lelo-hagbala.co.il  ללא הגבלה -אתר החדשות המרכזי לנכויות ומוגבלויות              חבר איגוד האינטרנט הישראלי ISOC-IL | רישיון אקו"ם | כניסת כתבים | חזרה לדף הבית
6
 
בארץ ובעולם   בריאות ונפש   בקהילה שלנו   חוק ומשפט   רפואה משלימה   תזונה נכונה   ספורט בריאות       חיפוש באתר    
1

תביעה: "בהראל שללו גמלה מקשיש סיעודי באמתלות שווא"

בהראל שללו גמלה מקשיש סיעודי "כי אין לו אישור אורולוג". פרקליטתו: יש אישור אורולוג, וגם המוסד לביטוח לאומי הכיר במגבלתומערכת, 01/05/2017
 


 
עוה"ד לירון ביבר-הררי הגישה בימים אלה תביעה לפיה 'הראל' מונעת תגמולים מקשיש סיעודי – מתעלמת במפגיע משלל חוות דעת הקובעות שהוא סיעודי, תוך ניצול מצבו הקשה על מנת לסבכו במאבק משפטי מיותר.
על פי התביעה - הקשיש, תושב ראשון לציון כבן 77 - לקה באירוע מוחי והפך לחולה סיעודי הזקוק לעזרת הזולת בפעולות יומיומיות רבות, כגון אכילה, רחצה והשגחה בהליכה. כמו כן הוא סובל מבריחת שתן ומדיכאון.
כתוצאה ממגבלותיו הרבות הכירה בו חברת 'הראל' כחולה סיעודי לתקופה קצרה.
אך כעבור 4 חודשים בלבד בהם קיבל הקשיש את גמלות הביטוח כסדרן, הפסיקה חברת 'הראל' את התשלומים בטענה כי לקשיש אין אישור של רופא אורולוג לכך שהוא סובל מבריחת שתן.
לדברי עוה"ד ביבר-הררי, חברת 'הראל' מתעלמת במפגיע מהעובדה שהקשיש משתמש בחיתולים באופן יומיומי – עובדה המצביעה עליו כמי שלא שולט בסוגריו. כמו כן צירפה עוה"ד ביבר-הררי לתביעה מסמך של אורולוג מומחה הקובע כי הקשיש סובל גם סובל מבריחת שתן.
גם המוסד לביטוח לאומי קבע כי הקשיש סובל מאי שליטה בסוגרים, ובנוסף, גם מומחה מטעם חברת 'הראל' שנשלח לבית הקשיש על מנת לבודקו – קבע כי מגבלת התנועה הקשה ממנה סובל הקשיש מונעת ממנו להגיע בזמן לשירותים ולהתפנות –אך פסל את מעמדו כסיעודי מפני שלא היה בידיו אישור אורולוג למצבו.
לדברי עוה"ד ביבר-הררי, התנהלות חברת 'הראל' היא שערורייתית מפני שהיא נאבקת בקשיש מוגבל בערוב ימיו, למרות שהקפיד לשלם כל השנים לחברה פרמיות חודשיות משתי פוליסות ביטוח שונות על מנת לקבל תמיכה כשיגיע חס וחלילה למצב של נזקקות וסיעוד.
עוה"ד ביבר-הררי דורשת בתביעתה כי חברת 'הראל' תשלם לקשיש את מלוא התגמולים להם הוא זכאי מהמועד בו הפסיקה לשלם את תגמולי הסיעוד, וכן לעתיד – ובנוסף תחזיר לו את כספי הפרמיה אותם שילם החל ממועד הפסקת התגמולים ואילך. התביעה נדונה בימים אלה בביהמ"ש השלום בתל אביב.
קשיש תושב ראשון לציון, כבן 77, לקה לפני כשנה באירוע מוחי. כתוצאה מכך סובל הקשיש מירידה בתחושה בכל פלג גופו השמאלי, מחוסר יציבות בהליכה, מסחרחורות ומכאבי ראש. כמו כן, הוא סובל מהפרעה בריכוז, מירידה אקוטית בשמיעה משמאל וממצב דכאוני.
לדברי עוה"ד ביבר-הררי, הקשיש לא מסוגל לבצע את רוב פעולות היומיום הבסיסיות, ונזקק לעזרה בהלבשה, ברחצה ובניידות ומאי שליטה על הסוגרים. לאור מצבו הקשה, פנה הקשיש לחברת הביטוח הראל, לקבלת תגמולי הסיעוד שלהם הוא זכאי מתוקף שתי פוליסות אותן רכש מהחברה: האחת - ביטוח קבוצתי סיעודי לחברי קופת חולים כללית מסוג "סיעודי פלוס 2015", והשנייה - ביטוח סיעודי פרטי מסוג "אופק לכל החיים".

"הראל הפסיקה לשלם לאחר 4 חודשים"
חברת הראל אישרה את תביעתו של הקשיש במסגרת הפוליסות, מיום 01/07/2016 ועד ליום 07/11/2016 (בניכוי תקופת ההמתנה), אולם "ללא כל סיבה דחתה את תביעות ההמשך - על אף שלא חל כל שינוי במצבו הבריאותי והתפקודי של התובע", טוענת פרקליטתו עו"ד לירון ביבר-הררי.
בהראל טענו כי הקשיש מתקשה בהלבשה ורחצה - שתי פעולות בלבד מתוך 6 הפעולות הבסיסיות המגדירות חולה סיעודי, ולמעשה אילו הייתה לו מגבלה נוספת מהרשימה הוא היה מוכר לשיטת 'הראל' כסיעודי.
רופא מטעם הראל שבדק את הקשיש ב-16/10/2016, מצא כי הוא זקוק לעזרה רבה בהלבשה וברחצה בפלג הגוף התחתון, עקב מוגבלות קשה בכיפוף הגב קדימה. עוד קבע המומחה, כי קיים אי שליטה על הסוגרים, הנובע מקושי בניידות. אולם מאחר שהרופא לא ראה הבחנה של אורולוג על אודות היענות נמוכה של שלפוחית השתן, הוא קבע כי לא מתקיימת הגדרת "אי שליטה על הסוגרים" על פי הפוליסות – וזאת למרות שהקשיש סובל מבריחות שתן.
בתביעה אותה הגישה עוה"ד ביבר-הררי לביהמ"ש השלום בתל אביב מצורף מסמך רפואי של אורולוג מומחה, אשר קובע כי הקשיש סובל מתכיפות רבה בהטלת שתן. בנוסף, מחלקת הסיעוד במוסד לביטוח לאומי קבעה, על סמך בדיקת תלות מטעמה שנערכה באוגוסט 2016, כי התובע סובל מבריחת שתן ועל כן זקוק לסיוע.
מאוקטובר 2016, נטען, וכתוצאה מבריחת שתן קבועה, נאלץ הקשיש להשתמש בחיתולים כאמצעי ספיגה באופן קבוע. "בהתאם להגדרת הפעולה 'אי שליטה על סוגרים' בכל אחת מן הפוליסות, 'שימוש קבוע בחיתולים או בסופגנים למיניהם, יחשב כאי שליטה על הסוגרים'", טוענת עו"ד ביבר-הררי בתביעה. "לפיכך, לא יכולה להיות מחלוקת כי התובע סובל מאי שליטה על סוגרים מאוקטובר 2016". לאור זאת, נטען, הוא אינו מסוגל לבצע 3 מתוך 6 הפעולות שנקבעו במקרה הביטוח בפוליסות, ולכן זכאי לתגמולים.
 
"חוסר תום לב מצד חברת הביטוח הראל"
"התובע, אשר שילם לנתבעת במשך שנים רבות עבור הביטוחים הסיעודיים, נתקל במחסומים קשים ובחוסר תום לב מצד הנתבעת, דווקא כאשר נמצא בשלב כה קשה בחייו, בו נדרש להתמודד עם מצב סיעודי והזדקקות לעזרה מבני משפחתו בביצוע רוב פעולות היומיום", טוענת עו"ד ביבר הררי. "למרבה הצער, התובע נאלץ לפנות להליכים משפטיים, עניין המקשה עוד יותר על ההתמודדות עם מצבו".
עו"ד ביבר-הררי מבקשת שביהמ"ש שיחייב את חברת 'הראל' להעביר לקשיש את כל התגמולים המגיעים לו מיום 8/11/16 ואילך, הן מכוח הביטוח הקבוצתי אותו רכש והן מכוח הביטוח הפרטי. כמו כן, מבקשת עוה"ד ביבר-הררי שחברת הראל תשיב לקשיש את הפרמיות אותן שילם לביטוחים מאז פנייתו הראשונה למימושם, וכן תפסיק לחייב אותו בתשלום הפרמיות החודשיות הללו.
התביעה נדונה בימים אלה בבית משפט השלום בתל אביב
.

עוה"ד לירון ביבר-הררי www.biber-law.co.il ממשרד עורכי הדין ביבר-חייקין-לקואה-הררי, עוסקת במימוש זכויות של מבוטחים מול חברות ביטוח
.

 

 


 
 
1
מבזקי חדשות   הרשמה לאינדקס
1
1
דוברות מד״א: בשעה 08:34 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב דן על תאונת דרכים בין רוכב אופנוע לרכב פרטי ברחוב המאבק בגבעתיים. חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו טיפול רפואי ופינו לבי"ח שיבא בתל השומר נער בן 17 במצב בינוני עם חבלה בגפיים תחתונות


 
 
      אולפן החדשות: 08-973-4-006
1
      מערכת החדשות: 08-9282508
 
האינדקס המרכזי
18,937 בעלי עסקים ונותני שירות
8
הרשמה לאינדקס המרכזי 
 


אבחון וטיפול אלטרנטיבי
 

אביזרי
חבישה
     


אביזרי שיקום
 
     


אופטומטריסטים
 

אופטיקאים
     


אחיות פרטיות
 

אירידיולוגיה
     


אמבולנס פרטי
 

ארומתרפיה
     


ביופידבק
 

בית לחיים
     


בית אבות
דיור מוגן
 

בתי הבראה
והחלמה
     


בתי
חולים
 

בתי חולים
לבריאות הנפש
     


בי"ח סיעודיים וגריאטריים
 

בתי
טבע
     


בתי מרקחת
 

גוף ונפש
     


דיאטנים
 

הומאופתיה
     


הידרותרפיה
 

הילינג
     


היפנוזה
 

הסעות נכים
     


השמת ע.זרים
 

ויטמינים
     


חיתולים למבוגרים
 

טווינא
     


טיפול אלטרנטיבי בילדים
 

טיפול באמצעות בעלי חיים
     


טיפול באמצעות יצירה והבעה
 

טיפול בהפרעות זיכרון
     


טיפול בהפרעות שינה
 

טיפול באמצעות ציורי ילדים
     


יועצי תזונה
 

כירופרקטיקה
     


כירורגיה של היד
 

מגנטותרפיה
     


מדיטציות
 

מוצרים אורטופדיים
     


מוקדי עזרה ראשונה
 

מכונים
רפואיים
     


מכשירי שמיעה ואביזרים
 

מנגנוני נכים
לרכב
     


מרחצאות ומעיינות מרפא
 

נטורופתיה
     


נעליים
אורטופדיות
 

עורכי דין
ביטוח לאומי
     


עורכי דין
דיני נזיקין
 

עורכי דין
רשלנות רפואית
     


פודיאטרים
 

פיזיותרפיה
     


פיזיותרפיה התפתחותית
 

פילאטיס
     


פלדנקרייז
 

פסיכוגריאטריה
     


פסיכולוגיה התפתחותית
 

פסיכולוגיה שיקומית
     


פסיכותרפיה
 

פרחי באך
     


ציוד ואביזרים
 

קינסיולוגיה
     


קלינאי תקשורת
 

רולפינג
     


רכב חשמלי
 

רכיבה טיפולית
     


רפואה סינית
 

רפלקסולוגיה
     


שיאצו
 

שיטת אלבאום
     


שיטת אלכסנדר
 

שיטת פאולה
     


שיקום
נכים
 

שירותי
סיעוד
     


תזונה ודיאטות טבעיות
 

תרפיה במוסיקה

אבחון וטיפול אלטרנטיבי אביזרי חבישה אביזרי שיקום אוסטיאופתיה אופטומטריסטים
אופטיקאים אחיות פרטיות אירידיולוגיה אמבולנס פרטי ארומתרפיה
ביופידבק בית לחיים בית אבות, דיור מוגן בתי הבראה והחלמה בתי חולים
בתי חולים לבריאות הנפש בי"ח סיעודיים וגריאטריים בתי טבע בתי מרקחת גוף ונפש
דיאטנים הומאופתיה הידרותרפיה הילינג היפנוזה
הסעות נכים השמת עובדים זרים ויטמינים חיתולים למבוגרים טווינא
טיפול אלטרנטיבי בילדים טיפול באמצעות בע"ח טיפול ע"י יצירה והבעה טיפול בהפרעות זיכרון טיפול בהפרעות שינה
טיפול ע"י ציורי ילדים יועצי תזונה כירופרקטיקה כירורגיה של היד מגנטותרפיה
מדיטציות מוצרים אורטופדיים מוקדי עזרה ראשונה מכונים רפואיים מכשירי שמיעה ואביזרים
מנגנוני נכים לרכב מרחצאות ומעיינות מרפא נטורופתיה נעליים אורטופדיות עורכי דין - ביטוח לאומי
עורכי דין - דיני נזיקין עורכי דין - רשלנות רפואית פודיאטרים פיזיותרפיה פיזיותרפיה התפתחותית
פילאטיס פלדנקרייז פסיכוגריאטריה פסיכולוגיה התפתחותית פסיכולוגיה שיקומית
פסיכותרפיה פרחי באך ציוד ואביזרים לנכים קינסיולוגיה קלינאי תקשורת
רולפינג רכב חשמלי רכיבה טיפולית רפואה סינית רפלקסולוגיה
שיאצו שיטת אלבאום שיטת אלכסנדר שיטת פאולה שיקום נכים ונפגעים
שירותי סיעוד תזונה ודיאטות טבעיות תרפיה במוסיקה    
 
 
כל הדרכים שלכם ליצירת קשר:

   
חזרה לדף הבית    תנאי שימוש   מדיניות פרטיות   חוק הספאם   אתיקה מקצועית   חוק זכויות יוצרים הצהרת נגישות
                       
 fax-to-mail: 153-54-7126459             דוא"ל: lelo.hagbala@gmail.com מערכת החדשות: בן חור אליהו 14-3 באר שבע 08-9282508 אולפן החדשות: העצמאות 57 באר שבע 08-9734006

מדיניות שימוש ב-cookies וכלים אחרים

על מנת לאפשר הפעלתו של האתר באופן מיטבי וכן לשפר את חווייתך מהשימוש בו, יתכן וייעשה שימוש בכלים מסוג "עוגיות" (Cookies), כמו גם ב"כלים אחרים" | יחד עם זאת, עדי גולן נדרשת לאישורך והסכמתך | היה ואם אין רצונך להתיר השימוש בכלים אלו, הנך נדרש/ת להפסיק באופן מיידי שהייתך-שימושך באתר | האמור ד-לעיל' מהווה תמצית "מדיניות השימוש" באתר | את הנסח המלא והמחייב ניתן למצוא בקטגוריה "מדיניות פרטיות".

בכל שאלה ובקשה ניתן לפנות באמצעות
  צור קשר  שבאתר   |   מדיניות פרטיות 

כל הזכויות שמורות ל: עדי גולן ADI GOLAN

 
לייבסיטי - בניית אתרים