תחזית מזג האויר 25-10-2020:  טבריה  33-19  ירושלים  28-19  ים המלח 33-25  מצפה רמון  27-18   צפת  27-19   חיפה  31-21   תל אביב  29-20  באר שבע  30-18   אילת  33-22 
    ללא הגבלה - אתר החדשות המרכזי לנכויות ומוגבלויות  
1
 בארץ ובעולם     בריאות ונפש    |    התנדבות-קהילה   |    חוק ומשפט     |   ספורט נכים-פאראלימפי   |    רפואה משלימה    |   תזונה נכונה    |   חיפוש
1
האופנועניות של מד"א שמצילות חיים

בתוך כוחות הצלת החיים של מגן דוד אדום פועלים כיום למעלה מ-550 אופנועים ונוספים צפויים להיכנס לפעילות בתקופה הקרובה ♦ מבין האופנועים והאופנוענים הפועלים בשורות מד"א, הכירו את ששת המופלאות - הנשים היחידות הרוכבות על אופנועי מד"א להצלת חיים


מערכת, 01/08/2018, צילום: דוברות מדא
 


 
כחלק ממאמציו השוטפים של מגן דוד אדום לקצר את זמני התגובה וההגעה של צוותי מד"א, החובשים והפאראמדיקים מגיעים לזירות אירועים בכלי תחבורה שונים החל מהאמבולנסים וניידות הטיפול הנמרץ המוכרים, ועד למסוקים, אופנים חשמליים ורכבי בימבולנס שמגיעים גם למקומות סבוכים. למד"א צי אופנועים הכולל למעלה מ-550 אופנועים המגיעים לזירות אירועים בכל רחבי הארץ כשעליהם תיק הכולל את מלוא הציוד מציל החיים הקיים באמבולנס: דפיברילטור, מכשיר הנשמה, ציוד חבישה, מזרקי אפיפן לטיפול בהתקף אלרגיה מסכן חיים ועוד. בין האופנועים גם אופנועים כבדים ואופנועי טיפול נמרץ הרכובים על ידי פאראמדיקים ומצויידים בציוד טיפול נמרץ כגון דפיברילטור מתקדם ותרופות מגוונות. ההגעה על האופנוע קלה ומהירה יותר, ובמקרים דוגמת תאונות דרכים יכולים האופנוענים לנצל את יכולת התנועה המעולה שלהם ולחסוך זמן יקר.
 
סביר למדי שיצא לכם לראות את אופנועני מד"א נוסעים בכבישי ישראל כשהם ממהרים להגיש מענה רפואי בזירות אירועי חירום שונות. אך האם יצא לכם לפגוש את אופנועוניות מד"א? בשורת יחידת האופנועים של מד"א מתנדבות כיום שש אופנועניות, כולן 'משוגעות' על עבודתן, והצלת חיים עבורן היא משימה משמעותית מאין כמותה.
 
אורית גורגוב (32), אופנוענית מד"א מתנדבת במרחב ירקון, היא בכלל מטפלת ברפואה משלימה שמתגוררת בראש העין. בין טיפול לטיפול, היא מוצאת את הזמן לזנק ולסייע בהצלת חיים כשהיא רכובה על אופנוע מד"א שברשותה. "תמיד אהבתי אופנועים, ותמיד רכבתי. לפני כשלוש שנים קיבלתי את אופנוע מד"א, ומאז אני מגיעה איתו לכל קריאה. אני זוכרת עשרות קריאות שבהן לקחתי חלק ואני גאה ושמחה על האפשרות לסייע ולעזור למי שצריך." כנהגת אמבולנס יודעת אורית להסביר את ההבדל האדיר שבין שני כלי הרכב. "האופנוע נותן לי את היכולת להגיע מהר יותר, ולפעול ביעילות רבה יותר בעיקר בזירות מורכבות בכבישים, כשיש צורך לעקוף פקקי ענק," היא מספרת.
 
שרון גרין (47), תושבת חופית, אם לשלושה, חובשת מתנדבת על אופנוע חירום של מד"א ונהגת אמבולנס במד"א מרחב שרון "עד לפני שנה עסקתי בתחום עיצוב מוצר בחברה למוצרי ילדים ותינוקות ובעבר רכבתי על אופנועים ונהנתי מזה, אחרי שנים ארוכות אני שמחה לחזור לאופנוע. הקריאה הראשונה שאליה הוזנקתי ככוננית על אופנוע החירום נחרטה בזיכרוני, זה היה לאירוע של שני בני אדם שטבעו סמוך לחוף בית ינאי והגעתי לסייע במהירות שיא, הצלחתי להעניק טיפול מציל חיים ושניהם ניצלו," מספרת שרון בהתרגשות. "מקרה נוסף שלא אשכח היה כשיצאתי עם האופנוע לטפל בילדה כבת שנתיים שנחנקה מגוף זר, הצלחתי לחלץ מקנה הנשימה את הגוף הזר והילדה חזרה לנשום. אני גאה ושמחה לעזור לקהילה, זה נותן לי סיפוק. בשבילי, לחזור ולרכב על האופנוע ובמקביל גם להציל חיים, זה שילוב מנצח."
 
ליטה ברזון (29), אופנוענית במרחב כרמל של מד"א: "בעבר רציתי ללמוד רפואה וטרינרית והתחלתי לעבוד במרפאה וטרינרית. מתוך הרצון לעזור בהצלת חיים, החלטתי ללמוד קורס חובשים במד"א והתחלתי לעבוד בבנק הדם של מד"א. העניין של ההתנדבות במד"א הוא חיידק שנדבקתי בו וזו אהבה גדולה עבורי. האופנוע הוא אתגר. יש ברכיבה על האופנוע גם מרכיב של סיכון, אבל אני יודעת שבעזרתו אני עושה את המקסימום כדי להציל חיים- אני מגיעה מהר יותר לטפל בחולים ובפצועים. מאז שקיבלתי את האופנוע והתחלתי לרכב אני רואה את ההבדל בשטח בזמינות ובהגעה של האופנועים. אני מתגוררת בקריית אתא, וההגעה לקריאות היא מאוד יעילה ומהירה במיוחד בזמן עומסי תנועה."
 
לואיז רבינוביץ (51), אופנוענית מד"א במרחב לכיש, במד"א כבר מעל ל-11 שנים במהלכן עברה קורס חובשים בכירים והיא בעלת רישיון לאופנוע כבר 12 שנים. בזכות ניסיונה ארוך השנים ברכיבה על אופנוע והידע הנרחב שלה בהצלחת חיים, היה זה צעד טבעי להעניק לה אופנוע מד"א הנושא ציוד רב להצלת חיים. לואיז מספרת שהתחילה להתנדב במד"א עקב תאונה קשה שהייתה עדה לה לפני כ-13 שנים: "הייתי במקום ולא ידעתי מה לעשות, לא הייתה לי את היכולת לעזור והבטחתי לעצמי שזה לעולם לא יקרה שוב." לואיז החליטה להרים את הכפפה, הצטרפה לארגון מגן דוד אדום, וכיום, היא האישה היחידה בין האופנוענים באשדוד שמגיעה לזירות אירועים כשהיא רכובה על אופנוע מד"א.
 
אסאלה עבוד (25) מגוש חלב, שרק לאחרונה קיבלה את אופנוע עזרה ראשונה של מד"א: "אני נרגשת לקבל את האופנוע ה- 500 של מד"א שבאמצעותו אוכל להגיע במהירות לחולים ולפצועים ולהציל חיים. סיימתי עכשיו הכשרה מקצועית מיוחדת במד"א לרכיבה על אופנוע שם קיבלנו טיפים לרכיבה נכונה ובטוחה, תרגלנו רכיבה מבצעית בשטח תוך בלימות, תימרונים ואמצעי בטיחות. כאדריכלית במקצועי ומתנדבת במד"א אני מסתובבת באזור הצפון ואני בטוחה שהאופנוע יסייע לי להגיע במהירות לחולים ולפצועים ולתת את המענה הראשוני שיציל את חייהם."
 
סטפני גליק (50) תושבת כפר תבור נשואה ואם לילדה. מרצה בתחום טכנולוגיה חינוכית במכללת שאנן ומתנדבת במד"א כ-3 שנים באמבולנסים ובניידות טיפול נמרץ של מד"א, "לאחרונה חידשתי את הרישיון לאופנוע ולפני כשבועיים והצטרפתי ליחידת האופנוענים של מגן דוד אדום במרחב גלבוע בגזרת כפר תבור. זה נותן לי סיפוק עצום לעזור לחולים ופצועים ברגעים הקשים שבהם הם נמצאים ולדעת שיש לי ביד כלי שמאפשר לי להגיע במהירות לאירועים ולהציל חיים"

מנהל יחידת האופנועים במד"א, חיליק מויאל :"מתנדבי יחידת האופנועים במגן דוד אדום הם רוכבים מקצועיים אשר בין השאר רוכבים גם על אופנועי טיפול נמרץ ועל אופנועים כבדים. כלל רוכבי אופנועי מד"א עוברים הכשרות מיוחדות לרכיבה נכונה ובטוחה ומצוידים בקסדה ובכלל אמצעי המיגון הנדרשים מהטובים ביותר. ששת האופנועניות שמתנדבות בשורות יחידת האופנועים של מד"א תורמות רבות בשיפור זמני ההגעה של מד"א וכבר הצילו את חייהם של אנשים רבים."
 
מנכ"ל מד"א, אלי בין: "מד"א, כארגון ההצלה הלאומי של מדינת ישראל פועל ללא לאות על מנת לשפר את זמני ההגעה לאירועים ולהעניק טיפול רפואי מהיר ומקצועי בזמן אמת בשטח. לצורך כך אנחנו מפעילים ברחבי הארץ כ-550 אופנועים בהם אופנועי טיפול נמרץ וזאת בנוסף לאמבולנסים ולניידת לטיפול נמרץ. הכוח המוביל של מצילי החיים על הרכב הדו גלגלי הן הבנות שיוצאות ביום ובלילה בקיץ ובחורף ולעיתים בזמן שעסוקות עם הילדים או בארוחות משפחתיות וכשיודעות שיש מישהו שזקוק להן, הן עוזבות הכל ויוצאות להציל חיים. הן מקצועניות הן מבחינת הטיפול הרפואי והן מבחינת הרכיבה המבצעית, ומגיעות ראשונות לאירועים. אני מודה למתנדבי יחידת האופנועים המסורים שפועלים למען משימת הצלת החיים במדינת ישראל
."

 

 


 
1
    גולשים באתר 135,335    
 
   חדשות ועדכונים 24/7  
1
 
1
גלידות נסטלה מבקשת לעדכן את הציבור כי בעקבות תלונות צרכנים נמצא כי בשלגון גומיגם, המסומן כעשוי להכיל חלב, נמצאו בפועל מוצקי חלב בכמות מועטה. מדובר בשלגון גומיגם, גלידות נסטלה, 90 גרם, מאצווה מספר Lo0259 (מהשעה 18:00), Lo260, Lo266,Lo266A בעלת תאריכי תפוגה 15/03/22, 16/03/22, 22/03/22 "

התקבלה הודעה תן חיובי לכלבת שנתפס בקיבוץ שדה נחמיה, בגליל העליון. לא ידוע על בני אדם שנחשפו לו. אנו מבקשים מכל מי שהיה במגע או שבעלי החיים שברשותו באו במגע באזור האירוע עם בעל החיים הנגוע או בעל חיים משוטט, בין התאריכים 7.10.2020 עד 21.10.2020 כולל, לפנות בדחיפות ללשכת הבריאות בצפת, טלפון 04-6994257, 04-6994200, או ללשכת הבריאות הקרובה למקום מגוריו, לשם שקילת הצורך למתן טיפול מונע להם.

דוברות מד"א : בשעה 09:02 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב איילון על רוכב אופנוע שנפצע במהלך רכיבה בשטח סמוך לצומת מבוא מודיעים. חובשים ופראמדיקים של מד"א מעניקים טיפול רפואי ומפנים לבי"ח שערי צדק גבר כבן 35 במצב בינוני עם חבלות בגפיים. נדב

 
 
 
     כניסה לאינדקס המרכזי      
 
פייסבוק   צור קשר   אודות
 
  פרסום באינדקס ובאתר החדשות  
 
פרשת השבוע
מפי הבחור ינון דהן היו'
שבת קודש פרשת נח ו' מרחשון התשפ"א
1
 בשיתוף יש לי מותק של תסמותק 
 
 

האינדקס המרכזי
18,930 בעלי עסקים ונותני שירות

1
 
אבחון וטיפול אלטרנטיבי 843
   
אביזרי חבישה 12
   
אביזרי שיקום 36
   
אוסטיאופתיה 33
   
אופטומטריסטים 634
   
אופטיקאים 529
   
אחיות פרטיות 145
   
אירידיולוגיה 20
   
אמבולנס פרטי 142
   
ארומתרפיה 24
   
ביופידבק 17
   
בית לחיים 4
   
בית אבות דיור מוגן 502
   
בתי הבראה והחלמה 13
   
בתי חולים 81
   
בתי חולים לבריאות הנפש 21
   
בי"ח סיעודיים וגריאטריים 99
   
בתי טבע 158
   
בתי מרקחת 819
   
גוף ונפש 423
   
דיאטנים 537
   
הומאופתיה 280
   
הידרותרפיה 51
   
הילינג 266
   
היפנוזה 18
   
הסעות נכים 27
   
השמת עובדים זרים 65
   
ויטמינים 10
   
חיתולים למבוגרים 66
   
טווינא 23
   
טיפול אלטרנטיבי בילדים 44
   
טיפול באמצעות בעלי חיים 43
   
טיפול בעזרת יצירה והבעה 384
   
טיפול בהפרעות זיכרון 7
   
טיפול בהפרעות שינה 17
   
טיפול באמצעות ציורי ילדים 2
   
יועצי תזונה 70
   
כירופרקטיקה 109
   
כירורגיה של היד 28
   
מגנטותרפיה 7
   
מדיטציות 48
   
מוצרים אורטופדיים 295
   
מוקדי עזרה ראשונה 103
   
מכונים רפואיים 526
   
מכשירי שמיעה ואביזרים 194
   
מנגנוני נכים לרכב 16
   
מרחצאות ומעיינות מרפא 6
   
נטורופתיה 235
   
נעליים אורטופדיות 84
   
עורכי דין ביטוח 1043
   
עורכי דין ביטוח לאומי 1218
   
עורכי דין דיני נזיקין 4182
   
עורכי דין רשלנות רפואית 462
   
פודיאטרים 33
   
פיזיותרפיה 381
   
פיזיותרפיה התפתחותית 16
   
פילאטיס 167
   
פלדנקרייז 139
   
פסיכוגריאטריה 2
   
פסיכולוגיה התפתחותית 31
   
פסיכולוגיה שיקומית 39
   
פסיכותרפיה 633
   
פרחי באך 42
   
ציוד ואביזרים לנכים 49
   
קינסיולוגיה 25
   
קלינאי תקשורת 260
   
רולפינג 8
   
רכב חשמלי וקלנועיות 46
   
רכיבה טיפולית 38
   
רפואה סינית 403
   
רפלקסולוגיה 434
   
שיאצו 180
   
שיטת אלבאום 17
   
שיטת אלכסנדר 79
   
שיטת פאולה 31
   
שיקום נכים ונפגעים 165
   
שירותי סיעוד 556
   
תזונה ודיאטות טבעיות 98
   
תרפיה במוסיקה 29
   

אבחון וטיפול אלטרנטיבי אביזרי חבישה אביזרי שיקום אוסטיאופתיה אופטומטריסטים
אופטיקאים אחיות פרטיות אירידיולוגיה אמבולנס פרטי ארומתרפיה
ביופידבק בית לחיים בית אבות, דיור מוגן בתי הבראה והחלמה בתי חולים
בתי חולים לבריאות הנפש בי"ח סיעודיים וגריאטריים בתי טבע בתי מרקחת גוף ונפש
דיאטנים הומאופתיה הידרותרפיה הילינג היפנוזה
הסעות נכים השמת עובדים זרים ויטמינים חיתולים למבוגרים טווינא
טיפול אלטרנטיבי בילדים טיפול באמצעות בע"ח טיפול ע"י יצירה והבעה טיפול בהפרעות זיכרון טיפול בהפרעות שינה
טיפול ע"י ציורי ילדים יועצי תזונה כירופרקטיקה כירורגיה של היד מגנטותרפיה
מדיטציות מוצרים אורטופדיים מוקדי עזרה ראשונה מכונים רפואיים מכשירי שמיעה ואביזרים
מנגנוני נכים לרכב מרחצאות ומעיינות מרפא נטורופתיה נעליים אורטופדיות עורכי דין - ביטוח
עורכי דין - ביטוח לאומי עורכי דין - דיני נזיקין עורכי דין - רשלנות רפואית פודיאטרים פיזיותרפיה
פיזיותרפיה התפתחותית פילאטיס פלדנקרייז פסיכוגריאטריה פסיכולוגיה התפתחותית
פסיכולוגיה שיקומית פסיכותרפיה פרחי באך ציוד ואביזרים לנכים קינסיולוגיה
קלינאי תקשורת רולפינג רכב חשמלי רכיבה טיפולית רפואה סינית
רפלקסולוגיה שיאצו שיטת אלבאום שיטת אלכסנדר שיטת פאולה
שיקום נכים ונפגעים שירותי סיעוד תזונה ודיאטות טבעיות תרפיה במוסיקה  
 
 
כל הדרכים שלכם ליצירת קשר:

                     
חזרה לדף הבית    תנאי שימוש   מדיניות פרטיות   חוק הספאם   אתיקה מקצועית   חוק זכויות יוצרים
                     
פקס: 153-54-7126459 דוא"ל: lelo.hagbala@gmail.com כתובת: אליהו בן חור 14 באר שבע הצהרת נגישות

מדיניות שימוש ב-cookies וכלים אחרים

על מנת לאפשר הפעלתו של האתר באופן מיטבי וכן לשפר את חווייתך מהשימוש בו, יתכן וייעשה שימוש בכלי מסוג "עוגיות" (Cookies), כמו גם ב"כלים אחרים" | יחד עם זאת, אנו כאן ב-באתר "חדשות הבריאות" נדרשים לאישורך והסכמתך | היה ואם אין רצונך להתיר השימוש בכלים אלו, הנך נדרש/ת להפסיק באופן מיידי שהייתך-שימושך באתר | האמור ד-לעיל' מהווה תמצית "מדיניות השימוש" באתר | את הנסח המלא והמחייב ניתן למצוא בקטגוריה "מדיניות פרטיות".

בכל שאלה ובקשה ניתן לפנות באמצעות
  צור קשר  שבאתר   |   מדיניות פרטיות 


© כל הזכויות שמורות ל: חדשות הבריאות
לייבסיטי - בניית אתרים