8
1
 
1
1
בארץ ובעולם  |  בריאות ונפש  |  התנדבות וקהילה  |   חוק ומשפט  |  ספורט נכים  |  רפואה משלימה   |  תזונה נכונה  |   כניסת כתבים   |  פייסבוק חיפוש
1
האופנועניות של מד"א שמצילות חיים

בתוך כוחות הצלת החיים של מגן דוד אדום פועלים כיום למעלה מ-550 אופנועים ונוספים צפויים להיכנס לפעילות בתקופה הקרובה ♦ מבין האופנועים והאופנוענים הפועלים בשורות מד"א, הכירו את ששת המופלאות - הנשים היחידות הרוכבות על אופנועי מד"א להצלת חיים


מערכת, 01/08/2018, צילום: דוברות מדא
 


 
כחלק ממאמציו השוטפים של מגן דוד אדום לקצר את זמני התגובה וההגעה של צוותי מד"א, החובשים והפאראמדיקים מגיעים לזירות אירועים בכלי תחבורה שונים החל מהאמבולנסים וניידות הטיפול הנמרץ המוכרים, ועד למסוקים, אופנים חשמליים ורכבי בימבולנס שמגיעים גם למקומות סבוכים. למד"א צי אופנועים הכולל למעלה מ-550 אופנועים המגיעים לזירות אירועים בכל רחבי הארץ כשעליהם תיק הכולל את מלוא הציוד מציל החיים הקיים באמבולנס: דפיברילטור, מכשיר הנשמה, ציוד חבישה, מזרקי אפיפן לטיפול בהתקף אלרגיה מסכן חיים ועוד. בין האופנועים גם אופנועים כבדים ואופנועי טיפול נמרץ הרכובים על ידי פאראמדיקים ומצויידים בציוד טיפול נמרץ כגון דפיברילטור מתקדם ותרופות מגוונות. ההגעה על האופנוע קלה ומהירה יותר, ובמקרים דוגמת תאונות דרכים יכולים האופנוענים לנצל את יכולת התנועה המעולה שלהם ולחסוך זמן יקר.
 
סביר למדי שיצא לכם לראות את אופנועני מד"א נוסעים בכבישי ישראל כשהם ממהרים להגיש מענה רפואי בזירות אירועי חירום שונות. אך האם יצא לכם לפגוש את אופנועוניות מד"א? בשורת יחידת האופנועים של מד"א מתנדבות כיום שש אופנועניות, כולן 'משוגעות' על עבודתן, והצלת חיים עבורן היא משימה משמעותית מאין כמותה.
 
אורית גורגוב (32), אופנוענית מד"א מתנדבת במרחב ירקון, היא בכלל מטפלת ברפואה משלימה שמתגוררת בראש העין. בין טיפול לטיפול, היא מוצאת את הזמן לזנק ולסייע בהצלת חיים כשהיא רכובה על אופנוע מד"א שברשותה. "תמיד אהבתי אופנועים, ותמיד רכבתי. לפני כשלוש שנים קיבלתי את אופנוע מד"א, ומאז אני מגיעה איתו לכל קריאה. אני זוכרת עשרות קריאות שבהן לקחתי חלק ואני גאה ושמחה על האפשרות לסייע ולעזור למי שצריך." כנהגת אמבולנס יודעת אורית להסביר את ההבדל האדיר שבין שני כלי הרכב. "האופנוע נותן לי את היכולת להגיע מהר יותר, ולפעול ביעילות רבה יותר בעיקר בזירות מורכבות בכבישים, כשיש צורך לעקוף פקקי ענק," היא מספרת.
 
שרון גרין (47), תושבת חופית, אם לשלושה, חובשת מתנדבת על אופנוע חירום של מד"א ונהגת אמבולנס במד"א מרחב שרון "עד לפני שנה עסקתי בתחום עיצוב מוצר בחברה למוצרי ילדים ותינוקות ובעבר רכבתי על אופנועים ונהנתי מזה, אחרי שנים ארוכות אני שמחה לחזור לאופנוע. הקריאה הראשונה שאליה הוזנקתי ככוננית על אופנוע החירום נחרטה בזיכרוני, זה היה לאירוע של שני בני אדם שטבעו סמוך לחוף בית ינאי והגעתי לסייע במהירות שיא, הצלחתי להעניק טיפול מציל חיים ושניהם ניצלו," מספרת שרון בהתרגשות. "מקרה נוסף שלא אשכח היה כשיצאתי עם האופנוע לטפל בילדה כבת שנתיים שנחנקה מגוף זר, הצלחתי לחלץ מקנה הנשימה את הגוף הזר והילדה חזרה לנשום. אני גאה ושמחה לעזור לקהילה, זה נותן לי סיפוק. בשבילי, לחזור ולרכב על האופנוע ובמקביל גם להציל חיים, זה שילוב מנצח."
 
ליטה ברזון (29), אופנוענית במרחב כרמל של מד"א: "בעבר רציתי ללמוד רפואה וטרינרית והתחלתי לעבוד במרפאה וטרינרית. מתוך הרצון לעזור בהצלת חיים, החלטתי ללמוד קורס חובשים במד"א והתחלתי לעבוד בבנק הדם של מד"א. העניין של ההתנדבות במד"א הוא חיידק שנדבקתי בו וזו אהבה גדולה עבורי. האופנוע הוא אתגר. יש ברכיבה על האופנוע גם מרכיב של סיכון, אבל אני יודעת שבעזרתו אני עושה את המקסימום כדי להציל חיים- אני מגיעה מהר יותר לטפל בחולים ובפצועים. מאז שקיבלתי את האופנוע והתחלתי לרכב אני רואה את ההבדל בשטח בזמינות ובהגעה של האופנועים. אני מתגוררת בקריית אתא, וההגעה לקריאות היא מאוד יעילה ומהירה במיוחד בזמן עומסי תנועה."
 
לואיז רבינוביץ (51), אופנוענית מד"א במרחב לכיש, במד"א כבר מעל ל-11 שנים במהלכן עברה קורס חובשים בכירים והיא בעלת רישיון לאופנוע כבר 12 שנים. בזכות ניסיונה ארוך השנים ברכיבה על אופנוע והידע הנרחב שלה בהצלחת חיים, היה זה צעד טבעי להעניק לה אופנוע מד"א הנושא ציוד רב להצלת חיים. לואיז מספרת שהתחילה להתנדב במד"א עקב תאונה קשה שהייתה עדה לה לפני כ-13 שנים: "הייתי במקום ולא ידעתי מה לעשות, לא הייתה לי את היכולת לעזור והבטחתי לעצמי שזה לעולם לא יקרה שוב." לואיז החליטה להרים את הכפפה, הצטרפה לארגון מגן דוד אדום, וכיום, היא האישה היחידה בין האופנוענים באשדוד שמגיעה לזירות אירועים כשהיא רכובה על אופנוע מד"א.
 
אסאלה עבוד (25) מגוש חלב, שרק לאחרונה קיבלה את אופנוע עזרה ראשונה של מד"א: "אני נרגשת לקבל את האופנוע ה- 500 של מד"א שבאמצעותו אוכל להגיע במהירות לחולים ולפצועים ולהציל חיים. סיימתי עכשיו הכשרה מקצועית מיוחדת במד"א לרכיבה על אופנוע שם קיבלנו טיפים לרכיבה נכונה ובטוחה, תרגלנו רכיבה מבצעית בשטח תוך בלימות, תימרונים ואמצעי בטיחות. כאדריכלית במקצועי ומתנדבת במד"א אני מסתובבת באזור הצפון ואני בטוחה שהאופנוע יסייע לי להגיע במהירות לחולים ולפצועים ולתת את המענה הראשוני שיציל את חייהם."
 
סטפני גליק (50) תושבת כפר תבור נשואה ואם לילדה. מרצה בתחום טכנולוגיה חינוכית במכללת שאנן ומתנדבת במד"א כ-3 שנים באמבולנסים ובניידות טיפול נמרץ של מד"א, "לאחרונה חידשתי את הרישיון לאופנוע ולפני כשבועיים והצטרפתי ליחידת האופנוענים של מגן דוד אדום במרחב גלבוע בגזרת כפר תבור. זה נותן לי סיפוק עצום לעזור לחולים ופצועים ברגעים הקשים שבהם הם נמצאים ולדעת שיש לי ביד כלי שמאפשר לי להגיע במהירות לאירועים ולהציל חיים"

מנהל יחידת האופנועים במד"א, חיליק מויאל :"מתנדבי יחידת האופנועים במגן דוד אדום הם רוכבים מקצועיים אשר בין השאר רוכבים גם על אופנועי טיפול נמרץ ועל אופנועים כבדים. כלל רוכבי אופנועי מד"א עוברים הכשרות מיוחדות לרכיבה נכונה ובטוחה ומצוידים בקסדה ובכלל אמצעי המיגון הנדרשים מהטובים ביותר. ששת האופנועניות שמתנדבות בשורות יחידת האופנועים של מד"א תורמות רבות בשיפור זמני ההגעה של מד"א וכבר הצילו את חייהם של אנשים רבים."
 
מנכ"ל מד"א, אלי בין: "מד"א, כארגון ההצלה הלאומי של מדינת ישראל פועל ללא לאות על מנת לשפר את זמני ההגעה לאירועים ולהעניק טיפול רפואי מהיר ומקצועי בזמן אמת בשטח. לצורך כך אנחנו מפעילים ברחבי הארץ כ-550 אופנועים בהם אופנועי טיפול נמרץ וזאת בנוסף לאמבולנסים ולניידת לטיפול נמרץ. הכוח המוביל של מצילי החיים על הרכב הדו גלגלי הן הבנות שיוצאות ביום ובלילה בקיץ ובחורף ולעיתים בזמן שעסוקות עם הילדים או בארוחות משפחתיות וכשיודעות שיש מישהו שזקוק להן, הן עוזבות הכל ויוצאות להציל חיים. הן מקצועניות הן מבחינת הטיפול הרפואי והן מבחינת הרכיבה המבצעית, ומגיעות ראשונות לאירועים. אני מודה למתנדבי יחידת האופנועים המסורים שפועלים למען משימת הצלת החיים במדינת ישראל
."

 

 


 
1
 
כותרות היום - מבזקים   24/7
1
 
1
דוברות מד״א בשעה 11:06 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב איילון על ת.ד בין משאית ורכב פרטי בכביש 431 מרמלה דרום לכיוון נשרים. חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו טיפול רפואי ופינו לבי"ח שמיר-אסף הרופא אישה בת 36 במצב בינוני עם חבלות ראש ובטן, וילד בן 6 במצב קל. טימור

עמותת נגישות ישראל עורכת כנס מקצועי ייעודי במיוחד עבורכם, על מנת לסייע לכם למלא את תפקידכם בארגון בצורה היעילה והמקצועית ביותר. 
בואו ללמוד איך נותנים שירות לאנשים עם מוגבלות שקופה, מה חדש בנציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות, לקבל כלים חדשים לביצוע תפקידכם, לשמוע על דוגמאות מהשטח ועוד. 
3.5 | 10:00 - 13:45 | בזום | 65 ש״ח למשתתף.
במידת הצורך ניתן ליצור קשר: 
טל וייס | טלפון: 054-3951414 | מייל kursim@aisrael.org

הספריה המרכזית לעיוורים ולבעלי לקויות קריאהתמיד חלמתם ליצור סיפור מתח ולא העזתם? ובכלל, איך כותבים ספר מתח וגורמים לו להיות מפתה, מסקרן ובעיקר כזה שאי אפשר להפסיק לקרוא אותו? 
 
יגאל צור, איש רב פעלים; עיתונאי, מגיש בטלוויזיה, מדריך טיולים וכבר הרבה שנים - גם סופר של ספרי מתח, יתארח אצלנו בספריה לעיוורים במסגרת כיתת אמן ויסביר את האומנות הסודית מאחורי ז'אנר ספרות המתח. השידור יועבר אליכם ביום שני הקרוב ה3.5 בשעה 16:00 בדיוק.  
 
במפגש יעניק צור 10 טיפים חשובים וקלים לכתיבת סיפור (מתח) טוב ואתם לא רוצים לפספס את זה. 
כאמור, האירוע יועבר בלייב דרך ערוץ היוטיוב שלנו וכמובן ניתן יהיה לשאול שאלות בצ'ט תוך כדי המשדר.
 
הלינק להאזנה וצפייה ייפתח לשידור ביום האירוע בשעה 16:00
-קישור ליוטיוב
 
הצטרפו אלינו :)  
 
  מערכת החדשות:  077-330-8993
   
פרשת השבוע
מפי הבחור ינון דהן היו'
שבת קודש פרשת בהר בחוקותי כ"ו אייר התשפ"א
1
האינדקס המרכזי
18,930 בעלי עסקים ונותני שירות
 


אבחון וטיפול אלטרנטיבי
 

אביזרי
חבישה
     


אביזרי שיקום
 
     


אופטומטריסטים
 

אופטיקאים
     


אחיות פרטיות
 

אירידיולוגיה
     


אמבולנס פרטי
 

ארומתרפיה
     


ביופידבק
 

בית לחיים
     


בית אבות
דיור מוגן
 

בתי הבראה
והחלמה
     


בתי
חולים
 

בתי חולים
לבריאות הנפש
     


בי"ח סיעודיים וגריאטריים
 

בתי
טבע
     


בתי מרקחת
 

גוף ונפש
     


דיאטנים
 

הומאופתיה
     


הידרותרפיה
 

הילינג
     


היפנוזה
 

הסעות נכים
     


השמת ע.זרים
 

ויטמינים
     


חיתולים למבוגרים
 

טווינא
     


טיפול אלטרנטיבי בילדים
 

טיפול באמצעות בעלי חיים
     


טיפול באמצעות יצירה והבעה
 

טיפול בהפרעות זיכרון
     


טיפול בהפרעות שינה
 

טיפול באמצעות ציורי ילדים
     


יועצי תזונה
 

כירופרקטיקה
     


כירורגיה של היד
 

מגנטותרפיה
     


מדיטציות
 

מוצרים אורטופדיים
     


מוקדי עזרה ראשונה
 

מכונים
רפואיים
     


מכשירי שמיעה ואביזרים
 

מנגנוני נכים
לרכב
     


מרחצאות ומעיינות מרפא
 

נטורופתיה
     


נעליים
אורטופדיות
 

עורכי דין
ביטוח
     


עורכי דין
ביטוח לאומי
 

עורכי דין
דיני נזיקין
     


עורכי דין
רשלנות רפואית
 

פודיאטרים
     


פיזיותרפיה
 

פיזיותרפיה התפתחותית
     


פילאטיס
 

פלדנקרייז
     


פסיכוגריאטריה
 

פסיכולוגיה התפתחותית
     


פסיכולוגיה שיקומית
 

פסיכותרפיה
     


פרחי באך
 

ציוד ואביזרים
     


קינסיולוגיה
 

קלינאי תקשורת
     


רולפינג
 

רכב חשמלי
     


רכיבה טיפולית
 

רפואה סינית
     


רפלקסולוגיה
 

שיאצו
     


שיטת אלבאום
 

שיטת אלכסנדר
     


שיטת פאולה
 

שיקום נכים
     


שירותי
סיעוד
 

תזונה ודיאטות טבעיות
     


תרפיה במוסיקה
  רישום לאינדקס
     

אבחון וטיפול אלטרנטיבי אביזרי חבישה אביזרי שיקום אוסטיאופתיה אופטומטריסטים
אופטיקאים אחיות פרטיות אירידיולוגיה אמבולנס פרטי ארומתרפיה
ביופידבק בית לחיים בית אבות, דיור מוגן בתי הבראה והחלמה בתי חולים
בתי חולים לבריאות הנפש בי"ח סיעודיים וגריאטריים בתי טבע בתי מרקחת גוף ונפש
דיאטנים הומאופתיה הידרותרפיה הילינג היפנוזה
הסעות נכים השמת עובדים זרים ויטמינים חיתולים למבוגרים טווינא
טיפול אלטרנטיבי בילדים טיפול באמצעות בע"ח טיפול ע"י יצירה והבעה טיפול בהפרעות זיכרון טיפול בהפרעות שינה
טיפול ע"י ציורי ילדים יועצי תזונה כירופרקטיקה כירורגיה של היד מגנטותרפיה
מדיטציות מוצרים אורטופדיים מוקדי עזרה ראשונה מכונים רפואיים מכשירי שמיעה ואביזרים
מנגנוני נכים לרכב מרחצאות ומעיינות מרפא נטורופתיה נעליים אורטופדיות עורכי דין - ביטוח
עורכי דין - ביטוח לאומי עורכי דין - דיני נזיקין עורכי דין - רשלנות רפואית פודיאטרים פיזיותרפיה
פיזיותרפיה התפתחותית פילאטיס פלדנקרייז פסיכוגריאטריה פסיכולוגיה התפתחותית
פסיכולוגיה שיקומית פסיכותרפיה פרחי באך ציוד ואביזרים לנכים קינסיולוגיה
קלינאי תקשורת רולפינג רכב חשמלי רכיבה טיפולית רפואה סינית
רפלקסולוגיה שיאצו שיטת אלבאום שיטת אלכסנדר שיטת פאולה
שיקום נכים ונפגעים שירותי סיעוד תזונה ודיאטות טבעיות תרפיה במוסיקה  
 
 
כל הדרכים שלכם ליצירת קשר:

   
חזרה לדף הבית    תנאי שימוש   מדיניות פרטיות   חוק הספאם   אתיקה מקצועית   חוק זכויות יוצרים הצהרת נגישות
                       
    fax-to-mail: 153-54-7126459   דוא"ל: lelo.hagbala@gmail.com   כתובת: בן חור אליהו 14 באר שבע       מערכת החדשות: 077-330-899-3

מדיניות שימוש ב-cookies וכלים אחרים

על מנת לאפשר הפעלתו של האתר באופן מיטבי וכן לשפר את חווייתך מהשימוש בו, יתכן וייעשה שימוש בכלים מסוג "עוגיות" (Cookies), כמו גם ב"כלים אחרים" | יחד עם זאת, אנו כאן ב-אתר החדשות המרכזי לנכויות ומוגבלויות נדרשים לאישורך והסכמתך | היה ואם אין רצונך להתיר השימוש בכלים אלו, הנך נדרש/ת להפסיק באופן מיידי שהייתך-שימושך באתר | האמור ד-לעיל' מהווה תמצית "מדיניות השימוש" באתר | את הנסח המלא והמחייב ניתן למצוא בקטגוריה "מדיניות פרטיות".

בכל שאלה ובקשה ניתן לפנות באמצעות
  צור קשר  שבאתר   |   מדיניות פרטיות 


© כל הזכויות שמורות ל: עדי גולן ADI GOLAN
לייבסיטי - בניית אתרים