תחזית מזג האויר 25-10-2020:  טבריה  33-19  ירושלים  28-19  ים המלח 33-25  מצפה רמון  27-18   צפת  27-19   חיפה  31-21   תל אביב  29-20  באר שבע  30-18   אילת  33-22 
    ללא הגבלה - אתר החדשות המרכזי לנכויות ומוגבלויות  
1
 בארץ ובעולם     בריאות ונפש    |    התנדבות-קהילה   |    חוק ומשפט     |   ספורט נכים-פאראלימפי   |    רפואה משלימה    |   תזונה נכונה    |   חיפוש
1
בארץ

נקודת הזנקה חדשה למד"א בביר הדאג'

שיתוף הפעולה בין מגן דוד אדום לקרן לידידות, אג'יק מכון הנגב ולמועצה האזורית נווה מדבר מתהדק ובמסגרתו סיימו 16 חניכים מהמגזר הבדואי קורס חובשי רפואת חירום של מד"א ♦ אלי בין, מנכ"ל מד"א: "קורס חובשי רפואת החירום בקרב נציגי הפזורה הבדואית  מהווה אבן דרך בהליכה לכיוון חיזוק שיתוף הפעולה בקרב הקהילה הבדואית ויצירת קהילה עם שירותי סיוע רפואי בעת חירום"


מערכת, 01/07/2017
 


לאחרונה סיימו בטקס חגיגי ומרגש 16 בדואים מהפזורה הבדואית בנגב קורס חובשי רפואת חירום של מד"א, כחלק מהטקס נערכה ארוחת שבירת צום הרמאדן. החניכים הבדואים עברו את הקורס בתחנת מד"א ולמדו כ-200 שעות לימוד, כל זאת במסגרת שיתוף פעולה רחב היקף וראשון מסוגו לשיפור רפואת החירום ביישובים הבדואים בנגב.
 
במהלך הטקס קיבלו 16 החניכים תעודות סיום, מדי מד"א, ערכות כונני תגובה מיידית ומירסים שבעזרתם ובעזרת אפליקציית מד"א יוזנקו לקריאות חירום והפכו לכוננים מתנדבים מן המניין בארגון. חניכים אלו מצטרפים ל-130 נאמני החיים ועשרות המתנדבים שכבר הוכשרו בפזורה הבדואית, בהם בני נוער רבים. בנוסף לכך, הוצב בישוב אמבולנסים ממד"א בתמיכת הקרן לידידות וזאת על מנת שיוכלו להגיב במהירות לאירועים הקורים במרחב ולתת את המענה הטוב ביותר.
 
מנהל מרחב נגב במד"א, איציק אלפסי: "העובדים והמתנדבים מהמגזר הבדואי הם חלק ממשפחת מד"א ובמרחב נגב אפשר לראות איך הם השתלבו בעשייה למען הצלת חיים. אני מברך את המתנדבים החדשים ומצפה לבואם של עוד רבים נוספים."
 
מנהל מחוז דרום במד"א, יהודה שושן בירך את כל המשתתפים ואמר: "אנו היום מגשימים חלום. לאחר תכנון ועשייה רבה נפתחת נקודת הזנקה של מד"א בישוב ביר הדאג'. לכך נלוות פעילות הכשרה והדרכה של בוגרים ובהמשך של הנוער. כל זאת בשותפות עם ראשי ארגונים נפלאים, שיחד עם ראשי הרשויות, הרב אקשטין נשיא הקרן לידידות, ספואן מריח מהקרן לידידות פועלים יחד למען בריאותם של התושבים. ללא רוח ההתנדבות והחריצות של בוגרי הקורסים, לא היינו מצליחים לעמוד במשימה ולהגיע ליום חגיגי חשוב זה וכל זאת כדי לחזק את היכולות המקצועיות והאנושיות, למען שלום ובריאותם של התושבים."
 
ראש המועצה האזורית נווה מדבר, אברהים אלהואשלה: "אני מברך את האורחים ואת בוגרי הקורסים. הטקס המרגש  הזה המתקיים במהלך חודש הרמדאן, חודש שמתקיימת בו מצוות הצום המצווה המרכזית מתוך 5 המצוות של האסלאם. בחודש זה מגבילים את צרכי הגוף והנפש, ועורכים חשבון נפש. ועושים מעשים טובים ומעשי צדקה ופילנתרופיה ואין מעשה יותר טוב מהמעשה הלאומי שמניף מגן דוד אדום לישראל המעשה לאנושות ולקדושת החיים והוא הצלת חיים וסיוע לנזקקים בזמן אמת.

חנוכת תחנת הזנקה של מד"א בישוב ביר הדאג' המרוחק מבאר שבע זו הערכות אמיתית ומתן שירותים לישוב והסביבה. הן להיות במקום נכון והכשרת חובשים ונהגי אמבולנסים. לכן אני מודה בשמי ובשם המועצה לשותפים בפרויקט זה. למר יהודה שושן מנהל  מד"א מחוז בדרום כמו כן לרב יחיאל אקשטיין  מייסד קרן לידידות ולח'יר אלבז מנהל שותף אג'יק בנגב וכל הבוגרים והמתנדבים של מד"א. עשיה מבורכת וזו מתנת החג של המועצה לתושבים בביר הדאג' והסביבה. להגברת הביטחון האישי והשייכות."
 
נשיא הקרן לידידות, הרב יחיאל אקשטיין: "אני חש כבוד רב והערכה למד"א על העבודה המצוינת של הארגון ואנשיו. יחד ניצור שיתופי פעולה נוספים עבור קהילות אחרות בנגב וכל זאת כדי להציל נפשות. כל זאת ללא הבדלי גזע וללא אפלייה. כל שנה הקרן לידידות עוזרת לכמיליון וחצי אנשים בישראל. המצב בישובים הבדואים הוא חמור וזה לא הוגן כלפי התושבים, יש חוסר בפעילות מעשית בשטח, המשנה את המציאות. לכן הקרן לידידות מתגייסת למען כולם ומכל הלב למען עתיד הילדים ובריאות התושבים. כולנו, כולל התושבים צריכים לעשות יותר. קורס החובשים והתנדבות בקהילה הם חלק ודוגמה לתהליך."
 
מנכ"ל שותף אג'יק מכון הנגב, ח'יר אלבז: "הצלת חיים על ידי מתן סיוע חירום לחברה הבדואית בכלל, ולתושבי הכפרים הבלתי מוכרים בפרט הינה מטרה עליונה עבורנו באג'יק מכון הנגב. הפעלת אמבולנסים הינה חלק מתהליך בניית מערך הצלת חיים במקומות שאין בהם מענה הולם בחברה הבדואית. בניית צוותי חירום ממתנדבים מקומיים, והכשרת כוח אדם מקצועי בקבוצות גדולות, כמו חובשים ופראמדיקים, הן מטרות שנמשיך לקדם בשנים הקרובות, בעזרת שותפים מהתחומים הרלוונטיים".
 
מנכ"ל מד"א, אלי בין: "מד"א פועל ללא הרף על מנת להגיע לכל פלח באוכלוסייה הקיימת בישראל. אנו פועלים רבות כדי להשריש את פועלו של מד"א, את היכולות להצלת חיים, ואת הטכניקות להגשת עזרה ראשונה וסיוע רפואי. קורס חובשי רפואת החירום בקרב נציגי הפזורה הבדואית מהווה אבן דרך לחיזוק שיתוף הפעולה הקיים היום עם הקהילה הבדואית ויצירת קהילה עם שירותי סיוע רפואי בעת חירום. אני מודה לקרן לידידות, לאג'יק מכון הנגב ולמועצה האזורית נווה מדבר על שיתוף הפעולה והסיוע ומברך אץ המתנדבים שבחרו לתת מזמנם למען פיתוח הקהילה ובטוח כי לפנינו דרך רצופה בהצלחות וייעול המענה הרפואי"
.

 
 


 


 
 
1
    גולשים באתר 135,335    
 
   חדשות ועדכונים 24/7  
1
 
1
גלידות נסטלה מבקשת לעדכן את הציבור כי בעקבות תלונות צרכנים נמצא כי בשלגון גומיגם, המסומן כעשוי להכיל חלב, נמצאו בפועל מוצקי חלב בכמות מועטה. מדובר בשלגון גומיגם, גלידות נסטלה, 90 גרם, מאצווה מספר Lo0259 (מהשעה 18:00), Lo260, Lo266,Lo266A בעלת תאריכי תפוגה 15/03/22, 16/03/22, 22/03/22 "

התקבלה הודעה תן חיובי לכלבת שנתפס בקיבוץ שדה נחמיה, בגליל העליון. לא ידוע על בני אדם שנחשפו לו. אנו מבקשים מכל מי שהיה במגע או שבעלי החיים שברשותו באו במגע באזור האירוע עם בעל החיים הנגוע או בעל חיים משוטט, בין התאריכים 7.10.2020 עד 21.10.2020 כולל, לפנות בדחיפות ללשכת הבריאות בצפת, טלפון 04-6994257, 04-6994200, או ללשכת הבריאות הקרובה למקום מגוריו, לשם שקילת הצורך למתן טיפול מונע להם.

דוברות מד"א : בשעה 09:02 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב איילון על רוכב אופנוע שנפצע במהלך רכיבה בשטח סמוך לצומת מבוא מודיעים. חובשים ופראמדיקים של מד"א מעניקים טיפול רפואי ומפנים לבי"ח שערי צדק גבר כבן 35 במצב בינוני עם חבלות בגפיים. נדב

 
 
 
     כניסה לאינדקס המרכזי      
 
פייסבוק   צור קשר   אודות
 
  פרסום באינדקס ובאתר החדשות  
 
פרשת השבוע
מפי הבחור ינון דהן היו'
שבת קודש פרשת נח ו' מרחשון התשפ"א
1
 בשיתוף יש לי מותק של תסמותק 
 
 

האינדקס המרכזי
18,930 בעלי עסקים ונותני שירות

1
 
אבחון וטיפול אלטרנטיבי 843
   
אביזרי חבישה 12
   
אביזרי שיקום 36
   
אוסטיאופתיה 33
   
אופטומטריסטים 634
   
אופטיקאים 529
   
אחיות פרטיות 145
   
אירידיולוגיה 20
   
אמבולנס פרטי 142
   
ארומתרפיה 24
   
ביופידבק 17
   
בית לחיים 4
   
בית אבות דיור מוגן 502
   
בתי הבראה והחלמה 13
   
בתי חולים 81
   
בתי חולים לבריאות הנפש 21
   
בי"ח סיעודיים וגריאטריים 99
   
בתי טבע 158
   
בתי מרקחת 819
   
גוף ונפש 423
   
דיאטנים 537
   
הומאופתיה 280
   
הידרותרפיה 51
   
הילינג 266
   
היפנוזה 18
   
הסעות נכים 27
   
השמת עובדים זרים 65
   
ויטמינים 10
   
חיתולים למבוגרים 66
   
טווינא 23
   
טיפול אלטרנטיבי בילדים 44
   
טיפול באמצעות בעלי חיים 43
   
טיפול בעזרת יצירה והבעה 384
   
טיפול בהפרעות זיכרון 7
   
טיפול בהפרעות שינה 17
   
טיפול באמצעות ציורי ילדים 2
   
יועצי תזונה 70
   
כירופרקטיקה 109
   
כירורגיה של היד 28
   
מגנטותרפיה 7
   
מדיטציות 48
   
מוצרים אורטופדיים 295
   
מוקדי עזרה ראשונה 103
   
מכונים רפואיים 526
   
מכשירי שמיעה ואביזרים 194
   
מנגנוני נכים לרכב 16
   
מרחצאות ומעיינות מרפא 6
   
נטורופתיה 235
   
נעליים אורטופדיות 84
   
עורכי דין ביטוח 1043
   
עורכי דין ביטוח לאומי 1218
   
עורכי דין דיני נזיקין 4182
   
עורכי דין רשלנות רפואית 462
   
פודיאטרים 33
   
פיזיותרפיה 381
   
פיזיותרפיה התפתחותית 16
   
פילאטיס 167
   
פלדנקרייז 139
   
פסיכוגריאטריה 2
   
פסיכולוגיה התפתחותית 31
   
פסיכולוגיה שיקומית 39
   
פסיכותרפיה 633
   
פרחי באך 42
   
ציוד ואביזרים לנכים 49
   
קינסיולוגיה 25
   
קלינאי תקשורת 260
   
רולפינג 8
   
רכב חשמלי וקלנועיות 46
   
רכיבה טיפולית 38
   
רפואה סינית 403
   
רפלקסולוגיה 434
   
שיאצו 180
   
שיטת אלבאום 17
   
שיטת אלכסנדר 79
   
שיטת פאולה 31
   
שיקום נכים ונפגעים 165
   
שירותי סיעוד 556
   
תזונה ודיאטות טבעיות 98
   
תרפיה במוסיקה 29
   

אבחון וטיפול אלטרנטיבי אביזרי חבישה אביזרי שיקום אוסטיאופתיה אופטומטריסטים
אופטיקאים אחיות פרטיות אירידיולוגיה אמבולנס פרטי ארומתרפיה
ביופידבק בית לחיים בית אבות, דיור מוגן בתי הבראה והחלמה בתי חולים
בתי חולים לבריאות הנפש בי"ח סיעודיים וגריאטריים בתי טבע בתי מרקחת גוף ונפש
דיאטנים הומאופתיה הידרותרפיה הילינג היפנוזה
הסעות נכים השמת עובדים זרים ויטמינים חיתולים למבוגרים טווינא
טיפול אלטרנטיבי בילדים טיפול באמצעות בע"ח טיפול ע"י יצירה והבעה טיפול בהפרעות זיכרון טיפול בהפרעות שינה
טיפול ע"י ציורי ילדים יועצי תזונה כירופרקטיקה כירורגיה של היד מגנטותרפיה
מדיטציות מוצרים אורטופדיים מוקדי עזרה ראשונה מכונים רפואיים מכשירי שמיעה ואביזרים
מנגנוני נכים לרכב מרחצאות ומעיינות מרפא נטורופתיה נעליים אורטופדיות עורכי דין - ביטוח
עורכי דין - ביטוח לאומי עורכי דין - דיני נזיקין עורכי דין - רשלנות רפואית פודיאטרים פיזיותרפיה
פיזיותרפיה התפתחותית פילאטיס פלדנקרייז פסיכוגריאטריה פסיכולוגיה התפתחותית
פסיכולוגיה שיקומית פסיכותרפיה פרחי באך ציוד ואביזרים לנכים קינסיולוגיה
קלינאי תקשורת רולפינג רכב חשמלי רכיבה טיפולית רפואה סינית
רפלקסולוגיה שיאצו שיטת אלבאום שיטת אלכסנדר שיטת פאולה
שיקום נכים ונפגעים שירותי סיעוד תזונה ודיאטות טבעיות תרפיה במוסיקה  
 
 
כל הדרכים שלכם ליצירת קשר:

                     
חזרה לדף הבית    תנאי שימוש   מדיניות פרטיות   חוק הספאם   אתיקה מקצועית   חוק זכויות יוצרים
                     
פקס: 153-54-7126459 דוא"ל: lelo.hagbala@gmail.com כתובת: אליהו בן חור 14 באר שבע הצהרת נגישות

מדיניות שימוש ב-cookies וכלים אחרים

על מנת לאפשר הפעלתו של האתר באופן מיטבי וכן לשפר את חווייתך מהשימוש בו, יתכן וייעשה שימוש בכלי מסוג "עוגיות" (Cookies), כמו גם ב"כלים אחרים" | יחד עם זאת, אנו כאן ב-באתר "ללא הגבלה" - אתר החדשות המרכזי לנכויות ומוגבלויות" נדרשים לאישורך והסכמתך | היה ואם אין רצונך להתיר השימוש בכלים אלו, הנך נדרש/ת להפסיק באופן מיידי שהייתך-שימושך באתר | האמור ד-לעיל' מהווה תמצית "מדיניות השימוש" באתר | את הנסח המלא והמחייב ניתן למצוא בקטגוריה "מדיניות פרטיות".

בכל שאלה ובקשה ניתן לפנות באמצעות
  צור קשר  שבאתר   |   מדיניות פרטיות 


© כל הזכויות שמורות ל: חדשות הבריאות
לייבסיטי - בניית אתרים