lelo-hagbala.co.il  ללא הגבלה -אתר החדשות המרכזי לנכויות ומוגבלויות              חבר איגוד האינטרנט הישראלי ISOC-IL | רישיון אקו"ם | כניסת כתבים | חזרה לדף הבית
6
 
בארץ ובעולם   בריאות ונפש   בקהילה שלנו   חוק ומשפט   רפואה משלימה   תזונה נכונה   ספורט בריאות       חיפוש באתר    
1
בארץ

התוכנית הלאומית לבריאות דיגיטלית

סגן שר הבריאות, ח"כ יעקב ליצמן, הציג בוועדה את התוכנית לבריאות דיגיטלית: "משקיעים בתכנית שתציל חיים" ♦ יו"ר הוועדה, ח"כ אורי מקלב: "הקושי הגדול של חולים רבים הוא פעמים כבר לא מהמחלה אלא מהלחץ הביורוקרטי. השירות הרפואי שהאזרח מקבל צריך להיות תואם לחדשנות הטכנולוגית"


מערכת, 23/05/2018, צילום: איציק הררי דוברות הכנסת
 


 
ועדת המדע והטכנולוגיה של הכנסת אירחה ביום ב', 21/05/2018, את סגן שר הבריאות, ח"כ יעקב ליצמן להצגת התכנית הלאומית לבריאות דיגיטלית. את הישיבה פתח יו"ר הוועדה, ח"כ אורי מקלב: "התכנית החדשה תעזור רבות לרפואה. משרד הבריאות מושך את הרפואה קדימה. אנו עדים למציאות כואבת שנוכחת בתלונות רבות שמגיעות אלינו שהקושי הגדול של חולים רבים הוא פעמים כבר לא מהמחלה אלא מהלחץ הבירוקרטי. השירות הרפואי שהאזרח מקבל, צריך להיות תואם לחדשנות הטכנולוגית."

סגן שר הבריאות, ח"כ יעקב ליצמן: "משרד הבריאות מתייחס ברצינות לנושא של בריאות דיגיטלית כי בבריאות הכי חשוב שנהיה עם הקדמה שהכי קיימת. אכן יש עלויות גבוהות ביחס לתכנית הזאת ואנשים יכולים לתהות איך אני משקיע בטכנולוגיה כשיש להרחיב את סל התרופות או להוסיף מיטות בבתי החולים? חד משמעית אני אומר כאן כי התכנית הזאת היא תכנית להצלת אנשים – האפשרות הדיגיטלית תוכל להציל חיים של רבים ולכן צריך להשקיע בה את הכסף. בנוסף, אני מתכנן לפעול גם לגבי שאר הדברים – קיבלתי הקצבה לעוד 200 מיטות נוספות בבתי החולים אלא שזה הסכום שדרוש לכל אחד מבתי החולים בארץ. כמו כן, אני הולך לפעול בדרישה לכך שהבדיקות במכשירי MRI יהיו במשך כל שעות היממה במשמרות – גם בתי החולים שמפסיקים לעבוד ב-3 בלילה, זה עדיין לא מספיק." סגן השר הוסיף עוד כי בקרוב הוא כבר לא יפתיע בביקורות בחדרי מיון, "תמונת מצב של תפוסת חדרי המיון עוברת אלי היום און ליין במערכת חדשה. כעת זה רק ב-60% מבתי החולים אבל ברגע שזה יקרה ב100% מבתי החולים, כבר לא אצטרך את ביקורות הפתע," אמר ליצמן.
 
ח"כ בני בגין שאל את סגן שר הבריאות, כיצד מתכננים לקדם את התכנית כאשר מנגד המשרד שבראשותו דוחה את קידום ההצעות לניסויים רפואיים בבני אדם וחוק מידע גנטי, "התכנית שמוצגת כאן נראית מלהיבה ויוצאת מן הכלל, אך יחד אתה מתעוררות שאלות לא מועטות הנוגעות לפרטיות השייכת לכל מטופל – גם לכל תינוק. איך החוק שלא נגעו בו 12 שנה יוכל להשלים עם השימוש במידע?" תהה בגין,  "עברנו כברת דרך ארוכה עם נציגי המשרד לקדם את הצעות החוק שיסדירו את הנושא אך אלו הודיעו שהם יגישו הצעת חוק ממשלתית – דבר שלא נעשה עד היום. אני מביע פקפוק ביכולות וברצון של משרד הבריאות לעשות גם היום את החוק וממילא אין מזור לבעיות הפרטיות במסגרת הבריאות הדיגיטלית." סגן השר השיב כי קרו כבר במקרים אחרים שהביעו ספק ביכולות של המשרד לקדם דברים ואלו אכן כן נעשו, "אני מודיע לך כאן שהנושא יטופל בוודאי. אין ולא קיימת שום בעיה עם נשוא החוק – גם לא שאלה דתית."
 
בתגובה לשאלת חה"כ מיכל בירן על היעדרות נציג משרד הבריאות בבוקר בדיון בוועדה לקידום מעמד האישה בנושא מחדל בבדיקת הרקע הרפואי של תורמות ביציות, אמר ליצמן: "אם אכן משרד הבריאות קיבל הזמנה מהוועדה ולא בא, אני רואה זאת בחומרה רבה ואטפל בכך. אני עוקב שנציגי משרדי ישתתפו בכל דיוני הוועדות אליהם הוזמנו."
 
שירה לב-עמי, מנהל בריאות דיגיטלית ומחשוב במשרד הבריאות הציגה את יתרונות התכנית הלאומית לבריאות דיגיטלית: שיתוף מידע קליני לאומי שיקל על המטופל שנע בין כמה מקומות טיפול וכדו', שיתוף מידע אדמיניסטרטיבי שייתן לכל מערכת לקבל את כל המידע והאישורים הקיימים לאותו מטופל, מתן ייעוץ רפואי בתקשורת דיגיטלית, שימוש במידע הרפואי כבסיס להחלטות רפואיות וסיוע למחקר לחברות טכנולוגיות ומפתחים. רוני ספיר ממשרד הבריאות אמרה בוועדה כי נבנו מעגלי הגנה על המידע הרפואי שייעשו כעת על פי כללים שכבר יצא לגבם חוזר ממנכ"ל המשרד, "אין ספק כי בעתיד כפי התקדמות התכנית, הממשלה תזדקק לחוקק בנושא הגנת המידע הרפואי."
 
ד"ר תמי קרני, יו"ר לשכת האתיקה במשרד הבריאות: "אני מברכת את התכנית הפנטסטית של בריאות דיגיטלית שיש לה יתרונות גדולים, אבל בכל מה שקשור לשימוש במידע רפואי, נראה שאנו מתחילים עם התכנית לבנות בקומה ה-40. אנחנו חייבים לדעת איך בתכנית כזאת אנחנו נותנים מענה בהגנה על המידע של חולה. העובדה בתכנית שכל התהליך יתועד ויתכנס למקום אחד, לא יכול לקרות כאשר יש דרישה של חולה שלא להכניס את המידע. אבל יתירה מכך, אנו תחת איומי הסייבר יודעים שהחדירה היא אפשרית גם בהגנה. עסקנו בהסתדרות הרפואית באיום זה ואחד ממנהלי בתי החולים בארץ החליט לנסות בנושא. לבית החולים שברשותו יש את אחת מערכות המחשוב המצוינות ביותר והוא ביקש מהאקרים באוניברסיטת ת"א לפרוץ את המערכות. מיד אחרי שהוא ביקש מהם, הם כבר נכנסו חופשי לתוך המערכות הפנימיות – הצליחו לשנות את הטמפרטורה של מנות הדם שנשמרו, להגדיר אחרת את מערכות הניתוח שמחוברות לתקשורת ועוד. – לפני כל דבר, אנו חייבים למגן היטב ולדאוג שצנעת הפרט תישמר."
 
יו"ר הוועדה, ח"כ אורי מקלב סיכם את הדיון: "אנו עדים לכך שבריאות דיגיטלית היא לא אקסטרה שניתן לקצץ בה אלא פעמים רבות מצילת חיים וכמו שאנחנו לא נקצץ ברפואה מונעת, כך אסור לחסוך בדבר זה. לצד חשיבות התכנית, בל נשכח את אבטחת המידע שצריכה להתלוות לתכנית. יש לשמור מפני תקיפות סייבר או זליגת מידע. לא כל לחיצת כפתור צריכה להציג את כל המידע ואף לא בטוח שכל אחות זקוקה לכלל המידע הקיים. כמו כן, יש לשם דגש על הצורך בשימור הרפואה האישית על מנת שלא נגיע למצב בו הרופא אינו מביט בלובן שבעיני החולה אלא מביט רק במחשב. הרפואה האישית והיחס האישי הוא חלק גדול מהטיפול עצמו
."


 


 
1
מבזקי חדשות   הרשמה לאינדקס
1
1
דוברות מד״א: זכי הלר : בשעה 07:46 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב נגב, על טרקטורון שהתהפך באתר בנייה, ברחוב קורא מדברי, באילת. חובשים ופראמדיקים של מד"א מעניקים טיפול רפואי ומפנים לבי"ח יוספטל, גבר כבן 30 במצב קשה, עם חבלה רב מערכתית


 
 
      אולפן החדשות: 08-973-4-006
1
      מערכת החדשות: 08-9282508
 
האינדקס המרכזי
18,937 בעלי עסקים ונותני שירות
8
הרשמה לאינדקס המרכזי 
 


אבחון וטיפול אלטרנטיבי
 

אביזרי
חבישה
     


אביזרי שיקום
 
     


אופטומטריסטים
 

אופטיקאים
     


אחיות פרטיות
 

אירידיולוגיה
     


אמבולנס פרטי
 

ארומתרפיה
     


ביופידבק
 

בית לחיים
     


בית אבות
דיור מוגן
 

בתי הבראה
והחלמה
     


בתי
חולים
 

בתי חולים
לבריאות הנפש
     


בי"ח סיעודיים וגריאטריים
 

בתי
טבע
     


בתי מרקחת
 

גוף ונפש
     


דיאטנים
 

הומאופתיה
     


הידרותרפיה
 

הילינג
     


היפנוזה
 

הסעות נכים
     


השמת ע.זרים
 

ויטמינים
     


חיתולים למבוגרים
 

טווינא
     


טיפול אלטרנטיבי בילדים
 

טיפול באמצעות בעלי חיים
     


טיפול באמצעות יצירה והבעה
 

טיפול בהפרעות זיכרון
     


טיפול בהפרעות שינה
 

טיפול באמצעות ציורי ילדים
     


יועצי תזונה
 

כירופרקטיקה
     


כירורגיה של היד
 

מגנטותרפיה
     


מדיטציות
 

מוצרים אורטופדיים
     


מוקדי עזרה ראשונה
 

מכונים
רפואיים
     


מכשירי שמיעה ואביזרים
 

מנגנוני נכים
לרכב
     


מרחצאות ומעיינות מרפא
 

נטורופתיה
     


נעליים
אורטופדיות
 

עורכי דין
ביטוח לאומי
     


עורכי דין
דיני נזיקין
 

עורכי דין
רשלנות רפואית
     


פודיאטרים
 

פיזיותרפיה
     


פיזיותרפיה התפתחותית
 

פילאטיס
     


פלדנקרייז
 

פסיכוגריאטריה
     


פסיכולוגיה התפתחותית
 

פסיכולוגיה שיקומית
     


פסיכותרפיה
 

פרחי באך
     


ציוד ואביזרים
 

קינסיולוגיה
     


קלינאי תקשורת
 

רולפינג
     


רכב חשמלי
 

רכיבה טיפולית
     


רפואה סינית
 

רפלקסולוגיה
     


שיאצו
 

שיטת אלבאום
     


שיטת אלכסנדר
 

שיטת פאולה
     


שיקום
נכים
 

שירותי
סיעוד
     


תזונה ודיאטות טבעיות
 

תרפיה במוסיקה

אבחון וטיפול אלטרנטיבי אביזרי חבישה אביזרי שיקום אוסטיאופתיה אופטומטריסטים
אופטיקאים אחיות פרטיות אירידיולוגיה אמבולנס פרטי ארומתרפיה
ביופידבק בית לחיים בית אבות, דיור מוגן בתי הבראה והחלמה בתי חולים
בתי חולים לבריאות הנפש בי"ח סיעודיים וגריאטריים בתי טבע בתי מרקחת גוף ונפש
דיאטנים הומאופתיה הידרותרפיה הילינג היפנוזה
הסעות נכים השמת עובדים זרים ויטמינים חיתולים למבוגרים טווינא
טיפול אלטרנטיבי בילדים טיפול באמצעות בע"ח טיפול ע"י יצירה והבעה טיפול בהפרעות זיכרון טיפול בהפרעות שינה
טיפול ע"י ציורי ילדים יועצי תזונה כירופרקטיקה כירורגיה של היד מגנטותרפיה
מדיטציות מוצרים אורטופדיים מוקדי עזרה ראשונה מכונים רפואיים מכשירי שמיעה ואביזרים
מנגנוני נכים לרכב מרחצאות ומעיינות מרפא נטורופתיה נעליים אורטופדיות עורכי דין - ביטוח לאומי
עורכי דין - דיני נזיקין עורכי דין - רשלנות רפואית פודיאטרים פיזיותרפיה פיזיותרפיה התפתחותית
פילאטיס פלדנקרייז פסיכוגריאטריה פסיכולוגיה התפתחותית פסיכולוגיה שיקומית
פסיכותרפיה פרחי באך ציוד ואביזרים לנכים קינסיולוגיה קלינאי תקשורת
רולפינג רכב חשמלי רכיבה טיפולית רפואה סינית רפלקסולוגיה
שיאצו שיטת אלבאום שיטת אלכסנדר שיטת פאולה שיקום נכים ונפגעים
שירותי סיעוד תזונה ודיאטות טבעיות תרפיה במוסיקה    
 
 
כל הדרכים שלכם ליצירת קשר:

   
חזרה לדף הבית    תנאי שימוש   מדיניות פרטיות   חוק הספאם   אתיקה מקצועית   חוק זכויות יוצרים הצהרת נגישות
                       
 fax-to-mail: 153-54-7126459             דוא"ל: lelo.hagbala@gmail.com מערכת החדשות: בן חור אליהו 14-3 באר שבע 08-9282508 אולפן החדשות: העצמאות 57 באר שבע 08-9734006

מדיניות שימוש ב-cookies וכלים אחרים

על מנת לאפשר הפעלתו של האתר באופן מיטבי וכן לשפר את חווייתך מהשימוש בו, יתכן וייעשה שימוש בכלים מסוג "עוגיות" (Cookies), כמו גם ב"כלים אחרים" | יחד עם זאת, עדי גולן נדרשת לאישורך והסכמתך | היה ואם אין רצונך להתיר השימוש בכלים אלו, הנך נדרש/ת להפסיק באופן מיידי שהייתך-שימושך באתר | האמור ד-לעיל' מהווה תמצית "מדיניות השימוש" באתר | את הנסח המלא והמחייב ניתן למצוא בקטגוריה "מדיניות פרטיות".

בכל שאלה ובקשה ניתן לפנות באמצעות
  צור קשר  שבאתר   |   מדיניות פרטיות 

כל הזכויות שמורות ל: עדי גולן ADI GOLAN

 
לייבסיטי - בניית אתרים