8
1
 
1
1
בארץ ובעולם  |  בריאות ונפש  |  התנדבות וקהילה  |   חוק ומשפט  |  ספורט נכים  |  רפואה משלימה   |  תזונה נכונה  |   כניסת כתבים   |  פייסבוק חיפוש
1
בארץ ובעולם

מעבדות כרמל - עם הפנים קדימה

עם כ-4 מליון בדיקות מעבדה בשנה, בדיקות ייחודיות המבוצעות רק במעבדות כרמל והתמודדות וטיפול מוצלחים באתגר בדיקות הקורונה, העבודה והאתגרים של מעבדות כרמל לא נחים לרגע. החודש מעבדות מרכז רפואי כרמל עברו בהצלחה גם את המבדק של מכון התקנים לתקן איזו 9001-2015 זו השנה העשירית ברציפות. ד"ר דינה פרין-שכטר מנהלת מעבדות כרמל, "האתגרים הנמצאים בפנינו גדלים ומורכבים יותר בכל שנה, יש לנו בכרמל צוות עובדי מעבדה סופר מקצועי מחוייב ומסור לאיכות, ויחד איתם אנו נוכל לנצח כל אתגר"


מערכת, 09/02/2021, צילום: דוברות מרכז רפואי כרמל

 

צוות מעבדת כרמל, צילום באדיבות דוברות מרכז רפואי כרמל
 


מאז פרצה הקורונה לחיינו ביצעו מעבדות מרכז רפואי כרמל מקבוצת הכללית כ-50,000 בדיקות קורונה תוך התארגנות מהירה והיו בין המעבדות הראשונות של בתי החולים בישראל שהיו זמינות לבצע בדיקות קורונה ראשונות למאושפזים ומטופלים.
 
לאחרונה עברו המעבדות בניהולה המוצלח של מנהלת מעבדות כרמל ד"ר דינה פרין שכטר גם את מבדק המעקב לתקן איזו 9001-2015 של מכון התקנים. מדובר במבדק יסודי ומעמיק במיוחד של מכון התקנים והוא עבר והסתיים השנה ללא כל הערות.

במסגרת המבדק נבדקו לעומק מערכת ניהול האיכות במעבדות והבקרות והתיעוד של כל תהליכי העבודה במעבדות. מנהלי המעבדות נדרשו להציג מסמכים המאמתים את הממצאים. קדמה למבדק עבודה מאומצת של כל צוות המעבדות, לקראת המבדק ובמהלך כל השנה, שכללה הכשרת עובדים, הדרכות ריענון, טיפול תקופתי במכשור, כתיבת והטמעת נהלי עבודה, הכנסת שיטות בדיקה חדשות ועוד ועוד. מידי שנה נערכת סקירה שנתית של כל פעילות המעבדות, תוך מתן דגש על טיפול בחריגות, תקלות, תלונות, סקרי סיכונים,  הקטנת כמות דגימות פסולות, ותכניות עבודה. 
 
מנהלת המעבדות ד"ר פרין שכטר אומרת כי, "ההצלחה במבדק נובעת בראש וראשונה מעבודה מאומצת, מוקפדת ואיכותית של כל עובדי ומנהלי המעבדות במהלך כל השנה. מנהלת הבטחת האיכות במעבדות, עמליה גטשטיין בקשי, מהווה גורם מנחה מייעץ ומפקח על מנהלי המעבדות בכל הקשור לתחום הבטחת איכות."
 
מערך המעבדות של מרכז רפואי כרמל הוא מערך גדול ומקצועי הכולל 7 מעבדות שונות: מעבדה לביוכימיה - כולל אנדוקרינולוגיה, סמני סרטן ופרמקולוגיה, המטולוגיה - כולל קרישה ומעבדה מולקולארית, מיקרוביולוגיה – כולל בקטריולוגיה, אימונולוגיה, סרולוגיה, קורונה, גנטיקה מולקולרית, פתולוגיה, בנק הדם, IVF ופריון הגבר. מערך המעבדות של כרמל מבצע כ-4 מיליון בדיקות בשנה, עבור מטופלי בית החולים, מרפאות חוץ, מחוז חיפה מוסדות אחרים בכללית ומחוצה לה. המעבדות אחראיות גם בקרת האיכות והפעלה נכונה של  מכשור POC - ליד מיטת המטופל, כמו גלוקומטרים, מכשירי גזים ועוד וכן על מתן יעוץ והדרכה לצוותי רפואה וסיעוד.
 
כמי שאמונות על איכות ומקצועיות, מעבדות כרמל מבצעות גם מספר רב של בדיקות ייחודיות ובלעדיות כמו בדיקות רמת ויטמינים בדם, ניטור רמת תרופות יחודיות, בדיקות סרולוגיה זיהומית יחודית, בדיקות המטולוגיה מולקולרית שונות ועוד.
 
במסגרת תוכניות העתיד של המעבדות מעדכנת ד"ר פרין שכטר כי, "בימים אלה נשלמת הקמתה של המעבדה החדישה לפתולוגיה מולקולרית בחדר יעודי. הקמת המעבדה החדשה ורכש ציוד חדשני ייעודי, יאפשרו ביצוע של בדיקות מולקולריות לאיתור מוטציות בגנים רבים בגידולים ממאירים, בטכנולוגיה חדישה מסוג NGS שמאפשרת ביצוע ריצוף גנומי רחב ומעמיק  בתאי הגידול לצורך מתן טיפול מותאם אישית בחולי סרטן גרורתי. קיומה של מעבדה מולקולרית זו בבית חולים כרמל תאפשר קיצור משמעותי של זמן ההמתנה לתחילת הטיפול בחולים עם סרטן גרורתי שבהם יש חשיבות עליונה לקיצור זמן ההמתנה לתחילת הטיפול."
 
לסיכום השנה מנהלת המעבדות כרמל ד"ר פרין שכטר אומרת, "מעבדות כרמל היו הסקטור הראשון בבית החולים שקבל הסמכה לתקן ISO כבר בשנת 2008, כאשר נושא האיכות היה זר וכמעט לא קיים בתחום הדיאגנוסטיקה הרפואית. התהליך החל בהדרגה במעבדה לביוכימיה, ותוך זמן קצר התהליך הורחב לכל המעבדות. מבדקי ISO בשילוב עם מבדקי האיכות והבטיחות של ארגון JCI מציבים בפני מעבדות כרמל רף גבוה של איכות ומצויינות. העבודה המשותפת , וההבנה של חשיבות התהליך, שכבר הוטמעה בקרב כל עובדי המעבדות, מובילה את המעבדות להישגים והערכה ע"י צוותי רפואה וסיעוד והנהלת בית החולים."
 
להצלחת מעבדות כרמל שותפים, כל עובדי ומנהלי המעבדות בהם: ד"ר פנינית שקד משען - מנהלת המעבדה למיקרוביולוגיה וסגנית מנהלת מערך המעבדות ד"ר אנה זצר - מנהלת המעבדה לביוכימיה. ד"ר עימאד מוחמד - מנהל המעבדה להמטולוגיה. ד"ר סלאם מזאריב - מנהלת המעבדה לפתולוגיה. ד"ר מעין שיינר - מנהלת מעבדת בנק הדם. ד"ר ורדית אדיר - מנהלת המעבדה לגנטיקה מולקולארית. ד"ר שירלי להב-ברץ - מנהלת המעבדה להפריה חוץ גופית - IVF ומנהלת האיכות במעבדות - עמליה גטשטיין בקשי שמהווה כל השנה גורם מנחה, מדריך ומבקר  את עבודת המעבדה. שותפה נוספת וחשובה להצלחה היא ד"ר סיגלית מודחי, מנהלת האיכות של מעבדות הכללית בהנהלה הראשית, המסייעת למעבדות כרמל לאורך כל השנה בהטמעת נהלי עבודה, בעריכת מבדקי מקדימים, ובכל הנדרש בנושאי איכות
.


 

 
1
 
כותרות היום - מבזקים   24/7
1
 
1
דוברות מד״א בשעה 11:06 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב איילון על ת.ד בין משאית ורכב פרטי בכביש 431 מרמלה דרום לכיוון נשרים. חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו טיפול רפואי ופינו לבי"ח שמיר-אסף הרופא אישה בת 36 במצב בינוני עם חבלות ראש ובטן, וילד בן 6 במצב קל. טימור

עמותת נגישות ישראל עורכת כנס מקצועי ייעודי במיוחד עבורכם, על מנת לסייע לכם למלא את תפקידכם בארגון בצורה היעילה והמקצועית ביותר. 
בואו ללמוד איך נותנים שירות לאנשים עם מוגבלות שקופה, מה חדש בנציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות, לקבל כלים חדשים לביצוע תפקידכם, לשמוע על דוגמאות מהשטח ועוד. 
3.5 | 10:00 - 13:45 | בזום | 65 ש״ח למשתתף.
במידת הצורך ניתן ליצור קשר: 
טל וייס | טלפון: 054-3951414 | מייל kursim@aisrael.org

הספריה המרכזית לעיוורים ולבעלי לקויות קריאהתמיד חלמתם ליצור סיפור מתח ולא העזתם? ובכלל, איך כותבים ספר מתח וגורמים לו להיות מפתה, מסקרן ובעיקר כזה שאי אפשר להפסיק לקרוא אותו? 
 
יגאל צור, איש רב פעלים; עיתונאי, מגיש בטלוויזיה, מדריך טיולים וכבר הרבה שנים - גם סופר של ספרי מתח, יתארח אצלנו בספריה לעיוורים במסגרת כיתת אמן ויסביר את האומנות הסודית מאחורי ז'אנר ספרות המתח. השידור יועבר אליכם ביום שני הקרוב ה3.5 בשעה 16:00 בדיוק.  
 
במפגש יעניק צור 10 טיפים חשובים וקלים לכתיבת סיפור (מתח) טוב ואתם לא רוצים לפספס את זה. 
כאמור, האירוע יועבר בלייב דרך ערוץ היוטיוב שלנו וכמובן ניתן יהיה לשאול שאלות בצ'ט תוך כדי המשדר.
 
הלינק להאזנה וצפייה ייפתח לשידור ביום האירוע בשעה 16:00
-קישור ליוטיוב
 
הצטרפו אלינו :)  
 
  מערכת החדשות:  077-330-8993
   
פרשת השבוע
מפי הבחור ינון דהן היו'
שבת קודש פרשת בהר בחוקותי כ"ו אייר התשפ"א
1
האינדקס המרכזי
18,930 בעלי עסקים ונותני שירות
 


אבחון וטיפול אלטרנטיבי
 

אביזרי
חבישה
     


אביזרי שיקום
 
     


אופטומטריסטים
 

אופטיקאים
     


אחיות פרטיות
 

אירידיולוגיה
     


אמבולנס פרטי
 

ארומתרפיה
     


ביופידבק
 

בית לחיים
     


בית אבות
דיור מוגן
 

בתי הבראה
והחלמה
     


בתי
חולים
 

בתי חולים
לבריאות הנפש
     


בי"ח סיעודיים וגריאטריים
 

בתי
טבע
     


בתי מרקחת
 

גוף ונפש
     


דיאטנים
 

הומאופתיה
     


הידרותרפיה
 

הילינג
     


היפנוזה
 

הסעות נכים
     


השמת ע.זרים
 

ויטמינים
     


חיתולים למבוגרים
 

טווינא
     


טיפול אלטרנטיבי בילדים
 

טיפול באמצעות בעלי חיים
     


טיפול באמצעות יצירה והבעה
 

טיפול בהפרעות זיכרון
     


טיפול בהפרעות שינה
 

טיפול באמצעות ציורי ילדים
     


יועצי תזונה
 

כירופרקטיקה
     


כירורגיה של היד
 

מגנטותרפיה
     


מדיטציות
 

מוצרים אורטופדיים
     


מוקדי עזרה ראשונה
 

מכונים
רפואיים
     


מכשירי שמיעה ואביזרים
 

מנגנוני נכים
לרכב
     


מרחצאות ומעיינות מרפא
 

נטורופתיה
     


נעליים
אורטופדיות
 

עורכי דין
ביטוח
     


עורכי דין
ביטוח לאומי
 

עורכי דין
דיני נזיקין
     


עורכי דין
רשלנות רפואית
 

פודיאטרים
     


פיזיותרפיה
 

פיזיותרפיה התפתחותית
     


פילאטיס
 

פלדנקרייז
     


פסיכוגריאטריה
 

פסיכולוגיה התפתחותית
     


פסיכולוגיה שיקומית
 

פסיכותרפיה
     


פרחי באך
 

ציוד ואביזרים
     


קינסיולוגיה
 

קלינאי תקשורת
     


רולפינג
 

רכב חשמלי
     


רכיבה טיפולית
 

רפואה סינית
     


רפלקסולוגיה
 

שיאצו
     


שיטת אלבאום
 

שיטת אלכסנדר
     


שיטת פאולה
 

שיקום נכים
     


שירותי
סיעוד
 

תזונה ודיאטות טבעיות
     


תרפיה במוסיקה
  רישום לאינדקס
     

אבחון וטיפול אלטרנטיבי אביזרי חבישה אביזרי שיקום אוסטיאופתיה אופטומטריסטים
אופטיקאים אחיות פרטיות אירידיולוגיה אמבולנס פרטי ארומתרפיה
ביופידבק בית לחיים בית אבות, דיור מוגן בתי הבראה והחלמה בתי חולים
בתי חולים לבריאות הנפש בי"ח סיעודיים וגריאטריים בתי טבע בתי מרקחת גוף ונפש
דיאטנים הומאופתיה הידרותרפיה הילינג היפנוזה
הסעות נכים השמת עובדים זרים ויטמינים חיתולים למבוגרים טווינא
טיפול אלטרנטיבי בילדים טיפול באמצעות בע"ח טיפול ע"י יצירה והבעה טיפול בהפרעות זיכרון טיפול בהפרעות שינה
טיפול ע"י ציורי ילדים יועצי תזונה כירופרקטיקה כירורגיה של היד מגנטותרפיה
מדיטציות מוצרים אורטופדיים מוקדי עזרה ראשונה מכונים רפואיים מכשירי שמיעה ואביזרים
מנגנוני נכים לרכב מרחצאות ומעיינות מרפא נטורופתיה נעליים אורטופדיות עורכי דין - ביטוח
עורכי דין - ביטוח לאומי עורכי דין - דיני נזיקין עורכי דין - רשלנות רפואית פודיאטרים פיזיותרפיה
פיזיותרפיה התפתחותית פילאטיס פלדנקרייז פסיכוגריאטריה פסיכולוגיה התפתחותית
פסיכולוגיה שיקומית פסיכותרפיה פרחי באך ציוד ואביזרים לנכים קינסיולוגיה
קלינאי תקשורת רולפינג רכב חשמלי רכיבה טיפולית רפואה סינית
רפלקסולוגיה שיאצו שיטת אלבאום שיטת אלכסנדר שיטת פאולה
שיקום נכים ונפגעים שירותי סיעוד תזונה ודיאטות טבעיות תרפיה במוסיקה  
 
 
כל הדרכים שלכם ליצירת קשר:

   
חזרה לדף הבית    תנאי שימוש   מדיניות פרטיות   חוק הספאם   אתיקה מקצועית   חוק זכויות יוצרים הצהרת נגישות
                       
    fax-to-mail: 153-54-7126459   דוא"ל: lelo.hagbala@gmail.com   כתובת: בן חור אליהו 14 באר שבע       מערכת החדשות: 077-330-899-3

מדיניות שימוש ב-cookies וכלים אחרים

על מנת לאפשר הפעלתו של האתר באופן מיטבי וכן לשפר את חווייתך מהשימוש בו, יתכן וייעשה שימוש בכלים מסוג "עוגיות" (Cookies), כמו גם ב"כלים אחרים" | יחד עם זאת, אנו כאן ב-אתר החדשות המרכזי לנכויות ומוגבלויות נדרשים לאישורך והסכמתך | היה ואם אין רצונך להתיר השימוש בכלים אלו, הנך נדרש/ת להפסיק באופן מיידי שהייתך-שימושך באתר | האמור ד-לעיל' מהווה תמצית "מדיניות השימוש" באתר | את הנסח המלא והמחייב ניתן למצוא בקטגוריה "מדיניות פרטיות".

בכל שאלה ובקשה ניתן לפנות באמצעות
  צור קשר  שבאתר   |   מדיניות פרטיות 


© כל הזכויות שמורות ל: עדי גולן ADI GOLAN
לייבסיטי - בניית אתרים