ללא הגבלה - אתר החדשות המרכזי לנכויות ומוגבלויות - ועדת הכספים 12-06-2018
    ללא הגבלה - אתר החדשות המרכזי לנכויות ומוגבלויות  
1
 בארץ ובעולם     בריאות ונפש    |    התנדבות-קהילה   |    חוק ומשפט     |   ספורט נכים-פאראלימפי   |  פלילי  |   רפואה משלימה    |   תזונה    |   חיפוש
1
בארץ

ועדת הכספים אישרה את בקשת האוצר לקיצוץ רוחבי בן 4.25 מיליארד ש"ח

ברוב קולות, קואליציה מול אופוזיציה, אושר הקיצוץ המווה 4.62 אחוז מבסיס תקציב משרדי הממשלה לשנת 2018. לסכום יצטרפו עוד 1.65 מיליארד ש"ח מקופת האוצר (סה"כ כ-5.5 מיליארד ש"ח) והוא ישמש למימון מגוון תוכניות שבמרכזן העברות חברתיות לטובת קצבאות הנכים, הארכת חופשות הלידה, סיעוד ותוספת ותק לקשישים, הגדלת מענקים לניצולי שואה, בניית כיתות וגנים ועוד


מערכת, 12/06/2018, צילום: flickr
 


 
במהלך הדיון מתחו חברי כנסת מהקואליציה והאופוזיציה ביקורת על הליך הקיצוץ ואופן התנהלותו. יו"ר הוועדה, ח"כ משה גפני: "למה צריך את הקיצוץ הזה אם יש הכנסות ממיסים, למה צריך כזה קיצוץ שפוגע בבשר החי?!" ח"כ מיקי לוי: "תפסיקו לכרוך תקציב לנכים בתקציב להסכמים קואליציוניים."

ועדת הכספים בראשות ח"כ משה גפני אישרה היום (ג', 12/06/2018) את בקשת שר האוצר, משה כחלון לקיצוץ רוחבי גדול בתקציב משרדי הממשלה בסך כ-4.25 מיליארד ₪, כאשר לסכום הקיצוץ יתווספו כ-1.24 מיליארד ₪ מקופת האוצר, והסכום הכולל כ-5.5 מיליארד ₪ יופנה למימון מטרות שונות, חברתיות ברובן. סך הכל מדובר בקיצוץ של 4.625% מבסיס תקציב משרדי הממשלה, כאשר 1.65 מיליארד ₪ מיועדים להקצאה לתקציב ההתאמות אשר נועד לתת מענה לצרכים העולים במסגרת התקציב הדו שנתי. במהלך הדיון נמתחה ביקורת חוצת מפלגות על עצם הקיצוץ נוכח עודפי הכנסות המדינה ממיסים וכן עלתה דרישה לתת יותר שיקול דעת למשרדים השונים בהחלטה מאילו סעיפים יקוצצו הסכומים. בנוסף מתח יו"ר הוועדה ביקורת על ההעברות הקואליציוניות וקרא להפסיקן. בתום הדיון אושר התקציב ברוב קולות של 9 נגד 7 ח"כים, קואליציה מול אופוזיציה ואושר בשנית לאחר הצבעה חוזרת (רביזיה).

הקיצוץ הינו קיצוץ 'פלאט', בכל תקציבי משרדי הממשלה והעברת הכספים נועדה להוציא אל הפועל סדרה של החלטות ממשלה בנושאים הבאים: כ-2.27 מיליארד ₪ עבור העלאת קצבאות הנכים (תקצוב הפעימה הראשונה בסכום של כ-1.87 מיליארד), הארכת חופשת הלידה, העלאת שעות הסיעוד לקשישים ותוספת ותק בזקנה. כ-920 מיליון ₪ לתוכנית פיתוח רכבות כבדות, כ-500 מיליון ₪ עבור הוצאות מערכת הביטחון, 400 מיליון ₪ עבור הגדלת המענקים לניצולי שואה, 400 מיליון ₪ עבור בניית כיתות לימוד וגני ילדים, כ-400 מיליון ₪ עבור הסכמי שכר במערכת החינוך עם ארגוני המורים, 150 מיליון ₪ לפיצוי רשויות מקומיות הסמוכות לנתב"ג בגין הפטור שהוענק לו מתשלום ארנונה, 75 מיליון ₪ עבור מימון מפלגות בבחירות לרשויות המקומיות, 85 מיליון ₪ עבור מערך הסייבר הלאומי, 75 מיליון ₪ עבור מימון פרישת עובדי רשות השידור, 45 מיליון ₪ עבור מיגון רכבי תחבורה ציבורית ורכבי הסעות לתלמידים ביהודה ושומרון, 45 מיליון ₪ עבור מימון הוצאות אבטחה במזרח ירושלים, 42 מיליון ₪ תוספת דמי ליווי לעיוורים, 41 מיליון ₪ עבור מוסדות חינוך מוכרים שאינם רשמיים, כ-34 מיליון ₪ עבור הסכמים פוליטיים תקציבים שהושגו עם ח"כים במסגרת חקיקת התקציב, 6 מיליון ₪ עבור פיתוח אתר מגורים זמני למפוני שכונת נתיב האבות.

במהלך הדיון עלה כי לצד ההקצבה של 45 מיליון ₪ לצרכי אבטחת תחבורה ציבורית ביהודה ושומרון מושלמים 15 מיליון ₪ נוספים הדרושים באמצעות כסף קואליציוני של מפלגת הבית היהודי. הדבר עורר התרעמות מצד יו"ר הוועדה וחבריה, ח"כ משה גפני: "אם צריך 60 מיליון למה אתם שמים 45 ועוד מהסכמים קואליציוניים, אנחנו נראים רע בעיני הציבור. אני רוצה למחוק את כל הכספים הקואליציוניים. למה אתם לא שמים בתקציב 60 מיליון, למה 15 מכסף קואליציוני של הבית היהודי? אני רוצה להפסיק עם זה, מגיע אז מבסיס התקציב, לא מגיע אז לא מגיע. אני רוצה תשובה על זה, אקיים על זה דיון."

בנוסף נמתחה ביקורת גם על שיטת הקיצוץ, כאשר עלה במהלך הדיון כי משרד האוצר הוא שמכתיב בפועל למשרדים באילו סעיפים יקוצצו הסכומים השונים אלא אם המשרדים השונים הגיעו עמו להסכמות, ח"כ גפני: "אני לוקח את משרד החינוך כדוגמא, אתה מחליט באיזה סעיפים ונותן לו רשימה, למה? הם אנשי המקצוע בתחום. יש קיצוץ של משרד הרווחה לשירותי קהילה בסך כמה מיליוני שקלים, אתם הכתבתם את זה, למה לא קיצוץ שווה בין הסעיפים כמו שאתם טוענים? זו הפרה של החלטת הממשלה לעמדתכם."

ח"כ מיקי לוי: "איך אני יכול להצביע נגד העברה לנכים, התחננו אלף פעמים שתעשו סעיפי תקציב שונים. כרכתם באותה העברה כסף קואליציוני שהבטחתם לאיזה חבר כנסת כדי שיצביע בעד התקציב."

ח"כ איציק שמולי: "קיצוץ בסדר הגודל הזה הוא דבר מופרח, מדובר על קביעת סדרי עדיפויות. אני רוצה לפנות לנציגי המשרדים – מרגע שאתם מקבלים את הרשימה איך שהיא ולא נאבקים על מה על מה יורידו ממה, אתם צריכים לכל הפחות להסביר לנו את המשמעות של חלק מהדברים עליהם מדובר. חיתוך ב-15 מיליון ₪ במערך ההסעות בחינוך, 60 מיליון של נוער בסיכון, איך תבצעו את זה? קופות החולים – התורים שם נובעים מהמחסור בתקציב, אני מבקש להבין איך הקיצוץ ישפיע. על רקע המקרים במעונות הבלתי מפוקחים - יש פה סעיף של קיצוץ 98 מיליון ₪ ממעונות היום המפוקחים, המשמעות פחות במעונות האלה ויותר ילדים בגיהינום הזה של הבלתי מפוקחים."

ח"כ עודד פורר: "הייתי מבקש פירוט יותר נרחב על הקיצוץ בכוח אדם במערכת החינוך, מדוע מקצצים בתקציב כוח אדם בהוראה ומה משמעותו? קיצוץ של פרויקטים, קיצוץ בהחזקת ילדים בפנימיות, מה יעשו איתם, מה המשמעות? פחות ארוחה ביום?"

ח"כ מיכל בירן: "קורים מצבים שנופלת עלייך קטסטרופה כלכלית גדולה ואין מנוס וגם בבשר החי צריך לקצץ, אבל זה לא המצב, כל שנה יש 20 מיליארד עודפי גבייה ממיסים, כשכחלון בוחר לתת הטבות או להוריד ממס חברות – מיליארד ₪ מהתקציב, הוא אומר שיש כסף אז רוצה גם לצ'פר, זה הטריק הקבוע - שרוצים לתת הטבות זה על שלטי חוצות אבל שמקצצים זה בדלת האחורית."

ח"כ גפני: "זו שאלה שגם אני שואל, למה צריך את הקיצוץ הזה אם יש הכנסות ממיסים, למה צריך כזה קיצוץ שפוגע בבשר החי, 5 מיליארד זה לא בשמיים. למה צריך את כל הדבר הזה, בסוף הקיצוצים הרוחביים לא מביאים לדברים קריטיים, למה צריך את ההצגה הזו?"

ח"כ מיקי לוי: "האמת שאין כסף, הגביה ברבעון הראשון לא עמדה בציפיות. ברבעונים הקודמים חילקו ונדלקה לי נורה אם מדינת ישראל מוציאה למכירה את מניית הזהב בבנק לאומי, אני לא יודע למה, זה בשווי 2 מיליארד ₪. מהחינוך לבד 400 מיליון ₪, זה טירוף, הקיצוץ למשטרה שברקע מבקשים מהם לעשות את המקסימום, אנשים עם מוגבלויות 60 מיליון ₪, אין היגיון, משהו לא בסדר."

ח"כ מוסי רז: "זה שינוי אולי הכי גדול בתולדות המדינה. אם באים ומקצצים בכזה סדר גודל, בלי סדרי עדיפויות והתאמות אלא ישר פלאט, זה לא לעניין. נושא נוסף הוא שאני רוצה להצביע על העלאת קצבת הנכים, אך מביאים לפה דברים אחרים. כתוב 6 מיליון שקל לאתר זמני לנתיב האבות, בנוסף יש עוד 45 מיליון למימון נסיעת החצי-חינם של המתנחלים."

ח"כ זוהיר בהלול: "מדובר בקיצוץ רוחבי, קיצוץ ערטילאי שלא לוקח בחשבון את שיקול הדעת של אותם משרדים. בנוסף מכח ההסכמים הקואליציוניים יש העברות צבועות שאני מתנגד להם. בנוסף התוספות ל-2018 מראות שהפוליטיקה ממש שקופה וצבועה. כשמדברים על 1.4 מיליארד זהות יהודית, שהכסף יעבור לזהות אזרחית כי מדובר בכסף רב. ההדתה בהעברות האלה מנקרת עיניים."

ח"כ גפני: "שירותי הדת מקבלים את המשכורות הכי נמוכות, עובדי המועצות הדתיות, רבנים, אלה המשכורות הכי נמוכות. אנחנו מדינה יהודית בערבון מוגבל."

ח"כ דב חנין: "במציאות יש דברים שצריך לשנות. השאלה מהי הדרך. אני מציע שינוי חקיקה, שנוגע שבהיקף מסוים ומעלה לא מדברים על קיצוץ רוחבי. אלה מיליארדי שקלים."

איליה כץ, אגף תקציבים, משרד האוצר: "התקציב אושר במסגרת תקציב דו שנתי, מאז החליטה הממשלה על שינויים בסדרי עדיפות וצעדים שברובם אושרו בכנסת, זה כולל תוכנית לנכים, תוכנית לסיעוד ושורה ארוכה של תוכניות נוספות, התקציב נותר בסכום המקורי, היו שינויים לשימושים והם מגיעים מתוך הפחתה רשמית במשרדים."

בתום הדיון אושר כאמור התקציב ברוב של ברוב של 9 נגד 7 ח"כים, קואליציה מול אופוזיציה ובעקבות רביזיה שהוגשה אושר הקיצוץ לאחר מכן בשנית ובאופן סופי
.


 


 
1
    גולשים באתר 132,966   
 
   חדשות ועדכונים 24/7  
1
 
1
דובר מד"א, זכי הלר : בשעה 16:03 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב איילון, על גבר שהתמוטט במהלך פעילות ספוטיבית ברחובות. חובשים ופראמדיקים של מד"א, העניקו טיפול רפואי ולאחר פעולות החייאה מתקדמות וממושכות, נאלצו לקבוע את מותו של גבר כבן 57. פאראמדיק מד"א יונתן טבקמן סיפר: "כשהגענו למקום, ראינו במגרש משחקים גבר כבן 57 מחוסר הכרה ללא נשימה וללא דופק, אנשים שהיו במקום החלו לבצע פעולות החייאה בסיסיות בתידרוך טלפוני של מוקד 101 של מד"א, הענקנו לו טיפול רפואי, וביצענו פעולות החייאה מתקדמות וממושכות, שכללו עיסויים, הנשמות ושוקים חשמליים, לצערנו לאחר כשעה נאלצנו לקבוע את מותו."
 
 
     כניסה לאינדקס המרכזי      
 
פייסבוק   צור קשר   אודות
 
  פרסום באינדקס ובאתר החדשות  
 
פרשת השבוע
מפי הבחור ינון דהן היו'
שבת קודש פרשת עקב י"ח אב התש"פ
1
 בשיתוף יש לי מותק של תסמותק 
 
 

האינדקס המרכזי
18,930 בעלי עסקים ונותני שירות

1
 
אבחון וטיפול אלטרנטיבי 843
   
אביזרי חבישה 12
   
אביזרי שיקום 36
   
אוסטיאופתיה 33
   
אופטומטריסטים 634
   
אופטיקאים 529
   
אחיות פרטיות 145
   
אירידיולוגיה 20
   
אמבולנס פרטי 142
   
ארומתרפיה 24
   
ביופידבק 17
   
בית לחיים 4
   
בית אבות דיור מוגן 502
   
בתי הבראה והחלמה 13
   
בתי חולים 81
   
בתי חולים לבריאות הנפש 21
   
בי"ח סיעודיים וגריאטריים 99
   
בתי טבע 158
   
בתי מרקחת 819
   
גוף ונפש 423
   
דיאטנים 537
   
הומאופתיה 280
   
הידרותרפיה 51
   
הילינג 266
   
היפנוזה 18
   
הסעות נכים 27
   
השמת עובדים זרים 65
   
ויטמינים 10
   
חיתולים למבוגרים 66
   
טווינא 23
   
טיפול אלטרנטיבי בילדים 44
   
טיפול באמצעות בעלי חיים 43
   
טיפול בעזרת יצירה והבעה 384
   
טיפול בהפרעות זיכרון 7
   
טיפול בהפרעות שינה 17
   
טיפול באמצעות ציורי ילדים 2
   
יועצי תזונה 70
   
כירופרקטיקה 109
   
כירורגיה של היד 28
   
מגנטותרפיה 7
   
מדיטציות 48
   
מוצרים אורטופדיים 295
   
מוקדי עזרה ראשונה 103
   
מכונים רפואיים 526
   
מכשירי שמיעה ואביזרים 194
   
מנגנוני נכים לרכב 16
   
מרחצאות ומעיינות מרפא 6
   
נטורופתיה 235
   
נעליים אורטופדיות 84
   
עורכי דין ביטוח 1043
   
עורכי דין ביטוח לאומי 1218
   
עורכי דין דיני נזיקין 4182
   
עורכי דין רשלנות רפואית 462
   
פודיאטרים 33
   
פיזיותרפיה 381
   
פיזיותרפיה התפתחותית 16
   
פילאטיס 167
   
פלדנקרייז 139
   
פסיכוגריאטריה 2
   
פסיכולוגיה התפתחותית 31
   
פסיכולוגיה שיקומית 39
   
פסיכותרפיה 633
   
פרחי באך 42
   
ציוד ואביזרים לנכים 49
   
קינסיולוגיה 25
   
קלינאי תקשורת 260
   
רולפינג 8
   
רכב חשמלי וקלנועיות 46
   
רכיבה טיפולית 38
   
רפואה סינית 403
   
רפלקסולוגיה 434
   
שיאצו 180
   
שיטת אלבאום 17
   
שיטת אלכסנדר 79
   
שיטת פאולה 31
   
שיקום נכים ונפגעים 165
   
שירותי סיעוד 556
   
תזונה ודיאטות טבעיות 98
   
תרפיה במוסיקה 29
   

אבחון וטיפול אלטרנטיבי אביזרי חבישה אביזרי שיקום אוסטיאופתיה אופטומטריסטים
אופטיקאים אחיות פרטיות אירידיולוגיה אמבולנס פרטי ארומתרפיה
ביופידבק בית לחיים בית אבות, דיור מוגן בתי הבראה והחלמה בתי חולים
בתי חולים לבריאות הנפש בי"ח סיעודיים וגריאטריים בתי טבע בתי מרקחת גוף ונפש
דיאטנים הומאופתיה הידרותרפיה הילינג היפנוזה
הסעות נכים השמת עובדים זרים ויטמינים חיתולים למבוגרים טווינא
טיפול אלטרנטיבי בילדים טיפול באמצעות בע"ח טיפול ע"י יצירה והבעה טיפול בהפרעות זיכרון טיפול בהפרעות שינה
טיפול ע"י ציורי ילדים יועצי תזונה כירופרקטיקה כירורגיה של היד מגנטותרפיה
מדיטציות מוצרים אורטופדיים מוקדי עזרה ראשונה מכונים רפואיים מכשירי שמיעה ואביזרים
מנגנוני נכים לרכב מרחצאות ומעיינות מרפא נטורופתיה נעליים אורטופדיות עורכי דין - ביטוח
עורכי דין - ביטוח לאומי עורכי דין - דיני נזיקין עורכי דין - רשלנות רפואית פודיאטרים פיזיותרפיה
פיזיותרפיה התפתחותית פילאטיס פלדנקרייז פסיכוגריאטריה פסיכולוגיה התפתחותית
פסיכולוגיה שיקומית פסיכותרפיה פרחי באך ציוד ואביזרים לנכים קינסיולוגיה
קלינאי תקשורת רולפינג רכב חשמלי רכיבה טיפולית רפואה סינית
רפלקסולוגיה שיאצו שיטת אלבאום שיטת אלכסנדר שיטת פאולה
שיקום נכים ונפגעים שירותי סיעוד תזונה ודיאטות טבעיות תרפיה במוסיקה  
 
 
כל הדרכים שלכם ליצירת קשר:

                     
חזרה לדף הבית    תנאי שימוש   מדיניות פרטיות   חוק הספאם   אתיקה מקצועית   חוק זכויות יוצרים
                     
פקס: 153-54-7126459 דוא"ל: lelo.hagbala@gmail.com כתובת: אליהו בן חור 14 באר שבע הצהרת נגישות

מדיניות שימוש ב-cookies וכלים אחרים

על מנת לאפשר הפעלתו של האתר באופן מיטבי וכן לשפר את חווייתך מהשימוש בו, יתכן וייעשה שימוש בכלי מסוג "עוגיות" (Cookies), כמו גם ב"כלים אחרים" | יחד עם זאת, הנני נדרש לאישורך והסכמתך | היה ואם אין רצונך להתיר שימוש בכלים אלו, הנך נדרש/ת להפסיק באופן מיידי שהייתך-שימושך באתר | האמור ד-לעיל' מהווה תמצית "מדיניות השימוש" באתר | את הנסח המלא והמחייב ניתן למצוא בקטגוריה "מדיניות פרטיות".

בכל שאלה ובקשה ניתן לפנות באמצעות
  צור קשר  שבאתר   |   מדיניות פרטיות 


© כל הזכויות שמורות ל: עדי גולן  ADI GOLAN