תחזית מזג האוויר 23-10-2020: אתר החרמון 16.5 פסגות הגולן 21.5 הרי הגליל 23.1 הרי המרכז 21.8 הרי ירושלים 23 החוף המרכזי 23.8 צפון הנגב 19.5 ים המלח 27.8 אילת 26.3 
    ללא הגבלה - אתר החדשות המרכזי לנכויות ומוגבלויות  
1
 בארץ ובעולם     בריאות ונפש    |    התנדבות-קהילה   |    חוק ומשפט     |   ספורט נכים-פאראלימפי   |    רפואה משלימה    |   תזונה נכונה    |   חיפוש
1
בארץ

לראשונה מציינים בישראל את יום הרוקח הבינלאומי

נשיא המדינה: מקצוע הרוקחות הוא דוגמא למרחב מגוון ופתוח שקבוצות רבות ושונות בחברה הישראלית זוכות בו לייצוג. אני מקווה שרב-הגוניות של ציבור הרוקחים והרוקחות ישתקף במקצועות ובמערכות נוספות בישראל באותו האופן

 
מערכת, 25/09/2019, צילום: Flickr
 


 

יום הרוקח הבינלאומי מצוין היום (25/09/2019) בבתי חולים, קופות חולים ובבתי המרקחת ברחבי ישראל  תחת הכותרת 'הרוקח יודע'. במסגרת יום הרוקח יתקיימו פעילויות שונות בכל בתי החולים, בקופות החולים, בבתי המרקחת ובמשרד הבריאות – כגון כינוסים, והפצת מידע לצוותים הרפואיים ולמטופלים.
 
לכבוד היום החגיגי הזה, הכינו במשרד הבריאות בשיתוף קופות החולים, בתי החולים, ארגוני הרוקחים ובתי המרקחת פלקטים ועלוני מידע למטופלים ולצוותים רפואיים. בנוסף הוכנו על ידי הרוקחים במערכת הבריאות  סרטונים משעשים על חיי הרוקח ותרומתו הרבה לאיכות ובטיחות הטיפול התרופתי.

הרוקחים והרוקחות הם משאב אנושי חיוני ביותר במקצועות הבריאות, והם הערובה לטיפול תרופתי מיטבי למטופל.  ישנה חשיבות רבה להשקיע במקצועיות ועדכון הידע של הרוקחים לאור פיתוחים מתקדמים של תעשיית התרופות והמידע הרב באינטראקציות בין תרופות, ולשימוש מושכל בתרופות.

גם נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין לקח רגע מהמשא ומתן להרכבת הממשלה בשביל לברך את ציבור הרוקחים והרוקחות ביום חגם. נשיא המדינה כתב לרוקחים (מצורפת אגרת הברכה המלאה בקובץ נפרד): "בשנים האחרונות מתפתח דיון על מקצועות שלא ישרדו את תמורות הזמנים ואת ההתקדמות הטכנולוגיה. על פי התחזיות זרועות מכאניות ושבבי בינה מלאכותית יתפסו את מקומם של בעלי מקצועות שונים, אבל את החמלה והמגע האנושיים - לא יחליפו. ללב המקשיב שלכם ולעיניים הטובות, הרואות האדם בצערו אין תחליף. מקצוע הרוקחות הוא גם דוגמא למרחב מגוון ופתוח שקבוצות רבות ושונות בחברה הישראלית זוכות בו לייצוג. אני מקווה שרב-הגוניות של ציבור הרוקחים והרוקחות ישתקף במקצועות ובמערכות נוספות בישראל באותו האופן."
 
סגן שר הבריאות יעקב ליצמן מסר : "פועלכם המסור מציג באופן  מובהק את הרצון להעניק למטופלים מענה רוקחי מקיף ומלא הכולל תשאול וייעוץ רוקחי  תוך גילויי יחס חם ואנושי  באופן הראוי ביותר.  לאורך השנים זוהתה תרומתם הרבה של הרוקחים  לבריאותם של מטופלים רבים. לרוקח אחריות רבה בעת ניפוק התרופות למטופל ,הדרכה לשימוש מושכל וקידום בריאות. אני מברך ומוקיר  כל אחד ואחת מכם, ומודה לכם על שבחרתם במקצוע חשוב זה. יישר כוח והמשך עשייה מבורכת."
 
משה בר סימן טוב מנכל משרד הבריאות: "לצד הגדלת מספר הרוקחות והרוקחים ומקסום מרחב הסמכות והעצמאות, יש להבטיח את שילובם בתפקידים מגוונים ובכירים, במסלולי פיתוח מקצועי, ושיתופם המלא בקבלת החלטות ובקביעת מדיניות הבריאות במדינת ישראל.  כמו כן יש להמשיך ולחתור למודל עבודה משותף עם מטפלים נוספים במערכת הבריאות המשלבי מומחיות קלינית. ביום זה אני רוצה להביע הוקרה והערכה רבה לכם הרוקחות והרוקחים, על תרומתכם המשמעותית ביותר לשירותי הבריאות."
 
אלי מרום מנהל אגף הרוקחות בפועל כיום במשרד הבריאות מסר: "האתגרים העומדים בפנינו הולכים ונעשים שאפתניים ומורכבים לאור העלייה בתוחלת החיים, התפתחות הטכנולוגיות הרפואיות ורפואה מותאמת אישית. גם השנה החולפת הייתה עבורנו שנה עם עשייה רחבת היקף. יחד העצמנו ונמשיך להעצים את תפקיד הרוקח ותרומתו. חיזקנו את הערכים המקצועיים עליהם מושתתת העשייה הרוקחית, הרחבנו את נהלי העבודה והידע, המיומנות והאוטונומיה המקצועית המאפשרים לרוקחים ליטול חלק חשוב ומרכזי בטיפול המקיף בחולה. בשנה האחרונה פעלנו ללימוד סקר השחיקה בקרב הרוקחים. אנו נמצאים בתהליך של עיבוד הנתונים והתובנות ופיתוח כלים לרבות שינוי הוראות חוק ונהלים שמטרתם צמצום שחיקה. בזכות פעולות אלה ועוד רבות אחרות הגענו לתוצאים קליניים טובים יותר בטיפול, לביצוע התערבויות טיפוליות טובות יותר ולניצול טוב יותר של משאבי המערכת. אנו חיים בעולם משתנה טכנולוגית, חברתית, דמוגרפית וסביבתית. השינוי הוא עצום, אנחנו ערים לו ומכינים את עצמנו לקראתו, תוך שמירה איתנה על הערכים שלנו."
 
רוקחות במספרים

בישראל קיימים 2 בתי ספר לרוקחות: בפקולטה לרפואה באוניברסיטה העברית ובפקולטה לרפואה באוניברסיטת בן גוריון בנגב. לימודי התואר הראשון נמשכים 4 שנים וכוללים התמחות של חצי שנה בבתי מרקחת במערכת האשפוז בקהילה ובתעשייה.

חלק נכבד מהרוקחים הוא בעל תארים מתקדמים במדעי הרוקחות והבריאות, וישנה אף התמחות של ד"ר לרוקחות קלינית.

בישראל 9,251 רוקחים ורוקחות, מתוכן 8,140 עד גיל 67. בשנים האחרונות נרשמת מגמת עליה בשיעור הרוקחים והרוקחות בישראל. השיעור עומד על 0.91 ל-1000 נפש לעומת 0.79 בסוף שנת 2010.

כשני שליש מבעלי הרישיון הן רוקחות .בסוף שנות 2018 מחצית מהרוקחים הם בוגרי ישראל, 22% בוגרי ירדן 9% בוגרי ברה"מ לשעבר 4% בוגרי רומניה ו-4% בוגרי איטליה.

בשנים האחרונות הוגדרו תפקידים חשובים מאוד לרוקחים בתעשיית התרופות על מנת לקדם ולשמור על רמה גבוהה של איכות, בטיחות ויעילות התרופות.

הרוקחים בבתי החולים מהווים נדבך מהותי בטיפול התרופתי בבית החולים והינם חלק בלתי נפרד ממעגל הטיפול בחולה, הן מבחינת התאמת הטיפול המתאים ביותר למצבים רפואיים מסובכים והן מבחינת קידום שימוש מושכל בתרופות וצמצום תופעות לוואי וטעויות בטיפול התרופתי.

רוב הרוקחים בישראל עובדים בבתי המרקחת בקהילה ומשרתים את ציבור המטופלים במתן שירות רוקחי מקצועי ואיכות הכולל תשאול רוקחי ,בדיקת המירשמים למניעת טעויות, ניפוק תכשירים למטופלים עם הדרכה רוקחית לשיפור ההיענות לטיפול התרופתי. משרד הבריאות מעוניין להוריד את העיסוקים המנהלים והלוגיסטיים מהרוקחים ולפנות את זמנם לעבודה רוקחית מקצועית עם המטופלים והצוות הרפואי.


 


 
1
    גולשים באתר 135,335    
 
   חדשות ועדכונים 24/7  
1
 
1
גלידות נסטלה מבקשת לעדכן את הציבור כי בעקבות תלונות צרכנים נמצא כי בשלגון גומיגם, המסומן כעשוי להכיל חלב, נמצאו בפועל מוצקי חלב בכמות מועטה. מדובר בשלגון גומיגם, גלידות נסטלה, 90 גרם, מאצווה מספר Lo0259 (מהשעה 18:00), Lo260, Lo266,Lo266A בעלת תאריכי תפוגה 15/03/22, 16/03/22, 22/03/22 "

התקבלה הודעה תן חיובי לכלבת שנתפס בקיבוץ שדה נחמיה, בגליל העליון. לא ידוע על בני אדם שנחשפו לו. אנו מבקשים מכל מי שהיה במגע או שבעלי החיים שברשותו באו במגע באזור האירוע עם בעל החיים הנגוע או בעל חיים משוטט, בין התאריכים 7.10.2020 עד 21.10.2020 כולל, לפנות בדחיפות ללשכת הבריאות בצפת, טלפון 04-6994257, 04-6994200, או ללשכת הבריאות הקרובה למקום מגוריו, לשם שקילת הצורך למתן טיפול מונע להם.

דוברות מד"א : בשעה 09:02 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב איילון על רוכב אופנוע שנפצע במהלך רכיבה בשטח סמוך לצומת מבוא מודיעים. חובשים ופראמדיקים של מד"א מעניקים טיפול רפואי ומפנים לבי"ח שערי צדק גבר כבן 35 במצב בינוני עם חבלות בגפיים. נדב

 
 
 
     כניסה לאינדקס המרכזי      
 
פייסבוק   צור קשר   אודות
 
  פרסום באינדקס ובאתר החדשות  
 
פרשת השבוע
מפי הבחור ינון דהן היו'
שבת קודש פרשת נח ו' מרחשון התשפ"א
1
 בשיתוף יש לי מותק של תסמותק 
 
 

האינדקס המרכזי
18,930 בעלי עסקים ונותני שירות

1
 
אבחון וטיפול אלטרנטיבי 843
   
אביזרי חבישה 12
   
אביזרי שיקום 36
   
אוסטיאופתיה 33
   
אופטומטריסטים 634
   
אופטיקאים 529
   
אחיות פרטיות 145
   
אירידיולוגיה 20
   
אמבולנס פרטי 142
   
ארומתרפיה 24
   
ביופידבק 17
   
בית לחיים 4
   
בית אבות דיור מוגן 502
   
בתי הבראה והחלמה 13
   
בתי חולים 81
   
בתי חולים לבריאות הנפש 21
   
בי"ח סיעודיים וגריאטריים 99
   
בתי טבע 158
   
בתי מרקחת 819
   
גוף ונפש 423
   
דיאטנים 537
   
הומאופתיה 280
   
הידרותרפיה 51
   
הילינג 266
   
היפנוזה 18
   
הסעות נכים 27
   
השמת עובדים זרים 65
   
ויטמינים 10
   
חיתולים למבוגרים 66
   
טווינא 23
   
טיפול אלטרנטיבי בילדים 44
   
טיפול באמצעות בעלי חיים 43
   
טיפול בעזרת יצירה והבעה 384
   
טיפול בהפרעות זיכרון 7
   
טיפול בהפרעות שינה 17
   
טיפול באמצעות ציורי ילדים 2
   
יועצי תזונה 70
   
כירופרקטיקה 109
   
כירורגיה של היד 28
   
מגנטותרפיה 7
   
מדיטציות 48
   
מוצרים אורטופדיים 295
   
מוקדי עזרה ראשונה 103
   
מכונים רפואיים 526
   
מכשירי שמיעה ואביזרים 194
   
מנגנוני נכים לרכב 16
   
מרחצאות ומעיינות מרפא 6
   
נטורופתיה 235
   
נעליים אורטופדיות 84
   
עורכי דין ביטוח 1043
   
עורכי דין ביטוח לאומי 1218
   
עורכי דין דיני נזיקין 4182
   
עורכי דין רשלנות רפואית 462
   
פודיאטרים 33
   
פיזיותרפיה 381
   
פיזיותרפיה התפתחותית 16
   
פילאטיס 167
   
פלדנקרייז 139
   
פסיכוגריאטריה 2
   
פסיכולוגיה התפתחותית 31
   
פסיכולוגיה שיקומית 39
   
פסיכותרפיה 633
   
פרחי באך 42
   
ציוד ואביזרים לנכים 49
   
קינסיולוגיה 25
   
קלינאי תקשורת 260
   
רולפינג 8
   
רכב חשמלי וקלנועיות 46
   
רכיבה טיפולית 38
   
רפואה סינית 403
   
רפלקסולוגיה 434
   
שיאצו 180
   
שיטת אלבאום 17
   
שיטת אלכסנדר 79
   
שיטת פאולה 31
   
שיקום נכים ונפגעים 165
   
שירותי סיעוד 556
   
תזונה ודיאטות טבעיות 98
   
תרפיה במוסיקה 29
   

אבחון וטיפול אלטרנטיבי אביזרי חבישה אביזרי שיקום אוסטיאופתיה אופטומטריסטים
אופטיקאים אחיות פרטיות אירידיולוגיה אמבולנס פרטי ארומתרפיה
ביופידבק בית לחיים בית אבות, דיור מוגן בתי הבראה והחלמה בתי חולים
בתי חולים לבריאות הנפש בי"ח סיעודיים וגריאטריים בתי טבע בתי מרקחת גוף ונפש
דיאטנים הומאופתיה הידרותרפיה הילינג היפנוזה
הסעות נכים השמת עובדים זרים ויטמינים חיתולים למבוגרים טווינא
טיפול אלטרנטיבי בילדים טיפול באמצעות בע"ח טיפול ע"י יצירה והבעה טיפול בהפרעות זיכרון טיפול בהפרעות שינה
טיפול ע"י ציורי ילדים יועצי תזונה כירופרקטיקה כירורגיה של היד מגנטותרפיה
מדיטציות מוצרים אורטופדיים מוקדי עזרה ראשונה מכונים רפואיים מכשירי שמיעה ואביזרים
מנגנוני נכים לרכב מרחצאות ומעיינות מרפא נטורופתיה נעליים אורטופדיות עורכי דין - ביטוח
עורכי דין - ביטוח לאומי עורכי דין - דיני נזיקין עורכי דין - רשלנות רפואית פודיאטרים פיזיותרפיה
פיזיותרפיה התפתחותית פילאטיס פלדנקרייז פסיכוגריאטריה פסיכולוגיה התפתחותית
פסיכולוגיה שיקומית פסיכותרפיה פרחי באך ציוד ואביזרים לנכים קינסיולוגיה
קלינאי תקשורת רולפינג רכב חשמלי רכיבה טיפולית רפואה סינית
רפלקסולוגיה שיאצו שיטת אלבאום שיטת אלכסנדר שיטת פאולה
שיקום נכים ונפגעים שירותי סיעוד תזונה ודיאטות טבעיות תרפיה במוסיקה  
 
 
כל הדרכים שלכם ליצירת קשר:

                     
חזרה לדף הבית    תנאי שימוש   מדיניות פרטיות   חוק הספאם   אתיקה מקצועית   חוק זכויות יוצרים
                     
פקס: 153-54-7126459 דוא"ל: lelo.hagbala@gmail.com כתובת: אליהו בן חור 14 באר שבע הצהרת נגישות

מדיניות שימוש ב-cookies וכלים אחרים

על מנת לאפשר הפעלתו של האתר באופן מיטבי וכן לשפר את חווייתך מהשימוש בו, יתכן וייעשה שימוש בכלי מסוג "עוגיות" (Cookies), כמו גם ב"כלים אחרים" | יחד עם זאת, אנו כאן ב-באתר "ללא הגבלה" - אתר החדשות המרכזי לנכויות ומוגבלויות" נדרשים לאישורך והסכמתך | היה ואם אין רצונך להתיר השימוש בכלים אלו, הנך נדרש/ת להפסיק באופן מיידי שהייתך-שימושך באתר | האמור ד-לעיל' מהווה תמצית "מדיניות השימוש" באתר | את הנסח המלא והמחייב ניתן למצוא בקטגוריה "מדיניות פרטיות".

בכל שאלה ובקשה ניתן לפנות באמצעות
  צור קשר  שבאתר   |   מדיניות פרטיות 


© כל הזכויות שמורות ל: ADI GOLAN
לייבסיטי - בניית אתרים