lelo-hagbala.co.il  ללא הגבלה -אתר החדשות המרכזי לנכויות ומוגבלויות              חבר איגוד האינטרנט הישראלי ISOC-IL | רישיון אקו"ם | כניסת כתבים | חזרה לדף הבית
6
 
בארץ ובעולם   בריאות ונפש   בקהילה שלנו   חוק ומשפט   רפואה משלימה   תזונה נכונה   ספורט בריאות       חיפוש באתר    
1
בארץ

סגן שר הבריאות: דרושים עוד מיליארד ש"ח לבתי החולים הציבוריים

במהלך דיון בעתידם של בתי החולים הציבוריים שאינם ממשלתיים, עלה כי כל בתי החולים נמצאים בגירעונות, אך בעוד בתי החולים הממשלתיים מתוקצבים בקרוב ל-2 מיליארד ש"ח, זוכים בתי החולים הציבוריים שאינם ממשלתיים רק לכעשירית מהסכום
 

מערכת, 09/08/2018, צילום: tOrange
 


 
ועדת הכספים קיימה אתמול (ד', 08/08/2018) דיון בנושא סיוע ותמיכה לבתי החולים הציבוריים, בהשתתפות סגן שר הבריאות ח"כ יעקב ליצמן. במהלך הדיון הסכימו מרבית הגורמים כי המצב של בתי החולים הציבורים שאינם ממשלתיים קשה וכי הם אינם יכולים להתגבר על הגירעונות, שעה שבעוד הם מחזיקים כמחצית ממיטות האשפוז בישראל, תקצובם מצד הממשלה עומד על 200 מיליון ₪ בלבד לעומת מיליארדי שקלים להם זוכים בתי החולים הממשלתיים. מנהלי בתי החולים הצביעו על התארכות תורים, אי פתיחת מחלוקות ופעילות של חצאי ימים נוכח המצב, כאשר קיימת גם סכנת סגירה של בתי חולים. סגן שר הבריאות הצהיר כי ביקש מיליארד ₪ משר האוצר לצורך הנושא, וכי הוא צפוי להיפגש עמו היום ולהעלות את הסוגיה.

בפתח הדיון התייחס יו"ר ועדת הכספים, ח"כ משה גפני לסיום שביתת האחיות: "אני רוצה לברך על ההסכם שנחתם ועל הסיוע לאחיות ולצוותים הרפואיים. המציאות הזו בה סגלים רפואי מותקפים בלתי מתקבלת על הדעת וכולנו תמכנו וסברנו שצריך שתהייה להם הגנה."

סגן שר הבריאות, ח"כ יעקב ליצמן: "אני מברך על חתימת ההסכם עם האחיות, ההסכם היה כמעט מוכן שלשום, לא הבנתי למה הייתה שביתה. הסכמנו לקבל את ההסכמות של מור יוסף מזמן. אנחנו שמחים לקיים את הדברים. כל יום של שביתה מזיק, כל יום עבודה הוא מבורך."

ח"כ מיקי זוהר: "יש שינוי מהדהים בכל בתי החולים, אבל אני שם לב ומבחין בשינוי ממשי בפריפריה בכל מה שקשור לעניין הבריאות, בעיני זו הבשורה הגדולה ביותר. לצד כך אני לא יודע איך החלוקה הכספית מתבצעת אבל אני יודע על הרבה מאוד בעיות של בתי חולים באזורי הפריפריה ולא רק, כמו אסותא שפתח את שעריו באשדוד הביא בשורה גדולה ולפי מה שאני מבין הוא במצב עגום מבחינה כלכלית, 150 מיליון ₪ גירעון בשנה הראשונה שהוא פועל בה. יש כסף לאוצר ועליו להכניס את היד לכיס."

ח"כ אחמד טיבי: "בנצרת יש בי"ח סקוטי אנגלי, צרפתי, איטלקי אבל אין בי"ח ישראלי משום מה. הבתי חולים האלה טובים מאוד ונותנים שירות למאות אלפי אזרחים, יהודים וערבים, נשאלת השאלה מה חלקם בעוגה התקציבית שהממשלה והמשרד מחלקים. הם זהים בתפקידם לבתי החולים, ולצידם גם סורוקה, אסותא, שניידר ורבים אחרים אך הם כמעט מופקרים ע"י המדינה ולא זוכים לאותו מימון. לא ייתכן שתושב ת"א יזכה לתקציבים עודפים כי בי"ח באזורו ממשלתי לעומת תושב אשדוד או נצרת שמקבל שירות מבתי חולים שאינם ממשלתיים. זה קיפוח מובהק."

ח"כ מיקי רוזנטל: "הבעיה מתחילה בתקצוב חסר של בתי החולים במדינת ישראל, השיטה שכל שנה באים בתי החולים כמו קבצנים – 'תעזרו לנו כדי שלא נתמוטט' היא פסולה מעיקרה. מה עוד שזה גם לא תקצוב אמת, הוא לא כולל שורה גדולה של סעיפים כמו שינוי מפנסיה תקציבית וצוברת, והגרעון בפועל שמגיע ל-3 מיליארד ₪ הוא כנראה גבוה מכך. צריך בעיקר לעודד יעילות. זה בידינו אך נראה שלא מטריד מספיק את נבחרי הציבור."

ח"כ עיסאווי פריג': "מדובר במדיניות מכוונת של האוצר להציג תקציב גרעוני ולחנוק את מערכת הבריאות ובתי החולים, כך שכל מה שניתן להם יאכלו את זה. לפני שנה קיבלתם החלטה להציל בתי חולים פרטים וציבורים, סימנתם לתת עזרה ללניאדו ולבתי החולים בנצרת והקצתם 60 מיליון ₪ ל-3 שנים, כל ה-60 הלכו ללניאדו, לא רוצים שוויון, אפילו לא לזרוק עצם, אנחנו מבקשים ליישם את ההחלטה."

פרופסור פאיד חכים, פרופסור, מנהל ביה"ח האנגלי בנצרת: "לא יכול להיות שחמישים אחוז מהמיטות בישראל מקבלים תת תקצוב. אני מנהל בי"ח הכי צעיר בארץ ומבייש אותי לבוא לדון על גרעון, באתי למערכת כדי לחדש ומאז שנכנסתי לתפקיד כל יום מדברים על כסף."

פרופסור יונתן הלוי, מנכ"ל בי"ח שערי צדק: "אני חושב שלא התכנסנו כדי לדון בגרעון הכללי, התכנסנו כדי להשוות את 2 חלקי המערכת, 50 אחוז ממשלתיים מול 50 אחוז שלא. אלה מקבלים 2 מיליארד לסגירת גירעונות ועוד קרוב למיליארד לעניינים שהחצי השני מתמודד עימם בעצמם – כמו רשלנות רפואית והפנסיות ואילו החצי השני מקבל 200 מיליון ₪ סך הכל. אנחנו מדברים סך הכל על גירעונות של על 3-4 אחוז מהתקציב, אם ה-200 מיליון יהפכו למיליארד הבעיה תפטר כי הם פועלים בצורה נכונה."

ארי שמיס, מנכ"ל אסותא: "אסותא אשדוד עומד להיסגר ברבעון האחרון של השנה אם לא תהייה התערבות ייחודית. אין אצלנו פעילות פרטית אלא ציבורית לחלוטין, זהו פלא שקם בית חולים ציבורי אחרי 40 שנה בישראל."

ראובן קוגן, סמנכ"ל כספים, שירותי בריאות כללית: "כללית בעלת 8 בתי חולים ציבוריים, מה שקרה זה שהגרעון הפך ליותר בעיה, דוחים תשלומים ודוחים טיפולים, את הטיפולים שדוחים רואים בתורים שגדלים. המשבר התקציבי המתמשך מגיע לנקודה של משבר פיננסי, שאין כסף לשלם שכר ותרופות, פשוט סוגרים פעילויות וסוגרים מחלוקות בשעות מסוימות ולא פותחים מחלקות נוספות. מחלקות עובדות חצי יום. בלי כסף לא תהייה פעילות."

נועה היימן, משרד האוצר: "בשנים האחרונות חל גידול משמעותי בתקציב משרד ומערכת הבריאות. ב-2019 גדלה ההוצאות בתקציב 19 אושר ב-2 וחצי מיליארד ₪, המהווים 7 אחוז תוספת, בתקציבי 17-18 גדל התקציב ב-8 וחצי מיליארד שקלים, התקציבים כללו רפורמות מאוד משמעותיות."

ח"כ משה גפני: "אנחנו מדברים על בתי החולים הציבורים שצריכים לפחות מיליארד ₪ ויש להם 200 מיליון, אחרת הם עלולים להיסגר, אתם לא משיבים על זה."

סגן שר הבריאות השיב על הדברים: "כשנכנסתי לתפקידי לא היה שום תקציב לבתי חולים ציבורים, קיבלתי 200 מיליון ₪ לצורך כך לאחר שיחות עם האוצר, לניאדו קיבלו ויש עוד כמה בתי חולים שבדרך לקבל תוספות, עדיין התקציב לבתי חולים ממשלתיים עומד על מיליארד ו-860 מיליון ₪, הפער גדול. ביקשתי עוד תוספת, עוד כמיליארד ₪, העברתי את הבקשה לאוצר ולא קיבלתי תשובה, והיום במקרה יש לי פגישה עם שר האוצר ואני מקווה שתהייה התקדמות. ברור לי שבלי תוספת המחיר יהיה יותר גבוה למדינה בסופו של דבר. בפריפריה יש זינוק לטובה, היום התורים יותר קצרים, אחת הבעיות היא שבגלל בעיות תקציב לא עובדים בשעות אחה"צ במקומות מסוימים. אפגש היום עם השר ואני מקווה שיהיו תוצאות."

יו"ר הוועדה, סיכם את הדיון: "אני סבור שהפתרון לבעיה הזו זה תוספת תקציב, זה לא יכול להימשך, נראה אם העניין מתקדם במסגרת השיחות של סגן השר עם האוצר ואם לא נדרש אליו. אנחנו תומכים בבקשת סגן שר הבריאות שהתקציב לבתי החולים הציבוריים יעלה במיליארד ₪, בדיון התברר שהמציאות האלטרנטיבית היא סגירת בתי חולים ולזה לא ניתן יד
."


 


 
1
מבזקי חדשות   הרשמה לאינדקס
1
1
דוברות מד״א: זכי הלר : בשעה 08:01 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב אשר, על מטוס קל עם טייס ונוסע שהתרסק במטע זיתים בין כבר יאסיף לכפר מכר. חובשים ופראמדיקים של מד"א קובעים את מותו של גבר כבן 70 ומעניקים טיפול רפואי ומפנים למרכז הרפואי לגליל בנהריה, גבר כבן 74 במצב בינוני , בהכרה מלאה, עם חבלות. חובש על אופנוע מד"א דור וקנין ופאראמדיק מד"א פיראס רייס, סיפרו: "כשהגענו למקום ראינו את המטוס הקל שהתרסק, בתוך המטוס נלכד גבר בשנות השבעים, הוא היה מחוסר הכרה וסבל מחבלה רב מערכתית, ביצענו בדיקות רפואיות, הוא היה ללא סימני חיים ובתוך זמן קצר נאלצנו לקבוע את מותו. בסמוך למטוס ראינו גבר כבן 74 בהכרה מלאה, לאחר שחילץ את עצמו, הענקנו לו טיפול רפואי, הוא סבל מחבלות בגופו ופינינו אותו לבית החולים כשמצבו בינוני ויציב.


 
 
      אולפן החדשות: 08-973-4-006
1
      מערכת החדשות: 08-9282508
 
האינדקס המרכזי
18,937 בעלי עסקים ונותני שירות
8
הרשמה לאינדקס המרכזי 
 


אבחון וטיפול אלטרנטיבי
 

אביזרי
חבישה
     


אביזרי שיקום
 
     


אופטומטריסטים
 

אופטיקאים
     


אחיות פרטיות
 

אירידיולוגיה
     


אמבולנס פרטי
 

ארומתרפיה
     


ביופידבק
 

בית לחיים
     


בית אבות
דיור מוגן
 

בתי הבראה
והחלמה
     


בתי
חולים
 

בתי חולים
לבריאות הנפש
     


בי"ח סיעודיים וגריאטריים
 

בתי
טבע
     


בתי מרקחת
 

גוף ונפש
     


דיאטנים
 

הומאופתיה
     


הידרותרפיה
 

הילינג
     


היפנוזה
 

הסעות נכים
     


השמת ע.זרים
 

ויטמינים
     


חיתולים למבוגרים
 

טווינא
     


טיפול אלטרנטיבי בילדים
 

טיפול באמצעות בעלי חיים
     


טיפול באמצעות יצירה והבעה
 

טיפול בהפרעות זיכרון
     


טיפול בהפרעות שינה
 

טיפול באמצעות ציורי ילדים
     


יועצי תזונה
 

כירופרקטיקה
     


כירורגיה של היד
 

מגנטותרפיה
     


מדיטציות
 

מוצרים אורטופדיים
     


מוקדי עזרה ראשונה
 

מכונים
רפואיים
     


מכשירי שמיעה ואביזרים
 

מנגנוני נכים
לרכב
     


מרחצאות ומעיינות מרפא
 

נטורופתיה
     


נעליים
אורטופדיות
 

עורכי דין
ביטוח לאומי
     


עורכי דין
דיני נזיקין
 

עורכי דין
רשלנות רפואית
     


פודיאטרים
 

פיזיותרפיה
     


פיזיותרפיה התפתחותית
 

פילאטיס
     


פלדנקרייז
 

פסיכוגריאטריה
     


פסיכולוגיה התפתחותית
 

פסיכולוגיה שיקומית
     


פסיכותרפיה
 

פרחי באך
     


ציוד ואביזרים
 

קינסיולוגיה
     


קלינאי תקשורת
 

רולפינג
     


רכב חשמלי
 

רכיבה טיפולית
     


רפואה סינית
 

רפלקסולוגיה
     


שיאצו
 

שיטת אלבאום
     


שיטת אלכסנדר
 

שיטת פאולה
     


שיקום
נכים
 

שירותי
סיעוד
     


תזונה ודיאטות טבעיות
 

תרפיה במוסיקה

אבחון וטיפול אלטרנטיבי אביזרי חבישה אביזרי שיקום אוסטיאופתיה אופטומטריסטים
אופטיקאים אחיות פרטיות אירידיולוגיה אמבולנס פרטי ארומתרפיה
ביופידבק בית לחיים בית אבות, דיור מוגן בתי הבראה והחלמה בתי חולים
בתי חולים לבריאות הנפש בי"ח סיעודיים וגריאטריים בתי טבע בתי מרקחת גוף ונפש
דיאטנים הומאופתיה הידרותרפיה הילינג היפנוזה
הסעות נכים השמת עובדים זרים ויטמינים חיתולים למבוגרים טווינא
טיפול אלטרנטיבי בילדים טיפול באמצעות בע"ח טיפול ע"י יצירה והבעה טיפול בהפרעות זיכרון טיפול בהפרעות שינה
טיפול ע"י ציורי ילדים יועצי תזונה כירופרקטיקה כירורגיה של היד מגנטותרפיה
מדיטציות מוצרים אורטופדיים מוקדי עזרה ראשונה מכונים רפואיים מכשירי שמיעה ואביזרים
מנגנוני נכים לרכב מרחצאות ומעיינות מרפא נטורופתיה נעליים אורטופדיות עורכי דין - ביטוח לאומי
עורכי דין - דיני נזיקין עורכי דין - רשלנות רפואית פודיאטרים פיזיותרפיה פיזיותרפיה התפתחותית
פילאטיס פלדנקרייז פסיכוגריאטריה פסיכולוגיה התפתחותית פסיכולוגיה שיקומית
פסיכותרפיה פרחי באך ציוד ואביזרים לנכים קינסיולוגיה קלינאי תקשורת
רולפינג רכב חשמלי רכיבה טיפולית רפואה סינית רפלקסולוגיה
שיאצו שיטת אלבאום שיטת אלכסנדר שיטת פאולה שיקום נכים ונפגעים
שירותי סיעוד תזונה ודיאטות טבעיות תרפיה במוסיקה    
 
 
כל הדרכים שלכם ליצירת קשר:

   
חזרה לדף הבית    תנאי שימוש   מדיניות פרטיות   חוק הספאם   אתיקה מקצועית   חוק זכויות יוצרים הצהרת נגישות
                       
 fax-to-mail: 153-54-7126459             דוא"ל: lelo.hagbala@gmail.com מערכת החדשות: בן חור אליהו 14-3 באר שבע 08-9282508 אולפן החדשות: העצמאות 57 באר שבע 08-9734006

מדיניות שימוש ב-cookies וכלים אחרים

על מנת לאפשר הפעלתו של האתר באופן מיטבי וכן לשפר את חווייתך מהשימוש בו, יתכן וייעשה שימוש בכלים מסוג "עוגיות" (Cookies), כמו גם ב"כלים אחרים" | יחד עם זאת, עדי גולן נדרשת לאישורך והסכמתך | היה ואם אין רצונך להתיר השימוש בכלים אלו, הנך נדרש/ת להפסיק באופן מיידי שהייתך-שימושך באתר | האמור ד-לעיל' מהווה תמצית "מדיניות השימוש" באתר | את הנסח המלא והמחייב ניתן למצוא בקטגוריה "מדיניות פרטיות".

בכל שאלה ובקשה ניתן לפנות באמצעות
  צור קשר  שבאתר   |   מדיניות פרטיות 

כל הזכויות שמורות ל: עדי גולן ADI GOLAN

 
לייבסיטי - בניית אתרים