ללא הגבלה - אתר החדשות המרכזי לנכויות ומוגבלויות - לירון ביבר הררי 01-05-2017
1
ללא הגבלה
1

אתר החדשות המרכזי לנכויות ומוגבלויות
דוא"ל:    hermon.tikshoret@gmail.com
 
1
    כניסת כתבים  |   רישום לאינדקס   |   צור קשר   |   אודות
11
 
     
1
אוכל ותזונה   |   בריאות ונפש     בארץ   |   התנדבות וקהילה     חוק ומשפט    |   ספורט   |   רפואה משלימה     האינדקס המרכזי  מכון פויירשטיין   |  הספריה לעיוורים 
1
 עמותות וארגונים  מחלקות רווחה  |  טפסים - המוסד לביטוח לאומי  |  מדריכים - המוסד לביטוח לאומי  |  סיכוי שווה  |  עת לעשות  |  עלה נגב - נחלת ערן  |   המייל האדום

סדנאות ואירועים  
1
1

1
ט
עימה מהחיים - הקרנת טרום בכורה
 
1
סדנא בנושא: ניידות והושבה
 
1
חברת גשר - טיולי נכים
 
1
הרצאה: המסע של חיי - משבר כמנוע צמיחה
1

תביעה: "בהראל שללו גמלה מקשיש סיעודי באמתלות שווא"

בהראל שללו גמלה מקשיש סיעודי "כי אין לו אישור אורולוג". פרקליטתו: יש אישור אורולוג, וגם המוסד לביטוח לאומי הכיר במגבלתומערכת, 01/05/2017
 


 
עוה"ד לירון ביבר-הררי הגישה בימים אלה תביעה לפיה 'הראל' מונעת תגמולים מקשיש סיעודי – מתעלמת במפגיע משלל חוות דעת הקובעות שהוא סיעודי, תוך ניצול מצבו הקשה על מנת לסבכו במאבק משפטי מיותר.
על פי התביעה - הקשיש, תושב ראשון לציון כבן 77 - לקה באירוע מוחי והפך לחולה סיעודי הזקוק לעזרת הזולת בפעולות יומיומיות רבות, כגון אכילה, רחצה והשגחה בהליכה. כמו כן הוא סובל מבריחת שתן ומדיכאון.
כתוצאה ממגבלותיו הרבות הכירה בו חברת 'הראל' כחולה סיעודי לתקופה קצרה.
אך כעבור 4 חודשים בלבד בהם קיבל הקשיש את גמלות הביטוח כסדרן, הפסיקה חברת 'הראל' את התשלומים בטענה כי לקשיש אין אישור של רופא אורולוג לכך שהוא סובל מבריחת שתן.
לדברי עוה"ד ביבר-הררי, חברת 'הראל' מתעלמת במפגיע מהעובדה שהקשיש משתמש בחיתולים באופן יומיומי – עובדה המצביעה עליו כמי שלא שולט בסוגריו. כמו כן צירפה עוה"ד ביבר-הררי לתביעה מסמך של אורולוג מומחה הקובע כי הקשיש סובל גם סובל מבריחת שתן.
גם המוסד לביטוח לאומי קבע כי הקשיש סובל מאי שליטה בסוגרים, ובנוסף, גם מומחה מטעם חברת 'הראל' שנשלח לבית הקשיש על מנת לבודקו – קבע כי מגבלת התנועה הקשה ממנה סובל הקשיש מונעת ממנו להגיע בזמן לשירותים ולהתפנות –אך פסל את מעמדו כסיעודי מפני שלא היה בידיו אישור אורולוג למצבו.
לדברי עוה"ד ביבר-הררי, התנהלות חברת 'הראל' היא שערורייתית מפני שהיא נאבקת בקשיש מוגבל בערוב ימיו, למרות שהקפיד לשלם כל השנים לחברה פרמיות חודשיות משתי פוליסות ביטוח שונות על מנת לקבל תמיכה כשיגיע חס וחלילה למצב של נזקקות וסיעוד.
עוה"ד ביבר-הררי דורשת בתביעתה כי חברת 'הראל' תשלם לקשיש את מלוא התגמולים להם הוא זכאי מהמועד בו הפסיקה לשלם את תגמולי הסיעוד, וכן לעתיד – ובנוסף תחזיר לו את כספי הפרמיה אותם שילם החל ממועד הפסקת התגמולים ואילך. התביעה נדונה בימים אלה בביהמ"ש השלום בתל אביב.
קשיש תושב ראשון לציון, כבן 77, לקה לפני כשנה באירוע מוחי. כתוצאה מכך סובל הקשיש מירידה בתחושה בכל פלג גופו השמאלי, מחוסר יציבות בהליכה, מסחרחורות ומכאבי ראש. כמו כן, הוא סובל מהפרעה בריכוז, מירידה אקוטית בשמיעה משמאל וממצב דכאוני.
לדברי עוה"ד ביבר-הררי, הקשיש לא מסוגל לבצע את רוב פעולות היומיום הבסיסיות, ונזקק לעזרה בהלבשה, ברחצה ובניידות ומאי שליטה על הסוגרים. לאור מצבו הקשה, פנה הקשיש לחברת הביטוח הראל, לקבלת תגמולי הסיעוד שלהם הוא זכאי מתוקף שתי פוליסות אותן רכש מהחברה: האחת - ביטוח קבוצתי סיעודי לחברי קופת חולים כללית מסוג "סיעודי פלוס 2015", והשנייה - ביטוח סיעודי פרטי מסוג "אופק לכל החיים".

"הראל הפסיקה לשלם לאחר 4 חודשים"
חברת הראל אישרה את תביעתו של הקשיש במסגרת הפוליסות, מיום 01/07/2016 ועד ליום 07/11/2016 (בניכוי תקופת ההמתנה), אולם "ללא כל סיבה דחתה את תביעות ההמשך - על אף שלא חל כל שינוי במצבו הבריאותי והתפקודי של התובע", טוענת פרקליטתו עו"ד לירון ביבר-הררי.
בהראל טענו כי הקשיש מתקשה בהלבשה ורחצה - שתי פעולות בלבד מתוך 6 הפעולות הבסיסיות המגדירות חולה סיעודי, ולמעשה אילו הייתה לו מגבלה נוספת מהרשימה הוא היה מוכר לשיטת 'הראל' כסיעודי.
רופא מטעם הראל שבדק את הקשיש ב-16/10/2016, מצא כי הוא זקוק לעזרה רבה בהלבשה וברחצה בפלג הגוף התחתון, עקב מוגבלות קשה בכיפוף הגב קדימה. עוד קבע המומחה, כי קיים אי שליטה על הסוגרים, הנובע מקושי בניידות. אולם מאחר שהרופא לא ראה הבחנה של אורולוג על אודות היענות נמוכה של שלפוחית השתן, הוא קבע כי לא מתקיימת הגדרת "אי שליטה על הסוגרים" על פי הפוליסות – וזאת למרות שהקשיש סובל מבריחות שתן.
בתביעה אותה הגישה עוה"ד ביבר-הררי לביהמ"ש השלום בתל אביב מצורף מסמך רפואי של אורולוג מומחה, אשר קובע כי הקשיש סובל מתכיפות רבה בהטלת שתן. בנוסף, מחלקת הסיעוד במוסד לביטוח לאומי קבעה, על סמך בדיקת תלות מטעמה שנערכה באוגוסט 2016, כי התובע סובל מבריחת שתן ועל כן זקוק לסיוע.
מאוקטובר 2016, נטען, וכתוצאה מבריחת שתן קבועה, נאלץ הקשיש להשתמש בחיתולים כאמצעי ספיגה באופן קבוע. "בהתאם להגדרת הפעולה 'אי שליטה על סוגרים' בכל אחת מן הפוליסות, 'שימוש קבוע בחיתולים או בסופגנים למיניהם, יחשב כאי שליטה על הסוגרים'", טוענת עו"ד ביבר-הררי בתביעה. "לפיכך, לא יכולה להיות מחלוקת כי התובע סובל מאי שליטה על סוגרים מאוקטובר 2016". לאור זאת, נטען, הוא אינו מסוגל לבצע 3 מתוך 6 הפעולות שנקבעו במקרה הביטוח בפוליסות, ולכן זכאי לתגמולים.
 
"חוסר תום לב מצד חברת הביטוח הראל"
"התובע, אשר שילם לנתבעת במשך שנים רבות עבור הביטוחים הסיעודיים, נתקל במחסומים קשים ובחוסר תום לב מצד הנתבעת, דווקא כאשר נמצא בשלב כה קשה בחייו, בו נדרש להתמודד עם מצב סיעודי והזדקקות לעזרה מבני משפחתו בביצוע רוב פעולות היומיום", טוענת עו"ד ביבר הררי. "למרבה הצער, התובע נאלץ לפנות להליכים משפטיים, עניין המקשה עוד יותר על ההתמודדות עם מצבו".
עו"ד ביבר-הררי מבקשת שביהמ"ש שיחייב את חברת 'הראל' להעביר לקשיש את כל התגמולים המגיעים לו מיום 8/11/16 ואילך, הן מכוח הביטוח הקבוצתי אותו רכש והן מכוח הביטוח הפרטי. כמו כן, מבקשת עוה"ד ביבר-הררי שחברת הראל תשיב לקשיש את הפרמיות אותן שילם לביטוחים מאז פנייתו הראשונה למימושם, וכן תפסיק לחייב אותו בתשלום הפרמיות החודשיות הללו.
התביעה נדונה בימים אלה בבית משפט השלום בתל אביב
.

עוה"ד לירון ביבר-הררי www.biber-law.co.il ממשרד עורכי הדין ביבר-חייקין-לקואה-הררי, עוסקת במימוש זכויות של מבוטחים מול חברות ביטוח
.

 

 


 
 
 
האינדקס המרכזי
בעלי עסקים ונותני שירות

אבחון וטיפול אלטרנטיבי 970
אביזרי חבישה 12
אביזרי שיקום 34
אוסטיאופתיה 33
אופטומטריסטים 604
אופטיקאים 574
אחיות פרטיות 143
אירידיולוגיה 20
אמבולנס פרטי 144
ארומתרפיה 24
ביופידבק 17
בית לחיים 4
בית אבות, דיור מוגן 511
בתי הבראה והחלמה 13
בתי חולים 81
בתי חולים לבריאות הנפש 21
בי"ח סיעודיים וגריאטריים 99
בתי טבע 160
בתי מרקחת 835
גוף ונפש 426
דיאטנים 553
הומאופתיה 280
הידרותרפיה 51
הילינג 147
היפנוזה 18
הסעות נכים 27
השמת עובדים זרים 66
ויטמינים 10
חיתולים למבוגרים 65
טווינא 23
טיפול אלטרנטיבי בילדים 44
טיפול באמצעות בע"ח 43
טיפול ע"י יצירה והבעה 383
טיפול בהפרעות זיכרון 9
טיפול בהפרעות שינה 16
טיפול ע"י ציורי ילדים 1
יועצי תזונה 71
כירופרקטיקה 108
כירורגיה של היד 122
מגנטותרפיה 7
מדיטציות 48
מוצרים אורטופדיים 398
מוקדי עזרה ראשונה 103
מכונים רפואיים 536
מכשירי שמיעה ואביזרים 194
מנגנוני נכים לרכב 16
מרחצאות ומעיינות מרפא 6
נטורופתיה 236
נעליים אורטופדיות 84
עורכי-דין - ביטוח 1041
עורכי-דין - ביטוח לאומי 1203
עורכי-דין - דיני נזיקין 3877
עורכי-דין - רשלנות רפואית 480
פודיאטרים 27
פיזיותרפיה 381
פיזיותרפיה התפתחותית 16
פילאטיס 168
פלדנקרייז 139
פסיכוגריאטריה 2
פסיכולוגיה התפתחותית 31
פסיכולוגיה שיקומית 39
פסיכותרפיה 633
פרחי באך 40
ציוד ואביזרים לנכים 47
קינסיולוגיה 25
קלינאי תקשורת 251
רולפינג 8
רכב חשמלי 46
רכיבה טיפולית 38
רפואה סינית 402
רפלקסולוגיה 432
שיאצו 182
שיטת אלבאום 17
שיטת אלכסנדר 78
שיטת פאולה 30
שיקום נכים ונפגעים 166
שירותי סיעוד 578
תזונה ודיאטות טבעיות 98
תרפיה במוסיקה 29
   
 
 חזרה לדף הבית      -    תנאי שימוש     -     מדיניות פרטיות     -     חוק הספאם     -     אתיקה     -     חוק זכויות יוצרים    
 
 

כל הדרכים שלכם ליצירת קשר:

 
  פקס:
153-53-79-88-99-6
דוא"ל:
hermon.tikshoret@gmail.com
  כתובת:
אליהו בן חור 14, ב"ש


© כל הזכויות שמורות: "ספקטרום תקשורת".