8
1
 
1
1
בארץ ובעולם  |  בריאות ונפש  |  התנדבות וקהילה  |   חוק ומשפט  |  ספורט נכים  |  רפואה משלימה   |  תזונה נכונה  |   כניסת כתבים   |  פייסבוק חיפוש
1
בארץ

נקודת הזנקה חדשה למד"א בביר הדאג'

שיתוף הפעולה בין מגן דוד אדום לקרן לידידות, אג'יק מכון הנגב ולמועצה האזורית נווה מדבר מתהדק ובמסגרתו סיימו 16 חניכים מהמגזר הבדואי קורס חובשי רפואת חירום של מד"א ♦ אלי בין, מנכ"ל מד"א: "קורס חובשי רפואת החירום בקרב נציגי הפזורה הבדואית  מהווה אבן דרך בהליכה לכיוון חיזוק שיתוף הפעולה בקרב הקהילה הבדואית ויצירת קהילה עם שירותי סיוע רפואי בעת חירום"


מערכת, 01/07/2017
 


לאחרונה סיימו בטקס חגיגי ומרגש 16 בדואים מהפזורה הבדואית בנגב קורס חובשי רפואת חירום של מד"א, כחלק מהטקס נערכה ארוחת שבירת צום הרמאדן. החניכים הבדואים עברו את הקורס בתחנת מד"א ולמדו כ-200 שעות לימוד, כל זאת במסגרת שיתוף פעולה רחב היקף וראשון מסוגו לשיפור רפואת החירום ביישובים הבדואים בנגב.
 
במהלך הטקס קיבלו 16 החניכים תעודות סיום, מדי מד"א, ערכות כונני תגובה מיידית ומירסים שבעזרתם ובעזרת אפליקציית מד"א יוזנקו לקריאות חירום והפכו לכוננים מתנדבים מן המניין בארגון. חניכים אלו מצטרפים ל-130 נאמני החיים ועשרות המתנדבים שכבר הוכשרו בפזורה הבדואית, בהם בני נוער רבים. בנוסף לכך, הוצב בישוב אמבולנסים ממד"א בתמיכת הקרן לידידות וזאת על מנת שיוכלו להגיב במהירות לאירועים הקורים במרחב ולתת את המענה הטוב ביותר.
 
מנהל מרחב נגב במד"א, איציק אלפסי: "העובדים והמתנדבים מהמגזר הבדואי הם חלק ממשפחת מד"א ובמרחב נגב אפשר לראות איך הם השתלבו בעשייה למען הצלת חיים. אני מברך את המתנדבים החדשים ומצפה לבואם של עוד רבים נוספים."
 
מנהל מחוז דרום במד"א, יהודה שושן בירך את כל המשתתפים ואמר: "אנו היום מגשימים חלום. לאחר תכנון ועשייה רבה נפתחת נקודת הזנקה של מד"א בישוב ביר הדאג'. לכך נלוות פעילות הכשרה והדרכה של בוגרים ובהמשך של הנוער. כל זאת בשותפות עם ראשי ארגונים נפלאים, שיחד עם ראשי הרשויות, הרב אקשטין נשיא הקרן לידידות, ספואן מריח מהקרן לידידות פועלים יחד למען בריאותם של התושבים. ללא רוח ההתנדבות והחריצות של בוגרי הקורסים, לא היינו מצליחים לעמוד במשימה ולהגיע ליום חגיגי חשוב זה וכל זאת כדי לחזק את היכולות המקצועיות והאנושיות, למען שלום ובריאותם של התושבים."
 
ראש המועצה האזורית נווה מדבר, אברהים אלהואשלה: "אני מברך את האורחים ואת בוגרי הקורסים. הטקס המרגש  הזה המתקיים במהלך חודש הרמדאן, חודש שמתקיימת בו מצוות הצום המצווה המרכזית מתוך 5 המצוות של האסלאם. בחודש זה מגבילים את צרכי הגוף והנפש, ועורכים חשבון נפש. ועושים מעשים טובים ומעשי צדקה ופילנתרופיה ואין מעשה יותר טוב מהמעשה הלאומי שמניף מגן דוד אדום לישראל המעשה לאנושות ולקדושת החיים והוא הצלת חיים וסיוע לנזקקים בזמן אמת.

חנוכת תחנת הזנקה של מד"א בישוב ביר הדאג' המרוחק מבאר שבע זו הערכות אמיתית ומתן שירותים לישוב והסביבה. הן להיות במקום נכון והכשרת חובשים ונהגי אמבולנסים. לכן אני מודה בשמי ובשם המועצה לשותפים בפרויקט זה. למר יהודה שושן מנהל  מד"א מחוז בדרום כמו כן לרב יחיאל אקשטיין  מייסד קרן לידידות ולח'יר אלבז מנהל שותף אג'יק בנגב וכל הבוגרים והמתנדבים של מד"א. עשיה מבורכת וזו מתנת החג של המועצה לתושבים בביר הדאג' והסביבה. להגברת הביטחון האישי והשייכות."
 
נשיא הקרן לידידות, הרב יחיאל אקשטיין: "אני חש כבוד רב והערכה למד"א על העבודה המצוינת של הארגון ואנשיו. יחד ניצור שיתופי פעולה נוספים עבור קהילות אחרות בנגב וכל זאת כדי להציל נפשות. כל זאת ללא הבדלי גזע וללא אפלייה. כל שנה הקרן לידידות עוזרת לכמיליון וחצי אנשים בישראל. המצב בישובים הבדואים הוא חמור וזה לא הוגן כלפי התושבים, יש חוסר בפעילות מעשית בשטח, המשנה את המציאות. לכן הקרן לידידות מתגייסת למען כולם ומכל הלב למען עתיד הילדים ובריאות התושבים. כולנו, כולל התושבים צריכים לעשות יותר. קורס החובשים והתנדבות בקהילה הם חלק ודוגמה לתהליך."
 
מנכ"ל שותף אג'יק מכון הנגב, ח'יר אלבז: "הצלת חיים על ידי מתן סיוע חירום לחברה הבדואית בכלל, ולתושבי הכפרים הבלתי מוכרים בפרט הינה מטרה עליונה עבורנו באג'יק מכון הנגב. הפעלת אמבולנסים הינה חלק מתהליך בניית מערך הצלת חיים במקומות שאין בהם מענה הולם בחברה הבדואית. בניית צוותי חירום ממתנדבים מקומיים, והכשרת כוח אדם מקצועי בקבוצות גדולות, כמו חובשים ופראמדיקים, הן מטרות שנמשיך לקדם בשנים הקרובות, בעזרת שותפים מהתחומים הרלוונטיים".
 
מנכ"ל מד"א, אלי בין: "מד"א פועל ללא הרף על מנת להגיע לכל פלח באוכלוסייה הקיימת בישראל. אנו פועלים רבות כדי להשריש את פועלו של מד"א, את היכולות להצלת חיים, ואת הטכניקות להגשת עזרה ראשונה וסיוע רפואי. קורס חובשי רפואת החירום בקרב נציגי הפזורה הבדואית מהווה אבן דרך לחיזוק שיתוף הפעולה הקיים היום עם הקהילה הבדואית ויצירת קהילה עם שירותי סיוע רפואי בעת חירום. אני מודה לקרן לידידות, לאג'יק מכון הנגב ולמועצה האזורית נווה מדבר על שיתוף הפעולה והסיוע ומברך אץ המתנדבים שבחרו לתת מזמנם למען פיתוח הקהילה ובטוח כי לפנינו דרך רצופה בהצלחות וייעול המענה הרפואי"
.

 
 


 


 
 
1
 
כותרות היום - מבזקים   24/7
1
 
1
דוברות מד״א: בשעה 12:56 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב איילון על תאונת דרכים בין שני כלי רכב בכביש 3 סמוך למחלף לטרון. חובשים ופראמדיקים של מד"א מעניקים טיפול רפואי ומפנים לבי"ח שיבא תל השומר צעיר בן 18 במצב בינוני עם חבלות בגפיים עליונות. טימור

משרד הבריאות: חולה קורונה שאותר על טיסה שחזרה מטורקיה חברת תעופה: Turkish Airlines מספר טיסה: TK7710 המראה: 21/01/2021 בשעה 23:40 מנמל תעופה סביחה גקצ'ן איסטנבול נחיתה: 22/01/2021 בשעה 50:00 בנתב"ג תל אביב על הטיסה נמצא נוסע מאומת למחלת הקורונה. כל הנוסעים בטיסה חייבים להיות בבידוד ולדווח באתר משרד הבריאות על בידוד ביתי. תקופת הבידוד הנדרשת היא 14 ימים מתאריך 22/01/2021 ועד 05/02/2021 כולל. ניתן לקצר את תקופת הבידוד ל- 10 ימים, כאשר מתקיימים התנאים הבאים: דיווח על בידוד בית באתר משרד הבריאות, ביצוע שתי בדיקות לקורונה- בדיקה ראשונה בהקדם ובדיקה שנייה ביום התשיעי מ- 22/01/2021 . אם שתי הבדיקות שליליות, תשלח הודעת SMS על קיצור בידוד

מרכז שניידר לרפואת ילדים: לא לילדים בלבד: מרכז שניידר יתחיל לחסן ״צעירים״ בני 60 ומעלה לקורונה כחלק מהמאמץ הלאומי לחסן את אוכלוסיית המדינה, ובמסגרת הירתמות הכללית לחיסון מבוטחיה, פתח מרכז שניידר, בית החולים האחד והיחיד לילדים בארץ, את שעריו גם ל״ילדים״ בני 60 ומעלה. החל מיום שלישי הקרוב, ה-29/12/2020, מרכז שניידר לרפואת ילדים, יחל לחסן לקורונה את מבוטחי הכללית בגילאי 60 ומעלה. החיסונים יתקיימו במתחם הייעודי שהוקם במיוחד לחיסוני הקורונה, בקומה הראשונה של מרכז שניידר, בימים ראשון עד חמישי בין השעות 14:30 עד 20:00. ההרשמה לציבור אפשרית דרך אתר כללית או באמצעות 2700*


 
 
  מערכת החדשות:  077-330-8993
   
פרשת השבוע
מפי הבחור ינון דהן היו''
שבת קודש פרשת בא י' שבט התשפ"א
1
האינדקס המרכזי
18,930 בעלי עסקים ונותני שירות
 


אבחון וטיפול אלטרנטיבי
 

אביזרי
חבישה
     


אביזרי שיקום
 
     


אופטומטריסטים
 

אופטיקאים
     


אחיות פרטיות
 

אירידיולוגיה
     


אמבולנס פרטי
 

ארומתרפיה
     


ביופידבק
 

בית לחיים
     


בית אבות
דיור מוגן
 

בתי הבראה
והחלמה
     


בתי
חולים
 

בתי חולים
לבריאות הנפש
     


בי"ח סיעודיים וגריאטריים
 

בתי
טבע
     


בתי מרקחת
 

גוף ונפש
     


דיאטנים
 

הומאופתיה
     


הידרותרפיה
 

הילינג
     


היפנוזה
 

הסעות נכים
     


השמת ע.זרים
 

ויטמינים
     


חיתולים למבוגרים
 

טווינא
     


טיפול אלטרנטיבי בילדים
 

טיפול באמצעות בעלי חיים
     


טיפול באמצעות יצירה והבעה
 

טיפול בהפרעות זיכרון
     


טיפול בהפרעות שינה
 

טיפול באמצעות ציורי ילדים
     


יועצי תזונה
 

כירופרקטיקה
     


כירורגיה של היד
 

מגנטותרפיה
     


מדיטציות
 

מוצרים אורטופדיים
     


מוקדי עזרה ראשונה
 

מכונים
רפואיים
     


מכשירי שמיעה ואביזרים
 

מנגנוני נכים
לרכב
     


מרחצאות ומעיינות מרפא
 

נטורופתיה
     


נעליים
אורטופדיות
 

עורכי דין
ביטוח
     


עורכי דין
ביטוח לאומי
 

עורכי דין
דיני נזיקין
     


עורכי דין
רשלנות רפואית
 

פודיאטרים
     


פיזיותרפיה
 

פיזיותרפיה התפתחותית
     


פילאטיס
 

פלדנקרייז
     


פסיכוגריאטריה
 

פסיכולוגיה התפתחותית
     


פסיכולוגיה שיקומית
 

פסיכותרפיה
     


פרחי באך
 

ציוד ואביזרים
     


קינסיולוגיה
 

קלינאי תקשורת
     


רולפינג
 

רכב חשמלי
     


רכיבה טיפולית
 

רפואה סינית
     


רפלקסולוגיה
 

שיאצו
     


שיטת אלבאום
 

שיטת אלכסנדר
     


שיטת פאולה
 

שיקום נכים
     


שירותי
סיעוד
 

תזונה ודיאטות טבעיות
     


תרפיה במוסיקה
  רישום לאינדקס
     

אבחון וטיפול אלטרנטיבי אביזרי חבישה אביזרי שיקום אוסטיאופתיה אופטומטריסטים
אופטיקאים אחיות פרטיות אירידיולוגיה אמבולנס פרטי ארומתרפיה
ביופידבק בית לחיים בית אבות, דיור מוגן בתי הבראה והחלמה בתי חולים
בתי חולים לבריאות הנפש בי"ח סיעודיים וגריאטריים בתי טבע בתי מרקחת גוף ונפש
דיאטנים הומאופתיה הידרותרפיה הילינג היפנוזה
הסעות נכים השמת עובדים זרים ויטמינים חיתולים למבוגרים טווינא
טיפול אלטרנטיבי בילדים טיפול באמצעות בע"ח טיפול ע"י יצירה והבעה טיפול בהפרעות זיכרון טיפול בהפרעות שינה
טיפול ע"י ציורי ילדים יועצי תזונה כירופרקטיקה כירורגיה של היד מגנטותרפיה
מדיטציות מוצרים אורטופדיים מוקדי עזרה ראשונה מכונים רפואיים מכשירי שמיעה ואביזרים
מנגנוני נכים לרכב מרחצאות ומעיינות מרפא נטורופתיה נעליים אורטופדיות עורכי דין - ביטוח
עורכי דין - ביטוח לאומי עורכי דין - דיני נזיקין עורכי דין - רשלנות רפואית פודיאטרים פיזיותרפיה
פיזיותרפיה התפתחותית פילאטיס פלדנקרייז פסיכוגריאטריה פסיכולוגיה התפתחותית
פסיכולוגיה שיקומית פסיכותרפיה פרחי באך ציוד ואביזרים לנכים קינסיולוגיה
קלינאי תקשורת רולפינג רכב חשמלי רכיבה טיפולית רפואה סינית
רפלקסולוגיה שיאצו שיטת אלבאום שיטת אלכסנדר שיטת פאולה
שיקום נכים ונפגעים שירותי סיעוד תזונה ודיאטות טבעיות תרפיה במוסיקה  
 
 
כל הדרכים שלכם ליצירת קשר:

   
חזרה לדף הבית    תנאי שימוש   מדיניות פרטיות   חוק הספאם   אתיקה מקצועית   חוק זכויות יוצרים הצהרת נגישות
                       
    fax-to-mail: 153-54-7126459   דוא"ל: lelo.hagbala@gmail.com   כתובת: בן חור אליהו 14 באר שבע       מערכת החדשות: 077-330-899-3

מדיניות שימוש ב-cookies וכלים אחרים

על מנת לאפשר הפעלתו של האתר באופן מיטבי וכן לשפר את חווייתך מהשימוש בו, יתכן וייעשה שימוש בכלים מסוג "עוגיות" (Cookies), כמו גם ב"כלים אחרים" | יחד עם זאת, אנו כאן ב-אתר החדשות המרכזי לנכויות ומוגבלויות נדרשים לאישורך והסכמתך | היה ואם אין רצונך להתיר השימוש בכלים אלו, הנך נדרש/ת להפסיק באופן מיידי שהייתך-שימושך באתר | האמור ד-לעיל' מהווה תמצית "מדיניות השימוש" באתר | את הנסח המלא והמחייב ניתן למצוא בקטגוריה "מדיניות פרטיות".

בכל שאלה ובקשה ניתן לפנות באמצעות
  צור קשר  שבאתר   |   מדיניות פרטיות 


© כל הזכויות שמורות ל: עדי גולן ADI GOLAN
לייבסיטי - בניית אתרים