ללא הגבלה - אתר החדשות המרכזי לנכויות ומוגבלויות  
1
 בארץ ובעולם     בריאות ונפש    |    התנדבות-קהילה   |    חוק ומשפט     |   ספורט נכים-פאראלימפי   |    רפואה משלימה    |   תזונה נכונה    |   חיפוש
1
מצטיינים בהצלת חיים

ביום ג', 21/03/2017, נערך טקס חגיגי לכבוד העובדים והמתנדבים המצטיינים במד"א לשנת 2016 ♦ 26 עובדים ומתנדבים מרחבי הארץ נבחרו וזכו בתואר ההצטיינות על פעילותם הבלתי נלאית להצלת חיים ♦ מנכ"ל מד"א, אלי בין: "כוחו של מד"א טמון בהון האנושי המרכיב אותו"


מערכת, 26/03/2017, צילום: שחר חזקלביץ תיעוד מבצעי מד"א 
ביום ג', 21/03/2017, התקיים במרכז מד"א טקס המצטיינים השנתי של מגן דוד אדום, בו הוענקו כבכל שנה תעודות ומגני הוקרה ל-26 מתנדבים ועובדים המצטיינים בארגון מכל רחבי הארץ. הטקס נערך מדי שנה בשיתוף ידיעות אחרונות במסגרת מבצע העובד המצטיין על שם נח מוזס ז"ל. בטקס שהונחה ע"י סמנכ"ל ארגון ופיתוח במד"א צביקה בנדיק ומנהלת מדור פרט ורווחה במד"א פנינה לידני נכחו המצטיינים, בני משפחותיהם, הנהלת מד"א, עובדים ומתנדבים. במהלך הטקס בירכו את המצטיינים נשיא מד"א אבי זהר, מנכ"ל מד"א אלי בין, יו"ר וועד העובדים במד"א עוזר לייפר ויו"ר וועדת אות ועיטור במד"א חיים דגן.
 
יורם שאלתיאל ממרחב ירקון של מד"א שנבחר כעובד מצטיין ארצי החל את עבודתו במד"א בשנת 1981, הוכשר כפרמדיק מן המניין ומשמש בתפקיד פרמדיק אחראי של תחנות רמת השרון והרצליה מזה 6 שנים. במסגרת תפקידיו מבצעת יורם את עבודתו באופן הראוי לציון במיוחד, עם הרבה רגש ונשמה. חברים לעבודה מעידים כי הוא שומר על כבוד החולים ומעניק להם טיפול ראוי כאילו היו בני משפחתו ואף מעבר לכך. על כך יעידו גם מכתבי הערכה ותודה, להם זכה ממטופלים ובני משפחותיהם. יורם עובד מסור מאין כמוהו ומתייצב לכל משימה אליה נדרש גם כאשר אינו במשמרת. קופץ לכל קריאה, מגיע לטפל בכל תקלה ופותר את כל שאפשר. לאחרונה אף סיים יורם לימודים לתואר ראשון במדעי החברה והרוח עם התמחות בביטחון העורף. יורם מקפיד לחנך את הדור הצעיר במד"א לעבוד ע"פ ערכי הארגון ועל פי ערכיו, לשמירה על כבוד הזולת, שמירה על התחנות ועל הציוד ומשקיע בכך רבות.
 
נירית גבעוני, פאראמדיקית במוקד הארצי במד"א מזה 26 שנים נבחרה למקום השני ועידו דואק, פאראמדיק מד"א ממרחב איילון נבחר למקום השלישי.
 
איציק לוי שנבחר כמתנדב מצטיין ארצי מתנדב במד"א משנת 1997, החל את דרכו כחובש רפואת חירום ובהמשך כחובש בכיר. בנוסף הוא משמש כמדריך ותורן מוקד. כל תפקיד שמילא במד"א ביצע במסירות נפש ובמקצועיות והוא מהווה דוגמה מקצועית לחיקוי. משנת 2012 איציק מתנדב באגף המבצעים ונתרם למשימת הקמת יחידת התיעוד המבצעי. איציק שותף בכיר בפרויקט שת"פ עם בתי חב"ד מרחבי העולם ופעילות מד"א בעת הצורך במדינות השונות.
 
אבי זוהר, נשיא מד"א: "אני מברך את כלל הזוכים והזוכות באות ההצטיינות. באופן אישי, זו הזדמנות לומר כי אני גאה בכלל מתנדבי ועובדי מד"א אשר רואים לנגד עיניהם את אהבת האדם, פועלים במסירות וברצון לעזור, וזאת אף תוך סיכון עצמי. תודה לכם על הנתינה, האהבה, העזרה והמסירות. אתם דוגמא ומופת לחברה הישראלית".
 
חיים דגן, יו"ר וועדת אות ועיטור במד"א: "מתנדבי ועובדי מד"א הם תמהיל של החברה הישראלית מכל המינים, המגדרים וקצוות החברה, אך לכולם מין המשותף – כולכם, היושבים כאן היום, פועלים מתוך אמונה בהצלת החיים, תוך ראיית טובת החולה בראש מעיינכם, והכי חשוב – לא על מנת לקבל פרס. אני גאה בהון האנושי המרכיב את מד"א אשר פועלים בשיתוף זה עם זו לדאגה לאוכלוסיית ישראל ואוכלוסיית העולם".
 
עוזר לייפר, יו"ר ועד עובדי מד"א: "היושבים כאן היום הינם מתנדבים ועובדים של הארגון אשר נותנים את מיטב ימיהם לטובת החברה הישראלית. מגן דוד אדום הוא כמעין 'מותג' בחברה הישראלית אשר מתפתח ומתרחב במהלך השנים על ידי פיתוח מודלים כגון אפליקציית נאמני חיים, הוספת אופנוענים למערך ועוד. מבחינתי – כולם מצטיינים, העובדים, המתנדבים וכל אזרח אשר בוחר לתת מזמנו למען הצלת החיים. מברך את כולכם".
 
מנכ"ל מד"א, אלי בין: "כוחו של מד"א טמון בהון האנושי המרכיב אותו. עובדי ומתנדבי מד"א מקדישים מזמנם הפנוי להציל חיים ולתרום לחברה ולמדינה. כמנכ"ל הארגון חשוב לי לומר כי זהו יום חגיגי עבורכם, אבל אנחנו בהנהלה רואים את ההצטיינות מידי יום ולילה. אני רוצה לנצל את ההזדמנות על מנת לברך את בני המשפחה שלכם שתומכים בכם יום יום, לולא התמיכה והכתף הרחבה שהם מעניקים לכם מתוך הבית לא ניתן היה לבצע את המשימות שאתם מבצעים. אני מחזק את ידכם ובטוח כי תמשיכו בעבודתכם המסורה למען הצלת חיים. מרגש אותי לראות את ההירתמות ואת הרצון של עשרות ומאות אזרחים, נרגשים להמשיך בעבודת הקודש שהם עושים בשטח ובמטה במשימה החשובה כ"כ של הצלת חיים. אני מאחל להם המון בהצלחה ומקווה לראות אותם עוד שנים רבות בארגון. אני מודה בשמי ובשם מד"א לעובדים ולמתנדבים, לוותיקים ולצעירים שקיבלו בזאת הצטיינות במד"א, שנתנו מעצמם באהבה, במקצועיות ובמסירות לאורך שנים רבות, הובילו ערכים של חינוך ומצוינות ובעיקר תרמו למשימה הלאומית הכה חשובה של הצלת חיים. זה מגיע לכם ואנחנו שמחים שאתם אתנו".


רשימת העובדים והמתנדבים המצטיינים של מד"א לשנת 2017
 
מרחב ירדן
 
יעקב מלול, הינו מתנדב מד״א בן 39 מצפת, ובימים אלו משמש כאופנוען כונן של מרחב הירדן בכוננות מלאה. בין פעולותיו הבולטות, סייע יעקב במהלך מלחמת לבנון השנייה בתור פרמדיק באזור הצפון. יעקב ממלא עשרות ואף יותר של שעות תקן בנקודת ההזנקה של צפת. חבריו מעידים כי יעקב עושה את עבודתו עם הרבה צניעות, השקעה, מוטיבציה ורצון לסייע בכל שיידרש. הוא מהווה דוגמה אישית לכל המתנדבים תוך צניעות וענווה.
 
רפי וקנין, מתגורר בקרית שמונה, ועובד בתחנת מד״א בעיר מזה כ - 30 שנים. כיום משמש רפי כאחראי רכב בתחנת קריית שמונה ותחנת מטולה. בתחנה מעידים עליו כי תמיד נמצא לעזר בכל הקשור לאחזקה ולטיפול ברכבי האמבולנס, תוך דאגה למלא את החסר בתחנות. רפי מבצע את עבודתו במסירות, ביעילות, בנאמנות ומעל להכל - בהתנדבות. מעבר למקצועיותו הגדולה, רפי מהווה מודל חברתי בתחנה, תוך סמן חיובי לצוות התחנה והשריית אווירה נעימה בסביבתו. הוא משמש דוגמא ומופת כאדם הרואה עין בעין את טובת המערכת ועוסק בהצלת חיים הן בתפקידו המבצעי והן בתפקידו המקצועי.
 
מרחב ירושלים
 
יניב יפה, תושב ירושלים בן 46 ומתנדב במד״א משנת 1987. יניב משמש כחובש בכיר, נהג אמבולנס ואט"ן, ובחלק מתפקידיו היה ראש צוות בית הכרם וראש גזרת מערב. יניב מוכר ומוערך בקרב המתנדבים בזכות הליכותיו הנעימות ומסירותו לטובת המתנדבים בסניף ירושלים. יניב מכיר את המתנדבים באופן אישי, פועל למענם ואף נבחר על ידם ליו״ר סניף ירושלים. כמו כן, יניב מסייע רבות בכל המשימות במרחב. מתנדב מצטיין ארצי - מקום שני
 
עזאת ג'בר, תושב אבו ג'וש בן 52, עובד במד״א משנת 1984. החל את תפקידו כחובש בשירות לאומי וכיום עובד כחובש בכיר, מדריך, מתרים ואחראי על התרמות דם במרחב ירושלים. בתחנה מעידים כי עזאת הוא עובד אחראי, מסור, חרוץ, מיומן ואהוד על חבריו לעבודה ועל האחראיים עליו כאחד. כמו כן, הוא משמש כמדריך בקורס עזרה ראשונה בערבית ומסייע בליווי אורחים ומשלחות זרות. עזאת השתתף בטיפול וסיוע בעשרות אירועי טרור הצרובים בזיכרון הירושלמי והציל יחד עם שותפיו מאות פצועים וחולים. יצויין כי זוהי הפעם השנייה שנבחר למצטיין הארגון, לאחר שבשנת 1989, לאחר 5 שנות עבודה בלבד, נבחר למצטיין המרחב.
 
מרחב דן
 
יעקב לובינסקי, בן 65  מגבעתיים, מתנדב מזה שנתיים בתחנת מד"א רמת גן כנהג מתנדב. יעקב מגיע לפחות ארבעה ימים בשבוע ופועל כנהג נט"ן ונהג אמבולנס. יעקב אהוב ואהוד על עובדי התחנה, נעים הליכות, מקצועי בתפקידו, צנוע ומבצע את תפקידו בצורה מעוררת השראה. מנהליו מעידים כי הוא דוגמא ומופת לצוות.
 
ליאור מרמלשטיין, מתגורר בראשון לציון, פרמדיק מד״א ובתפקידו האחרון היה פרמדיק אחראי גוש דן. כיום, משמש ליאור כמ״מ סופרוויזר אזורי. מנהליו מעידים כי הינו עובד מקצועי מאוד, אחראי, מסור ולויאלי אשר מהווה מודל לחיקוי והערכה לשאר העובדים. לדבריהם, ליאור נרתם, מבצע ומסייע בכל העולה במרחב.
 
מרחב איילון
 
עידו דואק, מגדרה, עובד במד״א מזה 6 וחצי שנים, החל את דרכו כנהג אמבולנס וסיים בהצלחה קורס פרמדיקים ואף הוסמך כפרמדיק אט"ן. למרות תקופת עבודתו הקצרה במד"א, כיום הוא משמש כפרמדיק אחראי בתחנת רחובות. בתחנה מעידים כי עידו אדם כריזמטי וחרוץ, בעל דוגמה אישית ומנהיגות. עידו מתמודד עם מצבי קיצון ומצבי לחץ ויודע לתת את המענה והתגובה בצורה רגועה ומשרה סביבו אווירת רוגע בסביבתו. עובד מצטיין ארצי - מקום שלישי
 
איריס דינצי, בת 52 מחולון, החלה את דרכה במד"א חולון לפני כעשר שנים. בהכשרתה המקצועית הינה חובשת וכיום משמשת כאחראית מתנדבים בסניפי חולון במרחב איילון. איריס מתפעלת את כלל פעילות המתנדבים בנושא המבצעי ובפן החברתי, מקדישה שעות רבות לטובת התחנה והמרחב, משמשת אוזן קשבת לכל עשרות המתנדבים, דואגת, מפרגנת ומעניקה חום ואהבה בלי סוף. מתנדבת מצטיינת ארצית - מקום שלישי
 
שירותי הדם
 
דינה רשף מאורנית, החלה את עבודתה במד"א בשנת 1979 באזור ירקון ובהמשך הצטרפה למזכירות שירות הדם. במסגרת תחומי אחריותה נכללים טיפול שוטף בנושא כוח אדם ושכר, נושאים כספיים שונים, ביניהם אישור חשבוניות, ספקים ועוד. מנהליה מעידים כי דינה היא עובדת יעילה, מקצועית, שקטה ונעימת הליכות. היא זוכה להערכה רבה מכל מי שעובד מולה או נזקק לשירותיה.
 
עזרא כהן מחולון, מתנדב בשירותי הדם משנת 2011. עזרא מתמיד להתנדב אחת לשבוע ומסייע בתחומים שונים ופעילות הכוללת פניות וקשר עם גופים ואתרים קיימים וחדשים. כמו כן, הוא מסייע במגוון העבודות המשרדיות. מנהליו וחבריו לעבודה מעידים כי עזרא בעל מזג נוח, אדיב, מסור בצורה ראויה לציון, קפדן, אינטליגנט ואופטימי ללא תקנה, הוא מבצע כל תפקיד המוטל עליו ברצון ובחיוך ומסור מאוד לתפקידו.
 
מרחב גלבוע
 
דוד יהב מקיבוץ עין הנציב, מתנדב במד"א מרחב גלבוע מזה כ-16 שנים, בכל שנות התנדבותו ביצע משמרות רבות כחובש בכיר ונהג אמבולנס בסניף בית שאן. דוד מתנדב אחת לשבוע על אף עיסוקיו הרבים ותמיד נענה לכל קריאה. בתוקף תפקידו כמהנדס הוא מסייע בהכנסת שיפורים לניידות טיפול נמרץ ולאמבולנסים ותורם לכך שעות רבות מזמנו. דוד נחשב לקפדן מאוד בעבודתו ומבצע כל משימה עד סופה ובאופן מדויק.
 
אמיר אלישע תושב עפולה, עובד במד"א מרחב גלבוע משנת 2007 כפרמדיק, קצין משמרת, אחראי מחסן תרופות מרחבי וחונך קורס פרמדיק. אמיר מבצע את תפקידיו בהצטיינות יתרה ומשקיע רבות מעבר לנדרש בתפקיד ומסייע רבות לבעלי התפקידים במרחב בכל משימה שנדרש. אמיר בעל אופי נעים והוא מקובל מאוד על חבריו לעבודה, אוהב את הארגון ומשקיע רבות מזמנו לשיפור ניידות טיפול נמרץ.
 
מרכז מד"א
 
נירית גבעוני, גרה באזור, פאראמדיקית במוקד הארצי במד"א מזה 26 שנים. לאורך כל שנות עבודתה ועד היום, נירית מבצעת את תפקידה בצורה מקצועית, מוקפדת ורצינית ומגלה מסירות ומוסר עבודה גבוה. למרות היותה העובדת הותיקה והמבוגרת ביותר במוקד הלאומי המשולב של מד״א (הממל״מ), היא נמצאת תמיד ראשונה להיענות, לסייע ולתרום בכל שנדרש. נירית אהודה ומוערכת על ידי כל חבריה לעבודה ומהווה אוזן קשבת וגורם מלכד בממל"מ. כמו כן, נירית הינה עובדת יוזמת אשר יזמה הכשרת קציני משמרת למוקד הארצי ופרויקט של איסוף חומרי מיחזור לממל״מ. בנוסף לכך, נירית מהווה מודל לחיקוי במסירותה אשר הובאה באופן יוצא דופן לביטוי בפרויקט סיוע הומניטארי שאירגנה למשפחה נזקקת אשר פנתה לממל״מ. עובדת מצטיינת ארצית - מקום שני
 
איציק לוי, מכפר חב"ד, מתנדב במד"א משנת 1997, החל את דרכו כחובש רפואת חירום ובהמשך הדרך שימש ומשמש כחובש בכיר, כמדריך ותורן מוקד. בנוסף לכך, משנת 2012 איציק מתנדב באגף המבצעים ונתרם למשימת הקמת יחידת התיעוד המבצעי. כמו כן, איציק שותף בכיר בפרויקט שת"פ עם בתי חב"ד מרחבי העולם ופעילות מד"א בעת הצורך במדינות השונות. את כלל התפקידים מבצע במסירות נפש ובמקצועיות ומהווה דוגמה מקצועית לחיקוי. מתנדב מצטיין ארצי
 
מרחב לכיש
 
שולה מרגלית, בת 67 ממושב נתיב העשרה, מתנדבת במרחב לכיש סניף אשדוד מאז שנת 2006. שולה הינה חובשת בכירה ונהגת ניידת טיפול נמרץ. שולה מבצעת לעיתים משמרות שנמשכות שעות רבות וראויה לציון על תפקודה ועל עבודתה.
 
אביב שניאור תושב שדרות, החל את דרכו כמתנדב נוער מד"א בשנת 2002 ובהמשך הוכשר כחובש, נהג ומדריך בתחנת שדרות. כיום הינו חניך קורס פארמדיק בשלב ג'. לאורך שנות עבודתו והתנדבותו במד"א טיפל וסייע אביב לנפגעים וחולים רבים תוך הפעלת שיקול דעת, קור רוח ומיומנות טיפול גבוהה מתוך מסירות להצלת חיי אדם. אביב מתפקד ביציבות במצבי לחץ בעל אמביציה להישגיות ומהווה דמות לדוגמא ומופת בעשייה כשהוא ראשון לכל משימה בפעילות מרשימה, אף מעבר לדרישות התפקיד הפורמאלי. בתחנה מעידים כי אביב בעל ערכי עבודה, מהימנות, אכפתיות, לויאליות וכן כבעל כושר ארגון ודבקות במשימה מתוך שאיפה למצוינות והעמדת מקבלי השרות במרכז. כמו כן, מזה שנים מרכז את ניהול פעילות המתנדבים בשדרות ומשמש אף מדריך עזרה ראשונה ובכך תורם להכשרת צוותים בהתנדבות וברצינות רבה תוך התמדה ודבקות בעשייה.

מרחב אשר
 
דורון אלמוג מנהריה, התחיל את דרכו כמתנדב נוער בתחנת מד"א בעיר ובמהלך התנדבותו עבר קורס תאר"ן והשתלמויות אט"ן. לאחר מכן, עבר קורס חובשים ונהגים והמשיך להתנדב כנהג אמבולנס במרחב אשר. דורון משמש היום ככונן ביחידת האופנועים של מד"א ויוצא לקריאות על בסיס יום יומי, מסייע באבטחת אירועים, מבצע משמרות בתקן ומעבר לתקן. אלמוג משקיע רבות מזמנו, אחראי ומסור.
 
רביע איוב תושב כרמיאל, התחיל את דרכו כמתנדב נוער בתחנת מד"א בעיר. לאחר מכן, ביצע שירות לאומי בתחנת כרמיאל ועם סיום השירות עשה קורס נהגים והמשיך להתנדב כנהג אמבולנס. לאחר מכן, רביע החל לעבוד במד״א והתקדם בהכשרתו המקצועית לתפקיד הפאראמדיק. רביע משמש כיום כמ"מ אחראי אט"ן בתחנת מד"א סכנין ומשקיע רבות מזמנו, ממלא את כל המוטל עליו על הצד הטוב ביותר. הוא מסור לעבודתו ופרמדיק מקצועי. בנוסף, רביע מדריך מתרגל ובוחן במס"ר מטעם בי"ס לפרמדיקים ברמת גן.
 
מרחב שרון
 
נועם לוי, בן 34 מנתניה, מתנדב במד"א משנת 2005 כנהג וחובש רפואת חירום. נועם משמש ככונן אופנוע מד"א, יוצא לקריאות רבות ומציל חיים בכל שעות היממה. במהלך השנים היה פעיל מאוד בכל נושא המתנדבים ושימש כחבר בהנהלת המתנדבים. כמו כן, לקח חלק בטיפול בפיגועים רבים במרחב. בתחנה מעידים כי נועם מקצועי ובעל ידע וניסיון בתחום רפואת החירום, ניכן בקור רוח שבא לידי ביטוי בטיפול בפצועים ומתן שרות איכותי ברגעי אמת קשים. אחד הדברים הבולטים בנועם זה אדיבותו, החיוך הרחב וטוב ליבו שתמיד ולא חשוב מתי נראים, מורגשים ומשרים  אוירה טובה על כולם. נועם משמש דוגמא ומופת לכל המתנדבים והעובדים וראוי לכל הערכה והוקרה מצד מד"א על פועלו, עשייתו ותרומתו לארגון ולהצלת חיים.
 
ויקטור קלי, בן 41 מחדרה, עובד במד"א משנת 1998. עבר קורס נהגים וחובשי רפואת חירום וקורס חובשים בכירים. במסגרת תפקידו כנהג אמבולנס לקח חלק פעיל באירועי אר"ן שהיו במרחב, בהם פעל בקור רוח במקצועיות ובצורה מוערכת מאוד ע"י הממונים. כמו כן, ויקי משמש ככונן עם אופנוע ויוצא למקרים רבים להציל חיים, בהתנדבות מלאה. לאורך כל השנים מבצע את תפקידו השונים במקצועיות רבה, במסירות, עושה ופועל למען ובשביל המערכת, עוזר בתחזוקת אמבולנסים ותורם רבות מניסיונו ואישיותו לתחנה.
 
מרחב נגב
 
רותם טביביאן תושב באר שבע, מתנדב במד״א מזה כחמש שנים, במהלכם עבר קורס חובשי רפואת חירום נהגי אמבולנס. רותם הינו מתנדב פעיל חרוץ ואמין. בעל יידע רב בעזרה ראשונה. מגיע לסניף מידי יום ומבצע את תפקידו על הצד הטוב ביותר. לאור פעילותו הרבה הצטרף רותם ליחידת האופנועים של מגן דוד אדום. במסגרת יחידה זו מגיב רותם לאירועים בכל שעות היממה. רותם מגיב לאירועים קשים המתרחשים במרחב ומתפקד בצורה מקצועית ולמופת. רותם הינו אברך שלומד במשך היום בכולל. נשוי לשני ואבא לאור, חיים ואביגיל.
 
רואי וולטוקר, תושב דימונה, עובד במד״א משנת 2007 במרחב נגב ומשמש כנהג, חובש בכיר ואחראי מתנדבים בתחנת דימונה. במהלך השנים רכש ניסיון רב בעבודת השטח ויחד עם תכונות אישיות כגון חריצות, יוזמה, מסירות למקום העבודה ושאיפות למצוינות , סלל את דרכו לתפקיד אחראי מתנדבים בו הוא משמש בחמש השנים האחרונות במסגרת תפקידו השתתף רואי באירועים מבצעיים שונים במרחב דימונה  תוך דאגה למתנדבים שבאחריותו. בהיותו פעיל בחיי החברה בישוב דימונה רקם קשרים טובים וחשובים עם חברי הקהילה בעלי תפקידים בדימונה אותם הוא מנתב לקידום מד״א. מדובר באיש נעים הליכות ובעל  יחסי אנוש  מצוינים , עשה ועודנו עושה , שלא על מנת לקבל פרס בכל המשימות שהוטלו עליו הוא מייצג את מד"א בכבוד הראוי תוך הזדהות עם משימות המערכת .
 
מרחב ירקון
 
מוחמד עודה מג'לג'וליה החל את התנדבותו במד"א בשנת 2006. במסגרת התנדבותו, משמש כחובש בכיר נהג אמבולנס, מדריך קורסי חובשים וראש צוות מתנדבים בג'לג'וליה, כפר ברא וכפר קאסם. את תפקידיו השונים מבצע מוחמד על הצד הטוב ביותר, תוך אכפתיות ומוטיבציה רבה מאוד ומגלה לויאליות רבה למד"א. מוחמד מרכז את נושא ההתנדבות באזורו, משמש כעוזר בכיר ליו"ר הנהלת סניף כפר סבא. במסגרת תפקידו, מבצע הכשרות רבות של חובשים וחובשות חדשים, מקפיד על קידום רמתם המקצועית של המתנדבים שתחת אחריותו ועל שיבוצם למשמרות בתחנות. בנוסף מסייע רבות לנושא התרמות דם בקרב המגזר הערבי. מוחמד הינו אדם נעים הליכות, דמות מחנכת ומוערכת, הזוכה לכבוד רב בקרב המתנדבים ובקרב הנהלת המרחב.
 
יורם שאלתיאל, מתגורר ברמת השרון, עובד במרחב ירקון מד"א, החל את עבודתו בארגון בשנת 1981 ועבר הכשרת פרמדיק. כמו כן, מזה כ-6 שנים משמש בתפקיד פרמדיק אחראי של תחנות רמת השרון והרצליה מזה 6 שנים. חבריו לעבודה מעידים כי יורם מבצע את עבודתו באופן הראוי לציון, עם הרבה רגש ונשמה, כי הוא שומר על כבוד החולים ומעניק להם את הטיפול המיטבי. יורם עובד מסור אשר מתייצב לכל משימה אליה נדרש, גם כאשר אינו במשמרת. לאחרונה אף סיים יורם לימודים לתואר ראשון במדעי החברה והרוח עם התמחות בביטחון העורף. יורם מקפיד לחנך את הדור הצעיר במד"א לעבוד ע"פ ערכי הארגון ושמירה על כבוד הזולת. עובד מצטיין ארצי
 
מרחב כרמל
 
יעקב קלנג מחיפה, החל את עבודתו במד"א מרחב כרמל בשנת 1994 כחובש רפואת חירום, נהג אמבולנס, כתורן מוקד ובהמשך כפאראמדיק. בשנת 2006 מונה יעקב לפרמדיק אחראי בתחנת מד"א בנשר. במהלך השנים מילא מגוון תפקידים, ביניהם חונך משתלמי פרמדיקים ואחראי סידור עבודה פרמדיקים, וכיום משמש בנוסף לתפקידו כקצין רישוי אירועים במרחב. יעקב מגלה רצינות, מסירות ומצוינות בתפקידים השונים בהם לקח חלק ונרתם למשימות המרחב השונות, הפעילויות בקהילה ומגלה מעורבות ואחריות רבה להווי והרווחה בתחנתו. יעקב משמש לדוגמה ומופת, מודל לחיקוי ונערץ על ידי העובדים והמתנדבים על אופיו המיוחד, סגנון ניהולו הייחודי ונאמנותו לארגון ולחברים בו וכן על הירתמותו לכל משימה, בכל שעה וביצועה מכל הלב ועל הצד הטוב ביותר תוך השארת חותם על דורות ההמשך.

מיכאל גרסטל, בן 77 מחיפה, החל את התנדבותו במד"א מרחב כרמל בשנת 1982. במשך 34 שנות התנדבותו גילה מיכה מסירות, מקצועיות ועקביות במתן משמרות בתקן על אמבולנסים וכן באבטחת אירועים ציבוריים. מיכה שימש ככונן תגובה מידית של מד"א ומשמש מזה שנים כנציג מד"א בבתי החולים בחירום. בכל אירוע ומפגש חברתי דואג להירתם לתיעוד של האירוע והעברת התמונות לכל המשתתפים. מיכה נרתם לכל משימה מבצעים והומניטרית ולוקח חלק במשימות השגרה והחירום השונות של הארגון תוך גילוי מעורבות, אכפתיות, רגישות ומצוינות. המשובים החיוביים להם זוכה מיכה מהממונים ומציבור החולים והמטופלים הם חלק מאופיו הייחודי הנרתם כל העת לעזור לזולת כל אשר נדרש לכך וללא כל תמורה. במשך שנותיו הרבות בארגון ליווה מיכה מתנדבים רבים אשר היווה להם מודל לחיקוי ואוזן קשבת והוא מהווה את הרוח החיה של ערכי הארגון. על אף היותו של מיכה איש משפחה וסב לנכדים רבים, הוא תמיד מוצא את הזמן, ובעקביות מופתית, להתנדב בנהיגת אמבולנס במד"א לרווחת ציבור המטופלים והציבור כולו ועל כך הוא ראוי להערכה
.
 


 
 
1
    גולשים באתר 135,280    
 
   חדשות ועדכונים 24/7  
1
 
1
דוברות מד״א: בשעה 12:29 התקבל דיווח במוקד 101 של מד״א במרחב איילון על רוכב אופנוע שנפגע מרכב ברחוב יהלום בבאר יעקב. חובשים ופראמדיקים של מד״א מעניקים טיפול רפואי ומפנים לביה״ח שמיר אסף הרופא צעיר בן 24 במצב בינוני עם חבלות בגב ובגפיים. נדב
 
 
     כניסה לאינדקס המרכזי      
 
פייסבוק   צור קשר   אודות
 
  פרסום באינדקס ובאתר החדשות  
 
פרשת השבוע
מפי הבחור ינון דהן היו'
שבת קודש פרשת בראשית כ"ט תשרי התשפ"א
1
 בשיתוף יש לי מותק של תסמותק 
 
 

האינדקס המרכזי
18,930 בעלי עסקים ונותני שירות

1
 
אבחון וטיפול אלטרנטיבי 843
   
אביזרי חבישה 12
   
אביזרי שיקום 36
   
אוסטיאופתיה 33
   
אופטומטריסטים 634
   
אופטיקאים 529
   
אחיות פרטיות 145
   
אירידיולוגיה 20
   
אמבולנס פרטי 142
   
ארומתרפיה 24
   
ביופידבק 17
   
בית לחיים 4
   
בית אבות דיור מוגן 502
   
בתי הבראה והחלמה 13
   
בתי חולים 81
   
בתי חולים לבריאות הנפש 21
   
בי"ח סיעודיים וגריאטריים 99
   
בתי טבע 158
   
בתי מרקחת 819
   
גוף ונפש 423
   
דיאטנים 537
   
הומאופתיה 280
   
הידרותרפיה 51
   
הילינג 266
   
היפנוזה 18
   
הסעות נכים 27
   
השמת עובדים זרים 65
   
ויטמינים 10
   
חיתולים למבוגרים 66
   
טווינא 23
   
טיפול אלטרנטיבי בילדים 44
   
טיפול באמצעות בעלי חיים 43
   
טיפול בעזרת יצירה והבעה 384
   
טיפול בהפרעות זיכרון 7
   
טיפול בהפרעות שינה 17
   
טיפול באמצעות ציורי ילדים 2
   
יועצי תזונה 70
   
כירופרקטיקה 109
   
כירורגיה של היד 28
   
מגנטותרפיה 7
   
מדיטציות 48
   
מוצרים אורטופדיים 295
   
מוקדי עזרה ראשונה 103
   
מכונים רפואיים 526
   
מכשירי שמיעה ואביזרים 194
   
מנגנוני נכים לרכב 16
   
מרחצאות ומעיינות מרפא 6
   
נטורופתיה 235
   
נעליים אורטופדיות 84
   
עורכי דין ביטוח 1043
   
עורכי דין ביטוח לאומי 1218
   
עורכי דין דיני נזיקין 4182
   
עורכי דין רשלנות רפואית 462
   
פודיאטרים 33
   
פיזיותרפיה 381
   
פיזיותרפיה התפתחותית 16
   
פילאטיס 167
   
פלדנקרייז 139
   
פסיכוגריאטריה 2
   
פסיכולוגיה התפתחותית 31
   
פסיכולוגיה שיקומית 39
   
פסיכותרפיה 633
   
פרחי באך 42
   
ציוד ואביזרים לנכים 49
   
קינסיולוגיה 25
   
קלינאי תקשורת 260
   
רולפינג 8
   
רכב חשמלי וקלנועיות 46
   
רכיבה טיפולית 38
   
רפואה סינית 403
   
רפלקסולוגיה 434
   
שיאצו 180
   
שיטת אלבאום 17
   
שיטת אלכסנדר 79
   
שיטת פאולה 31
   
שיקום נכים ונפגעים 165
   
שירותי סיעוד 556
   
תזונה ודיאטות טבעיות 98
   
תרפיה במוסיקה 29
   

אבחון וטיפול אלטרנטיבי אביזרי חבישה אביזרי שיקום אוסטיאופתיה אופטומטריסטים
אופטיקאים אחיות פרטיות אירידיולוגיה אמבולנס פרטי ארומתרפיה
ביופידבק בית לחיים בית אבות, דיור מוגן בתי הבראה והחלמה בתי חולים
בתי חולים לבריאות הנפש בי"ח סיעודיים וגריאטריים בתי טבע בתי מרקחת גוף ונפש
דיאטנים הומאופתיה הידרותרפיה הילינג היפנוזה
הסעות נכים השמת עובדים זרים ויטמינים חיתולים למבוגרים טווינא
טיפול אלטרנטיבי בילדים טיפול באמצעות בע"ח טיפול ע"י יצירה והבעה טיפול בהפרעות זיכרון טיפול בהפרעות שינה
טיפול ע"י ציורי ילדים יועצי תזונה כירופרקטיקה כירורגיה של היד מגנטותרפיה
מדיטציות מוצרים אורטופדיים מוקדי עזרה ראשונה מכונים רפואיים מכשירי שמיעה ואביזרים
מנגנוני נכים לרכב מרחצאות ומעיינות מרפא נטורופתיה נעליים אורטופדיות עורכי דין - ביטוח
עורכי דין - ביטוח לאומי עורכי דין - דיני נזיקין עורכי דין - רשלנות רפואית פודיאטרים פיזיותרפיה
פיזיותרפיה התפתחותית פילאטיס פלדנקרייז פסיכוגריאטריה פסיכולוגיה התפתחותית
פסיכולוגיה שיקומית פסיכותרפיה פרחי באך ציוד ואביזרים לנכים קינסיולוגיה
קלינאי תקשורת רולפינג רכב חשמלי רכיבה טיפולית רפואה סינית
רפלקסולוגיה שיאצו שיטת אלבאום שיטת אלכסנדר שיטת פאולה
שיקום נכים ונפגעים שירותי סיעוד תזונה ודיאטות טבעיות תרפיה במוסיקה  
 
 
כל הדרכים שלכם ליצירת קשר:

                     
חזרה לדף הבית    תנאי שימוש   מדיניות פרטיות   חוק הספאם   אתיקה מקצועית   חוק זכויות יוצרים
                     
פקס: 153-54-7126459 דוא"ל: lelo.hagbala@gmail.com כתובת: אליהו בן חור 14 באר שבע הצהרת נגישות

מדיניות שימוש ב-cookies וכלים אחרים

על מנת לאפשר הפעלתו של האתר באופן מיטבי וכן לשפר את חווייתך מהשימוש בו, יתכן וייעשה שימוש בכלי מסוג "עוגיות" (Cookies), כמו גם ב"כלים אחרים" | יחד עם זאת, אנו כאן ב-באתר "ללא הגבלה" - אתר החדשות המרכזי לנכויות ומוגבלויות" נדרשים לאישורך והסכמתך | היה ואם אין רצונך להתיר השימוש בכלים אלו, הנך נדרש/ת להפסיק באופן מיידי שהייתך-שימושך באתר | האמור ד-לעיל' מהווה תמצית "מדיניות השימוש" באתר | את הנסח המלא והמחייב ניתן למצוא בקטגוריה "מדיניות פרטיות".

בכל שאלה ובקשה ניתן לפנות באמצעות
  צור קשר  שבאתר   |   מדיניות פרטיות 


© כל הזכויות שמורות ל: ADI GOLAN
לייבסיטי - בניית אתרים