תחזית יומית:  יום שלישי 27 אוקטובר 2020:  בהיר עד מעונן חלקית.  הטמפרטורות יוסיפו להיות גבוהות מהרגיל לעונה.  בשעות הבוקר ינשבו רוחות מזרחיות ערות בהרי הצפון. 
  
 ללא הגבלה - אתר החדשות המרכזי לנכויות ומוגבלויות
 
1
 בארץ ובעולם     בריאות ונפש    |    התנדבות-קהילה   |    חוק ומשפט     |   ספורט נכים-פאראלימפי   |    רפואה משלימה    |   תזונה נכונה    |   חיפוש
1

תביעה: "בהראל שללו גמלה מקשיש סיעודי באמתלות שווא"

בהראל שללו גמלה מקשיש סיעודי "כי אין לו אישור אורולוג". פרקליטתו: יש אישור אורולוג, וגם המוסד לביטוח לאומי הכיר במגבלתומערכת, 01/05/2017
 


 
עוה"ד לירון ביבר-הררי הגישה בימים אלה תביעה לפיה 'הראל' מונעת תגמולים מקשיש סיעודי – מתעלמת במפגיע משלל חוות דעת הקובעות שהוא סיעודי, תוך ניצול מצבו הקשה על מנת לסבכו במאבק משפטי מיותר.
על פי התביעה - הקשיש, תושב ראשון לציון כבן 77 - לקה באירוע מוחי והפך לחולה סיעודי הזקוק לעזרת הזולת בפעולות יומיומיות רבות, כגון אכילה, רחצה והשגחה בהליכה. כמו כן הוא סובל מבריחת שתן ומדיכאון.
כתוצאה ממגבלותיו הרבות הכירה בו חברת 'הראל' כחולה סיעודי לתקופה קצרה.
אך כעבור 4 חודשים בלבד בהם קיבל הקשיש את גמלות הביטוח כסדרן, הפסיקה חברת 'הראל' את התשלומים בטענה כי לקשיש אין אישור של רופא אורולוג לכך שהוא סובל מבריחת שתן.
לדברי עוה"ד ביבר-הררי, חברת 'הראל' מתעלמת במפגיע מהעובדה שהקשיש משתמש בחיתולים באופן יומיומי – עובדה המצביעה עליו כמי שלא שולט בסוגריו. כמו כן צירפה עוה"ד ביבר-הררי לתביעה מסמך של אורולוג מומחה הקובע כי הקשיש סובל גם סובל מבריחת שתן.
גם המוסד לביטוח לאומי קבע כי הקשיש סובל מאי שליטה בסוגרים, ובנוסף, גם מומחה מטעם חברת 'הראל' שנשלח לבית הקשיש על מנת לבודקו – קבע כי מגבלת התנועה הקשה ממנה סובל הקשיש מונעת ממנו להגיע בזמן לשירותים ולהתפנות –אך פסל את מעמדו כסיעודי מפני שלא היה בידיו אישור אורולוג למצבו.
לדברי עוה"ד ביבר-הררי, התנהלות חברת 'הראל' היא שערורייתית מפני שהיא נאבקת בקשיש מוגבל בערוב ימיו, למרות שהקפיד לשלם כל השנים לחברה פרמיות חודשיות משתי פוליסות ביטוח שונות על מנת לקבל תמיכה כשיגיע חס וחלילה למצב של נזקקות וסיעוד.
עוה"ד ביבר-הררי דורשת בתביעתה כי חברת 'הראל' תשלם לקשיש את מלוא התגמולים להם הוא זכאי מהמועד בו הפסיקה לשלם את תגמולי הסיעוד, וכן לעתיד – ובנוסף תחזיר לו את כספי הפרמיה אותם שילם החל ממועד הפסקת התגמולים ואילך. התביעה נדונה בימים אלה בביהמ"ש השלום בתל אביב.
קשיש תושב ראשון לציון, כבן 77, לקה לפני כשנה באירוע מוחי. כתוצאה מכך סובל הקשיש מירידה בתחושה בכל פלג גופו השמאלי, מחוסר יציבות בהליכה, מסחרחורות ומכאבי ראש. כמו כן, הוא סובל מהפרעה בריכוז, מירידה אקוטית בשמיעה משמאל וממצב דכאוני.
לדברי עוה"ד ביבר-הררי, הקשיש לא מסוגל לבצע את רוב פעולות היומיום הבסיסיות, ונזקק לעזרה בהלבשה, ברחצה ובניידות ומאי שליטה על הסוגרים. לאור מצבו הקשה, פנה הקשיש לחברת הביטוח הראל, לקבלת תגמולי הסיעוד שלהם הוא זכאי מתוקף שתי פוליסות אותן רכש מהחברה: האחת - ביטוח קבוצתי סיעודי לחברי קופת חולים כללית מסוג "סיעודי פלוס 2015", והשנייה - ביטוח סיעודי פרטי מסוג "אופק לכל החיים".

"הראל הפסיקה לשלם לאחר 4 חודשים"
חברת הראל אישרה את תביעתו של הקשיש במסגרת הפוליסות, מיום 01/07/2016 ועד ליום 07/11/2016 (בניכוי תקופת ההמתנה), אולם "ללא כל סיבה דחתה את תביעות ההמשך - על אף שלא חל כל שינוי במצבו הבריאותי והתפקודי של התובע", טוענת פרקליטתו עו"ד לירון ביבר-הררי.
בהראל טענו כי הקשיש מתקשה בהלבשה ורחצה - שתי פעולות בלבד מתוך 6 הפעולות הבסיסיות המגדירות חולה סיעודי, ולמעשה אילו הייתה לו מגבלה נוספת מהרשימה הוא היה מוכר לשיטת 'הראל' כסיעודי.
רופא מטעם הראל שבדק את הקשיש ב-16/10/2016, מצא כי הוא זקוק לעזרה רבה בהלבשה וברחצה בפלג הגוף התחתון, עקב מוגבלות קשה בכיפוף הגב קדימה. עוד קבע המומחה, כי קיים אי שליטה על הסוגרים, הנובע מקושי בניידות. אולם מאחר שהרופא לא ראה הבחנה של אורולוג על אודות היענות נמוכה של שלפוחית השתן, הוא קבע כי לא מתקיימת הגדרת "אי שליטה על הסוגרים" על פי הפוליסות – וזאת למרות שהקשיש סובל מבריחות שתן.
בתביעה אותה הגישה עוה"ד ביבר-הררי לביהמ"ש השלום בתל אביב מצורף מסמך רפואי של אורולוג מומחה, אשר קובע כי הקשיש סובל מתכיפות רבה בהטלת שתן. בנוסף, מחלקת הסיעוד במוסד לביטוח לאומי קבעה, על סמך בדיקת תלות מטעמה שנערכה באוגוסט 2016, כי התובע סובל מבריחת שתן ועל כן זקוק לסיוע.
מאוקטובר 2016, נטען, וכתוצאה מבריחת שתן קבועה, נאלץ הקשיש להשתמש בחיתולים כאמצעי ספיגה באופן קבוע. "בהתאם להגדרת הפעולה 'אי שליטה על סוגרים' בכל אחת מן הפוליסות, 'שימוש קבוע בחיתולים או בסופגנים למיניהם, יחשב כאי שליטה על הסוגרים'", טוענת עו"ד ביבר-הררי בתביעה. "לפיכך, לא יכולה להיות מחלוקת כי התובע סובל מאי שליטה על סוגרים מאוקטובר 2016". לאור זאת, נטען, הוא אינו מסוגל לבצע 3 מתוך 6 הפעולות שנקבעו במקרה הביטוח בפוליסות, ולכן זכאי לתגמולים.
 
"חוסר תום לב מצד חברת הביטוח הראל"
"התובע, אשר שילם לנתבעת במשך שנים רבות עבור הביטוחים הסיעודיים, נתקל במחסומים קשים ובחוסר תום לב מצד הנתבעת, דווקא כאשר נמצא בשלב כה קשה בחייו, בו נדרש להתמודד עם מצב סיעודי והזדקקות לעזרה מבני משפחתו בביצוע רוב פעולות היומיום", טוענת עו"ד ביבר הררי. "למרבה הצער, התובע נאלץ לפנות להליכים משפטיים, עניין המקשה עוד יותר על ההתמודדות עם מצבו".
עו"ד ביבר-הררי מבקשת שביהמ"ש שיחייב את חברת 'הראל' להעביר לקשיש את כל התגמולים המגיעים לו מיום 8/11/16 ואילך, הן מכוח הביטוח הקבוצתי אותו רכש והן מכוח הביטוח הפרטי. כמו כן, מבקשת עוה"ד ביבר-הררי שחברת הראל תשיב לקשיש את הפרמיות אותן שילם לביטוחים מאז פנייתו הראשונה למימושם, וכן תפסיק לחייב אותו בתשלום הפרמיות החודשיות הללו.
התביעה נדונה בימים אלה בבית משפט השלום בתל אביב
.

עוה"ד לירון ביבר-הררי www.biber-law.co.il ממשרד עורכי הדין ביבר-חייקין-לקואה-הררי, עוסקת במימוש זכויות של מבוטחים מול חברות ביטוח
.

 

 


 
 
1
    בהרצה גרסת beta מס' גולשים 0001  
 
   חדשות ועדכונים 24/7  
1
 
1
גלידות נסטלה מבקשת לעדכן את הציבור כי בעקבות תלונות צרכנים נמצא כי בשלגון גומיגם, המסומן כעשוי להכיל חלב, נמצאו בפועל מוצקי חלב בכמות מועטה. מדובר בשלגון גומיגם, גלידות נסטלה, 90 גרם, מאצווה מספר Lo0259 (מהשעה 18:00), Lo260, Lo266,Lo266A בעלת תאריכי תפוגה 15/03/22, 16/03/22, 22/03/22 "

התקבלה הודעה תן חיובי לכלבת שנתפס בקיבוץ שדה נחמיה, בגליל העליון. לא ידוע על בני אדם שנחשפו לו. אנו מבקשים מכל מי שהיה במגע או שבעלי החיים שברשותו באו במגע באזור האירוע עם בעל החיים הנגוע או בעל חיים משוטט, בין התאריכים 7.10.2020 עד 21.10.2020 כולל, לפנות בדחיפות ללשכת הבריאות בצפת, טלפון 04-6994257, 04-6994200, או ללשכת הבריאות הקרובה למקום מגוריו, לשם שקילת הצורך למתן טיפול מונע להם.

דוברות מד"א : בשעה 09:02 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב איילון על רוכב אופנוע שנפצע במהלך רכיבה בשטח סמוך לצומת מבוא מודיעים. חובשים ופראמדיקים של מד"א מעניקים טיפול רפואי ומפנים לבי"ח שערי צדק גבר כבן 35 במצב בינוני עם חבלות בגפיים. נדב

 
 
 
     כניסה לאינדקס המרכזי      
 
פייסבוק   צור קשר   אודות
 
  פרסום באינדקס ובאתר החדשות  
 
פרשת השבוע
מפי הבחור ינון דהן היו'
שבת קודש פרשת נח ו' מרחשון התשפ"א
1
 בשיתוף יש לי מותק של תסמותק 
 
 

האינדקס המרכזי
18,930 בעלי עסקים ונותני שירות

1
 
אבחון וטיפול אלטרנטיבי 843
   
אביזרי חבישה 12
   
אביזרי שיקום 36
   
אוסטיאופתיה 33
   
אופטומטריסטים 634
   
אופטיקאים 529
   
אחיות פרטיות 145
   
אירידיולוגיה 20
   
אמבולנס פרטי 142
   
ארומתרפיה 24
   
ביופידבק 17
   
בית לחיים 4
   
בית אבות דיור מוגן 502
   
בתי הבראה והחלמה 13
   
בתי חולים 81
   
בתי חולים לבריאות הנפש 21
   
בי"ח סיעודיים וגריאטריים 99
   
בתי טבע 158
   
בתי מרקחת 819
   
גוף ונפש 423
   
דיאטנים 537
   
הומאופתיה 280
   
הידרותרפיה 51
   
הילינג 266
   
היפנוזה 18
   
הסעות נכים 27
   
השמת עובדים זרים 65
   
ויטמינים 10
   
חיתולים למבוגרים 66
   
טווינא 23
   
טיפול אלטרנטיבי בילדים 44
   
טיפול באמצעות בעלי חיים 43
   
טיפול בעזרת יצירה והבעה 384
   
טיפול בהפרעות זיכרון 7
   
טיפול בהפרעות שינה 17
   
טיפול באמצעות ציורי ילדים 2
   
יועצי תזונה 70
   
כירופרקטיקה 109
   
כירורגיה של היד 28
   
מגנטותרפיה 7
   
מדיטציות 48
   
מוצרים אורטופדיים 295
   
מוקדי עזרה ראשונה 103
   
מכונים רפואיים 526
   
מכשירי שמיעה ואביזרים 194
   
מנגנוני נכים לרכב 16
   
מרחצאות ומעיינות מרפא 6
   
נטורופתיה 235
   
נעליים אורטופדיות 84
   
עורכי דין ביטוח 1043
   
עורכי דין ביטוח לאומי 1218
   
עורכי דין דיני נזיקין 4182
   
עורכי דין רשלנות רפואית 462
   
פודיאטרים 33
   
פיזיותרפיה 381
   
פיזיותרפיה התפתחותית 16
   
פילאטיס 167
   
פלדנקרייז 139
   
פסיכוגריאטריה 2
   
פסיכולוגיה התפתחותית 31
   
פסיכולוגיה שיקומית 39
   
פסיכותרפיה 633
   
פרחי באך 42
   
ציוד ואביזרים לנכים 49
   
קינסיולוגיה 25
   
קלינאי תקשורת 260
   
רולפינג 8
   
רכב חשמלי וקלנועיות 46
   
רכיבה טיפולית 38
   
רפואה סינית 403
   
רפלקסולוגיה 434
   
שיאצו 180
   
שיטת אלבאום 17
   
שיטת אלכסנדר 79
   
שיטת פאולה 31
   
שיקום נכים ונפגעים 165
   
שירותי סיעוד 556
   
תזונה ודיאטות טבעיות 98
   
תרפיה במוסיקה 29
   

אבחון וטיפול אלטרנטיבי אביזרי חבישה אביזרי שיקום אוסטיאופתיה אופטומטריסטים
אופטיקאים אחיות פרטיות אירידיולוגיה אמבולנס פרטי ארומתרפיה
ביופידבק בית לחיים בית אבות, דיור מוגן בתי הבראה והחלמה בתי חולים
בתי חולים לבריאות הנפש בי"ח סיעודיים וגריאטריים בתי טבע בתי מרקחת גוף ונפש
דיאטנים הומאופתיה הידרותרפיה הילינג היפנוזה
הסעות נכים השמת עובדים זרים ויטמינים חיתולים למבוגרים טווינא
טיפול אלטרנטיבי בילדים טיפול באמצעות בע"ח טיפול ע"י יצירה והבעה טיפול בהפרעות זיכרון טיפול בהפרעות שינה
טיפול ע"י ציורי ילדים יועצי תזונה כירופרקטיקה כירורגיה של היד מגנטותרפיה
מדיטציות מוצרים אורטופדיים מוקדי עזרה ראשונה מכונים רפואיים מכשירי שמיעה ואביזרים
מנגנוני נכים לרכב מרחצאות ומעיינות מרפא נטורופתיה נעליים אורטופדיות עורכי דין - ביטוח
עורכי דין - ביטוח לאומי עורכי דין - דיני נזיקין עורכי דין - רשלנות רפואית פודיאטרים פיזיותרפיה
פיזיותרפיה התפתחותית פילאטיס פלדנקרייז פסיכוגריאטריה פסיכולוגיה התפתחותית
פסיכולוגיה שיקומית פסיכותרפיה פרחי באך ציוד ואביזרים לנכים קינסיולוגיה
קלינאי תקשורת רולפינג רכב חשמלי רכיבה טיפולית רפואה סינית
רפלקסולוגיה שיאצו שיטת אלבאום שיטת אלכסנדר שיטת פאולה
שיקום נכים ונפגעים שירותי סיעוד תזונה ודיאטות טבעיות תרפיה במוסיקה  
 
 
כל הדרכים שלכם ליצירת קשר:

                     
חזרה לדף הבית    תנאי שימוש   מדיניות פרטיות   חוק הספאם   אתיקה מקצועית   חוק זכויות יוצרים
                     
פקס: 153-54-7126459 דוא"ל: lelo.hagbala@gmail.com כתובת: אליהו בן חור 14 באר שבע הצהרת נגישות

מדיניות שימוש ב-cookies וכלים אחרים

על מנת לאפשר הפעלתו של האתר באופן מיטבי וכן לשפר את חווייתך מהשימוש בו, יתכן וייעשה שימוש בכלי מסוג "עוגיות" (Cookies), כמו גם ב"כלים אחרים" | יחד עם זאת, אנו כאן ב-באתר "חדשות הבריאות" נדרשים לאישורך והסכמתך | היה ואם אין רצונך להתיר השימוש בכלים אלו, הנך נדרש/ת להפסיק באופן מיידי שהייתך-שימושך באתר | האמור ד-לעיל' מהווה תמצית "מדיניות השימוש" באתר | את הנסח המלא והמחייב ניתן למצוא בקטגוריה "מדיניות פרטיות".

בכל שאלה ובקשה ניתן לפנות באמצעות
  צור קשר  שבאתר   |   מדיניות פרטיות 


© כל הזכויות שמורות ל: חדשות הבריאות
לייבסיטי - בניית אתרים