lelo-hagbala.co.il  ללא הגבלה -אתר החדשות המרכזי לנכויות ומוגבלויות              חבר איגוד האינטרנט הישראלי ISOC-IL | רישיון אקו"ם | כניסת כתבים | חזרה לדף הבית
6
 
בארץ ובעולם   בריאות ונפש   בקהילה שלנו   חוק ומשפט   רפואה משלימה   תזונה נכונה   ספורט בריאות       חיפוש באתר    
1

נגעי עור סרטניים הם בעיה רפואית שכיחה בקרב שורדי שואה בגיל השלישי

עמותת למענם ומומחי האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית מגיעים בהתנדבות עד הבית במסגרת פרויקט חדש שיפעל כל השנה


מערכת, 05/07/2022, צילום: עמותת למענם והאיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית


נגעי עור סרטניים הם בעיה רפואית שכיחה בקרב שורדי שואה בגיל השלישי. צילום אילוסטרציה: עמותת למענם והאיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית
 


עמותת למענם, רופאות ורופאים למען שורדי שואה, נולדה מתוך צורך חיוני. גילויי המצוקה של אזרחים ותיקים שורדי שואה הזקוקים לייעוץ וטיפול רפואי במיוחד לאורך תקופת הקורונה, חייבו את הרופאים לעשות מעשה. מסתבר שהצעירים בין שורדי השואה כבר נושקים ל-80, ביניהם יוצאי אירופה וצפון אפריקה, חלק המתגוררים בפריפריה וחלק במרכז הארץ. 

בעמותה מאמינים שהציווי המוסרי שלנו כחברה ישראלית הוא לדאוג שלא יחסר להם דבר. שכן הקשיים שהם חווים נוגעים לכל תחומי החיים, לכן ארגון למענם, שמאגד בתוכו מאות רופאים, מנסה לעשות תיקון בנושא הטיפול הרפואי. 

ביקורי הרופאים מבוצעים כולם בהתנדבות מלאה ובמקביל בוצעה, הקמה ותפעול של מוקד טלפוני וכן הצטיידות בניידת טיפול, שתוכל להביא את הרפואה אל האזרח הוותיק עד הבית (עם מכשור לבדיקת עיניים, אא״ג וייעוץ עור). כל זאת הודות לקמפיין גיוס המונים. 

חשוב לדעת, בגיל השלישי, נגעי עור סרטניים הם בעיה רפואית שכיחה מאוד. השלמת הטיפול מחייבת לעיתים 4-5 ביקורים במערכת הבריאות הציבורית וזהו מכשול גדול מדי עבור רובם. 

ביקור בית של רופא מומחה בכירורגיה פלסטית, אשר מסוגל לאבחן ואף לדגום נגע עורי חשוד יכול לקצר משמעותית את הבירוקרטיה עבור אזרח ותיק שורד שואה, שמתקשה אפילו לצאת מהבית כדי לפגוש את רופא המשפחה.

חברי האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית, לוקחים חלק בפרויקט החדש והחשוב הזה והכוונה המשותפת היא למסד סבב של רופאים מומחים בכירורגיה פלסטית שיאיישו את הניידת לפי הצורך. הפרויקט כבר החל ויפעל כל ימות השנה.

ד"ר עומר וולף, חבר האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית שכבר פעיל בפרויקט מסביר כי: "כעת יותר מתמיד, יש לנו הכירורגיים הפלסטיים דרך לעשות הבדל של ממש כשאנחנו מגיעים לביקור בית אל אזרח ותיק עם נגע עורי חשוד, או בעיה אחרת בתחום העיסוק שלנו. לקחנו על עצמנו את האתגר לבנות ליין של מתנדבים, חברי איגוד. ברור לנו שיש אתגרים ובעיות טכניות לפתור בדרך ואנחנו נשכיל למצוא את הפתרונות תוך כדי תנועה. רופאים מומחים נוספים לכירורגיה פלסטית המעוניינים להקדיש ערב או בוקר של ביקורי בית מוזמנים לעדכן אותנו, ואנשי העמותה כבר ידאגו לתאם מולם את היום המתאים להתנדבות".

מנתוני האגודה למלחמה בסרטן ומשרד הבריאות המעודכנים לשנת 2022 עולה כי בשנת 2019 אובחנו בישראל כ-1,719 חולים חדשים עם מלנומה ממאירה של העור. כ-92% מהחולים אובחנו עם גידול בשלב מוקדם. בשנת 2019 נפטרו 213 אנשים בארץ ממלנומה, כאשר עיקר התמותה נצפה בגיל המבוגר. עוד עולה, על פי נתוני האגודה למלחמה בסרטן כי קיימים שלושה סוגים עיקריים של סרטן העור, הנפוץ ביותר הוא סרטן העור של תאי הבסיס המצויים בתחתית האפידרמיס, כמעט כל חולי סרטן זה המקבלים טיפול מתאים, יגיעו להחלמה מלאה. השני הנפוץ ביותר הוא סרטן העור של תאי הקשקש, המצויים בשכבה החיצונית של העור וכאשר ניתן לו טיפול, שיעורי הריפוי מלאים. באשר לסוג השלישי, מלנומה ממאירה של העור, מדובר בסוג נפוץ פחות של סרטן העור, העלולה לגדול במהירות ולהתפתח למחלה גרורתית, ויש לאבחן ולטפל בה בשלב מוקדם ככל האפשר.
 
עמותת למענם הוקמה ביוזמת ד"ר תמרה קוליץ, הפועלת ביחד עם כ-1,000 רופאות ורופאים שכבר הצטרפו למערך הרפואי הייעודי, במטרה להבטיח לכל שורדי השואה בישראל רפואה איכותית ונגישה, במסגרת מרפאות פרטיות וביקורי בית, וללא תשלום. מכירים שורדי שואה הזקוקים לסיוע רפואי? ספרו להם על עמותת למענם והפנו אותם למוקד הטלפוני שמספרו  3191*. 

האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית של ההסתדרות הרפואית, הוקם במטרה להוות מסגרת ארגונית מקצועית לכ-300 הרופאים המומחים והמתמחים העוסקים בכירורגיה פלסטית ואסתטית בישראל ברפואה הציבורית והפרטית ולפעול לקידום ופיתוח המקצוע בתחום הטיפול, ההוראה והמחקר. 

רופאי האיגוד מטפלים בשחזור מומים מולדים, שחזורי שד, עור ורקמות, ניתוחי פציעות מורכבות, נפגעי כוויות, ריפוי פצעים, ניתוחי מיקרוכירורגיה נוירו-וסקולרית, כירורגיה פלסטית ורפואה אסתטית. 

מומחה בכירורגיה פלסטית הוא רופא שלאחר קבלת הרישיון לעסוק ברפואה כללית בישראל בחר להמשיך את הכשרתו ולהתמחות בענף הרפואי הנקרא כירורגיה פלסטית ואסתטית, השלים את תקופת ההתמחות שנמשכה 6 שנים, עמד בהצלחה בכל הדרישות הכרוכות בה וקיבל ממשרד הבריאות תעודת רופא מומחה בתחום זה. כך שבחלוף כ–13 שנה מתחילת לימודיו הפך לרופא מומחה לכירורגיה פלסטית ואסתטית שמביא עמו אל שולחן הטיפולים והניתוחים, ניסיון רב, הכשרה מעמיקה ויכולת למנוע מראש סיבוכים ואף לטפל בהם אם חלילה קרו. 

האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית בהסתדרות הרפואית, מטפח קשרים עם ארגונים בינלאומיים העוסקים בניתוחים פלסטיים ומתעדכן בחידושים ומגמות במטרה ליישמם בארץ. כחברי איגוד יכולים להצטרף רופאים ורופאות בעלי תואר מומחה בכירורגיה פלסטית. האיגוד מפעיל עמוד פייסבוק, זירה באינסטגרם וכן אתר אינטרנט פתוח לציבור הכולל את רשימת המומחים וממליץ להיכנס אליו לפני ההחלטה על ביצוע ניתוח: www.plasticsurgery.org.il.

 
 
1
מבזקי חדשות   הרשמה לאינדקס
1
1
דוברות מד״א: זכי הלר : בשעה 08:01 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב אשר, על מטוס קל עם טייס ונוסע שהתרסק במטע זיתים בין כבר יאסיף לכפר מכר. חובשים ופראמדיקים של מד"א קובעים את מותו של גבר כבן 70 ומעניקים טיפול רפואי ומפנים למרכז הרפואי לגליל בנהריה, גבר כבן 74 במצב בינוני , בהכרה מלאה, עם חבלות. חובש על אופנוע מד"א דור וקנין ופאראמדיק מד"א פיראס רייס, סיפרו: "כשהגענו למקום ראינו את המטוס הקל שהתרסק, בתוך המטוס נלכד גבר בשנות השבעים, הוא היה מחוסר הכרה וסבל מחבלה רב מערכתית, ביצענו בדיקות רפואיות, הוא היה ללא סימני חיים ובתוך זמן קצר נאלצנו לקבוע את מותו. בסמוך למטוס ראינו גבר כבן 74 בהכרה מלאה, לאחר שחילץ את עצמו, הענקנו לו טיפול רפואי, הוא סבל מחבלות בגופו ופינינו אותו לבית החולים כשמצבו בינוני ויציב.


 
 
      אולפן החדשות: 08-973-4-006
1
      מערכת החדשות: 08-9282508
 
האינדקס המרכזי
18,937 בעלי עסקים ונותני שירות
8
הרשמה לאינדקס המרכזי 
 


אבחון וטיפול אלטרנטיבי
 

אביזרי
חבישה
     


אביזרי שיקום
 
     


אופטומטריסטים
 

אופטיקאים
     


אחיות פרטיות
 

אירידיולוגיה
     


אמבולנס פרטי
 

ארומתרפיה
     


ביופידבק
 

בית לחיים
     


בית אבות
דיור מוגן
 

בתי הבראה
והחלמה
     


בתי
חולים
 

בתי חולים
לבריאות הנפש
     


בי"ח סיעודיים וגריאטריים
 

בתי
טבע
     


בתי מרקחת
 

גוף ונפש
     


דיאטנים
 

הומאופתיה
     


הידרותרפיה
 

הילינג
     


היפנוזה
 

הסעות נכים
     


השמת ע.זרים
 

ויטמינים
     


חיתולים למבוגרים
 

טווינא
     


טיפול אלטרנטיבי בילדים
 

טיפול באמצעות בעלי חיים
     


טיפול באמצעות יצירה והבעה
 

טיפול בהפרעות זיכרון
     


טיפול בהפרעות שינה
 

טיפול באמצעות ציורי ילדים
     


יועצי תזונה
 

כירופרקטיקה
     


כירורגיה של היד
 

מגנטותרפיה
     


מדיטציות
 

מוצרים אורטופדיים
     


מוקדי עזרה ראשונה
 

מכונים
רפואיים
     


מכשירי שמיעה ואביזרים
 

מנגנוני נכים
לרכב
     


מרחצאות ומעיינות מרפא
 

נטורופתיה
     


נעליים
אורטופדיות
 

עורכי דין
ביטוח לאומי
     


עורכי דין
דיני נזיקין
 

עורכי דין
רשלנות רפואית
     


פודיאטרים
 

פיזיותרפיה
     


פיזיותרפיה התפתחותית
 

פילאטיס
     


פלדנקרייז
 

פסיכוגריאטריה
     


פסיכולוגיה התפתחותית
 

פסיכולוגיה שיקומית
     


פסיכותרפיה
 

פרחי באך
     


ציוד ואביזרים
 

קינסיולוגיה
     


קלינאי תקשורת
 

רולפינג
     


רכב חשמלי
 

רכיבה טיפולית
     


רפואה סינית
 

רפלקסולוגיה
     


שיאצו
 

שיטת אלבאום
     


שיטת אלכסנדר
 

שיטת פאולה
     


שיקום
נכים
 

שירותי
סיעוד
     


תזונה ודיאטות טבעיות
 

תרפיה במוסיקה

אבחון וטיפול אלטרנטיבי אביזרי חבישה אביזרי שיקום אוסטיאופתיה אופטומטריסטים
אופטיקאים אחיות פרטיות אירידיולוגיה אמבולנס פרטי ארומתרפיה
ביופידבק בית לחיים בית אבות, דיור מוגן בתי הבראה והחלמה בתי חולים
בתי חולים לבריאות הנפש בי"ח סיעודיים וגריאטריים בתי טבע בתי מרקחת גוף ונפש
דיאטנים הומאופתיה הידרותרפיה הילינג היפנוזה
הסעות נכים השמת עובדים זרים ויטמינים חיתולים למבוגרים טווינא
טיפול אלטרנטיבי בילדים טיפול באמצעות בע"ח טיפול ע"י יצירה והבעה טיפול בהפרעות זיכרון טיפול בהפרעות שינה
טיפול ע"י ציורי ילדים יועצי תזונה כירופרקטיקה כירורגיה של היד מגנטותרפיה
מדיטציות מוצרים אורטופדיים מוקדי עזרה ראשונה מכונים רפואיים מכשירי שמיעה ואביזרים
מנגנוני נכים לרכב מרחצאות ומעיינות מרפא נטורופתיה נעליים אורטופדיות עורכי דין - ביטוח לאומי
עורכי דין - דיני נזיקין עורכי דין - רשלנות רפואית פודיאטרים פיזיותרפיה פיזיותרפיה התפתחותית
פילאטיס פלדנקרייז פסיכוגריאטריה פסיכולוגיה התפתחותית פסיכולוגיה שיקומית
פסיכותרפיה פרחי באך ציוד ואביזרים לנכים קינסיולוגיה קלינאי תקשורת
רולפינג רכב חשמלי רכיבה טיפולית רפואה סינית רפלקסולוגיה
שיאצו שיטת אלבאום שיטת אלכסנדר שיטת פאולה שיקום נכים ונפגעים
שירותי סיעוד תזונה ודיאטות טבעיות תרפיה במוסיקה    
 
 
כל הדרכים שלכם ליצירת קשר:

   
חזרה לדף הבית    תנאי שימוש   מדיניות פרטיות   חוק הספאם   אתיקה מקצועית   חוק זכויות יוצרים הצהרת נגישות
                       
 fax-to-mail: 153-54-7126459             דוא"ל: lelo.hagbala@gmail.com מערכת החדשות: בן חור אליהו 14-3 באר שבע 08-9282508 אולפן החדשות: העצמאות 57 באר שבע 08-9734006

מדיניות שימוש ב-cookies וכלים אחרים

על מנת לאפשר הפעלתו של האתר באופן מיטבי וכן לשפר את חווייתך מהשימוש בו, יתכן וייעשה שימוש בכלים מסוג "עוגיות" (Cookies), כמו גם ב"כלים אחרים" | יחד עם זאת, עדי גולן נדרשת לאישורך והסכמתך | היה ואם אין רצונך להתיר השימוש בכלים אלו, הנך נדרש/ת להפסיק באופן מיידי שהייתך-שימושך באתר | האמור ד-לעיל' מהווה תמצית "מדיניות השימוש" באתר | את הנסח המלא והמחייב ניתן למצוא בקטגוריה "מדיניות פרטיות".

בכל שאלה ובקשה ניתן לפנות באמצעות
  צור קשר  שבאתר   |   מדיניות פרטיות 

כל הזכויות שמורות ל: עדי גולן ADI GOLAN

 
לייבסיטי - בניית אתרים