ללא הגבלה - אתר החדשות המרכזי לנכויות ומוגבלויות - זכויות הילד 17-07-2017
1
ללא הגבלה
1

אתר החדשות המרכזי לנכויות ומוגבלויות
דוא"ל:    hermon.tikshoret@gmail.com
 
1
    כניסת כתבים  |   רישום לאינדקס   |   צור קשר   |   אודות
11
 
     
1
אוכל ותזונה   |   בריאות ונפש     בארץ   |   התנדבות וקהילה     חוק ומשפט    |   ספורט   |   רפואה משלימה     האינדקס המרכזי  מכון פויירשטיין   |  הספריה לעיוורים 
1
 עמותות וארגונים  מחלקות רווחה  |  טפסים - המוסד לביטוח לאומי  |  מדריכים - המוסד לביטוח לאומי  |  סיכוי שווה  |  עת לעשות  |  עלה נגב - נחלת ערן  |   המייל האדום

סדנאות ואירועים  
1
1

1
ט
עימה מהחיים - הקרנת טרום בכורה
 
1
סדנא בנושא: ניידות והושבה
 
1
חברת גשר - טיולי נכים
 
1
הרצאה: המסע של חיי - משבר כמנוע צמיחה
1
בארץ

ועדה מיוחדת לזכויות הילד

יו"ר הוועדה לזכויות הילד: "התחושה שלמשרד הבריאות אין עניין בהקמת מסגרת לילדים עם תחלואה משולבת" ♦ ח"כ יפעת שאשא ביטון אמרה את הדברים במהלך דיון בעניינם של עשרות ילדים הסובלים משילוב של בעיות נפש והתנהגות מורכבות, שלמרות הקצאת תקציב ושנים של דיונים, לא מוקם עבורם מוסד ייעודי ורבים מהם נשלחים למאסר בהיעדר מסגרת מתאימה ♦ אב לבן 16: "מגיל 10 לא מצאו לו מסגרת. הוא יצא ממעון סגור עם טראומות, נאלצנו להגיש נגדו תלונות על אלימות, הוא ישתחרר מהכלא בעוד מספר חודשים ושוב יהיה ללא פתרון". סמנכ"לית משרד הרווחה: "פנינו למשרד הבריאות כדי לקדם את הנושא"


מערכת, 17/07/2017
 


 
הוועדה לזכויות הילד קיימה היום (ב' 17/07/2017) דיון מעקב בנושא 'הקמת מסגרת סגורה לילדים עם תחלואה משולבת'.
 
יו"ר הוועדה, ח"כ יפעת שאשא ביטון פתחה את הדיון: "זה כבר מספר כנסות שעוסקים בסוגיה, מדובר כבר על שנים. שנים בהם אנחנו מאבדים עוד ועוד ילדים שנמצאים במסגרות שלא מתאימות להם כי המדינה לא מקימה מסגרת הולמת. יש הסכמה על הצורך, יש אפילו תקצוב אך משום מה משרד הבריאות ומשרד הרווחה עדיין לא הגיעו להסכמות ואנחנו מבקשים לפתור את הסוגיה ולהביא כבר מזור לילדים והמשפחות".
 
אב לבן 16 הסובל מתחלואה משולבת: "מגיל 10 לא מצאו לבן שלי מסגרת מתאימה. הוא סובל מבעיות נפשיות ובעיות פסיכיאטריות, הוא נפלט ממסגרת שניסו להתאים לו, הוא שהה חצי שנה במעון נעול כי בהעדר מסגרת מתאימה וחזר חבול נפשית עם טראומות. כעת הוא במעצר לפני גזר דין בגין עבירה שביצע. ועדת חריגים שדנה בעניינו לפני שבועיים הודיעה שאין שום מסגרת להחזיק אותו ולכן הוא חזר למעצר. בין לבין הוא שהה הרבה בבית ומצבו הדרדר, הוא היה אלים כלפינו והיינו צריכים להגיש תלונות במשטרה. הוא ישתחרר בעוד כמה חודשים מהכלא ושוב יהיה ללא פתרון וללא מסגרת".
 
אלין אלול, סמנכ"לית משרד הרווחה: "המשרד מבין את הצורף ופועל להביא את הנושא הזה לפתרון. יש משא ומתן ממושך עם משרד הבריאות. יש כבר הסכמות לגבי המכרז המשותף, לגבי התעריף והמודל. יש 3 דברים שעדיין לא נפתרו מול משרד הבריאות - מתן תרופות בכפייה, אשפוז שלא בסמוך למוסד, שעה שמשרד הבריאות מבקש שהילד יאושפז במקום המגורים ולא במקום המוסד. והסוגיה השלישית היא שהמסגרת תוקם בסמיכות למקום שיש בו מחלקה פסיכיאטרית לנוער, שתהייה זמינות. ביקשנו ממשרד הבריאות לקדם דיון משותף מהיר לפתרון הסוגיות".
 
דני בודובסקי, מנהל השירות האמבולטורי, משרד הבריאות: "יש מספר סוגיות שיש עליהן אי הסכמות. יש חשיבות שילד שנמצא באשפוז יהיה לצד משפחתו. יש 11 מוסדות אשפוז במדינה, אין סיבה לטרטר את המשפחה".
 
ח"כ שאשא ביטון: "זה לא שיש לנו אפשרות להקים מסגרת בכל מקום. אם יש לנו סיכוי להציל את הילד הזה, שלא מטופל ואין לו מענה והוא הולך לבית סוהר כי אין מסגרת, ומנגד אתם לא רוצים לטרטר את ההורים אז איפה האיזונים?"
 
ד"ר שלומית צפריר, ועד איגוד הפסיכיאטריה: "יש חשיבות לקרבה של הורים למוסדות בריאות, כדי שהם יוכלו לתת תמיכה. אולי אפשר לתת את המענה הדרוש לתחלואה מסוג זה במסגרת משפחתונים. לחלק את אותם 30 ילדים למשפחתונים בקרבת ההורים. עם כך שהקשר עם המשפחות ישמר ויוכלו לחזור הביתה".
 
ח"כ שאשא ביטון: "התחושה שלמשרד הבריאות אין עניין בהקמת המסגרת. תחליטו 5 מרכזים קטנים, תחליטו 1 גדול, ליד בית חולים או לא, מקובל עלינו שהשיקול המקצועי שתקבלו הוא הנכון ביותר אבל אין סיכוי שנקבל פה החלטה מחדש, אני דורשת שתוך חודש וחצי נשמע שהגעתם להסכמות על ההקמה. לא ניתן לקעקע שנים של דיונים כעת".
 
עו"ד ורד וינדמן, מנכ"לית המועצה הלאומית לשלום הילד: "אנחנו מדברים על מספר לא מבוטל של ילדים שהמדינה מפקירה. כולם יודעים שאין מסגרות מותאמות לילדים האלה, היה מסמך הבנות לפני 11 שנה, יש עשרות ילדים בכלא או במסגרות לא מתאימות להם. משרד הבריאות חייב לקבל אחריות עם לוח זמנים. מצפים שהילדים האלה ישתנו לבד?!".
 
עו"ד רחל דניאלי, מומנה ארצית על ייצוג נוער בסנגוריה הציבורית הציגה שורה של פסיקות, בהן שופטים שנאלצו לשלוח קטינים לכלא בשל תחלואה משולבת קראו למדינה להקים מסגרת מתאימה שתמנע את שליחתם למאסר: "לא יאמן שבמדינת ישראל יושבים קטינים בכלא רק בשל העדר מסגרת מתאימה. יש מסגרות מתאימות לבוגרים שפורחים בהן, אי אפשר להטיל את האשמה על הקטינים האלה".
 
דני בודובסקי, מנהל השירות האמבולטורי, משרד הבריאות: "אני רוצה להבהיר שאנחנו מסכימים שהילדים האלה לא צריכים להיות בבית סוהר ושיש צורך במסגרות שיודעות גם לטפל התנהגותית וגם בריאותית. העניין הוא איך מקדמים דבר כזה".
 
ח"כ שאשא ביטון סיכמה את הדיון: "הסיפור הוא שרק צריך שמשרד הבריאות יירתם וישתף פעולה. יש כסף, יש מכרז משותף, יש הסכם עקרוני בין המשרדים. פשוט תשבו ותפתרו את זה. מכל מי שנוכל להציל בגילאים צעירים יותר נרוויח, גם קופת המדינה תרוויח למי שזה מה שחשוב לו. עד סוף אוקטובר אני מבקשת מכל אחד מהמשרדים לעדכן אותי שיש הסכמות והמכרז יוצא. אם זה לא יקרה נקיים דיון בנוכחות המנכ"לים ואם זה לא יעזור נביא גם את השרים לכאן"
.

 
 


 


 
 
 
האינדקס המרכזי
בעלי עסקים ונותני שירות

אבחון וטיפול אלטרנטיבי 970
אביזרי חבישה 12
אביזרי שיקום 34
אוסטיאופתיה 33
אופטומטריסטים 604
אופטיקאים 574
אחיות פרטיות 143
אירידיולוגיה 20
אמבולנס פרטי 144
ארומתרפיה 24
ביופידבק 17
בית לחיים 4
בית אבות, דיור מוגן 511
בתי הבראה והחלמה 13
בתי חולים 81
בתי חולים לבריאות הנפש 21
בי"ח סיעודיים וגריאטריים 99
בתי טבע 160
בתי מרקחת 835
גוף ונפש 426
דיאטנים 553
הומאופתיה 280
הידרותרפיה 51
הילינג 147
היפנוזה 18
הסעות נכים 27
השמת עובדים זרים 66
ויטמינים 10
חיתולים למבוגרים 65
טווינא 23
טיפול אלטרנטיבי בילדים 44
טיפול באמצעות בע"ח 43
טיפול ע"י יצירה והבעה 383
טיפול בהפרעות זיכרון 9
טיפול בהפרעות שינה 16
טיפול ע"י ציורי ילדים 1
יועצי תזונה 71
כירופרקטיקה 108
כירורגיה של היד 122
מגנטותרפיה 7
מדיטציות 48
מוצרים אורטופדיים 398
מוקדי עזרה ראשונה 103
מכונים רפואיים 536
מכשירי שמיעה ואביזרים 194
מנגנוני נכים לרכב 16
מרחצאות ומעיינות מרפא 6
נטורופתיה 236
נעליים אורטופדיות 84
עורכי-דין - ביטוח 1041
עורכי-דין - ביטוח לאומי 1203
עורכי-דין - דיני נזיקין 3877
עורכי-דין - רשלנות רפואית 480
פודיאטרים 27
פיזיותרפיה 381
פיזיותרפיה התפתחותית 16
פילאטיס 168
פלדנקרייז 139
פסיכוגריאטריה 2
פסיכולוגיה התפתחותית 31
פסיכולוגיה שיקומית 39
פסיכותרפיה 633
פרחי באך 40
ציוד ואביזרים לנכים 47
קינסיולוגיה 25
קלינאי תקשורת 251
רולפינג 8
רכב חשמלי 46
רכיבה טיפולית 38
רפואה סינית 402
רפלקסולוגיה 432
שיאצו 182
שיטת אלבאום 17
שיטת אלכסנדר 78
שיטת פאולה 30
שיקום נכים ונפגעים 166
שירותי סיעוד 578
תזונה ודיאטות טבעיות 98
תרפיה במוסיקה 29
   
 
 חזרה לדף הבית      -    תנאי שימוש     -     מדיניות פרטיות     -     חוק הספאם     -     אתיקה     -     חוק זכויות יוצרים    
 
 

כל הדרכים שלכם ליצירת קשר:

 
  פקס:
153-53-79-88-99-6
דוא"ל:
hermon.tikshoret@gmail.com
  כתובת:
אליהו בן חור 14, ב"ש


© כל הזכויות שמורות: "ספקטרום תקשורת".