ללא הגבלה - אתר החדשות המרכזי לנכויות ומוגבלויות - לירון ביבר הררי 19-02-2017
1
ללא הגבלה
אתר החדשות  המרכזי  לנכויות ומוגבלויות
טל': 08-659-18-01      פקס: 153-54-712-64-59
   
1
כניסת כתבים    |    רישום לאינדקס    |    צור קשר
1
 
אוכל ותזונה   |    בריאות ונפש    |    בארץ    |    התנדבות וקהילה    |    משפט    |    ספורט    |    רפואה משלימה    |    האינדקס המרכזי    |     מערכת החדשות: 08-659-18-01 
 עמותות וארגונים  |  מחלקות רווחה בכל הארץ  |  הספריה לעיוורים  |  טפסים-המוסד לביטוח לאומי  |  מדריכים-המוסד לביטוח לאומי  |  סיכוי שווה  |  עת לעשות   |   המייל האדום

האם לקשיש שאיננו זוכר את סיבת נפילתו - לא מגיעים פיצויים?

תביעה: חברת הביטוח "איילון" מסרבת לפצות משפחת קשיש שנפל בביתו, נחבל קשות בראשו והפך לסיעודי - מפני שלא ידע לומר מדוע נפל


מערכת, 19/02/2017
 


 
ישראלים רבים רכשו פוליסות ביטוח לתאונות אישיות, מתוך אמונה שביטוח זה אמנם לא יוכל למנוע מהם להיות מעורבים בתאונה, אך לפחות יוכל לפצותם חלקית על נזקיה.
כך גם סבר נ', קשיש תושב חולון, ששילם ממיטב כספו לחברת הביטוח 'איילון' – על מנת שתבטח אותו בפוליסת ביטוח תאונות אישיות. לפני כשלוש שנים מעד הקשיש בביתו ונחבל בראשו – וכתוצאה מכך הפך לסיעודי. כעבור מספר חודשים הלך הקשיש לעולמו.
חרף התאונה הביתית, ולמרות שמשפחת הקשיש הגישה לחברת הביטוח 'איילון' תביעה למימוש הפוליסה עוד בחייו – סירבו באיילון להעניק לקשיש תגמולים בטענה שלא מדובר בתאונה, אלא במחלה.
עו"ד לירון ביבר-הררי, המייצגת את אלמנת המנוח (היורשת) טוענת כי הקשיש היה עצמאי וצלול לחלוטין במחשבתו, לא סבל ממחלות ולא נצרך לעזרת הזולת – עד למועד התאונה. בנוסף, מומחה לנוירוכירורגיה שבחן את המקרה, ציין כי מצבו הסיעודי של הקשיש נגרם באופן ישיר כתוצאה מהתאונה.
בתביעה צוין כי חברת הביטוח 'איילון' טוענת בדחייתה כי מאחר ובמכתב השחרור מבית החולים נכתב כי הקשיש אינו יודע אם איבד הכרה, הרי שלא מדובר בתאונה.
על פי התביעה, איילון אף הוסיפה כי מדובר במחלה אשר לא מכוסה בפוליסה.
"חברת איילון נוקטת בניסיונות התחמקות מתשלום תגמולים אותם היה עליה לשלם למנוח בעודו בחיים, וכעת עליה לשלם לעזבון המנוח" טוענת עו"ד ביבר-הררי. לדבריה, נפילה בבית הינה תאונה לכל דבר – ועל כן ניסיונותיה של חברת איילון לחמוק מתשלום נעשים בחוסר תום לב משווע.
בימים אלה הגישה אלמנתו של הקשיש, באמצעות עוה"ד ביבר-הררי, תביעה לבימ"ש השלום בתל-אביב ובה היא מבקשת מביהמ"ש שיחייב את 'איילון' בתשלום מלוא התגמולים אשר הגיעו לקשיש בגין הנכות ממנה סבל כתוצאה מהתאונה, החזר תשלומי הפרמיה שנגבו ממנו ממועד התאונה ועד מותו, פיצוי על ימי אשפוזו – וריבית עונשית על ניסיונה של חברת איילון לחמוק מתשלום המגיע למבוטח על פי דין.
קשיש כבן 90 מחולון, נפל בביתו ונחבל בראשו. הוא הובהל לבית חולים וולפסון, שם בוצעה לו בדיקת CT מוח שפוענחה כתקינה. במסמכי בית החולים צוין: "נפילה וחבלת ראש הבוקר, מעל אוזן שמאל". לאחר שלא נמצאו ממצאים כלשהם ב-CT, שוחרר הגבר לביתו.
לאחר מספר ימים הובהל הגבר פעם נוספת לבית החולים וולפסון כשהוא מבולבל, תוך פגיעה בכושר הביטוי וחולשה בשתי רגליו.  CT מוח נוסף שנערך לו הדגים דימום פנימי משמאל. לאור ממצאי הבדיקה הועבר הגבר לאיכילוב, שם בוצע ניתוח לניקוז הדימום.
הגבר אמנם שוחרר לביתו, אבל כבר למחרת הובהל לאיכילוב כשהוא סובל, בין היתר, מבלבול ואי-שקט ואושפז במחלקה סיעודית, ומשם הועבר למוסד סיעודי בהמלצה לעזרה סיעודית קבועה.
לדברי עוה"ד ביבר-הררי, המייצגת את עזבונו - טרם האירועים המתוארים תיפקד הקשיש עצמאית לחלוטין וללא כל מגבלה. כתוצאה מהתאונה, הפך המנוח לנכה סיעודי בשיעור של 100%.
לדברי עוה"ד ביבר-הררי, מאחר שבוטח ב"פוליסה לביטוח תאונות אישיות לעמיתי חבר משרתי הקבע והגמלאים בע"מ", בחברת אילון חברה לביטוח בע"מ, פנתה משפחתו של הקשיש לחברת הביטוח על מנת לקבל את תגמולי הביטוח להם הוא זכאי.
אלא שבחברת הביטוח אילון בחרו לדחות את תביעתו, בטענה, כך צוין בתביעה - כי מדובר במחלה ולא בתאונה, מאחר שנכתב בחומר הרפואי שלא ידועה סיבת הנפילה.
לפני כשנתיים וחצי נפטר הקשיש. בצר לה, פנתה אלמנתו, לעוה"ד ביבר-הררי, אשר הגישה בשמה תביעה נגד חברת הביטוח 'אילון' לקבלת תגמולי הביטוח של המנוח מטעם העיזבון. לתביעה צורפה חוות דעתו של ד"ר חנוך אלרן, נוירוכירורג מומחה. המומחה קבע, כי המנוח סבל מנכות בשיעור של 100% כתוצאה ישירה מהתאונה שאירעה לו.
לאור כל זאת, טענה עו"ד ביבר הררי כי המנוח היה זכאי לקבלת תגמולי הביטוח כבר בפנייתו הראשונה לחברת הביטוח. לדבריה, לא יכולה להתקיים מחלוקת בשאלה האם נפילתו של המנוח והפגיעה בראשו כתוצאה ממנה, עונה להגדרת "תאונה" בפוליסה, מהטעמים הבאים: הנפילה מהווה אירוע פתאומי, בלתי צפוי וחד פעמי; החבלה ברצפה מהווה את הגורם החיצוני אשר הביא לפגיעה במנוח; כתוצאה מהפגיעה נגרמה למנוח נכות בשיעור 100%, והוא הוגדר כחולה סיעודי עד יום מותו.

גיעתו של המנוח לא נגרמה כתוצאה ממחלה"
עוד נטען, כי מותו של המנוח אירע לאחר למעלה מ- 90 יום ממועד התאונה. "בניגוד לטענת הנתבעת במכתב הדחייה, פגיעתו של המנוח לא נגרמה כתוצאה ממחלה. המנוח לא סבל ממחלות רקע או ממחלה פעילה כלשהי, אשר גרמה לפגיעה או לנפילה שלו", דברי עו"ד ביבר הררי.
לדברי עו"ד ביבר-הררי, אין בדברי חברת הביטוח במכתב הדחייה כדי להצביע על מחלה כלשהי, שבעקבותיה נפל המנוח. "כל שעולה מן המכתב הוא שהמנוח לא יודע מהי סיבת נפילתו, ואין בכך כדי לפגוע בזכאותו לקבלת תגמולים על פי הפוליסה שרכש".
עו"ד ביבר הררי מוסיפה, כי "ממכתב הדחייה של הנתבעת עולה, כי היא מנסה לחמוק מתשלום שלא כדין, ויש בכך משום הפרה של חוזה הביטוח בחוסר תום לב".
לדבריה, המנוח, אשר שילם לנתבעת במשך שנים רבות עבור ביטוח תאונות אישיות, נתקל במחסומים קשים ובחוסר תום לב מצד הנתבעת, דווקא כשהוא נמצא בשלב כה קשה בחייו, בו נדרש להתמודד עם מצב סיעודי והזדקקות לעזרה מבני משפחתו.

התביעה על סך 172 אלף שקלים
על פי הפוליסה אותה רכש המנוח, סכום הביטוח בגין נכות מלאה וצמיתה למבוטח שגילו מ-67 ומעלה הינו 150,000 שקלים. בנוסף, כתוצאה מהתאונה ותוצאותיה, אושפז המנוח בבית החולים איכילוב למשך 63 ימים. על פי הפוליסה, הוא היה זכאי לפיצוי בגין אשפוזו בבית חולים כתוצאה מהתאונה, בגובה 100 שקלים לכל יום אשפוז החל מהיום השני. לפיכך, נטען, התובעת זכאית לפיצוי בגין ימי האשפוז בסך 6200 שקלים.
סך התשלומים הנתבעים מחברת הביטוח, בתוספת ריבית והצמדה, עומדים על 172,803 שקלים, ובתוספת ריבית עונשית אותה דורשת עוה"ד ביבר-הררי "בשל התנהלותה חסרת תום הלב של חברת הביטוח איילון".
בנוסף, תובעת עו"ד ביבר-הררי בשם האלמנה, כי חברת הביטוח אילון תשיב לה פרמיות ביטוח שגבתה מהמנוח החל ממועד התאונה ועד לפטירתו. התביעה נדונה בימים אלה בבית משפט השלום בתל אביב.

עוה"ד לירון ביבר-הררי www.biber-law.co.il ממשרד עורכי הדין ביבר-חייקין-לקואה-הררי, עוסקת במימוש זכויות של מבוטחים מול חברות ביטוח
.

 

 


 
 
 
האינדקס המרכזי
בעלי עסקים ונותני שירות

אבחון וטיפול אלטרנטיבי 970
אביזרי חבישה 11
אביזרי שיקום 34
אוסטיאופתיה 33
אופטומטריסטים 604
אופטיקאים 574
אחיות פרטיות 143
אירידיולוגיה 20
אמבולנס פרטי 144
ארומתרפיה 24
ביופידבק 17
בית לחיים 4
בית אבות, דיור מוגן 511
בתי הבראה והחלמה 13
בתי חולים 81
בתי חולים לבריאות הנפש 21
בי"ח סיעודיים וגריאטריים 99
בתי טבע 160
בתי מרקחת 835
גוף ונפש 426
דיאטנים 553
הומאופתיה 280
הידרותרפיה 51
הילינג 147
היפנוזה 18
הסעות נכים 27
השמת עובדים זרים 66
ויטמינים 10
חיתולים למבוגרים 65
טווינא 23
טיפול אלטרנטיבי בילדים 44
טיפול באמצעות בע"ח 43
טיפול ע"י יצירה והבעה 383
טיפול בהפרעות זיכרון 9
טיפול בהפרעות שינה 16
טיפול ע"י ציורי ילדים 1
יועצי תזונה 71
כירופרקטיקה 108
כירורגיה של היד 122
מגנטותרפיה 7
מדיטציות 48
מוצרים אורטופדיים 398
מוקדי עזרה ראשונה 103
מכונים רפואיים 536
מכשירי שמיעה ואביזרים 194
מנגנוני נכים לרכב 16
מרחצאות ומעיינות מרפא 6
נטורופתיה 236
נעליים אורטופדיות 84
עורכי-דין - ביטוח 1041
עורכי-דין - ביטוח לאומי 1202
עורכי-דין - דיני נזיקין 3877
עורכי-דין - רשלנות רפואית 480
פודיאטרים 27
פיזיותרפיה 381
פיזיותרפיה התפתחותית 16
פילאטיס 168
פלדנקרייז 139
פסיכוגריאטריה 2
פסיכולוגיה התפתחותית 31
פסיכולוגיה שיקומית 39
פסיכותרפיה 633
פרחי באך 40
ציוד ואביזרים לנכים 47
קינסיולוגיה 25
קלינאי תקשורת 251
רולפינג 8
רכב חשמלי 46
רכיבה טיפולית 38
רפואה סינית 402
רפלקסולוגיה 432
שיאצו 182
שיטת אלבאום 17
שיטת אלכסנדר 78
שיטת פאולה 30
שיקום נכים ונפגעים 166
שירותי סיעוד 576
תזונה ודיאטות טבעיות 98
תרפיה במוסיקה 29
   
 
 חזרה לדף הבית      -    תנאי שימוש     -     מדיניות פרטיות     -     חוק הספאם     -     אתיקה     -     חוק זכויות יוצרים    
 
 

כל הדרכים שלכם ליצירת קשר:

 
טלפון:
08-659-18-01
פקס:
153-54-712-64-59
דוא"ל:
spectrum.tikshoret@gmail.com
כתובת:
אליהו בן חור 14, ב"ש


© כל הזכויות שמורות: ספקטרום תקשורת spectrum tikshoret