ללא הגבלה - אתר החדשות המרכזי לנכויות ומוגבלויות - יואב אלמגור 05-09-2016
1
 
1
מבזק  
בימים אלו אנו מבצעים עבודות שידרוג ופיתוח האתר. יתכנו שינויים בחיפוש ובכניסה לתכנים כמו גם במראה האתר, מועד סיום עבודות השדרוג והפיתוח 10-08-2019
    כתבים מורשים       הצטרפות למערכת  
ללא הגבלה   4 6 1 8 * 
אתר החדשות המרכזי לנכויות ומוגבלויות1
דוא"ל:              
lelo.hagbala.news@gmail.com

פקס 24 ש':   153-53-79-88-99-6    :fax to mail
רישום לאינדקס    |    צור קשר   |    פייסבוק


 
11
הכוונת תרופות לאזור הספציפי בגוף בו נמצא הגידול הסרטני
 
1
אוכל ותזונה  |   בריאות ונפש   |   בארץ   |   התנדבות וקהילה  |   חוק ומשפט    |   ספורט  |   רפואה משלימה   |  עמותות וארגונים   |   אגפי רווחה   |  טפסים מ. לביטוח לאומי
1

חיילת מיחידת החילוץ שהפכה נכה

חיילת מיחידת החילוץ נאלצה להרים משאות במשקלים כבדים, והפכה לנכה. במשרד הביטחון סירבו להכיר בנכותה, אך בית המשפט הפך את ההחלטה


מערכת, 05/09/2016, צילום: אייל אורלי
 


 
תביעתה של החיילת נדונה לאחרונה בבית המשפט השלום בבאר שבע, המשמש כערכאת ערעורים להחלטות קצין התגמולים של משרד הביטחון.
לדברי עו"ד יואב אלמגור המייצג אותה, החיילת שהתגייסה ליחידת לחילוץ נפגעים מרעידות אדמה, החלה לחוש בכאבי גב חריפים, לאחר טירונות קשה וקורס בה גררה והעמיסה על גבה משקלים של עד 100 קילוגרם.
לאחר שהכאבים בגבה ובגפיה לא חלפו, היא הועברה לתפקיד פקידה פלוגתית, אך בשל הימצאותה בשטח, נמנע ממנה להגיע לטיפולים שקבעו רופאיה, ומצבה המשיך להתדרדר. לבסוף שוחררה החיילת בשל מצבה הרפואי, אך מאז, היא סובלת מכאבים עזים ומהקרנות לגפיה.
החיילת הגישה בקשה לקצין התגמולים במשרד הביטחון, להכיר בה כנכה עקב שירותה הצבאי, אך בקשתה נדחתה, בהסבר עקרוני שאין כל קשר רפואי מוכח בין הרמת משאות כבדים להתפתחות כאבי גב.
עו"ד יואב אלמגור הגיש בשם הצעירה ערעור על החלטת משרד הביטחון, אשר התקבלה באופן חלקי. כבוד השופטת טהר שחף קבעה כי משהב"ט אחראי לשליש מנכותה של הצעירה, ועל כן יוענקו לה חלק מהזכויות להם זכאי חייל בעל נכות דומה. כעת מחכה הצעירה לקביעת הועדה הרפואית במשרד הביטחון, אשר תקבע את שיעור הנכות ממנה היא סובלת, ומכך גם תיגזר הגימלה והזכויות המגיעות לה.
בתביעה אותה הגיש עו"ד יואב אלמגור נטען, כי הצעירה התגייסה לצבא בפרופיל 97, והוצבה בטירונות רובאי 03 במחנה זיקים. הטירונות אופיינה במאמץ פיזי קשה, לרבות מסעות ממושכים, סדרות שטח, מטווחים ושמירות, תוך נשיאת ציוד במשקל כבד.
לאחר הטירונות המשיכה החיילת לקורס מש"קיות חילוץ והצלה, שכלל לימוד שימוש בציוד ובכלים כבדים במיוחד, לרבות גנרטור במשקל כ-100 ק"ג, מסורי דיסק לחיתוך בטון במשקל של 10 ק"ג, פטישי קונגו במשקל כ-10 ק"ג ועוד. מעבר לכך, הקורס כלל גם מד"סים, מסעות, שמירות ועוד.
לקראת סוף הטירונות החלה הצעירה לחוש לראשונה בחייה כאבי גב, שאותם ייחסה אז לפעילות הפיזית האינטנסיבית במהלך הטירונות. שבוע לאחר שהתחילה את קורס המש"קיות, ויממה לאחר מד"ס קשה ושעתיים של שמירה ופטרול עם ציוד כבד, גברו כאבי הגב של החיילת, והיא הפכה למוגבלת בתנועותיה.
אך חרף כאביה ומצבה, נדרשה הצעירה לבצע שמירת פטרול במשך כשעתיים, כשעל גופה אפוד מלא בציוד כבד, קסדה ונשק. מאותו שלב הכאבים החלו לתקוף אותה לטענתה באופן יומיומי, ולהם נוספו כאבים באגן ובירך ימין.
בשל תלונותיה לרופא הגדוד, הופנתה הצעירה ל"ביקור רופא", קיבלה זריקה וחזרה לבסיס, אך לאור הימשכות הכאבים הופנתה למיון בית החולים "אסף הרופא". לאחר מכן, לבקשתה ולבקשת הוריה, הופנתה לבית החולים "סורוקה" בבאר שבע, וסופחה לר"מ 2.
בבית החולים "סורוקה" עברה הצעירה סדרת בדיקות וקיבלה טיפולי פיזיותרפיה והידרותרפיה, ובסיום הבדיקות המליץ לה הרופא לחזור לשירות – תוך הגבלת פעילות והמשך קבלת טיפולים.
לפיכך הועברה החיילת לתפקיד פקידה פלוגתית בגדוד קרבי, במסגרתו נדרשה לשהייה ממושכת בשטח -  ועל כן, נמנע ממנה לקבל את הטיפולים הרפואיים שעליהם המליץ לה הרופא, ואשר להם נזדקקה. כתוצאה מכך, הכאבים בגב ובירך התחזקו.
בהמשך הועברה החיילת מהגדוד לתפקידים אחרים בבסיסים שונים בארץ, ונאלצה לנסוע נסיעות ארוכות משום שלא יכולה היתה לישון בבסיס עקב מצבה הרפואי. אורתופד של היחידה החליט בסופו של דבר כי החיילת אינה מקבלת את הטיפולים שהיא צריכה, ולכן היא סופחה בחזרה לר"מ 2 בבית חולים סורוקה, עד למועד שחרורה מהשירות.
לדברי עו"ד אלמגור, המשקלים הכבדים שאותם נאלצה החיילת לשאת במהלך הטירונות ובקורס שעברה, בתנוחות שונות וקשות ולעיתים אף לא טבעיות, הם אלה שגרמו לכאבים שמהם החלה לסבול לראשונה. זאת, לדבריו, לצד העיכובים בטיפול הנדרש בה והיעדר התייחסות מספקת של המערכת הצבאית למצבה – תוך אי מתן פטור מלא או חלקי מהשירות – אשר תרמו להתדרדרות נוספת במצבה.
"המערערת סובלת עד היום מבעיות בגב ובמותן, עם הקרנות לרגל ימין וכאבים בירך ובברך המגבילים את תנועותיה", טוען עו"ד אלמגור. "היא מתקשה בהליכה, בעמידה ובישיבה ממושכת, גם בכיפוף ברך ימין, וסובלת מכאבים חזקים יומיומיים הפוגעים בתפקודה ובאיכות חייה, עד כדי הזדקקות למשככי כאבים".
עוד טען עו"ד אלמגור, כי כל תכניות הצעירה לאחר השירות הצבאי השתנו עקב מצבה הרפואי, הגורם לה קושי פיזי ונפשי ניכר. לפיכך, הגישה הצעירה בקשה לקצין התגמולים לקבלת תגמולים לאור מצבה, וצירפה לבקשתה חוות דעת מומחה, של ד"ר אייל הלר.
בחוות דעתו קבע ד"ר הלר כי הוא רואה "קשר ישיר בין המאמצים הניכרים שאותם ביצעה החיילת במסגרת מסלול ההכשרה בכלל, ובאירוע שהיה כרוך בסחיבה ובהרמת גנרטור בפרט, לבין מצבה הרפואי העכשווי". עוד ציין המומחה, כי אינו סבור שיש כל עדות לכאבי גב בטרם השירות: "שהרי לא קיימת כל היסטוריה רפואית רלוונטית, או תלונה בעברה של הצעירה על כאבי גב".

קצין התגמולים דחה את בקשת הצעירה לקבלת תגמולים
אלא שקצין התגמולים במשרד הביטחון דחה את בקשת הצעירה לתגמולים, בהסתמכו על חוות דעת שניתנה לו על ידי ד"ר א. ששון, אשר טען, כי אין ב-15 השנה האחרונות ולו מאמר אחד בספרות הרפואית התומך בתזה, לפיה הרמת משאות כבדים משפיעה על בריאות הגב.
לאור זאת הגישה הצעירה ערעור, באמצעות עו"ד אלמגור לבית משפט השלום בבאר שבע. בדיון שהתקיים לאחרונה קבעה כבוד השופטת (בדימוס) טהר שחף, היושבת בהרכב הערעורים על החלטות קצין התגמולים -  כי עדותה של הצעירה מהימנה ואמינה, וכי ברור כי היא נחשפה במהלך שירותה הצבאי למעמסים חריגים.
"גם אם לא נמצא מקור הכאבים אשר מהם סובלת המערערת, וגם אם האסכולה הרפואית כיום לא קושרת בין כאבי גב להרמת משא, הרי שלא ניתנה ראיה נוגדת לטענות המערערת, על אודות המאמצים המיוחדים שלהם נדרשה", קבעה כבוד השופטת (בדימוס) טהר שחף. "יש להכיר בקשר מסוים, גם אם מינימלי, של החמרה בין התנאים שבהם שירתה המערערת, המאמצים והעומסים שלהם נדרשה, לבין הליקוי שבה – שאותו אנו מעריכים בשליש".
השופטת ציינה עוד כי המערערת גויסה לצה"ל כשהיא בריאה לחלוטין, הוצבה בטירונות ובקורס שיש בהם ייחוד של קושי פיזי, והחלה לסבול מיד לאחר גיוסה מכאבי גב, אשר בגינם, בסופו של דבר, שוחררה מוקדם יותר מהשירות.
לאור כל זאת קיבלה כבוד השופטת (בדימוס) טהר שחף, את טענות עו"ד אלמגור, באופן חלקי, וקבעה כי יש להכיר באחריות משרד הביטחון למצבה הרפואי של הצעירה, בשיעור של שליש, בעוד שיתר שני השלישים אינם תלויים באחריותו של המשרד. עוד נקבע, כי הדיון לגבי שיעור נכותה של הצעירה יובא בפני ועדה רפואית, וכי משרד הביטחון יישא בהוצאות המשפט של הצעירה, בסך 5000 שקלים, בתוספת ריבית והצמדה.


עו"ד יואב אלמגור http://www.almagorlaw.co.il מייצג נפגעי גוף, נכי צה"ל, נפגעי איבה, נפגעי תאונות עבודה ותאונות דרכים ונפגעי רשלנות רפואית, בוועדות רפואיות של אגף השיקום במשרד הביטחון ושל הביטוח הלאומי ובבתי המשפט.

 

 


 
 

האינדקס הקהילתי
18,904 בעלי עסקים ונותני שירות
 
אבחון וטיפול אלטרנטיבי 844
   
אביזרי חבישה 12
   
אביזרי שיקום 36
   
אוסטיאופתיה 33
   
אופטומטריסטים 634
   
אופטיקאים 529
   
אחיות פרטיות 145
   
אירידיולוגיה 20
   
אמבולנס פרטי 142
   
ארומתרפיה 23
   
ביופידבק 17
   
בית לחיים 4
   
בית אבות דיור מוגן 502
   
בתי הבראה והחלמה 13
   
בתי חולים 81
   
בתי חולים לבריאות הנפש 21
   
בי"ח סיעודיים וגריאטריים 99
   
בתי טבע 158
   
בתי מרקחת 819
   
גוף ונפש 422
   
דיאטנים 537
   
הומאופתיה 280
   
הידרותרפיה 51
   
הילינג 265
   
היפנוזה 18
   
הסעות נכים 27
   
השמת עובדים זרים 65
   
ויטמינים 10
   
חיתולים למבוגרים 66
   
טווינא 23
   
טיפול אלטרנטיבי בילדים 44
   
טיפול באמצעות בעלי חיים 43
   
טיפול בעזרת יצירה והבעה 384
   
טיפול בהפרעות זיכרון 7
   
טיפול בהפרעות שינה 16
   
טיפול באמצעות ציורי ילדים 2
   
יועצי תזונה 70
   
כירופרקטיקה 109
   
כירורגיה של היד 28
   
מגנטותרפיה 7
   
מדיטציות 48
   
מוצרים אורטופדיים 295
   
מוקדי עזרה ראשונה 103
   
מכונים רפואיים 526
   
מכשירי שמיעה ואביזרים 194
   
מנגנוני נכים לרכב 16
   
מרחצאות ומעיינות מרפא 6
   
נטורופתיה 235
   
נעליים אורטופדיות 84
   
עורכי דין ביטוח 1044
   
עורכי דין ביטוח לאומי 1217
   
עורכי דין דיני נזיקין 4182
   
עורכי דין רשלנות רפואית 462
   
פודיאטרים 27
   
פיזיותרפיה 381
   
פיזיותרפיה התפתחותית 16
   
פילאטיס 167
   
פלדנקרייז 139
   
פסיכוגריאטריה 2
   
פסיכולוגיה התפתחותית 31
   
פסיכולוגיה שיקומית 39
   
פסיכותרפיה 632
   
פרחי באך 41
   
ציוד ואביזרים לנכים 49
   
קינסיולוגיה 25
   
קלינאי תקשורת 254
   
רולפינג 8
   
רכב חשמלי וקלנועיות 46
   
רכיבה טיפולית 38
   
רפואה סינית 403
   
רפלקסולוגיה 433
   
שיאצו 180
   
שיטת אלבאום 17
   
שיטת אלכסנדר 79
   
שיטת פאולה 31
   
שיקום נכים ונפגעים 165
   
שירותי סיעוד 556
   
תזונה ודיאטות טבעיות 98 
   
תרפיה במוסיקה 29
   

 חזרה לדף הבית      |    תנאי שימוש     |     מדיניות פרטיות     |     חוק הספאם     |     אתיקה     |     חוק זכויות יוצרים     |     פרסום באתר     |     אודות    
 


אבחון וטיפול אלטרנטיבי אביזרי חבישה אביזרי שיקום אוסטיאופתיה אופטומטריסטים
אופטיקאים אחיות פרטיות אירידיולוגיה אמבולנס פרטי ארומתרפיה
ביופידבק בית לחיים בית אבות, דיור מוגן בתי הבראה והחלמה בתי חולים
בתי חולים לבריאות הנפש בי"ח סיעודיים וגריאטריים בתי טבע בתי מרקחת גוף ונפש
דיאטנים הומאופתיה הידרותרפיה הילינג היפנוזה
הסעות נכים השמת עובדים זרים ויטמינים חיתולים למבוגרים טווינא
טיפול אלטרנטיבי בילדים טיפול באמצעות בע"ח טיפול ע"י יצירה והבעה טיפול בהפרעות זיכרון טיפול בהפרעות שינה
טיפול ע"י ציורי ילדים יועצי תזונה כירופרקטיקה כירורגיה של היד מגנטותרפיה
מדיטציות מוצרים אורטופדיים מוקדי עזרה ראשונה מכונים רפואיים מכשירי שמיעה ואביזרים
מנגנוני נכים לרכב מרחצאות ומעיינות מרפא נטורופתיה נעליים אורטופדיות עורכי דין - ביטוח
עורכי דין - ביטוח לאומי עורכי דין - דיני נזיקין עורכי דין - רשלנות רפואית פודיאטרים פיזיותרפיה
פיזיותרפיה התפתחותית פילאטיס פלדנקרייז פסיכוגריאטריה פסיכולוגיה התפתחותית
פסיכולוגיה שיקומית פסיכותרפיה פרחי באך ציוד ואביזרים לנכים קינסיולוגיה
קלינאי תקשורת רולפינג רכב חשמלי רכיבה טיפולית רפואה סינית
רפלקסולוגיה שיאצו שיטת אלבאום שיטת אלכסנדר שיטת פאולה
שיקום נכים ונפגעים שירותי סיעוד תזונה ודיאטות טבעיות תרפיה במוסיקה רישום לאינדקס

 
 
 
 
כל הדרכים שלכם ליצירת קשר:

 
 
 
 
153-53-79-88-99-6 חיוג מקוצר  8164* lelo.hagbala.news@gmail.com
 
מערכת: ב"ח 14 באר-שבע


© כל הזכויות שמורות ל: עדי גולן.