורלי לוי אבקסיס: "כיו"ר הוועדה לזכויות הילד קיימנו מספר ישיבות, בהן הבטיחו לנו שיש תוכניות בקנה, תוכניות ארוכות טווח, ובפועל רק הולכים אחורה. ילדים רבים הנמצאים עם צו בית משפט המורה על כניסה למסגרות אלה, נזרקים בחזרה לקהילה בלי שום כלי שיסייע להם לחזור לתלם. עובדים סוציאליים מקבלים הוראה לא להפנות להוסטלים, ואז טוענים שאין ביקוש. אם לא יינתן מענה, לא תעבור העברה תקציבית אחת, גם העברות חשובות, נשתמש בכוח הפרלמנטרי שלנו להראות לכם שזה קונצנזוס."

מנכ"ל משרד הרווחה, ד"ר אביגדור קפלן: "אני מבקש לא לערבב בין המעונות הסגורים לבין ההוסטלים, התפוסה בהוסטלים נכון לשעה זו היא בערך 75%, בהוסטלים האלה אין המתנות, יש מקומות פנויים. הבעיה היא במעונות הנעולים. אכן יש כ-200 נערים ונערות הזקוקים להשמה במעון נעול, כאשר בישראל כ-9 מעונות כאלה, ובמשך שנים לא הוקמו חדשים. בתקופת כהונתי הרחבתי את מספר המקומות מ-260 לכ-325, יתווספו בערך 50 מקומות למעונות הקיימים עד לחודש ינואר – פברואר. הקמנו ועדה שטיפלה בכל בעיית חסות הנוער, היא הייתה אמורה להגיש כבר המלצות והיא ממשיכה לעבוד גם בימים אלה כדי לעשות זאת. אנחנו יושבים עם משרד האוצר על פתרון, בודקים מצבים של נערים שיכולים כבר לשבת במוסד שאינו נעול ולפנות מקום. לצד 50 המקומות שיתנו ההרחבות אין לי פתרון, אלא ע"י זה שיוקצה לנו תקציב ונוכל להוציא מכרז ולהקים מעונות נוספים. לי אין את הפתרון, איך ליצור מיטות יש מאין, אי אפשר להשבית תוכניות רווחה אחרות. השמיכה היא קצרה, אנחנו מקוצצים מכל עבר, ו-2020 הולכת להיות עוד יותר קשה. אלא אם כן תגיע הבנה עם האוצר להעמדת תקציב ייעודי למטרה הזו."

"הפתרון מעבר להרחבות הוא שאנחנו צריכים 2 מעונות – לנערים ולנערות, 60 מיטות בכל אחד, להקמה של מעון יש צורךבכ-40 -50 מיליון ש"ח, והעלות החודשית הינה 200 אלף ₪ כל חודש לכל קבוצה של 12 נערים או נערות."

ח"כ אבי ניסנקורן: "יש 200 נערים ונערות שמסתובבים ברחובות וזה לא יכול לחכות יום אחד, זה להציל נפש אדם. שיבוא הסגן הרלוונטי באוצר יחד עם מנכ"ל משרד הרווחה ויראו איך פותרים את זה. שלא יגידו לנו יש פה בעיה, שיגידו לנו איך פותרים אותה."

מנכ"לית המועצה לשלום הילד, ורד וינדמן: "הסיפור הוא לא רק כסף, צריך לשמוע ממשרד הרווחה גם מה התוכנית. הסיפור הוא גם של כוח אדם, של מדריכים, של ילדים עם מורכבויות, לשלוח ילד למסגרת שלא מתאימה לו, זה לא פתרון לא למסגרת ולא לילד."

לעניין מטפלות לילדים אלרגיים ציין המנכ"ל: "הנושא התחיל בילדים שהציגו כי אכן יש להם אלרגיה מסכנת חיים, הוקצה תקציב לסייעתשליוותה אותם לשעתיים בזמן האוכל, והדבר התפשט לממדים שלא יכולנו לעמוד בהם יותר. מ-31 בדצמבר, נחיל את המימון של מטפלת רק על פעוטות שמשתייכים לאוכלוסייה בסיכון, לא נוכל להחיל זאת על אוכלוסיות שאינן רווחה. הרשויות מתנגדות לטפל בהם, ואנחנו לא מסוגלים לממן זאת. הבעיה שנוצרת היא עם ילדים שסובלים מאלרגיה ואינם בכלל אוכלוסיית רווחה, מדובר בעלות של כ-10 מיליון ₪ שנתי, את זה משרד העבודה לא יכול לתקצב."

נעמה קציר שמואלי, אם לילדה הסובלת מאלרגיה: "המשמעות היא אחת, 450 פעוטות אלרגיים נפלטים מהמעונות, המעונות הבהירו זאת במכתב לפני שבוע. אנחנו במאבק הזה כל שנה, כעת מדובר באמצע שנה, לזרוק 450 פעוטות, שההורים צריכים לעזוב את העבודה שלנו. אפשר למצוא את התקציב לזה, גם משרד הרווחה צריך להילחם עלינו."

ח"כ יעקב אשר: "אי אפשר באמצע שנה להפסיק את התקצוב לזה, שהמשמעות שלו היא סגירת המסגרת בפני הילדים הללו. ההורים האלה יצאו להפגין כי הילדים שלהם בבית, היום זה לפתחך וצריך למצוא לזה פתרון."

ח"כ אחמד טיבי: "מדובר ב-450 פעוטות, הסכום של 10 מיליון ₪ כדי להשאיר את הפעוטות הוא סכום פעוט, חילקנו בוועדה מיליארדי שקלים בשבועות האחרונים, לא כולם מצילים חיים וזה נושא מציל חיים."

ח"כ ינון אזולאי: "אשתי מנהלת מעונות, אנחנו מכירים מקרים כמעט ביום יום, אנחנו יכולים לעכב את ההעברות, ומשרד האוצר יכול בינתיים לגבש פתרונות. משרד הרווחה צריך להילחם על התקציבים מול האוצר."

ח"כ גפני: "אקבע ישיבה ביום שלישי הבא על שני הנושאים הללו – על נושא ההוסטלים ולעניין הילדים האלרגיים. תזכרו שיש כאן כסף לשכר דירה לנצרכים שזה היום האחרון להעביר אותו. יש משקל לאי העברת תקציבים."

ח"כ יזהר שי: "לעצירת כל ההעברות יש השלכות במקומות אחרים, אני מדבר על העברות לכ-500 חברות שנעצרו לפני למעלה מחודש, כבר הוציאו הודעות פיטורין לכמה עשרות עובדים, שיפוטרו אם לא יעבור תקציב."

ח"כ אורלי לוי: "הדיור הציבורי זה ציפור הנפש שלי, אבל הגיע הזמן שיבינו שאנחנו רציניים, כורכים כאן נושאים בתוך נושאים, עם כל הכאב, אנחנו חייבים פעם אחת לעשות לזה סוף."

ח"כ עודד פורר: "אני מציע שהוועדה תעשה רשימה של מה שהיא כן מוכנה להעביר, נושאים חשובים יאושרו פה אחד. אנחנו ממשיכים לרקוד לפי החליל שלהם, ואני לא מוכן לזה."

נציג משרד הבינוי והשיכון: "בתוך העברה של הרזרבה התקציבית, יש העברה לשכר דירה, אנחנו נותנים היום את התשלומים לזכאים, אנחנו זקוקים לכסף, החשב אמר לנו עכשיו שלא ישלמו את התשלומים של השכר דירה."

לאור ההתפתחויות, והצהרת חלק מחברי הוועדה כי יתנגדו לאישור העברות עד למתן מענה לסוגיות המחסור בתקנים במעונות נעולים לנוער, ולסוגיית עצירת התקצוב לסייעות לילדים אלרגיים, יצאה ועדת הכספים להפסקה בדיון, על מנת לנסות למצוא פתרון לסוגיה, בסיומה הוחלט כי הדיון ימשך מחר, בניסיון להגיע להסכמות עד לדיון
.


 


 
1
    גולשים באתר 131,424   
 
   חדשות ועדכונים 24/7  
1
 
1
ברוכים הבאים לחברים החדשים שלנו:

אלווין ישראל  

בזכות  

מכון ויצמן  

עמותת בית חם   

לינק 20

עמותת שכולו טוב 

עמותת הדיסלקטים 


24-05-2020
בימים אלו אנו ממשיכים בשדרוג האתר ייתכנו שינויים במראה האתר ובנגישות התכנים.
 
פייסבוק   צור קשר   אודות
 
פרשת השבוע
מפי הבחור ינון דהן היו'
שבת קודש פרשת בלק י"ב תמוז התש"פ
1
 בשיתוף יש לי מותק של תסמותק 
 
 

האינדקס המרכזי
18,930 בעלי עסקים ונותני שירות

1
 
אבחון וטיפול אלטרנטיבי 843
   
אביזרי חבישה 12
   
אביזרי שיקום 36
   
אוסטיאופתיה 33
   
אופטומטריסטים 634
   
אופטיקאים 529
   
אחיות פרטיות 145
   
אירידיולוגיה 20
   
אמבולנס פרטי 142
   
ארומתרפיה 24
   
ביופידבק 17
   
בית לחיים 4
   
בית אבות דיור מוגן 502
   
בתי הבראה והחלמה 13
   
בתי חולים 81
   
בתי חולים לבריאות הנפש 21
   
בי"ח סיעודיים וגריאטריים 99
   
בתי טבע 158
   
בתי מרקחת 819
   
גוף ונפש 423
   
דיאטנים 537
   
הומאופתיה 280
   
הידרותרפיה 51
   
הילינג 266
   
היפנוזה 18
   
הסעות נכים 27
   
השמת עובדים זרים 65
   
ויטמינים 10
   
חיתולים למבוגרים 66
   
טווינא 23
   
טיפול אלטרנטיבי בילדים 44
   
טיפול באמצעות בעלי חיים 43
   
טיפול בעזרת יצירה והבעה 384
   
טיפול בהפרעות זיכרון 7
   
טיפול בהפרעות שינה 17
   
טיפול באמצעות ציורי ילדים 2
   
יועצי תזונה 70
   
כירופרקטיקה 109
   
כירורגיה של היד 28
   
מגנטותרפיה 7
   
מדיטציות 48
   
מוצרים אורטופדיים 295
   
מוקדי עזרה ראשונה 103
   
מכונים רפואיים 526
   
מכשירי שמיעה ואביזרים 194
   
מנגנוני נכים לרכב 16
   
מרחצאות ומעיינות מרפא 6
   
נטורופתיה 235
   
נעליים אורטופדיות 84
   
עורכי דין ביטוח 1043
   
עורכי דין ביטוח לאומי 1218
   
עורכי דין דיני נזיקין 4182
   
עורכי דין רשלנות רפואית 462
   
פודיאטרים 33
   
פיזיותרפיה 381
   
פיזיותרפיה התפתחותית 16
   
פילאטיס 167
   
פלדנקרייז 139
   
פסיכוגריאטריה 2
   
פסיכולוגיה התפתחותית 31
   
פסיכולוגיה שיקומית 39
   
פסיכותרפיה 633
   
פרחי באך 42
   
ציוד ואביזרים לנכים 49
   
קינסיולוגיה 25
   
קלינאי תקשורת 260
   
רולפינג 8
   
רכב חשמלי וקלנועיות 46
   
רכיבה טיפולית 38
   
רפואה סינית 403
   
רפלקסולוגיה 434
   
שיאצו 180
   
שיטת אלבאום 17
   
שיטת אלכסנדר 79
   
שיטת פאולה 31
   
שיקום נכים ונפגעים 165
   
שירותי סיעוד 556
   
תזונה ודיאטות טבעיות 98
   
תרפיה במוסיקה 29
   

אבחון וטיפול אלטרנטיבי אביזרי חבישה אביזרי שיקום אוסטיאופתיה אופטומטריסטים
אופטיקאים אחיות פרטיות אירידיולוגיה אמבולנס פרטי ארומתרפיה
ביופידבק בית לחיים בית אבות, דיור מוגן בתי הבראה והחלמה בתי חולים
בתי חולים לבריאות הנפש בי"ח סיעודיים וגריאטריים בתי טבע בתי מרקחת גוף ונפש
דיאטנים הומאופתיה הידרותרפיה הילינג היפנוזה
הסעות נכים השמת עובדים זרים ויטמינים חיתולים למבוגרים טווינא
טיפול אלטרנטיבי בילדים טיפול באמצעות בע"ח טיפול ע"י יצירה והבעה טיפול בהפרעות זיכרון טיפול בהפרעות שינה
טיפול ע"י ציורי ילדים יועצי תזונה כירופרקטיקה כירורגיה של היד מגנטותרפיה
מדיטציות מוצרים אורטופדיים מוקדי עזרה ראשונה מכונים רפואיים מכשירי שמיעה ואביזרים
מנגנוני נכים לרכב מרחצאות ומעיינות מרפא נטורופתיה נעליים אורטופדיות עורכי דין - ביטוח
עורכי דין - ביטוח לאומי עורכי דין - דיני נזיקין עורכי דין - רשלנות רפואית פודיאטרים פיזיותרפיה
פיזיותרפיה התפתחותית פילאטיס פלדנקרייז פסיכוגריאטריה פסיכולוגיה התפתחותית
פסיכולוגיה שיקומית פסיכותרפיה פרחי באך ציוד ואביזרים לנכים קינסיולוגיה
קלינאי תקשורת רולפינג רכב חשמלי רכיבה טיפולית רפואה סינית
רפלקסולוגיה שיאצו שיטת אלבאום שיטת אלכסנדר שיטת פאולה
שיקום נכים ונפגעים שירותי סיעוד תזונה ודיאטות טבעיות תרפיה במוסיקה  
 
 
כל הדרכים שלכם ליצירת קשר:

                     
חזרה לדף הבית    תנאי שימוש   מדיניות פרטיות   חוק הספאם   אתיקה מקצועית   חוק זכויות יוצרים
                     
פקס: 153-54-7126459 דוא"ל: lelo.hagbala@gmail.com כתובת: אליהו בן חור 14 באר שבע הצהרת נגישות

מדיניות שימוש ב-cookies וכלים אחרים

על מנת לאפשר הפעלתו של האתר באופן מיטבי וכן לשפר את חווייתך מהשימוש בו, יתכן וייעשה שימוש בכלי מסוג "עוגיות" (Cookies), כמו גם ב"כלים אחרים" | יחד עם זאת, הנני נדרש לאישורך והסכמתך | היה ואם אין רצונך להתיר שימוש בכלים אלו, הנך נדרש/ת להפסיק באופן מיידי שהייתך-שימושך באתר | האמור ד-לעיל' מהווה תמצית "מדיניות השימוש" באתר | את הנסח המלא והמחייב ניתן למצוא בקטגוריה "מדיניות פרטיות".

בכל שאלה ובקשה ניתן לפנות באמצעות
  צור קשר  שבאתר   |   מדיניות פרטיות 


© כל הזכויות שמורות ל: עדי גולן  ADI GOLAN