תחזית מזג האוויר 23-10-2020: אתר החרמון 16.5 פסגות הגולן 21.5 הרי הגליל 23.1 הרי המרכז 21.8 הרי ירושלים 23 החוף המרכזי 23.8 צפון הנגב 19.5 ים המלח 27.8 אילת 26.3 
    ללא הגבלה - אתר החדשות המרכזי לנכויות ומוגבלויות  
1
 בארץ ובעולם     בריאות ונפש    |    התנדבות-קהילה   |    חוק ומשפט     |   ספורט נכים-פאראלימפי   |    רפואה משלימה    |   תזונה נכונה    |   חיפוש
1
בארץ

ועדת הכספים דורשת להגדיל את תקצוב בתי החולים הציבוריים שאינם ממשלתיים

במהלך הצגת הצעת תקציב משרד הבריאות לשנת 2019, בירך יו"ר הוועדה, ח"כ משה גפני, את משרד הבריאות והעומד בראשו על הנעשה, אך הדגיש בפני האוצר כי "ישנו עדיין מחסור תקציבי דרמטי בתחום הבריאות - אתם רוצים להתמודד עם נטישה של בתי החולים שאינם ממשלתיים?" סגן שר הבריאות, יעקב ליצמן: "כותרת התקציב היא פיתוח הסיעוד הממלכתי ושירות טוב יותר לאוכלוסייה הבוגרת בישראל"


מערכת, 20/02/2018, צילום: ויקיפדיה
 


 
ועדת הכספים בראשות ח"כ משה גפני קיימה אתמול, יום ב' ה-19/02/2018, דיון בנושא 'תקציב משרד הבריאות לשנת 2019', בהשתתפות סגן שר הבריאות, יעקב ליצמן.

הצעת תקציב משרד הבריאות ברוטו לשנת 2019 עומדת על כ-42.9 מיליארד ₪, עלייה של 4.1 אחוז לעומת התקציב המקורי ברוטו לשנת 2018. תוספת התקציב תממן בין היתר את הגדלת סל הבריאות לשירותים נוספים ובתוכו גם 500 מיליון ₪ לתרופות ופיתוח טכנולוגיות חדשות, התוספת תממן רפורמה בסיעוד, תוספת מכשירים לאבחון אונקולוגי, תקציב פיתוח לבינוי חדרי מיון, מיגון מבנים ובניית מרכזים לבריאות הנפש, תמיכה בהכשרת כ-80 מתמחים מידי שנה במגוון מקצועות בעלי ממשק לקהילה וכן מענקי רופאים בהתאם למשתנים של מקצועות ואזורים בהם חסרים רופאים.

במהלך הדיון הציגו סגן השר ואנשי משרדו תקציב שנותן מענה משמעותי לאוכלוסייה המבוגרת בישראל על רקע גידולה באוכלוסייה, לתחומי הסיעוד, בריאות הנפש, השינויים הטכנולוגים ועוד נושאים הדורשים מענה מידי. חברי הכנסת העלו במהלך הדיון סוגיות הזקוקות לטיפול ועלתה קריאה לגיבוש תוכנית בריאות לאומית כוללת. יו"ר הוועדה, ח"כ משה גפני בירך על הנעשה במשרד אך ציין כי קיים מחסור בתקצוב הבריאות בישראל וקרא לאוצר למלא את החלל וכבר בתקציב הקרוב להגדיל את תקצוב בתי החולים הציבוריים שאין ממשלתיים. 

יו"ר הוועדה, ח"כ משה גפני פתח את הדיון: "משרד הבריאות נמצא בקונצנזוס בכל הדיונים שהתקיימו עד היום, אני זוכר שהמשרד היה זניח ואני מברך אותך סגן השר על הישגיך במשרד. מערכת הבריאות היא המערכת החשובה ביותר, היא נוגעת לכלל האזרחים ובשל כך נמשיך לקדמה גם בתקציב הקרוב."

סגן שר הבריאות, יעקב ליצמן: "מבחינתי כותרת התקציב היא הסיעוד, השקענו 1.4 מיליארד ₪, חתמתי על הסכם עם שר האוצר בגין כך, קיבלתי 70 אחוז ממה שהשקענו אבל אני מרוצה. כל דבר ניתן לשפר, אם שר האוצר ושר הרווחה יפעלו וישנו עוד כמה דברים בנושא אברך אותם. ההשקעה תעשה שירות טוב למבוגרים ולהתפתחות הסיעוד הממלכתי בכלל. לצד הסיעוד השקענו גם מאות מיליונים בטיפולי שיניים למבוגרים ובעוד נושאים למענם. אנחנו תומכים בבתי חולים ציבוריים, בשנה שעברה זה היה לניאדו, השנה התקציב גדל וכך גם ב-2019, אנחנו משקיעים בפיתוח ובניית בתי חולים אלה. גם בבתי החולים הממשלתיים יש השקעה משמעותית, באסף הרופא אנחנו מקימים חדר מיון חדש, איכילוב מסיימים בנייה עוד חצי שנה, גם תל השומר פתח מרכז. לצד כך לא הגעתי להסכמות עם האוצר לגבי שירותי רפואה פרטיים שהאוצר מתנגד להם."

מנכ"ל משרד הבריאות, משה בר סימן טוב: "מערכת הבריאות בישראל היא מהטובות בעולם. אין מדינה בעולם שמגיעה לביצועים כל כך טובים, בטוח בהשוואה למשאבים שברשותה. האתגרים שלנו בשנים הקרובות הם: ההאצה בהזדקנות האוכלוסייה - כמעט שליש מההוצאה הולכת לסקטור הזה, העלייה בתחלואה הכרונית, העלייה בעלות הטכנולוגיות והעלייה בציפיות ובצרכי הציבור. בנוגע לאוכלוסייה הוותיקה נגדיל את שעות הסיעוד, הורדנו הליכים בירוקרטים, נשקיע בין 300 ל-400 מיליון ₪ לטיפולים של קופות החולים בבתי הקשישים ועוד. בתחום הפסיכיאטריה יושקעו מיליארד ₪ לבינוי במחלקות, 400 מיליון להעתקת בי"ח בית יעקב, השאר לבינוי ושיפוץ יתר המקומות. יוקדש תקציב ליחידות להתפתחות הילד, ייתכן שכבר ב-2018. נשפר את הטיפול בטיפות החלב, נקדיש תקציב לחיסוני ילדים."

ח"כ יעל גרמן: "אני לא כ"כ מבינה כיצד מתוקצבים בתי החולים, על סמך מה התקבלה תוספת ללניאדו? אני מסתכלת על בתי החולים הממשלתיים, למשל נהריה, התקציב שלו ב-2018 היה פחות מהביצוע. בנוסף שמענו שוב ושוב שיש כספים לקיצור תורים, חלק מהכספים אם לא יגיעו לבתי החולים לתוספת מיטות ובתי חולים איך יהיה קיצור תורים?"

בר סימן טוב השיב: "בי"ח בנהריה הוא המסובסד ביותר מכל בתי החולים, ב-2017 הוא סובסד בכ-300 מיליון ₪. לניאדו קיבל 55 מיליון. צריך להסדיר את התקצוב של בתי החולים הלא ממשלתיים, לא יכול להיות שלהם לא יהיה סבסוד.  אנחנו לא יכולים לתת לאף בית חולים להיסגר."

ח"כ מיכל בירן: "אין לי התנגדות להצלת לניאדו, יש לעשות רפורמה גדולה לעניין התקצוב אבל שנכנס כסף ממשלמי המיסים לא ייתכן שהמרכז יפלה לרעה נשים רווקות שבאות לעשות טיפולי פוריות. עניין נוסף הוא שאם אין יותר רופאים המשמעות היא יותר מתים בפריפריה. הכסף שמושקע הוא קטן מול הגידול באוכלוסייה. זה חייב להיות בבסיס התקציב."

ח"כ איתן ברושי: "היעדים הם יעדי המשלה ולא יעדי משרד האוצר, הבריאות היא אולי היעד הראשון בחשיבותו. צריך להיערך לפי תחזית גידול האוכלוסייה. עניין מרכזי נוסף הוא מענה למקומות החלשים והרחוקים, בניהם פיתוח הנגב והגליל. משלמים שם יותר ומקבלים פחות. זה הפער הכי גדול בישראל וצמצמנו אותו הכי פחות, לכן ישראל זקוקה לתוכנית לאומית לבריאות. שר האוצר אמר פה שהוא מודע לצורך, אני מציע שתשתית של העניין תבוא כבר לקריאה שנייה ושלישית של התקציב."

ח"כ חיים ילין: "ב-2008 הוקמו בישראל מרכזי החוסן, משרד הבריאות השקיע תקציב בנושא והובטח שהתקציב שהיום מעוגן בהחלטת ממשלה יכנס לבסיס התקציב, בלי זה מתנהלים המרכזים בחוסר ודאות, הם אינם יכולים להתחייב למשכורות."

מנכ"ל משרד הבריאות: "אנחנו מתחייבים שמרכזי החוסן בדרום יישארו."

ח"כ סתיו שפיר: "אני מסתכלת על פרוטוקול דיון התקציב מלפני שנתיים, זה נשמע כמעט אותו דבר. לא הצגתם את כמות המיטות, האם עמדנו ביעד? מה התוספת לשנה הקרובה? אנחנו רחוקים מהממוצע בOECD-, המספרים הם של עולם שלישי. סגן השר ליצמן, אמר המנכ"ל המצוין שלך שזה שהמערכת שורדת פה עם התקציבים הקיימים זה נס רפואי, עזבת את הממשלה על שמירת השבת, האם פיקוח הנפש נוכח המחסור בתקציבים לא מניע אותך להילחם על התקציבים?"

ח"כ ג'מעה אזברגה: "לעניין מענקים של המתמחים והרופאים, אין לנו פירוט אם מושקע בכך יותר במרכז או בפריפריה. גם לעניין הפסיכיאטריה - כמה מושקעים בפריפריה לעומת המרכז? מה על תוספת מיטות לדרום? מה לגבי קיצור תורים?"

ח"כ מיקי לוי: "ב-2016 הכירה המדינה לראשונה בתמיכה בבתי חוליים ציבוריים שאינם ממשלתיים. הסבסוד בבתי החולים הממשלתיים הגיע כבר ל-2 מיליארד ₪ בעוד המדינה מקצה 200 מיליון ₪ ל-8 בתי החולים הציבוריים שאינם ממשלתיים וזה לא מספיק. צריך לתת להם כסף אחרת נגיע למצב קטסטרופלי."

סגן השר ליצמן: "אחד הדברים שסיכמנו עם האוצר הוא שיהיה דיון משותף איתם לעניין הזה."

בר סימן טוב: "נותנים לבתי החולים הציבוריים 200 מיליון ₪, זה הישג אדיר כי פעם לא הייתה להם כלל תמיכה שוטפת אבל אנחנו חושבים שצריך לתת להם יותר ויש לטפל בזה."

פרופ' יונתן לוי, מנכ"ל שערי צדק: "אני מבקש שלא תעבירו תקציב לפני שהדיון הזה יתקיים. תעמדו על הקיפוח של בתי החולים הציבוריים, מדובר ב-8 בתי החולים של בריאות כללית, מתוכם הדסה ולניאדו בתוכנית הבראה, נשארנו עם 6. אנחנו זקוקים להעלאת הסכום של 200 מיליון ₪, אנחנו לא צריכים את הסכומים שמקבלים בתי החולים הממשלתיים אבל שיגדילו את הסכום ל-500 מיליון ₪."

ח"כ גפני: "צריך את שערי צדק ואת לניאדו ואת כל השאר, אין תחליף לבתי החולים האלה, תמונת המצב היא שהם לא יכולים לתפקד ככה. זו בעיה קריטית. למה הדברים האלה לא בבסיס התקציב? בתי החולים הציבוריים לא יכולים להתקיים מ-200 מיליון ₪, אתם רוצים שיינטשו את בתי החולים ובאוצר תצטרכו להתמודד עם זה? למה אתם לא יכולים להגדיל את הסכום? יש לפתור זאת."

אורן גבע, משרד האוצר: "הממשלה שמה את הבריאות בסדר עדיפות מאוד גבוה, התקציב גדל בשיעורים הרבה יותר גדולים משיעור הגדילה של תקציב המדינה. שאומרים 200 מיליון ₪ זה סכום לעניין אחד ספציפי, משרד הבריאות מפעיל הרבה מאוד תוכניות שחלק ניכר מהן מגיע גם לבתי חולים אלה. אנחנו מאמינים שיותר נכון שתקציבים יגיעו לגופים במערכת הבריאות לעניין שיפור השירות והגדלת הפעילות מאשר תקציב שמגיע ולא מיועד לעניין ספציפי. לעניין מרכזי חוסן – אנחנו מתקצבים אותם בהתאם להחלטת הממשלה שהינה קצובה."

ח"כ גפני: "תבואו עם תשובות יותר טובות. עלול להיות מצב שיגיע התקציב ונבקש בשם כל חברי הוועדה לשנות את תקציב הבריאות ולהוסיף לבתי החולים הפרטיים תקציב ולהוסיף את מרכזי החוסן לבסיס."

יו"ר הוועדה סיכם את הדיון: "המציאות היא שתקציב הבריאות מאוד משמעותי מבחינת האזרחים. במשרד הבריאות עושים עבודה יוצאת מהכלל והתקציב גדל משמעותית בתקופתו של סגן השר ליצמן אך עדיין יש חוסר תקציבי דרמטי במערכת הבריאות ובשל כך נושאים שונים זקוקים לשיפור. אנחנו מבקשים מנציג האוצר לפנות לממונה באוצר לעניין הנושאים שעלו פה, אנחנו מעדיפים תהליך שנעשה בהידברות."


 


 
1
    גולשים באתר 135,329    
 
   חדשות ועדכונים 24/7  
1
 
1
גלידות נסטלה מבקשת לעדכן את הציבור כי בעקבות תלונות צרכנים נמצא כי בשלגון גומיגם, המסומן כעשוי להכיל חלב, נמצאו בפועל מוצקי חלב בכמות מועטה. מדובר בשלגון גומיגם, גלידות נסטלה, 90 גרם, מאצווה מספר Lo0259 (מהשעה 18:00), Lo260, Lo266,Lo266A בעלת תאריכי תפוגה 15/03/22, 16/03/22, 22/03/22 "

התקבלה הודעה תן חיובי לכלבת שנתפס בקיבוץ שדה נחמיה, בגליל העליון. לא ידוע על בני אדם שנחשפו לו. אנו מבקשים מכל מי שהיה במגע או שבעלי החיים שברשותו באו במגע באזור האירוע עם בעל החיים הנגוע או בעל חיים משוטט, בין התאריכים 7.10.2020 עד 21.10.2020 כולל, לפנות בדחיפות ללשכת הבריאות בצפת, טלפון 04-6994257, 04-6994200, או ללשכת הבריאות הקרובה למקום מגוריו, לשם שקילת הצורך למתן טיפול מונע להם.

דוברות מד"א : בשעה 09:02 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב איילון על רוכב אופנוע שנפצע במהלך רכיבה בשטח סמוך לצומת מבוא מודיעים. חובשים ופראמדיקים של מד"א מעניקים טיפול רפואי ומפנים לבי"ח שערי צדק גבר כבן 35 במצב בינוני עם חבלות בגפיים. נדב

 
 
 
     כניסה לאינדקס המרכזי      
 
פייסבוק   צור קשר   אודות
 
  פרסום באינדקס ובאתר החדשות  
 
פרשת השבוע
מפי הבחור ינון דהן היו'
שבת קודש פרשת נח ו' מרחשון התשפ"א
1
 בשיתוף יש לי מותק של תסמותק 
 
 

האינדקס המרכזי
18,930 בעלי עסקים ונותני שירות

1
 
אבחון וטיפול אלטרנטיבי 843
   
אביזרי חבישה 12
   
אביזרי שיקום 36
   
אוסטיאופתיה 33
   
אופטומטריסטים 634
   
אופטיקאים 529
   
אחיות פרטיות 145
   
אירידיולוגיה 20
   
אמבולנס פרטי 142
   
ארומתרפיה 24
   
ביופידבק 17
   
בית לחיים 4
   
בית אבות דיור מוגן 502
   
בתי הבראה והחלמה 13
   
בתי חולים 81
   
בתי חולים לבריאות הנפש 21
   
בי"ח סיעודיים וגריאטריים 99
   
בתי טבע 158
   
בתי מרקחת 819
   
גוף ונפש 423
   
דיאטנים 537
   
הומאופתיה 280
   
הידרותרפיה 51
   
הילינג 266
   
היפנוזה 18
   
הסעות נכים 27
   
השמת עובדים זרים 65
   
ויטמינים 10
   
חיתולים למבוגרים 66
   
טווינא 23
   
טיפול אלטרנטיבי בילדים 44
   
טיפול באמצעות בעלי חיים 43
   
טיפול בעזרת יצירה והבעה 384
   
טיפול בהפרעות זיכרון 7
   
טיפול בהפרעות שינה 17
   
טיפול באמצעות ציורי ילדים 2
   
יועצי תזונה 70
   
כירופרקטיקה 109
   
כירורגיה של היד 28
   
מגנטותרפיה 7
   
מדיטציות 48
   
מוצרים אורטופדיים 295
   
מוקדי עזרה ראשונה 103
   
מכונים רפואיים 526
   
מכשירי שמיעה ואביזרים 194
   
מנגנוני נכים לרכב 16
   
מרחצאות ומעיינות מרפא 6
   
נטורופתיה 235
   
נעליים אורטופדיות 84
   
עורכי דין ביטוח 1043
   
עורכי דין ביטוח לאומי 1218
   
עורכי דין דיני נזיקין 4182
   
עורכי דין רשלנות רפואית 462
   
פודיאטרים 33
   
פיזיותרפיה 381
   
פיזיותרפיה התפתחותית 16
   
פילאטיס 167
   
פלדנקרייז 139
   
פסיכוגריאטריה 2
   
פסיכולוגיה התפתחותית 31
   
פסיכולוגיה שיקומית 39
   
פסיכותרפיה 633
   
פרחי באך 42
   
ציוד ואביזרים לנכים 49
   
קינסיולוגיה 25
   
קלינאי תקשורת 260
   
רולפינג 8
   
רכב חשמלי וקלנועיות 46
   
רכיבה טיפולית 38
   
רפואה סינית 403
   
רפלקסולוגיה 434
   
שיאצו 180
   
שיטת אלבאום 17
   
שיטת אלכסנדר 79
   
שיטת פאולה 31
   
שיקום נכים ונפגעים 165
   
שירותי סיעוד 556
   
תזונה ודיאטות טבעיות 98
   
תרפיה במוסיקה 29
   

אבחון וטיפול אלטרנטיבי אביזרי חבישה אביזרי שיקום אוסטיאופתיה אופטומטריסטים
אופטיקאים אחיות פרטיות אירידיולוגיה אמבולנס פרטי ארומתרפיה
ביופידבק בית לחיים בית אבות, דיור מוגן בתי הבראה והחלמה בתי חולים
בתי חולים לבריאות הנפש בי"ח סיעודיים וגריאטריים בתי טבע בתי מרקחת גוף ונפש
דיאטנים הומאופתיה הידרותרפיה הילינג היפנוזה
הסעות נכים השמת עובדים זרים ויטמינים חיתולים למבוגרים טווינא
טיפול אלטרנטיבי בילדים טיפול באמצעות בע"ח טיפול ע"י יצירה והבעה טיפול בהפרעות זיכרון טיפול בהפרעות שינה
טיפול ע"י ציורי ילדים יועצי תזונה כירופרקטיקה כירורגיה של היד מגנטותרפיה
מדיטציות מוצרים אורטופדיים מוקדי עזרה ראשונה מכונים רפואיים מכשירי שמיעה ואביזרים
מנגנוני נכים לרכב מרחצאות ומעיינות מרפא נטורופתיה נעליים אורטופדיות עורכי דין - ביטוח
עורכי דין - ביטוח לאומי עורכי דין - דיני נזיקין עורכי דין - רשלנות רפואית פודיאטרים פיזיותרפיה
פיזיותרפיה התפתחותית פילאטיס פלדנקרייז פסיכוגריאטריה פסיכולוגיה התפתחותית
פסיכולוגיה שיקומית פסיכותרפיה פרחי באך ציוד ואביזרים לנכים קינסיולוגיה
קלינאי תקשורת רולפינג רכב חשמלי רכיבה טיפולית רפואה סינית
רפלקסולוגיה שיאצו שיטת אלבאום שיטת אלכסנדר שיטת פאולה
שיקום נכים ונפגעים שירותי סיעוד תזונה ודיאטות טבעיות תרפיה במוסיקה  
 
 
כל הדרכים שלכם ליצירת קשר:

                     
חזרה לדף הבית    תנאי שימוש   מדיניות פרטיות   חוק הספאם   אתיקה מקצועית   חוק זכויות יוצרים
                     
פקס: 153-54-7126459 דוא"ל: lelo.hagbala@gmail.com כתובת: אליהו בן חור 14 באר שבע הצהרת נגישות

מדיניות שימוש ב-cookies וכלים אחרים

על מנת לאפשר הפעלתו של האתר באופן מיטבי וכן לשפר את חווייתך מהשימוש בו, יתכן וייעשה שימוש בכלי מסוג "עוגיות" (Cookies), כמו גם ב"כלים אחרים" | יחד עם זאת, אנו כאן ב-באתר "ללא הגבלה" - אתר החדשות המרכזי לנכויות ומוגבלויות" נדרשים לאישורך והסכמתך | היה ואם אין רצונך להתיר השימוש בכלים אלו, הנך נדרש/ת להפסיק באופן מיידי שהייתך-שימושך באתר | האמור ד-לעיל' מהווה תמצית "מדיניות השימוש" באתר | את הנסח המלא והמחייב ניתן למצוא בקטגוריה "מדיניות פרטיות".

בכל שאלה ובקשה ניתן לפנות באמצעות
  צור קשר  שבאתר   |   מדיניות פרטיות 


© כל הזכויות שמורות ל: ADI GOLAN
לייבסיטי - בניית אתרים