ללא הגבלה - אתר החדשות המרכזי לנכויות ומוגבלויות - יואב אלמגור 11-05-2016
1
ללא הגבלה
אתר החדשות  המרכזי  לנכויות ומוגבלויות
טל': 08-659-18-01      פקס: 153-54-712-64-59
   
1
כניסת כתבים    |    רישום לאינדקס    |    צור קשר
1
 
אוכל ותזונה   |    בריאות ונפש    |    בארץ    |    התנדבות וקהילה    |    משפט    |    ספורט    |    רפואה משלימה    |    האינדקס המרכזי    |     מערכת החדשות: 08-659-18-01 
 עמותות וארגונים  |  מחלקות רווחה בכל הארץ  |  הספריה לעיוורים  |  טפסים-המוסד לביטוח לאומי  |  מדריכים-המוסד לביטוח לאומי  |  סיכוי שווה  |  עת לעשות   |   המייל האדום

קיבלה גלולות בצבא ולקתה בפקקת

הגניקולוג מטעם הצבא רשם לקצינה גלולות היריון לא מתאימות, והיא לקתה בפקקת ורידים. תובעת להכיר בה כנכת צה"ל


מערכת, 11/05/2016, צילום: אייל אורלי
 


 
התאמת גלולות נגד היריון ידועה כעניין בעל משמעות כבדת משקל, בשל סיבוכים שעלולים להיווצר עקב השינוי ההורמונלי בגוף האישה. בשל כך, נוקטים הגניקולוגים זהירות רבה בהתאמת גלולות היריון לנשים. אך ככל הנראה, זהירות זו לא אפיינה את המקרה בו הפכה קצינה צעירה בשירות קבע ורצה חצאי מרתונים– לשבר כלי.
מתביעה שהגיש בשמה עו"ד יואב אלמגור, לקצין התגמולים של משרד הביטחון, נטען כי במהלך טיסה לתאילנד, חשה הקצינה כאבים עזים ברגל ימין, ובהמשך לא הצליחה לדרוך על הרגל. רופאיה אבחנו אצלה פקקת ורידים, ולהפתעתה, קבעו שהפקקת קשורה לגלולות למניעת הריון אותן נטלה באותה תקופה.
את הגלולות רשם לה גניקולוג במסגרת הצבא. הרופאים שבדקו אותה הורו לה שלא ליטול יותר לעולם גלולות למניעת הריון – מפני שהיא רגישה אליהן. גם כיום, כעבור חודשים ארוכים, מעידה הקצינה על כאבים עזים ברגלה. לדבריה, לא רק שנאלצה לוותר על עיסוקה בספורט, היא אף מתקשה לצעוד יותר מ-200 מטר ברצף.
בתביעה, אותה הגיש עו"ד יואב אלמגור לקצין התגמולים של משרד הביטחון, הוא מבקש להכיר בפקקת הוורידים של הקצינה כנכות שנגרמה לה תוך כדי, ועקב, שירותה הצבאי.
"הסיכונים הטמונים בשימוש בגלולות למניעת הריון מוכרים היטב לרפואה, כולל הסיכון לפקקת ורידים. למרות זאת, התובעת לא נשלחה לבדיקות דם, ולא הוזהרה שטיסה ארוכה עלולה להגביר את הסיכון לפקקת", אומר עו"ד אלמגור.
לדברי עו"ד אלמגור: "למרות אזהרה מפורשת בעלון הרפואי שצורף לגלולות שנרשמו לה, התובעת לא נשאלה על בעיות קרישת דם במשפחתה". לדבריו לו נשאלה, הייתה הקצינה מספרת שאביה סבל מקריש דם שהוביל להתקף לב – והדבר היה מחייב להעמיק את הבדיקות בטרם יינתנו לה גלולות נגד היריון.
 
התובעת, היא קצינהמצטיינת בקבע, שמשרתת בצה"ל למעלה מ- 12 שנה. לפני כשנתיים  ביקשה הקצינה מרשם לגלולות מגניקולוג אליו הופנתה ע"י הצבא. הגניקולוג רשם לה גלולות מסוג מסוים, וכעבור כשנה, רשם לה גלולות מסוג אחר, בנימוק שהצבא כבר לא מספק את הגלולות הקודמות.   
לפי התביעה, כבר כשאושפזה התובעת בתאילנד – לפני כשנה -  בעקבות הכאבים העזים ברגלה - הצוות הרפואי שם שיער שפקקת הורידים בה לקתה, קשורה לגלולות למניעת הריון שנהגה לקחת. לפי ההשערה, הפקקת נוצרה כתוצאה מהשילוב בין הגלולות לבין הטיסה הממושכת.
הקצינה הוטסה לישראל אחרי אשפוז של עשרה ימים בתאילנד, ופנתה לטיפול בבית-חולים. כל הרופאים שבדקו אותה קבעו שקיים קשר ישיר בין פגיעתה לבין נטילת הגלולות.

הדימומים לא הדליקו נורה אדומה
לדברי עו"ד יואב אלמגור: "בעלון הרפואי שנלווה לגלולות שנטלה התובעת, נאמר שנטילת הגלולות מעלה את הסיכון ללקות בפקקת ורידים. עוד נאמר בעלון - שפורסם ע"י משרד הבריאות - שבשנה הראשונה לשימוש בגלולות, הסיכון לפקקת הוא הגבוה ביותר, ושהסיכון עולה בזמן חוסר תנועה".
לדברי עו"ד אלמגור, בעלון מצורפת אזהרה לרופאים, לפיה יש להתייחס בקפידה להיסטוריה המשפחתית של המטופלת, ויש לשלול הפרעות במערכת קרישת הדם אצל בני משפחה מדרגת קרבה ראשונה.
"חרף האזהרות", טוען עו"ד אלמגור, "בשום שלב לא הופנתה התובעת לבדיקות דם ולא נשאלה על ההיסטוריה הרפואית המשפחתית. כך לא ניתנה לה הזדמנות לדווח על מה שידוע לה היטב: שאביה סבל, בגיל צעיר, מקריש דם שגרם לתסחיף ריאתי אצלו ולהתקף לב".
לדברי עו"ד אלמגור: "בית-המשפט קבע פעמים רבות שמתן מרשם לתרופות בכלל - ולגלולות למניעת הריון בפרט -  מבלי להזהיר מפני הסיכונים הרפואיים הנלווים, או מבלי בירור רפואי מקדים, הוא בבחינת התרשלות".
לדברי עו"ד אלמגור, עוד לפני הטיסה לתאילנד, ואחרי שהחלה ליטול את הגלולות, התלוננה התובעת בפני רופאיה על דימומים חוזרים ונשנים מאפה. נוסף על כך, זמן קצר לפני נסיעתה לתאילנד, היא פונתה לבית-חולים לאחר שהתעלפה פעמיים בבסיס. ואולם, גם אחרי הדימומים וההתעלפויות, היא לא נשלחה לבירור רפואי מקיף. לדברי עו"ד אלמגור: "תלונותיה של התובעת על דימום חוזר ונשנה מאפה, שתועד בתיקה הרפואי, היו צריכים להדליק נורה אדומה בקרב רופאיה".

מאימוני חצי מרתון לסיוטים וחרדות
לפי המתואר בתביעה, לפני התפרצות הפקקת, התובעת הייתה אישה בריאה שעסקה בספורט והתאמנה במירוצי חצי מרתון. כיום, לעומת זאת, היא נאלצת להעביר את רוב היום כשרגלה מוגבהת. היא מתקשה בהליכה ומנועה מפעילות גופנית מחוץ למים.  עוד נטען בתביעה, שהקצינה סובלת מקשיי שינה, מסיוטים ומחרדות, וחוששת שמצבה הרפואי יפגע בקריירה הצבאית שלה וביכולתה ליצור קשר זוגי.
בתביעה להכרה בנכותה של הקצינה, אותה הגיש עו"ד אלמגור נגד קצין התגמולים במשרד הביטחון, תובע עו"ד אלמגור להכיר בכך שפקקת הוורידים בה לקתה הקצינה תוכר כנכות שנגרמה תוך כדי ועקב שירותה הצבאי.
לחלופין, מתבקש משרד הביטחון לקבוע שנכות הקצינה הוחמרה לשיעור של מאה אחוז  עקב השירות. לפי הנטען, לו הפגיעה הייתה מטופלת באופן שונה, הייתה נמנעת ההחמרה בנכותה של התובעת.
התביעה נדונה בימים אלה מול קצין התגמולים באגף השיקום של משרד הביטחון.

עו"ד יואב אלמגור http://www.almagorlaw.co.il מייצג נפגעי גוף, נכי צה"ל, נפגעי איבה, נפגעי תאונות עבודה ותאונות דרכים ונפגעי רשלנות רפואית, בוועדות רפואיות של אגף השיקום במשרד הביטחון ושל הביטוח הלאומי ובבתי המשפט.


 

 


 
 
 
האינדקס המרכזי
בעלי עסקים ונותני שירות

אבחון וטיפול אלטרנטיבי 970
אביזרי חבישה 12
אביזרי שיקום 34
אוסטיאופתיה 33
אופטומטריסטים 604
אופטיקאים 574
אחיות פרטיות 143
אירידיולוגיה 20
אמבולנס פרטי 144
ארומתרפיה 24
ביופידבק 17
בית לחיים 4
בית אבות, דיור מוגן 511
בתי הבראה והחלמה 13
בתי חולים 81
בתי חולים לבריאות הנפש 21
בי"ח סיעודיים וגריאטריים 99
בתי טבע 160
בתי מרקחת 835
גוף ונפש 426
דיאטנים 553
הומאופתיה 280
הידרותרפיה 51
הילינג 147
היפנוזה 18
הסעות נכים 27
השמת עובדים זרים 66
ויטמינים 10
חיתולים למבוגרים 65
טווינא 23
טיפול אלטרנטיבי בילדים 44
טיפול באמצעות בע"ח 43
טיפול ע"י יצירה והבעה 383
טיפול בהפרעות זיכרון 9
טיפול בהפרעות שינה 16
טיפול ע"י ציורי ילדים 1
יועצי תזונה 71
כירופרקטיקה 108
כירורגיה של היד 122
מגנטותרפיה 7
מדיטציות 48
מוצרים אורטופדיים 398
מוקדי עזרה ראשונה 103
מכונים רפואיים 536
מכשירי שמיעה ואביזרים 194
מנגנוני נכים לרכב 16
מרחצאות ומעיינות מרפא 6
נטורופתיה 236
נעליים אורטופדיות 84
עורכי-דין - ביטוח 1041
עורכי-דין - ביטוח לאומי 1202
עורכי-דין - דיני נזיקין 3877
עורכי-דין - רשלנות רפואית 480
פודיאטרים 27
פיזיותרפיה 381
פיזיותרפיה התפתחותית 16
פילאטיס 168
פלדנקרייז 139
פסיכוגריאטריה 2
פסיכולוגיה התפתחותית 31
פסיכולוגיה שיקומית 39
פסיכותרפיה 633
פרחי באך 40
ציוד ואביזרים לנכים 47
קינסיולוגיה 25
קלינאי תקשורת 251
רולפינג 8
רכב חשמלי 46
רכיבה טיפולית 38
רפואה סינית 402
רפלקסולוגיה 432
שיאצו 182
שיטת אלבאום 17
שיטת אלכסנדר 78
שיטת פאולה 30
שיקום נכים ונפגעים 166
שירותי סיעוד 578
תזונה ודיאטות טבעיות 98
תרפיה במוסיקה 29
   
 
 חזרה לדף הבית      -    תנאי שימוש     -     מדיניות פרטיות     -     חוק הספאם     -     אתיקה     -     חוק זכויות יוצרים    
 
 

כל הדרכים שלכם ליצירת קשר:

 
טלפון:
08-659-18-01
פקס:
153-54-712-64-59
דוא"ל:
spectrum.tikshoret@gmail.com
כתובת:
אליהו בן חור 14, ב"ש


© כל הזכויות שמורות: ספקטרום תקשורת spectrum tikshoret